Światowy Kongres Żydów nawołuje do bojkotu Polski

Społeczność żydowska powinna powstrzymać się od wpompowywania w polską turystykę i inne dziedziny gospodarki pieniędzy – pisze w specjalnym oświadczeniu prawnik Menachem Z. Rosensaft. Amerykański prawnik krytykuje ministra Sikorskiego za jego wypowiedzi. To kolejny odprysk wymiany opinii o wstrzymaniu prac nad ustawą dot. rekompensat dla Żydów za stracony majątek.

Nie tylko nawołuje do bojkotowania polskiej gospodarki i nie dawania jej zastrzyków finansowych, w ostrych słowach krytykuje też ministra Radosława Sikorskiego, który interwencję Stanów Zjednoczonych w tej sprawie nazwał „cokolwiek spóźnioną”.

Rosensaft pisze, że minister Sikorski myli się mówiąc, że sprawa odszkodowań jest zakończona na mocy traktatu z 1962 roku. – Umowa nie miała zastosowania do osób ocalałych z Holocaustu. W czasie utraty polskich nieruchomości, nie byli obywatelami Stanów Zjednoczonych, nie mogli więc otrzymać odszkodowań – pisze adwokat.

Prawnik wytyka też polskiemu ministrowi spraw zagranicznych braki w wiedzy. Radosław Sikorski na początku roku w czasie podróży do Izraela miał powiedzieć, że „Holokaust na polskiej ziemi został przeprowadzony wbrew naszej woli przez kogoś innego.” Rosensaft pisze, że niekoniecznie tak było. Powołując się m.in. na książki Jana Tomasza Grossa wytyka pogromy żydowskie (w Jedwabnem i Kielcach), kiedy to Polacy brali udział w zabijaniu Żydów.

Rosensaft zauważa, że wprawdzie osób pomagających Żydom było więcej, ale Polacy do teraz korzystają z majątku zgromadzonego przez Żydów, którym należy się za to rekompensata.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9348081,Swiatowy_Kongres_Zydow_nawoluje_do_bojkotu_Polski.html

Na pochyłe drzewo…
Brzytwa Kwietniowa (blog społeczno-polityczny)

Rebelyant.
Ice 30 Mar 2011

No to wlasnie mamy nocnik, ktory wypelnil i pozostawil nam wszystkim Znak…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
Horizon 30 Mar 2011 zmieniony

Poczuli, że mogą coś ugrać to idą po bandzie.

p. s.
Czy jakiś polski kongres też może ogłosić bojkot Izraela czy to już będzie antysemityzm? [żarcik]
Brzytwa Kwietniowa (blog społeczno-polityczny)

Rebelyant
Ombretta sdegnosa 30 Mar 2011 zmieniony

Yes yes yes! Niech eskimosi bojkotujo i się od Polski wreszcie odpinkolo. Raz na zawsze.
„Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati”
Rebelyant
Staszek 30 Mar 2011

Skądże. Ostatnio donek zamanifestował swój bojkot izraela jadąc tam. A może on im tam się postawił. I tak ich wkurzył? Hue, hue.

Rebelyant.
Ice 30 Mar 2011

Wyglada na to – ze Donek &Co zrobil genialny ruch orbitujac w strone Rassiji…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
Horizon 30 Mar 2011

Napisał/a: StaszekA może on im tam się postawił. I tak ich wkurzył? Hue, hue.
Nie jeździ się do kogoś z wizytą żeby mu się stawiać.
Brzytwa Kwietniowa (blog społeczno-polityczny)
Rebelyant
Staszek 30 Mar 2011

@ horizon
No przecież! Po prostu mamy słaby rząd i własnie ta słabość tak rozzuchwala eskomosow.

Rebelyant
Yaab 30 Mar 2011

Teraz Sikorski będzie wzywał USA do zaprzestania dotowania Izraela, hehe.
Rebelyant
Puchaty 30 Mar 2011

Dałoby się tak, żeby Żydzi nas zbojkotowali? Naprawdę?! Co mamy zatem czynić??:):):)
Rebelyant
Adampio 30 Mar 2011

Napisał/a: HorizonSpołeczność żydowska powinna powstrzymać się od wpompowywania w polską turystykę i inne dziedziny gospodarki pieniędzy
Oooo, to dotychczas ona społeczność cuś pompowawszy??
„navigare necesse est, vivere non est necesse”

Rebelyant
płk. Miles Quaritch 30 Mar 2011

no tak – teraz twardy wujek Putin uratuje naz przed złymi amerykańskimi Żydami

eeech…..
Wszystkie pociągi, którymi jechałem, prowadziły do celu jeśli do nich wsiadałem /miszcz Schmaletz/
Rebelyant
Krytyczny 30 Mar 2011

Nie odpuszczą bo za dużo zainwestowali w „infrastrukturę rewindykacyjną”. Słyszałem, że w Warszawce jest już kilka grupek przygotowanych na „obsługę” logistyczną w zakresie dystrybucji „odszkodowań”. Poza tym „Agora SA Member of Holocaust Industry Inc. Group” już całą akcję miała rozplanowaną. Co tak naprawdę tuski uzgodniły 24 lutego w Jerozolimie? Tylko idiota uwierzy, że chodziło o szkolenia pilotów F-16, ochronę środowiska czy wpsółpracę w dziedzinie qltury. Myślę, że możemy teraz oczekiwać albo na tajne porozumienie o rozliczeniach PO cichu pod stołem (takich dajmy na to lasów państwowych ci u nas jeszcze dostatek) albo wiadome lobby nas będzie przypiekać choćby poprzez atak na naszą walutę (Soros et consortes wszak wiedzą jak to się robi). O dzięki ci Tusku za to, że nasza POlska taka silna i każdy się z nią teraz liczy i wogóle nic jej nie zagraża!

Rebelyant
los o 6 rano 30 Mar 2011

obiecanki cacanki
kasownik w spożywczaku jest częścią systemu

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Żeby tak kiedyś Eskimosi narobili w portki po tym jak Światowy Kongres Polaków zażąda od nich forsy.

Rebelyant
Ombretta sdegnosa 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosŚwiatowy Kongres Polaków zażąda od nich forsy.
Trza założyć i zażądać.
„Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati”

Rebelyant
Horizon 30 Mar 2011 zmieniony

Oooo, to dotychczas ona społeczność cuś pompowawszy?? <<<

A o obowiązkowych wycieczkach do antysemickiej Polski – wielkiego cmentarza Żydów to kolega nie słyszał?
Ja w Warszawie widzę te wycieczki niemal codziennie.

p. s.
Polecam niniejszy artykulik w temacie: http://krakow.naszemiasto.pl/archiwum/1795860,krakow-zamierza-rozbroic-izraelskich-ochroniarzy,id,t.html?sesja_gratka=d8b9a55d27c4d582f996dfc2cc0181e7
Brzytwa Kwietniowa (blog społeczno-polityczny)

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

I znowu o krok bliżej do wielkiego otwierania ocząt leminżerskich.

Rebelyant
gienek 30 Mar 2011

Agora wycofa się z polskiego rynku medialnego?

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

Czy słowo szantaż pasuje kuleżeństwu w kontekście tego co robi WJC, czy jest to słowo za mocne?

Rebelyant
Yaab 30 Mar 2011

Napisał/a: KrytycznyCo tak naprawdę tuski uzgodniły 24 lutego w Jerozolimie? T
Sprawdzali, czy bardziej boli, jeśli są dymani przez obrzezanych.

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: Ombretta sdegnosa
Napisał/a: Tiberios ApsimarosŚwiatowy Kongres Polaków zażąda od nich forsy.
Trza założyć i zażądać.
A widzi Kolega ten napis nad nazwą WCJ w tytułowym poscie? Polacy takiego hasła nie mają. Od tego trzeba zacząć.

Rebelyant
rower 30 Mar 2011

Napisał/a: KrytycznyNie odpuszczą bo za dużo zainwestowali w „infrastrukturę rewindykacyjną”. Słyszałem, że w Warszawce jest już kilka grupek przygotowanych na „obsługę” logistyczną w zakresie dystrybucji „odszkodowań”. Poza tym „Agora SA Member of Holocaust Industry Inc. Group” już całą akcję miała rozplanowaną. Co tak naprawdę tuski uzgodniły 24 lutego w Jerozolimie? Tylko idiota uwierzy, że chodziło o szkolenia pilotów F-16, ochronę środowiska czy wpsółpracę w dziedzinie qltury. Myślę, że możemy teraz oczekiwać albo na tajne porozumienie o rozliczeniach PO cichu pod stołem (takich dajmy na to lasów państwowych ci u nas jeszcze dostatek) albo wiadome lobby nas będzie przypiekać choćby poprzez atak na naszą walutę (Soros et consortes wszak wiedzą jak to się robi). O dzięki ci Tusku za to, że nasza POlska taka silna i każdy się z nią teraz liczy i wogóle nic jej nie zagraża!
W wielu archiwach buszuja Polacy robiący kwerendę dla sąsiadów. Dostają za to niezłą kasę bo to jest ich jedyne źródło dochodu.

Rebelyant
yorick 30 Mar 2011 zmieniony

Zamkną nas w gettcie?


I co na to Reb Elya? 😉

Nowenna pompejańska

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: yorickZamkną nas w gettcie?
Przynajmniej nie mają już ubeckich katowni.

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

A gdyby tak zbojkotować żydów?

Rebelyant
Nielenin 30 Mar 2011

I to jest ciekawe kto zareaguje na to wezwanie. Notujcie nazwy i nazwiska.
Potem się nie dziw

Rebelyant
szkielet 30 Mar 2011

A gdyby tak zbojkotować żydów?

Napisał/a: mrdataPL

Już od dawna niektórzy to robia.
Ja np. nie kupuję produktów, których kod kreskowy zaczyna sie od 729
Bliżej mi do Lefebrystów, niż do Luteran.

Rebelyant
Nielenin 30 Mar 2011

Napisał/a: szkieletJa np. nie kupuję produktów, których kod kreskowy zaczyna sie od 729
O to to. Dawno prosiłem żeby podawać nazwy i produkty do zbojkotowania. „Pierwszy etap kampanii odbył się pod koniec maja, kiedy to około 3 tys. wolontariuszy odwiedziło ponad 255 tys. palestyńskich domów, namawiając ludzi do rezygnacji z towarów wyrabianych przez żydowskich osadników i ucząc ich, jak odróżniać je od palestyńskich” Chodzi o nowy etap naszej kampanii, która ma na celu oczyszczenie do końca 2010 roku palestyńskiego rynku z produktów z osiedli żydowskich – wyjaśnił premier”
Potem się nie dziw

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

ale, chwila bracia rebelyanty. Pąszef Kongresa mówi o ocaleńcach. bo reszta to ornamentyka.No i żeneralnie ci ocaleńcy dostają chałupy, tak jak i inni, którzy są wpisani we księgach jako właściciele. Jeśli zaś chodzi o tych, którym Władysława Ludowa zajumała majątek, to ostatnio szef polskojęzycznej mafii mówił, że reprywatyzacji nie będzie. Zatem się kuleżeństwo starozakonne pluje. Odnoszę jednakowoż wrażenie, iż Szanowni wskutek niedostatku filojudaizmu cieszą się, że reprywatyzacji nie będzie. Zaiste pogmatwane są ścieżki myślowe post-prawicy.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomusale, chwila bracia rebelyanty. Pąszef Kongresa mówi o ocaleńcach. bo reszta to ornamentyka.No i żeneralnie ci ocaleńcy dostają chałupy, tak jak i inni, którzy są wpisani we księgach jako właściciele. Jeśli zaś chodzi o tych, którym Władysława Ludowa zajumała majątek, to ostatnio szef polskojęzycznej mafii mówił, że reprywatyzacji nie będzie. Zatem się kuleżeństwo starozakonne pluje. Odnoszę jednakowoż wrażenie, iż Szanowni wskutek niedostatku filojudaizmu cieszą się, że reprywatyzacji nie będzie. Zaiste pogmatwane są ścieżki myślowe post-prawicy.
Jak kulega zatem tłumaczy tsunami roszczeniowe występujące obecnie?

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomusąszef Kongresa mówi o ocaleńcach. bo reszta to ornamentyka.
Ależ skąd, mówi o forsie. Reszta to ornamentyka.

Rebelyant
Krygomski 30 Mar 2011

Jest OK. Źle jest, gdy nas chwalą.
„Jakich słów użyć, żeby Polacy zrozumieli grozę sytuacji?”

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: mrdataPLJak kulega zatem tłumaczy tsunami roszczeniowe występujące obecnie?
Ale o co chodzi? Bo ja mam taką wizję wydarzeń. od 1989r potomkowie ( no zasadniczo ci, którzy robią za potmków- w DNA nieboszczykom nikt nie zagladał) bywszych właścicieli wyznania handlowego dostaje kamienice i takie tam frukty.O ile zostali byli niewykreśleni z KW lub udało się szybkim ancugiem uniważnić prlowskie ukazy o wywłaszczeniu. Teraz pan ministr peedział że ani Żydowie ani Lachy ani inne obywatele RP nie dostaną żadnej reprywatyzacji, bo budżet sięga dna. Na co oburzeni Hebrajczycy wrzask podnieśli. Pąminuistr im peedział, że mogą oni pocałować pąministra, bo umowa z USA z czasów Wiesława załatwiła ich roszczenia. No co jeszcze większe larmo, że wała tam a nie załatwienie tematu, bo chodzi o tych niedoholocaustowanych, którzy obywatelami USA nie byli. Teraz tak- wyjąwszy kwestie retoryki-Chazarzy mają rację. Skandalem jest, że od 20 lat problem reprywatyzacji nie został załatwiony do końca. Kuledzy natomiast uważają, że w imię braku filosemityzmu chwalebną rzeczą jest, aby niedokonywać reprywatyzacji majątku, bo się Żydzi dorobią. Zdumiewa mnie to.Bo jedynym oburzającym jest retoryka używana przez tayszy z kongresu wszechżydowskiego, nie zaś ich roszczenia reprywatyzacyjne, które co do zasady są słuszne. w przeciwieństwie do żądań tayszy od mienia religijnego, ale to inne pantofle.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosAleż skąd, mówi o forsie. Reszta to ornamentyka.
Owszem ale o forsie ocaleńców, która się im należy tak mniej więcej jak np mnie za znacjonalizowany warsztat mego Dziadka.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomusOwszem ale o forsie ocaleńców, która się im należy tak mniej więcej jak np mnie za znacjonalizowany warsztat mego Dziadka.
Kolega też starozakonny? Czy liberał?

Rebelyant
gacek 30 Mar 2011 zmieniony

Ja się jednakówóż obawiam, że nie chodzi owemu panu o reprywatyzację – w sensie zwrotu majątku sukcesorom prawnym (gdyż o tych z winy współsprawowanego przez Polaków holokaustu – nieco trudno), ale w sensie zwrotu majątku spadkobiercom moralnym, z WJC na czele.
Zwierzęca nienawiść oszalałych paranoików.

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: gacekJa się jednakówóż obawiam, że nie chodzi owemu panu o reprywatyzację – w sensie zwrotu majątku sukcesorom prawnym (gdyż o tych z winy współsprawowanego przez Polaków holokaustu – nieco trudno), ale w sensie zwrotu majątku spadkobiercom moralnym, z WJC na czele.
Jest to sprawa oczywista, podobnie jak oczywistem jest to, że już zbyt wiele majątku w Polsce znajduje się w rękach obcych ośrodków. A wbrew liberalnym bredniom na użytek głupich gojów, za majątkiem zawsze idzie polityczna siła.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: gacekw sensie zwrotu majątku spadkobiercom moralnym, z WJC na czele.
być to może, ale raczej wątpię, prawo wszak spadkobierców moralnych nie zna. Wolę mieć raczej dobre zdanie o blixnich;)
Napisał/a: Tiberios Apsimaros
Napisał/a: iacomusOwszem ale o forsie ocaleńców, która się im należy tak mniej więcej jak np mnie za znacjonalizowany warsztat mego Dziadka.
Kolega też starozakonny? Czy liberał?
Katolik, a o co chodzi? czy ttylko liberałowie i starozakonni się domagają reprywatyzacji? inni zaś mają wg wizji Kulegi entuzjastycznie cieszyć się na realizację dekretów PKWN?
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011 zmieniony

Teraz tak- wyjąwszy kwestie retoryki-Chazarzy mają rację.

Nie mają.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: mrdataPLNie mają.
Mają:)
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosA wbrew liberalnym bredniom na użytek głupich gojów, za majątkiem zawsze idzie polityczna siła.
Bierut i Gomułka jako realizacja postulatu-polski majątek w polskich rękach. Dziękuję postoję.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomus
Napisał/a: mrdataPLNie mają.
Mają:)
Aha. Czyli kolega z kręgów zainteresowanych.

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomusczy ttylko liberałowie i starozakonni się domagają reprywatyzacji? inni zaś mają wg wizji Kulegi entuzjastycznie cieszyć się na realizację dekretów PKWN?
Z realizacji dekretów PKWN najbardziej cieszyli się rodacy pana Rosensafta. Ci, którzy nie uciekli do USA albo dopiero co powstałego Izraela, znaczy się. Żądanie pieniędzy od Polaków to zwykła, wyjątkowo bezczelna hucpa.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: mrdataPLAha. Czyli kolega z kręgów zainteresowanych.
czyli Kolega też zainteresowany- zapytam tak mieszka kolega w ukradzionej kamienicy?
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomusczyli Kolega też zainteresowany- zapytam tak mieszka kolega w ukradzionej kamienicy?
Nurmalnie złoty żniwiarz!

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomus
Napisał/a: mrdataPLAha. Czyli kolega z kręgów zainteresowanych.
czyli Kolega też zainteresowany- zapytam tak mieszka kolega w ukradzionej kamienicy?
Nie. I mam nadzieję, że ziemia pod osiedlem do żyda jakiego nie należała co to mu się należy.

Rebelyant
Nielenin 30 Mar 2011 zmieniony

Ja tam nic od nich nie brałem i czemu mam płacić i tracić? Co to za zbiorowa odpowiedzialność? Niech oddaje ten co im zabrał i przyczynił się do utraty. Ja z nim nie mam nic wspólnego.
I żadne hurtowe zwroty na oko i widzimisię, tylko niech złożą na każdą sprawę dokumenty w sądzie i poczekają w kolejce na rozpatrzenie, tak jak każdy inny poszkodowany obywatel. Jeśli zwrot to uczciwie i bez przywilejów dla jakiejś grupy.
Potem się nie dziw

Rebelyant
gacek 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomus
Napisał/a: gacekw sensie zwrotu majątku spadkobiercom moralnym, z WJC na czele.
być to może, ale raczej wątpię, prawo wszak spadkobierców moralnych nie zna. Wolę mieć raczej dobre zdanie o blixnich;)
Nuale jedna magistra vitae naucza, że największymi beneficjentami odszkodowań np. szwejcarskich były organizacje hamerykańskie personalnie z ofiarami szoa nie mające nic wspólnego. A poza tym w obliczu zbrodni tak wyjątkowej i jedynej nie tylko konwencjonalne definicje prawne – ale i historyczne, i moralne – nie mają zastosowania.
Zwierzęca nienawiść oszalałych paranoików.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosZ realizacji dekretów PKWN najbardziej cieszyli się rodacy pana Rosensafta. Ci, którzy nie uciekli do USA albo dopiero co powstałego Izraela, znaczy się. Żądanie pieniędzy od Polaków to zwykła, wyjątkowo bezczelna hucpa.
Piepszycie tayszu.po puierwsze primo Hebrajczycy niedoholocaustowani spierdzielali w -przerózne miejsca- np znajoma familia do Francji. Wiesiek zawarł umową tyczącą wyłacznie obywateli usa w chwili przejęcia majątku, czyli chodziło o 1945r. Sporo niedoholocaustowanych wyjechało w 1948 do Izraela, z którym jednakowoż prl żadnych umów nie zawierał. Z faktu, że większość ocaleńców jednak uciekła i to grubo przed 68 wynika, że radość z dekretów PKWN nie była aż tak wysoka.Dla mnie temat jest oczywisty- albo dany człeń (never mind jak się nazywa, czy Różański czy Rosenberg) potrafi wykazać, że jest wnusiem Avrama Golbauma- krawiectwo damsko-męskie Będzin ul Małachowskiego 6 wejście od podwórza, któren był właścicielem kamienicy w Będzinie ul. Małobądzka fefnaście- to takiemu człeniowi się należy ona kamienica w naturze lub ekwiwalencie. Można się spierać o nakłady, o wysokość ekwiwalentu i takie tam, ale nie o zasadę!
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
osiol 30 Mar 2011 zmieniony

pan nielenin slusznie prawi

niech oddaja ci ktorzy wzieli mienie ktore mialo juz wlasciciela

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: gacekNuale jedna magistra vitae naucza, że największymi beneficjentami odszkodowań np. szwejcarskich były organizacje hamerykańskie personalnie z ofiarami szoa nie mające nic wspólnego. A poza tym w obliczu zbrodni tak wyjątkowej i jedynej nie tylko konwencjonalne definicje prawne – ale i historyczne, i moralne – nie mają zastosowania.
Nuale, pąprezes mówił ogólnie,a jako obywatel praworządnego państwa rad bym usłyszeć zamiast popierdywań ministrów jasny przekaz: niech panowie Rosenblum złożą papióre w SR Będzin to zwrócimy co im się należy, jak Niemce zabiły Rosenblumów do ostatniego to sorry- taysz Kaduk wespół z Losem nam daje mienie po nich.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Plus 30 Mar 2011

Proponuję bojkot żydowskich produktów w odpowiedzi, można zacząć od Gazety Wyborczej i Goldman Sachs. Co za bezczelność, sami doprowadzili do zagłady polskich żydów nie reagując na raport Karskiego, a teraz chcą ustaw rasistowskich różnicujących obywateli II Rzeczpospolitej, aby organizacje przedsiębiorstwa holokaust mogły obejść mogły obejść prawo spadkowe. Po za tym banki izraelskie jeszcze nie oddały pieniędzy przejętych po polskich obywatelach, którzy przez niemieckie ludobójstwo nie dotarły do Izraela. http://www.rp.pl/artykul/634742_Rosensaft-wzywa-do-bojkotu-Polski.html http://fronda.pl/news/czytaj/izrael_banki_rozliczaja_sie_z_ocalalymi_z_holokaustu
A narodowi potrzeba wielkości – Stefan Wyszyński – wierni-ojczyznie.pl

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomusKatolik, a o co chodzi? czy ttylko liberałowie i starozakonni się domagają reprywatyzacji?
Stosuje Kolega typowo eskimoską metodę załatwiania geszeftów poprzez zakrzyczenie frazesami o Rządach Prawia, Niezmiennych Zasadach albo Obronie Uciśnionych Pod Których Można Się Podłączyć – byleby na wierzch nie wyszło, o co naprawdę chodzi.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosStosuje Kolega typowo eskimoską metodę załatwiania geszeftów poprzez zakrzyczenie frazesami o Rządach Prawia, Niezmiennych Zasadach albo Obronie Uciśnionych Pod Których Można Się Podłączyć – byleby na wierzch nie wyszło, o co naprawdę chodzi.
Rozumiem, że można mieć w dupie naukę społeczną Kościoła w kwestii własności byleby Żydzi gówno dostali.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: osiolniech oddaja ci ktorzy wzieli mienie ktore mialo juz wlasciciela
Nuale o to właśnie chodzi, że ministerium peedziało, że nichoinki, nie odda ani guzika właścicielom. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: iacomusRozumiem, że można mieć w dupie naukę społeczną Kościoła w kwestii własności byleby Żydzi gówno dostali.
Nie wiem, do jakiego Kościoła Kolega należy, bo w moim ofiary rabunków nie mają obowiązku łożyć na sprawców.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosNie wiem, do jakiego Kościoła Kolega należy, bo w moim ofiary rabunków nie mają obowiązku łożyć na sprawców.
Ja fersztejen, ja wszystko fersztejen- kapitalistom i wyzyskiwaczom nichuja! Grab zagrabione, własność to kradzież! tajest! Ciekawy1 ten Kulegi Kosciół. Bo katolicki jakoś nie różnicował praw majątkowych Hebrajczyków i ochrzczonych.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Zjadacz Outsider 30 Mar 2011

;DDDDDDDDDDDDDD

nie rozumiem!?
;DDDDD

nawołują do bojkotu kraju, w którym praktycznie rządzą!

znaczy się coś kombinują!
BLA BLA BLA

Rebelyant
Nielenin 30 Mar 2011 zmieniony

Ale styl tego domagania się też jest nie za ładny.
Grossy , szkalowania, ataki i jeszcze poniżyć i oddaj bo cię zniszczymy. Chamy bez szacunku dla umęczonego narodu polskiego .
Może jakiś dialog z nimi coś przyniesie.

Potem się nie dziw
Rebelyant
nielubiegazety2 30 Mar 2011

Może warto rozróżnić kwestię roszczeń reprywatyzacyjnych obywateli okradzionych przez komunistów (ich spadkobierców) od zrzutki na Kongres za całokształt. Zaznaczam, że nie mam jakikolwiek roszczeń związanych z reprywatyzacją nad czem głęboko ubolewam.
Rebelyant
nielubiegazety2 30 Mar 2011

Ciekawe jak się na kwestię bojkoty zapatrywa redakcja z Czerskiej? Sprawdzałem przed chwilą na portalu i widzę, że jakoś mocno niedorobieni są w tej kwestii.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: NieleninAle styl tego domagania się też jest nie za ładny. Grossy , szkalowania, ataki i jeszcze poniżyć i oddaj bo cię zniszczymy.
Owszem, ale to taki styl negocjacji, też mnie wkurwia, ale taki ich urok. Jakby jednak wyekstrahować z tych grossizmów to zostaje alebo oburzenie na brak reprywatyzacji, co jest rzeczą słuszną , albo , na co zwrócił uwagę Szanowny Gacek- jakaś hucpa z udziałem „moralnych spadkobiorców”. Ja tam tej drugiej ewentualności nie chcę zauważać;)
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomus
Napisał/a: NieleninAle styl tego domagania się też jest nie za ładny. Grossy , szkalowania, ataki i jeszcze poniżyć i oddaj bo cię zniszczymy.
Owszem, ale to taki styl negocjacji, też mnie wkurwia, ale taki ich urok. Jakby jednak wyekstrahować z tych grossizmów to zostaje alebo oburzenie na brak reprywatyzacji, co jest rzeczą słuszną , albo , na co zwrócił uwagę Szanowny Gacek- jakaś hucpa z udziałem „moralnych spadkobiorców”. Ja tam tej drugiej ewentualności nie chcę zauważać;)
Ten urok tu mało kogo przekonuje. Zdaje się kulegę tylko.

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011 zmieniony

Nie, przekonuję mnie co innego-ale widać dla post-prawicy tutejszej ważniejsze jest „dopierdzielenie Żydowi” niż jakieś tam kwestie Sprawiedliwości czy Prawa, to przecie tylko kułackie, znaczy się tfu żydowskie mydlenie uszu. Jak dla mnie EOT, bolszewickie pierdolenie nigdy mnie nie przekonuje, nawet jak odbywa się w narracji pseudopatriotycznej, którą prezentuje Kolega.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: iacomusSprawiedliwości czy Prawa
Jaka sprawiedliwość, jakie prawo? Robią nas na kasę i tyle.

Rebelyant
osiol 30 Mar 2011

wszystko powinno byc zalatwiane w nalezytym porzadku

czy np. wyplacono juz odszkodowania potomkom socynian (braci polskich) wygnanych w 1658 ?

Rebelyant
Tiberios Apsimaros 30 Mar 2011

Napisał/a: osiol czy np. wyplacono juz odszkodowania potomkom socynian (braci polskich) wygnanych w 1658 ?
Się wypłaci jak tylko bracia polscy skolonizują Waszyngton.

Rebelyant
osiol 30 Mar 2011

czyzby zatem nici prowadzily do:

http://www.templeinstitute.org/main.htm

warto przy okazji zwrocic uwage na news dotyczacy niejakiej sary palin tak tutaj przez co poniektorych chwalonej

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011

Napisał/a: Tiberios ApsimarosJaka sprawiedliwość, jakie prawo? Robią nas na kasę i tyle.
czili jakby tak się udało unieważnić decyzję wywłaszczeniową na warsztat mego Dziadka i dostałbym kasiorę to znaczy, że robiłbym was na kasę?
Odbanować Rozuma!

Rebelyant.
Ice 30 Mar 2011

TO moze nam Hiszpanie oddadza sumy pozyczone przez krolowa Bone, a potem Prusacy swoje sumki pozyczane…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
osiol 30 Mar 2011

a krzyzacy to sie do konca wyplacili ?

Rebelyant
iacomus parakibol 30 Mar 2011 zmieniony

Napisał/a: IceTO moze nam Hiszpanie oddadza sumy pozyczone przez krolowa Bone, a potem Prusacy swoje sumki pozyczane..
Rozumiem, reprywatyzacja to ZUO, własność też jest jakaś podejrzana. Rozumiem, aby zostać TRVU prawicowcem trza kanieszno podkreślać przywiązanie do dekretów Bieruta. Ciekawe1
Odbanować Rozuma!

Rebelyant.
Ice 30 Mar 2011

Nie no bron panie Bocku – Iacomusie… po prostu wroc swoje do swego…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
Husarz 30 Mar 2011

Nie ma o czym dyskutować. Mienie obywateli polskich (hamerykańskich do roku 1945 zostało już zwrócone) powinno być zwrócone potomkom obywateli polskich, Od tego są polskie sądy nie amerykańskie kongresy. Niech się Icek Fleischman pofatyguje do Warszawy tudzież innego Będzina i niech składa odpowiedni pozew, który musi być rozpatrzony przez polski sąd zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Na specjalne ustawy reprywatyzacyjne w tym momencie Polski nie stać. Taki urok Donkowej ekonomii, że na nic Polski nie jest stać. To, że rząd amerykański wtrące się w wewnętrzne sprawy polskie jest z jednej strony skandalem, z drugiej jest symptomatyczne…

Rebelyant
Husarz 30 Mar 2011

@iacomus: „reprywatyzacja to ZUO” Nie. Po prostu nie jast w tej chwili Polski na nią stać… Kulega się powinien raczej martwić o swą służbę zdrowia i emeryturę… Reprywatyzacją OK ale nie w katastrofalnej sytuacji finansowej Polski!

Rebelyant
Plus 30 Mar 2011

@iacomus to złoty żniwiarz przedsiębiorstwa holocaust. Za jego pracę nikt nie chce zapłacić, to przyszedł wyłudzać i domagać się obejścia prawa spadkowego i rozróżnienia dyskryminującego różnych obywateli II rzeczpospolitej.
A narodowi potrzeba wielkości – Stefan Wyszyński – wierni-ojczyznie.pl

Rebelyant
mrdataPL 30 Mar 2011

Napisał/a: Husarz@iacomus: „reprywatyzacja to ZUO” Nie. Po prostu nie jast w tej chwili Polski na nią stać… Kulega się powinien raczej martwić o swą służbę zdrowia i emeryturę… Reprywatyzacją OK ale nie w katastrofalnej sytuacji finansowej Polski!
Husarzu, gadacie w dobrej wierze ale nie wiecie o czym.

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

Napisał/a: Husarz@iacomus: „reprywatyzacja to ZUO” Nie. Po prostu nie jast w tej chwili Polski na nią stać… Kulega się powinien raczej martwić o swą służbę zdrowia i emeryturę… Reprywatyzacją OK ale nie w katastrofalnej sytuacji finansowej Polski!
Tja Polski nie stać, przez 20 lat nie było stać. Zawsze były „ważniejsze ” wydatki. A to emerytury dla esbeków, a to sponsoring taysza Sorosa czy inne. Dla mnie to kwestia rudymentarnej sprawiedliwości- prl zajumał -trza zwrócić.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
szkielet 31 Mar 2011

RP to nie PRL. Czy Niemce mają oddać to co zajumali Krzyzacy??
Bliżej mi do Lefebrystów, niż do Luteran.

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

Napisał/a: Plusi domagać się obejścia prawa spadkoweg
Nie mozna dziedziczyć, czegoś, co zostało zgodnie z lewem zagarnięte. I tu jest wic. Ja nie dostanę niczego po dziadku, bo wywłaszczenie Bierutowskie było i jest lewem obowiązującym w Polsce, Icek nie dostanie niczego po dziadku, bo kamienicę przejęto zgodnie z dekretem Bieruta. I o to jest kwestia.
Napisał/a: Plus@iacomus to złoty żniwiarz przedsiębiorstwa holocaust. Za jego pracę nikt nie chce zapłacić, to przyszedł wyłudzać
A za twoją pracę nikt nie chce zapłacić dlatego bronisz paserskich decyzji.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

Napisał/a: szkieletRP to nie PRL. Czy Niemce mają oddać to co zajumali Krzyzacy??
To tym bardziej trza przywrócić stan prawny prawdziwej RP, a nie udawać, że RPRL jest innym niby państwem , ale ze stanem prawnym jak za Bieruta.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
szkielet 31 Mar 2011

Proszę przywrócić. Jeśli kolega potrafi. Co było a nie jest… Proszę podziękować Niemcom i tym co nas sprzedali w Jałcie.
Bliżej mi do Lefebrystów, niż do Luteran.

Rebelyant
szkielet 31 Mar 2011

A skoro kolega taki przedsiębiorczy jest, to najpierw niech kolega załatwi restytucję mienia zaburzańskiego. Co do grosza. Potem pogadamy o mieniu starozakonnym „pozostawionym” w Polsce.
Bliżej mi do Lefebrystów, niż do Luteran.

Rebelyant
Transilvaniae Dux 31 Mar 2011

Och, jo. WIdze że obrońców majątkowej sprawiedliwości wg. tow. Bieruta na PRAWICOWYM podobno forum jak Mrówków. Iacomus Bicz na paserów OK!…;)
My name is Troll. Leon Troll

Rebelyant
Yaab 31 Mar 2011

Dlaczego w ogóle USA zawarły tę umowę z władzami PRL? Chyba ich nikt nie zmuszał?

Rebelyant
kezlok 31 Mar 2011

Smakowity artykuł w Rzepie: http://www.rp.pl/artykul/634825_Ostra-odpowiedz-Sikorskiemu.html

Siko:<– Nie ma rozróżnienia w procesie restytucyjnym. Sądy nie wiedzą, jakie kto ma wyznanie czy narodowość. O ile wiem, setki spraw skończyły się zwrotem mienia czy rekompensatami. Niezmiennie zachęcamy do korzystania ze ścieżek prawnych otwartych niezależnie od narodowości czy wyznania – mówił szef polskiej dyplomacji.>

„setki spraw skończyły się zwrotem mienia czy rekompensatami”

„Masz za wąskie spodnie synuś na Dirty South”

Rebelyant.
Ice 31 Mar 2011

Napisał/a: iacomusTo tym bardziej trza przywrócić stan prawny prawdziwej RP, a nie udawać, że RPRL jest innym niby państwem , ale ze stanem prawnym jak za Bieruta.
Drogi kulego – tylko dlugi dziedziczymy po PRLu… dlugi wobec zawodnikow zewnetrznych…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant.
Ice 31 Mar 2011

A ja Wam powiem – ze chetnie bym wyjasnil kwestie zagarniecia czesci skarbu przedwojennej RP przez UK na potrzeby utrzymania Wojska Polskiego na Zachodzie, zwazywszy na interesy w ktorych to Wojsko walczylo…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
yorick 31 Mar 2011

Napisał/a: LeontodonOch, jo. WIdze że obrońców majątkowej sprawiedliwości wg. tow. Bieruta na PRAWICOWYM podobno forum jak Mrówków. Iacomus Bicz na paserów OK!…;)
Czyżby Kolega postępował jak rasista? Dlaczego oddawać Żydom, którzy gdzieś sobie mieszkają, zamiast mieszkańcom kraju, którzy nie moga się doprosić swojej własnosci od 3/4 wieku? W czym Żydzi są lepsi, ze mają wyprzedzić gojów w kolejce? Chciałbym tu przedstawić przypadek kamienicy mojej babci, która straciła ją zaraz po wojnie (kamienica zbudowana w 1938 r.), po czym utrzymywała ją jak mogła przez cały PRL nie mając gdzie mieszkać (!), rodzina odzyskiwała ją po kawałku zamieniając na własnościowe mieszkania w blokach, a do dzisiaj siedzą w niej lokatorzy na 3 pokojach za 450 złotych. Kamienica ma ślady po kulach z wojny do dzisiaj. Obiektywnie rzecz biorąc inwestycja nie dość, że nie zwróciła sie, to w sumie kosztowała dwa razy tyle, co powinna. Proszę teraz przedstawić przypadek obywatela Grenlandii, który odbudował, utrzymywał lub dokładał do swojej kamienicy, jednocześnie ponosił inne koszty „transformacji ustrojowej”?
Nowenna pompejańska

Rebelyant
yorick 31 Mar 2011

Napisał/a: IceA ja Wam powiem – ze chetnie bym wyjasnil kwestie zagarniecia czesci skarbu przedwojennej RP przez UK na potrzeby utrzymania Wojska Polskiego na Zachodzie, zwazywszy na interesy w ktorych to Wojsko walczylo…
Prosimy!
Nowenna pompejańska

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

Napisał/a: yorickzamiast
Czy ja uzyłem gdzieś słowa „zamiast”?ba, ja twierdzę, że jak zwracać (a zwracać!) to wszystkim. Jedyny problem przy restytucji mienia to problem ewentualnego ekwiwalentu, tam, gdzie restytucja jest niemożliwa lub utrudniona, problem nakładów SP i ich rozliczeń i takie tam. Ale to naprawdę da się załatwić. Natomiast Związek mozaistyczny działa w interesie swoich członków mając w dupie wszystkich innych. To jednak nie unieważnia interesów wszystkich pozostałych
Odbanować Rozuma!

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

Napisał/a: IceA ja Wam powiem – ze chetnie bym wyjasnil kwestie zagarniecia czesci skarbu przedwojennej RP przez UK na potrzeby utrzymania Wojska Polskiego na Zachodzie, zwazywszy na interesy w ktorych to Wojsko walczylo…
Ja myślę, ze jest to kwestia nie tyle wyjaśńienia, ile złożenia stosownego pozwu wraz ze wcześniejszym wyliczeniem. Wyjaśnienia wymaga kwestia dlaczego rząd RP po 1999r nic w tomacie nie zrobił. ( wcześniej można było tłumaczyć, ze nie chcieli, by proces przeciwko rządowi JKM zaważył na kwestii wstąpienia do NATA)
Odbanować Rozuma!

Rebelyant.
Ice 31 Mar 2011 zmieniony

iacomusie – i ty to powiedziales…

Od siebie dodam i kto ma zaplacic za czynsze komunalne w prywatnych kamienicach? I utrzymywanie wysokosci tychze ponizej wyraznych czynszow rynkowych, ktore nie tylko nie pozwalaly na rozwoj substancji – ale skazywaly ja na wyrazna degradacje…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
płk. Miles Quaritch 31 Mar 2011

Iacomus ok

tem niemniej żenujące jest, by polscy potomkowie okradzionych przez PRL musieli się podwieszać pod Inuitów przeciwko krajowemu okupantowi
Wszystkie pociągi, którymi jechałem, prowadziły do celu jeśli do nich wsiadałem /miszcz Schmaletz/

Rebelyant
iacomus parakibol 31 Mar 2011

@Ice, nu bywa też, że działa to w drugą stronę- znaczy się wnukowie sobie przypominają o majątku Dziadka, tuż po tym jak z walącej się rudery władze uczyniły całkiem sympatyczną kamieniczkę na potrzeby wynajmu dla prestiżowych biur a rozliczenia to jakby temat dla prokuratury. Jasne, że każdy problem jest zasadniczo różny i reprywatyzację bym widział jako jakiś raczej odrębny tryb w procesie sądowym niż administracyjne dawanie.Ale wcześniej musiałaby być żeneralna zasada, iż dekrety Bierutowskie są niekoszer i obowiązują o tyle, o ile sąd w konkretnej sprawie na żadanie spadkobierców nie orzeknie inaczej.
Odbanować Rozuma!

Rebelyant.
Ice 31 Mar 2011 zmieniony

Iacomusie – stad moje pytanie – czy zalatwiamy sprawy in gremio i z szacunkiem dla poswiecenia ludzi mieszkajacych w Polsce czy dajemy sie zewnetrznie podszczypywac… A skoro USA takie predkie w naciskach, to moze zaplaci nam odszkodowanie za lata zniewolenia i opylenia cholernie doswiadczonego historycznie narodu jako niewolnikow sowieckiej Rassiji, czy to w Jalcie czy w Teheranie – bo to ma lepsze podstawy niz oczekiwania panow ze WJC…, juz nie wspomne o opyleniu polowy terytorium tego narodu tymze samym adresatom spod sowieckiej gwiazdy rodem…
Death or glory I will find Rebellion on my mind

Rebelyant
yorick 31 Mar 2011

Napisał/a: iacomus@Ice, nu bywa też, że działa to w drugą stronę- znaczy się wnukowie sobie przypominają o majątku Dziadka, tuż po tym jak z walącej się rudery władze uczyniły całkiem sympatyczną kamieniczkę na potrzeby wynajmu dla prestiżowych biur
To prawda, dlatego wszelkie tego typu rozlcizenia powinny uwzględniać koszty po obu stronach.
Nowenna pompejańska
Rebelyant
nielubiegazety2 31 Mar 2011

Problem jest innego rodzaju.
„Nie ma mowy o żadnym bojkocie – mówi „Rz” sekretarz generalny Kongresu Michael Schneider” można przeczytać w Rzepie. I dale „Wyraził jednak nadzieję, że rząd Donalda Tuska usiądzie do stołu i zacznie już pozamedialną dyskusję o sposobie restytucji przejętego mienia lub wypłaty ofiarom Holokaustu i ich spadkobiercom odpowiedniego odszkodowania. – Mamy nadzieję, że rząd zmieni zdanie, ponieważ ta sprawa wisi nad Polską od końca drugiej wojny światowej. Sądzimy więc, że warto się z nią uporać i wzorem innych państw zamknąć już ten smutny rozdział w historii, pomagając przynajmniej ocalonym z Holokaustu – przekonuje Schneider.”
http://www.rp.pl/artykul/118801,635291.html

Tyle, że to guzik prawda bowiem, jak pisała wczesniej Rzepa (powołując się „Haaretz”) „Nadzieje na rekompensaty opierają się na rezolucji przyjętej w 2009 roku na praskiej konferencji poświęconej mieniu utraconemu w czasie holokaustu. 46 państw wyraziło wtedy zgodę na rekompensaty dla ofiar i ich spadkobierców za majątek, który zawłaszczono na ich terytoriach. Jak przypomina gazeta, kraje postkomunistyczne przyjęły ustawy pozwalające na restytucję mienia żydowskiego, ale – wg przytoczonej opinii Moszego Sanbara, który przez wiele lat w różnych organizacjach zajmował się odzyskiwaniem majątku – były one na tyle restrykcyjne, że w efekcie niewielkie odszkodowania otrzymała jedynie mała liczba Żydów.

  • Na praskiej konferencji stworzyliśmy nowe podstawy do nowych roszczeń – nie są one prawnie wiążące, ale były i są wiążące moralnie – powiedział Sanbar.
  • To ostatnia bitwa holokaustu i jest naszym obowiązkiem uzyskać choć minimum sprawiedliwości – oświadczył cytowany przez gazetę Brown.”
    http://www.rp.pl/artykul/9102,614594.html

Wyraźnie sprawa nie sprowadza się do kwestii reprywatyzacji.

Więcej podobnych tematów:

https://rebelya.pl/discussion/21569/4/jakie-bogoojczyzniane-takie-patriotyzmy-to-jest-co-okropnego/
https://rebelya.pl/discussion/21595/kto-stoi-za-ofe-swietny-artykul-wyjaniajacy-chyba-wszystko-o-ofe/
https://rebelya.pl/discussion/21811/3/23-marca-dzisiaj-dzien-przyjazni-polsko-wegierskiej/
https://rebelya.pl/discussion/21833/wywiad-z-prof-kiezunem-czytajcie-/
https://rebelya.pl/discussion/21856/kurs-proboszczowski-meskosc-powolaniem-kazdego-kaplana/
https://rebelya.pl/discussion/21868/kiury-bekerele-siverty-greye–ciagawka/
https://rebelya.pl/discussion/21868/kiury-bekerele-siverty-greye–ciagawka-dla-panikarzy-i-powod-by-pobrac-diety/
https://rebelya.pl/discussion/21883/zniewaga-pod-tablica-nt-przyjazni-polhun-znowu-bronislaw-k/
https://rebelya.pl/discussion/21927/drugi-tu154-proby/
https://rebelya.pl/discussion/2194/komoruski-prawda-li-to/
https://rebelya.pl/discussion/22393/swiatowy-kongres-zydow-nawoluje-do-bojkotu-polski/
https://rebelya.pl/discussion/22439/2/satelity-nsa-nagraly-caly-lot-tupolewa/
https://rebelya.pl/discussion/23214/szydera-z-gw-na-legii/
https://rebelya.pl/discussion/23242/10-kwietnia-w-warszawie-beda-prowokacje-pstrykac-foty/
https://rebelya.pl/discussion/23343/7/namiot-solidarnych-przed-palacem/
https://rebelya.pl/discussion/23578/chyba-jeszcze-nie-prosilam-was-o-modlitwe-ale-tym-razem/
https://rebelya.pl/discussion/23758/nowy-jeszcze-bardziej-niezalezny-ekran-/
https://rebelya.pl/discussion/2393/?Focus=63096
https://rebelya.pl/discussion/24106/milonikom-gazu-glupkowego/
https://rebelya.pl/discussion/2416/prawdziwe-cv-komuruskich/
https://rebelya.pl/discussion/24172/1/nowenna-pompejanska/
https://rebelya.pl/discussion/24172/nowenna-pompejanska-czy-kto-ma-dowiadczenia/
https://rebelya.pl/discussion/24333/jednak-wole-triduum-i-w-ogole-liturgie-w-tradycyjnej-formie-oazowiczka/
https://rebelya.pl/discussion/24515/moze-w-ogloszeniach-prowokacja-podczas-finalu-pp/
https://rebelya.pl/discussion/24657/czy-j-sw-benedykt-xvity-w-pelni-wlada-kociolem-katolickim/
https://rebelya.pl/discussion/25254/3/konkurs-fotograficzno-przyrodniczy-watek-do-wklejania-multimediow-tylko/
https://rebelya.pl/discussion/25563/logo-prezydencji-widzieli/
https://rebelya.pl/discussion/25651/zatrzymali-kibica-ktory-nie-byl-nawet-w-bydgoszczy/
https://rebelya.pl/discussion/25755/kopniecie-operatorki-tvn-a-sprawa-michala-strozyka/
https://rebelya.pl/discussion/25917/16-maja-1811-dzien-bitwy-nie-mial-w-sobie-nic-z-typowej-hiszpanskiej-pogody/
https://rebelya.pl/discussion/25927/a-w-fatimie-13go-w-piatekwiecilo-slonce/
https://rebelya.pl/discussion/2593/siostra-michaela-pawlik-religie-wschodu-zrodlem-rasizmu/
https://rebelya.pl/discussion/26069/4/ronie-pokolenie-ktore-nie-zna-mszy/
https://rebelya.pl/discussion/26116/3/kary-za-spotkanie-z-braunem/
https://rebelya.pl/discussion/26164/roman-giertych-awansowal/
https://rebelya.pl/discussion/26182/mandat-dzi-dostalem-bo-nie-skasowalem-biletu-w-spozywczaku/
https://rebelya.pl/discussion/26496/jeden-obrazek-wart-1000-slow/
https://rebelya.pl/discussion/26521/
https://rebelya.pl/discussion/26521/na-cokogo-czekal-przez-45-min-w- swiebodzinie-ec-relacji-berlinwarszawa
https://rebelya.pl/discussion/26521/na-cokogo-czekal-przez-45-min-w-swiebodzinie-ec-relacji-berlinwarszawa
https://rebelya.pl/discussion/26521/na-cokogo-czekal-przez-45-min-w-swiebodzinie-ec-relacji-berlinwarszawa/
https://rebelya.pl/discussion/26540/baczek-ok-kk-nieok/
https://rebelya.pl/discussion/26571/zaczyna-byc-groznie-wyczycie-dom-i-kompa-z-antyplatformianych-treci
https://rebelya.pl/discussion/27196/redshift-czyli-rewelacyjny-ziemniak/
https://rebelya.pl/discussion/27496/patrzcie-co-stanelo-przed-palacem-prezydenckim/
https://rebelya.pl/discussion/28464/cejrowski-o-buddyzmie/
https://rebelya.pl/discussion/28549/ulozmy-razem-piosenke-czyli-siekiera-motyka-rybia-luska/
https://rebelya.pl/discussion/28584/lubicie-ekoterrorystow-nie-to-teraz-moze-polubicie/
https://rebelya.pl/discussion/28671/w-kanadzie-nie-chca-kondonka-/
https://rebelya.pl/discussion/28805/wycieklo/
https://rebelya.pl/discussion/28858/szybcy-wciekli-i-nad-wyraz-nisko-latajacy-francja/
https://rebelya.pl/discussion/29256/greckie-podwodne-miraze/
https://rebelya.pl/discussion/29322/jan-pawel-i-i-msza-sw-trydencka/
https://rebelya.pl/discussion/29747/2/zaginela-dziewczyna/
https://rebelya.pl/discussion/29766/jest-zgoda-na-polski-tradycyjny-instytut-kaplanski-/
https://rebelya.pl/discussion/29900/j-kaczynski-na-otwarcie-prezydencji-spe
https://rebelya.pl/discussion/29900/j-kaczynski-na-otwarcie-prezydencji-specjalnie-dla-rebelyapl-i-klubu-jagiellonskiego/
https://rebelya.pl/discussion/30134/zdjeli-blog-muldera/
https://rebelya.pl/discussion/30148/moj-kolega-z-roku-nie-zyje/
https://rebelya.pl/discussion/30232/teoria-o-pochodzeniu-polakow-lachow-z-dzisiejszej-bawarii/