Nie da się albowiem takowej nie zauważyć. Bez rzucania nickami — prawicowość stała się w słowniku paru osób obelgą miotaną na oponentów, niektórzy odcinają się bezwzględnie od takiej kategoryzacji swych światopoglądów. Linia partyjna zdaje się przenosić na płaszczyznę religijną, tu konflikt z grupą tradycjonalistów. O co w zasadzie chodzi? Wiadomo, sytuacja polityczna jest trudna, ale czy identyfikacja partyjna przybrała naraz charakter apokaliptyczny?
Hell is empty, and all the devils are here

Rebelyant
otistarda 23 Aug 2011

Hipoteza robocza: reakcja na udowadnianie, że pisowcy to tacy socjaliści, tylko jeszcze gorsi, bo pod płaszczykiem?
Impartiality is always partial.

Rebelyant
Ella 23 Aug 2011

Zwykły konflikt międzypokoleniowy.

Rebelyant
Traianvs 23 Aug 2011

Otis: reaktywność, owszem, może tu występować. Ella: chyba nie. Większość osób po obu stronach barykady jest najwyraźniej w tym samym wieku.
Hell is empty, and all the devils are here

Rebelyant
Anika 23 Aug 2011

Napisał/a: EllaZwykły konflikt międzypokoleniowy.
To już jednak stara jestem. 😀
„Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła.” Lew Tołstoj

Rebelyant.
Mordechaj 23 Aug 2011

Kto to jest pisowiec integralny?

Rebelyant
leon.leon 23 Aug 2011

Tendencyjne pytanie- to nie zwolennicy PiS 'rzucaja obelgi” – Gupie i nieustanne podsrywki ze strony tzw . 'prawdziwej prawicy” : jurkowcy , zwolennicy 3-4 (?) upeerów, itp. powoduja,ze zwolennicy PiS kpia sobie z kanapkowej 'jedynej prawdziwej prawicy”

nie wiem, czy jestem 'integralnym’ acz z pewnoscia PiSowcem : dopoki, dopoty bedzie PiS realnie najsilniejsza polska i patriotyczną sila antyP0 ,antyMichnik.
A prawicowcem jestem i się przyznaje – a pzrede wszystkim : antykomunistą. Józef M. mi wzorem. Howgh
LIbro e moschetto – l’uomo perfetto ;-); Komunizm odbiera ludziom rozum a liberalizm-serce

Rebelyant
Eden 23 Aug 2011 zmieniony

Szanowny Kolego, głęboko w doopie mam to sztuczne szufladkowanie na lewicę-prawicę i przyklejanie łat, które w polskiej rzeczywistości po 1989 r. mało co znaczą. Ja od wielu już lat dzielę scenę polityczną na środowiska mniej lub bardziej przyzwoite (oczywiście ideałów nie ma), tak samo klasyfikuję poszczególnych polityków.
Otóż po wieloletniej obserwacji stwierdzam, że najwięcej tych porządnych odnalazło się w PiS-ie, mimo wszystko.
A to czy oni są bardziej lewicowi, czy bardziej prawicowi, a tym bardziej, czy modlą się tak, czy siak, jest dla mnie sprawą drugo- albo i trzeciorzędną.
Oto się w złości ludzkiej błocie ma stopa ślizga

Rebelyant
Ella 23 Aug 2011

Napisał/a: AnikaTo już jednak stara jestem. 😀
Nie. Wyjątkowa;)

Rebelyant
kurczaki świeże 23 Aug 2011

Może to jednak lepiej, że szeroko rozumiana prawica się różnicuje: szczepienie w jeden konglomerat Polski solidarnej, korwinizmu, legitymizmu, teorii helowej, radiowych pogadanek o. Tadeusza, sympatii dla wiadomego Bractwa oraz dowolnych dodatkowych idei to niemałe wyzwanie – nie każdy ma na tyle elastyczną świadomość, by sobie to wszystko bezkonfliktowo poukładać.

Rebelyant
Anika 23 Aug 2011

Napisał/a: EllaNie. Wyjątkowa;)
🙂
Napisał/a: otistardaHipoteza robocza: reakcja na udowadnianie, że pisowcy to tacy socjaliści, tylko jeszcze gorsi, bo pod płaszczykiem?
Z tym bym się zgodziła. Powiedziałabym też, że poglądy UPR-owców brzmią mi jak utopijne mrzonki, poza tym wielu UPR-owców zdaje się nie zdawać sobie sprawy z powagi sytuacji, z tego, o jaką stawkę idzie gra i z tego, jak ważne jest zwarcie szeregów.
„Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła.” Lew Tołstoj

Rebelyant
Malkontent 23 Aug 2011

Napisał/a: MordechajKto to jest pisowiec integralny?
Raczej co to jest prawicowość?
Rebelyant
Czarny Frajer 23 Aug 2011

ponieważ my, Polacy, nigdy z królami nie wchodzilim w alianse, gdyż króle i cesarze to byli nasi zaborcy bądź ich sojusznicy

Rebelyant
Anika 23 Aug 2011

Napisał/a: Malkontent
Napisał/a: MordechajKto to jest pisowiec integralny?
Raczej co to jest prawicowość?
Sądzę, że wątkotwórca ma na myśli poglądy UPR-u. Dla nich wszystko inne to socjalizm i lewica.
„Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła.” Lew Tołstoj

Rebelyant
tolep 23 Aug 2011

Napisał/a: MordechajKto to jest pisowiec integralny?
Ktoś, kto aktualną Myśl GeoPolitycznoStrategiczną Prezesa traktuje nie dość, że poważnie, to jeszcze w dodatku o wiele powazniej niż Prezes.

Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
plebejusz 23 Aug 2011

Może dlatego się od prawaków dystansuję, że ja tam jestem lewicowcem-pisiorem?:P

Rebelyant
Traianvs 23 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: MordechajKto to jest pisowiec integralny?
Ciekawie to chyba przedstawił w pożegnalnym wątku Jorge. PiS jako wartość sama w sobie, której nie należy oceniać z punktu widzenia jakichś doktryn światopoglądowych.
Napisał/a: Anika
Napisał/a: Malkontent
Napisał/a: MordechajKto to jest pisowiec integralny?
Raczej co to jest prawicowość?
Sądzę, że wątkotwórca ma na myśli poglądy UPR-u. Dla nich wszystko inne to socjalizm i lewica.
Akurat najmniej, UPRowcy są bardzo przewidywalni i przez to zwykle nieciekawi. Chodzi mi o raczej prawicę w starym stylu, kontrrewolucyjną, antyliberalną, często monarchistyczną, integrystyczną.
Hell is empty, and all the devils are here
Rebelyant
toshirskij 23 Aug 2011

Napisał/a: TraianvsCiekawie to chyba przedstawił w pożegnalnym wątku Jorge. PiS jako wartość sama w sobie, której nie należy oceniać z punktu widzenia jakichś doktryn światopoglądowych.
Dość ponura wizja świata, jej.
Napisał/a: Czarny Frajerponieważ my, Polacy, nigdy z królami nie wchodzilim w alianse, gdyż króle i cesarze to byli nasi zaborcy bądź ich sojusznicy
Ajronizujesz, m, czy to tak serio?

Rebelyant
Augusto 23 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: leon.leonjurkowcy , zwolennicy 3-4 (?) upeerów, itp.
Szczególnie „itp.”…
UPR był i jest jeden – aktualnie Bartosza Józwiaka, w koalicji z, jak piszesz „jurkowcami”. To raz.
Partia Korwina była i jest jedna – PJKM/WiP, aktualnie KaNaPa. To dwa.
Nie wiem, co rozumiesz poprzez „itp.”. Pewnie sam nie wiesz. Nagle twoje rozumowanie staje się niesłuszne, bo prawicowe bloki są tylko dwa – „Stary” (konserwatyzm) i „Nowy” (ko-liberalizm).
Chyba, że ktoś PJN nazywa prawicą, co jeszcze daje się usprawiedliwić, tym bardziej że po przegranych wyborach albo się zradykalizuje na prawo, albo umrze w długach jak SD i nie będzie o czym mówić. A członkowie i tak wybiorą się z powrotem do PiS, albo do Starych, albo do Nowych.
A prawicowcem jestem i się przyznaje – a pzrede wszystkim : antykomunistą. Józef M. mi wzorem. Howgh
Nienawidź komunizmu, kochaj komunistę. To jest chrześcijańska prawica, w przeciwieństwie do wieszania Bogu ducha winnych ludzi na latarniach tylko dlatego, że ktoś użył PiS-owskiego odpowiednika „brzydkiego słowa na f” – AAAGENT. SŁUUUŻBY. Vide Marcin Libicki – jakkolwiek by się dziś nie skurwił jego syn, to co byli z nim zrobili Ludzie Prezesa, prawicowe i chrześcijańskie nie jest.
Tym bardziej, jeśli wieszanym jest np. reprezentant Kościoła. Np. dajmy na to, czystym przypadkiem, warszawskiego. Plus catholique que le Pape.
„Oż! Wiedziałem, że o czymś zapomniałem!” – Duch Św. o Soborze Watykańskim II

Rebelyant
tolep 23 Aug 2011

Napisał/a: TraianvsCiekawie to chyba przedstawił w pożegnalnym wątku Jorge. PiS jako wartość sama w sobie, której nie należy oceniać z punktu widzenia jakichś doktryn światopoglądowych.
Jeżeli to nie jest przewidywalnosć…
UPRowcy są bardzo przewidywalni i przez to zwykle nieciekawi. Chodzi mi o raczej prawicę w starym stylu, kontrrewolucyjną, antyliberalną, często monarchistyczną, integrystyczną.
…a to jest… pozostawię takie małe niedomówienie
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
leon.leon 23 Aug 2011 zmieniony

Augusto. Noch mal aber polnisch, bitte.
LIbro e moschetto – l’uomo perfetto ;-); Komunizm odbiera ludziom rozum a liberalizm-serce

Rebelyant
torquemada 23 Aug 2011

Przecież to nie prawica, tylko centryści. Skoro się odcinają, to tym lepiej.
dajczak.net | Twitter
Rebelyant
rebel002 23 Aug 2011

A ja tam jestem integralnym PiSowcem najbardziej prawicowym z prawicowców.
Podział między komuchami (lewicą) a prawicą – jak dla mnie – idzie w definicji – i stosowaniu – prawdy. Jeżeli np. ktoś łże, że jąkanie zaraża, to jest to dla mnie kryptokomuch. A nie zaraża, bo widziałem ostatnio JKM w tv – i proszę, nie jąkam się.
Jeżeli ktoś łże, że PiS to socjaliści, (socjalizm to społeczna własność środków produkcji, dla przypomnienia), to znaczy, że chce nam zohydzić (bo wie, jak Polakom kojarzy się socjalizm) jedyną partię, która może pogonić antypolską mafię, odebrać władzę antypolskiemu premierowi, zrealizować zniszczony przez MJ projekt wzmocnienia ochrony życia. Znaczy, gra na pozostawienie u władzy rozkradającej Polskę mafii, gra na plucie pod krzyżem i inne hucpy akceptowane przez antypolski rząd.
noclegi i pokoje nad morzem

Rebelyant
gacek 23 Aug 2011

Dystansowanie się PiSu (i w tem – pisowców integralnych) od prawicowości słusznym jest i sprawiedliwym. Gdyżalbowiem PiS partią prawicową nigdy nie był, od zawsze podkreślał ciągłość kadrowo-ideologiczną z Porozumieniem Centrum (taktak, CENTRUM), a ze względu na koneksje żoliborsko-ętelegęckie liderów – nawet w najgłębszych warstwach podbudowy idejologicznej prawackie pierwiastki konserwatywno-integrystyczne zaduszane były w zarodku.
Nic o tym nie wiem i nic o tym nie chcę wiedzieć, wystarczy że wiem co mam na ten temat myśleć.

Rebelyant
mudek 23 Aug 2011

Zadaje sobie pytanie co by było gdyby SLD, PSL i Po wyginelo. Political fiction.

W końcu zostały by patriotyczne trzy nurty socjalistyczny, katolicki i libertarianski.
Dogadaly by sie. Oj wątpię ale lepiej by było. 😉
Hotel potrzebny rebelyantu ? 😉
Rebelyant
rebel002 23 Aug 2011 zmieniony

Silne, demokratyczne i sprawiedliwe Państwo to jest coś, czego żaden komuch znieść nie może. A już silne, demokratyczne i sprawiedliwe Państwo pod bokiem sowieta – toż to dla komucha klęska totalna. Stąd wszystkie ręce na pokład. I PiS jest albo nacjonalistyczno-hitlerowski o mowie nienawiści, albo socjalistyczno-rozdawiczy albo antykatolicko-zabójczy albo … albo … albo. Cokolwiek, trzeba wymyślić cokolwiek, nie chcą debaty, boi się ten Kaczyński, a na listy wpycha tych, co nie zareagowali na wystąpienie obrażające LK (to dzisiejsza troska ubeków z tvn). No, mają co tracić, golfiarze, nie ma się co dziwić temu miłemu mojemu sercu strachowi. Tak trzymać, Panie Prezesie!
noclegi i pokoje nad morzem

Rebelyant
tolep 23 Aug 2011

Napisał/a: rebel002Silne, demokratyczne i sprawiedliwe Państwo to jest coś, czego żaden komuch znieść nie może. A już silne, demokratyczne i sprawiedliwe Państwo pod bokiem sowieta – toż to dla komucha klęska totalna. Stąd wszystkie gówna na pokład. I PiS jest albo nacjonalistyczno-hitlerowski o mowie nienawiści, albo socjalistyczno-rozdawiczy albo antykatolicko-zabójczy albo … albo … albo. Cokolwiek, trzeba wymyślić cokolwiek, nie chcą debaty, boi się ten Kaczyński, a na listy wpycha tych, co nie zareagowali na wystąpienie obrażające LK (to dzisiejsza troska ubeków z tvn). No, mają co tracić, golfiarze, nie ma się co dziwić temu miłemu mojemu sercu strachowi. Tak trzymać, Panie Prezesie!
Jakbym słyszał własne myśli z 1989, i siebie rozklejającego plakaty z logiem Solidarności. PiS jest mniej więcej tak samo autentyczny, jak tamta ekipa z plakatów.
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.
Rebelyant
pkukiz 23 Aug 2011

Ja serio – nie z jakiejś złośliwości czy coś tam – ale od zawsze jest dla mnie oczywiste, że PiS = Partia i Socjalizm. Tyle, że narodowy . Bez wojsk sowieckich czy szkopskich w kraju. Gomułkowszczyzna oświecona. PRZYSIĘGAM, że nie piszę złośliwie. A jeśli się mylę – proszę o naprostowanie. Byle bez bluzgów i ataków w stylu „pachołek Platformy”, „sługus Korwina”, „nieślubny brat Kalisza” 🙂
Rebelyant
kobieta123 23 Aug 2011 zmieniony

PiS to partia, której program gospodarczy oparty jest na dystrybucjonizmie. I nie jest żadną partią socjalistyczną, jak chcieliby niektórzy. A każdy, kto solidnie zapozna się z tą doktryną zauważy, że w dzisiejszych czasach i warunkach politycznych jest ona najbardziej rozsądną do wprowadzenia w naszym kraju.
Rebelyant
pkukiz 23 Aug 2011

Napisał/a: kobieta123PiS to partia, której program gospodarczy oparty jest na dystrybucjonizmie. I nie jest żadną partią socjalistyczną, jak chcieliby niektórzy.
OK. Od ( i do) jakiego momentu mamy do czynienia z drobną własnością? A kiedy zaczyna się monopol? Bo komuna to wiem:-)

Rebelyant
Notoryczna 23 Aug 2011

Napisał/a: kobieta123A każdy, kto solidnie zapozna się z tą doktryną zauważy, że w dzisiejszych czasach i warunkach politycznych jest ona najbardziej rozsądną do wprowadzenia w naszym kraju.
Przy czym wymaga to konsekwentnego ignorowania czasów jutrzejszych 🙂
„Jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej” St. Michalkiewicz
Rebelyant
pkukiz 24 Aug 2011

Czy „drobna własność” to sklep „biedronka” czy stragan z marchewką na targu i dzienna sprzedaż 5 kilogramów?
Rebelyant
rebel002 24 Aug 2011

Napisał/a: pkukizByle bez bluzgów i ataków w stylu „pachołek Platformy”, „sługus Korwina”, „nieślubny brat Kalisza” 🙂
Tak to nie da rady.
noclegi i pokoje nad morzem
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: pkukizCzy „drobna własność” to sklep „biedronka” czy stragan z marchewką na targu i dzienna sprzedaż 5 kilogramów?
Jedno i drugie. A monopol zaczyna się wtedy, gdy na rynku jest tylko jeden dostawca lub producent danego towaru i wielu odbiorców. Dostawca albo producent kontroluje podaż i ceny, więc nie ma prawdziwej konkurencji. Jest oczywiście więcej cech wskazujących na występowanie monopolu, ale o tym można sobie poczytać, więc nie będę się „wymandrzać”.
Rebelyant
Czarny Frajer 24 Aug 2011

Napisał/a: pkukizJa serio – nie z jakiejś złośliwości czy coś tam – ale od zawsze jest dla mnie oczywiste, że PiS = Partia i Socjalizm. Tyle, że narodowy . Bez wojsk sowieckich czy szkopskich w kraju. Gomułkowszczyzna oświecona. PRZYSIĘGAM, że nie piszę złośliwie. A jeśli się mylę – proszę o naprostowanie. Byle bez bluzgów i ataków w stylu „pachołek Platformy”, „sługus Korwina”, „nieślubny brat Kalisza” 🙂
a o społecznej gospodarce rynkowej (np. w NRF) słyszał?
Rebelyant
rebel002 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: kobieta123
[…] A monopol zaczyna się wtedy, gdy na rynku jest tylko jeden dostawca […]
Nieprawda. Nie jest to takie proste, i dlatego potrzebne jest Państwo, jako „deregulator” wewnętrzny i jako bat po łapach – zewnętrzny.
To, że nieprawda – widać po ofe, których jest kilkanaście, naiwniacy myśleli, że będą ze sobą konkurować, a bez właściwych mechanizmów nie ma między nimi konkurencji.[ Piszę „naiwniacy” z litości, bo de facto ofe było to dopuszczenie ubeckiej mafii do naszych pieniędzy, inny temat. Tak to jest, jak Państwo jest świadomie osłabiane. Tusk na szefa służb, pitera antykorup].
Ogólnie, sednem jest to, że wszelkie ideologie typu socjalizm, kapitalizm, wolny rynek, konkurencja nie są „prawdziwe jako takie”. Za mała jest próbka (za mało państw i za mało czasu w historii) by z tej za małej próbki udało się wyprowadzić ogólny wniosek.
Do każdego państwa, w każdym momencie, trzeba stosować pasujący w danej chwili wariant. To, że Polska jest w sytuacji specyficznej, w której wszyscy byliśmy gołodupcami a na zawłaszczenie kapitału miała szanse jedynie ubecka mafia, to fakt. Próba zrównoważenia sytuacji (nie wiem, czy możliwa, chciałbym) jest przez popleczników tej mafii okrzykiwana „socjalizmem”. Tfu.
noclegi i pokoje nad morzem

Rebelyant
torquemada 24 Aug 2011

Napisał/a: kobieta123PiS to partia, której program gospodarczy oparty jest na dystrybucjonizmie. I nie jest żadną partią socjalistyczną
Sprzeczność
dajczak.net | Twitter
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: rebel002
Napisał/a: kobieta123
[…] A monopol zaczyna się wtedy, gdy na rynku jest tylko jeden dostawca […]
Nieprawda. Nie jest to takie proste, i dlatego potrzebne jest Państwo, jako „deregulator” wewnętrzny i jako bat po łapach – zewnętrzny.
Dlatego napisałam, że jest to tylko jeden z czynników. Z resztą Twojego wywodu się zgadzam:-)
Rebelyant
pkukiz 24 Aug 2011

Napisał/a: Czarny Frajer
Napisał/a: pkukizJa serio – nie z jakiejś złośliwości czy coś tam – ale od zawsze jest dla mnie oczywiste, że PiS = Partia i Socjalizm. Tyle, że narodowy . Bez wojsk sowieckich czy szkopskich w kraju. Gomułkowszczyzna oświecona. PRZYSIĘGAM, że nie piszę złośliwie. A jeśli się mylę – proszę o naprostowanie. Byle bez bluzgów i ataków w stylu „pachołek Platformy”, „sługus Korwina”, „nieślubny brat Kalisza” 🙂
a o społecznej gospodarce rynkowej (np. w NRF) słyszał?
Słyszał. Tyle, że głośno nie gada bo jeszcze mu Macierewicz znajdzie jakiegoś Dziadka :DDD
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: torquemada
Napisał/a: kobieta123PiS to partia, której program gospodarczy oparty jest na dystrybucjonizmie. I nie jest żadną partią socjalistyczną
Sprzeczność
If you say so:-)
Rebelyant
rebel002 24 Aug 2011

I dlatego potrzebni są mężowie stanu z prostym programem „bić kurwy i złodziei”, którzy wiedzą, na którym przystanku wysiąść z tramwaju.
się zgadzam:-)
Brzmi podejrzanie (nikt się tu ze mną nie zgadza), ale miło 🙂
noclegi i pokoje nad morzem

Rebelyant
bbeny 24 Aug 2011

Napisał/a: rebel002Ogólnie, sednem jest to, że wszelkie ideologie typu socjalizm, kapitalizm, wolny rynek, konkurencja nie są „prawdziwe jako takie”. Za mała jest próbka (za mało państw i za mało czasu w historii) by z tej za małej próbki udało się wyprowadzić ogólny wniosek.
A to nie jest tak, że żeby wnioski z historii wyciągać, to już potrzebujemy teorii?
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: rebel002Brzmi podejrzanie (nikt się tu ze mną nie zgadza), ale miło 🙂
Zastosowawszy w praktyce, wciąż obowiązującą politykę miłości, wylogowuję się 😉 Dobranoc.

Rebelyant
filip119 24 Aug 2011

Napisał/a: toshirskij
Napisał/a: Czarny Frajerponieważ my, Polacy, nigdy z królami nie wchodzilim w alianse, gdyż króle i cesarze to byli nasi zaborcy bądź ich sojusznicy
Ajronizujesz, m, czy to tak serio?
Dokładnie to samo napisałem na twoim pejsbuku. Polska od końca XII wieku, od czasów Kazimierza Sprawiedliwego, jest krajem demokratycznym. Królowie byli kontrolowani przez własnych poddanych. Dyktaturę wprowadzali u nas najeźdźcy, zaborcy, okupanci i kolaboranci.
Tutaj warto zrobić historyczny przytyk, że co drugi folksdojcz był real-polityk

Rebelyant
Radar 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: TraianvsNie da się albowiem takowej nie zauważyć. Bez rzucania nickami — prawicowość stała się w słowniku paru osób obelgą miotaną na oponentów, niektórzy odcinają się bezwzględnie od takiej kategoryzacji swych światopoglądów.
Omatkozcórką, przecież to oczywizde. Paru prawaków, wychowanych przez Korwina, samodokształconych na GaPolu i NP, nagle stwierdziło, że subkultura prawicowa to dla nich za mało. I ogłosili, że to w nich bije serce narodu. Nie lewicowe, nie prawicowe, ale nasze – nasze polskie.

KAZDY ment, kto gdziekowlioei wali w PiS jest mentem sprzyjajcym PO – leon.leon

Rebelyant
filip119 24 Aug 2011

A generalnie prawicowość polegająca na branzlowaniu się słowami: wolny rynek, kapitalizm, socjaliści, wielka, katolicka monarchia, standard złota, traktat lizboński, hare hare jest nudna i do dupy.
Tutaj warto zrobić historyczny przytyk, że co drugi folksdojcz był real-polityk

Rebelyant
KrzysztofNR 24 Aug 2011

Napisał/a: fiaaDokładnie to samo napisałem na twoim pejsbuku. Polska od końca XII wieku, od czasów Kazimierza Sprawiedliwego, jest krajem demokratycznym.
Ożeszkur… Złoty Gienek roku normalnei sie nalezy.
Jaki z niego faszysta? Prawdopodobnie tylko chodzi ubrany jako faszysta by ubijać ludzi.

Rebelyant
Augusto 24 Aug 2011

Napisał/a: fiaaA generalnie prawicowość polegająca na branzlowaniu się słowami: wolny rynek, kapitalizm, socjaliści, wielka, katolicka monarchia, standard złota, traktat lizboński, hare hare jest nudna i do dupy.
Dlatego od czasu do czasu Adam Danek napisze artykuł wychwalający faszyzm, Adam Wielomski napisze artykuł wychwalający PRL, konserwatyści neopiłsudczykowscy zaatakują konserwatystów neoendeckich, skrytorusofil wrzuci fragment książki Volkoffa, jawnogermanofil wrzuci fragment książki Gabisia… tu wojenka podjazdowa między lokalnymi baronetami-publicystami, tam filozoficzno-metapolityczne elaboraty dowodzące zgodności tej czy innej ideologii z prawem Bożym, tu drobna kłótnia o stosunek do reżimów niechrześcijańskich, ale pragmatycznych… a w końcu wszyscy pójdą na Mszę trydencką – ten będzie siedział po skrajnej prawicy, tamten po skrajnej lewicy długiej ławki w rzędzie x. Każdy z dziećmi, których relacji ze szkoły wysłuchał dzień wcześniej o tym, jaką reakcjonistyczną odpowiedź dał nauczycielowi na pytanie o krucjaty/Unię Europejską. Wieczorem wszyscy zgodnie podpiszą petycję przeciwko pedałom i o wolność słowa, której nie popierają.

I to jest życie! Tylko raz na kilka lat wirus demokratycznej grypy sezonowej infekuje ich umysły i ciała (wielogodzinne zbiórki podpisów i jednoczenie prawicy), ale przegrane wybory są niczym kojący napar z rumianku, z tuzinem leków i kopą placebo.
Tak naprawdę to ci w parlamencie mają problem. Natury i psychicznej, i duchowej. A za niedługo może być i fizycznej.
Można bowiem zmieniać świnie przy korycie.
Można likwidować koryto.
Ale można też po prostu wrzucić do chlewu granat, co załatwi obydwie sprawy za jednym zamachem.
„Oż! Wiedziałem, że o czymś zapomniałem!” – Duch Św. o Soborze Watykańskim II

Rebelyant
pioszo54 24 Aug 2011

!
duzerodziny.pl

Rebelyant
otistarda 24 Aug 2011

Napisał/a: torquemadaSprzeczność
Nie. Trzymajmy się znaczenia słów – socjalizm to uspołeczenienie środków produkcji, a nie po prostu „zabranie pieniędzy, żeby dać”, bo na tej zasadzie socjalistyczne były egipskie piramidy.
Impartiality is always partial.
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011

Napisał/a: rebel002Jeżeli ktoś łże, że PiS to socjaliści, (socjalizm to społeczna własność środków produkcji, dla przypomnienia), to znaczy, że chce nam zohydzić (bo wie, jak Polakom kojarzy się socjalizm) […] partię
Erystyka w formie czystej. Pełna państwowa własność środków produkcji skompromitowała się tak doszczętnie, że właściwie mało kto jest dzisiaj jej otwartym zwolennikiem. Wszelkiej maści partie socjalistyczne, socjaldemokratyczne etc. w swoim programie zapisują daleko zakrojony interwencjonizm. Z tej racji właśnie taki program określamy dziś mianem socjalistycznego. W świetle tej definicji PiS jest partią socjalistyczną (czy tam narodowo-socjalistyczną) bo socjalistyczny (względnie narodowo-socjalistyczny) jest jej program.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

No właśnie, w świetle tej definicji. W świetle porządnej definicji socjalistyczne ideologie to te które na pierwszym miejscu stawiają człowieka, nie Boga, wszelkiego rodzaju liberalizmy są odmianą socjalizmu.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: Percival Ullyses CoxNo właśnie, w świetle tej definicji. W świetle porządnej definicji socjalistyczne ideologie to te które na pierwszym miejscu stawiają człowieka, nie Boga, wszelkiego rodzaju liberalizmy są odmianą socjalizmu.
Murwa kać, jak partia programowo (w sprawach gospodarczych) jest nieodróżnialna od socjalistycznych i jej liderzy otwarcie deklarują swoje sympatie socjalistyczne, to jest ona w praktyce socjalistyczna, względnie narodowo-socjalistyczna, w opozycji do socjalistów internacjonalistycznych. Wszystko spory wewnątrz obozu socjalistycznego. Jak sobie kolega tak ustawia definicję socjalizmu to ja wymiękam. A już nazywanie liberalizmu socjalizmem jest jakąś kompletną aberracją. Klasyczny socjalizm jest mieszaniną liberalizmu z konserwatyzmem. Z pierwszego bierze cele, z drugiego – środki.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.

Rebelyant
Lunatyk 24 Aug 2011

abstrahując od pisizmu i biorąc poprawkę na to że wielu przedstawicieli prawdziwej prawicy na rebelyi to szury,

to ja osobiście jako Lunatyk zawdzięczam forum rebely wyleczenie się z pretensji to bycia prawicowcem, i jestem z tego bardzo zadowolony.

niech się chłopaki prawicowcy kiszą we własnym sosie, niech manifestują coraz bardziej ekscentryczne idee w imię których są w dyskusji gotowi na wszystko,

i niech wyzywają 99% polskiego narodu od socjalistów. Na zdrowie.
zamiast stopy

Rebelyant
Malkontent 24 Aug 2011

Napisał/a: Libertarianin
Napisał/a: rebel002Jeżeli ktoś łże, że PiS to socjaliści, (socjalizm to społeczna własność środków produkcji, dla przypomnienia), to znaczy, że chce nam zohydzić (bo wie, jak Polakom kojarzy się socjalizm) […] partię
Erystyka w formie czystej. Pełna państwowa własność środków produkcji skompromitowała się tak doszczętnie, że właściwie mało kto jest dzisiaj jej otwartym zwolennikiem. Wszelkiej maści partie socjalistyczne, socjaldemokratyczne etc. w swoim programie zapisują daleko zakrojony interwencjonizm. Z tej racji właśnie taki program określamy dziś mianem socjalistycznego. W świetle tej definicji PiS jest partią socjalistyczną (czy tam narodowo-socjalistyczną) bo socjalistyczny (względnie narodowo-socjalistyczny) jest jej program.
Według powyższego, to chyba wszystkie liczące się partie na świecie są socjalistycznymi, bo wszystkie w mniejszym lub większym stopniu mają w programie redystrybucję i interwencjonizm państwa. Kapitalizm umarł.
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011

Napisał/a: Lunatyki niech wyzywają 99% polskiego narodu od socjalistów. Na zdrowie.
Prawda jest taka że socjalizm (ściśle: daleko posunięty interwencjonizm motywowany socjalistycznymi wyobrażeniami nt. rzeczywsitości) jest w Polsce tak rozpowszechniony, tak powszechnie akceptowany i tak bardzo uważany za normę, że jakieś 90-95% populacji jest jego zwolennikami. Oczywiście większość nie jest tego świadoma, podobnie jak pan Jourdain nie był świadomy że mówił prozą. Tym niemniej niczego to nie zmienia, takie są fakty. O ich stwierdzenie tu chodzi, nie o rzucanie inwektywami.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.
Rebelyant
synczłowieka1 24 Aug 2011

Jeśli PiS to socjalizm, to libertarianizm jest filozofią potępioną przez Papieży.
Związki zawodowe i spółdzielnie to przejaw katolickiej myśli gospodarczej.
Obecna, jedna rodzina i praca w własnym sklepie od 6 do 22, to przejaw libertariańskiej-liberalistycznej myśli gospodarczej.
I kto więcej zarobi, pytam was spółdzielnia czy własna działalność gospodarcza?
Libertarianin powie, zwycięstwo ponosi sklepikarz ponieważ jest przedsiębiorcą wolnym i samodzielnym.
A w rzeczywistości w prywatnej spółdzielni, więcej zarobi członek spółdzielni produkcyjnej niż harówa na własne ryzyko.
niszczyciel świętego spokoju

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

Pardąsik, socjalizm również został potępiony przez Papieży.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!

Rebelyant
MarianX 24 Aug 2011

Napisał/a: Czarny Frajerponieważ my, Polacy, nigdy z królami nie wchodzilim w alianse, gdyż króle i cesarze to byli nasi zaborcy bądź ich sojusznicy
Oczywistość oczywista. Nie godzi się popierać schizmatyka Cara i heretyka Kajzera przeciw ruchom niepodległościowym katolickiej Polski. Tak czyniący ośmieszają i kompromitują ideę prawicową.

Ich koronny argument to rzekoma „masońskość” ruchów narodowowyzwoleńczych (tak, jakby po drugiej stronie masonów nie było). Jakoś Polska po uzyskaniu niepodległości w 1818 roku nie stała się krajem masońskim…
Naród, który biadoli nad rzekomymi krzywdami swoich oprawców skazany jest na niewolnictwo – T. Apsimaros.

Rebelyant
Apoc 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: TraianvsBez rzucania nickami — prawicowość stała się w słowniku paru osób obelgą miotaną na oponentów, niektórzy odcinają się bezwzględnie od takiej kategoryzacji swych światopoglądów.
Bóg i/lub Prezes z nimi. grunt, abyśmy się nie poddawali takiej stygmatyzacji. ja tam sobie mogę być „Prawdziwym Prawicowcem”, jeśli oni chcą być nieprawdziwymi, albo w ogóle „niemaprawicyanilewicy” a’la Cezi, ich wola.
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: synczłowieka1Jeśli PiS to socjalizm, to libertarianizm jest filozofią potępioną przez Papieży. Związki zawodowe i spółdzielnie to przejaw katolickiej myśli gospodarczej.
Jako ateista powstrzymuję się od komentowani powyższego.
Napisał/a: synczłowieka1Obecna, jedna rodzina i praca w własnym sklepie od 6 do 22, to przejaw libertariańskiej-liberalistycznej myśli gospodarczej. I kto więcej zarobi, pytam was spółdzielnia czy własna działalność gospodarcza? Libertarianin powie, zwycięstwo ponosi sklepikarz ponieważ jest przedsiębiorcą wolnym i samodzielnym. A w rzeczywistości w prywatnej spółdzielni, więcej zarobi członek spółdzielni produkcyjnej niż harówa na własne ryzyko.
Cóż to jest za nonsens? Indywidualne decyzje co do kariery nie wchodzą w domenę libertarianizmu, poza oczywiście szukaniem zarobku w organizacjach kryminalnych, jak np. państwo i jego organa. Niektórzy ekonomiści związani z libertarianizmem rzeczywiście wykazywali nieefektywność gospodarczą spółdzielni, ale to jest sąd częściowy, ściśle naukowy i niekoniecznie wiążący zwolenników tej społeczno-politycznej ideologii. Sąd zaś kolegi jawi mi się jako śmieszny, gdyż jest zbyt ogólny. Wszystko zależy od indywidualnych okoliczności, predyspozycji, charakteru, wiedzy, sytuacji rynkowej, subiektywnych preferencji etc.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011

Napisał/a: MalkontentWedług powyższego, to chyba wszystkie liczące się partie na świecie są socjalistycznymi, bo wszystkie w mniejszym lub większym stopniu mają w programie redystrybucję i interwencjonizm państwa.
Zgoda.
Napisał/a: MalkontentKapitalizm umarł.
Gdyby kapitalizm całkiem umarł, razem z nim przepadłaby cała cywilizacja i 99% populacji. Kapitalizm żyje i żywi nas wszystkich, sęk w tym że mocno skrępowany i żywiący także raka toczącego nasze społeczeństwa i gospodarki jakim jest interwencjonizm.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.

Rebelyant
KrzysztofNR 24 Aug 2011

Napisał/a: LibertarianinNapisał/a: MalkontentKapitalizm umarł.
No paczpan, znowu umarł.
Jaki z niego faszysta? Prawdopodobnie tylko chodzi ubrany jako faszysta by ubijać ludzi.

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

Wszystkie partie są socjalistyczne ponieważ demokracja jest socjalistyczna z natury. Brak socjalizmu dać może jedynie ustrój niesocjalistyczny.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011

„Wszystkie partie są socjalistyczne ponieważ demokracja jest socjalistyczna z natury. Brak socjalizmu dać może jedynie ustrój niesocjalistyczny.”

To prawda. Szeroko na ten temat rozpisał się Hans-Hermann Hoppe w książce „Demokracja – bóg, który zawiódł”.

http://mises.pl/pliki/upload/HHH_fragmenty.pdf
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

Muszę coś przelać Misesom, kawał dobrej roboty odwalają z tymi pedeefami.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!
Rebelyant
Dominicus 24 Aug 2011

Napisał/a: Percival Ullyses CoxMuszę coś przelać Misesom, kawał dobrej roboty odwalają z tymi pedeefami.
Misesy ok!!!

/zakładka/
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011 zmieniony

Przypisywanie stereotypowych regułek do poszczególnych pojęć: socjalizm to rozdawanie; kapitalizm to prywatne środki produkcji, bez poznania dogłębnie ich doktryn prowadzi na manowce i nie ma nic wspólnego z prawdą o tych systemach. Nazywanie PiS partią socjalistyczną pokazuje, że ludzie nie znają założeń socjalizmu, ani jego odłamu – komunizmu. Polecam również do przeczytania Encyklikę o kwestii robotniczej papieża Leona XIII pt. Rerum Novarum. Lenin wprowadził NEP – rynkowe mechanizmy gospodarcze – był socjalistą czy kapitalistą? Stosując pewne uproszczenia, to kapitalizm według Marksa jest niezbędny, jako droga do budowy prawdziwego społeczeństwa socjalistycznego.

Rebelyant
von Scheffczyk 24 Aug 2011

Próba radzenia sobie z dysonansem poznawczym. W sytuacji konfliktu między pisowością a katolicyzmem wybierają pisowość. Ponieważ czują, że nie są z tym wyborem w porządku starają się wyrzuty sumienia zagłuszyć agresją.

Rebelyant
tzakrzewski 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: Percival Ullyses CoxWszystkie partie są socjalistyczne ponieważ demokracja jest socjalistyczna z natury. Brak socjalizmu dać może jedynie ustrój niesocjalistyczny.
A niby dlaczego demokracja jest socjalistyczna z natury?
Nadchodzi drugi Wielki Kryzys! Kupujcie srebro!

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

NEP był akcją wielopoziomową, dezinformacyjną także, w myśl zasady że kapitaliści sprzedadzą komunistom linę na której zostaną powieszeni tak właśnie uczynili – zmodernizowali ZSRR który ich potem zabijał.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!

Rebelyant
agent 24 Aug 2011

Interesujący wątek. Jakoś mi w nim po drodze z CF, fiaa i Marianem.
Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka – Mauriac

Rebelyant
filip119 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: KrzysztofNROżeszkur… Złoty Gienek roku normalnei sie nalezy.
Dokształć się, ofiaro publicznej edukacji.
Tutaj warto zrobić historyczny przytyk, że co drugi folksdojcz był real-polityk
Rebelyant
Libertarianin 24 Aug 2011

Napisał/a: tzakrzewski
Napisał/a: Percival Ullyses CoxWszystkie partie są socjalistyczne ponieważ demokracja jest socjalistyczna z natury. Brak socjalizmu dać może jedynie ustrój niesocjalistyczny.
A niby dlaczego demokracja jest socjalistyczna z natury?
W skrócie? Bo w demokracji państwo nie posiada właściciela, w przeciwieństwie do monarchii. Publiczna vs. prywatna własność środków pro(de?)strukcji.
Nie ma ekonomii poza szkołą austriacką a Ludwig von Mises jest jej prorokiem.

Rebelyant
Przemko 24 Aug 2011

No i nie jest elitarna, demokracja arystokratyczna albo przynajmniej oligarchiczna ma jakieś tam szanse uniknąć socjalizmu. Egalitaryzm zawsze skończy się socjalizmem.
Jest to więc modna dzisiaj choroba woli… Pyszny wynalazek!

Rebelyant
otistarda 24 Aug 2011

I tylko, paczpan, ten motłoch uważa, że lepszy socjal niż budowa piramid. Znowu system, do którego ludzie nie dorośli; a takie fajne były założenia teoretyczne.
Impartiality is always partial.

Rebelyant
KrzysztofNR 24 Aug 2011

Napisał/a: fiaa
Napisał/a: KrzysztofNROżeszkur… Złoty Gienek roku normalnei sie nalezy.
Dokształć się, ofiaro publicznej edukacji.
Kolega to może lepiej już się nie dokształca, tylko weźmie leki. I popije chłopom pańszczyźnianym na zdrówko.
Jaki z niego faszysta? Prawdopodobnie tylko chodzi ubrany jako faszysta by ubijać ludzi.

Rebelyant
mudek 24 Aug 2011

Socjalizm to taki substytut poczucia że się robi dobrze. Jak się Pana Boga odrzuci to tylko to zostaje do wierzenia. To wytłumaczenie że to rozdawnictwo i złodziejstwo dobre jest. Wiadomo czyj to wymysł dla otumanienia ludzkości.
Hotel potrzebny rebelyantu ? 😉

Rebelyant
filip119 24 Aug 2011

Napisał/a: KrzysztofNRKolega to może lepiej już się nie dokształca, tylko weźmie leki. I popije chłopom pańszczyźnianym na zdrówko.
JBPP(n) pochyla się z troską nad chłopem pańszczyźnianym. Warto to odnotować.
Napisał/a: AugustoMożna bowiem zmieniać świnie przy korycie. Można likwidować koryto. Ale można też po prostu wrzucić do chlewu granat, co załatwi obydwie sprawy za jednym zamachem.
Dziękuję za eksplikację. Ten granat to jeszcze od okupacji kulega przechowuje?
Tutaj warto zrobić historyczny przytyk, że co drugi folksdojcz był real-polityk

Rebelyant
KrzysztofNR 24 Aug 2011

Napisał/a: fiaaJBPP(n) pochyla się z troską nad chłopem pańszczyźnianym. Warto to odnotować.
Jotpefefe… jotpefefe… się tylko kolega nie zapluje od tego powtarzania. Na razie jedyną osobą, nad którą sie w tym wątku pochylam z troską jest kolega.
Jaki z niego faszysta? Prawdopodobnie tylko chodzi ubrany jako faszysta by ubijać ludzi.

Rebelyant
otistarda 24 Aug 2011

Napisał/a: mudekSocjalizm to taki substytut poczucia że się robi dobrze.
Problem w tym, że na rebelce (a pewnie i poza nią) słowo to straciło jakiekolwiek znaczenie.
Impartiality is always partial.

Rebelyant
mudek 24 Aug 2011 zmieniony

Może koledzy nie mają intuicji aby trzymać się z daleka o obecanek że ktoś coś za nich zrobi aby im się byt poprawił. Jakaś instytucja, jakieś Państwo, jakaś partia. Właśnie takie przeświadczenie nazwałbym socjalizmem praktycznym.
Hotel potrzebny rebelyantu ? 😉

Rebelyant
Apoc 24 Aug 2011

Napisał/a: otistardaProblem w tym, że na rebelce (a pewnie i poza nią) słowo to straciło jakiekolwiek znaczenie.
nie bardziej niż słowa „konserwatyzm”, „patriotyzm”, czy nawet „prawica”

Rebelyant
zarazek 24 Aug 2011 zmieniony

Nie czuję się pisowcem „integralnym”, a tylko zwykłym pisowcem. Nie dystansuję się od prawicowości, po prostu nie jestem prawicowcem – przynajmniej gospodarczo. Fakt, że z moimi poglądami znalazłem się pod takim, a nie innym szyldem, wynika po prostu z totalnego skurwienia tego, co usiłuje uchodzić za lewicę na świecie, a w Polsce w szczególności. Jaka partia zajmie się problemami zatrudnionych na śmieciowe umowy pracowników Carrefoura albo Dobroplastu? Jaka partia będzie zajmie się problemami mieszkańców głębokiej prowincji? Kto zatroszczy się o ledwo wiążące koniec z końcem rodziny wielodzietne albo drobnych sklepikarzy wypieranych przez duże duże sieci handlowe? To są wszystko lewicowe postulaty i jeśli ktoś w ogóle się zabierze za ich spełnianie, to tylko PiS. Dla mnie PiS jest najlepszą lewicą w Polsce. Z resztą: czy partia, którą popierają Andrzej Gwiazda i Ryszard Bugaj może być prawicowa?

I jeszcze jedno: dopóki nie rozwali się w Polsce postkomunizmu, to o lewicowości i prawicowości można sobie tylko pogadać.
stary kawaler, bezbożnik, informatyk, kaczysta, frustrat

Rebelyant
mudek 24 Aug 2011

dlatego zawsze chętnie wspieram PiS kiedy mogę. Choć socjalistyczny gospodarczo to jednak patriotyczny i szacunek się należy PISowi.
Hotel potrzebny rebelyantu ? 😉

Rebelyant
filip119 24 Aug 2011 zmieniony

Napisał/a: KrzysztofNRNa razie jedyną osobą, nad którą sie w tym wątku pochylam z troską jest kolega.
Radziłbym pochylić się z troską nad własnym niedouczeniem w dziedzinie historii Polski. Będzie to z większą korzyścią dla kolegi.

Zarazek bardzo ok.
Tutaj warto zrobić historyczny przytyk, że co drugi folksdojcz był real-polityk
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: zarazekI jeszcze jedno: dopóki nie rozwali się w Polsce postkomunizmu, to o lewicowości i prawicowości można sobie tylko pogadać.
I z tą częścią wypowiedzi się zgadzam;-)

Rebelyant
tzakrzewski 24 Aug 2011

Napisał/a: zarazekI jeszcze jedno: dopóki nie rozwali się w Polsce postkomunizmu, to o lewicowości i prawicowości można sobie tylko pogadać.
Bardzo ważna kwestia!
Nadchodzi drugi Wielki Kryzys! Kupujcie srebro!

Rebelyant
leon.leon 24 Aug 2011

LIbro e moschetto – l’uomo perfetto ;-); Komunizm odbiera ludziom rozum a liberalizm-serce

Rebelyant
tolep 24 Aug 2011

Ujawnię Wam tajemnicę: postkomunizm nie istnieje w realu. To tylko zgrabne pojęcie publicystyczne.

Jest trzecia er pe tu i teraz.
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
tolep 24 Aug 2011

Napisał/a: synczłowieka1Jeśli PiS to socjalizm, to libertarianizm jest filozofią potępioną przez Papieży. Związki zawodowe i spółdzielnie to przejaw katolickiej myśli gospodarczej.
MWAHAHAHA. Nowy termin teologioczny (z Che na T-shircie)
Obecna, jedna rodzina i praca w własnym sklepie od 6 do 22, to przejaw libertariańskiej-liberalistycznej myśli gospodarczej. I kto więcej zarobi, pytam was spółdzielnia czy własna działalność gospodarcza? Libertarianin powie, zwycięstwo ponosi sklepikarz ponieważ jest przedsiębiorcą wolnym i samodzielnym. A w rzeczywistości w prywatnej spółdzielni, więcej zarobi członek spółdzielni produkcyjnej niż harówa na własne ryzyko.
Liberałowie nie zajmują się takimi sprawami. W państwie liberalnym mogą istnieć spółdzielnie, kibuce, komuny – na zasadzie dobrowolności i wolnej konkurencji.
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
tolep 24 Aug 2011

Napisał/a: Percival Ullyses CoxNo właśnie, w świetle tej definicji. W świetle porządnej definicji socjalistyczne ideologie to te które na pierwszym miejscu stawiają człowieka, nie Boga, wszelkiego rodzaju liberalizmy są odmianą socjalizmu.
rozbierz słowo „socjalizm” etymologicznie. A co do tego stawiania na pierwszym miejscu, to w praktyce jest to nic nie znaczący slogan.
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.
Rebelyant
kobieta123 24 Aug 2011

Napisał/a: tolepW państwie liberalnym mogą istnieć spółdzielnie, kibuce, komuny – na zasadzie dobrowolności i wolnej konkurencji.
A takie państwo nazywa się Utopia.
Napisał/a: toleprozbierz słowo „socjalizm” etymologicznie
Jak dla kogo. Proszę nie uogólniać. Po co???
Napisał/a: tolep
Napisał/a: Percival Ullyses CoxNo właśnie, w świetle tej definicji. W świetle porządnej definicji socjalistyczne ideologie to te które na pierwszym miejscu stawiają człowieka, nie Boga, wszelkiego rodzaju liberalizmy są odmianą socjalizmu.
rozbierz słowo „socjalizm” etymologicznie. A co do tego stawiania na pierwszym miejscu, to w praktyce jest to nic nie znaczący slogan.

Rebelyant
Eden 24 Aug 2011

Napisał/a: zarazekNie czuję się pisowcem „integralnym”, a tylko zwykłym pisowcem. Nie dystansuję się od prawicowości, po prostu nie jestem prawicowcem – przynajmniej gospodarczo. Fakt, że z moimi poglądami znalazłem się pod takim a nie innym szyldem, wynika po prostu z totalnego skurwienia tego, co usiłuje uchodzić za lewicę na świecie, a w Polsce w szczególności. Jaka partia zajmie się problemami zatrudnionych na śmieciowe umowy pracowników Carrefoura albo firmy Dobroplastu? Jaka partia będzie zajmie się problemami mieszkańców głębokiej prowincji? Kto zatroszczy się o ledwo wiążące koniec z końcem rodziny wielodzietne albo drobnych sklepikarzy wypieranych przez duże duże sieci handlowe? To są wszystko lewicowe postulaty i jeśli ktoś w ogóle się zabierze za ich spełnianie, to tylko PiS. Dla mnie PiS jest najlepszą lewicą w Polsce. Z resztą: czy partia, którą popierają Andrzej Gwiazda i Ryszard Bugaj może być prawicowa? I jeszcze jedno: dopóki nie rozwali się w Polsce postkomunizmu, to o lewicowości i prawicowości można sobie tylko pogadać.
Nic dodać, nic ująć. Zarazek very OK!
Oto się w złości ludzkiej błocie ma stopa ślizga

Rebelyant
Cichy Don 24 Aug 2011

Prawicowość PiS jest w dużym stopniu umowna. Po prostu w tak uproszczony sposób dzielimy scenę polityczną, w wyniku czego PiS faktycznie jest po prawej stronie (wbrew temu co twierdza korwiniści kryterium prawicowości to nie tylko i nie przede wszystkim kwestie ekonomiczne). Dużo bliższe prawdzie byłoby stwierdzenie, że PiS to partia komunitariańska, ale w mediach głównego nurtu pewnie nawet nie wiedzą co to jest.

Rebelyant
tolep 24 Aug 2011

Zarazek ściągnie podatki od wielodzietnych i zatroszczy sie o sklepikarzy. Ściągnie też podatki od sklepikarzy i zatroszczy sieo wielodzietnych. A przy okazji pobierze sobie słuszne wynagrodzenie za troskę.

Zatroszczy się też o prząśniczki wyparte przez maszyny dziewiarskie i o forysiów wypartych przez warsztaty samochodowe należące do wielkich koncernów.

Głupcy, głupcy, głupcy.
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
lupus71 24 Aug 2011

Napisał/a: Traianvstendencja do dystansowania się od prawicowości
a może jakaś definicja?
Erka, Szmulka, wracajcie

Rebelyant
tolep 24 Aug 2011

Napisał/a: Cichy DonPrawicowość PiS jest w dużym stopniu umowna. Po prostu w tak uproszczony sposób dzielimy scenę polityczną, w wyniku czego PiS faktycznie jest po prawej stronie (wbrew temu co twierdza korwiniści kryterium prawicowości to nie tylko i nie przede wszystkim kwestie ekonomiczne). Dużo bliższe prawdzie byłoby stwierdzenie, że PiS to partia komunitariańska, ale w mediach głównego nurtu pewnie nawet nie wiedzą co to jest.
Kolejny pseudonim przybierany przez skompromitowane idee lewackie?
Niezbyt wesoły Tomek, mam na przedmieściu domek.

Rebelyant
Cichy Don 24 Aug 2011

Napisał/a: tolepKolejny pseudonim przybierany przez skompromitowane idee lewackie?
Zależy jak na to spojrzeć. Dla wielu większym lewactwem jest anarchizm przebrany w garnitury od Armaniego i przechrzczony na libertarianizm.

Rebelyant
Eden 24 Aug 2011

Napisał/a: tolepZarazek ściągnie podatki od wielodzietnych i zatroszczy sie o sklepikarzy. Ściągnie też podatki od sklepikarzy i zatroszczy sieo wielodzietnych. A przy okazji pobierze sobie słuszne wynagrodzenie za troskę. Zatroszczy się też o prząśniczki wyparte przez maszyny dziewiarskie i o forysiów wypartych przez warsztaty samochodowe należące do wielkich koncernów. Głupcy, głupcy, głupcy.
I po co to sprowadzanie problemu ad absurdum? Wykrzywianie i spaczenie programu i metod realizowanych przez PiS? Na tej samej zasadzie ja mogę dokonać manipulacji pisząc, że skrajni leberałowie likwidując państwowe, obowiązkowe ubezpieczenia, prywatyzując i komercjalizując szkolnictwo oraz służbę zdrowia na pewno chcą doprowadzić do takiego rozwarstwienia społecznego, że 5% „wybrańców” będzie opływało w luksusy, 15% obsługiwało tych „wybrańców” żyjąc na jako takim poziomie, 50% stanie się półdarmową siłą roboczą, a 30% „biologicznie zniknie” i w ten sposób ich problem rozwiąże się sam. K.rwinowcy, k.rwinowcy, k.rwinowcy

Więcej dyskusji:

https://rebelya.pl/discussion/30353/iti-zegna-sie-z-grupa-tvn-i-kto-sie-smial-z-klatwy-x-natanka/
https://rebelya.pl/discussion/30399/1/no-to-koniec-kariery-adamka/
https://rebelya.pl/discussion/30483/byly-szef-fsb-w-sopocie
https://rebelya.pl/discussion/30811/czy-turowski-i-sikorski-znaja-sie-od-lat-80/
https://rebelya.pl/discussion/30954/ciekawa-analiza-sytuacji-na-oceanie-indyjskim-i-pacyfiku/
https://rebelya.pl/discussion/30984/o-sztuce-jaka-jest-niewiedza
https://rebelya.pl/discussion/30984/o-sztuce-jaka-jest-niewiedza/
https://rebelya.pl/discussion/31538/w-skurwysynistanie-wszystko-jest-normalnie/
https://rebelya.pl/discussion/31788/szczecin-mala-rzecz-a-cieszy/
https://rebelya.pl/discussion/32067/gen-petelicki-o-radziu/
https://rebelya.pl/discussion/32229/problem-nagonki-na-marginesie-naparzanki-wieszczmemches/
https://rebelya.pl/discussion/32478/lepper-nie-popelnil-samobojstwa/
https://rebelya.pl/discussion/32494/piotr-staruchowicz-pobity-na-komisariacie/
https://rebelya.pl/discussion/32606/czezi-pisze-losem/
https://rebelya.pl/discussion/32691/zatrzymano-polaka-w-londynie-foto/
https://rebelya.pl/discussion/32808/menadzerowie-prodigy-miazdzaco-o-bezpieczenstwie-na-przystanku-woodstock/
https://rebelya.pl/discussion/32978/lobby-dziala-lobby-radzi-lobby-nidgy-cie-nie-zdradzi/
https://rebelya.pl/discussion/33083/korwin-w-uwazam-rze/
https://rebelya.pl/discussion/33166/dlaczego-warto-dac-szanse-korwinowimikke
https://rebelya.pl/discussion/33409/dobra-admin-goci-mialam/
https://rebelya.pl/discussion/33431/prof-rybinski-prezentuje-program-obywateli-do-senatu-/
https://rebelya.pl/discussion/33526/5/skrzydlo-tupolewa/
https://rebelya.pl/discussion/33545/skad-u-pisowcow-integralnych-tendencja-do-dystansowania-sie-od-prawicowoci/
https://rebelya.pl/discussion/33761/nietelandy-ksiadz-odmowil-pogrzebu-po-eutanazji/
https://rebelya.pl/discussion/33860/mieszanka-slodko-kwana-po-holendersku/
https://rebelya.pl/discussion/34062/1/legendarna-skutecznoc-marszalka-dwojga-imion/
https://rebelya.pl/discussion/34245/1/cuda-nad-urna-zginely-dokumenty-zgloszenia-marka-krola/
https://rebelya.pl/discussion/34245/cuda-nad-urna-zginely-dokumenty-zgloszenia-marka-krola/
https://rebelya.pl/discussion/34574/prosze-o-modlitwe-blagam-wrecz/
https://rebelya.pl/discussion/34665/juz-jutro-gazeta-polska-codziennie-kupicie/
https://rebelya.pl/discussion/34678/marek-krol-uwalony-przez-pkw-zabraklo-20-podpisow/
https://rebelya.pl/discussion/34684/czyzby-jednak-turcja-chce-wymienic-pieszczoty-z-izraelem-/
https://rebelya.pl/discussion/34772/napis-obudz-sie-oni-toba-manipuluja-na-budynku-sejmu/
https://rebelya.pl/discussion/34921/wywiad-z-prof-wieslawem-binienda
https://rebelya.pl/discussion/34921/wywiad-z-prof-wieslawem-binienda/
https://rebelya.pl/discussion/35066/afera-wyborcza-cd-kazacy-kazarz-w-polsatnews/
https://rebelya.pl/discussion/35216/prezentacja-dr-k-nowaczyka-i-prof-w-biniendy-08092011-wideo-5-czeci/
https://rebelya.pl/discussion/35279/posiedzenie-rady-ministrow/
https://rebelya.pl/discussion/35280/o-powrot-mojej-corki-do-domu
https://rebelya.pl/discussion/35283/sejm-ograniczyl-dostep-do-informacji-publicznej/
https://rebelya.pl/discussion/35330/ks-boniecki-nergal-ok/
https://rebelya.pl/discussion/35394/mniej-wiecej-haslo-wpadka-sztabowcow-po/
https://rebelya.pl/discussion/35500/odbyly-sie-oficjalne-rozmowy-katolickopedalskie/
https://rebelya.pl/discussion/35586/student-kul-skazany-za-obraze-premiera/
https://rebelya.pl/discussion/35768/1/nieuprawnione-slowa-papieza/
https://rebelya.pl/discussion/35810/owoc-wspolpracy-slawku-nowaku-z-grasiem-ddd/
https://rebelya.pl/discussion/35842/ojciec-sw-w-niemczech-relacja-ze-stadionu-olimpijskiego/
https://rebelya.pl/discussion/36023/lublin-juz-ma-arcybiskupa/
https://rebelya.pl/discussion/36027/rozjechali-sikorskiego/
https://rebelya.pl/discussion/36114/michalkiewicz-pyta-ziemkiewicza/
https://rebelya.pl/discussion/36121/postrzelili-czlonkow-sztabu-pis/
https://rebelya.pl/discussion/36189/wipler-pod-namiotem/
https://rebelya.pl/discussion/36305/ice-juz-nie-jeste-dumny-z-zelkow/
https://rebelya.pl/discussion/36360/ojcostwo-czyni-mniej-meskim-ale-ma-to-swoj-sens/
https://rebelya.pl/discussion/3811/?Focus=98227
https://rebelya.pl/discussion/4067/krzyz-przeniesiony-warszawska-kuria-rasia-w-rasie-z-anarcholami-po-i-lsd-/
https://rebelya.pl/discussion/4085/pedaly-2010/?Focus=108016
https://rebelya.pl/discussion/4171/?Focus=108971
https://rebelya.pl/discussion/4336/dla-towarzysza-leontodona-rasizm-w-niemieckich-szkolach
https://rebelya.pl/discussion/4336/dla-towarzysza-leontodona-rasizm-w-niemieckich-szkolach/
https://rebelya.pl/discussion/4465/oficer-bor-przezyl-i-dzwonil-po-katastrofie/