ostatnie kazanie jakim dysponujemy (na teraz) to z 31 maja:

http://pl.gloria.tv/?media=162988

przy okazji symptomatyczne zdarzenie:

http://pl.gloria.tv/?media=163328

moze posluchal swojego przelozonego, ktoremu zdaje sie obiecywal posluszenstwo.

"Kolega swoich pieniędzy już i tak nie zobaczy. Teraz walka idzie to, kto je będzie wydawał i na co. "
gen. Mgła

mam nadzieje ze nie stala sie ksiedzu krzywda !

Napisał/a: TomekG z Mossadumoze posluchal swojego przelozonego, ktoremu zdaje sie obiecywal posluszenstwo.

I tyle warte te Twoje wypowiedzi w każdym wątku. Nie na pytanie, nie na temat. Byle się pokazać. 3m się!

Toż to Rydzyk niezrealizowany!

http://pl.gloria.tv/?media=163299

Dopadło go tajne komando z Kuryji ;)

Dzisiaj widziałam przypadkiem fragment jakiegoś programu - obrzydliwą nagonkę na księdza w TVN

.

modlmy sie zatem siostry i bracia !

Napisał/a: osiolmodlmy sie zatem siostry i bracia !

o co, jesli wolno spytac?

"Kolega swoich pieniędzy już i tak nie zobaczy. Teraz walka idzie to, kto je będzie wydawał i na co. "
gen. Mgła

Oby powrócił

"Dobry Sowiet to martwy Sowiet" Mój Dziadek (członek NSZ)

+

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

Wypłynie za jakiś czas jako kapłan FSSPX?

Robię sobie oczywiście rzewne jaja, bo nie sądzę, iżby Bractwo w obecnej delikatnej sytuacji eklezjalnej ryzykowało przejmowanie kontrowersyjnego księdza. Poza tem musieli by xiędza Natanka dokształcić teologicznie.

Wierzą, że ten żarliwy kapłan powróci w wielkim stylu.

+

Palikociarze prawicowi prowadzą debaty nt. czy prawowitym władcą Polski powinien być niemiecki książę, czy może rosyjski car i dlaczego ziemie między Bugiem a Odrą powinny być częścią uniwersalistycznego cesarstwa.

Wiedzmy, że coś się dzieje...

Heh.

I smell smoke that comes from a gun named Extinction.

Napisał/a: MarianXWypłynie za jakiś czas jako kapłan FSSPX?

Robię sobie oczywiście rzewne jaja, bo nie sądzę, iżby Bractwo w obecnej delikatnej sytuacji eklezjalnej ryzykowało przejmowanie kontrowersyjnego księdza.

Kontrowersyjny biskup im w zupełności wystarczy ;)

Stoi Królowa po Twojej prawicy. A jest to Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami.

tu ciekawe i warte namyslu kazanie bp willliamsona:

http://saintisidore.startlogic.com/Visiting%%20Priests/

Oglądam rozne wystąpienia ks. Natanka i stwierdzam, że to jeszcze bardziej niebezpieczna sekta niż ci spod krzyza w Warszawie. I 100 razy lepiej zorganizowana.

@marek

"stwierdzam" ?

Napisał/a: MarekOglądam rozne wystąpienia ks. Natanka i stwierdzam, że to jeszcze bardziej niebezpieczna sekta niż ci spod krzyza w Warszawie. I 100 razy lepiej zorganizowana.

Po pierwsze, to pod krzyzem masz zbieraninę agentury, durniów, poczciwych durniów i poczciwców. A u x. Natanka są gł. zagubieni katolicy.

Ksiądz Natanek nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

wężykiem, koledzy
wężykiem

Napisał/a: Krusejder
Napisał/a: MarekOglądam rozne wystąpienia ks. Natanka i stwierdzam, że to jeszcze bardziej niebezpieczna sekta niż ci spod krzyza w Warszawie. I 100 razy lepiej zorganizowana.
Po pierwsze, to pod krzyzem masz zbieraninę agentury, durniów, poczciwych durniów i poczciwców. A u x. Natanka są gł. zagubieni katolicy.

Czyli to pod krzyżem jest gorzej?

Napisał/a: DzięciołKsiądz Natanek nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji.

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

gen. Mgła

Marku, nie mieszajmy różnych systemów walutowych, nie bądźmy pewexami.

@dzieciol

akurat poboznych inkwizytorow (typu sw. dominik i brat bernard gui) to ks. piotr powitalby chlebem i sola

i razem w slusznym zamiarze mogli by dotrzec do miast i siolek aby oglaszac miesiac laski

a pobożnych akwizytorów?

Napisał/a: osiologlaszac miesiac laski
wyrywać laski?

Jon3

@marek

pokroju niejakiego sanderusa ?

@abdul

standardem bylo iz po przybyciu na dany obszar oglaszano miesiac laski coby heretycy i inni maciciele mieli czas aby przyznac sie do bledow i je uroczyscie odwolac

Napisał/a: osiolstandardem bylo iz po przybyciu na dany obszar oglaszano miesiac laski coby heretycy i inni maciciele mieli czas aby przyznac sie do bledow i je uroczyscie odwolac
Można by nawet ołosić miesiąc łaski dla umarłych bez chrztu.

Jon3

Napisał/a: osiol@marek

pokroju niejakiego sanderusa ?

Tego?

http://www.sanderus.com.pl/index.html

x. Isakowicz-Zaleski o x. Natanku

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ksiadz-ostrzega-moze-sie-powtorzyc-sytuacja-sprzed,1,4408133,wiadomosc.html

jakby mogl ktos wkleic calosc dla bojkotujacych złonet.

gen. Mgła

"- Może się powtórzyć sytuacja sprzed 100 lat. Konflikt kurii krakowskiej z ks. Piotrem Natankiem niestety idzie w tym właśnie kierunku - ostrzega ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Onet.pl. Ta sytuacja sprzed ok. wieku to rozłam dokonany przez mariawitów, którzy - po konflikcie w łonie Kościoła katolickiego - założyli swój własny Kościół, który liczy dziś ok. 30 tys. wiernych.

Mariawityzm wziął się z rozłamu w polskim Kościele katolickim i powstał na przełomie XIX i XX wieku. Oparł się o objawienia Miłosierdzia Bożego, których dostąpić miała w prywatnych widzeniach zakonnica Feliksa Kozłowska. Po nich chciała ona uzdrowić polskie duchowieństwo, została jednak ostatecznie w 1906 roku ekskomunikowana wraz z księdzem Janem Kowalskim. Po decyzji watykańskiego Świętego Oficjum mariawici, w tym ponad 30 księży, utworzyli osobny Kościół. Dziś liczy on w Polsce ok. 30 tys. wiernych.

Można zatem doszukać się podobieństw miedzy środowiskiem mariawickim z przełomu wieków, a środowiskiem ks. dr. hab. Piotra Natanka. Duchowny z pustelni we wsi Grzechyca pod Makowem (Małopolska) podpiera się bowiem objawieniami zakonnicy Rozalii Celakówny, a mariawici s. Feliksy.

Duszpasterz Ormian, ks. Isakowicz zwraca przy tym uwagę, że ks. Natanek nie jest jedyny, bowiem jego nauki są kontynuacją działań ks. Tadeusza Kiersztyna. To były jezuita, który został pozbawiony możliwości pełnienia funkcji kapłańskich po decyzji władz kościelnych. Księży Natanka i Kiersztyna łączy podejście do prywatnych objawień Rozalii Celakówny i intronizacji Chrystusa na Króla Polski poprzez akt urzędowy np. uchwałę Sejmu.

- Ks. Kiersztyn skonfliktował się z władzami jezuitów, a pomimo to funkcjonuje jako zbuntowany duchowny pozbawiony praw - mówi o ks. Kiersztynie. Są więc dwaj zbuntowani duchowni i, wedle ks. Isakowicza, ich działania mogą pociągnąć bunt dalej, bo duchowny z pustelni pod Makowem ma wokół siebie bardzo dużą grupę wiernych mu ludzi.

Choćby 8 maja 2010 roku zorganizował on marsz z udziałem około tysiąca ludzi w Krakowie - od Wawelu po grób Celakówny na Cmentarzu Rakowickim. Mimo wielkiej demonstracji, nie był to zimny prysznic dla kurii. - Jest środowisko, które chce tej intronizacji, ale kuria to zbagatelizowała - mówi ks. Isakowicz. Z kolei na 1 maja 2011 r. ks. Natanek miał zabrać do Watykanu, na beatyfikację papieża Jana Pawła II, kilkaset osób, część w bardzo charakterystycznych czerwonych niemal rycerskich płaszczach z wizerunkiem Chrystusa Króla.

W rozmowie z Onet.pl ks. Isakowicz zwraca uwagę, że ks. Natanek wciąż jest zapraszany przez innych księży do głoszenia rekolekcji. - Nie jest samotnym samurajem, bo wielu księży udostępnia mu kościoły, czyli popiera jego pogląd na temat koronacji Jezusa.

W ocenie ks. Isakowicza w tym momencie już chyba nie ma szans na zasypanie przepaści pomiędzy ks. Natankiem, a kurią. - Następnym krokiem będzie suspendowanie ks. Natanka - przewiduje. Suspendowanie czyli zawieszenia osoby duchownej w pełnieniu obowiązków.

Ks. Isakowicz, który zna osobiście ks. Natanka, opisuje go jako postać charyzmatyczną, z którą można się zgadzać lub nie, ale nie można jej bagatelizować. Nie jest przypisany do żadnej parafii, ale pochodzi z Grzechyni pod Makowem, gdzie jego brat ma gospodarstwo agroturystyczne i gdzie mieszkają też jego rodzice.

Jak mówi nam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, istnieje ostry konflikt pomiędzy ks. Natankiem a kurią krakowską, a wynika on nie tylko z odstępstw od ortodoksji, ale na przykład i kwestii personalnych. Sprawa ciągnie się od lat i rzutuje na całą diecezję krakowską, a błędy mają tkwić po obu stronach sporu. - Nie podzielam poglądów ks. Natanka. Uważam też, że forma ich wyrażania jest bardzo rażąca - mówi wprost duszpasterz Ormian. Ale dodaje, że jednym z uchybień jest też komunikowanie się kurii ze zbuntowanym księdzem poprzez komunikaty publikowane na stronie internetowej.

W jego ocenie de facto ostatni most został spalony rok temu. W marcu 2010 r., jak przywołuje duchowny, w komunikacie znalazły się jedynie zakazy wobec ks. Natanka, za to nic o ich ich powodach. Przez co zaczęto domniemywać, że może to wynikać np. z jakichś powodów obyczajowych i wywołało lawinowe zainteresowanie sprawą. - Kuria zamiast spacyfikować ks. Natanka, przyczynił się do zyskania przez niego wielu zwolenników - podsumowuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Pod koniec maja krakowska kuria ostrzegła wiernych przed działalnością ks. Piotra Natanka, który m.in. promuje pomysł uznania Chrystusa za Króla Polski. Zbuntowany ksiądz na stałe przebywa w "Pustelni Niepokalanów" w rodzinnej Grzechyni.

Ksiądz Natanek jest m.in. jednym z głównych propagatorów i opiekunów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski. W lutym 2010 roku opublikował "List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczypospolitej i Premiera Rządu Rzeczypospolitej", w którym wzywał do uroczystego uznania Jezusa za Króla Polski i uznania nadrzędności "Prawa Bożego" nad prawem publicznym. W Grzechyni założył ośrodek rekolekcyjny "Pustelnia Niepokalanów" i telewizję internetową, w której transmitowane są nabożeństwa oraz nagrania z rekolekcji i katechez."

Za dom spremni!

^

Napisał/a: KrusejderPo pierwsze, to pod krzyzem masz zbieraninę agentury, durniów, poczciwych durniów i poczciwców.

Zaręczam Kuledze, że będzie kiedyś bardzo gorzko żałował tego ciężkiego pomówienia wobec grupy ludzi.

Kolega ma słaby punkt - strasznie boi się posądzenia o katolickie "szurostwo" i "oszołomstwo" lub choć o sympatyzowanie z nim. Ja to rozumiem, bo miewam tak samo. Lęk przed "obciachem" wobec świata niejednego zaprowadził na manowce.

Palikociarze prawicowi prowadzą debaty nt. czy prawowitym władcą Polski powinien być niemiecki książę, czy może rosyjski car i dlaczego ziemie między Bugiem a Odrą powinny być częścią uniwersalistycznego cesarstwa.

Robię sobie oczywiście rzewne jaja, bo nie sądzę, iżby Bractwo w obecnej delikatnej sytuacji eklezjalnej ryzykowało przejmowanie kontrowersyjnego księdza. Poza tem musieli by xiędza Natanka dokształcić teologicznie.

Księdza Natanka znają w kaplicy w Krakowie. Kupował tam książki, encykliki.

HOSPODY, WYSLUCHAJ I POMYŁUJ

Napisał/a: RycerzKupował tam książki, encykliki.
Jesli dużo kupował to ma szansę.

@rycerz

podczas kazan korzysta z publikacji bractwa, tzn wydawnictwa http://www.tedeum.pl/

Czy wiecie w jakim rycie ks Natanek sprawuje Msze Świętą w Grzechynii ?

@anzelm

rozniscie

zazwyczaj eklektycznie

No własnie takie mialem podejrzenia. Na filmach z Grzechynii, nie widziałem nomowego stołu, stąd pytanie. Eklektyzm, to rzeczywiscie najodpowiedniejsze określenie na działania x Piotra. X Trytek własciwie rozpoznał jego postawe. Ktoś musi zdobyc sie na odwage i porozmawiac z x Natankiem, ale powtarzam rozmawiac, a nie szczekac lub straszyc.

@anzelm

ale idzie w dobrym kierunku

w szczegolnosci jak sam mowil dostal przedv2 utensylia liturgiczne ornaty na kazda okazje ktore w niemczech wyrzucano na smietnik

@osioł, ale x Natanek sprawia wrażenie człowieka wyważajacego szeroko otwarte drzwi. Niech sprawuje normalna liturgie, przepowiada katolickie nauczanie i problem beda mieli jego przesladowcy, a nie on.

normalna tzn w "rycie nadzwyczajnym" ?

jak sam mowi do tego dazy przedtem musi przeszkolic swoje owieczki

Bez posluszenstwa Kosciolowi najwieksza gorliwosc psu na bude.

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za Twoją łaskawość i wierność!

Napisał/a: MarekToż to Rydzyk niezrealizowany!

http://pl.gloria.tv/?media=163299

Od o. Rydzyka wara!

@osioł, mam watpliwosci co do ewolucyjnej metody ks Natanka. Taka dialektyka, może przyniesc niechciane owoce. Ma racje ks Zaleski, gdy wspomina o mariawitach.

To wszystko jest wynikiem dezorientacji, ale może naprawdę należało by wpływać na tego księdza.

Napisał/a: TomekG z Mossadu
Napisał/a: osiolmodlmy sie zatem siostry i bracia !
o co, jesli wolno spytac?

O zdrowie. Bo o rozum to już chyba za późno

Christus Vincit

Tylko to taki charakter, że cieżko mu do przekonania trafic. Jemu chyba się zdaje, że odkrył jakies tajemnice niezwykłe i chce sie z tym podzielic. Gdyby go ktos namówił na porządne rekolekcje w Bajerzu, to może by to więcej pożytku przyniosło. Nie jest w swojej postawie odosobniony. Wystarczy porozmawiac z dowolnym ksiedzem diecezjalnym i też ma się wrazenie, że Pascendi to dla niego tekst apokryficzny.

Za zdrowie Edena+

MarianX = Dr. Clown?

Napisał/a: PilgrimBez posluszenstwa Kosciolowi najwieksza gorliwosc psu na bude.
+

Coś nowego a działa! -> www.gloria24.pl

Napisał/a: osiolostatnie kazanie jakim dysponujemy (na teraz) to z 31 maja:
Może się nawrócił?

Napisał/a: PilgrimBez posluszenstwa Kosciolowi najwieksza gorliwosc psu na bude.

Czy także bez posłuszeństwa legalnemu biskupowi pomerańskiemu, wprowadzxającemu własną decyzją zakaz spożywania komunii świętej i obowiązek ożenku dla zakonnic?

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu. (St. Lem)

Napisał/a: Gutta Cavat
Czy także bez posłuszeństwa legalnemu biskupowi pomerańskiemu, wprowadzxającemu własną decyzją zakaz spożywania komunii świętej i obowiązek ożenku dla zakonnic?
Lepiej raczej tym, którzy zakazują symulowania sakramentów.

Jon3

Napisał/a: TomekG z Mossadux. Isakowicz-Zaleski o x. Natanku

Ksiądz Isakowicz nie raz i nie dwa zachowywał się jak pożyteczny idiota np. przy okazji Kresów, lustracji, teraz jest trzeci temat. W ogóle jego postać pojawiła się akurat wtedy kiedy powinna się pojawić, w III RP nie ma przypadków.

Skończyłem, rozpoczynaj.

Napisał/a: Złota Jagoda
Ksiądz Isakowicz nie raz i nie dwa zachowywał się jak pożyteczny idiota np. przy okazji Kresów, lustracji, teraz jest trzeci temat. W ogóle jego postać pojawiła się akurat wtedy kiedy powinna się pojawić, w III RP nie ma przypadków.
A na czym polega jego idiotyzm w tym przypadku? I na czym (komu?) pożyteczność?

Jon3

Napisał/a: RycerzKsiędza Natanka znają w kaplicy w Krakowie. Kupował tam książki, encykliki.
sprostowanko- osobiście nie znają, a przynajmniej ja o tym nic nie wiem i nie kupował chyba tam, a po prostu ma książki z Te Deum- stare encykliki, a czy dostał od kogoś, czy sam zakupił to inna sprawa.

Napisał/a: Złota Jagoda

Po kim jak po kim, ale po Koledze nie spodziewałem się tak łajdackiej wypowiedzi. Wstyd i hańba.

Tylko stwierdzam to co zauważyłem dawno temu i o czym czytałem tu i tam, na blogach. Wydawało mi się to grubą przesadą a tu bęc - znowu ksiądz Isakowicz w tak delikatnej sprawie nie wie żeby nie grać jak TVN zagra?

Ok przesadziłem, z przypadkami wycofuję i przepraszam księdza.

Skończyłem, rozpoczynaj.

Se tak myślę, że może x. Natanek spotyka się tera na górze Križevac z tamtejszymi wizjonerami?

Za dom spremni!

@Przemko

Wyjaśnijmy sobie tę sprawę. X. Issakowicz zachował się jak sumienie narodu i Kościoła i w sprawie Kresów i w sprawie lustracji. W sprawie Natanka zajął dość wyważone stanowisko, jak myślę z uwagi na:
- osobę kolegi, którego zna i może mieć przekonanie co do jego dobrych intencyj,
- regułę zgodnie z którą posoborowe kurje w Polsce zazwyczaj flekują ludzi sprawiedliwych a wspierają rozmaite skurwysyństwa,
- własną postawę teologiczną, która niestety dość daleka jest od katolickiego integryzmu.

Mam zatem nadzieję, że zastosowałeś jakiś niefortunny skrot myślowy w sprawie ludobójstwa na Kresach i proukraińskiej polityki państwa polskojęzycznego tudzież, że nie jesteś sympatykiem agentury w kolorantach.

Ksiądz Isakowicz nagłośnił rajd banderowców, co mam o tym sądzić? Tuzin harcerzy nagle stało się bohaterami wszystkich polskich mediów na kilka dni.

Skończyłem, rozpoczynaj.

I nawrócić z herezji medżugoryjskiej.

Sou hodnej, ale, co já bych dělal v Egyptě? Třeba tam maj Plzeň, ale neuměj jí čepovat.

Wie Kolega, zrobiło się już w życiu parę akcyj antybanderowskich tu i tam, osobiście nie widzę nic złego w postawie x. Issakowicza w tamtej sprawie - to raz. A dwa - to już nie jego zasługa, że z uwagi na sezon ogórkowy zaczęły o tem pisać wszystkie media, tak jak nie jest jego sprawą, że żadne media nie piszą o jutrzejszym pochówku Abpa Teodorowicza.

Napisał/a: Jean RaspailMarianX = Dr. Clown?

Zaraz tam doktor. Zwykły klaun.

Napisał/a: osiolormalna tzn w "rycie nadzwyczajnym" ?

jak sam mowi do tego dazy przedtem musi przeszkolic swoje owieczki

Swietnie, Natanek dorwie sie do tridentiny, a zwolennicy NFRR dostana latke calkowitych wariatow i pomylencow od Natanka. Cudownie.

Za dom spremni!

+(O potrzebne łaski)

"Msza dla dzieci nie wymaga żadnej reformy, wymaga usunięcia." (Abdul)

Napisał/a: Dmitar ZvonimirGdyby Kulegów interesowało, to se można poczytać:http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=28505&sid=d93d96aca4a2026016aa7f0d7c0bad96

Czy "endek" piszący na str. 15tej rzeczy nijak się nie mające do rzeczywistości, jest Kuledze znany ? Czy to nie jest aby szur "Józef" / "Stefan", którego wycudzołożyliśmy z fkrzyz ?

Napisał/a: KrusejderCzy "endek" piszący na str. 15tej rzeczy nijak się nie mające do rzeczywistości, jest Kuledze znany ?

Nie jest mi znany, natomiast znane są mi przypadki "objawień", o których mowa na str. 1, a o których, jak również im podobnych, dość się nasłuchałem od x. Natanka w drodze do Rzymu.

Za dom spremni!

Jak ktoś x. Natanku wybije z głowy poleganie na rozmaitych, skądinąd sprzecznych między sobą, objawieniach prywatnych, to xiądz Natanek będzie 3 długości blizej katolicyzmu.

Napisał/a: KrusejderJak ktoś x. Natanku wybije z głowy poleganie na rozmaitych, skądinąd sprzecznych między sobą, objawieniach prywatnych

Tylko kto to zrobi? To jest człowiek, który nie znosi żadnego, najmniejszego nawet, sprzeciwu...

Za dom spremni!

Ksiądz Natanek bardzo OK.

Gdyby nie on to by Kuria się zajęła nami, a tak to pod nieuwagę FSSP ma szansę na rozwój :)

Napisał/a: trusting
Napisał/a: RycerzKsiędza Natanka znają w kaplicy w Krakowie. Kupował tam książki, encykliki.
sprostowanko- osobiście nie znają, a przynajmniej ja o tym nic nie wiem i nie kupował chyba tam, a po prostu ma książki z Te Deum- stare encykliki, a czy dostał od kogoś, czy sam zakupił to inna sprawa.

Aaa to się źle zrozumieliśmy. Znają w sensie nie "osobiście". A kupował książki z Te Deum w takim kontekście nabiera innego znaczenia. :)

Też myślę, że ten ksiądz jest w porzadku.

Tak se czytam nie dowierzam. Ksiądz który głosi i czyni herezje (chrzest nienarodzonych), podpiera się jakimiś prywatnymi i podejrzanymi objawieniami, olewa zasadę posłuszeństwa, tworzy jakieś kosmosy liturgiczne według własnego widzimisie, tworzy zaczątki sekty, ze spotkaniami dla wtajemniczonych coby wykluczyć "szpiegów z kurii", opowiada dyrdymały o szatanie w żelu na włosach i gwiezdnych wojnach itp. jest ok, generalnie spoko, trochę nieogarnięty, ale gorliwy, więc można mu wybaczyć.
Z drugiej strony Neo to posoboru, sekciarze, protestanciuchy i w ogóle zuo (i tak najbardziej lajtowe wyrażenia jeszcze z czasów jedności na FF przytaczam). No się chyba komuś optyka przekręciła.

Ps. Nie jestem z neo.

x. Natanek ogólnie ok. A w szczególe to tak jak Kolega Krusejder mówi. X. Tego co mówi nie sprawdza na 100%%
a mógłby koloryzuje. W kwestiach teologi są mądrzejsi ode mnie. Pytanie czy Katolicka propaganda jest ok.
Bo moim zdaniem ok jeśli prawda ją wspiera ją w 100%%.

@Brak. Daj se spokój. Z sekciarzami nie warto się kłócić. Przyznają Ci rację po 10-cio godzinnej walce na forum, a potem jak dołączy kolejny fan ks. Piotra to nagle twoi przeciwnicy w dyskusji stracą rozum i znów będą się z Tobą spierać. I tak w kółko.
TY ich przekonasz -> przyjdzie nowy i rzuci hasło -> polecą za nim -> przekonasz ich w 10 godzin => przyjdzie następny nowy i rzuci hasło "ks. Natanka biją", "bo ks. Natanek robi cuda. Miliony luda się nawróciły. Nie ważne co zrobił. Ważne, że prowadzi ludzi do zbawienia." itd.

Napisał/a: BrakTak se czytam nie dowierzam. Ksiądz który głosi i czyni herezje (chrzest nienarodzonych), podpiera się jakimiś prywatnymi i podejrzanymi objawieniami, olewa zasadę posłuszeństwa, tworzy jakieś kosmosy liturgiczne według własnego widzimisie, tworzy zaczątki sekty, ze spotkaniami dla wtajemniczonych coby wykluczyć "szpiegów z kurii", opowiada dyrdymały o szatanie w żelu na włosach i gwiezdnych wojnach itp. jest ok, generalnie spoko, trochę nieogarnięty, ale gorliwy, więc można mu wybaczyć.
Z drugiej strony Neo to posoboru, sekciarze, protestanciuchy i w ogóle zuo (i tak najbardziej lajtowe wyrażenia jeszcze z czasów jedności na FF przytaczam). No się chyba komuś optyka przekręciła.

Ps. Nie jestem z neo.

Dość dobre podsumowanie.

Jon3

Napisał/a: mudekx. Natanek ogólnie ok.
Ogólnie to właśnie nieOK bo np. symuluje sakrament. Człowiek jest albo na drodze do zbawienia, albo błądzi. Jeśli błądzi to nie jest na drodze do zbawienia. Więc nie możemy utwierdzać kogoś w błędzie. Ks. Natanek miał przyjść na forum, ale ni słychu ni dychu. Jak przyjdzie to pogadamy.
Napisał/a: AbdulDość dobre podsumowanie.
Porównanie trafne:)

.

Brak
1 godzinę temu zmieniony

Tak se czytam nie dowierzam. Ksiądz który głosi i czyni herezje (chrzest nienarodzonych), podpiera się jakimiś prywatnymi i podejrzanymi objawieniami, olewa zasadę posłuszeństwa, tworzy jakieś kosmosy liturgiczne według własnego widzimisie, tworzy zaczątki sekty, ze spotkaniami dla wtajemniczonych coby wykluczyć "szpiegów z kurii", opowiada dyrdymały o szatanie w żelu na włosach i gwiezdnych wojnach itp. jest ok, generalnie spoko, trochę nieogarnięty, ale gorliwy, więc można mu wybaczyć.

Ps. Nie jestem z neo.

50gr za slowo

Napisał/a: vjesiek
50gr za slowo

Kolega płaci czy koledze płacą?

gen. Mgła

a kto to jest ten ksiunc ze tak o nim mowią?

Napisał/a: vjesiek50gr za slowo

Wiedziałem że jak już nie ma argumentu ad meritum to trzeba gryźć głupio i na oślep.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.