Polecam gorąco szkaplerz karmelitański, który jest jak cudowny płaszcz proroka Eliasza w połączeniu z macierzyńskim płaszczem Maryi = ogromna moc

Pod płaszczem Maryi

Po wszczęciu buntu przeciw Kościołowi przez Lutra, zaślepione i przeciw prawdziwej wierze ziejące nienawiścią bandy heretyckie napadały klasztory, mordując zakonników i zakonnice, paląc kościoły, ograbiając miejsca święte. Tak było również i we Flandrii. Zuchwałe gromady odszczepieńców wszędzie się błąkały, niszcząc wszystko co katolickie. Jedna z takich band napadła klasztor S.S. Karmelitanek w San Martin. Przerażone zakonnice, lękając się więcej zniewagi niż śmierci, zwróciły się z całą ufnością pod opiekuńczy płaszcz Marii, swej Królowej i Matki, i błagały Ją gorąco o ratunek. Matka Najśw. nie zawiodła ich ufności. Gdy gromada zbliżała się już do murów klasztoru, zagrodził im drogę Najśw. Dziewica, pełna majestatu, otoczona hufcem aniołów, z mieczami gotowymi do obrony. Napastnicy uciekli w popłochu.

Lecz nie koniec na tym. Gdy zakonnice z tego klasztoru przeniosły się do okolicznej wioski i pewnego wieczoru trwały na rozmyślaniu, inna gromada heretyków wtargnęła do klasztoru. Bezbożnicy szukali wszędzie zakonnic, wpadli również do chóru, gdzie siostry się modliły, lecz nic nie ujrzeli. Matka Najśw. uczyniła je niewidzialnymi. Rozwścieczona zgraja podłożyła ogień pod klasztor, by nie mogąc znaleźć swych ofiar, spalić je żywcem. Na nic się jednak zdały wysiłki sekciarzy, pożaru nie udało im się wzniecić, a w końcu gwałtowna burza i ulewa rozpędziła ich.

Oto, jak Najśw. Dziewica, Królowa Karmelu, otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki wszystkich, co z ufnością śpieszą do Niej.

http://www.szkaplerz.pl/szata/index.php

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za Twoją łaskawość i wierność!

+

Król to sól tej ziemi, no a królik - jej pieprz...

+

"Lepiej jest pójść na dno, szukając sposobów ratunku, niż zmarnieć z zupełną biernością". JKMość Maria Antonina

dziesiejsze swieto jest bodajze najwiekszym swietem Karmelu.
za Karmel: +

Cialo generala Blasika znaleziono w kokpicie, ktorego nie znaleziono.

+

+++

Zemstą szlachetnego człowieka jest przebaczenie.Nie jestem szlachetna.

Adiuvet nos, quaesumus Domine,
gloriosae Virginis Mariae intercessio veneranda
ut, eius muniti praesidiis
ad montem qui Christus est, pervenire valeamus
qui tecum vivit et regnat
in unitate Spiritus Sancti, Deus,
per omnia saecula saeculorum.

Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie NALEŻEĆ CHCEMY.

+++

+

Camino-Surco-Forja

noszę szkaplerz :-)

Grátias agentes quia nos dignos habuisti astare coram Te et Tibi ministrare. (Prex Eucharistica Secunda)

Napisał/a: tyboreknoszę szkaplerz :-)

Chwalipięta.

Ps 127,3-5

Napisał/a: poncki
Napisał/a: tyboreknoszę szkaplerz :-)
Chwalipięta.

ba ;-)

Grátias agentes quia nos dignos habuisti astare coram Te et Tibi ministrare. (Prex Eucharistica Secunda)

Czy trzeba zdejmować szkaplerz jak się chce pomigdalić ze współmałżonkiem ? (własnym)

Ps 127,3-5

+

Mauvaise Fortune Bon Cœur

Napisał/a: ponckiCzy trzeba zdejmować szkaplerz jak się chce pomigdalić ze współmałżonkiem ? (własnym)

szkaplerz jest częścią ubrania , więc jak lubisz w ciuchach, to no problem ;]

Napisał/a: Kornblumenblau
Napisał/a: ponckiCzy trzeba zdejmować szkaplerz jak się chce pomigdalić ze współmałżonkiem ? (własnym)
szkaplerz jest częścią ubrania , więc jak lubisz w ciuchach, to no problem ;]
no, ale po chrześcijańsku :>

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za Twoją łaskawość i wierność!

Napisał/a: Kornblumenblauszkaplerz jest częścią ubrania , więc jak lubisz w ciuchach, to no problem ;]

lubię czytać twoje odpowiedzi :]

Ps 127,3-5

U Karmelitów w Lublinie uroczysta Msza św o 18. Mszę odprawi emerytowany arcybiskup metropolita warszawski.

Napisał/a: poncki
Napisał/a: Kornblumenblauszkaplerz jest częścią ubrania , więc jak lubisz w ciuchach, to no problem ;]
lubię czytać twoje odpowiedzi :]
o kurczę, gdybym wiedział że ta odpowiedź była aż tak ważna, skróciłbym czas oczekiwania :)

Napisał/a: Pilgrimo kurczę, gdybym wiedział że ta odpowiedź była aż tak ważna, skróciłbym czas oczekiwania :)

Czasem zadaje dziwne pytanie, będziesz miał okazję się zrehabilitować :)

Ps 127,3-5

+

tekst skażony

+++

+

А с поpтpета бyдет yлыбаться нам Железный Феликс

Właśnie wyruszam na Mszę św. na filmowe "Ranczo" do Wilkowyi :)

Będę prosił Matkę Bożą Szkaplerzną aby i Was okryła swoim płaszczem

Napisał/a: PilgrimBędę prosił Matkę Bożą Szkaplerzną aby i Was okryła swoim płaszczem

Bardzo o to proszę:-)

+

+++

Noś na piersi święty szkaplerz Karmelu. Spośród dewocjonaliów maryjnych — a jest ich wiele i są bardzo piękne — niewiele ma tak zakorzenioną tradycję wśród wiernych i tyle błogosławieństw papieskich. — A ponadto, jak bardzo matczyny jest ten przywilej sobotni! (Droga, 500)

(Dziś Kościół obchodzi wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel)

Gdy cię zapytano, jaki wizerunek Najświętszej Maryi Panny wzbudza w tobie największą pobożność, bez wahania, jak ktoś mający duże doświadczenie odpowiedziałeś, że wszystkie. Zrozumiałem, iż jesteś dobrym dzieckiem. Właśnie dlatego podobają ci się — wzbudzają miłość, powiedziałeś — wszystkie wizerunki twojej Matki. (Droga, 501)

Maryja, Mistrzyni modlitwy. — Patrz, jak prosi swego Syna w Kanie Galilejskiej. Jak nalega, nie zrażając się, wytrwale. — I wreszcie, osiąga swoje.

— Ucz się. (Droga, 502).

Jeśli chcesz być wierny, bądź bardzo Maryjny.

Nasza Matka – od Zwiastowania Anielskiego aż do udręki u stóp Krzyża – Jej serce i życie należały tylko do Jezusa.

Uciekaj się do Maryi z czułym uczuciem synowskim, a Ona wyjedna ci tę wierność i to poświęcenie, jakich pragniesz. (Droga Krzyżowa, stacja XIII, 4)

http://www.opusdei.pl/art.php?p=17351

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

Mam pytanie, powiedziałbym praktyczne:
Czy nosząc szkaplerz nosicie jeszcze dodatkowo medalik, czy ograniczacie się do jednego znaku ?
Wcześniej nosiłem Cudowny Medalik objawiony Świętej Katarzynie Laboure i nie wiem, czy mam go nosić dalej.

Noś go spokojnie.

Zawsze to podwójna ochrona.

Ps 127,3-5

Napisał/a: IacobusMam pytanie, powiedziałbym praktyczne:
Czy nosząc szkaplerz nosicie jeszcze dodatkowo medalik, czy ograniczacie się do jednego znaku ?
Wcześniej nosiłem Cudowny Medalik objawiony Świętej Katarzynie Laboure i nie wiem, czy mam go nosić dalej.

Noszę szkaplesz (ale materiałowy a nie medalik) i zwykły drewniany krzyżyk.

Signum magnum apparuit in caelo : mulier amicta sole, et luna sub pedibus eius, et in capite eius corona stellarum duodecim. Apocalypsis Ioannis.

Napisał/a: IacobusMam pytanie, powiedziałbym praktyczne:
Ten w który bardziej "wierzysz", albo oba

Napisał/a: ponckiZawsze to podwójna ochrona.

twój neoński sarkazm jest nie na miejscu.

Od razu przypomina mi się wypowiedź pewnego neo-jezuity z Królewskiej: "Gdyby Pan Jezus chciał by Go obnoszono w procesjach i wystawiano w monstrancjach zostawiłby nam Siebie w postaci drogocennego kamienia a nie chleba" ;]

no zupełnie ten sam styl :P

byłeś u spowiedzi?

Napisał/a: tyborekbyłeś u spowiedzi?

świnia! :P

+

Ja dopiero odkrywam rozmaitość kultu Maryjnego, dopiero go poznaję a już jest dobrze.

Skończyłem, rozpoczynaj.

Napisał/a: Kornblumenblau
Napisał/a: tyborekbyłeś u spowiedzi?
świnia! :P

Zbytek łaski :DDDDDDDDD

Dobrze, że byłeś ;-) Nawet nie wiesz jak się cieszę ;D

+

Do tych, co mają tak za tak - nie za nie - Bez światło-cienia... Tęskno mi, Panie... http://oczamiduszy.pl/

+

* "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność." Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.