Obejrzałem wszystkie 4 sezony Sons of Anarchy. Miszczostwo. Boardwalk Empire i Deadwood też obejrzane i podobały się. Możecie coś ciekawego polecić w podobnym klimacie?

Hell on Wheels. The Killing.

画蛇添足

W kamiennym kręgu, Niewolnica Isaura.

szczęśliwy małżonek, informatyk, zdystansowany neon, kaczysta, już nie frustrat | czy Leon chce być uwolniony?

Friends

Polecam serial The Wire - jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem, jeżeli nie najlepszy.

A tak w ogóle apropos seriali:

http://www.youtube.com/watch?v=YZN3x0MuDyM

Ultreïa!

The Żmiąca effect.

Moda na suckes

Isten, áldd meg a magyart

"W tych grach zawsze chciałem być facetem unicestwionym, zastrzelonym" - tłumaczył dorosły Berkowitz

Breaking Bad, Borgias, Walking Dead (choć ten dołuje), Game of Thrones, omawiany na forum Sherlock

Może Twin Peaks? Gęsta atmosfera i dobra gra aktorska.

Fineasz i Ferb

Spraw prezent wyjątkowej osobie: http://www.pulchra.pl

Walking Dead

Lost

Fringe

りす いす れべるや!!!

Twin Peaks, jeśli jeszcze nie oglądałeś.

23

„Królestwo” von Triera.

Hell is empty and all the devils are here.

Napisał/a: Traianvs

„Królestwo” von Triera.

Należy tylko uważać, żeby się nie pomylić, bo usańce zrobili swoją wersję, która jest... no... usańska.

画蛇添足

Napisał/a: MilleCentum

Może Twin Peaks? Gęsta atmosfera i dobra gra aktorska.

to je dobre...

Tutaj warto zrobić historyczny przytyk że co drugi folksdojcz był real-polityk

RZYM - I sezon kapitalny można oglądać wiele razy, II sezon trochę gorszy bo kompilacja z z kilku projektowanych sezonów. Miało być 5 sezonów i kończyć się na Jezusie Chrystusie. Szkoda , że tak się nie stało.

The Prisoner :)

'I am not a number, I'm a free man!'

http://youtu.be/8U7OKB4vH8E

..."w dziedzinie lotnictwa prof. Binienda to taki sam nieuk jak ja"... Rebelya - kpt. TomekG

Należy tylko uważać, żeby się nie pomylić, bo usańce zrobili swoją wersję, która jest... no... usańska.

To było chyba mocno na motywach. King do tego scenariusz robił. Ale nie pamiętam niestety jak to szło - tylko, że był żębatym słitaśny mrówkojad.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

"The Wire" lub "The Shield"

Kościołowi szkodzą najbardziej nie jego przeciwnicy, lecz „letni” chrześcijanie.
Benedykt XVI

Napisał/a: nieliniowy

The Prisoner :)

'I am not a number, I'm a free man!'

http://youtu.be/8U7OKB4vH8E

http://www.youtube.com/watch?v=0Tb8Jo11uGo

;)

りす いす れべるや!!!

Filary Ziemi, Prawdziwe dzieje rodziny Borgiów

Jeszcze zagra, zagra hejnał na Mariackiej wieży/Będą słyszeć Lwów i Wilno krok naszych żołnierzy

My Hero

http://www.youtube.com/watch?v=gu9hmYs1amY

Wcześniej nie wkleiło się

Napisał/a: Groza Symetrii To było chyba mocno na motywach. King do tego scenariusz robił. Ale nie pamiętam niestety jak to szło - tylko, że był żębatym słitaśny mrówkojad.

Było mocno na motywach (z akcentem na "na motywach"), nazywało się "Kingdom Hospital", King robił scenariusz, ale było znacznie słabsze. O, z Kingowskich seriali przypomniała mi się "Rose Red". Nic wielkiego, ale można obejrzeć, jeśli ktoś lubi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rose_Red_%%28miniseries%%29

BTW, oglądał ktoś American Horror Story? Warto?

画蛇添足

Napisał/a: Otis Tarda

BTW, oglądał ktoś American Horror Story? Warto?

Warto, jeśli lubisz oglądać horrory klasy B, nie przeszkadzają ci klisze, których pełno itd. Tzn. nie jest to świetny serial, ma sporo wad, ale przyjemnie się ogląda.

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

A może spacer zamiast?
W lesie zimą widoki jak z baśni.
I zdrowo.

A jak serial to
Millennium
Archiwum X
Strefa mroku

Przyjaciele, których nie miałem Których w biedzie sobie zmyśliłem Opowiedzą wam, że kochałem A to przecież znaczy, że żyłem

Glee
Hannah Montana
Jak dwie krople wody
Nie ma to jak hotel

Jeszcze Sztorm Stulecia King napisał. Całkiem zgrabne mini-series.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Dzięki za propozycje. Obejrzałem 2 odcinki Hell on Wheel i myślę że to jest mój klimat. Sprawdzę też Walking dead

Czy ktoś widział drugi sezon Spartacusa? Vengeance?

りす いす れべるや!!!

Dwuodcinkowy produkcji HBO "Pasja" z 2008 roku.

nie ma w was miłości...

A widzę, że koledzy polecają Deadwood i Hell on Wheels. Jest też fajny mini z 2005 roku Into the West dla fanów trylogii Szklarskich.

http://www.imdb.com/title/tt0409572/

りす いす れべるや!!!

Mi się tam podobało Downton Abbey, ale to kompletnie inne kilmaty :D

nie jestem kobietą

Gra o Tron bardzo OK

Świat jest mostem; przejdź po nim ale nie buduj na nim.

O. Widzę też, że już zaczął się drugi sezon Borżias.

りす いす れべるや!!!

CX45DO-HE1294-DFCS8W-KL873A-XHB425-2963BH

Drużyna A i MAc Gyver

Ausculta et parvenies.

Na ten czas Terra Nova

Dobrze by było gdyby coś się stało abym był chociaż w miarę dobrze zapamiętany, także i tu - nierasowyfotograf

Napisał/a: Notoryczna CX45DO-HE1294-DFCS8W-KL873A-XHB425-2963BH
Euh? Instalujesz Windę?

りす いす れべるや!!!

Jak juz ktos zauwazyl:

The Wire i The Shield. W tej kolejnosci.

The Wire to absolutnie genialny serial. Po jakims czasie polecam drugi raz obejrzec, bo jeszcze mnostwo smaczkow mozna wyciagnac.

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Spartakus także OK.

Napisał/a: SzaraEminencja

Spartakus także OK.

Nu ale jak wrażenia z drugiego sezonu co się właśnie skończył?

りす いす れべるや!!!

Polski Pitbull

tu masz wszystkie odcinki

http://www.tvp.pl/seriale/sensacyjne/pitbull

Napisał/a: Piankowy Czy ktoś widział drugi sezon Spartacusa? Vengeance?

Po 1. odcinku podziękowałem, a I sezon podobał mi się i to nawet.

Napisał/a: Piankowy

Napisał/a: SzaraEminencja

Spartakus także OK.

Nu ale jak wrażenia z drugiego sezonu co się właśnie skończył?

Wrażenia Ok. Bardzo lubię seriale historyczne [o starożytności].

Piankowy negatywne (Spartakus - zemsta).

A ja polecam zainteresować się polskim "Krew z krwi". Oczywiście to przeróbka holenderskiego serialu, ale kto (poza może Piankowym) mógł go oglądać? A pierwszy odcinek był niezły. Świetne, klimatyczne wprowadzenie do akcji, bardzo dobre aktorstwo (poza rolami dziecięcymi) - Kulesza, Simlat rewelacja, nieźle nakręcone, z takim charakterystycznym dla skandynawskich filmów chłodem. Oczywiście fabuła może się zepsuć, dziś dopiero drugi odcinek ale na razie jest baaardzo zachęcająco. Po Glinie nie widziałem tak dobrze zapowiadającego się polskiego serialu.

http://www.youtube.com/watch?v=qvmsodo_XLQ

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Napisał/a: Wolfe Tone

Napisał/a: Piankowy Czy ktoś widział drugi sezon Spartacusa? Vengeance?

Po 1. odcinku podziękowałem, a I sezon podobał mi się i to nawet.

Napisał/a: Wolyniak

Piankowy negatywne (Spartakus - zemsta).

Hmmm.. szkoda. Mię się pierwszy sezon oraz prequel podobały.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Dewey Crowe"Krew z krwi"

Nakręciłem się zajawkami, a ZAPOMNIAŁEM.
Dzięki za przypomnienie.

Przystanek Alaska

Z starych-"Lonesome Dove" ("Na południe od Brazos") jeśli da się skądś ściągnąć- ale pewnie tak, bo to już klasyka westernu -świetny, a krótki.
Uwaga: kontynuacje nie tylko można, ale wręcz należy sobie odpuścić.

stopka rozmiar 45

Drugi sezon Spartacusa duzo slabszy, niz pierwszy.

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Zaaplikowawszy se wczorej pierwszy odcinek drugich Borgiów.

I like it!

Co ciekawe, póki co scenariusz rozwija się tak, ze pomimo różnych występków nie sposób nie czuć sympatii do Olka 6 i Czarka.

りす いす れべるや!!!

No więc jednak zerknąłem sobie na dwa odcinki Spartacusa. Epatowanie golizną dość hardcorowe, scenariusz rzeczywiście wydaje się być słabszy. Pewnie dlatego, że chłopaki zdecydowali się rozciągnąć jeden wątek (ucieczka i rozprawa z Glaberem) na 10 odcinków. Ale sceny akcji nadal dość eleganckie, widać wpływ budżetu. Oczywiście walki i jatki są trochę przerysowane no ale to taka konwencja rodem z 300, która mi się akurat podoba.

りす いす れべるや!!!

Ostatnio odkryłem "Sopranosów" (tak, wiem, to klasyka sprzed lat). Bardzo warto, naprawdę świetna robota.

画蛇添足

Hehe, ja tez jeszcze nie widziałem. :)

Fringe właśnie zainicjował nowy, ciekawy story arc....zobaczymy jak im to wyjdzie.

りす いす れべるや!!!

Jest nowa seria "Boardwalk Empire". Po pierwszym odcinku trudno powiedzieć coś dobrego czy złego.

画蛇添足

34HJ-456J-DRE4-DDFS-DMK8-9018-NK56 - u mnie działa.

... engine Lew 4.01 beta ... smell lithium now / smelling lithium now

Tudorów (The Tudors) bardzo polecam. Właśnie powtarzają na TVP1, w poniedziałki bodaj.

In Te, Domine, speravi; non confundar in aeternum!

Piankowy: Spartacus wciąga, dobrze zrobiony w ciekawen konwencji, aczkolwiek ciężko o większą zgniliznę oprócz hardkorowych scen przemocy i seksu, dochodzi jeszcze wątek pedalski.

"Mad Man" goraco polecam. klimat dobry choc inny.

Cialo generala Blasika znaleziono w kokpicie, ktorego nie znaleziono.

Dobry serial o amerykańskiej prowincji - Justified. Lekko komediowy, z kwiecistymi dialogami (zwłaszcza rednecków) i bez ostrych scen łóżkowych, jeśli komuś przeszkadzają w innych serialach. Trzeba się tylko przemęczyć przez kilka pierwszych odcinków, ponieważ początkowo nie jest zbyt wciągający.

1. Białoruski serial pod tytułem "Niemiec" - z udziałem pana Pawła Deląga (w roli najwredniejszego Niemca, w akcji z czasów II wojny światowej).
2. Rosyjski serial pod tytułem "Dywersant" - z udziałem, między innymi, pani Ewy Szykulskiej, pana Stanisława Mikulskiego.

The Shield najlepszy serial kryminalny w moim rankingu

Napisał/a: DMC

Dobry serial o amerykańskiej prowincji - Justified. Lekko komediowy, z kwiecistymi dialogami (zwłaszcza rednecków) i bez ostrych scen łóżkowych, jeśli komuś przeszkadzają w innych serialach. Trzeba się tylko przemęczyć przez kilka pierwszych odcinków, ponieważ początkowo nie jest zbyt wciągający.

Zachęcony przez kogoś wcześniej, obejrzałem. Bardzo polecam, choć nie mam pojęcia, czy tak wygląda usańska prowincja. Dialogi rzeczywiście ekstra, a i postacie są naprawdę niezłe.
Co do mnie, "kupiłem" go od pierwszego odcinka, głównie dzięki Boydowi Crowderowi.

画蛇添足

,,Carnivale" Ok. Mroczny serial ale i wciągający.

Napisał/a: Furia del Ornitorrinco (Otis)

Napisał/a: DMC

Zachęcony przez kogoś wcześniej,

To byłem ja, Dewey Crowe - człowiek z czterema nerkami. ;) Te świetne dialogi to prawdopodobnie zasługa tego pana:http://en.wikipedia.org/wiki/Elmore_Leonard Mi osobiście przypominają trochę dialogi z kina noir, a trochę kryminałów w tym stylu ten pan popełnił.

Polecam poczytać książki.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Napisał/a: ryzykfizyk

Polecam poczytać książki.

Czytałem już jedną.

画蛇添足

Napisał/a: Dewey CroweTe świetne dialogi to prawdopodobnie zasługa tego pana:http://en.wikipedia.org/wiki/Elmore_Leonard Mi osobiście przypominają trochę dialogi z kina noir, a trochę kryminałów w tym stylu ten pan popełnił.

Całkiem możliwe, choć drugi ze scenarzystów, Yost, też wydaje się być doświadczonym facetem.

Napisał/a: Dewey CroweTo byłem ja, Dewey Crowe - człowiek z czterema nerkami. ;)

Dewey Crowe to też jedna z fajniejszych stron tego serialu.

画蛇添足

Obejrzawszy sobie 2 odcinki Revendża. Bardzo sympatyczne.

"Główną bohaterką serialu jest Emily Thorne (Emily VanCamp), która przyjeżdża w wakacje do Hamptons i wynajmuje domek, w pobliżu rodziny Graysonów. Jak się okazuje, Emily mieszkała już w Hamptons, jako dziecko. Tak naprawdę nazywa się Amanda Clarke. 17 lat wcześniej, jej ojciec, David H. Clarke (James Tupper), został wrobiony w zbrodnię, z którą nie miał nic wspólnego, i dostał dożywocie. Emily nigdy nie widziała go ponownie, gdyż został zamordowany w więzieniu. Teraz, kobieta powraca do miasta, aby dokonać zemsty na tych, którzy skrzywdzili ją i jej ojca, zaczynając od Victorii Grayson (Madeleine Stowe), w której David był zakochany, a która na końcu go zdradziła."

Ktuś widział? Warto zerknąć dalej?

りす いす れべるや!!!

Bez rewelacji, ale warto.

Mnie ostatnio ujął - i to jest naprawdę duża rzecz - "Boss". O chikagowskim burmistrzu, który dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Jest wszystko - wrzuty, zamachy, przemoc polityczna, seryjne samobójstwa i inne uroki.

画蛇添足

Napisał/a: DMCTrzeba się tylko przemęczyć przez kilka pierwszych odcinków, ponieważ początkowo nie jest zbyt wciągający.

Po kilku odcinkach serial powinien się kończyć, a nie zaczynać.

stopka rozmiar 45

Napisał/a: kundel1

Napisał/a: DMCTrzeba się tylko przemęczyć przez kilka pierwszych odcinków, ponieważ początkowo nie jest zbyt wciągający.

Po kilku odcinkach serial powinien się kończyć, a nie zaczynać.

co kto lubi

Napisał/a: Furia del Ornitorrinco (Otis)

Mnie ostatnio ujął - i to jest naprawdę duża rzecz - "Boss". O chikagowskim burmistrzu, który dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Jest wszystko - wrzuty, zamachy, przemoc polityczna, seryjne samobójstwa i inne uroki.

Taka bezwzględna tam gra odchodzi, że aż niewiarygodne to jest ;). Ale klimat ma, choć tylko dla tych, których fascynują gierki polityczne. A, I sezon bardzo niebrawarystyczny!!!.
Ja w końcu obejrzałem do końca The Shield - rewelacja. Najlepszy serial policyjny wszech czasów. Zaraz zabiorę się za The Wire. Brak dobrych premier w tym jesiennym sezonie sprzyja nadrabianiu klasyki. Z nowych (po obejrzeniu pierwszych odcinków) tylko brytyjski Hunted i Vegas zapowiadają się/ są dobre - zostawiłem je na później, by obejrzeć jednym ciągiem.

Homeland.

It takes a Iong time far a mouse to realize he's in a trap, but once he does, something inside him never stops trembling.

Napisał/a: Furia del Ornitorrinco (Otis) Mnie ostatnio ujął - i to jest naprawdę duża rzecz - "Boss". O chikagowskim burmistrzu, który dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Jest wszystko - wrzuty, zamachy, przemoc polityczna, seryjne samobójstwa i inne uroki.

Grammer to geniusz. Poza jego rolą - serial znakomity. Gdyby jeszcze twórcy nie odczuwali potrzeby ciągłego przypominania o swojej bezkompromisowości y odwadze poprzez epatowanie seksem... w moim odczuciu nadmiar dosłowności obniża poziom artystyczny tak "Bossa", jak i "Boardwalk Empire" (chociaż w tym drugim przypadku trzeci sezon jest jakby bardziej stonowany - poza jednym odcinkiem).

Napisał/a: Furia del Ornitorrinco (Otis) Całkiem możliwe, choć drugi ze scenarzystów, Yost, też wydaje się być doświadczonym facetem.

Yost pracuje też przy następnym serialu od FX - o bardzo ciekawie zapowiadającej się fabule:

http://www.fxnetworks.com/theamericans

A poza tym, z rzeczy świeżych, oglądam na bieżąco "Last Resort". I nie narzekam.

Napisał/a: Honorio Bustos Domecq

Homeland.

Może ktoś napisać coś więcej o tym serialu?

23

"Peep show" - brytyjski humour.

nic

Napisał/a: DoomsdayMoże ktoś napisać coś więcej o tym serialu?
No, ostatnich paru odcinków nie widziałem, ale na zachętę powiem, że jest cholernie niepoprawny politycznie.

It takes a Iong time far a mouse to realize he's in a trap, but once he does, something inside him never stops trembling.

Napisał/a: Doomsday

Homeland.

Może ktoś napisać coś więcej o tym serialu?

Bardzo dobry serial. A córka Brody'ego to chyba najbardziej wkurzająca kreacja w historii telewizji.

"Rubicon" też mi się podobał, szkoda, że już nie kręcą.

Napisał/a: Jaśko "Rubicon" tez mi sie podobał, szkoda, że juz nie kręcą.
Ha, to był mistrzowski serial. Osobiście lubię, jak się obrazki nie zmieniają zbyt szybko. Ostatnio to rzadkość.

Napisał/a: DoomsdayMoże ktoś napisać coś więcej o tym serialu?
No, ostatnich paru odcinków nie widziałem, ale na zachętę powiem, że jest cholernie niepoprawny politycznie.

No, i to jest dobra rekomendacja. ;)

23

Dynastia Tudorów (The Tudors). Podobało mię się też Battlestar Galactica z pięć lat temu, ale nie wiem czy teraz też by się podobało.

In Te, Domine, speravi; non confundar in aeternum!

BSG jest spoko, zwłaszcza 4. sezon i muzyka w nim.

23

Polecam raz jeszcze "Homeland". Sezon drugi się skończył i są duże nadzieje, że sezon trzeci będzie naprawdę kozacki.

Boss.

nie ma w was miłości...

Ci, którzy są fanami "Justified" niech grzeją torentownice na 9 stycznia. Ósmego w Usiech zaczyna się czwarty sezon.

http://www.youtube.com/watch?v=UHfxHNutlWA

A, i z sitcomów przypomniały mi się "Episodes". Zabawne dość. No i "Kroniki Seinfelda", mimo że to staroć, rządzą.

画蛇添足

Z nowości warty uwagi jest brytyjski kryminał "Broadchurch" - o śmierci chłopca w nadmorskim brytyjskim miasteczku. A TVP puszcza w poniedziałki pierwszą serię "Downton Abbey", serialu o arystokracji z początku XX wieku. Jeśli ktoś nie oglądał, warto dać szansę.

画蛇添足

Koniec defilady.

Bracia, trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz, diabeł, krąży jak lew ryczący, szukając kogo by pożreć

The Wire (Prawo ulicy)
Boardwalk Empire - 3 sezony rewelacja jak dla mnie (uwielbiam filmy "bez plastiku" czyli kostiumowe)
Borgias
A Sons of Anarchy - BEZ-NA-DZIE-JA bleee
(męczyłam się siedem odcinków pierwszego sezonu, by "dać im szanse")

Klan, Złotopolscy, W labiryncie, M jak miłość
a z dokumentalnych - polecam mamę Madzi przed sądem
z historycznych - Czterech pancernych i psa

CZAS HONORU !!!!!!!!!!
wszystkie serie i odcinki dostępne za darmo tu:
http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/czas-honoru

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

"Cudowne lata" - serial przy którym płakałem nie raz, nie dwa... Moim zdaniem klasyka i obowiązek dla każdego konserwatysty, lubiącego seriale.

Dostępne chyba wszystkie epizody (w j. ang) na youtube.

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Czeski serial satyryczny "Alles Gute":
http://www.stream.cz/kategorie/179-alles-gute

Wszystkie drogi prowadzą do "Rzymu"

Napisał/a: Wojciech Zarazek WiśniewskiW kamiennym kręgu

raczej "Z kamieniem w ręku"

Fuck Off

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.