Z radością informuję, że JE Bp. Kiernikowski wyznaczył księdza prof. Kazimierza Matwiejuka na celebransa Mszy. Św. w Rycie Trydenckim na terenie Siedlce oraz powierzył mu opiekę duszpasterską nad wiernymi przywiązanymi do Rytu Nadzwyczajnego.
Najbliższa Msza odbędzie się w dniu w niedzielę zesłania Ducha Świętego o godzinie 14 w Kaplicy Ogińskich. Zapraszamy 15 min. wcześniej aby przećwiczyć śpiew /msza de angelis/.
Kolejne celebracje przed wakacjami będą co 2 tyg.

Ciekawe, czy w ogłoszeniach dziś będzie, w końcu to moja diecezja, na stronie coś nie widać. Kaplica Ogińskich, to ta koło szpitala? Może by się człowiek pofatygował...

Podaj dokładny adres adres i wezwanie kaplicy aby mógł na wikkimissie i mapce summorum Pontificum w Polsce zaznaczyć.

Ultima Frontiera

Nareszcie! Deo gratias! :)

Napisał/a: Zachar Kaplica Ogińskich, to ta koło szpitala?

Tak.

Ex Spectante Exspectans

Ciekawe kiedy ks. biskup pierwszy raz sam się pofatyguje do Ogińskich :]

Ps 127,3-5

A ks. Paćkowski nie będzie odprawiał?

Ultima Frontiera

Napisał/a: porys A ks. Paćkowski nie będzie odprawiał?

a niby z jakiej paki?

Ps 127,3-5

Niewidzacy nie wie. A nie wiem, czy mówić można. Się kolega Retro wypowie.

Pamiętajcie tylko, żeby unikać czerwonych płaszczy.

Stoi Królowa po Twojej prawicy. A jest to Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami.

Napisał/a: niewidzący

Napisał/a: porys A ks. Paćkowski nie będzie odprawiał?

a niby z jakiej paki?

No bo przecież jest z diec siedleckiej.

Ultima Frontiera

podać dokładna informację, to rozpropagujemy, na nrl na pewno, na pewno na wieden1683.

Napisał/a: porys No bo przecież jest z diec siedleckiej.

ale chyba na co dzień w lubelskiej?

Ps 127,3-5

Kaplica pw. św. Krzyża (potocznie nazywana Kaplicą Ogińskich) Siedlcach ul. Starowiejska nr 9 /obok Szpitala Miejskiego/; godz 14.
JE wyznaczył jako naszego duszpasterza profesora liturgiki. Ks. Prof. Matwiejuk jest bardzo dobrze zorjentowany w przebiegu liturii oraz niuansach z nią związanych. Z całą pewnością nie jest negatywnie nastawiony do naszej inicjatywy.
Oczywiście mam nadzieję, że ks. Paćkowski wesprze nas co jakiś czas soją osobą i doświadczeniem.

Napisał/a: niewidzący

Napisał/a: porys No bo przecież jest z diec siedleckiej.

ale chyba na co dzień w lubelskiej?

Bo jest pracownikiem naukowym KUL

Podbiję,
znaleźć temat, nie pamiętając dokładnie tytułu - to jest sztuka rebelyancka.

Informuję, że w miesiącu czerwcu celebracje będą w każdą niedzielę o godzinie 8:30 w Kaplicy Ogińskich przy Starowiejskiej.

O, i godzina boska

Bp Kiernikowski, to ten od neokatechumenatu? Cóż, niezła hermeneutyka-dialektyka z takiego działania. Ponadto aż dwa razy w miesiącu, albo na życzenie Papieża zgodnie z Summorum pontificum, albo się przestraszył, skoro x. Karol Stehlin przyjechał niedawno z wykładem do Siedlec na prośbę wiernych.
Z pasterską troską...

"The riddles of God are more satisfying than the solutions of man." G. K. Chesterton

Napisał/a: Flavius Magnus Aurelius Cassiodorus Senator

Bp Kiernikowski, to ten od neokatechumenatu? Cóż, niezła hermeneutyka-dialektyka z takiego działania. Ponadto aż dwa razy w miesiącu, albo na życzenie Papieża zgodnie z Summorum pontificum, albo się przestraszył, skoro x. Karol Stehlin przyjechał niedawno z wykładem do Siedlec na prośbę wiernych.
Z pasterską troską...

Nieważne motywy biskupa. Ważne, że Msza jest.

Re Flavius - skoro umiesz pisać to pewnie też posiadłeś zdolność liczenia - porachuj więc sobie ile jest niedziel w czerwcu oraz czy więcej niż dwie.

Z pasterską troską...

x. Karol Stehlin zawita do Siedlec ponownie, już 11.06.2012 kolejny wykład :)

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2012/61

Z pasterską troską...

No jasne, nie można po prostu cieszyć się z realnego dobra, jakie się dzieje. Trzeba podlać je kwasem i przy okazji leciutko szturchnąc papieża.

Czy ktuś orientuje się w jakich godzinach obecnie odprawiana jest Msza Św. w Siedlcach? Interesuje mnie konkretnie najbliższa niedziela - 29.07. Będę wdzięczny za pomoc...

AMDG et BVMH

Za dwadzieścia dziewiąta. Miejsce bez zmian.

Dzięki!

AMDG et BVMH

Informuję że w miesiącu sierpniu Msze Trydenckie w Siedlcach będą celebrowane w każdą niedzielę o godzinie 8:40 w Kaplicy pw. św. Krzyża (potocznie nazywana Kaplicą Ogińskich) przy ul Starowiejskiej, prawdopodobnie Msza Św. będzie miała miejsce również 15 sierpnia również o 8:40.
BDW założyliśmy właśnie stronę na facebooku
http://www.facebook.com/MszaTrydenckaWSiedlcach

up!

I tak trzymać!

Informuję, że w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) Msza Św. w rycie Trydenckim celebrowana będzie w Kaplicy Ogińskich o godzinie 8:40 rano.

czy będzie jakaś Msza, na którą raczy pozwolić siedlecki biskup, w okolicach Bożego Narodzenia (sam dzień świąt, niedziela przed, po?)?

"The riddles of God are more satisfying than the solutions of man." G. K. Chesterton

Jest to nieco skomplikowane zagadnienie którego nie sposób po krótce omówić. Jako urodzony optymista uważam że tak aczkolwiek konkrety to raczej w grudniu... Jeśli bywa pan u Ogińskich to zapraszam po Mszy na zakrystię

Rozumiem, że w soborowym kościele wszystko, co było kiedyś proste, jest teraz skomplikowane. Ja mam łatwo, ponieważ w mieście mam kaplicę Bractwa, gdzie wszystko normalnie się odbywa, jak dawniej (zawsze). Reszta na priva.

Tym razem ze smutkiem muszę zauważyć, że od niedzieli 16 grudnia 2012r. do niedzieli Miłosierdzia Bożego [pierwsza po Wielkanocy] ks. Matwiejuk zawiesił Msze Trydneckie w Siedlcach.
Nie padamy duchem.

Napisał/a: RetroTym razem ze smutkiem muszę zauważyć, że od niedzieli 16 grudnia 2012r. do niedzieli Miłosierdzia Bożego [pierwsza po Wielkanocy] ks. Matwiejuk zawiesił Msze Trydneckie w Siedlcach.
Nie padamy duchem.

Jako wczorajszy uczestnik, muszę stwierdzić, że trochę racji miał (choć czy to jedyna możliwa lokalizacja?) było tak chyba z -3 do -5.

Tak to jedyna możliwa lokalizacja.
Ze względu na organy kapicy nie można ogrzać [przez noc] i wyziębić [rozeschną się].
BDW - naród to się delikatny zrobił... dużo zimnij to już by nie było.
Na przyszły rok zamontuję prominniki grzewcze i tyle ...

Napisał/a: Retro

Tak to jedyna możliwa lokalizacja.
Propozycja przeniesienia się do kaplicy MB Kodeńskiej nie została zaakceptowana.
Ze względu na organy kapicy nie można ogrzać [przez noc] i wyziębić [rozeschną się].
BDW - naród to się delikatny zrobił... dużo zimnij to już by nie było.
Na przyszły rok zamontuję prominniki grzewcze i tyle ...

Mi tam akurat tak bardzo nie przeszkadzało, podstarzali skinheadzi z przejścia mają grubą skórę :)

Dobra wiadomość, tym bardziej, że kiedyś los może mnie rzucić w okolice Siedlec, a to już +1 punkt do lansu ;)

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

J-23 znów nadaje!!!
Z radością informujemy, że w niedzielę 7 kwietnia 2013r. o godzinie 8:30 będzie celebrowana kolejna Msza Św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Miejsce jak dotychczas.
Kaplica jest nieogrzewana i po zimie wymarźnięta więc trzeba się ciepło ogacić :-)

Co tydzień?

Ultima Frontiera

A kto to zgadnie...
Po niedzieli będę wiedział więcej.

+

"Eskapizm" to ulubiony zarzut imbecyla.

Czekam na wieści, bo czasami mam blisko.

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

Czy Msza św. w Siedlcach jest nadal odprawiana? Zdarzy mi się być w okolicy, ale ostatnie informacje jakie znajduję na ten temat są dosyć nieaktualne...

In manus tuas Domine commendo spiritum meum

Napisał/a: kobonk

Czy Msza św. w Siedlcach jest nadal odprawiana? Zdarzy mi się być w okolicy, ale ostatnie informacje jakie znajduję na ten temat są dosyć nieaktualne...

http://rebelya.pl/forum/watek/75169/

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Napisał/a: Anika

http://rebelya.pl/forum/watek/75169/

Dziękuję uprzejmie :)

In manus tuas Domine commendo spiritum meum

Jak byłem w Siedlcach w ostatnią niedzielę, to była (chociaż akurat byłem na NOMie).

Ex Spectante Exspectans

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.