Ks. Łukasz Kadziński z archidiecezji warszawskiej został przeniesiony do parafii św. Ignacego Loyoli, czyli na cmentarz na Wólce Węglowej. To już trzecia parafia, na jaką trafia ks. Łukasz w ciągu trzech lat. W dodatku ciesząca się nieciekawą opinią (vide http://rebelya.pl/forum/watek/9691/#p0000000).

Proszę o choćby dziesiątkę Różańca w intencji tego kapłana. Modlitwa za tamtejszego proboszcza, kurialistów warszawskich i ks. kardynała również wskazana.

Stoi Królowa po Twojej prawicy. A jest to Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami.

+

"Jestem przyjacielem nieprzyjaciół naszego jedynego nieprzyjaciela."

+

Śladami ks. Małkowskiego...

+

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

+

+++

+

+

Zemstą szlachetnego człowieka jest przebaczenie.Nie jestem szlachetna.

+++

swiatlo-zycia.pl

+

+

Camino-Surco-Forja

+

Stoi Królowa po Twojej prawicy. A jest to Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami.

+

Off to Pascha // nonnullis intellegere dolentius est clavo robigonoso in culo

+

Ultima Frontiera

+

Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!

+
Wykrakałem

czyli karniak, jak ks.Małkowski.

+

może zabrzmi to źle, ale te przenosiny dobrze świadczą o ks. Łukaszu... Warto będzie teraz do niego czasem wpaść, co zresztą zamierzam. W przeciwieństwie do poprzedniej, olbrzymiej parafii, ta jest taka, hmmm, martwa.

BTW- u Dobrego Pasterza jest kilku młodych księży neońskich... zastanawiam się, czy to nie był "sprytny plan", że go "wyleczą". Ale może po prostu zemsta za Krucjatę.

A modllitwa to za biskupa. Z pełną odpowiedzialnością (i bez związku z ks.Łukaszem), po doświadczeniach sierpnia 2010- O NAWRÓCENIE.

śwo ||

hmmm w tak młodym wieku iść na zesłanie? Co tu komentować...

Księże Łukaszu, bilet w rękę i na Garncarską, a później do Econe... nie żartuję!

Berkut strzela z kałasznikowów? Berkut to FSB? Ściele się trup gęsto. A po co ten trup tam polazł? Bo tak pokochał eurokołchoz!? Hahahahahahahahahahahaha

+++

+

i pomyśleć, że jeszcze w 2002 r. x. Łukasz ze tego co kojarzę sympatyzował z OwDŚ

Berkut strzela z kałasznikowów? Berkut to FSB? Ściele się trup gęsto. A po co ten trup tam polazł? Bo tak pokochał eurokołchoz!? Hahahahahahahahahahahaha

Się mu zachciało katolicką Mszę odprawiać, w dodatku w przytomności biskupa...
+++

Kyrie eleison!!!
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Napisał/a: Ósmy Jeździec

hmmm w tak młodym wieku iść na zesłanie? Co tu komentować...

Księże Łukaszu, bilet w rękę i na Garncarską, a później do Econe... nie żartuję!

:)

Napisał/a: qiz

czyli karniak, jak ks.Małkowski.

+

może zabrzmi to źle, ale te przenosiny dobrze świadczą o ks. Łukaszu... Warto będzie teraz do niego czasem wpaść, co zresztą zamierzam. W przeciwieństwie do poprzedniej, olbrzymiej parafii, ta jest taka, hmmm, martwa.

BTW- u Dobrego Pasterza jest kilku młodych księży neońskich... zastanawiam się, czy to nie był "sprytny plan", że go "wyleczą". Ale może po prostu zemsta za Krucjatę.

A modllitwa to za biskupa. Z pełną odpowiedzialnością (i bez związku z ks.Łukaszem), po doświadczeniach sierpnia 2010- O NAWRÓCENIE.

tak, tam samo neoni i NOMy (nie to, że mam coś do NOMów, mam na myśli skrajne przypadki) w tym Pasterzu....

+

+

+

+++

Nie wątpię, że ta relokacja to jakies ostrzeżenie dla ks. Łukasza. Pamiętajmy jednak, że ks. Łukasz bedzie tam wikariuszem a nie rezydentem. Tam jest też normalna parafia z parafianami. Są tam wikariusze, którzy przychodzą i odchodzą. Np:

Ks. Tomasz Mazurkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, dekanat bielański, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, dekanat jelonkowski.
Ks. Paweł Olejarz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli, dekanat bielański w Warszawie, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Grójcu, dekanat grójecki.
Ks. Jarosław Stolarczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, dekanat piaseczyński, mianowany wikariuszem parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, dekanat bielański.

Do tego proboszcz tej parafii wydaje sie dosc katolicki....
http://www.ignacyloyola.pl/zdaniem-proboszcza/

Ostatnio miałem okazję być w cerkwi prawosławnej, na mszy św. Zauważyłem wielką troskę o zewnętrzną postawę – widoczne rozmodlenie, śpiewy a kobiety okrywały swoje głowy i ramiona chustami. Momentalnie myślą przeniosłem się do naszego kościoła i nastąpiło błyskawiczne porównanie. Tam wszyscy byli wewnątrz świątyni – u nas jest inaczej, tam wszyscy śpiewali – u nas połowa nie śpiewa, tam stroje odpowiadały miejscu – w naszym przypadku jest to często niestosowne,(...)

Często przy okazji załatwiania spraw związanych z pogrzebem, chrztem czy, byciem chrzestnym pytam moich rozmówców, których nie znam, o wiarę i to katolicką. Są zaskoczeni takim pytaniem a nawet zdziwieni tym, że skoro przychodzą coś załatwić w parafii, to ja powinienem zakładać ich wiarę i nie stawiać takich pytań. Otóż w oparciu o moje duszpasterskie doświadczenie mam powody, by powątpiewać o wierze katolickiej wielu moich parafian. (...)

Synoptycy jednak przewidują ciepłe lato. I pojawia się problem stary jak świat: jak się ubierać w takie dni. Dla bardzo wielu sprawa jest prosta – należy się maksymalnie rozebrać, ale i to nie zdaje do końca egzaminu a rodzi problemy natury estetycznej i obyczajowej. Obserwuję to zjawisko nie pierwszy raz i nie po raz pierwszy odwołuję się do pewnego poziomu kultury i szacunku dla miejsca i osób. W każdym miejscu należy poprzez ubiór zachować szacunek dla siebie i dla innych. Nawet we własnym domu zachowujemy stosowność w ubiorze pamiętając o skromności. (...)

Proszę pozwolić, że na koniec, zwrócę uwagę na jeszcze jedną sprawę - na przykład dawany przez rodziców. Dziecko przygotowując się do tej uroczystości spotyka się z wymogami moralnymi próbując rozpoznać je w swoim otoczeniu, którym dla niego są rodzice, rodzina, szkoła. Jeżeli w tym otoczeniu zło jest akceptowalne, to już na samym początku formacji moralnej następuje u dziecka rozdarcie w delikatnej sferze sumienia. Kłamiąca matka, rzucający wulgaryzmami ojciec, agresywne rodzeństwo są złymi przykładami dla dziecka ubranego w białą szatę. Zastanówmy się właśnie nad tą rzeczywistością, której poświęcamy tak mało czasu. (...)

+

"Bogu się służy tylko wówczas, kiedy Mu się służy tak, jak On chce" Św. Ojciec Pio z Pietrelciny

+

Nie ma tego złego. NA UKSW w kaplicy akademickiej rusza powoli Tridentina, a to rzut beretem od Wólki ... i ks. rektor mało wprawny, a ks Łukasz i owszem wprawny ... jak dobrze pójdzie, to będzie z tego pożytek..., ponadto, jeśli raz w miesiącu będzie Msza na UKSW i raz na Wólce, to już 2 msze w dekanacie ... Nie ma tego złego.

Napisał/a: Jarod

Do tego proboszcz tej parafii wydaje sie dosc katolicki....

kolega służbowo, czy naiwny?

członek Zarządu Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie,
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/ks;leszczewicz;lamanie;prawa;przez;fundacje;koscielna;-;skutkiem;niewiedzy,38,0,247078.html

o katolickim pogrzebie generała SB Zenona Płatka nie wspominając.

Były tu wyliczenia- proboszcz na nekropolis wyciąga kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. W takiej mafijnej diecezji na taką pozycję nie wpuściliby niepewnego żołnierza...

A parafia ? Wolne żarty. Tam pewnie nie ma tysiąca dusz. Parę domków grabarzy i kamieniarzy plus zabudowa przy Estrady / Wólczyńskiej...

śwo ||

złą opinię nosi parafia na Wólce, nie bez przyczyny... Ksiądz Łukasz ciągle przenoszony jest, rok u Pasterza pobył, za co to? Za troskę w walce o Ojczyznę? Za odwagę w głoszeniu Słowa?

Wyraźny znak dla innych, że pobożnym i gorliwym kapłanom należy się prowadzenie co najwyżej duszpasterstwa zmarłych.

Napisał/a: Ósmy Jeździec Księże Łukaszu, bilet w rękę i na Garncarską, a później do Econe... nie żartuję!

Myśląc czysto po ludzku, to może i racja. Jednak ileż Łask może przynieść pokora i robienie swojego pomimo trudności. A ks. Łukasz to miętki nie jest.

+

+

+

+

+

+

Nadchodzi Drugi Wielki Kryzys! Inwestujcie w srebro!

+

+

...

Napisał/a: Kamila Siemiradzka
...

idiota

+

+

+++

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

idiota.. albo jego alteregi - idiotka... Kamil - won.

Et advólvit saxum magnum ad óstium monumenti, et abiit.

+

In Te, Domine, speravi; non confundar in aeternum!

+

+

Off to Pascha // nonnullis intellegere dolentius est clavo robigonoso in culo

...

Poszukuję kontaktu do ks. Łukasza [maila].

Posiada ktos z szanownych Rebelyantów?

Maila nie mam. Mam telefon

Można kolegę poprosić o takowy na priva?

Wysłałem wczoraj na priv. Proszę o potwierdzenie. Skrzynka działa okropnie

+++

Ks. Łukasz od dziś jest wikarym w mojej parafii (św. Rafała i Alberta w Warszawie na Rudzie).

+

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

+

+

"Jestem przyjacielem nieprzyjaciół naszego jedynego nieprzyjaciela."

+

+

Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.