PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Po tylu rozczarowaniach aż trudno mi uwierzyć - za piękne, żeby było możliwe, że aż tylu ludzi poszło po rozum do głowy...

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Zresztą politolog Jabłoński uspokaja:

" – Pamiętajmy, że zawsze, gdy Donald Tusk wkracza do gry, to wygrywa. Przebudzenie premiera i PO, pod wpływem tego, co się dzieje, może ponownie sprowadzić partię Kaczyńskiego na drugie miejsce w sondażach. Bo Tusk jest bardziej medialny. Tak, więc ta sytuacja się ustabilizuje na korzyść Platformy, gdy premier zabierze głos, a Kaczyński skomentuje ją"

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Kiedy ostatni raz PiS było na pierwszym miejscu w sondażach?

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

To może oznaczać, że na 11.11 będzie w centrum ciepło.

Szlachectwo dają uczynki, a nie wysokie urodzenie, a odwaga rodzi chwałę.

Napisał/a: robertgorgon

Kiedy ostatni raz PiS było na pierwszym miejscu w sondażach?

Chyba w 2007 roku...

Napisał/a: robertgorgonKiedy ostatni raz PiS było na pierwszym miejscu w sondażach?

Tylko kilka razy w historii. Ostatnio 2007 Październik. Tydzień przed wyborami.

http://sondaz.wp.pl/

Pod wykresem jest suwak.

A na forum GW juz pisza jacy to straszni sa przyszli ministrowie: Fotyga i Macierewicz. Jakby zyl to pewnie rechotaliby
ze sw. pamieci Gosiewskiego.

Rzeckiemu sni sie Bonaparte, Wokulski kocha Izabele

PO zapewne podzieli los AWS i gdy trend się potwierdzi, szczury zaczną gwałtownie uciekać z okrętu. Pytanie tylko czy rządzący nami establishment polityczno-biznesowo-medialny będzie potrafił się na nowo zorganizować pod nowym szyldem?

Eee tam, Mumia rzadzi, mumia radzi....

Napisał/a: Coriolanus podzieli los AWS i gdy trend się potwierdzi, szczury zaczną gwałtownie uciekać z okrętu. Pytanie tylko czy rządzący nami establishment polityczno-biznesowo-medialny będzie potrafił się na nowo zorganizować pod nowym szyldem?

Zgaduję, że z taką misją Kwaśniewski wypełzł ostatnio z nory.

pewnie dalej słupki naciągają- Po pewnie ma kilka %% mniej a PiS w rzeczywistości kilka więcej

Kolejny sondaż potwierdza trend wzrostowy dla kaczyzmu i spadkowy dla matolstwa:

PiS 34,4%% (+2,7)
PO 29,5%% (-1,4)

Dzisiaj przed powrotem PiS do władzy oszczegał zatroskan Rulewski.

Napisał/a: Coriolanus PO zapewne podzieli los AWS i gdy trend się potwierdzi, szczury zaczną gwałtownie uciekać z okrętu.

AWS to się własnie odbudowuje z tow. Dudą na czele.

>->-> Po komuchach faryzeuszach przyjdą komuchy bezbożne <-<-<-

Napisał/a: mrdataPL

Dzisiaj przed powrotem PiS do władzy oszczegał zatroskan Rulewski.

Niby tak, ale brzydko też krytykował Pana Płemieła i Partię!

Kolejny sondaż:

SMG/KRC? Toto najbardziej skompromitowane jest :)

http://felendzers.blox.pl/2010/06/Kaczynski-to-ciagle-obciach.html

Kilka minut temu pojawiły się wyniki z 94%% komisji i jest 41-37.
Także im później tym Komorowski sobie lepiej radzi... Ale daleko temu do przewidywanego w sondażach 46-32.

Puenta jest taka : to żaden spisek sondażowców - to obciach przyznania się do poparcia dla Jarka!

Napisał/a: Jḁḋẑḭḕḿ Ṕḁṅḭḕ Ẑḭḕḷṍṅḱḁ (tolep)Puenta jest taka : to żaden spisek sondażowców - to obciach przyznania się do poparcia dla Jarka!

Czyli teraz przewaga PiSu jest jeszcze większa?

Hura hurahura. łubu dubu.

Content invalid

No i jeszcze jeden: PiS - 42%%, PO - 38%%
"Według sondażu TNS Polska pokazanym w dzisiejszych w "Wydarzeniach" PiS jest partią cieszącą się największym poparciem Polaków. Swój głos na to ugrupowanie oddałoby 42 proc. pytanych. Druga jest Platforma obywatelska z 38-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłyby również SLD z 6-procentowym wynikiem i PSL z poparciem co dwudziestego pytanego. Poniżej progu wyborczego uplasował się Ruch Palikota - 4 proc. i Solidarna Polska - 2 proc."

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

Napisał/a: Szymon_Mago i jeszcze jeden: PiS - 42%%, PO - 38%%

PiS miał być niezdolny do przebicia się przez sufit 30%%. Matoł musiał naprawdę wkurzyć sporo ludzi i chyba za karę chcą wynieść do władzy Kaczora, którego być może nadal nie znoszą.

A koalicja? Odnosząc się do wykresu Millward Brown powyżej:

Powiedzmy, że PSL przekracza piątaka przez co RP i SP są poniżej progu. Z tych 8-9%% PIS bierze 3.

Mają 33%%. Z kim koalicja? Pedzmy, że PSL będzie miał 7-8%% a jako, że są sprzedajni to ułożą się z każdym. Mamy 40-41%%. I co dalej? SLD?

P.S. na wykresie brakuje jeszcze z 16%%. Pedzmy, że koalicja PIS-PSL weźmie 40%% z tego. Cały czas jesteśmy poniżej 50%%.

Powrót do POPiSu?

りす いす れべるや!!!

Nie wierzę i nie uwierzę w żadne sondaże wyborcze.

Napisał/a: Piankowy Powiedzmy, że PSL przekracza piątaka przez co RP i SP są poniżej progu. Z tych 8-9%% PIS bierze 3.

Mają 33%%. Z kim koalicja? Pedzmy, że PSL będzie miał 7-8%% a jako, że są sprzedajni to ułożą się z każdym. Mamy 40-41%%. I co dalej? SLD?

P.S. na wykresie brakuje jeszcze z 16%%. Pedzmy, że koalicja PIS-PSL weźmie 40%% z tego. Cały czas jesteśmy poniżej 50%%.

Powrót do POPiSu?

System podziału mandatów preferuje wysokie wyniki, 42 procent może oznaczać 50%% mandatów.

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Z tem, że w te 42%% to ja śmiem wątpić. PO chyba nawet tyle nie machnęło w 2007 roku. 30, 30-parę OK. Ale 40+ dla PiS wydaje się być póki co nierealne.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Piankowy

Z tem, że w te 42%% to ja śmiem wątpić. PO chyba nawet tyle nie machnęło w 2007 roku. 30, 30-parę OK. Ale 40+ dla PiS wydaje się być póki co nierealne.

Póki co. Do wyborów jeszcze kupa czasu. Jeśli faktycznie PO ulegnie dekompozycji - co wydaje mi się wielce prawdopodobne - to wszystko jest możliwe. Może się zdarzyć coś takiego, jak w 2001 r., z tym że zamiast SLD zwycięzcą będzie PiS.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

No tak. Ale to już gdybologia bardziej zaawansowana, ja się takiej nie podejmuję.

Abstrahując zresztą od gdybologii to osobiście mam nadzieję, że ani PiS ani PO nigdy nie będą w stanie rządzić samodzielnie, przynajmniej póki te partie składają się z ekipy Tuska i Manitou. Obecna polaryzacja polskiej sceny politycznej to pikuś w porównaniu z tym co się będzie działo wtedy. A przy takiej polaryzacji to już o jakimkolwiek rządzeniu nie ma mowy, będzie tylko napierdalanka. A napierdalanka jest kiepska dla wszystkich.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Szymon_MagPóki co. Do wyborów jeszcze kupa czasu. Jeśli faktycznie PO ulegnie dekompozycji - co wydaje mi się wielce prawdopodobne - to wszystko jest możliwe. Może się zdarzyć coś takiego, jak w 2001 r., z tym że zamiast SLD zwycięzcą będzie PiS.

Jeśli wynikiem dekompozycji miałoby być zwycięstwo PiS, do tego zwycięstwo najpewniej miażdżące, to ja se takiej dekompozycji szczerze mówiąc nie wyobrażam. Dyskutowane było pierdylion razy, że układ wsi do tego nie dopuści. IMO więc, raczej grillowanie Matoła połączone z mniej lub bardziej płynnym przejściem na nowego lidera. Pogorszenie wyniku PO jest przy tym raczej nieuniknione.

Napisał/a: Szymon_MagPóki co. Do wyborów jeszcze kupa czasu. Jeśli faktycznie PO ulegnie dekompozycji - co wydaje mi się wielce prawdopodobne - to wszystko jest możliwe. Może się zdarzyć coś takiego, jak w 2001 r., z tym że zamiast SLD zwycięzcą będzie PiS.

Jeśli wynikiem dekompozycji miałoby być zwycięstwo PiS, do tego zwycięstwo najpewniej miażdżące, to ja se takiej dekompozycji szczerze mówiąc nie wyobrażam. Dyskutowane było pierdylion razy, że układ wsi do tego nie dopuści. IMO więc, raczej grillowanie Matoła połączone z mniej lub bardziej płynnym przejściem na nowego lidera. Pogorszenie wyniku PO jest przy tym raczej nieuniknione.

Są sytuacje, których żadne służby nie są w stanie opanować.

Sondaż wykonany po wczorajszym "exposé" Matoła:

PiS 40 %%
PO 35 %%
SLD 13 %%
RP 7 %%
PSL 2%%
SP 1 %%
Nowa Prawica JKM 0 %%
PJN 0 %%

http://tvp.info/informacje/polska/po-drugim-expos-pis-nadal-wyprzedza-po/8796516

Czyli PiS przejął, wszystko na prawo od platformy. To znaczy, ze krótkofalowo mi się ten sondaż podoba,( bo matoła może pogonią), ale długofalowo mię się nie podoba( bo PiSu nie lubię).

Content invalid

Napisał/a: Coriolanus

PiS 40 %%
PO 35 %%
SLD 13 %%
RP 7 %%
PSL 2%%
SP 1 %%
Nowa Prawica JKM 0 %%
PJN 0 %%

http://tvp.info/informacje/polska/po-drugim-expos-pis-nadal-wyprzedza-po/8796516

Martwi trochę wysoki wynik Rucha Palikota. Cieszy wynik PSL. Martwi SLD.

jak to się w TenKraju wszystko zmienia z dnia na dzień
jeszcze niedawno wzrost i sukces gospodarczy wspaniałego rządu z najwspanialszym premierem w historii TenKraju
a teraz ponownie walka z kryzysem kłopoty koalicyjne itd

Fuck Off

PiS 40 %%
PO 35 %%
SLD 13 %%
RP 7 %%
PSL 2%%
SP 1 %%
Nowa Prawica JKM 0 %%
PJN 0 %%

Martwi trochę wysoki wynik Rucha Palikota. Cieszy wynik PSL. Martwi SLD.

Rozpad PO, wzmocni PiS i P******a. Elementarne.

Content invalid

Napisał/a: Plankton Drążący Rebelkę(Wolfwind)

Rozpad PO, wzmocni PiS i P******a. Elementarne.

Zgoda co do PiS. Co do Paliknota to tak 50/50 z SLD imo. Cza pamiętać, że na PO po lewej stronie głosuje nie tylko palikotowa dzicz od trawki ale całkiem pokaźna armia krypto komuszków, którzy są zbyt rozgarnięci aby kupić bełkot Palikota, przed PiSem zaś uciekną w ojcowskie objęcia Sojuszu.

To teraz pozostaje mieć nadzieję, że ekipa Waldka również w następnych sondażach będzie posyłana na drzefko, co daje szansę na przegraną śliskiego Waldka w wyborach na przewodniczącego PSL, a jeśli nawet nie, to przynajmniej na rozpad koalicji w kryzysowym 2013 r.
SLD to w sumie równe chłopaki (na tle Catburna), więc ich wynik nie powinien obecnie martwić (już widzę "tego, którego poznaje się po tym, jak kończy" jako promotora ustawy o związkach homoseksualnych).
Gorzej z samym Catburnem, bo niestety w ostatnim czasie odbił się od dna na poziomie 4-5%% i wiele wskazuje na to, że wojna ideologiczna pozwoli mu utrzymać się na powierzchni. A było tak pięknie, kiedy otwierał państwowe fabryki i pukał do 5%% od spodu.

To kiedy Gowin wychodzi z 40/50 szablami i robi rząd koalicyjny z PiS?

Служба Внешней Разведки Российской Федерации

Napisał/a: IPN_Official_HoolsTo kiedy Gowin wychodzi z 40/50 szablami i robi rząd koalicyjny z PiS?

Wczoraj mieli okazję, ale nie skorzystali.

Napisał/a: IPN_Official_Hools

Może jeszcze nie teraz, ale sądzę, że jeśli PO się całkiem posypie to powstania partia na prawo od PO. Tyle, że rząd koalicyjny jest teraz nie na rękę PiS, bo końca kadencji jeszcze trochę czasu i poparcie by im zdążyło spaść.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Napisał/a: Rdr

Kłamstwo. Darth Vader nikogo się nie boi.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Piankowy Darth Vader nikogo się nie boi.

Imperium nigdy nie stanęło w obliczu zagrożenia Strasznym Kaczorem...

Napisał/a: IPN_Official_Hools

Gdy mu się znudzi pięcie siew górę w polityce i zamarzy o byciu przystawką.

PO znów na czele, ale tylko 1%% przewagi (TNS Polska dla Polityki):

PO 37
PiS 36
SLD 12
RP 7
PSL 4
SP 2
NP JKM 1

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PO-odrabia-straty-najnowszy-sondaz,wid,15010927,wiadomosc.html

Inny dzisiejszy sondaż (uliczny) potwierdza przewagę kaczystów:

Kolejny sondaż wybory.axa.pl z 23.10.2012 r. potwierdza niekorzystny trend dla rządzącej Partii Miłości:

Korwinowcy nie tak daleko od progu wyborczego. Ale pewnie JKM zażegna niebezpieczeństwu wejścia do Sejmu...

Wygranie wyborów przez PiS spowoduje falę samobójstw. Po drugiej stronie. I tym razem będą to autentyczne samobójstwa.

Sondaż zrobiony przed wczorajszą burzą. Pewnie będzie wahnięcie, ale moim zdaniem okresowe.

Napisał/a: mrdataPLWygranie wyborów przez PiS spowoduje falę samobójstw. Po drugiej stronie. I tym razem będą to autentyczne samobójstwa.

Wielce oryginalne przypuszczenie.

No i jest wahnięcie. Dzisiaj przeprowadzony sondaż telefoniczny na grupie 1002 osób:

I tyle mogły Tuski ugrać, po 1, może 2 miesiącach, PiS będzie znowu na czele.

I wtedy się znowu skoryguje. Zdaje się, że jedyną drogą PiS jest szczelność smoleńska.

-Panie prezesie, znaleziono bombę we wraku, amerykanie ujawnili nagranie z zestrzelenia Tu, a Rosja oficjalnie przyznała się do zamachu.

-Poczekajmy do jutra, żadnych komentarzy.

Tylko tak.

Content invalid

Napisał/a: Coriolanus No i jest wahnięcie. Dzisiaj przeprowadzony sondaż telefoniczny na grupie 1002 osób:

Właśnie o tym powrocie wskazówki barometru do normy napisałem w sąsiadującym wątku.
Dobrą robotę wykonała Rzepa i prokurator Szeląg. A Prezesowi i posłowi Macierewiczowi jak zwykle zapaliło się pod kuprem, czym idealnie wpisali się w scenariusz (narrację w nowomowie). A wystarczyło poczekać aż nieunikniona burza meRdialna przejdzie. Czy oni się kiedyś nauczą starego powiedzenia: "jak się człek śpieszy, to się diabeł cieszy"?

Niech mędrzec się nie chełpi swą mądrością, a mocarz niech się nie chełpi swą potęgą. Niech bogacz się nie chełpi swym bogactwem.

Napisał/a: Coriolanus I tyle mogły Tuski ugrać, po 1, może 2 miesiącach, PiS będzie znowu na czele.

Pytanie tylko na jak długo? Czyli, jak długo wytrzyma Prezes?
Ps. Odrobienie strat wynikających z wczorajszego odpalenia trotylu niestety może potrwać o wiele dłużej.
Grillowanie w meRdiach mętnego przekazu trwa i trwać będzie. A było już tak ładnie. Już witaliśmy się z gąską w ogródku...

Niech mędrzec się nie chełpi swą mądrością, a mocarz niech się nie chełpi swą potęgą. Niech bogacz się nie chełpi swym bogactwem.

Napisał/a: JeremiaszWłaśnie o tym powrocie wskazówki barometru do normy napisałem

Żaden powrót do normy, tylko wahnięcie okresowe. Spadek Platfusów ma podstawy, mówiąc językiem giełdowym, fundamentalne. Mogą tylko na krótko opóźniać ten tren różnymi akcjami.

Napisał/a: JeremiaszWłaśnie o tym powrocie wskazówki barometru do normy napisałem

Żaden powrót do normy, tylko wahnięcie okresowe. Spadek Platfusów ma podstawy, mówiąc językiem giełdowym, fundamentalne. Mogą tylko na krótko opóźniać ten tren różnymi akcjami.

Ja to słyszę jakby od pięciu lat.

Content invalid

Najnowszy sondaż uliczny:

No i owszem, PiSowi spadło o 6%%, ale i Platfusom spadło o 2%%. A tyle ciężkiej pracy włożono w przekonywanie, że Kaczor to szaleniec, ostatecznie skompromitowany.

Hehehe. LSD i R**h Pod****a mają, do kupy, tyle co PiS. A Platfusy się napasą przed wyborami, lękiem przed PiSem ( wojna Panie, trotyl w rzepie, nieobliczalni, Panie). I trzy miechy aktywności PiSu, psu na budę.

Content invalid

Napisał/a: Coriolanus No i owszem, PiSowi spadło o 6%%, ale i Platfusom spadło o 2%%. A tyle ciężkiej pracy włożono w przekonywanie, że Kaczor to szaleniec, ostatecznie skompromitowany.

Głównym zmartwieniem w tym sondażu jest wygrzebanie się gasipsów znad wyborczej trumny. Widać też że część straty PiS to transfer do SP.

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Trend to jest trend, nigdy nie będzie prostą linią w górę. A takiej wścieklizny jak w ostatnich dniach medialne przekaziory nie będą w stanie ciągnąć non stop, a gdyby nawet próbowały, to może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

A z innej beczki: wiarygodne sondaże to takie, w których stawia się piniondz.

Po kursie 4,0 to może bym postawił na Romneya, ale nieduże pieniądze.

Srotyl trotyl, jakoś nie wysadził Kaczora. Jest remisowo:

Dzisiejszy sondaż HH sla SuperExpressu:

I opublikowanyu dzisiaj sondaż uliczny:

06:57 | 16.11.2012

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów dostałaby PO (34 proc.), drugie miejsce zajęłoby PiS (23 proc.) – wynika z sondażu TNS Polska. W Sejmie znalazłyby się także: SLD (8 proc.), Ruch Palikota (6 proc.) oraz PSL (5 proc.).

W porównaniu z październikowym badaniem PO zanotowała wzrost poparcia o 7 punktów procentowych; poparcie dla PiS spadło o 5 punktów proc.

Na SLD zagłosowałoby w listopadzie o 2 punkty proc. mniej ankietowanych niż w ubiegłym miesiącu; o 1 punkt proc. spadł odsetek osób deklarujących poparcie dla Ruchu Palikota. Poparcie dla PSL utrzymuje się niezmiennie na 5-procentowym poziomie.

Abo tak:

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

to Pis nie jest zabetonowane na 30 %%?

Nie. 30%% to był szklany sufit czy jakoś tak ;)

Teraz zaczyna mnie ciekawić, czy i kiedy PiS zacznie trzeszczeć. Na ewentualną (wszystko jest do pomyślenia) emeryturę Prezesa PolskęZbawa moment wydaje się być bardzo odpowiedni. Właściwie niewiele czasu już zostało na nawiązanie do niedawnych tematów gospodarczych i innych, które przyniosły PiS takie sukcesy sondażowe i medialne.
"Jestem Jarosław Kaczyński, odchodzę by stanąć na czele Fundacji Smoleńskiej, która zajmie się patrzeniem na matactwa w tym pożal się Boże śledztwie. Stworzyliśmy tę partię z moim śp. Bratem, teraz pora oddać ją następnemu pokoleniu, by mogła skupić się na bieżących problemach Polaków i Polski. Dziękuję za uwagę"

PO na razie utrzymuje przewagę:

Trotyl jednak lekko wysadził Kaczora z kursu i ścieżki. Jak słowo daję, ten tuman nigdy się nie nauczy.

i następny:

CBOS: PO 34 (+6), PiS 18 (-6), SLD 9 (+1), PSL 7 (+2), RP 4
Niezdecydowanych jest 21%%. Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (270)przeprowadzono w dniach 8 – 17 listopada 2012 roku na liczącej 952 osobyreprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

pis 18 ?

niemożliwe

możliwe, CBOS jest rządowy

"dla Polski nic nie ma nie"

Napisał/a: Dewey CroweCBOS: PO 34 (+6), PiS 18 (-6), SLD 9 (+1), PSL 7 (+2), RP 4

A gdzie brakujące 28%%??

Napisał/a: Dewey CroweCBOS: PO 34 (+6), PiS 18 (-6), SLD 9 (+1), PSL 7 (+2), RP 4

A gdzie brakujące 28%%??

21%%niezdecydowanych, na zaokrągleniach procentów i różnych PJN, SP czy UPR pozostałe 7%%

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Napisał/a: Dewey Crowe

A gdzie brakujące 28%%??

21%%niezdecydowanych, na zaokrągleniach procentów i różnych PJN, SP czy UPR pozostałe 7%%

7%% na 3 partie... i 21%% niezdecydowanych.

Uwaga, ciekawy1 sondaż, o którym z trwogą donosi Walterownia:

30 proc. młodych mogłoby zagłosować na ONR-MW

Aż 16 proc. Polaków wzięłoby pod uwagę głosowanie w wyborach na koalicję ugrupowań ONR-Młodzież Wszechpolska - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez MillwardBrown. Ten odsetek wśród najmłodszych wyborców wynosi 30 proc. Równocześnie 42 proc. wszystkich ankietowanych chciałoby delegalizacji tych organizacji, a 44 proc. jest temu przeciwnych.
Badanie przeprowadzone 19 listopada telefonicznie na grupie 1000 osób pokazało, że osoby najmłodsze mają najbardziej radykalne poglądy. Stają się one coraz bardziej umiarkowane wraz z wejściem w kolejne grupy wiekowe.

5 proc. wszystkich ankietowanych stwierdziło, że "zdecydowanie" głosowałoby w wyborach na koalicję ONR-MW, a kolejne 11 proc. "raczej" wzięłoby pod uwagę oddanie na prawicowe organizacje swojego głosu.

Równocześnie 48 proc. "zdecydowanie" odrzuciło taki scenariusz, a 27 proc. "raczej" nie wzięłoby tych organizacji pod uwagę w wyborach"

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sondaz-30-proc-mlodych-mogloby-zaglosowac-na-onr-mw,289960.html

Może wreszcie się skład sejmu rozbetonuje.

Napisał/a: Coriolanus soby najmłodsze mają najbardziej radykalne poglądy

Głosiowanie od 21!

Rebelya skończyła się na żyrandolu.

TNS:

Większość badanych (60 proc.) jest zdania, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera, w tym 37 proc. - umiarkowanie, a 23 proc. - zdecydowanie wypowiada się w tej kwestii. Natomiast dobrą ocenę premierowi wystawia 27 proc. respondentów, w tym 2 proc. - zdecydowanie dobrą, 25 proc. - raczej dobrą. 13 proc. nie potrafiło wypowiedzieć się na ten temat.

Napisał/a: Coriolanus Większość badanych (60 proc.) jest zdania, że Donald T źle wypełnia obowiązki premiera

Ryży wciąż jest lepszy niż jego rząd, bo w niedawnej sondzie dla TVP Info było 20:80, wiadomo w którą stronę.

Tymczasem w TNS:

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Duża huśtawka nastrojów. PO straciło 11 punktów przewagi. Gazownia się martwi: "Teraz wszystko wróciło do sytuacji sprzed "trotylu".

Do tego ubywa niezdecydowamnych:
"Ubyło natomiast - i tu zmiana jest istotna - tych, którzy deklarują, że pójdą na wybory, lecz nie wiedzą, na jaką partię głosować. Zwykle jest to 18-20 proc., a teraz zaledwie 15."

Dzisiejszy sondaż uliczny. PO -1,5, PiS +1,8

"Platforma mocno traci w najnowszym badaniu Homo Homini i znów zrównuje się z PiSem. Zyskują SLD i PSL
W najnowszym badaniu HH dla wp.pl PO traci w ciągu 2 tygodni 7 punktów i ma obecnie 29%. PiS zyskuje 1 punkt i ma 28%."

Tylko dla porządku zapodaję sondaż, zawsze optymistycznie nastawionego ośrodka rządowego. Ale i tutaj trend jest taki, że PO traci 2, PiS zyskuje 2:

Napisał/a: Coriolanus Tylko dla porządku zapodaję sondaż, zawsze optymistycznie nastawionego ośrodka rządowego. Ale i tutaj trend jest taki, że PO traci 2, PiS zyskuje 2:

I jak zwykle znana konwencja sumacyjna, w której 23% poszło w cholerę.

SMG/KRC z 10.12.2012.
PO - 4, PiS +2

EWYBORY.EU z 10.12.2012

PO -0,4, PiS +2,7

Napisał/a: robertgorgonI jak zwykle znana konwencja sumacyjna, w której 23% poszło w cholerę.

- nie wiem
- inna

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.