PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Sondaż uliczny w mieście Krakowie:

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

W Katowicach, inaczej niż w Krakowie, rządzi PO:

Kongres K-M 3,3%? Nono...

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Najnowszy sondaż uliczny
PO + 0,7
PiS - 0,5

W mieście Łodzi wiernie trwają przy Partii:

Toruń wiernie trwa przy Tusku i jego Partii:

Najnowszy ogólnopolski sondaż uliczny
PO + 1
PiS - 0,8

Poznań w stosunku do rządzącej Partii semper fidelis:

Napisał/a: Coriolanus

Wynik straszny.

Szlachectwo dają uczynki, a nie wysokie urodzenie, a odwaga rodzi chwałę.

Te ostatnie ugrupowanie notowane w Poznaniu to jakaś reprezentacja ivrp.pl?

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Wynik straszny.

ojtam, ojtam

>->-> Po komuchach faryzeuszach przyjdą komuchy bezbożne <-<-<-

O ile nie dziwi Sosnowiec:

To jako Gdańszczanina z urodzenia i wychowania wyniki z Trójmiasta bardzo mnie bolą i ich nie rozumiem:

Ostatni sondaż 2012 roku.

PO - 1,1
PiS + 2,3
Rośnie Korwinom! A Ziobrowcy są już chyba politycznym trupem.

W Szczecinie wiernie trwają przy Partii. Może po stoczni zlikwidować jeszcze parę zakładów, to poparcie jeszcze podskoczy do góry?

I dzisiejszy ogólnopolski sondaż TNS Polska:

PO: 42 (+6)
PiS: 27 (-4)
SLD 14 (bez zmian)
RP 6 (-2)
PSL 6

... czyli jesteśmy w głębokiej dupie (skjuz maj lengłidż).

I dzisiejszy ogólnopolski sondaż TNS Polska:

PO: 42 (+6)
PiS: 27 (-4)
SLD 14 (bez zmian)
RP 6 (-2)
PSL 6

... czyli jesteśmy w głębokiej dupie (skjuz maj lengłidż).

??
Gdzieś już widywałem takie wyniki. Zaskoczony nie jestem.

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Napisał/a: robertgorgon??

A ja gdzieś już widziałem TNS dla Forum. O, już wiem gdzie. W poście inicjującym niniejszy wątek

Napisał/a: ИIҜФGФ ИIΞ MД Щ DФMЦ [----]

Napisał/a: robertgorgon??

A ja gdzieś już widziałem TNS dla Forum. O, już wiem gdzie. W poście inicjującym niniejszy wątek

Ale mnie wcale nie chodziło o tę czy inną sondażownię. Kulega nie zrozumiał. Ten sam wynik powtarza się, tak okresowo, cyklicznie. Ta władza nie może przegrać, mamy wariant systemu rosyjsko-białoruskiego z mniejszą niż tam przewagą nad realną opozycją i większym udziałem koncesjonowanej pseudo-opozycji. Co kraj to obyczaj.

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Napisał/a: Coriolanus Poznań w stosunku do rządzącej Partii semper fidelis:

[mspanc]Cóż, tradycja endecka :> [/mspanc]

Napisał/a: Coriolanus W Szczecinie wiernie trwają przy Partii. Może po stoczni zlikwidować jeszcze parę zakładów, to poparcie jeszcze podskoczy do góry?

Wlasnie, ze nie. Rzadowe wtopy w Sz-nie przekladaja sie tak, ze Palikociarnia rosne w sile.

Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz, ot i bajka cała.

Prawica sięgnęła tak mocno dna, że przejmuje się sondażami?

.

Czy ja źle pamiętam, że Białystok był kiedyś prawicowym miastem?

Napisał/a: Coriolanus Czy ja źle pamiętam, że Białystok był kiedyś prawicowym miastem?

Nigdy nie było zbyt różowo dla prawicy, bo krzywosławni mają awersję do partii ofensywnie katolickich, a za taką jest (mylnie) uważany PiS.

Nie tylko za ofensywnie katolicką partię jest PiS mylnie uważany. Również za prawicową uważany jest mylnie.

Oraz - co od niedawna juz zupełnie oczywiste - za opozycyjną uważany jest mylnie.

W Opolu PO prawie 50%, na drugim miejscu SLD. Prorządowy PiS dopiero na 3.

Napisał/a: Coriolanus na drugim miejscu SLD.

Byłby powód do lamentu, jakby miało z 20+ procent. A tak, cusz...

Czy ja źle pamiętam, że Białystok był kiedyś prawicowym miastem?

był i będzie
ps. te twoje sondaże są gówno warte

"Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci!"

A co Was sądasze obchodzą ?

Content invalid

Napisał/a: Boreykops. te twoje sondaże są gówno warte

I mnie się tak wydawa.

.

Napisał/a: robertgorgonnull

Ech Panowie, chcecie stłuc termometr, żeby nie było oznak choroby? Te uliczne sondaże są dość wiarygodne.

Napisał/a: robertgorgonnull

Ech Panowie, chcecie stłuc termometr, żeby nie było oznak choroby? Te uliczne sondaże są dość wiarygodne.

to kolega przeanalizuje sobie z ostatnich wyborów Okręg wyborczy do Sejmu nr 24, i zobaczy co mu wyjdzie. na chyba że sondaże są robione pod wybory lokalne

"Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci!"

Napisał/a: Coriolanus Ech Panowie, chcecie stłuc termometr, żeby nie było oznak choroby? Te uliczne sondaże są dość wiarygodne.

Ja jednak mam wrażenie, że ktoś ten termometr chyba jednak wkłada do wrzątku wykorzystując i podgrzewając jednocześnie koniunkturę, ot takie sprzężenie zwrotne. Pięćdziesięcioprocentowe poparcie dla PO z SLD na drugim miejscu pamiętam choćby z początku roku 2010, tyle podawano w GWnie. Wynik wyborów to weryfikował, dlatego jak wtedy nie wierzyłem, tak nie wierzę teraz.

Napisał/a: Boreykoto kolega przeanalizuje sobie z ostatnich wyborów Okręg wyborczy do Sejmu nr 24, i zobaczy co mu wyjdzie. na chyba że sondaże są robione pod wybory lokalne

Cały okręg, czyli województwo podlaskie, to wiem dobrze, że był i jest po prawej stronie. Sondaż wyżej dotyczył tylko miasta Białystok, gdzie wyniki ostatnich wyborów były następujące:

Platforma Obywatelska RP - 50 704 głosów, 40,05%
Prawo i Sprawiedliwość - 40 339 głosów, 31,87%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 14 324 głosów, 11,32%
Ruch Palikota - 11 140 głosów, 8,80%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 556 głosów, 2,81%
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke - 3 085 głosów, 2,44%
Polska Jest Najważniejsza - 2 439 głosów, 1,93%

- czyli podobnie jak w najnowszym sondażu. Trochę tam PO spadło, trochę PiSowi, wzrosło dla SLD

Napisał/a: robertgorgonPięćdziesięcioprocentowe poparcie dla PO z SLD na drugim miejscu pamiętam choćby z początku roku 2010, tyle podawano w GWnie

Tutaj sondaż dotyczył tylko mieszkańców Opola.

Jeszcze 4 dni temu TNS dawał PO 15% przewagi nad PiS. Dzisiaj HH ogłasza, że PiS znowu wyprzedził partię Tuska. Może i gówniane te sondaże.

Cieszy spadek Paligupa

nie należy wierzyć sondażom, nawet jak przynoszą dary.

Zapraszamy na stronę główną, czyli www.rebelya.pl

Lecą też ostro w dól notowania samego Tuska, rządu i Bronka:

"Z aprobatą o pracy Donalda Tuska wypowiada się obecnie jedynie 36 proc. wyborców, czyli o 7 punktów proc. mniej niż trzy tygodnie temu. Z kolei źle premiera ocenia 58 proc. z nas (to pogorszenie aż o 9 punktów proc.!).

Gabinet Donalda Tuska dobrze ocenia 29 proc. Polaków (pogorszenie o 4 punkty proc.). Złą opinię ma o rządzie 64 proc. badanych (pogorszenie aż o 7 punktów proc.).

Znaczny spadek poparcia dla prezydenta

A jak kształtują się notowania Bronisława Komorowskiego? Obecnie dobrze wypowiada się o prezydencie 65 proc. z nas (pogorszenie aż o 6 proc.). Źle ocenia pracę prezydenta 28% Polaków (to pogorszenie aż o 14 punktów proc.!). "

http://sondaz.wp.pl/title,Sondaz-WPPL-PiS-przegonil-Platforme,wid,15236090,wiadomosc.html

Nie wiem co stało się na początku roku takiego, że Władzy spadają słupki? Sprawa Tuleyi była przez zaprzyjaźnione media bardzo sprawnie obrabiana i powinna raczej pomóc PO.

Ostatnim czasy nic się takiego nie stało by wierzyć w takie spadki tusku i s-ka, mało tego benzynę dziś widziałem po 5,29. Bańkę jakąś dmuchają i tyle.

„Dios, Patria, Fueros, Rey”

Sondaż uliczny we Wrocławiu:

Eno, mnie Wrocław zdziwił. PO ma tylko 2x PIS. Myślałem, że będzie ze 3x.

Content invalid

Rządowy CBOS zawsze staje na wysokości zadania, choć też odzwierciedla trendy:

PO 31 (-1)
PiS 22 (+2)
SLD 8 (bez zmian)
PSL 6 (-2)
Ruch Palikota 4 (-1)
Solidarna Polska 3 (+2)
KNP 2 (bez zmian)
PJN 1
PPP 1

22 % wyborców deklaruje, że nie wie, które z ugrupowań aktywnych na scenie politycznej poparłaby w wyborach. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to wzrost o 2 punkty.

Za to Radom pozostaje kaczystowski:

Za to Radom pozostaje kaczystowski:

To wiadomo było już dobry tydzień temu bez sondaży.

MSPANC.

Dziwne, że żaden z antykaczystowskich złośliwców nie przypomniał złotej zasady: nie ma Jarka w telewizji -> rośnie PiS-owi. Akurat by się zgadzało, Jarra nie widać w mediach, siedzi przy chorej mamie, PiS idzie do góry.

Napisał/a: ИIҜФGФ ИIΞ MД Щ DФMЦ [----]To wiadomo było już dobry tydzień temu bez sondaży.

MSPANC.

?
Że niby takie oczywiste? PiS dostał w ostatnich wyborach ponad 40%, ale w całym okręgu radomskim (kilka innych powiatów, małe miasteczka i wsie). W samorządowych w samym mieście 34,45%, więc oznaczało by to wzrost poparcia.

1 Ryfiński Armand Kamil - 7 812 głosów

Ale za tego wuja to powinniście się wstydzić Radomianie :/

Dziwne, że żaden z antykaczystowskich złośliwców nie przypomniał złotej zasady: nie ma Jarka w telewizji -> rośnie PiS-owi. Akurat by się zgadzało, Jarra nie widać w mediach, siedzi przy chorej mamie, PiS idzie do góry.

Bo to już oczywista oczywistość.

Napisał/a: ИIҜФGФ ИIΞ MД Щ DФMЦ [----]To wiadomo było już dobry tydzień temu bez sondaży.

MSPANC.

?
Że niby takie oczywiste? PiS dostał w ostatnich wyborach ponad 40%, ale w całym okręgu radomskim (kilka innych powiatów, małe miasteczka i wsie). W samorządowych w samym mieście 34,45%, więc oznaczało by to wzrost poparcia.

Napisał/a: ИIҜФGФ ИIΞ MД Щ DФMЦ [----]

Bo to już oczywista oczywistość.

MSPANC.

?

Nie rozumiem.

Bez większych zmian:

CBOS dzisiaj zapodał sondaż o poparciu dla władzy. W skrócie: rząd popierają bogatsi, mądrzejsi, z większych miast. Przeciwnikami są głupsi, małolaci i prowincja:

"Według sondażu CBOS w styczniu 51 procent respondentów źle oceniło premiera, zaś dobrze 34 procent.
Z tego samego sondażu wynika, że 35 procent ankietowanych określa siebie mianem przeciwników rządu. Jego zwolennicy stanowią 28 procent a obojętność wobec obecnego gabinetu deklaruje 34 procent.

W porównaniu z grudniem o 9 punktów procentowych przybyło osób deklarujących obojętność wobec rządu. Jednocześnie zmalał odsetek zarówno zwolenników (o 5 punktów proc.), jak i przeciwników rządu (o 4 punkty proc.). Tak jak w poprzednim sondażu, z grudnia 2012 r., 3 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie o swój stosunek do obecnego rządu.

CBOS zauważa, że od dłuższego już czasu jedne z najniższych wskaźników identyfikacji z rządem notowane są wśród ludzi młodych: mających od 18 do 24 lat (14 proc.) oraz uczniów i studentów (16 proc.).

Rząd uzyskuje największe poparcie wśród badanych z wyższym wykształceniem (46 proc.), respondentów o miesięcznych dochodach per capita powyżej 1500 zł (52 proc.) oraz wśród mieszkańców największych miast (42 proc.). W grupach społeczno-zawodowych do jego zwolenników najczęściej zaliczają się specjaliści i kadra kierownicza (53 proc.) oraz właściciele firm (44 proc.).

Stosunkowo najmniej zwolenników rządu jest wśród osób z wykształceniem podstawowym (14 proc.) oraz badanych źle oceniających swoje warunki materialne (17 proc.). Do grup zawodowych, w których poparcie dla rządu jest niższe niż przeciętnie, należą rolnicy (14 proc.), robotnicy niewykwalifikowani (18 proc.), renciści (18 proc.) oraz bezrobotni (20 proc.).

Efekty pracy rządu żle ocenia 56 proc. badanych (w grudniu 57 proc), natomiast dobrze 29 proc. (spadek w stosunku do grudnia o 1 punkt proc.). Wyrobionego zdania na ten temat nie ma 15 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty procentowe).

Przekonanie, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej w kraju, wyraża 25 proc. respondentów (o 2 punkty mniej niż w grudniu ub.roku). Tak samo jak miesiąc temu 62 proc. badanych ustosunkowuje się do tego sceptycznie. 13 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o 2 punkty procentowe).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3-9 stycznia 2013 roku na liczącej 1227 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski."

2007-05-29: Sondaż: 72% badanych źle ocenia rząd
wtorek, 29 maja 2007

Prawie trzy czwarte respondentów najnowszego sondażu TNS OBOP dotyczącego oceny rządu, źle oceniło jego działalność. Pozytywnego zdania jest jedynie co piąta osoba.

Wyniki sondażu:
72% ankietowanych źle ocenia działalność rządu
20% uważa, że rząd działa poprawnie
8% badanych nie ma zdania na ten temat działań rządu
66% badanych uważa, że premier Jarosław Kaczyński źle wywiązuje się ze swoich obowiązków
24% uważa, że wypełnia je dobrze
10% osób nie ma zdania w tej kwestii
64% ankietowanych uważa, że Lech Kaczyński nie wywiązuje się dobrze z obowiązków prezydenta
27% respondentów dobrze ocenia pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego
9% nie ma zdania na temat działań prezydenta
Sondaż przeprowadzony był w dniach 10-14 maja na ogólnopolskiej próbie 1003 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Dziwna sprawa, ale główne sondażownie coś się wstrzymują z ogłaszaniem kolejnych prognoz. Miał być dzisiaj sondaż TNS dla TVPInfo, ale nie będzie. Ma być najwcześniej za 2 tygodnie.

Czyżby coś się działo niepokojącego? Awantura z fotoradarami zawróciła ludziom w głowach i osłabiła miłość do Władzy?

Co komu po sondażach, kiedy Bronek siedzi w Belwederze? Czy p.rezydent musi dawać misję stworzenia rządu partii, która otrzymała najwięcej głosów?

Żelazko mojej śmierci ma tyłek siny

No nie musi, dlatego trzeba nie tylko wygrać wybory, ale i mieć większość fotelików w Sejmie.

Słowem kupujemy konserwy, kasze, mąkę i olej. Musi być na prawdę źle żeby przebić 50%.

Żelazko mojej śmierci ma tyłek siny

Sondaż uliczny w województwie dolnośląskim:

Sondaż uliczny przeprowadzony został w dniach 17-20.01.2013 przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców województwa dolnośląskiego. Błąd oszacowania wynosi ok. 2 procent.

31 proc. Polaków wie, że powstanie styczniowe było w XIX wieku, ale tylko 19 proc. potrafi podać datę: 1863 r. lub 1864 r.

63 proc. na pytanie: kiedy było powstanie odpowiada, że nie wie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska.

Dla 4 proc. ankietowanych powstanie styczniowe było podczas II wojny światowej lub w ogóle w XX wieku; 2 proc. podało jeszcze inne daty.

39 proc. badanych wie, że powstanie było skierowane przeciw Rosji carskiej, a 20 proc. - że przeciw Rosji, ale nie jest pewnych, czy przeciw Rosji carskiej czy ZSRR. 20 proc. badanych wie, że przeciw "zaborcom", ale nie wie przeciw którym.

Według 4 proc. respondentów powstanie styczniowe było skierowane przeciw ZSRR, według 3 proc. - przeciw Prusom, według 2 proc. - przeciw Niemcom. 2 proc. podało, że przeciw Niemcom hitlerowskim. 11 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie.

Na pytanie o przywódców powstania styczniowego 17 proc. badanych wymieniło Romualda Traugutta. Jednak 8 proc. wskazało Tadeusza Kościuszkę, a 4 proc. - Józefa Piłsudskiego. 70 proc. odpowiedziało, że nie wie.

31 proc. respondentów nie wie jak zakończyło się powstanie styczniowe, 53 proc. odpowiedziało, że klęską, a 11 proc., że zwycięstwem. Według 5 proc. zostało nierozstrzygnięte.

Według 38 proc. badanych "to dobrze, że powstanie styczniowe wybuchło", a według 18 proc. - "to źle"; zdaniem 45 proc. "trudno powiedzieć".

Sondaż zrealizowano w dniach 11-14 stycznia 2013 r. na ogólnopolskiej, losowo-kwotowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

http://www.rp.pl/artykul/17,972351.html

Może lepiej że nie wiedzą, jeśli większość tych co wie uważa je za dobre i słuszne.

W porównaniu z grudniem poparcie dla PO spadło o 5 punktów proc., z kolei poparcie dla PiS spadło w ciągu ostatniego miesiąca o 3 punkty proc.

Poparcie dla SLD wzrosło od grudnia o 3 pkt proc., a dla Ruchu Palikota o 1 pkt proc. Natomiast PSL uzyskało wynik o 1 pkt proc. gorszy niż w grudniu. Solidarna Polska poprawiła swoje notowania o 2 pkt proc., a Polska jest Najważniejsza o 1 pkt proc.

Wśród ogółu osób deklarujących zamiar głosowania w wyborach parlamentarnych 17 proc. nie było przekonanych, której z partii udzielić poparcia.

Gdyby wybory do sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to na pewno wzięłoby w nich udział 24 proc. Polaków, dodatkowo 30 proc. z wahaniem mówiło, że raczej poszłoby do urn. Do głosowania nie wybierało się: raczej 16 proc. respondentów, a na pewno nie - 21 proc. Swojego udziału wyborach nie było pewnych 9 proc. badanych.

Platforma ponownie wyprzedza PiS w najnowszym sondażu Homo Homini
W najnowszym badaniu Homo Homini dla wp.pl Platforma ponownie wygrywa z PiS. W badaniu opublikowanym dziś partia Donalda Tuska ma 31% (+2). PiS 29% (-2). Bez większych zmian w środkowej części tabeli. SLD traci 2 pp (ma 11%), PSL zyskuje 1 pp i ma 8%. Ruch Palikota cały czas pod progiem z wynikiem 4%, podobnie jak Solidarna Polska (2%)

http://www.300polityka.pl/300krotka/platforma-ponownie-wyprzedza-pis-w-najnowszym-sondazu-homo-homini

Zachodnio-pomorskie licytuje się z warmińsko-mazurskim w rekordach bezrobocia. Ale poparcie dla władzy jest tam niezachwiane:

Ciekawostka z TNS Polska:

6 proc. ankietowanych jako główną partię opozycyjną wskazało PO.

http://tvp.info/informacje/polska/sondaz-slabnie-pozycja-pis/9859363

Napisał/a: Coriolanus Zachodnio-pomorskie licytuje się z warmińsko-mazurskim w rekordach bezrobocia.

I postpegieerowej nędzy, tęskniącej za peerelem. Swoją drogą ciekawe, że przy takich tęsknotach głosują na PO i RP... . Pewnie materializm, panświnizm i wykorzenienie.

Zmiany: PO (-1.6%), PiS (-5.7%), SLD (+3.1%), RP (+1.2%), PSL (+2.1%), SP (+3.0%), KNP (-0.7%), PJN (+0.4%), PPP (-0.5%)

"Zjednoczona lewica z Aleksandrem Kwaśniewskim na czele może poważnie zmienić polityczny układ sił w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego – pokazuje sondaż, który na zlecenie „Rz" przeprowadził instytut Homo Homini.

Badanie miało dwa warianty. W jednym znalazły się osobno SLD i Ruch Palikota. W drugim ich miejsce zajęła wspólna lista pod patronatem byłego prezydenta. I to właśnie ten drugi wariant okazał się dla lewicy korzystniejszy. Na listę Kwaśniewskiego chciałoby bowiem głosować aż 25 proc. badanych, co dałoby jej trzecie miejsce za PO (30 proc.) i PiS (26 proc.). Na europarlamentarne mandaty mogłoby liczyć jeszcze PSL z poparciem 7 proc. badanych. (...)

Niechętnie do takich pomysłów odnosi się SLD. Politycy tej partii przyznają, że utworzenie takiej listy leży w interesie Ruchu Palikota czy związanych z Kwaśniewskim byłych polityków Unii Wolności, ale nie Sojuszu.

Potwierdza to drugi wariant badania Homo Homini. Okazuje się, że startujące w eurowyborach samodzielnie SLD może liczyć aż na 16 proc. poparcia. Ruch Palikota na zaledwie 3 proc. (...)

Brak listy Kwaśniewskiego niemal nie zmienia poparcia dla dwóch największych partii. Na PO w tym wariancie chce głosować 31 proc. (o pkt proc. więcej) badanych. Na PiS nadal 26 proc. – Oba warianty pokazują jednak, że kwestia zwycięstwa w eurowyborach jest wciąż sprawą otwartą. To dobra wiadomość dla PiS – uważa Chwedoruk. W tym wariancie na wyższe poparcie, bo 8-proc., może liczyć PSL. Co ciekawe, brak wspólnej listy lewicy oznacza większą liczbę niezdecydowanych wyborców – 9 proc. przy zaledwie 5 proc., kiedy taka lista występuje. I to właśnie ci wyborcy poza sympatykami SLD i RP są gotowi poprzeć Kwaśniewskiego. Pozostałe ugrupowania mogą liczyć na dokładnie takie same wyniki w obu wariantach – Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego na 3 proc., Solidarna Polska na 2 proc., a PJN oraz Polska Partia Pracy na 1 proc.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 25–26 stycznia na reprezentatywnej próbie 1067 Polaków."

http://www.rp.pl/artykul/16,974653.html

67 proc. Polaków źle ocenia pracę premiera Donalda Tuska. Spośród nich 27 proc. osób ocenia ją zdecydowanie źle, a 40 proc. – raczej źle. Dobre zdanie o działalności szefa rządu ma 22 proc. ankietowanych (1 proc. – zdecydowanie dobre, 21 proc. – raczej dobre). 11 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z grudniem ubiegłego roku, notowania premiera pogorszyły się – o 7 punktów procentowych spadł odsetek ocen pozytywnych i o tyle samo wzrósł odsetek ocen negatywnych.

Częściej niż ogół zadowolone z pracy premiera są osoby z wykształceniem wyższym oraz mieszkańcy miast powyżej 500 tys. ludności.

Spośród 75 proc. respondentów źle oceniających działalność rządu, 28 proc. ocenia go zdecydowanie źle, a 47 proc. raczej źle. 17 proc. badanych uważa, że rząd pracuje dobrze. 8 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Według TNS Polska, na początku 2013 roku ocena rządu jest gorsza niż w grudniu ubiegłego roku. W porównaniu do poprzedniego miesiąca odsetek respondentów pozytywnie oceniających pracę rządu spadł o 6 punktów procentowych (z 23 proc. do 17 proc.); przybyło też negatywnych ocen – o 6 punktów procentowych (z 69 do 75 proc.).

http://www.tvpparlament.pl/sondaze/tns-polska-tusk-traci-poparcie-ankietowanych/9899809

W której fazie cyklu jesteśmy?

Chyba faza złości?

Czym tutaj się podniecać ? Co to zmieni dla szarego obywatela ? Jak PIS i PO dogadują się w sprawie zmiany ordynacji żeby wykosić konkurencję.

Kto nie czuje się jak prostytutka, może wyjść.

Ło matko, na Lubelszczyźnie Platforma na 3 miejscu:

ale ,że te z PSL tak się trzymają?

Sitwy, Dyziu. Lokalne sitwy. Z posad rozdawanych przez PSL zyje na pewno te 18,6 proc. ludzi na lubelszczyźnie

+ Za Korna nieustająco +

Z przeprowadzanego w ubiegły weekend badania Millward Brown/SMG/KRC wynika, że na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 30% wyborców, na PiS 25%. Dalsze miejsca uzyskałyby SLD z 13% i Ruch Palikota z 11%. Na PSL oddałoby głos 6% a na Solidarną Polskę 2%.

W stosunku do badania Milliward Brown/ SMG/KRC z 10 grudnia- PO i PiS tracą po tyle samo- 3 punkty. SLD bardzo wyraźnie zyskuje - aż 5 punktów, a Ruch Pallikota 3. PSL i SP otrzymują takie samo poparcie, co przed miesiącem. 2% badanych mówi, że zagłosowałoby na inną partię, 7% jest niezdecydowanych, a 4% odmiawia odpowiedzi.

W stosunku zaś do listopadowego pomiaru SMG/KRC- Platforma traci aż 7 punktów, PiS 1 punkt, SLD zyskuje 2, Palikot 2, SP i PSL bez zmian.

Najsilniejszą grupę wyborców PO stanowią kobiety. Partia Tuska otrzymuje aż 38% poparcie wśród kobiet. Liderem w grupie 18-24 jest Ruch Palikota z 27% poparciem, choć jeszcze w listopadzie, w tej grupie PO osiągała ponad 40%.

Na zadane pytanie: „Sejm właśnie odrzucił ustawę o związkach partnerskich zakładającą m.in. legalizację małżeństw homoseksualnych, dziedziczenie oraz gwarantującą otrzymanie informacji o stanie zdrowia partnera. Jak ocenia Pan(i) tę decyzję Sejmu?”
23% ankietowanych odpowiedziało- zdecydowanie źle, 27% raczej źle, 19% raczej dobrze, 22% zdecydowanie dobrze, a 8% nie wiem/ trudno powiedzieć.

Żle i raczej źle o odrzuceniu projektów o związkach partnerskich wypowiada się aż 57% kobiet. Najsilniej decyzji Sejmu sprzeciwia się grupa od 25 do 34 lat- w której sprzeciw wobec decyzji Sejmu wynosi aż 62%. Także 55% wyborców PO sprzeciwia się odrzuceniu związków partnerskich (tylko 38% popiera decyzję Sejmu). Z sejmowym głosowaniem nie zgadza się aż 84% elektoratu Ruchu Palikota i 57% wyborców SLD.
Na związki partnerskie przychylnym okiem patrzy 31% wyborców PiS, ale 62% jest innego zdania. Elektorat PSL raczej związki popiera (49%) niż nie popiera (44%).

http://www.300polityka.pl/300news/sondaz-millward-brown-po-glosowaniu-zwiazkow-partnerskich-traca-po-i-pis-mocno-zyskuje-centr

Niepokojące są te dane, jeśli 50% chce legalizacji "małżeństw homoseksualnych". Nie chce mi się wierzyć. Pewnie to wynik histerycznej nawalanki medialnej przekonującej jaką to straszną rzecz sejm uczynił.

No i niepokoi skala poparcia dla Palikota wśród młodych - 27%

HH dla „Rzeczpospolitej":

PiS 30 %
PO 29 %
SLD 13 %
RP 7 %
PSL 7 %
Nowa Prawica 3 %
SP 2 %
PjN 1 %

Zmiana: PO (-2%), PiS (+4%), SLD (-3%), RP (+4%) PSL (-1%), KNP (b/z), SP (b/z), PJN (b/z), PPP (-1%)

8 proc. badanych nie wie jeszcze na kogo oddałoby swój głos.

Badanie zostało przeprowadzone w piątek i sobotę uwzględnia więc już częściowo reakcje po odrzuceniu przez Sejm projektów, które miały wprowadzić związki partnerskie.

http://www.rp.pl/artykul/16,975742.html

Znalezione na twitterze. Jak sobie Gazownia swoje lewackie fiksacje przenosi na ogół społeczeństwa. Potem się dziwują dlaczego na feministyczno-lewackie marsze przychodzi tylko garstka nawiedzonych:

Jeszcze brakuje eutanazji, ale nie było nad tym głosowania...

Z badań INSE Research dla TOK FM wynika, że 70 procent Polaków jest przeciwko usankcjonowaniu związków partnerskich w polskim prawie, a na pytanie, czy taka instytucja jest w polskim prawie potrzebna 48 procent odpowiada, że nie, a 17, że raczej nie (razem daje to 65 procent odpowiedzi negatywnych).

http://www.fronda.pl/a/polacy-nie-chca-zwiazkow-partnerskich,25856.html

Ktoś wytłumaczy skąd ta miłość Bydgoszczan i Torunian do komuny?

Napisał/a: Coriolanus Ktoś wytłumaczy skąd ta miłość Bydgoszczan i Torunian do komuny?

W stosunku do wyników toruńskich różnica polega podmianie PO na SLD-upków. Wszystko da się logicznie wytłumaczyć. Rozwinięta świadomość antykaczystowska w terenie nie nadąża za bytem, który ją ukształtował, stąd nostalgia za kołchozem i komuną, która łaskawie pozwalała kraść.

Niezdecydowani: 11 proc.
Zmiany: PO (-1%), PiS (-1%), SLD (+2%), RP (+3%), SP (+4%), PSL (-3%)

Dajcie sobie spokój z PiS, z PO i innymi chujami mujami. Głosujcie na mnie:D Albowiem ja, Wasz przywódca i reprezentant, dam Wam chleb i dobrobyt. Tylko ja. Wasze natchnienie hehe. Tylko ja mogę władać tym krajem. Nie żaden JarKacz.

Dobra, to żarty. Ale już powaznie, dlatego nie głosuję. Bo lepiej powładam niż te barany ze złobu.

Profil nieczynny.

Sondaż uliczny w woj. wielkopolskim:

i w woj. opolskim:

Ciekawy sondaż rządowego ośrodka, bo dotąd CBOS dawał partii władzy bezpieczną przewagę nad PiSem, czasem nawet ponad 20-punktową, a tutaj nagły spadek PO i prawie remis:

PO 25% (zmiana - 6)
PiS 24% (zmiana +2)
PSL 8% (zmiana +2)
SLD 7% (zmiana -1)
RP 5% (zmiana +1)
SP 3% (bez zmian)

Zmiany: PO (-0.8%), PiS (+3.5%), SLD (+0.9%), RP (+1.0%), PSL (-1.6%), SP (-2.0%), KNP (-0.5%), PJN (-0.1%), PPP (-0.3%)

Napisał/a: Coriolanus PO 25% (zmiana - 6)
PiS 24% (zmiana +2)
PSL 8% (zmiana +2)
SLD 7% (zmiana -1)
RP 5% (zmiana +1)
SP 3% (bez zmian)

No no...

Sondaż uliczny przeprowadzony przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców województwa podkarpackiego:

zapyziałe moherowe podkarpacie - czego sie można spodziewać...
- narracja już znana ukształtowana i zawsze działająca...

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Artur zapyziałe moherowe podkarpacie...

...więc RP ma 8% ;).

Sondaż HH dla Rzeczpospolitej, przeprowadzony po negocjacjach w Brukseli. PiS stracił fotel lidera (spadek o 3 p.), choć PO zyskała niewiele. Palikot byłby poza Sejmem, za to wzrost dla ziobrystów.

Sondaż uliczny przeprowadzony został w dniach 11-14.02.2013 przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego. Błąd oszacowania wynosi ok. 2 procent.

Napisał/a: Coriolanus Sondaż uliczny przeprowadzony został w dniach 11-14.02.2013 przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego. Błąd oszacowania wynosi ok. 2 procent.

Oby tak zostało w Małopolsce.

ƃǝɹƃʎʍɐlnʞ ƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃ

Napisał/a: kulawy_gregOby tak zostało w Małopolsce.

RP mógłby spaść...

Sondaż uliczny przeprowadzony został w dniach 11-15.02.2013 przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców województwa mazowieckiego. Błąd oszacowania wynosi ok. 2 procent.

W nowym sondażu TNS dla TVP lecą w dół notowania PO i rosną PiS. Jeszcze miesiąc temu TNS dawał PO aż 42%, a PiS tylko 27%. Wyniki z dzisiaj:

PO 35% (zmiana - 7)
PiS 34% (zmiana +7)
SLD 15% (zmiana +1)
RP 6% (bez zmian)
PSL 3% (zmiana -3)
SP 3%
NP 3%

http://tvp.info/informacje/polska/pis-niemal-leb-w-leb-z-po/10099147

Zmiany: PO (+4%), PiS (+6%), RP (-1%), SLD (-4%), PSL (b/z), SP (-2%), KNP (+2%), PJN (-1%)

Pis zyskał 1 pkt, PO straciła 2 pkt, SLD zyskał aż 7 pkt. , Palikot stracił 2 pkt.

Najwyższym deklarowanym poparciem Platforma Obywatelska cieszy się wśród osób w wieku powyżej 60 lat (37 procent) oraz wśród osób w wieku 25-34 lata (33 procent).

Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się zaś największym poparciem wśród osób w wieku 45-59 lat (33 procent) oraz 18-24 lat (32 procent), a najmniejszym w grupie osób w wieku 25-34 (22 procent).

SLD najwyższym poparciem cieszy się wśród osób w wieku 25-34 lat i powyżej 60 lat. W tych grupach uzyskuje poparcie na poziomie 23 procent.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-po-przed-pis-em-partia-tuska-prowadzi-o-wlos,nId,934718

Ciekawa jest ta różnica między młodymi 18-24 lat (pokolenie pisowskie) i tymi w wieku 25-34 lat (pokolenie po-sldowskie). Skąd to się wzięło?

Ciekawa jest ta różnica między młodymi 18-24 lat (pokolenie pisowskie) i tymi w wieku 25-34 lat (pokolenie po-sldowskie). Skąd to się wzięło?

Ci starsi pamiętają rządy PiS, ci młodsi tylko PO.

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Napisał/a: Dewey CroweCi starsi pamiętają rządy PiS, ci młodsi tylko PO.

Niby tak, ale dlaczego najpopularniejszy u tych młodych jest akurat PiS? Pewnie stary zgred jestem, ale jak obserwuję młodzież wokół, to powinien u nich rządzić Palikot albo SLD. Może poza Warszawą jest inaczej.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.