PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: Swanson

Napisał/a: Coriolanus

Piękne karty do głosowania wymyślili. Na okładce mamy instrukcję, a druga karta to wykaz komitetów. Można się spodziewać, że masa ludzi odda nieważny głos stawiając krzyżyk na spisie treści:

Co gorsza, jeśli ktoś zakreśli tylko ten spis treści, to będzie można za niego oddać głos na dowolną osobę z dowolnej partii, bo reszta kartek będzie nietknięta. A tym samym będzie można fałszować wynik wyborczy nie tylko poprzez unieważnianie ważnie oddanych głosów...

W GW dziś podają jak zagłosować dwa razy
http://wyborcza.pl/1,75478,19070692,czy-obywatel-moze-w-tych-wyborach-zaglosowac-dwa-razy-teoretycznie.html

i w komentarzach: "Można również wymeldować się z miasta A i zameldować w mieście B w tygodniu wyborów. I jest się na liście w obu miastach. Zdarzyło się 10.05.15r. W mieście A pokazuje się ważny dowód osobisty z właściwym adresem. W mieście B pokazuje się kartkę o wymeldowaniu z miasta A. Przecież dowodu nie wyrobi się w kilka dni."

Będzie jeszcze dziś jakiś sondaż?

Estymator dla Newsweeka:

PiS 37 (-3)
PO 23 (-1)
ZL 8 (-1)
Kukiz 8 (+2)
PSL 6 (b.z.)
Nowoczesna 6 (+2)
Korwin 6 (-1)
Razem 5 (+4)

Haha! Wszystkie partie wchodzą! Tak dobrze nie będzie...

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: Anika akiegoś formularza na mamprawowiedziec.pl

Hahahaha prawie się zadławiłem. Straszni wielbiciele Bredzisława i jego latorośli te Twoje znajomki :D

Napisał/a: Coriolanus Razem 5 (+4)

O proszę, już Razem pompują :)

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Kuba ....

Napisał/a: Anika akiegoś formularza na mamprawowiedziec.pl

Hahahaha prawie się zadławiłem. Straszni wielbiciele Bredzisława i jego latorośli te Twoje znajomki :D

Ja też się wczoraj mało nie zadławiłam ze zdumienia, jak to zobaczyłam i też mi się bronkokampania przypomniała. A to nie jest jakiś mój znajomek, tylko niegdyś dość aktywny Rebelyant, w dodatku taki, którego kojarzyłam z dość rozsądnych wpisów. A tu nagle taki zonk... :(

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

IBRIS dla Radia Zet:

PiS 38,2
PO 22,4
Kukiz 10
ZL 8,6
Nowoczesna 7,9
PSL 5,2
Korwin 3,8
Razem 2,9

Czy ten ostatni sondaż IBRIS daje PiS-owi samodzielną większość?

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Ze swetrem i zlewem w Sejmie nie ma raczej na to szans. PiS musiał by chyba mocno przebić 40 %

Napisał/a: Marcus

Czy ten ostatni sondaż IBRIS daje PiS-owi samodzielną większość?

Nie daje. Przewidywany rozkład mandatów:

PiS 213
PO 116
Kukiz 44
ZL 41
Petru 29
PSL 16
KORWiN 0
MN 1

Sondaże nic nie dają. Mącą tylko w głowach. Najzabawniejsze, że najbardziej namąciły w głowach reżimowców. Pisiory i antysystemowcy 3mają się mocno, raczej:)

Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku

Kurcze, rozbieżności w ostatnich sondażach są tak duże, że aż trudno zrozumieć, dlaczego ktoś bierze je poważnie.

pożyjemy zobaczymy.
po co się spinać.

czekam na niedzielne przecieki . . .

Obowiązek obywatelski spełniony. Obejrzałam przy komisji dokładnie kartę wyborczą własną i taty, nieprawidłowości nie stwierdziłam. Frekwencja jest wyższa niż we wszystkich wyborach, w których dotychczas brałam udział - a zawsze głosuję o tej samej godzinie. A spotykani po drodze ludzie mówili między sobą i do nas o zmianach - nie wiem, na kogo głosują, ale raczej nie na obecnie rządzących. ;)

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Jak podaje red. Wybranowski - pierwsze zbiorcze ceny z bazarkow z całej Polski z godz. 13 splyną do centrali ok 14 prawdopodobnie.

Na razie w sieci krążą tylko ceny z bazarków lokalnych.

Napisał/a: Anika

Frekwencja jest wyższa niż we wszystkich wyborach, w których dotychczas brałam udział - a zawsze głosuję o tej samej godzinie. A spotykani po drodze ludzie mówili między sobą i do nas o zmianach - nie wiem, na kogo głosują, ale raczej nie na obecnie rządzących. ;)

No to ja jako ciut starszy pamiętam wybory 1989, wtedy stało się w jeszcze dłuższych kolejkach. Też bardzo jestem ciekaw, kim są ci, którzy w tym roku się ruszyli po raz pierwszy albo po długiej przerwie.

Napisał/a: Coriolanus Na razie w sieci krążą tylko ceny z bazarków lokalnych.

A ze stolicznego bazarku coś było?

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

Napisał/a: Brzost A ze stolicznego bazarku coś było?

Nie słyszałem.

Frekwencja na godz. 12:00 - 16,47%. Może wyjść na koniec ponad 50%

Najczęściej plotkuje się, że pistacje na bazarkach drogie, ośmiorniczki tańsze niż można sie było spodziewać, ciastka dosyć drogie.

Na granicy Dolnego Śląska i Wielkopolski pistacje po 41 zł, a ośmiorniczki po 14 zł. :D

Napisał/a: Brzost Też bardzo jestem ciekaw, kim są ci, którzy w tym roku się ruszyli po raz pierwszy albo po długiej przerwie.

Sądzę, że to są ludzie chcący coś zmienić. Gdyby im było dobrze, to siedzieliby w domu jak zawsze. :)

A propos procentów na bazarze. Dotarł ktoś moze na wizualizacje frekwencji na stronie pkw ? Bo dotychczas zawsze mozna sobie było sprawdzić dokładne wyniki, a teraz nie moge się doszukac.

Napisał/a: Anika Sądzę, że to są ludzie chcący coś zmienić. Gdyby im było dobrze, to siedzieliby w domu jak zawsze. :)

Pewien procent mogą jednak stanowić tacy, którzy zostali postraszeni przez Oberredaktora, przynajmniej na moim leminżerskim osiedlu.

Napisał/a: Brzost Pewien procent mogą jednak stanowić tacy, którzy zostali postraszeni przez Oberredaktora, przynajmniej na moim leminżerskim osiedlu.

Jeżeli stanowią mniejszy niż 50% to i tak dobrze dla nas ;)

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Podobniesz popyt na zlewozmywaki całkiem siad. Tylko jakieś starsze zagubione ludzie o nie pytajo.

A jak tam tradycyjne targi na we wsi. Chopy cuś zarabiajo?

Akurantnie szemrywajoncy mniło jak strumyszek

Frekwencja na godz. 12:

Wojciech Wybranowski ‏@wybranowski 2 min.2 minuty temu

O 13- tej niestety zlewozmywaki były w sprzedaży (nieco nad granicą opłacalności). A to oznacza, że podrozeja :-(
min.1 minutę temu

a reszta w normie. Muszki odpadaja

Weźta poprawkę, że dopiero pod wieczór z krypt wypełzują liberundlefty, ale i tak jest całkiem znośnie :)

Napisał/a: Jiuser Pedopiero pod wieczór

Otusz to. Jeich czarne msze dopiero po zezmroku sie odprawujo. Cuś wiency kuńkretnie powiedzo obroty ze z godziny osiemnasty.

Akurantnie szemrywajoncy mniło jak strumyszek

Napisał/a: Jiuser Pe

Weźta poprawkę, że dopiero pod wieczór z krypt wypełzują liberundlefty,

Różnie bywa, moje dzieci też dopiero teraz wypełzują, tudzież znajome moherowe małżeństwo. Liberundlefty dają ten efekt w sezonie wiosenno-letnim gdy powracają z grylowania.

Napisał/a: Brzost

Napisał/a: Jiuser Pe

Weźta poprawkę, że dopiero pod wieczór z krypt wypełzują liberundlefty,

Różnie bywa, moje dzieci też dopiero teraz wypełzują, tudzież znajome moherowe małżeństwo. Liberundlefty dają ten efekt w sezonie wiosenno-letnim gdy powracają z grylowania.

A poza tym ciasteczkowi czy muszki też mogą wtedy iść. :) A zresztą - pamiętam, jaka byłam przerażona, gdy frekwencja zaczęła gwałtownie rosnąć pod wieczór w pewną majową niedzielę, a tymczasem okazało się to pozytywem. :)

Ale Wybranowski to nie nadaje tylko ze swojej komisji?

Niemrawo na Zachodzie. To dobrze.

jeszcze wylezo - to lenie - śpią do 15oo

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Artur

jeszcze wylezo - to lenie - śpią do 15oo

W stolnicy właśnie zaczęło padać, mogą pospać dłużej ;-)

Bardzo ciekawy i optymistyczny wpis :)

Wojciech Wybranowski ‏@wybranowski 7 min.7 minut temu

Hurtownik waży próbę cenową jeszcze, bo według danych z 14-tej wyszły "zaskakująco wysokie" ceny pistacji.

13.00:
Kaczki 43 Pomidory 19.5 Ciastka 13 Umywalki 7,5 Swetry 6 Muszki 4,5 Jabłka 4,5
Hurtownia IPSOS z miast wojewódzkich na godzinę 15
Piszczelki 40
Ośmiornice 18
Ciastka 10
Muszki 8
Koniczyna 6
Zlewy 5

A u kogo takie ceny?

Marczuk dal pistacje 42, ciastka 12, muszki 8.

To co? Korwin ministrem finansow? :)

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiKorwin ministrem finansow?

Błaznem.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

To może MSZ? :))))))))

Ministrem Rybołówstwa.

Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 4 min.4 minuty temu

Wyważone źródła mówią, że trochę maleje, ale w kolejności stoisk jest:
40,5; 21; 2,5; 7; 5; 6,5; 11; 3,5

Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 7 min.7 minut temu

17:00 po zastosowaniu wagi, czyli znacznie precyzyjniej:
40,1; 23,6; 3,6; 4,8; 5,3; 6,6; 8,6; 6,7.

No to PiS albo sam albo z Korwinem.

czyli tak:

Pistacje 40,1
Ośmiorniczki 23,6
Ciasteczka 8,6
Rumun 6,7
Zlewozmywaki 6,6
Koniczyna 5,3
Muszki 4,8
Sierpy i Młoty 3,6

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

No to PiS albo sam albo z Korwinem.

Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Prędzej pistacje z pojedynczymi ciasteczkami. Ale kto wie, przy takim wyniku i 5 wchodzących może się udać mieć większość.

Cieszy wyjątkowo wujowy wynik wyrobów żelaznych.

Content invalid

Ciastka raz po 8,6 raz po 11... Za duży rozstrzał.

Oby cena na umywalki nie wzrosła

Muszki to samo...

Hehe, sfrustrowane kuce wrzucają takie bajki na fb:

Wyniki wyborów na godzinę 16:00 wg PKW:
muszki: 68%
ciastka: 16%
pomidory: 4%
zlewy: 4%
sierpy i młoty: 3%
swetry: 4%
pistacje: 1%

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tak jak przewidywalem. Zandberg wykonczyl ZLew. I na to gral establishment...

Napisał/a: ryzykfizyk

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiKorwin ministrem finansow?

Błaznem.

W cyrku? Rozsądnie.

Już tu nie zajrzę.

W takim tempie ośmiorniczki zdążą dopłynąć do 25tej boi :/

38,97 proc. - tyle wyniosła frekwencja na godzinę 17.

Najmniej osób głosowało w Sosnowcu - 38,43 proc. a najwięcej - 50,79 proc. w Warszawie. Jeśli chodzi o województwa - najmniej wyborców zagłosowało woj. opolskim - 22,94 proc., a najwięcej w mazowieckim 43,62 proc.

Napisał/a: Coriolanus Jeśli chodzi o województwa - najmniej wyborców zagłosowało woj. opolskim - 22,94 proc.

Tam Kukiz był mocny.

Kurde, zajrzałem... Dobra. Idę sprawdzić, czy mnie w realu nie ma.

Ciastka raz po 8,6 raz po 11... Za duży rozstrzał.

Według Janeckiego ten drugi sondaż (z 8,6) jest ważony, wiec dokładniejszy. Tzn. to ten sam sondaż, po zastosowaniu wag.

Cieszy to, że w obu Zlew ma tyle samo i nie wchodzi. Przy 40% PiS, odpadnięcie Zlew i dobry wynik Razem może dać samodzielne rządy.

Cos nie dowierzam tym cenom bazarkowym. Za duzy rozstrzal u malych graczy.

Jeżeli ciastka byly o 12 po 12, a muszki po 8, a teraz oba o 3 nizej to ktos tu scieme wali.

Cos nie dowierzam tym cenom bazarkowym. Za duzy rozstrzal u malych graczy.

To są wyniki exit polls zbierane przez Ipsos. Raczej wiarygodne.

Te ostatnie z 17 czy z 12?

Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 4 min.4 minuty temu

18:00 40,1; 23,6; 3,6; 4,8; 5,2; 6,6; 8,5; 6,8.

Z łącznie 15% zmarnowanych głosów (Korwin, Razem i Zlew) jest chyba szansa na samodzielne rządy dla PiS?

Te ostatnie z 17 czy z 12?

Te ostatnie. Pierwsze dane od ankieterów spływały do centrali po godz. 13.

Napisał/a: ryzykfizykZ łącznie 15% zmarnowanych głosów (Korwin, Razem i Zlew) jest chyba szansa na samodzielne rządy dla PiS?

Wtedy to juz chyba bankowo.

Ale ja coś ni dowierzam tym cenom. Obawiam sie, ze specjalnie mogą zamieszanie wprowadzać.

Sobieniowski z TVN w sztabie PiS:

Zwróćcie uwagę, że to co dał ostatnio Janecki to te same wyniki co o 17-tej...

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiZwróćcie uwagę, że to co dał ostatnio Janecki to te same wyniki co o 17-tej...

Nic dziwnego, trudno żeby się zmieniły znacznie w ciągu godziny. Ale nie są te same. Kukiz stracił 0,1 na rzecz Rumuńskiego złodzieja.

A poprzednio stracił az 3? A teraz 0,1? ...

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiA poprzednio stracił az 3? A teraz 0,1? ...

Nie poprzednio. Sondaż z 11 i sondaż z 8,6 to te same sondaże. W tym drugim przyłożono do cząstkowych wyników wagi.

... OFFF toppp ...
czy jest lekarz na sali?
- zaraz biere ostatnią pigułe antybiotyku na garło -
i CZY MOGĘ zapić o 21oo??? (tak flaszka wina...???)

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 6 min.6 minut temu

Biorące pod uwagę tendencje w ostatnich godzinach w poprzednich latach różnica będzie „tylko” 13-15%. :-(

Szkoda, ze wiekszosci konstytucyjnej nie bedzie... Ale media promujac Zandberga zatopily lewice i przez to daly PiS samodzielne rzady. To jest ciekawe.

Jeżeli ZLewica zatopiona to teraz wszystko bedzie chyba zalezalo od tego czy wejdzie Korwin.

Po wyborach liczę na kilka transferów na + dla PiSu, ale mimo to dobrze by było te 135 mieć.

Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 2 min.2 minuty temu

19:00 39,7; 23,6; 3,7; 4,7; 5,2; 6,6; 8,8; 6,9

Jeżeli ZLew, Razem i Korwin pod progiem to powinni dociągnąć.

Bartosz Marczuk ‏@BartoszMarczuk 5 min.5 minut temu

Z godz. 19 - jednak 5 warzyw w sałatce. Muszki tylko po 4,7. Ale za to pistacje kupi 245 klientów.

Piotr Semka ‏@PiotrSemka 6 min.6 minut temu Warszawa, Mazowieckie

Piotr Semka Podał dalej Ulrich Adrian

Korespondent ARD w W-wie: Zaraz zobaczymy czy Polacy są tak GŁUPI by głosować na prawicę. Gorzko będą tego żałować

Piotr Semka dodał,
Ulrich Adrian @UlrichAdrian
Gleich werden wir sehen, ob die #Polen wirklich so dumm sind und die Rechten wählen. Sie würden es bitter bereuen.

a z czego się tak cieszą w siedzibie partii Razem ?

może z dofinansowania?

Lupus lupini lupus est! (ανώνυμος)

Napisał/a: adaho-siedem

a z czego się tak cieszą w siedzibie partii Razem ?

Z subwencji.

"Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati!"

Bartosz Marczuk ‏@BartoszMarczuk 4 min.4 minuty temu

A jednak. Z 20.30 - pistacje same kontrolować będą bazar.

Bartosz Marczuk ‏@BartoszMarczuk

A jednak. Z 20.30 - pistacje same kontrolować będą bazar.

Jeszcze zobaczymy czy osoby, które deklarowały, że zakupiły pistacje będą miały prawidłowo wystawione rachunki.

Czyli Korwin pod progiem. A PiS bez 40% z większością. Mają fart.

Z 20:30
Pistacje - 39,1 zł (242)
Ośmiornice - 23,4 (133)
Ciastka - 9 (44)
Kuce - 4,9
Buraczki - 6,6
Arbuzy - 5,2
Marks - 3,9
Frank - 7,1

No i zalatwil Zandberg wladze PiS.

PiS - 39,1% i 242 mandaty - wg sondaży. Kopacz przemawia - prawie płacze. :D

Mina Gronkiewicz bezcenna :)

dubel

Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz, ot i bajka cała.

Gdzie jest Szydło? Przecież to ona była kandydatem na premiera :)

Zaraz będzie Szydło przemawiać. :)

Dalej nie przemawia :)

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.