PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Coś czuję, że szybo dojdzie do zmiany na fotelu premiera :)

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Dalej nie przemawia :)

Cierpliwości. :)

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Haha, nadal nie chce jej wpuścić :)

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

No wreszcie :)

Strasznie Kolega jest w gorącej wodzie kąpany. :)

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Trochę to dziwne było po prostu :)

Jakoś tam kibicowałem Korwinom, zawsze śmieszniej w sejmie, a i silny głos przeciwko UE, gender, imigrantom itd. Teraz mam jednak nadzieję, że im nie urośnie na tyle by wejść i odebrać większość wiadomej partyji.

Czy jeśli Zlew jednak przekroczy 8% to PiS nie będzie miał większości?

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Zycie znowu pisze scenariusze, tak to czytam...

Wczoraj. Nomen omen w w przedzien wyborow.

Podkarpacie: Bielik po rehabilitacji
http://fakty.interia.pl/galerie/polskalokalna/podkarpacie-bielik-po-rehabilitacji-zdjecie,iId,1949830,iAId,177667

Zaprzysiezenie Prezydenta elekta w Święto Przemienienia Pańskiego

Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz, ot i bajka cała.

Napisał/a: Coriolanus

Czy jeśli Zlew jednak przekroczy 8% to PiS nie będzie miał większości?

Raczej tak by sie stalo.

Liroy wchodzi, a Krul nie....

Z Korwinem to jeszcze nie wiadomo ostatecznie.

Jarkacz ta przemowa popsuł mi wieczór wyborczy.
wizerunkowy strzał w kolano.
w porównaniu do wieczoru wyborczego prezydenta A.Dudy dość biednie

Jarkacz ta przemowa popsuł mi wieczór wyborczy.
wizerunkowy strzał w kolano.
w porównaniu do wieczoru wyborczego prezydenta A.Dudy dość biednie

Czy córka Kopaczowej wyjedzie do Kanady?
:)

Oby Корвин nie wszedł do Sejmu.

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

I zniknął podział Polski na PO-wski zachód i PiS-owski wschód (w sensie zwycięstwa, bo w liczbach nadal to widać):

Napisał/a: Anika

I zniknął podział Polski na PO-wski zachód i PiS-owski wschód:

To teraz platforma zażąda korytarza :)

Ex Spectante Exspectans

Napisał/a: Exspectans

Napisał/a: Anika

I zniknął podział Polski na PO-wski zachód i PiS-owski wschód:

To teraz platforma zażąda korytarza :)

:DDDDD

Maciek Słomczyński ‏@m_slomczynski 11 min.11 minut temu
W wieczorze TVN24 będą jeszcze wyniki LatePoll - warto czekać. I będzie jeszcze jedna bomba. Stay tuned! #CzasDecyzji

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiI będzie jeszcze jedna bomba.

PSL poza Sejmem?

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Jeżeli Korwin wejdzie to PiS samodzielną większość może chyba stracić.

Jeśli te wyniki (i podział mandatów) się utrzymaja, to ... nadciaga czas apokalipsy. Ale i godzina prawdy.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

PSL może się też zamienić z Korwinem.

Na Całej Prawdzie 24 pokazywali, że gdyby Korwin wszedł z 5% to PiS dalej miałby kilka mandatów ponad połowę.

Aha.

Lewicę załatwił też mariaż z Palikotem bo przepływ jego wyborców w 60% poszedł do Kukiza, korwina i Pis

Jeżeli Korwin wejdzie to PiS samodzielną większość może chyba stracić.

Wg PolsatNews wówczas Korwin ponoć dostanie 14 mandatów, a PiSowi zjedzie do 234. Czyli będzie miał większość. Tylko, ze to będzie taka większość, że jak 4 posłów zatrzaśnie się w toalecie lub nie będzie w Warszawie to już tej większości nie będzie.

Quicúmque vult salvus esse, ante ómnia opus est, ut téneat cathólicam fidem

Late poll bez zmian.

Late poll bez zmian.

Ufff.

Ale PSL mógłby jeszcze wypaść :) Bardzo byłbym rad.

Ale PSL mógłby jeszcze wypaść :) Bardzo byłbym rad.

No ba! Ja też.

To byłaby dopiero rewolucja. W Sejmie Kukiz i Korwin. Poza: ZLew i PSL. Może się jeszcze spełni.

Czy podawano jakieś wyniki wyborów do Senatu?

Ja nigdzie nie widziałem. Ale przy tej skali wygranej PiS podejrzewam, że mogą zgarnąć ponad 70% miejsc w senacie.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

W moim okręgu było tylko 3 kandydatów do Senatu, większość komitetów wyborczych nikogo nie wystawiła.

stopka rozmiar 45

Napisał/a: kundel1

W moim okręgu było tylko 3 kandydatów do Senatu, większość komitetów wyborczych nikogo nie wystawiła.

W moim też. Czy to był ten sam okreg?

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiAle PSL mógłby jeszcze wypaść

Pezel zawsze w sądażach jezd niedopoliczony, bo nikomu sie nie chce jeździć po we wioskach i pytać chopów. Miastowych pytajo.

Akurantnie szemrywajoncy mniło jak strumyszek

Latepoll: PiS traci i ma 38 (238 mandatów), PSL (18 mandatów) 5,7, Zlew 7. Reszta bez zmian.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Napisał/a: ryzykfizyk

Latepoll: PiS traci i ma 38 (238 mandatów), PSL (18 mandatów) 5,7, Zlew 7. Reszta bez zmian.

Żeby tylko nie zjechało poniżej 235 mandatów. Bo będzie nieciekawie.

Napisał/a: ryzykfizykPiS traci i ma 38 (238 mandatów)

Nuale możem chiba se już zagrać treumfalnie

https://www.youtube.com/watch?v=kHEb90nhO9Q

Akurantnie szemrywajoncy mniło jak strumyszek

Polsat podobno podał innego lejtpola, wyniki takie jak wcześniej, tylko błąd mniejszy.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Odpowiadając na tytułowe pytanie (uwzględniając przepływ w ostatnich dniach po debacie 1,5% ze ZLEW do Razem), to chyba tak.

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Napisał/a: Ambasador G'KarOdpowiadając na tytułowe pytanie (uwzględniając przepływ w ostatnich dniach po debacie 1,5% ze ZLEW do Razem), to chyba tak.

Nie tak szybko. Należałoby raczej zbadać medianę, i wtedy chyba by nie wyglądało już to tak różowo. Na chwilę obecną wystarczy, że sondaże mniej więcej równomiernie manipulują w obie strony, a i tak średnia wyjdzie jak trzeba ;)

No i zjazd. Wg najnowszych danych (90% komisji) PiS ma 37,7% i 232 mandaty. Za to Petru ma już 7,7% z Zlew 7,5% i niebezpiecznie zbliża się do swojego progu.

W komisji której byłem na Chomiczówce w Warszawie wygrało PO drugi był Petru a trzeci PiS, reszta mniej więcej po równo a PSL tylko 1 głos dostał.

Powtórzę się z FB: "Idę o zakład, że ustępujący układ władzy wykorzystując swoje wpływy w PKW aktualnie intensywnie pracuje nad SFAŁSZOWANIEM WYNIKÓW WYBORÓW PARLAMENTARNYCH. Efektem może być dopchnięcie ZL (już im urosło z 6.6% do 7.5%), urwanie ze 2% PiS (już im spadło z 39.1% na 37.7%) i pozbawienie go samodzielnej większości w Sejmie. Dlatego do zwolenników "dobrej zmiany" apeluję o wielkie zaangażowanie, modlitewne ale nie tylko, aby do tego nie dopuścić.

Warto zwrócić uwagę na "ciekawą" prawidłowość, że ostateczne "wyniki" podawane przez PKW zarówno w ostatnich wyborach wyborach samorządowych, jak i prezydenckich ZAWSZE odbiegały od wyników exit-polls na korzyść koalicji rządzącej. W pierwszym przypadku był to spadek notowań PiS z 31.5% do 26.85% czyli ponad 4.5% (!), oraz wzrost PSL z 17% do 23.68% (ponad 6.5%), co wywołało słusznie falę oskarżeń o sfałszowanie wyborów. Podobnie w wyborach prezydenckich począktowa przewaga Dudy wynosząca 6% stopniała podczas "liczenia" głosów do zaledwie 3%."

Jak zabraknie tych paru posłów, to nie wierzę w to, że się nie da przeciągnąć kogoś do PIS. Myślę, że spokojnie i to przede wszystkim z PO. To łatwiejsze niż jakiś koalicje. Chyba, że PIS woli koalicję, żeby się zabezpieczyć.

Jak tendencje będą się utrzymywać (PSL lekko w górę zamiast w dół, PO lekko w górę, PiS lekko w dół, Zlew mocno w górę, Korwin to w takiej sytuacji nawet bez większego znaczenia) to może być ciężko i nie wystarczy "kilku posłów". No chyba, że zaraz wszystko wyhamuje. Ale 232 to jednak o wiele mniej komfortowo jak +240.

Znowu sfałszowali; można się było spodziewać.

W razie czego takie "nowe twarze w polityce" jak Zawisza czy Winnicki szybko sie zorientuja, gdzie stoja konfitury i zmienia klub. Wiec PiS ma czym latac ewentualne braki.

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

O ile z 240 nie zrobi się 200 przy 9% Zlewie.

Marcin Palade ‏@MarcinPalade 14m

Wynik @Zjed_Lewica na styk. Rozkład poparcia w okręgach bez wyników wydaje się być "na zero". Zdecyduje zagranica?

(poniżej obrazek: Lewica 7,9 po przeliczeniu 24/41)

Krzysztof Sobolewski podaje, że wyniki już są policzone. PiS ma zdobyć 235 mandatów.

Gdy całun niewiary otula twe życia a mgła rozpusty opada na świat - ratunek przynosi atakując skrycie prastary asasyn co tysiąc ma lat: Moherowy Ninja...

"17:53 Według cząstkowych wyników wyborów po podliczeniu głosów z 30 okręgów do Sejmu nie wejdzie Zjednoczona Lewica. Wcześniej znajdowała się ona tuż pod progiem wyborczym, jednak teraz jej poparcie zmalało do 7,6 proc. Według tych samych wyników podawanych przez portal niezalezna.pl PiS zdobyło 38.44 proc., PO 23.12 proc., Kukiz'15 9.22 proc., Nowoczesna 7.02 proc., PSL 5.43 proc., KORWIN 4.70 proc., Partia Razem 3.47 proc."
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-parlamentarne-2015-wyniki-sondazowe-frekwencja-pkw/k7dxmq

18:11 Spływają dane z kolejnych okręgów wyborczych. Po przeliczeniu głosów z 34 na 41 okręgów wyniki przedstawiają się następująco: PiS 38,53 proc. PO 22,96 proc. Kukiz'15 9,10 proc. ZL 7,62 proc. .N 7,14 proc. PSL 5,58 proc. KORWiN 4,67 proc. Razem 3,46 proc.

Najśmieszniej byłoby, jakby Krur jednak wszedł a ZLEW nie :)

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Ok. Senat w stosunku PiS : PO 2 do jednego, reszta przystawki. Teraz najważniejsze: jak na madnaty rozkłada się sejm? Powinno już byc 39/41 okręgów.

Głosowanie w Londynie będzie uważane za NIEBYŁE - jeśli wyniki nie zostaną przesłane do 21.oo

nooo byłbym wkurzonym Polakiem w Londynie... baardzo wkurzonym...

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

jak to &@€!#%^ niebyłe? skąd ten njus?

Ps 127,3-5

Napisał/a: niewidzący

Kodeks wyborczy.

Nie masz ze złymi pokoju

Napisał/a: Jiuser Pek. Senat w stosunku PiS : PO 2 do jednego, reszta przystawki. Teraz najważniejsze: jak na madnaty rozkłada się sejm? Powinno już byc 39/41 okręgów.

Oficjalne cząstkowe wyniki wyborów (39 na 41 okręgów):

// Wyniki aktualizowane na bieżąco! - ODŚWIEŻAJCIE! //

PiS - 38.29 %
PO - 23.49 %
Kukiz - 8.98 %
ZL - 7.56 %
Nowoczesna - 7.07 %
PSL - 5.55 %
KORWiN - 4.66 %
Razem - 3.47 %
Inne - 0.92 %

Brakuje wyników z OKW: Warszawa I i Warszawa II.

Napisał/a: Bielszym

Kodeks wyborczy.

Dokładnie chodzi o to, że wyniki z wszystkich okręgów muszą wpłynąć do PKW nie później niż 24 godziny po zakończeniu głosowania

Nie ma takiego miasta Lądyn... jest Lądek, Lądek Zdrój.
(Bareja znów prorokiem).

Napisał/a: Bielszym

Kodeks wyborczy.

Głowa do góry! Choć Atos, Portos i Aramis już padli, w nierównej walce, to jednak dzielny d'Artagnan wciąż omija zasadzki i lada chwila wpadnie z londyńskim protokołem wyborczym do siedziby PKW. Już słychać tętent koni, bledną twarze spiskowców... ;-)

Nie masz ze złymi pokoju

Napisał/a: Bielszym bledną twarze spiskowców... ;-)

Ty sie śmiej -
ale to są jaja na kwadrat kwadratowy
w 21 wieku...

ediTa
podobno Lądek właśnie wysłał -
ciekawe czy dolecą...

bokotematycznie
@ Artur
Kolega od dawna w UK? gdzie jeśli można wiedzieć

Ps 127,3-5

Napisał/a: niewidzący Kolega od dawna w UK?

byłem bardzo krótko
sentyment został

Oj, ten Londyn to juz chyba przysłowiowy będzie od dzisiaj...
Ale się nastresowałam dzisiaj, aż mi się ciężko było na pracy skupić - ale teraz już jestem zdecydowanie spokojniejsza, bo wyniki ze wszystkich komisji za wyjątkiem dwóch niewiele się różnią od exit polls i chyba już niewiele może się zmienić.

Nic już się nie zmieni. PiS samodzielnie. Kukiz, Petru, PO i PSL do opozycji.

To jest POlska ostatnich lat. Kuźwa bylejakość i nieudolność systematyczna.
20:45
Do Państwowej Komisji Wyborczej dotarł ostatni protokół z głosowania w wyborach do parlamentu. PKW od kilku godzin oczekiwała na wyniki z Londynu. Jednak przesłany protokół zawiera liczne błędy i został odesłany do poprawki. Zgodnie z wytycznymi PKW, komisja w Londynie ma czas do godziny 22.00 na przesłanie prawidłowego dokumentu.

Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz, ot i bajka cała.

Państwo z dykty

"Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci!"

i oszuści po raz kolejny wczołgają się do Sejmu?

I find your lack of faith disturbing

Zobaczycie, zlewy w ostatniej chwili zostaną wciągnięte do sejmu...

Konferencja PKW opóźnia się bo przewodniczący szukają sposobu szybkiej ewakuacji z budynku w związku z gniewem ludu po ogłoszeniu, że wygrała PO i Petru.

Nie straszcie...

Pierwszym krokiem po wyborach powinno być wsadzenie leśnych dziadków do paki.

"Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński podczas krótkiego wystąpienia powiedział jedynie, że wystąpiły problemy z protokołem z Londynu, dlatego też Komisja potrzebuje jeszcze kilkunastu minut na sprawdzenie go"

potrzebują jeszcze kilku minut na dopisanie 5% zlewowi i 101% psl...

Widzę, że poziom radykalizmu narasta. Wszystkich wsadzić, żeby nie było niczego.

Napisał/a: Patriotska Liga

"Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński podczas krótkiego wystąpienia powiedział jedynie, że wystąpiły problemy z protokołem z Londynu, dlatego też Komisja potrzebuje jeszcze kilkunastu minut na sprawdzenie go"

Kolega sie uspokoi. Akurat sedzia Hermeliński to wyjatkowo porządny człowiek ...

Napisał/a: Szymon_Mag

Napisał/a: Patriotska Liga

Kolega sie uspokoi. Akurat sedzia Hermeliński to wyjatkowo porządny człowiek ...

Ja pamiętam, że wygłosił piękne przemówienie, gdy PKW wręczała prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie oficjalne wyniki wyborów.

Słuchajcie, bądźmy sprawiedliwi: to spóźnienie, to nie jest wina PKW, tylko komisji, która sporządzała protokół w Londynie.

Napisał/a: Laura

Słuchajcie, bądźmy sprawiedliwi: to spóźnienie, to nie jest wina PKW, tylko komisji, która sporządzała protokół w Londynie.

bo potrzebują czasu na przekręty

PiS: 37,58%
PO: 24,09%
Kukiz : 8,81%
Zlew: 7,55%
Nowoczesna: 7,60%
PSL: 5,13%
Korwin: 4,76%
Razem: 3,62%

No dobrze, to jest przekręt czy go nie ma?

Oficjalne wyniki:
PiS - 37,58%
PO - 24,09%
Kukiz'15 - 8,81%
.Nowoczesna - 7,60%
PSL - 5,13%
Razem - 3,62%

Mam nadzieję, że to wystarczy na samodzielną większośc dla PiS-u.

Hurra można świętować !
Teraz trzeba pracować nad tym aby wyrzucić z sejmu PO.

W ciemno obstawiam, że PiS będzie miał 229 posłów.

Na razie zanosi się na 230.

Szczerze powiedziawszy jeżeli ordynacja ma być proporcjonalna to nie powinni mieć większości. Ratuje ich tylko ortodonta...

PiS dostał 37,6, reszta nad progiem 45%.

Napisał/a: post-nihilista

Napisał/a: post-nihilista

Błąd! Raczej bedzie miał +233
P. S.
No może +231

No i prawie 16% wyborców nie ma ani jednego reprezentanta w Sejmie. A tyle było biadolenia po wyborach w UK, że UKiP dostał 12% i ma tylko jednego...

No i prawie 16% wyborców nie ma ani jednego reprezentanta w Sejmie. A tyle było biadolenia po wyborach w UK, że UKiP dostał 12% i ma tylko jednego...

Kolega to mówi poważnie? To proszę sobie tera policzyc, ilu posłów w sejmie miałoby ugrupowanie, które zdobyłoby 12% poparcia. U nas te 16% straconych głosów rozbija się na kilka różnych ugrupowań.

Tak, poważnie. 16% polskich wyborców nie ma ani jednego reprezentanta. Wyborcy UKiP mają przynajmniej jednego.

Kolega to mówi poważnie? To proszę sobie tera policzyc, ile posłów w sejmie miałoby ugrupowanie, które zdobyłoby 12% poparcia. U nas te 16% straconych głosów rozbija się na kilka różnych ugrupowań.

Tak, poważnie. 16% polskich wyborców nie ma ani jednego reprezentanta. Wyborcy UKiP mają przynajmniej jednego.

Kolega nie rżnie głupa. Bardzo proszę ...

Marcin Palade ‏@MarcinPalade 2 min.2 minuty temu

W zastępstwie PKW, która poszła spać przybliżony podział mandatów: PiS 234-236 PO 138-140 KUKIZ 39-41 NOW 30-32 PSL 14-16 MN 1.

Oby tak się stało...

Proszę podzielić się listami posłów na Sejm.

HOSPODY, WYSLUCHAJ I POMYŁUJ

Napisał/a: Szymon_Mag

Kolega to mówi poważnie? To proszę sobie tera policzyc, ile posłów w sejmie miałoby ugrupowanie, które zdobyłoby 12% poparcia. U nas te 16% straconych głosów rozbija się na kilka różnych ugrupowań.

Kolega nie rżnie głupa. Bardzo proszę ...

Proszę mi pokazać partię w UK, która zdobyła kilka procent głosów w skali kraju i nie ma w parlamencie żadnego przedstawiciela:
https://en.wikipedia.org/wiki/United_Kingdom_general_election,_2015#Results

Napisał/a: Kamil

Proszę podzielić się listami posłów na Sejm.

Listy posłów jeszcze nie ma, ma być pod wieczór, na razie znani są senatorowie:
Jarosław Obremski - KWW Obremski, niezależny senator z Wrocławia, okręg 8
Marek Borowski - KWW Marka Borowskiego, okręg 42
Lidia Staroń - KWW Lidia Staroń, okręg 86
Grzegorz Bierecki - KWW Grzegorza Biereckiego, okręg 17
Rafał Ślusarz - PiS, okręg 1
Krzysztof Mróz - PiS, okręg 2
Dorota Czudowska - PiS, okręg 3
Aleksander Szwed - PiS, okręg 5
Andrzej Mioduszewski - PiS, okręg 12
Józef Łyczak - PiS, okręg 13
Stanisław Gogacz - PiS, okręg 14
Grzegorz Czelej - PiS, okręg 15
Andrzej Stanisławek - PiS, okręg 15
Jerzy Chróściowski - PiS, okręg 19
Przemysław Błaszczyk - PiS, okręg 25
Maciej Łuczak - PiS, okręg 26
Michał Seweryński - PiS, okręg 27
Wiesław Dobkowski - PiS, okręg 28
Rafał Ambrozik - PiS, okręg 29
Andrzej Pająk - PiS, okręg 30
Marek Pęk - PiS, okręg 31
Zbigniew Cichoń - PiS, okręg 34
Kazimierz Wiatr - PiS, okręg 35
Jan Hamerski - PiS, okręg 36
Stanisław Kogut - PiS, okręg 37
Marek Martynowski - PiS, okręg 38
Jan Jackowski - PiS, okręg 39
Jan Żaryn - PiS, okręg 40
Konstanty Radziwiłł - PiS, okręg 41
Robert Mamątow - PiS, okręg 46
Maria Koc - PiS, okręg 47
Waldemar Kraska - PiS, okręg 48
Stanisław Karczewski - PiS, okręg 49
Adam Bielan - PiS, okręg 50
Jerzy Czerwiński - PiS, okręg 51
Grzegorz Peczkis - PiS, okręg 53
Janina Sagatowska - PiS, okręg 54
Zdzisław Pupa - PiS, okręg 55
Aleksander Bobko - PiS, okręg 56
Alicja Zając - PiS, okręg 57
Mieczysław Golba - PiS, okręg 58
Bohdan Paszkowski - PiS, okręg 59
Jan Dobrzyński - PiS, okręg 60
Tadeusz Romańczuk - PiS, okręg 61
Waldemar Bonkowski - PiS, okręg 63
Antoni Szymański - PiS, okręg 66
Ryszard Majer - PiS, okręg 68
Artur Warzocha - PiS, okręg 69
Krystian Probierz - PiS, okręg 70
Adam Gawęda - PiS, okręg 72
Wojciech Piecha - PiS, okręg 73
Czesław Ryszka - PiS, okręg 75
Arkadiusz Grabowski - PiS, okręg 76
Michał Potoczny - PiS, okręg 77
Andrzej Kamiński - PiS, okręg 78
Tadeusz Kopeć - PiS, okręg 79
Jacek Włosowicz - PiS, okręg 81
Jarosław Rusiecki - PiS, okręg 82
Krzysztof Słoń - PiS, okręg 83
Bogusława Orzechowska - PiS, okręg 85
Małgorzata Kopiczko - PiS, okręg 87
Robert Gaweł - PiS, okręg 92
Margareta Budner - PiS, okręg 93
Łukasz Mikołajczyk - PiS, okręg 95
Andrzej Wojtyła - PiS, okręg 96
Józef Zając - PSL, okręg 18
Wiesław Kilian - PO, okręg 4
Jarosław Duda - PO, okręg 6
Barbara Zdrojewska - PO, okręg 7
Andrzej Kobiak - PO, okręg 9
Jan Rulewski - PO, okręg 10
Przemysław Termiński - PO, okręg 11
Waldemar Sługocki - PO, okręg 20
Władysław Komarnicki - PO, okręg 21
Robert Dowhan - PO, okręg 22
Maciej Grubski - PO, okręg 23
Ryszard Bonisławski - PO, okręg 24
Jerzy Fedorowicz - PO, okręg 32
Bogdan Klich - PO, okręg 33
Marek Rocki - PO, okręg 43
Barbara Borys-Damięcka - PO, okręg 44
Aleksander Pociej - PO, okręg 45
Piotr Wach - PO, okręg 52
Kazimierz Kleina - PO, okręg 62
Sławomir Rybicki - PO, okręg 64
Bogdan Borusewicz - PO, okręg 65
Leszek Czarnobaj - PO, okręg 67
Maria Pańczyk-Pozdziej - PO, okręg 71
Leszek Piechota - PO, okręg 74
Andrzej Misiołek - PO, okręg 80
Jerzy Wcisła - PO, okręg 84
Mieczysław Augustyn - PO, okręg 88
Jan Libicki - PO, okręg 89
Piotr Florek - PO, okręg 90
Jadwiga Rotnicka - PO, okręg 91
Marian Poślednik - PO, okręg 94
Tomasz Grodzki - PO, okręg 97
Grzegorz Napieralski - PO, okręg 98
Grzegorz Sztark - PO, okręg 99
Piotr Zientarski - PO, okręg 100

Wyniki są super:

"Prawo i Sprawiedliwość wygrywa. Na 100 senatorów PiS będzie miało 61 swoich przedstawicieli, a Platforma Obywatelska 34. Jeden mandat przypadnie Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a cztery kolejne przypadły politykom startującym z własnych komitetów. Nie obyło się bez niespodzianek - w Senacie zabraknie takich polityków jak: Roman Giertych, Waldemar Pawlak czy Zbigniew Girzyński."

Żałuję tylko niezmiernie, że Anna Maria Anders nie dostała się z listy warszawskiej. :(

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-do-senatu-2015-kto-sie-dostal/w0h11j

Szacunek dla p. Staroń.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.