PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Sondaż telefoniczny przeprowadzony 10-11 grudnia, zmiany w stosunku do sondażu przeprowadzonego w dniach 4 - 9 grudnia.

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: Coriolanus

TNS dla GW:

PiS 27 (-15)
Nowoczesna 24 (+14)
PO 16 (-1)
Kukiz 12 (b.z.)

Taaa, najlepsze są te +/- z uwzględnieniem odstępu czasowego pomiędzy badaniami. Poprzedni sondaż TNS był robiony w dniach 4-9 grudnia, najnowszy w dniach 10-11 grudnia. PiS stracił 15 punktów, Nowoczesna zyskała 14. Śmiać się czy płakać?

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

TNS dla GW:

PiS 27 (-15)
Nowoczesna 24 (+14)
PO 16 (-1)
Kukiz 12 (b.z.)

Ściema. Że niby ci rozczarowani PiSem poszliby zagłosować na rumuńskiego złodzieja? Koń ,nawet ten który mówi, by się uśmiał.

Sondaże też mają znaczenie propagandowe. Taki Janusz z Grażyną nie wiedzą już komu kibicować, włączają TV, a tam na pasku sondaż, nowocześni w górę, peace pikuje w dół gwałtownie, "coś musi być na rzeczy i jeszcze te wielotysięczne marsze protestu przeciwko rządowi". Tylko pytanie, ile takich ludzi jest?

Ale cyrk. Myślałby kto, że są granice manipulacji sondażami i jest jakaś granica śmieszności.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Napisał/a: Jiuser PeTylko pytanie, ile takich ludzi jest?

Niestety sporo. Dlatego demokracja to bardzo zły system sprawowania władzy. Gorszego wg mnie nie ma.

To "dowód" że społeczeństwo jest wstrząśnięte upadkiem demokracji w Polsce.
Ludzie nie reagowali negatywnie na aferę z trybunałem, a na dobitkę przegrali propagandowo marsz protestacyjny - potrzebny był sondaż świadczący o gwałtownym spadku popularności PiS.
Jaja.

Napisał/a: Patriotska Liga

Napisał/a: Jiuser PeTylko pytanie, ile takich ludzi jest?

Niestety sporo. Dlatego demokracja to bardzo zły system sprawowania władzy. Gorszego wg mnie nie ma.

Doprawdy?
Rozumiem zatem, że system ten funkcjonuje na przykład w Korei Płn.
A wcześniej z sukcesami działał w polpotowskiej Kambodży, III Rzeszy, czy w Sowietach.
Kolega tak serio czy to jakiś żart którego głębia intelektualna jest, powiedzmy, trudna do uchwycenia?

Omni vide infra. Vide supra - omni.

Napisał/a: Xymox Rozumiem zatem, że system ten funkcjonuje na przykład w Korei Płn.

Korea Północna oficjalnie nazywa się Koreańską Republiką Ludowo-DEMOKRATYCZNĄ. Tamtejsze społeczeństwo, podobnie jak polskie, gotowe jest na rozkaz telewizora wyjść na ulicy w obronie swojej "demokracji". Tam też prawo rozumiane jest w taki sposób, że ci mający demokrację na ustach mają prawo, a lud praw żadnych nie ma (chyba że broni tych, którzy demokrację mają na ustach).

He, he, he... Kluczowy fragment: sondaz na zlecenie GWna. Skapowali sie, ze zapomnieli o TNS i przekaz sondazowni wyszedl niespojny i to naprawili. Pytanie ile by kosztowalo zamowienie sondazu wykazujacego odwrocenie trendu. Moze naprzyklad Gazeta Polska tez powinna zamowic u nich sondaz. No jaja po prostu. Uwazam, ze Palade ma racje ich cos trzeba zrobic z tym falszowanie sondazy i przyjac jakies przepisy bo to jest ordynarna manipulacja.

IBRiS dla Super Expressu:

Nowoczesna 30,9
PiS 27,3
PO 14,4
Kukiz 7,9
PSL 5,6.
ZL 5,3
KORWiN 3,9
Razem 3,1

A co jeśli to prawda?

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Gdyby rządzili prawdziwi mężowie stanu - nie miałoby to znaczenia. Przy PiS - obawiam się jakiś dziwnych, chaotycznych działań, które mogą skutkować wcześniejszymi wyborami.

Najlepsze co mogą zrobić - spokojnie robić swoje, nie zważać na te marsze KODu i ataki mediów. Siła walki rannej poczwary w końcu się wyczerpie, choć to pewnie potrwa. I parę jajek zniesie :)

Właśnie - PiS chyba trochę nie doceniło siły przeciwnika. To nie śmiertelnie ranna bestia, co dogorywa, ale całkiem mocarne bydle, które dalej gryzie i szarpie. Owszem, jedna głowa obtłuczona (bo PO jeszcze dycha), ale pozostałe nabrały ciała dzięki temu.

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

Napisał/a: Soteriologiczny Kunktator

A co jeśli to prawda?

Kolega dowie się z sondażowni, że zamierza oddać głos na Rumuna.

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

A co jeśli to prawda?

A czemu to miałaby nie być prawda? Kolega uwierzył w głupoty głoszone, że PiS został wybrany przez cały naród? Gdyby Miller nie zwariował z Ogórkową i innymi kobitami, to jako SLD by wszedl spokojnie do Sejmu i nie byłoby o czym mówić. Może ten wynik taki jest, może nieco inny: ważna jest tendencja, a ona w górę wynosi Petru. Tendencji nie ma co zaprzeczać.
Oczywiście można się poruszać w przestrzeni niedostępnej dla zwykłego wyborcy: służby, spiski i inne takie, ale fakt jest taki, że PiS podkłada się prawie na każdym froncie:
- jeszcze kilku Piotrowiczów w mediach, a z pewnością wskazania nie podskoczą,
- jeszcze parę pojedynków Kempy z profesorami prawa, a ze śmiechu zaczną pękać już nawet nieuki,
- na grzyba komu zwiększanie deficytu budżetu na dwa tygodnie?,
- kpina z tych 500 złotych na dzieci: np. studiujące dziecko, a nawet uczące się mające powyżej 18 lat już nie liczy się do dzieci, którym przysługuje ta kwota,
- specjalista typu Jasiński szefem Orlenu, no to w takie prawdy wiary, to już chyba wierzą tylko prawdziwie wierzący,
- kompletny, ale to kompletny brak kierunkowych wypowiedzi Morawieckiego, a to istotne dla ludzi interesujących się gospodarką,
- bzdurzenie któregoś z ministrów o uzusowieniu wszystkiego, co się da włącznie z podwyższeniem składek dla jednoosobowych działalności gospodarczych,
i pewnie jeszcze wiele można znaleźć.
A i jeszcze niech ktoś podpowie pani premier, że istnieją inne słowa niż "histeria" i "histeryczny", bo co wystąpi, to w kółko tego używa.
I żadna agentury nie są potrzebne, aby część głosujących na PiS się wku...a.

PiS uzyskał większość parlamentarną dzięki poparciu wyborców centrowych - można założyć, że to elektorat z natury bojaźliwy, chwiejny, nie rozumiejący racji stanu i nieuchronnej konieczności.

Całkiem możliwe, że mowy prezesa Kaczyńskiego, słusznie odwołującego się w swej poetyce do realiów z serialu o Hansie Klossie, wystraszyły ten elektorat - w ogniu walki nie ma jednak co żałować centrystów, bo żaden z nich pożytek.

Somewhere there must be a realm between, a realm akin to that ultimate realm where motion becomes rest and rest motion- Yukio Mishima

Ja tylko przypominam, że IBRiS na 3 dni przed drugą turą prezydenckich wypuścił sondaż, na którym Komoruski wygrywał z Dudą 15 procentami przewagi.
A jak Wipler się do nich zgłosił w celu sprawdzenia szans wyborczych Republikanów, to im wyszło że mogą liczyć na 20 procent głosów.
Tak więc ich prognozy są tyle warte co krowi placek na łące.

A pamiętacie jak Kukiz przegonił pis i peło? A pół roku później peace miał całą władzę w Polsce.

Proponuję zmienić tytuł na: "Czy można jeszcze wierzyć sondażom" ;-)

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

Prawda taka, że PIS pijarowo przegrywa ostatni okres i jeżeli czegoś nie wykminią, to eksodus wyborcy umiarkowanego będzie miał miejsce.

A co jeśli to prawda?

Nic, bo do wyborów jeszcze cztery lata.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Napisał/a: ryzykfizykNic, bo do wyborów jeszcze cztery lata.

Pod warunkiem, że odpowiednia ilość posłów ZP nie zostanie przekupiona, albo zastraszona. A jest to nader prawdopodobne.

Media pompują Petru na wszystkie strony. Czasami boję się otwierać drzwi bo jeszcze zobaczę jego mordę i usłyszę ten spokojny ton głosu jak podcieranie się jedwabiem. PO chyba juz pogodziło się z rebrandingiem patrząc na ostatnie sejmowe kompromitacje z jakimiś literkami co się nie ułożyły jak trzeba. W kręgach otaczających mnie lemingów nienawiść do PIS'u osiągnęła poziom zenitu. Ktoś tu dobrze pisał, że PIS nie docenia przeciwnika. Wyjdzie tak, że Petruszenko przyjdzie jako Rycerz na białym Tusku sprzątać po Kaczyźmie i to dopiero będzie tragedia.

Napisał/a: Roberto HongoWyjdzie tak, że Petruszenko przyjdzie jako Rycerz na białym Tusku sprzątać po Kaczyźmie i to dopiero będzie tragedia.

To nie będzie tragedia. To będzie finis Poloniae.
Można będzie wtedy już myśleć o tym, ile katastru trzeba zapłacić i gdzie ile meczetów wybudować.

Hue hue hue

Rok 2012. Orban rządzi od 2 lat. http://www.reuters.com/article/us-hungary-politics-idUSBRE8A70ND20121108 - Partia Razem 2014 starych komuchów zgodnie z sondażami ma już drugie miejsce i ściga rządzący Fidesz, Fidesz rzekomo ma 22% poparcia. Ostatecznie zdobyli w roku 2014 3 miejsca w parlamencie. Fidesz miał prawie 45% poparcia hue hue hue

Właśnie doczytałem, że wielki hetman medyczny Radziwiłł odwołał obietnicę darmowych leków dla ludzi powyżej 75ego roku życia. Ha,ha,ha.
Naprawdę nie trzeba agentów, aby tracić poparcie.

Napisał/a: Coriolanus Nowoczesna 30,9
PiS 27,3
PO 14,4
Kukiz 7,9
PSL 5,6.
ZL 5,3
KORWiN 3,9
Razem 3,1

Bronisław Komorowski - 70%

Napisał/a: Konstanty PawłowiczWłaśnie doczytałem, że wielki hetman medyczny Radziwiłł odwołał obietnicę darmowych leków dla ludzi powyżej 75ego roku życia. Ha,ha,ha.

Brednie.

IBRiS dla Super Expressu:

Nowoczesna 30,9
PiS 27,3
PO 14,4
Kukiz 7,9
PSL 5,6.
ZL 5,3
KORWiN 3,9
Razem 3,1

Ciekawe. Oni i TNS mieli najtrafniejsze ostatnie sondaże przed wyborami. I właśnie TNS też pokazuje zjazd PiS :)

Odbijam sobie, odbijam zielone dolarki śliczne

Napisał/a: Konserwazaur

Ja tylko przypominam, że IBRiS na 3 dni przed drugą turą prezydenckich wypuścił sondaż, na którym Komoruski wygrywał z Dudą 15 procentami przewagi.

??? Koledze coś się pozajączkowało, czy po prostu pisze sobie, co mu fantazja podpowiada?
22.05.2015
Sondaż IBRiS dla "Super Expressu"
W czwartek pojawił się także sondaż "Super Expressu". Jak wynika z badania przygotowanego przez IBRiS, na urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego głosować chce 47,3 procent ankietowanych. Na jego konkurenta Andrzeja Dudę chce oddać głos 47 procent badanych. Niezdecydowanych jest 5,7 proc. respondentów.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-ibris-nieznaczna-przewaga-komorowskiego/ff9lj5

Napisał/a: Swanson

Napisał/a: Konstanty PawłowiczWłaśnie doczytałem, że wielki hetman medyczny Radziwiłł odwołał obietnicę darmowych leków dla ludzi powyżej 75ego roku życia. Ha,ha,ha.

Brednie.

Szanowny kolego.
Może ja i bredzę, ale niestety nie wydaje mi się, abym się mylił.
Najpierw ogłasza się i trąbi wszem i wobec, że każdy powyżej 75 roku będzie miał leki bezpłatnie.
http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Szydlo-na-konwencji-PiS-beda-bezplatne-leki-dla-seniorow-po-75-r-z,154935,14.html
A jak się dochodzi do władzy to się okazuje, że z programu nici i będzie się tworzyć listy z lekami.
http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Minister-zdrowia-bezplatne-leki-dla-seniorow-w-odrebnym-wykazie-na-liscie-refundacyjnej,157101,14.html
Powyżej posługuję się wpisami ze specjalistycznego portalu.
Niestety mam dla kolegi smutną wiadomość: zainteresowani czytają jednak inne portale lub inne gazety, a tam mają wywalone kawa na ławę:
http://www.fakt.pl/politycy/obietnice-pis-darmowe-leki-nie-dla-wszystkich-seniorow,artykuly,597794.html
Ja rozumiem, że portal/gazeta są niemieckie lub żydowskie i tylko podkładają kłody pod nogi wspaniałym władzom, ale:
Radziwiłł powiedział, to czy nie? Chyba jednak w przywoływanym wywiadzie to powiedział.
Więc ja może i bredzę, ale w malignie będąc stwierdzam, że zarówno program 500 złotych na dziecko, jak i bezpłatne leki, to lipa.
Mnie to akurat smuci, ale prawda jest taka, że dla wielu ludzi były te programy istotne podczas wyborów i teraz PiS może zbierać efekty swych poczynań.

Od razu, jak to ogłosili, pomyślałem, że pewnie ponad 12/13 wszystkich recept będzie wypisywanych na seniorów.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Napisał/a: Konstanty Pawłowicz

Napisał/a: Swanson

Brednie.

Szanowny kolego.
Może ja i bredzę, ale niestety nie wydaje mi się, abym się mylił.
Najpierw ogłasza się i trąbi wszem i wobec, że każdy powyżej 75 roku będzie miał leki bezpłatnie.
http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Szydlo-na-konwencji-PiS-beda-bezplatne-leki-dla-seniorow-po-75-r-z,154935,14.html
A jak się dochodzi do władzy to się okazuje, że z programu nici i będzie się tworzyć listy z lekami.
http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Minister-zdrowia-bezplatne-leki-dla-seniorow-w-odrebnym-wykazie-na-liscie-refundacyjnej,157101,14.html
Powyżej posługuję się wpisami ze specjalistycznego portalu.
Niestety mam dla kolegi smutną wiadomość: zainteresowani czytają jednak inne portale lub inne gazety, a tam mają wywalone kawa na ławę:
http://www.fakt.pl/politycy/obietnice-pis-darmowe-leki-nie-dla-wszystkich-seniorow,artykuly,597794.html
Ja rozumiem, że portal/gazeta są niemieckie lub żydowskie i tylko podkładają kłody pod nogi wspaniałym władzom, ale:
Radziwiłł powiedział, to czy nie? Chyba jednak w przywoływanym wywiadzie to powiedział.
Więc ja może i bredzę, ale w malignie będąc stwierdzam, że zarówno program 500 złotych na dziecko, jak i bezpłatne leki, to lipa.
Mnie to akurat smuci, ale prawda jest taka, że dla wielu ludzi były te programy istotne podczas wyborów i teraz PiS może zbierać efekty swych poczynań.

Wmawianie ludziom, że każdy lek jaki sobie zażyczą będzie dla nich darmowy to wyjątkowa perfidia. Skutkiem byłoby, że koncerny farmaceutyczne opłacałyby lekarzy, żeby wypisywali najdroższe leki, bo budżet i tak by to pokrył. Platfusów za okłamywanie starszych ludzi i próby wmawiania im, że należą im się za darmo najdroższe leki powinno się batożyć.

Napisał/a: SwansonWmawianie ludziom, że każdy lek jaki sobie zażyczą będzie dla nich darmowy to wyjątkowa perfidia. Skutkiem byłoby, że koncerny farmaceutyczne opłacałyby lekarzy, żeby wypisywali najdroższe leki, bo budżet i tak by to pokrył. Platfusów za okłamywanie starszych ludzi i próby wmawiania im, że należą im się za darmo najdroższe leki powinno się batożyć.

Nigdy nie wierzyłem w żadne teorie o "alternatywnych rzeczywistościach", ale jednak dochodzę do wniosku, że w kontekście polityki "są rzeczy, które nie śniły się fizjologom".

Napisał/a: akcja bezpośrednia nie rozumiejący racji stanu i nieuchronnej konieczności.

Nie istnieje coś takiego jak nieuchronna konieczność. Są wyborcy dla których praworządność formalna jest ważniejsza od szybkiego dowalania szkodnikom. Dla nich nie zachodzi żadna nieuchronna konieczność.
Napisał/a: Konstanty PawłowiczOczywiście można się poruszać w przestrzeni niedostępnej dla zwykłego wyborcy: służby, spiski i inne takie, ale fakt jest taki, że PiS podkłada się prawie na każdym froncie:
[...]
I żadna agentury nie są potrzebne, aby część głosujących na PiS się wku...a.

Dokładnie. Widzę to po sporej części znanych mi wyborców PiS. Jeśli dziś głosowaliby na PiS, to z zaciśniętym nosem.

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Marcin Palade
@MarcinPalade

Dla zatrzymania ucieczki państ. reklamodawców jedyną nadzieją Wyborczej są przedtem. wybory. Dlatego już wkrótce PiS z ujemnym poparciem.

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Napisał/a: SwansonWmawianie ludziom, że każdy lek jaki sobie zażyczą będzie dla nich darmowy to wyjątkowa perfidia. Skutkiem byłoby, że koncerny farmaceutyczne opłacałyby lekarzy, żeby wypisywali najdroższe leki, bo budżet i tak by to pokrył. Platfusów za okłamywanie starszych ludzi i próby wmawiania im, że należą im się za darmo najdroższe leki powinno się batożyć.

Słyszał kiedyś kolega o zamiennikach?

Napisał/a: Executor Nie istnieje coś takiego jak nieuchronna konieczność. Są wyborcy dla których praworządność formalna jest ważniejsza od szybkiego dowalania szkodnikom. Dla nich nie zachodzi żadna nieuchronna konieczność.

Tyle, że PiS żadnej praworządności formalnej nie naruszył.

Skokowe poparcie dla Petru to naprawdę bajeczka dla grzecznych lemingów. Nawet jeżeli coś tam PiSowi spadło (niewykluczone, wobec całej żenady wokół TK), a Petru coś wzrosło, to nie bądźmy pelikanami. Rozumiem, gdyby PiS zaczął strzelać do protestujących, to może by opozycji podskoczyło te kilkanaście punktów proc. Ale tak naprawdę nic wielkiego się nie stało, a zmiana niemalże rewolucyjna. Mamy raczej do czynienia z operacją ostatecznego zatopienia PO na rzecz Swetra i stąd jego windowanie.

Napisał/a: ryzykfizykMamy raczej do czynienia z operacją ostatecznego zatopienia PO na rzecz Swetra i stąd jego windowanie.

Ależ jak najbardziej.

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

(dubel)

Napisał/a: ryzykfizyk Napisał/a: SwansonWmawianie ludziom, że każdy lek jaki sobie zażyczą będzie dla nich darmowy to wyjątkowa perfidia. Skutkiem byłoby, że koncerny farmaceutyczne opłacałyby lekarzy, żeby wypisywali najdroższe leki, bo budżet i tak by to pokrył. Platfusów za okłamywanie starszych ludzi i próby wmawiania im, że należą im się za darmo najdroższe leki powinno się batożyć.

Słyszał kiedyś kolega o zamiennikach?

Ależ właśnie do tego piłem. Wg Pawłowicza PiS obiecując darmowe leki po 75 roku życia obiecywał WSZYSTKIE leki za darmo po 75, niezależnie od tego co kto by sobie zażyczył. W takiej narracji to równie dobrze PO mogłoby wciskać ludziom, że PiS nie dotrzymuje obietnicy, bo obiecał darmowe leki po 75 roku życia, a nie będzie darmowych leków na raka, HIV i ebolę.

Millward Brown dla TVN:

PiS 33 (+1)
Nowoczesna 28 (+8)
PO 14 (-5)
Kukiz 6 (-1)
PSL 4
Korwin 4
ZL 4
Razem 1

Nie wiem czy taki sondaż godzi się publikować

https://twitter.com/zaorany/status/678135174299799552

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Sonda uliczna ewybory.eu

No bez jaj!
Nie ma takiej sondażowni pt. "Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych". To wytwór wyobraźni magików z portalu gazetabaltycka.pl . Jaki to śmiszny "projekt" to wystarczy popatrzeć na poprzednie "sondaże" rzekomej Pracowni:

Zapodawany przez Kol. robertagorgona pressmix.eu to też nie jest żadna sondażownia a anonimowy (zupełnie) portal polityczno-satyryczny.

A na kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich...

Z łatwością mógłbym przypomnieć kilka innych "sensacyjnych" sondaży z tego okresu. Dlatego nie lekceważę wyników, nawet na anonimowych stronach, publikowanych przez anonimowe sondażownie.

Rzeckiemu sni sie Bonaparte, Wokulski kocha Izabele

Sonda uliczna ewybory.eu

Po ulicy chodza osoby z wyksztalceniem podstawowym, gospodynie domowe i mieszkajace we wsiach i malych miasteczkach.

A tak na marginesie, cos Razema malo pompuja.

.

Napisał/a: Rdr Po ulicy chodza osoby z wyksztalceniem podstawowym, gospodynie domowe i mieszkajace we wsiach i malych miasteczkach.

Oni od lat robią te sondaże uliczne i wcześniej nie dawali PiSowi jakoś specjalnie więcej niz miał realnie. U nich zwykle Palikot i Korwin mieli wiecej niż gdzie indziej.

Przez miesiąc PiSom spadło ok. 5 punktów, PON.ro mni wincy constans. Kukizu przybyło 2.

dziś polsat news

wynik po 1200 głosów

IBRiS dla onetu:

Sondaż masakryczny, widać że ludźmi wstrząsnęło opodatkowanie biednych sieci hipermarketów i znęcanie się nad ubogimi bankierami z zachodu. PiS dobiło zapewne demoralizujące 500 zł na dziecko.

Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi; i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie,

Jednak powinien być na to jakiś paragraf (-:

Ten sondaż był jakiś czas na onecie głównym niusem. Teraz już nie jest. W komentarzach entuzjazm dla sfetru aż kipi.

Napisał/a: psychoultrasPiS dobiło zapewne demoralizujące 500 zł na dziecko.

moim zdaniem ten pomysł jest bardzo głupi, ale akurat wiadomo, że PISowi najbardziej zaszkodziło zamieszanie z TK. Nowoczesnej na pewno wzrosło, ale to po prostu dlatego, że elektorat z PO naturalnie tam przepływa ;) Poza byłymi wyborcami PO wzrost dla Swetru jest raczej delikatny. Dziwi mnie, że Kukizowi nie rośnie, w tej kadencji zaskakują mnie raczej pozytywnie. .

jak ma rosnac komus kto dalej nie powołał partii i nie można się do niego zapisać
jak nazwa wskazuje to projekt jednoroczny, spokojnie mogliby się do pisu przepisać, nikt by nie zauważył

Rewelacyjny sondaż, przeprowadzony na zlecenie onetu, jest obecnie na piątym miejscu w hierarchii ważności onetowych niusów. Za to na polsacie jest to od rana temat dnia, podobnie jak dzisiejsze, planowane demonstracje KOD-u. Pamiętajmy, że sondażownie nie muszą się obawiać weryfikacji w wyborach, o ile dla skompromitowanych sondażowni ma to jeszcze jakieś znaczenie. Resztki nadszarpniętej reputacji lepiej wykorzystać zgodnie z życzeniem zamawiającego. Poprzedni sondaż z Petru na czele też dziwnie zbiegł się z z demonstracjami KOD, dlatego do sondaży dla GW i podobnych niezależnych mediów należy zachować właściwy dystans.

Napisał/a: termodynamik90Dziwi mnie, że Kukizowi nie rośnie, w tej kadencji zaskakują mnie raczej pozytywnie. .

Ale skąd wie Kolega, że Kukizu nie rośnie? Ze słaszowanego sondażu?

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

jakiej reputacji? bo w parlamentarnych calkiem dobrze przewidzialy coś czego się nigdy nie da przewidzieć dokładnie. kod to jest tam pół biedy, jak nas pisowcy zadłużycie na 55 mld to was wywieziemy złodzieje

Millward Brown dla Faktów TVN:

PiS 30 (-3)
Nowoczesna 27 (-1)
PO 14 (b.z.)
Kukiz 9 (+3)
SLD 5 (+1)
Korwin 4 (b.z.)
PSL 2 (-2)
Razem 1 (b.z.)

Petru kulawy. Wolniej między telewizjami się porusza, to poparcie spada.

CBOS:

PiS 39 (+4)
Nowoczesna 22 (+1)
PO 13 (-2)
Kukiz 9

dobra przebitka

Napisał/a: Al Bundy

TNS:

PiS 42
PO 17
Kukiz 12
Nowoczesna 10
PSL i inne

http://www.fronda.pl/a/polacy-chca-chca-pis-przy-wladzy-42-proc-mowi-tak,63971.html

To jest sondaż sprzed miesiąca. Fronda jest już do niczego...

Napisał/a: Coriolanus http://www.fronda.pl/a/polacy-chca-chca-pis-przy-wladzy-42-proc-mowi-tak,63971.html

Podpisali to 13.01. Mogą być aż tak głupi?

Niestety są tak głupi. Znajdziesz ten sondaż na poprzedniej stronie wątku, zapodany przez Swansona 11 grudnia.

Napisał/a: Al Bundy

Napisał/a: Coriolanus http://www.fronda.pl/a/polacy-chca-chca-pis-przy-wladzy-42-proc-mowi-tak,63971.html

Podpisali to 13.01. Mogą być aż tak głupi?

Einstein powiedział, że 2 rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. I chyba miał rację.

IBRiS dla Rzeczpospolitej:

PiS 32 (-3)
Nowoczesna 28 (+5)
PO 14 (-1)
SLD 5 (b.z.)
Kukiz 5 (-2)
PSL 5 (b.z.)
Korwin 3 (-3)
Razem 2 (b.z.)

Pollster dla "Super Expressu":

PiS 27
Nowoczesna 24
PO 12
Kukiz 8
ZL 5
PSL 4
KORWiN 4
Razem 3

CBOS 7-14 stycznia (wp.pl z dzisiaj):

Z najnowszego badania CBOS wynika, że poparcie dla rządu i premier wzrosło od grudnia ubiegłego roku. Odsetek zwolenników rządu wzrósł z 30 proc. w grudniu do 36 proc. obecnie. Przeciwnych rządowi jest 31 proc. respondentów - wobec 34 proc. miesiąc temu.

Gabinet Beaty Szydło cieszy się poparciem większości badanych deklarujących prawicowe poglądy polityczne (64 proc.). Do jego zdeklarowanych oponentów należy natomiast większość osób identyfikujących się z lewicą (60 proc.). Poparciu dla rządu sprzyja silna religijność - wśród badanych uczestniczących w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu do zwolenników rządu zalicza się 78 proc. ankietowanych, wśród niepraktykujących 48 proc. wyraża sprzeciw wobec obecnego gabinetu.

Rząd ma stosunkowo najwięcej przeciwników wśród mieszkańców dużych, ponadpółmilionowych miast (51 proc.), respondentów z wyższym wykształceniem (48 proc.) oraz wśród osób względnie dobrze sytuowanych - o miesięcznych dochodach na członka rodziny wynoszących 2 tys. zł i więcej (55 proc.).

W potencjalnych elektoratach partyjnych rząd może liczyć głównie na poparcie zdeklarowanych wyborców PiS. Przychylny stosunek do niego ma jednak także duża część elektoratu ruchu Kukiz’15. Niechętni są mu w większości zwolennicy Nowoczesnej Ryszarda Petru i sympatycy PO.

Od grudnia znacząco poprawiły sie także notowania samej premier Beaty Szydło. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządu, deklaruje 41 proc. ankietowanych - o 8 punktów procentowych więcej niż w grudniu. Niezadowolenie z urzędującej premier wyraża 40 proc. badanych - o 4 punkty mniej niż poprzednio.

Polacy są podzieleni w ocenach działań rządu. Dotychczasowe wyniki jego działalności dobrze ocenia 40 proc. ankietowanych, źle - niewiele mniejsza grupa (37 proc.).

Rosną nadzieje związane z polityką gospodarczą rządu, chociaż nadal nieco więcej osób ocenia ją negatywnie (44 proc., od grudnia spadek o 3 punkty procentowe) niż pozytywnie (41 proc., wzrost o 5 punktów).

Badanie przeprowadzono 7-14 stycznia 2016 roku na liczącej 1063 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

TNS Polska:

PiS 38 (-4)
PO 16 (-1)
Nowoczesna 15 (+5)
Kukiz 11 (-1)
PSL 3 (b.z.)
KORWiN 3 (+1)
Razem 2 (+1)
ZL 2 (-2)

TNS Polska:

PiS 38 (-4)
PO 16 (-1)
Nowoczesna 15 (+5)
Kukiz 11 (-1)
PSL 3 (b.z.)
KORWiN 3 (+1)
Razem 2 (+1)
ZL 2 (-2)

Szanowny wątkotwórca ubiegł mnie znów.

Jak sie to ma do sondy onetu gdzie Nowczesna miala 29 i troche?
A tu 15 z 10.

"U zakrętu kucnął za głazami, przyłożył do oka miotacz nieprawdopodobieństwa, wycelował i uruchomił depossybilitatyzatory. Łoże lufy zadrżało mu w ręku, broń zagrzana otoczyła się mgiełką, smoka zaś okrążyło halo, jak księżyc, przepowiadający niepogodę, ale się nie rozwiało! Po raz wtóry uczynił Klapaucjusz smoka najzupełniej nieprawdopodobnym; natężenie impossybilitatywności zrobiło się takie, że przelatujący motylek zaczął skrzydełkami nadawać alfabetem Morse'a, drugą “Księgę dżungli”, a wśród załomów skalnych zamajaczyły cienie wróżek, wiedźm i dziwożon, wyraźny zaś odgłos tętniących kopyt zwiastował, że gdzieś za smokiem harcują, wydobyte z niemożliwości strasznym napięciem miotacza, centaury. Lecz smok, jak gdyby nigdy nic, przysiadłszy ociężale, ziewnął i zaczął się ze smakiem czochrać tylnymi łapami w obwisłe podgardle. Rozpalona broń parzyła już palce Klapaucjusza, który rozpaczliwie naciskał cyngiel, bo czegoś podobnego nie przeżył dotąd - pobliskie, co mniejsze kamienie wolno unosiły się w powietrze, kurz zaś, który czochrający się smok wyrzucał spod zadu, zamiast opaść w bezładzie, ułożył się w powietrzu we wcale czytelny napis SŁUGA PANA DOKTORA. Pociemniało, bo z dnia robiła się noc, kilka dużych wapiennych głazów ruszyło na przechadzkę, z cicha gaworząc o tym i o owym, jednym słowem: działy się już prawdziwe cuda, lecz straszliwe bydlę, spoczywające o trzydzieści kroków od Klapaucjusza, ani myślało znikać."

TNS Polska dla Faktu:

PiS 31,2
Nowoczesna 24,4
PO 21,1
Kukiz 9,5
Korwin 4,2
ZL 3,5
Razem 3,5
PSL 2,0

TNS jest proPO.Nowskie? 45,5% to bardzo dużo, blisko dwukrotnie więcej, niż w wyborach?

Zależy kto zamawia :D Tydzień temu PO miała 16, a Petru 15, przy 38 PiS. Też w sondażu TNS.

A my moglibyśmy zamówić?

"Najnowszy sondaż CBOS: PiS deklasuje Nowoczesną i Platformę

W trzeciej dekadzie stycznia 36 proc. badanych zadeklarowało chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, 18 proc. na Nowoczesną, 14 proc. na Platformę Obywatelską, a 11 proc. na ugrupowanie Kukiz‘15 - wynika z sondażu CBOS."
http://wpolityce.pl/polityka/279874-najnowszy-sondaz-cbos-pis-deklasuje-nowoczesna-i-platforme-w-sejmie-tylko-cztery-partie-sprawdz-wyniki

Jaja.

No przeca CBOS zawsze rząd faworyzuje.

Ale również CBOS potwierdza trend spadkowy dla PiS.

A jednak PiS mocno tracą a PO.N zyskuje w porównaniu do wyborów.

E tam, trend spadkowy, w którym PiS traci głosy na rzecz Kukiza, nie martwi mnie zbytnio.

TNS Polska:

PiS 37 (-1)
PO 17 (+1)
Nowoczesna 13 (-2)
Kukiz 10 (-1)

I gdzie przez tydzień wyparowało 9% poparcia wielkiej czwórki?
A PO.N przez pięć dni straciło 15%??

IBRiS dla Onetu:

PiS 30,3 (+3)
Nowoczesna 26,2 (-3)
PO 15,2
Kukiz 6,9
SLD 5,7
PSL 4,6
KORWiN 3,6
Partia Razem 2,7

.

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Pollster dla Super Expresu.

Na kogo oddałby Pan/Pani swój głos w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę

Andrzej Duda 38
Ryszard Petru 17
Donald Tusk 16
Paweł Kukiz 14
Grzegorz Schetyna 3
Władysław Kosiniak-Kamysz 3
inny kandydat 9

Wysmienity wynik Donalda Tuska!

Tylko 2 pp wiecej od umuzykalnionego polityka lub tez upolitycznionego muzyka.

A ex-prezydent Komorowski nie startuje?

KTKJ Kosiniak-Kamysz?

CBOS:

PiS 34
Nowoczesna 19
PO 14
Kukiz 11

Nie ma SLD? A gdzie mlody, zdolny, postepowy polityk na P?

Uzupełnienie :

Korwin 3
SLD 3
PSL 2
Razem 2

Uzupełnienie :

Korwin 3
SLD 3
PSL 2
Razem 2

I to przynosi najwięcej satysfakcji.

Papież o mordercach aborcyjnych: Kim ja jestem, żeby ich oceniać, Papież o Trumpie: Ktoś, kto by to nie był, kto chce wznosić mury, a nie budować mosty, nie jest chrześcijaninem.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.