PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: Ernest Zacny

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiPrzy takim wyniku PiS z Kukizem lądują w opozycji...

Przy taki wyniku PiS+Kukiz ma 233 mandaty (190+43) .

?. Jest 42 do 49.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Ernest Zacny

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiPrzy takim wyniku PiS z Kukizem lądują w opozycji...

Przy taki wyniku PiS+Kukiz ma 233 mandaty (190+43) .

Ale to tylko pod warunkiem, że PiS zgodzą się na jakieś postulowane przez Kukiz ustępstwa.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Kukiz to w ogóle może nie być zainteresowany tworzeniem koalicji.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Unknown_User

Do wyborów jeszcze trochę czasu. Jakkolwiek brzmi to straszno, to jestem pewny, że PO nadgoni i przegoni PiS. Coraz więcej drobnych błędów, perfekcyjnie wykorzystywanych przez wrogie media. Niestety.

A ja jestem pewien ze bedzie dokladnie odwrotnie

Tu warto sledzic sondaze, sa na biezaco aktualizowane
http://www.electograph.com/2017/03/poland-february-2017-kantar-public-poll.html?m=1

"Tylko prawda jest ciekawa"

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski?. Jest 42 do 49.

A jednak. Metoda D'Hondta.

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Mozna jeszcze glosowac, widac ze Twiterem nie potrafia jeszcze manipulowac

https://mobile.twitter.com/NewsweekPolska/status/844984346096418817

A tak w ogole to Twitter to piekna sprawa, facebook mu do piet nie dorasta

No i czwarty sondaż. Brak tylko chyba CBOS jeszcze.

Kantar Millward Brown:

PiS – 29% (-5)
PO – 27% (+3)
Kukiz ’15 – 10% (+5)
Nowoczesna – 8% (-3)
SLD – 8% (+5)
PSL – 4% (bz)
Partia Wolność – 4% (bz)
Partia Razem – 2% (-1)

Sondaż przeprowadzono 29-30 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+.

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Jakoś trudno mi uwierzyć w taki skok notowań PO.

Zgarnia głosy Nowoczesnej i odzyskuje część tych swoich wyborców, kórzy nie poszli na wybory. Z czasem to normalne a do wyborów pewnie jeszcze parę procent przybędzie.
Efekt zbliżenia się notowań wynika głownie ze spadku PiS. A że czeka nas jeszcze zamieszanie związane z reformą edukacji a później i z reformą służby zdrowia...

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Paru ministrów z PiS ciężko pracowało i pracuje na te notowania.

"Rosja to przede wszystkim kłamstwo" - Alain Besançon

W ostatnich tygodniach Partia nie miała specjalnych sukcesów, za to trochę problemów i porażek na własne życzenie i ruchów, które może i przyjemne dla własnego obozu, ale odpychające dla wyborców umiarkowanych. Gorsza passa rządzących trwa trochę, działa już efekt kuli śnieżnej. Odwrócenie trendu jest jeszcze możliwe, ale trzeba serii autentycznych sukcesów i /lub jakiegoś mocnego potknięcia rywala. Jak na razie sytuacja rozwija się na korzyść "goniącej" PO (zwłaszcza że odbudowała swą pozycję względem partii Ryśka z którą musi rywalizować o elektorat).

Napisał/a: DarioB

Paru ministrów z PiS ciężko pracowało i pracuje na te notowania.

Opozycja mówi co mówi, ale w głębi duszy modlą się, żeby ministrowie Waszczykowski, Macierewicz czy Szyszko jednak jak najdłużej pracowali w ramach tego rządu.

Jak się wierzy w wahadełka i boi się paru wulgarnych wiedźm, a wspiera się "dziewuchy dziewuchom" to tak się kończy. Bez Boga ani do proga.

Drugi raz ten sam błąd, niczego się nie nauczyli.

Joanna d’Arc: "Niech rycerze walczą, a Bóg da zwycięstwo".

NOTOWANIA
notowaniami, ale zmiany w ordynacji wyborczej pozwolą Partii na zwycięstwo.
Rok 2007 się nie powtórzy!

Napisał/a: ppłk Hugon Babel

Jak się wierzy w wahadełka i boi się paru wulgarnych wiedźm, a wspiera się "dziewuchy dziewuchom" to tak się kończy. Bez Boga ani do proga.

Drugi raz ten sam błąd, niczego się nie nauczyli.

Bo, jak wiadomo, wszystkie pozostałe partie niczego tak nie chcą jak delegalizacji dziewuch poprzedzonej delegalizacją aborcji.
Bądźmy poważni, sondaże przed repolonizacją mediów, rozstrzygnięciem komisji śledczej ds. Amber i wizytą DT w prokuraturze są pomijalne.

Content invalid

LSD faktycznie zawyżone. Dobrze, że na stratach PiS-u zyskuje Kukiz.

IBRiS dla Onetu

PiS 30,5 (-2,3)
PO 29,2 (+12)
Kukiz 8,8 (+0,7)
Nowoczesna 7,4 (-4,2)
PSL 6,6 (+0,4)
SLD 6
Razem 3,9
Wolność 1,1

PiS niewątpliwie traci, ale jednak trudno mi uwierzyć we wzrost PO o 12 pp. w niecały miesiąc...

Ja "wierzę" w moc irytacji carycy: żadne polskie sondaże im się nie oprą. Jak mawiał pewien pan na S.: nie ważne, kto uczestniczy w sondażu, ważne, kto opracowuje ankiety.

A była noc. Każda rewolucja rozpoczyna się od słowa.

To możliwe, biorąc pod uwagę, ze to w znacznym stopniu przejmowanie elektoratu od N.
No i bezproblemowa wygrana Tuska też dała ekstra punkty PO , ale to wydarzenie jednorazowe i ten zysk może się nie utrzymać na dłuższą metę bez kolejnych dawek podobnego paliwa (jakoś wątpię, czy jako partia są w stanie sami wygenerować jakieś realne inicjatywy stymulujące wzrost poparcia).

Nie należy deprecjonować tych sondaży. Nie wskazują one przecież konkretnego wyniku, ale tendencję.
Moim zdaniem na zmianę wyników wpływa;
- dziwne przeświadczenie PiS, że z powodu 500+ elektorat będzie dozgonnie wdzięczny; do świadomości ludzi przebija się dość jasna konstatacja, że tego projektu nikt w przyszłości nie zniesie,
- dziwne poczynania w MON, które są punktowane przez np. generalicję, a wojsko tradycyjnie (czy to się komuś podoba czy nie), cieszy się w Polsce szacunkiem i z pewnością argumentacja kilku generałów trafia lepiej do przekonania ludziom niż wynurzenia, a właściwie ich brak (polityka informacyjna MON) cywilnego ministra:
proszę logicznie wytłumaczyć jak można rozwalić jedyną polską dywizję pancerną wysyłając jej komponenty pod Warszawę; jeśli ktoś nie rozumie o co chodzi, to niech sobie wyobrazi, że w dawnej bitwie jakiś dureń wysyła do boju nie całą jednostkę, ale pojedyncze oddziały, jeden za drugim na stracenie,,
opowiada się dziwne rzeczy, że zastano Polskę rozbrojoną, a nie wiadomo czego niby przybyło przez ostatnie półtora roku,
wiele problemów można kwitować tradycyjnymi zaklęciami o zdrajcach, ale nie da się "kupić" narracji, że np. generałowie Polko, czy Skrzypczak nagle zwariowali i przeszli na stronę wrażą, bo chyba dotychczas cieszyli się dobrą opinią, czyż nie?
- niepotrzebna awantura z Tuskiem, niezrozumiała i zakończona zaklinaniem rzeczywistości z kabaretowym powitaniem na lotnisku premier Szydło,
- naturalny powrót elektoratu PO z Nowoczesnej na powrót do swej partii.
Z pewnością jest jeszcze wiele innych powodów, ale te akurat przyszły mi na myśl w pierwszym rzędzie.

Jeszcze uwaga do ostatniego sondażu. Zmiany w poparciu podane są w odniesieniu do poprzedniego sondażu IBRiS dla Onetu z 3 marca. W międzyczasie (17 marca) IBRiS robił sondaż dla Rzeczpospolitej - według dokładnie tej samej analogii. Faktyczne zmiany wyglądają następująco: PiS +1,1, PO +1,9, Nowoczesna -2, Kukiz +0,7 pp.

W sondażach IBRiS PiS powrócił do poziomu poparcia z grudnia 2016 - sprzed okupacji Sejmu przez opozycję totalną, która to awantura dała PiS zwyżkę poparcia o kilka pp. Natomiast PO ma najwyższe poparcie od maja 2015 r., ale głównie kosztem Nowoczesnej.

NIE
takie sondaże siłą woli można pokonać. Potrzebne tylko gorące, niezłomne i patriotyczne serca w komisjach wyborczych.

Napisał/a: Coriolanus

W sondażach IBRiS PiS powrócił do poziomu poparcia z grudnia 2016 - sprzed okupacji Sejmu przez opozycję totalną, która to awantura dała PiS zwyżkę poparcia o kilka pp. Natomiast PO ma najwyższe poparcie od maja 2015 r., ale głównie kosztem Nowoczesnej.

Nowe rozdanie. PiS odwrócił trend i ma trochę ponad 30. Po odzyskała swój elektorat z. N, która oficjalnie się zwija. Ponieważ sondaże są przeszacowane na po, to realnie pis ma pewnie ze cztery pp przewagi. I kampania start.

Content invalid

Ogromna część polskiego społeczeństwa jest po prostu niezwykle zakompleksiona i takie akcje jak ta szarża z Tuskiem bardzo, ale to bardzo PiS-owi szkodzą.

Napisał/a: Coriolanus według dokładnie tej samej analogii

Miało być metodologii :/ Ki czort...

TNS dla GW:

PiS 27 (-15)
Nowoczesna 24 (+14)
PO 16 (-1)
Kukiz 12 (b.z.)

O, proszę, były już sondaże z większymi przesunięciami. Ten jest z 15.12.2015 r. Już nie pamiętam co wtedy takiego się działo...

IBRiS dla Super Expressu:

Nowoczesna 30,9
PiS 27,3
PO 14,4
Kukiz 7,9
PSL 5,6.
ZL 5,3
KORWiN 3,9
Razem 3,1

Tutaj IBRIS dał czadu w grudniu 2015. Dwa miesiące po wyborach Nowoczesna wyprzedzała PiS

Napisał/a: Coriolanus Już nie pamiętam co wtedy takiego się działo...

Chyba wojna wybuchła:DDDDD

1. Nie negować sondaży, że be, że manipulacja, że coś tam. Tendencje są, nawet jak mniejsze niż się wydaje.
2. Tak, PO zjada powoli .N, co jest i dobre i złe jednocześnie - niby jeden mocny przeciwnik, ale właśnie - mocny.
3. Niestety, 500+ jest już powoli traktowane jako norma a nie bonus za który trzeba być wdzięcznym.
4. Głupie ruchy z Tuskiem. Suweren nie do końca zrozumiał - naprawdę dla wielu ludzi Tusk nie jest agentem do zawiśnięcia, ale obrotnym politykiem. Ludzie lubią jak naszym się wiedzie, nawet jak nie są z naszego obozu.
5. Szyszko - po kiego Jarosław go trzyma?
6. Reforma edukacji - może i dobra ale znów - ludzie tego nie kumają - po co drażnić?
7. Itd - można trochę wymieniać.

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

1. Nie negować sondaży, że be, że manipulacja, że coś tam. Tendencje są, nawet jak mniejsze niż się wydaje.
2. Tak, PO zjada powoli .N, co jest i dobre i złe jednocześnie - niby jeden mocny przeciwnik, ale właśnie - mocny.
3. Niestety, 500+ jest już powoli traktowane jako norma a nie bonus za który trzeba być wdzięcznym.
4. Głupie ruchy z Tuskiem. Suweren nie do końca zrozumiał - naprawdę dla wielu ludzi Tusk nie jest agentem do zawiśnięcia, ale obrotnym politykiem. Ludzie lubią jak naszym się wiedzie, nawet jak nie są z naszego obozu.
5. Szyszko - po kiego Jarosław go trzyma?
6. Reforma edukacji - może i dobra ale znów - ludzie tego nie kumają - po co drażnić?
7. Itd - można trochę wymieniać.

PO wmaszerowała Kaczaffiemu, tryumfalnie i ze sztandarmi y olifantami, w pole w które zły Kaczor ma wycelowaną artylerię rakietową. Jeżeli jest jak sądzę; (a) PiS zgrania samodzielne 50-60 procent,(b) do zaatakowania będzie wyłącznie od prawej strony, przynajmniej w najbliższych trzech-czterech wyborach.

P.S. Taką ładną, hamerykańską artylerję dodajmy.

Content invalid

Ech, ponosi Kolegę fantazja...
zwłaszcza z tym:

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind do zaatakowania będzie wyłącznie od prawej strony

zwłaszcza z tym:

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind do zaatakowania będzie wyłącznie od prawej strony

Napisał/a: japisz

zwłaszcza z tym:

Nic mnie nie ponosi. Po prostu, kończy się paliwo na leminżerię. Dopóki rozmawiamy sobie o równości LGBTQWERTY i można tanim kosztem być kul i trendi, podczas picia latte z soi to jest spoko. Jak trzeba nagle znosić ciapatych, to ludziom się to i owo odblokowuje. A to dopiero początek.

Content invalid

PiS pierwszy raz ma poważnego konkurenta na prawicy. Wiadomo o kim mowa. W dwa tygodnie do Klubów Młodych Kukiz'15 zgłosiło się 2000 tysiące ludzi. W sieci Kukiz'15 rozdaje karty.

Widać wyraźnie, że ich konkurenci słabną. JKM chyba powoli szykuje się do przejścia na emeryturę, a narodowcy są mocno podzieleni.

Jeżeli Kukiz zrobi coś o czym mówię od dawna czyli masowy, oddolny, wielonurtowy, zdemokratyzowany ruch od centrum po skrajną prawicę to mogą tylko iść do góry :)

Tak że nie zdziwiłbym się, gdyby Kukiz'15 za jakiś czas przekroczył na stałe 15% i powoli zaczął zbliżać się do wielkiej dwójki: PiS i PO.

A dzisiaj właśnie przyszła wiadomość, że Bruksela postawi Polsce i Węgrom ultimatum w sprawie przyjęcia ciapatych. PiS będzie miało paliwo.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiTak że nie zdziwiłbym się, gdyby Kukiz'15 za jakiś czas przekroczył na stałe 15% i powoli zaczął zbliżać się do wielkiej dwójki: PiS i PO.

A ja bym się nie zdziwił jeśli klub Kukiza przestanie istnieć przed końcem kadencji.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiTak że nie zdziwiłbym się, gdyby Kukiz'15 za jakiś czas przekroczył na stałe 15% i powoli zaczął zbliżać się do wielkiej dwójki: PiS i PO.

A ja bym się nie zdziwił jeśli klub Kukiza przestanie istnieć przed końcem kadencji.

Elementarne. Zresztą Tadeusz na nich stawia. Nie dotrwają do końca roku. :)

Content invalid

Haha... :) Czasami dobrze obstawiam :) Może nie będzie tak źle :)

Klub może nie dotrwać. Ale ruch ma potencjał.

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Po prostu, kończy się paliwo na leminżerię.

A ja mam wrażenie że raczej leminżeria - zarówno "lewacka" jak i "prawacka" rośnie równomiernie i bardzo efektywnie wzajemnie się nakręca... i odlatuje....

Haha... :) Czasami dobrze obstawiam :) Może nie będzie tak źle :)

Klub może nie dotrwać. Ale ruch ma potencjał.

Żadnego. Nikt nie wie o co chodzi Kukizowi. Ten bełkot o partiokracji, parę wystąpień narodowców, przedziwny klub, nad którym nikt nie panuje i lider, który maca się z dolnośląską PO albo nazywa Wyklętych bandytami. Litości.

Content invalid

Jeżeli nawet wejdą na przyszłą kadencję, to zostaną połknięci przez PiS w większości. Reszta zostanie przystawką, na przykład uzupełniającą do większości konstytucyjnej, jeżeli PiS jej nie dostanie. Albo stanie się czymś w rodzaju tych dziwnych klubików, o których nikt nie pamięta że w ogóle są w Sejmie.

Content invalid

Napisał/a: japisz

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Po prostu, kończy się paliwo na leminżerię.

A ja mam wrażenie że raczej leminżeria - zarówno "lewacka" jak i "prawacka" rośnie równomiernie i bardzo efektywnie wzajemnie się nakręca... i odlatuje....

Jest bardzo miarodajna metoda. Porównać sobie iwenty obu stron. I zestawić frekwencję, na np. Marszu Niepodległości i demonstracjach KOD.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Nikt nie wie o co chodzi Kukizowi.

A ja mam wrażenie, że coraz więcej ludzi zaczyna go rozumieć. I to właśnie do Kukiza przechodzą wyborcy PiS.

Główne założenia trzeciej siły można z grubsza sprowadzić do trzech puktów:
1) Demokratyzacja: zmiana ordynacji, referenda
2) Więcej wolności w gospodarce: niskie podatki, zmniejszenie biurokracji, itd. itp.
3) W polityce zagranicznej więcej samodzielności i realpolitik

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Ten bełkot o partiokracji

Co jest bełkotem w tym co Kukiz mówi o partiokracji? Ktoś pierwszy raz postawił właściwą diagnozę polskiego systemu politycznego.

Uważam tylko że zjawisko leminżeri jest bardziej widoczne, co jeszcze nie oznacza ze jest dominujące jeśli chodzi o elektorat, nie przechyla wagi w wyborach politycznych całego społeczeństwa ani nie ma wielkiego wpływu na polityczne posunięcia liderów swych obozów (tacy zwykli harcownicy).

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiI to właśnie do Kukiza przechodzą wyborcy PiS.

Jacy wyborcy PiS? PiS ma 30 parę procent elektoratu i tyle ma. Nikt nigdzie nie poszedł. Kukizem podniecają sie kuce i studenci politologii.

Założenia? Przecież oni nie mają żadnego pomysłu jak to realizować. Kto? Tyszka? Apel? Liroy będzie macał sucz..., ten...., zmniejszał aparat administracyjny państwa? Głosują ze Schetyną, w każdej ważnej sprawie. Wymienione punkty realizuje właśnie PiS.

A partiokracja to bełkot, wierzą w nią ludzie którzy nie mają pojęcia o systemach politycznych świata. No bo kim trzeba być, żeby wierzyć że w USA kongresmen reprezentuje wyborców nie partię. No kucem albo studentem politologii.

Content invalid

@TZ'15

1. Demokracja i referenda - ludzie zasadniczo mają referenda w okolicach dwunastnicy. Paliwa z tego nie ma.
2. To obiecuje każdy, z .N na czele.
3. A w tym to mało kto ogarnia ;)

@Plankton

Przyznam, że nie widzę tego wielkiego pola armatami obstawionego. Uchodźcy dadzą trochę paliwa, jak będą naciski to nawet na parę % może, ale to wszystko. Nie są to żywotne problemy.
A inne rzeczy? Serio, nie widzę w czym tak PO miałoby teraz podpaść globalnie.
Bo żeby nie było - sporo wyborców PiS na prawdę średnio się łapie w wielu sprawach i nie do końca ogarnia zamierzenia.
Wrogie media też skutecznie pogrywają - taki Szyszko - czy ktoś z ludu go stara się zrozumieć? Nie, zły minister tnie drzewa. Już, dziękuję.
I tak dalej...

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Kukizem podniecają sie kuce i studenci politologii.

Tak, z Ziemkiewiczem i Warzechą na czele...

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind A partiokracja to bełkot, wierzą w nią ludzie którzy nie mają pojęcia o systemach politycznych świata. No bo kim trzeba być, żeby wierzyć że w USA kongresmen reprezentuje wyborców nie partię. No kucem albo studentem politologii.

Patrz wyżej. To skąd tak duże podziały u Republikanów. Dla jaj?

Pamiętam jak się Kolega upierał, że Trump nie dostanie nominacji :)

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Po drugie, wódz Wielka Trąbka o nominacji może se pomarzyć. A to dlatego, że wbrew Twojemu, Tadek, przekonaniu- amerykański establishment robi i co chce w prawyborach i ewentualne fochy ludu, ma tam gdzie słońce nie dochodzi. Żeby nie było, jestem skłonny postawić pół litra soku kukurydzianego, może być Scott Walker, na to, że Donald dostanie trampa w nos. Idziesz na to?

http://rebelya.pl/forum/watek/81047/

@TZ'15

1. Demokracja i referenda - ludzie zasadniczo mają referenda w okolicach dwunastnicy. Paliwa z tego nie ma.
2. To obiecuje każdy, z .N na czele.
3. A w tym to mało kto ogarnia ;)

@Plankton

Przyznam, że nie widzę tego wielkiego pola armatami obstawionego. Uchodźcy dadzą trochę paliwa, jak będą naciski to nawet na parę % może, ale to wszystko. Nie są to żywotne problemy.
A inne rzeczy? Serio, nie widzę w czym tak PO miałoby teraz podpaść globalnie.
Bo żeby nie było - sporo wyborców PiS na prawdę średnio się łapie w wielu sprawach i nie do końca ogarnia zamierzenia.
Wrogie media też skutecznie pogrywają - taki Szyszko - czy ktoś z ludu go stara się zrozumieć? Nie, zły minister tnie drzewa. Już, dziękuję.
I tak dalej...

ABSOLUTNIE
błędne myślenie. Prokuratura wkrótce przejdzie do kontrataku. Fala aresztowań aferałów przypomni ludowi gdzie jest dobro, a gdzie zuo.

Napisał/a: Unknown_User1. Demokracja i referenda - ludzie zasadniczo mają referenda w okolicach dwunastnicy. Paliwa z tego nie ma.

Zwłaszcza wtedy gdy próg wynosi 50% i w związku z tym media olewają temat...

Napisał/a: Unknown_User2. To obiecuje każdy, z .N na czele.

Ale PiS i PO tego nie realizowały.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiAle PiS i PO tego nie realizowały.

Nie bądźwa samolubne, dejmy cóś Kukizą ponierealizać.

dwie stopki

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Kukizem podniecają sie kuce i studenci politologii.

Tak, z Ziemkiewiczem i Warzechą na czele...

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind A partiokracja to bełkot, wierzą w nią ludzie którzy nie mają pojęcia o systemach politycznych świata. No bo kim trzeba być, żeby wierzyć że w USA kongresmen reprezentuje wyborców nie partię. No kucem albo studentem politologii.

Patrz wyżej. To skąd tak duże podziały u Republikanów. Dla jaj?

Pamiętam jak się Kolega upierał, że Trump nie dostanie nominacji :)

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Po drugie, wódz Wielka Trąbka o nominacji może se pomarzyć. A to dlatego, że wbrew Twojemu, Tadek, przekonaniu- amerykański establishment robi i co chce w prawyborach i ewentualne fochy ludu, ma tam gdzie słońce nie dochodzi. Żeby nie było, jestem skłonny postawić pół litra soku kukurydzianego, może być Scott Walker, na to, że Donald dostanie trampa w nos. Idziesz na to?

http://rebelya.pl/forum/watek/81047/

Warzecha to arcydureń od zawsze. RAZ postanowił zostać wiceWarzechą, kompletnie nie rozumiem czemu, ale przypuszczenia mam okropne. Co do Trumpa, to te wybory to przecież egzemplifikacja zasady, o której piszę. Błąd w mojej prognozę opierał się złej ocenie sił poszczególnych stronnictw, bo koniec końców to Trump i jego nowy establishment wygrał, ale to przecież niczego nie zmienia.

Content invalid

Aha, czyli że skoro Trumpek wygrał to po prostu musiał być częścią establishmentu? :)

Nie, skąd ten wniosek? No właśnie przecież piszę, że fakt że jest odwrotnie niczego nie zmienia.

Content invalid

Jak to niczego nie zmienia? Upierał się Kolega, że Trump, kandydat popierany przez lud, który występuje otwarcie przeciw establishmentowi nie ma w starciu z nim żadnych szans. I co? Jakoś wygrał...

Jak to niczego nie zmienia? Upierał się Kolega, że Trump, kandydat popierany przez lud, który występuje otwarcie przeciw establishmentowi nie ma w starciu z nim żadnych szans. I co? Jakoś wygrał...

Nie kazdy estabishment popiera lewacka wizje swiata, czego Anglia jest przykladem i jej wyjscie z EU

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiJakoś wygrał...

No więc tłumaczyłem Koledze. Nie doceniłem siły Trumpa, ale zasada ta sama. Proszę sobie wyobrazić, że Stanisław Żytni, działacz PO- dotychczas szczebla gminno-powiatowego z Kozienic Dolnych, przejmuje władzę w PO, czyści ją z ludzi Tuska i Schetyny. Czy to zmieni PO? Zmieni. Czy zmieni system jako taki? Nie.

Content invalid

POWIEDZCIE
mi. Dlaczego sądzicie, że Prezes będzie się trzymał paradygmatu demokracji liberalnej? To za duże ryzyko. To nie ma sensu.

Bo to żoliborski inteligencina. Tacy nie porzucają wzniosłej idei pod wpływem prozaicznych faktów.

Napisał/a: Andrzej ROCKS

POWIEDZCIE
mi. Dlaczego sądzicie, że Prezes będzie się trzymał paradygmatu demokracji liberalnej? To za duże ryzyko. To nie ma sensu.

Bo inaczej będzie krwawa napierdalanka, a tego nie chce.

Napisał/a: Jiuser π

Napisał/a: Andrzej ROCKS

POWIEDZCIE

Bo inaczej będzie krwawa napierdalanka, a tego nie chce.

NIE
będzie. Co najwyżej możemy miec problemy z EU. Nie może ryzykować pudłoodsiadki. Da się 650+. Kolejne wybory musi wygrać, tak aby utrzymać władzę.

Napisał/a: Radarovsky

Bo to żoliborski inteligencina. Tacy nie porzucają wzniosłej idei pod wpływem prozaicznych faktów.

IDEA
jedynowładztwa jest równie wzniosła, o ile nie bardziej.

Kantar Public dla "wSieci":

PiS 35
PO 26
Kukiz 13
Nowoczesna 10
SLD 5
PSL 4
Wolność 3
Razem 3

Kantar Public dla "wSieci":

PiS 35
PO 26
Kukiz 13
Nowoczesna 10
SLD 5
PSL 4
Wolność 3
Razem 3

Powrot do normalnosci, jednak sondaz newsweeka na Twitterze bije wszystko

Napisał/a: Coriolanus dla "wSieci"

:D :D

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Rafał A. Ziemkiewicz‏ @R_A_Ziemkiewicz
Jak odwrócić niekorzystny trend w sondażach? Okazuje sie, że to prostsze niż myślałem: wystarczy samemu je zamówić!
8:44 PM · 6.04.2017

Poprzednie były dla GW i TVN i jakoś nikt nie zgłaszał obiekcji. A PO dostała +12 pp. znikąd i nie wiadomo za co. Nikt się nie dziwił. Ludzie!

Content invalid

Któreś są robione. Albo te z zeszłego tygodnia albo dzisiejszy.

Któreś są robione. Albo te z zeszłego tygodnia albo dzisiejszy.

Dlaczego?

Content invalid

Bo się wykluczają.

Ten wskazuje (uzasadniony IMHO) wzrost PIS o jakieś 1-2 procent, w stosunku do tego co było przez ostatni rok. I jeszcze wzrost Kukiz 15. Tamte, były przemeblowaniem, zwłaszcza w kwestii PO i .N. A RAZ się uaktywnił akurat na ten. Dziwne, nie?

Content invalid

W tamtych PiS spadł poniżej 30-tu, a teraz znowu ma 35?

W tamtych PiS spadł poniżej 30-tu, a teraz znowu ma 35?

W tamtych PO, zupełnie nie wiadomo dlaczego, dostała od 12 do 14 pp. Nikt nie spytał "dlaczego". Wszyscy uznali, że wszystko spoko i "sygnał alarmowy". To PiS, po paru sukcesach, nie mógł dostać + 5 ?

Content invalid

Ja do sondaży zawsze podchodzę z dużym dystansem. Któreś na pewno były robione. Albo jedne i drugie...

Ja do sondaży zawsze podchodzę z dużym dystansem. Któreś na pewno były robione. Albo jedne i drugie...

Ale to nie chodzi o sondażę. Sondaże są niewiarygodne, ogólnie. To jasne. Ale akurat ten sondaż, to mniej więcej te same wartości co przez ostatni rok. Ale dlatego, że pojawiły się trzy na których PiS zniżkował- nagle wszyscy dostali pierdolca. I to jest dziwne i istotne, nie sam sondaż.

Content invalid

Sondaż "Polski The Times" i dzienników regionalnych:

PiS 34,3
PO 26,2
Nowoczesna 10,8
Kukiz 9,8
SLD 5,5
PSL 5,2
Razem 3,7
Wolność 2,2
Ruch Narodowy 1,6

Zmiany w stosunku do poprzedniego sondażu dzienników regionalnych z października 2016:

PiS +0,4
PO +5,5
Nowoczesna -6,7
Kukiz +1,2
SLD -0,5
PSL +1
Razem -0,5
Wolność b.z.
RN +0,1

Wniosek: elektoraty PO i N to naczynia połączone, przelewa się raz to raz tu. PiS stabilnie.

Inna metodologia. Inaczej potraktowano odpowiedzi ankietowanych "nie wiem/nie powiem" (ok 15%) w tym ostatnim sondażu Kantar (dla W Sieci) - rozdzielono je proporcjonalnie, dlatego liderowi wychodzi też trochę więcej niż w poprzednim sondażu Kantar dla GW gdzie były uwzględnione tylko wskazania zdecydowanych. Dlatego wczorajsze doniesienia Dziennika TV że teraz PiS znowu zyskuje są jednak też grubą manipulacją ("słuszne media" publikują "dobre wyniki sondaży" ). Nie trzeba więc specjalnie na bezczela dodawać fikcyjnych głosów - wystarczy pokazać/nie pokazać niezdecydowanych i i zestawić z odpowiednim sondażem żeby "podrasować" trend sondażowy pod własne preferencje.

JEST
to jasny sygnał, w którą stronę to ma iść.

CBOS:

PiS 37 (b.z.)
PO 26 (+7)
Kukiz 9 (b.z.)
Nowoczesna 5 (-3)
PSL 4 (-1)
SLD 4
Wolność 2
Razem 2

CBOS:

PiS 37 (b.z.)
PO 26 (+7)
Kukiz 9 (b.z.)
Nowoczesna 5 (-3)
PSL 4 (-1)
SLD 4
Wolność 2
Razem 2

Czarna seria, platfusy w żałobie

Tu twierdza, ze PiS ma 41% http://tiny.pl/g51b4

Widziałem sondaż z 60 procentami. Skoro nie wyszło z fejkami ze zjadzem PiS, to teraz będą sztucznie pompować, żeby potem powiedzieć że się nie sprawdza. Uważałbym.

Content invalid

japisz OK

Napisał/a: Executor

japisz OK

I tak się właśnie robi w wuja społeczeństwo. Policzcie sobie samych zdecydowanych, wychodzi ok. 34 dla pis i 25 dla po. Czyli pis +4 pp., po -5 w stosunku do poprzednich, gdzie byli koło 30. W samych zdecydowanych. To rzeczywiście, nie ma zmiany, tylko metodologia harehare.

Content invalid

spojrzmy jak wygladaja sondaze na Wegrzech http://tiny.pl/g51zb tam Fidesz wygral wybory po podobnej aferze tasmowej jak u nas PiS

Niepojęte jest dla mnie wciąż tak wysokie poparcie dla PO, chcą być antypis, ok, już choćby ta pełna cieniasów nowoczesna, zrozumiałbym SLD, Razem, PSL jako partia drugiego wyboru kojarząca się (powtarzam, kojarząca się) neutralnie światopoglądowo i z zębem tradycji, może Kukiz, dla liberałów wolnoście, korwiny, knpy i tym podobne. Tłumaczę to tylko i wyłącznie zjawiskiem przyzwyczajenia, jak ktoś np przez dwa ostatnie wybory głosował na PO to i zrobi to dalej by nie przyznać się przed sobą do błędu i nie zagłosuje na dajmy na to nowoczesną, o PiSie nie wspominając.

np to: https://www.youtube.com/watch?v=SICFCSwzlFY bełkotanie, samozaoranie, na początku pomyślałem "mocarz lub jakaś biała siłą do nosa", ale po późniejszym zamuleniu bardziej zajeżdża opiatami. Nie wykluczam tradycyjnych polskich procentów. Przy tej erudycji, powierzchowności to i pan Petru wyrasta na umiarkowaną powagę.

Napisał/a: Jiuser πNiepojęte jest dla mnie wciąż tak wysokie poparcie dla PO

Nie zapominajmy, że 6 lat po upadku komuny Polacy wybrali sobie na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego...

Ostatnie półtora roku. Walka o ten sam elektorat między PO, a No i Kukiz'15, a Korwinem:

Nowy CBOS pis 41,1-po 26,7. #zmianametodologii

Content invalid

Napisał/a: Jiuser πNiepojęte jest dla mnie wciąż tak wysokie poparcie dla PO

Inna percepcja rzeczywistości, inne priorytety oceny. Niemało, zgaduję, takich jasnogrodzian, którym poprzednie 2 kadencje jawią się świetlanie. Poparcie dla PO poleciało na łeb dopiero na sam koniec. Rządy PiSu tylko utrwalają ich determinację. Co do wielu innych zapewne - to kwestia wyboru, przeciw komu są bardziej, to mocno fluktuuje.

Reżyseria: Peyo

Napisał/a: Unknown_User3. Niestety, 500+ jest już powoli traktowane jako norma a nie bonus za który trzeba być wdzięcznym.

bo to nie jest bonus z prywatnej kieszeni polityków PIS, tylko coś na co się ludzie zrzucają.

Napisał/a: Roberto CarlosCzarna seria, platfusy w żałobie

przybycie 7 pkt procentowych PO i to w CBOS to żałoba?

Napisał/a: termodynamik90bo to nie jest bonus z prywatnej kieszeni polityków PIS, tylko coś na co się ludzie zrzucają.

+1

Napisał/a: termodynamik90bo to nie jest bonus z prywatnej kieszeni polityków PIS, tylko coś na co się ludzie zrzucają.

Wcześniej zrzucali się na ośmiorniczki teraz na dzieci, różnica jest zasadnicza.

Napisał/a: termodynamik90przybycie 7 pkt procentowych PO i to w CBOS to żałoba?

Przez żałobę rozumiem ciągle wysokie poparcie dla PiSu dające im samodzielne rządy w przypadku wcześniejszych wyborów

Napisał/a: Executor

+1

Kolega tak na poważnie?

Content invalid

Tymczasem, po zmianie metodologii na wyniki wyborów w Stargardzie(tradycyjne poparcie PO na poziomach rekordowych, w najbardziej peowskim Zachodniopomorskim), kandydatka PO 1 (słownie-jeden) procent poparcia.

Content invalid

Napisał/a: Roberto CarlosWcześniej zrzucali się na ośmiorniczki teraz na dzieci, różnica jest zasadnicza.

demagogia, bo to jest zupełnie inny rząd wielkości. Nie mówiąc już o tym, że aparat urzędniczy za PIS jest dalej rozbuchany i pochłania dużo za dużo pieniędzy.

Napisał/a: Roberto CarlosPrzez żałobę rozumiem ciągle wysokie poparcie dla PiSu dające im samodzielne rządy w przypadku wcześniejszych wyborów

a na jakiego grzyba im teraz wcześniejsze wybory? Myśli powinny być ukierunkowane na 1) 2019 rok, 2) reelekcję Dudy.

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Kolega tak na poważnie?

a co to jest bonus? Bonus to jest, jak szef da premię, bo hajs się w firmie zgadza, wyniki są świetne i ogólnie dobry humor. W zadłużonym państwie to po prostu delikatna zabawa w janosika, którą trzeba będzie odbić gdzie indziej. Oczywiście 500+ ma swoje plusy, wiele dzieci na tym skorzystało i bieda przestała im przeszkadzać w egzystencji, ale to nie jest żaden prezent od dobrego wujka Kaczora.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.