PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: termodynamik90W zadłużonym państwie to po prostu delikatna zabawa w janosika, którą trzeba będzie odbić gdzie indziej.

No właśnie, murwa kać, nie TRZEBA. Bo u PO nie kończyło się na ośmiorniczkach. I

Napisał/a: termodynamik90 zupełnie inny rząd wielkości

to prawda, tylko zupełnie nie w tą stronę co Kolega myśli.

Content invalid

Napisał/a: termodynamik90W zadłużonym państwie to po prostu delikatna zabawa w janosika, którą trzeba będzie odbić gdzie indziej.

No właśnie, murwa kać, nie TRZEBA. Bo u PO nie kończyło się na ośmiorniczkach. I

Napisał/a: termodynamik90 zupełnie inny rząd wielkości

to prawda, tylko zupełnie nie w tą stronę co Kolega myśli.

Content invalid

Osmiorniczki to potoczna nazwa wszelkich zlodziejskich przekretow, ktore kosztowaly podatnikow duzo wiecej niz 500+ wyborca PiSu to dokladnie rozumie i woli sie skladac na 500+ niz wrocic do powyzszych osmiorniczek.
Wczesniejsze czy nie wczesniejsze wybory to nie ma znaczenia, wazne jest wysokie poparcie PiSu, a ktore przyprawia o palpitacje serca platfusow.

"Tylko prawda jest ciekawa"

Dubel

"Tylko prawda jest ciekawa"

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Napisał/a: Jiuser πNiepojęte jest dla mnie wciąż tak wysokie poparcie dla PO

Nie zapominajmy, że 6 lat po upadku komuny Polacy wybrali sobie na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego...

Tylko Olek jawił się wtedy no jako taki Olek, swojski, potańczyć potrafi, nowoczesny jak na tamte czasy, wyluzowany, ręka w kieszeni, przystojny, uśmiech, żadnych nawiązań do realnego socjalizmu, a ikony PO jawią się tylko i wyłącznie jako antypis. Na przykład na antyklerykalne hasła w Polsce też jest potencjał dajmy na to na 10%, wykorzystał to Palikot, pewnie wykorzysta to teraz Razem, ale żeby tyle na PO?

Jedyne wytłumaczenie to że twardy powtarzam twardy elektorat antypis jest aż tak liczny, że z braku laku będzie gromadził się koło lidera opozycji jakikolwiek by ten lider nie był, ale to dość smutny scenariusz nie dający PiS prawie żadnych zdolności koalicyjnych w perspektywie następnych wyborów.

Po dzisisiejszej wtopie w Stargardzie, nie sposób się nie zastanowić- ile rzeczywiście ma PO?

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind

Po dzisisiejszej wtopie w Stargardzie, nie sposób się nie zastanowić- ile rzeczywiście ma PO?

Śladowe punkciki dla PO są bez znaczenia skoro ugrupowanie pana Zająca 87 procentami "miażdży" teraz wszystkich w całej Polsce (łącznie z niszowym PiS). Tylko dlaczego jeszcze nie odnotowały tego ogólnopolskie sondażownie...

Napisał/a: japisz

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind

Śladowe punkciki dla PO są bez znaczenia skoro ugrupowanie pana Zająca 87 procentami "miażdży" teraz wszystkich w całej Polsce (łącznie z niszowym PiS). Tylko dlaczego jeszcze nie odnotowały tego ogólnopolskie sondażownie...

Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno. Tylko, że jak w dwóch sondażach przyroslo po, to jakoś Kolega zarzucił ostrożność.

Content invalid

Jiuser π

Jedyne wytłumaczenie to że twardy powtarzam twardy elektorat antypis jest aż tak liczny, że z braku laku będzie gromadził się koło lidera opozycji jakikolwiek by ten lider nie był, ale to dość smutny scenariusz nie dający PiS prawie żadnych zdolności koalicyjnych w perspektywie następnych wyborów.

Aż strach pomyśleć jakie mieliby poparcie, gdyby na ich czele stał nie skompromitowany Schetyna tylko na przykład Trzaskowski. Jedyne pocieszenie, że zostali najmłodsze pokolenie nie jest już takie głupie.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno.

Chciałem tylko wskazać na kompletnie inną inszość lokalnych układów politycznych w takim mieście jak rzeczony Stargard w stosunku wyników do wyborów do parlamentu w tymże samym Stargardzie. Tego zupełnie nie da porównywać. W X 2015 r było w tym mieście: 34%PO, nieco tylko mniej bo 29% dla PiS. Zaś poprzedni burmistrz S. był związany najpierw z PiS a w ostatnich wyborach miał poparcie PO.

Napisał/a: Roberto CarlosWczesniejsze czy nie wczesniejsze wybory to nie ma znaczenia, wazne jest wysokie poparcie PiSu, a ktore przyprawia o palpitacje serca platfusow.

mnie nie przyprawiało o palpitacje serca wysokie poparcie PO ani Komorowskiego przed wyborami, z tych samych powodów nie widzę powodu do hurraoptymizmu w tym przypadku. Szczególnie, jeżeli sondaże pochodzą z CBOS.

Napisał/a: japisz

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno.

Chciałem tylko wskazać na kompletnie inną inszość lokalnych układów politycznych w takim mieście jak rzeczony Stargard w stosunku wyników do wyborów do parlamentu w tymże samym Stargardzie. Tego zupełnie nie da porównywać. W X 2015 r było w tym mieście: 34%PO, nieco tylko mniej bo 29% dla PiS. Zaś poprzedni burmistrz S. był związany najpierw z PiS a w ostatnich wyborach miał poparcie PO.

No ale to przecież nie o to chodzi. Wiadomo, że wybory lokalne mają swoją specyfikę. I może wygrać kandydat spoza systemu. Ale jednak, dwie główne partie mogą wystawić wypchanego konia i natlucze pewne poparcie, tylko z racji tego że ma to poparcie. No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis. Zaryzykuje, że gorszym prognostykiem byłoby zwycięstwo o 1 pp.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis.

11%? zwycięstwem? Jakim cudem, skoro poprzednio było 20-parę?

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Napisał/a: Executor

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis.

11%? zwycięstwem? Jakim cudem, skoro poprzednio było 20-parę?

Nigdy nie wyszli tam ponad 12 procent. Wygrał facet, który wygrywa od kilku kadencji. I to nie ma znaczenia, taka jest specyfika wyborów lokalnych. Istotna jest ilość głosów oddanych na partie, bo te głosy zostały oddane z powodów preferencji wyborczych. I z tego wynika, że PiS ma solidną przewagę nad PO. I dla tego porównania nie ma żadnego znaczenia czy PiS wygrał czy nie. Ważnie ile miało PiS a ile PO.

Poza tym, powtórzę mówimy o jednym z dwóch województw w Polsce(oprócz Wielkopolski), w których PiS nie ma większości. Sorry, ale jeżeli w takim województwie PO uzyskuje 1 procent, to nawet biorąc rozmaite poprawki na okoliczności to jest tragedia. I dlatego mówię, że gdyby nawet wygrał kandytat PiS, ale jednym procentem- to cóż, bywa. Ale to znaczy, że PO pada nawet w swoich twierdzach.

Content invalid

Były prezydent Świdnicy - Wojciech Murdzek, który pełnił swoją funkcję z ramienia PO i był wysoko ocenianym samorządowcem w rankingu Wprost - jest dzisiaj posłem z ramienia PiS. Prawdopodobnie dlatego, że w Świdnicy nie ma PiSu. Ale nie wiem na pewno, bo ja tych tam-tu układów nie znam.

Sondaż IBRiS dla Faktu i Radia Zet:

PiS 32,7 (+2,2)
PO 25,7 (-3,5)
Kukiz, 8,0 (-0,8)
PSL 7,0 (+0,3)
Nowoczesna 6,3 (-1,1)
SLD 5,9 (b.z.)
Razem 4,5

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Pompują na siłę SLD... Chociaż kto wie. Może odebrali trochę PiS.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Kantar Public:

PiS 28 (+1)
PO 27 (+3)
Kukiz 12 (+1)
Nowoczesna 5 (-3)
PSL 4
SLD 3
Razem 2
Wolność 2

Sondaż wykonano 12 kwietnia.

GW i wszystko jasne.

Mówię jak ma być.

Palade zliczył procenty (13 procent niezdecydowanych) i wyszło mu, że łącznie w sądaszu wzięło udział 96 procent tych, co wzięło udział w sondarzu.

Content invalid

Kantar Public:

PiS 38 (+3)
PO 19 (-2)
Kukiz 11 (+3)
Nowoczesna 5 (-3)
SLD 4 (b.z.)
PSL 3 (-1)
Razem 2 (b.z.)
Wolność 1 (b.z.)
TR 1 (+1)

Jedna uwaga: sondaż Kantar Public, który podałem 14 kwietnia był wykonany dla Wyborczej w dniu 12 kwietnia. Dzisiaj ogłoszony sondaż był wykonany wcześniej bo 6 - 11 kwietnia. Dlaczego dopiero dzisiaj ogłoszony? Nie wiadomo. No i rozbieżność wyników zastanawiająca...

To zupełnie przypadkiem. Ot, ktoś przechodził, szukał cukru do kawy, zajrzał do szuflady a tu sądasz leży. Opublikuję, pomyślał!
-sam jesteś sądasz- pomyślał Stirlitz schowany za fortepianem

Content invalid

Palade przeliczył zdecydowanych.

Marcin Palade‏ @MarcinPalade

Kantar (zdecydowani): @pisorgpl 45% @Platforma_org 22% @Kukiz15 13% @Nowoczesna 6% @sldpoland 5% @nowePSL 4% @partiarazem 2% @_Wolnosc 1%
10:54 - 20.04.2017

Content invalid

Napisał/a: Coriolanus Kantar Public:

PiS 38 (+3)
PO 19 (-2)
Kukiz 11 (+3)
Nowoczesna 5 (-3)
SLD 4 (b.z.)
PSL 3 (-1)
Razem 2 (b.z.)
Wolność 1 (b.z.)
TR 1 (+1)

Mandaty sejmowe:
PiS 260
PO 127
K'15 64
.N 9

Większość konstytucyjna - 307
PiS+K'14 - 324

Wg https://c186k.neocities.org/mandaty.html

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Marcin Palade‏ @MarcinPalade

Kantar (zdecydowani): @pisorgpl 45% @Platforma_org 22% @Kukiz15 13% @Nowoczesna 6% @sldpoland 5% @nowePSL 4% @partiarazem 2% @_Wolnosc 1%

Jeszcze lepiej.

Mandaty sejmowe:
PiS 271
PO 114
K'15 64
.N 9
SLD 2

IBRiS dla Rzeczpospolitej:

PiS 31,7 (+2,7)
PO 30 (+3)
Kukiz 10,3 (+2,3)
Nowoczesna 6,3 (-2,7)
SLD 5,2 (+0,2)
PSL 4,4 (-1,6)
Razem 3,4 (-1,6)

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.