PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Napisał/a: termodynamik90W zadłużonym państwie to po prostu delikatna zabawa w janosika, którą trzeba będzie odbić gdzie indziej.

No właśnie, murwa kać, nie TRZEBA. Bo u PO nie kończyło się na ośmiorniczkach. I

Napisał/a: termodynamik90 zupełnie inny rząd wielkości

to prawda, tylko zupełnie nie w tą stronę co Kolega myśli.

Content invalid

Napisał/a: termodynamik90W zadłużonym państwie to po prostu delikatna zabawa w janosika, którą trzeba będzie odbić gdzie indziej.

No właśnie, murwa kać, nie TRZEBA. Bo u PO nie kończyło się na ośmiorniczkach. I

Napisał/a: termodynamik90 zupełnie inny rząd wielkości

to prawda, tylko zupełnie nie w tą stronę co Kolega myśli.

Content invalid

Osmiorniczki to potoczna nazwa wszelkich zlodziejskich przekretow, ktore kosztowaly podatnikow duzo wiecej niz 500+ wyborca PiSu to dokladnie rozumie i woli sie skladac na 500+ niz wrocic do powyzszych osmiorniczek.
Wczesniejsze czy nie wczesniejsze wybory to nie ma znaczenia, wazne jest wysokie poparcie PiSu, a ktore przyprawia o palpitacje serca platfusow.

"Tylko prawda jest ciekawa"

Dubel

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Napisał/a: Jiuser πNiepojęte jest dla mnie wciąż tak wysokie poparcie dla PO

Nie zapominajmy, że 6 lat po upadku komuny Polacy wybrali sobie na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego...

Tylko Olek jawił się wtedy no jako taki Olek, swojski, potańczyć potrafi, nowoczesny jak na tamte czasy, wyluzowany, ręka w kieszeni, przystojny, uśmiech, żadnych nawiązań do realnego socjalizmu, a ikony PO jawią się tylko i wyłącznie jako antypis. Na przykład na antyklerykalne hasła w Polsce też jest potencjał dajmy na to na 10%, wykorzystał to Palikot, pewnie wykorzysta to teraz Razem, ale żeby tyle na PO?

Jedyne wytłumaczenie to że twardy powtarzam twardy elektorat antypis jest aż tak liczny, że z braku laku będzie gromadził się koło lidera opozycji jakikolwiek by ten lider nie był, ale to dość smutny scenariusz nie dający PiS prawie żadnych zdolności koalicyjnych w perspektywie następnych wyborów.

Po dzisisiejszej wtopie w Stargardzie, nie sposób się nie zastanowić- ile rzeczywiście ma PO?

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind

Po dzisisiejszej wtopie w Stargardzie, nie sposób się nie zastanowić- ile rzeczywiście ma PO?

Śladowe punkciki dla PO są bez znaczenia skoro ugrupowanie pana Zająca 87 procentami "miażdży" teraz wszystkich w całej Polsce (łącznie z niszowym PiS). Tylko dlaczego jeszcze nie odnotowały tego ogólnopolskie sondażownie...

Napisał/a: japisz

Śladowe punkciki dla PO są bez znaczenia skoro ugrupowanie pana Zająca 87 procentami "miażdży" teraz wszystkich w całej Polsce (łącznie z niszowym PiS). Tylko dlaczego jeszcze nie odnotowały tego ogólnopolskie sondażownie...

Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno. Tylko, że jak w dwóch sondażach przyroslo po, to jakoś Kolega zarzucił ostrożność.

Content invalid

Jiuser π

Jedyne wytłumaczenie to że twardy powtarzam twardy elektorat antypis jest aż tak liczny, że z braku laku będzie gromadził się koło lidera opozycji jakikolwiek by ten lider nie był, ale to dość smutny scenariusz nie dający PiS prawie żadnych zdolności koalicyjnych w perspektywie następnych wyborów.

Aż strach pomyśleć jakie mieliby poparcie, gdyby na ich czele stał nie skompromitowany Schetyna tylko na przykład Trzaskowski. Jedyne pocieszenie, że zostali najmłodsze pokolenie nie jest już takie głupie.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno.

Chciałem tylko wskazać na kompletnie inną inszość lokalnych układów politycznych w takim mieście jak rzeczony Stargard w stosunku wyników do wyborów do parlamentu w tymże samym Stargardzie. Tego zupełnie nie da porównywać. W X 2015 r było w tym mieście: 34%PO, nieco tylko mniej bo 29% dla PiS. Zaś poprzedni burmistrz S. był związany najpierw z PiS a w ostatnich wyborach miał poparcie PO.

Napisał/a: Roberto CarlosWczesniejsze czy nie wczesniejsze wybory to nie ma znaczenia, wazne jest wysokie poparcie PiSu, a ktore przyprawia o palpitacje serca platfusow.

mnie nie przyprawiało o palpitacje serca wysokie poparcie PO ani Komorowskiego przed wyborami, z tych samych powodów nie widzę powodu do hurraoptymizmu w tym przypadku. Szczególnie, jeżeli sondaże pochodzą z CBOS.

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Jeżeli Kolega nie rozumie, co oznacza 10 krótka przewaga PiS w tradycyjnie i dogłębnie dotychczas peoskim okręgu w skali Polski, razem z 10-12 procentową przewagą w ogólnopolskich sondażach- to trudno.

Chciałem tylko wskazać na kompletnie inną inszość lokalnych układów politycznych w takim mieście jak rzeczony Stargard w stosunku wyników do wyborów do parlamentu w tymże samym Stargardzie. Tego zupełnie nie da porównywać. W X 2015 r było w tym mieście: 34%PO, nieco tylko mniej bo 29% dla PiS. Zaś poprzedni burmistrz S. był związany najpierw z PiS a w ostatnich wyborach miał poparcie PO.

No ale to przecież nie o to chodzi. Wiadomo, że wybory lokalne mają swoją specyfikę. I może wygrać kandydat spoza systemu. Ale jednak, dwie główne partie mogą wystawić wypchanego konia i natlucze pewne poparcie, tylko z racji tego że ma to poparcie. No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis. Zaryzykuje, że gorszym prognostykiem byłoby zwycięstwo o 1 pp.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis.

11%? zwycięstwem? Jakim cudem, skoro poprzednio było 20-parę?

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Napisał/a: Executor

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind No i po korekcie na matecznik po, ten wynik jest totalnym zwycięstwem pis.

11%? zwycięstwem? Jakim cudem, skoro poprzednio było 20-parę?

Nigdy nie wyszli tam ponad 12 procent. Wygrał facet, który wygrywa od kilku kadencji. I to nie ma znaczenia, taka jest specyfika wyborów lokalnych. Istotna jest ilość głosów oddanych na partie, bo te głosy zostały oddane z powodów preferencji wyborczych. I z tego wynika, że PiS ma solidną przewagę nad PO. I dla tego porównania nie ma żadnego znaczenia czy PiS wygrał czy nie. Ważnie ile miało PiS a ile PO.

Poza tym, powtórzę mówimy o jednym z dwóch województw w Polsce(oprócz Wielkopolski), w których PiS nie ma większości. Sorry, ale jeżeli w takim województwie PO uzyskuje 1 procent, to nawet biorąc rozmaite poprawki na okoliczności to jest tragedia. I dlatego mówię, że gdyby nawet wygrał kandytat PiS, ale jednym procentem- to cóż, bywa. Ale to znaczy, że PO pada nawet w swoich twierdzach.

Content invalid

Były prezydent Świdnicy - Wojciech Murdzek, który pełnił swoją funkcję z ramienia PO i był wysoko ocenianym samorządowcem w rankingu Wprost - jest dzisiaj posłem z ramienia PiS. Prawdopodobnie dlatego, że w Świdnicy nie ma PiSu. Ale nie wiem na pewno, bo ja tych tam-tu układów nie znam.

Sondaż IBRiS dla Faktu i Radia Zet:

PiS 32,7 (+2,2)
PO 25,7 (-3,5)
Kukiz, 8,0 (-0,8)
PSL 7,0 (+0,3)
Nowoczesna 6,3 (-1,1)
SLD 5,9 (b.z.)
Razem 4,5

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Pompują na siłę SLD... Chociaż kto wie. Może odebrali trochę PiS.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Jak widać spadek PiS był chwilowy. W razie wyborów spokojnie dojedziemy do 40%.

Mówię jak ma być.

Kantar Public:

PiS 28 (+1)
PO 27 (+3)
Kukiz 12 (+1)
Nowoczesna 5 (-3)
PSL 4
SLD 3
Razem 2
Wolność 2

Sondaż wykonano 12 kwietnia.

GW i wszystko jasne.

Mówię jak ma być.

Palade zliczył procenty (13 procent niezdecydowanych) i wyszło mu, że łącznie w sądaszu wzięło udział 96 procent tych, co wzięło udział w sondarzu.

Content invalid

Kantar Public:

PiS 38 (+3)
PO 19 (-2)
Kukiz 11 (+3)
Nowoczesna 5 (-3)
SLD 4 (b.z.)
PSL 3 (-1)
Razem 2 (b.z.)
Wolność 1 (b.z.)
TR 1 (+1)

Jedna uwaga: sondaż Kantar Public, który podałem 14 kwietnia był wykonany dla Wyborczej w dniu 12 kwietnia. Dzisiaj ogłoszony sondaż był wykonany wcześniej bo 6 - 11 kwietnia. Dlaczego dopiero dzisiaj ogłoszony? Nie wiadomo. No i rozbieżność wyników zastanawiająca...

To zupełnie przypadkiem. Ot, ktoś przechodził, szukał cukru do kawy, zajrzał do szuflady a tu sądasz leży. Opublikuję, pomyślał!
-sam jesteś sądasz- pomyślał Stirlitz schowany za fortepianem

Content invalid

Palade przeliczył zdecydowanych.

Marcin Palade‏ @MarcinPalade

Kantar (zdecydowani): @pisorgpl 45% @Platforma_org 22% @Kukiz15 13% @Nowoczesna 6% @sldpoland 5% @nowePSL 4% @partiarazem 2% @_Wolnosc 1%
10:54 - 20.04.2017

Content invalid

Napisał/a: Coriolanus Kantar Public:

PiS 38 (+3)
PO 19 (-2)
Kukiz 11 (+3)
Nowoczesna 5 (-3)
SLD 4 (b.z.)
PSL 3 (-1)
Razem 2 (b.z.)
Wolność 1 (b.z.)
TR 1 (+1)

Mandaty sejmowe:
PiS 260
PO 127
K'15 64
.N 9

Większość konstytucyjna - 307
PiS+K'14 - 324

Wg https://c186k.neocities.org/mandaty.html

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Marcin Palade‏ @MarcinPalade

Kantar (zdecydowani): @pisorgpl 45% @Platforma_org 22% @Kukiz15 13% @Nowoczesna 6% @sldpoland 5% @nowePSL 4% @partiarazem 2% @_Wolnosc 1%

Jeszcze lepiej.

Mandaty sejmowe:
PiS 271
PO 114
K'15 64
.N 9
SLD 2

IBRiS dla Rzeczpospolitej:

PiS 31,7 (+2,7)
PO 30 (+3)
Kukiz 10,3 (+2,3)
Nowoczesna 6,3 (-2,7)
SLD 5,2 (+0,2)
PSL 4,4 (-1,6)
Razem 3,4 (-1,6)

HAHAAHAHAHAAHAHAHAAHA

>->-> Po komuchach faryzeuszach przyjdą komuchy bezbożne <-<-<-

MB na dwa tygodnie przed pierwszą turą prezydenckich dawał Komorowskiemu 42, a Dudzie 27... :)

Ich wiarygodność jest zerowa.

PiS z Kukizem nie mogą mieć łącznie tak mało. Bo gdzie to niby poszło?

Kantar MB SA dla "Faktów" TVN:

PO 31 (+4)
PiS 29 (b.z.)
Kukiz 10 (b.z.)
SLD 6 (-2)
Nowoczesna 5 (-3)

TVN😉

Mówię jak ma być.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiPiS z Kukizem nie mogą mieć łącznie tak mało. Bo gdzie to niby poszło?

Nigdzie nie poszli. Zapewne więcej ludzi zadeklarowało udział w wyborach. Do PO wrócili ludzie wcześniej deklarujący, że nie będą głosować.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiPiS z Kukizem nie mogą mieć łącznie tak mało. Bo gdzie to niby poszło?

Rządzi PiS a wyborcom PiS wstyd?

Napisał/a: Coriolanus

Nigdzie nie poszli. Zapewne więcej ludzi zadeklarowało udział w wyborach. Do PO wrócili ludzie wcześniej deklarujący, że nie będą głosować.

Nadal dziwnie mało.

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-Majikthise

Rządzi PiS a wyborcom PiS wstyd?

Possible.

Muszą się zrekonstruować.

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-Majikthise Rządzi PiS a wyborcom PiS wstyd?

:DDDDD

Napisał/a: post-gienek

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-Majikthise Rządzi PiS a wyborcom PiS wstyd?

:DDDDD

Śmiej się śmiej, ale wiadomo że nie pisze o twardym elektoracie.

29 to tyle ile PiS dostał w 2011.

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-Majikthise Śmiej się śmiej, ale wiadomo że nie pisze o twardym elektoracie.

Spoko, spoko;]

Pompują

Więcej miesięcznic.

Napisał/a: Michał Baczek Więcej miesięcznic.

załapiesz się na punt 8

http://rebelya.pl/forum/watek/87045/

chyba sobie wydrukam ten zestaw antytrolowy

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Artur chyba sobie wydrukam ten zestaw antytrolowy

wrzuć na luzzz.... wszędzie dokoła widzisz agentów i trolli?

No więc informuję zaniepokojonych(bo przecież nie napiszemy, że Chzcz... coś tam), rze w najnowszym sondażu nie ma w ogóle PSL. Taki łun wiarygodny. Inwestujcie w srebro!

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind w najnowszym sondażu nie ma w ogóle PSL

Skąd wziąłeś ten obrazek?

Ugrupowanie Ryszarda Petru miało spadek poparcia z 15 do 5% i w związku z tym pan Petru zrezygnował z przewodnictwa w partii, zachował się uczciwie wobec wyborców, warto być przyzwoitym. Teraz od garbu wstydu, który rośnie z każdym miesiącem PiS leci w dół, Platforma Obywatelska ma pierwsze miejsce, to ostatni dzwonek, żeby Pis zmienił swoją politykę w przeciwnym razie będzie musiał ustąpić przed końcem kadencji mając najgorsze sondażowe wyniki od lat

:)

Napisał/a: Jiuser πPetru zrezygnował z przewodnictwa w parti

klubu

Tak se myślę... Czy nie warto by mieć własnego, rebelyanckiego, sondażu preferencji wyborczych? Powinien być imienny (po nickach, nie anonimowy - widać kto na kogo), głosowanie tylko dla Rebelyantów (konto na R.), każdy powinien móc w dowolnym czasie zmieniać zdanie a optymalnie sondaż powinien dawać możliwość wizualizacji trendów, zmian i fluktuacji w zadanym czasie ogólnie i per użytkownik. Da się?

Reżyseria: Peyo

Nie mogą sobie pozwolić na przyznanie się do błędów; siłę daje okazywanie konsekwencji w działaniu i nieuleganie czynnikom zewnętrznym. Raz się przyznasz do błędu - przylgnie do ciebie etykietka nieudacznika.

Napisał/a: Rydygier

Tak se myślę... Czy nie warto by mieć własnego, rebelyanckiego, sondażu preferencji wyborczych? Powinien być imienny (po nickach, nie anonimowy - widać kto na kogo), głosowanie tylko dla Rebelyantów (konto na R.), każdy powinien móc w dowolnym czasie zmieniać zdanie a optymalnie sondaż powinien dawać możliwość wizualizacji trendów, zmian i fluktuacji w zadanym czasie ogólnie i per użytkownik. Da się?

Chyba za mała próbka...

Nie mogą sobie pozwolić na przyznanie się do błędów; siłę daje okazywanie konsekwencji w działaniu i nieuleganie czynnikom zewnętrznym. Raz się przyznasz do błędu - przylgnie do ciebie etykietka nieudacznika.

No tak, tylko czy nie stracą bardziej na upartym trwaniu w obecnym składzie... Mam poważne wątpliwości.

Teraz Kaczyński brzydko okłada Streżyńską. Może chce ją właśnie skłonić do samodzielnego odejścia...

Ta wasza troska o kondycję PiS jest doprawdy wzruszająca.
Spokojnie. Dadzą se radę bez waszych głupich porad i uwag;]

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiChyba za mała próbka...

Nawet nie chodziłoby o statystycznie znaczący wynik (R gromadzi dość specyficzną grupę osób, więc i tak z natury wynik byłby jakoś "zbiasowany"), tylko o przegląd, ilu, kto i gdzie z tutejszych na czym aktualnie stoi i jak to się zmienia. Zwłaszcza, że ludzie wolą deklarować, kogo nie lubią, niż kogo popierają. Stąd kluczowe, by to nie było anonimowe. Zresztą sama frekwencja oraz absencja też dawałaby jakieś pojęcie o pewnych sprawach. Raz - dla ciekawości, dwa - usprawni rozmowy o polityce, gdy bez pytania wiadomo, skąd przychodzi dany dyskutant.

Reżyseria: Peyo

Ta wasza troska o kondycję PiS jest doprawdy wzruszająca.
Spokojnie. Dadzą se radę bez waszych głupich porad i uwag;]

Ale co, będzie sobie Pis jakby nigdy nic rządzić mając beznadziejne notowania w sondażach?!1 Są aż tak bezczelni, że będą je ignorować?!?!

Nie no. Aż tacy bezczelni nie są.
Też se kupią sondaż i tyle.

Nie no. Aż tacy bezczelni nie są.
Też se kupią sondaż i tyle.

Like! :)

dwie stopki

Napisał/a: post-gienekSpokojnie. Dadzą se radę bez waszych głupich porad i uwag;]

na razie cienko im idzie pijarowo, więc może czas na trochę głupich porad i uwag

Rekonstrukcja rządu jako zabieg pijarowy? Ciekawe1.

No dobra, spytam szczerze:
A dlaczego w ostateczności PiS nie sfałszuje wyborów? Lokalne to świetny poligon. Jeśli alternatywą jest długoletni wyrok więzienia lub wyjazd do pewnego ciepłego kraju, z którym Polska nie ma umowy o readmisjii, to może warto zaryzykować?

Mówię jak ma być.

Napisał/a: Jon Jonovvski

No dobra, spytam szczerze:
A dlaczego w ostateczności PiS nie sfałszuje wyborów? Lokalne to świetny poligon. Jeśli alternatywą jest długoletni wyrok więzienia lub wyjazd do pewnego ciepłego kraju, z którym Polska nie ma umowy o readmisjii, to może warto zaryzykować?

Sam spierdalaj głupku do ciepłych krajów.

ten sądasz jest totalnie niewiarygodny i niczym nieuzasadniony.
Widać, że ktoś już spisał projekt 'Nowoczesna' na straty (jak wcześniej
Palikota), i chodzi o to, żeby nie tracić już głosów na ten twór, a pokazać
supremację PO na opozycji po tym, jak Schetyna określił się jako lider opozycji,
czyli o powrót do sprawdzonej narracji.

Lupus lupini lupus est! (ανώνυμος)

Napisał/a: Tulis MinorePO na opozycji po tym, jak Schetyna określił się jako lider opozycji,
czyli o powrót do sprawdzonej narracji.

Sehr gut, Hauptmann SChettino! Czekamy na komisję smoleńską i Amber Gold. Trzy miechy.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Sehr gut, Hauptmann SChettino!

a tu ciekawostka: "Jego ojciec z zawodu nauczyciel chemii, podczas wojny jako
żołnierz lwowskiego okręgu AK wykonywał wyroki śmierci na konfidentach."
http://wpolityce.pl/polityka/106063-grzegorz-schetyna-20-lat-temu-antykomunistyczny-radykal-zobacz-zdjecie

Lupus lupini lupus est! (ανώνυμος)

Kantar Public dla "Wyborczej":

PO 28
PiS 27
Kukiz 12
SLD 5
Nowoczesna 4
Razem 3
PSL 3
KORWiN 3
Twój Ruch 1

Ciekawe co będzie jutro, bo te sondaże są na coś podgatowką.

Content invalid

Ciekawe co będzie jutro, bo te sondaże są na coś podgatowką.

Mały puczyk?

"Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: Pani Poseł, jak to się stało, że zauważyła Pani niebezpieczną próbę zgromadzenia 700 byłych funkcjonariuszy służb PRL w Sejmie, pod pozorem konferencji na temat bezpieczeństwa?

Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości: Przeglądałam media i zauważyłam na jednym z portali, że ktoś opublikował treść zaproszenia na to spotkanie. Czytam i oczom nie wierzę: wśród uczestników gen. Stańczyk, który mówił, że nie wyżyje za 2 tys., Dukaczewski, Miller, mnóstwo innych funkcjonariuszy. Podano też dość podejrzany przedmiot ich obrad, m. in. powołanie ,,Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej'', który miałby obalić ustawę obniżającą emerytury esbeckie, którą oni w tym zaproszeniu nazywali ,,represyjną''.

Spotkanie byłych służb miało się odbyć w sobotę w Sali Kolumnowej Sejmu, w tej samej, w której Sejm 16 grudnia uchwalił budżet i właśnie ustawę ,,esbecką'', którą obecnie służby chciałyby obalić.

Wszystko to ułożyło mi się w jedną całość i zapaliły mi się w głowie czerwone lampki . Natychmiast dałam informację o tym spotkaniu na portale prawicowe i umieściłam na swoim Facebooku. We wtorek rano, skoro świt zaalarmowałam też Kancelarię Sejmu pytając, czy na takie spotkanie Sejm udostępnił salę.
Pawłowicz mocno: Tusk powinien mieć zakaz zbliżania się do polskich granic! Dla Tuska zakaz zbliżania się do polskich granic!

Byli zdumieni i powiedzieli, że w sobotę owszem, mają zarejestrowaną konferencję, ale pod innym tytułem - ,,bezpieczeństwo państwa’’.

Kancelaria zorientowała się, po sprawdzeniu szczegółów, jak ta sprawa wygląda, informacje szybko rozeszły się w mediach i szczęśliwie zlot ten nie dojdzie do skutku. Okazało się, że Kancelaria została oszukana a trzej europosłowie SLD - Łybacka, Liberadzki i Zemke mieli posłużyć jako koń trojański, wprowadzający na teren Sejmu około 700 były funkcjonariuszy SB i LWP.

Kancelaria chyba nie przewidziała, że liczba zaproszonych gości może dojść do siedmiuset?

Początkowo w zamówieniu Sali Kolumnowej były bowiem tylko trzy nazwiska ww europosłów jako organizatorów , zaś potem - już w zaproszeniu - pojawił się prawdziwy cel, przedmiot i skład osobowy ważniejszych gości. Do organizatorów dopisano również w zaproszeniu Federację Organizacji Służb Mundurowych.

Czyli w rzeczywistości plan był taki, żeby uzyskać na obrady, jak się okazuje - podstępnie , symboliczną Salę Kolumnową w Sejmie, by zawiązać w niej jakąś strukturę, która w Sejmie, w tej samej Sali tę ustawę esbecką obali.

Myślę, że kilka rzeczy powinno być przy tej okazji wyjaśnionych.

Po pierwsze, oszustwo europosłów - obecnie SLD, którzy nie powinni tłumaczyć się, że nie wiedzieli w czym w istocie pomagają. Jak widać, posłużyli za klucz, który miał otworzyć ,,swoim'' funkcjonariuszom drzwi do Sejmu, np. dla ludzi typu Mazguła, dla pana Dukaczewsiego czy Stańczyka itp., , którzy zapowiadają od dawna, że zrobią wszystko, by te ustawę zablokowac. .

Dobrze, że udało się ten plan uniemożliwić. Planowane spotkanie w Sejmie miało, być może, być pierwszym elementem planu nowego puczu, dla obalenia rządu i większości parlamentarnej.

Czyli, zajęcie Sejmu w sobotę, któremu od kilku dni towarzyszyły już dziwne sondaże o wysokim poparciu SLD w opinii publicznej i sondażowym pokonaniu PIS przez PO.

To miało stworzyć społeczną atmosferę przyzwolenia w rozumieniu ew. puczystów na kolejne, agresywane działania, w które włączyć się miała następnie opozycja totalna.

Zwróćmy uwagę, że ,,nieznani sprawcy'' porozwieszali w niektórych miejscach Warszawy agresywne, wielkie bilboardy skierowane przeciwko PiS i jego wyborcom. W kolejne dni tzw. majówki PO i reszta opozycji planują pozwozić od Warszawy duże ilości ludzi, by w zorganizowanym tzw. błękitnym marszu wolności zapewne wesprzeć tych 700 esbeków, okupujących - jak planowali - Sejm i być może wspólnie powołać jakieś ,,tymczasowe władze''.

Po drugie też, ani na chwilę nie można spuszczać z oczu tego, co wyrabia SLD, mimo, że nie jest już w Sejmie i stoi nieco z boku. Jak widać, obecny etap antyrządowych działań miała rozpocząć właśnie ta partia, przy pomocy swoich trzech europosłow, którym najwyraźniej zlecono zdobycie sejmowej twierdzy.

W tej sytuacji może trzeba kierować się bardziej ostrymi kryterami dot. korzystania z pomieszczeń sejmowych, zwł. skoro trzy osoby moga zaprosić 700 osób?

Myślę też, że ci trzej europosłowie stworzyli ogromne zagrożenie dla Sejmu i rządu. Uważam, że nigdy więcej nie powinno się im wynajmować sejmowych sal, posłowie ci zniszczyli zaufanie do siebie. Uważam też, iż Kancelaria Sejmu powinna ograniczyć praktykę wypożyczania sal sejmowych ludziom z miasta, chociażby ze względu na prestiż Sejmu, ale również bezpieczeństwo posłów.

Na moim Facebooku wpisują się teraz ubecy, niezadowoleni z decyzji Sejmu o cofnięciu zgody na organizację ich spotkania na terenie Sejmu. Grożą mi też śmiercią.

Dobrze, że Pani Profesor tego nie zlekceważyła. Czy nie uważa Pani, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest zbyt duża ufność i wiara w zasady, których niestety inni nie przestrzegają?

Może nie jest to zbyt duże zaufanie, bo w tym przypadku zamawiającymi salę byli dawni posłowie, a obecnie europosłowie SLD. Kto mógłby przypuszczać, że ci ludzi zrobią coś takiego. Niestety, próba ta mogła się tym posłom udać, bo wypożyczenie sali było dość łatwą drogą dla wpuszczenia puczystów na teren Sejmu.

Tym bardziej robi wrażenie stan ,,mobilizacji'' tych osób, które miały wziąć udział w tej ,,konferencji o bezpieczeństwie’’.

Świadczy to o wzmożeniu działań wszystkich środowisk opozycyjnych i o ich desperacji. Teraz rolę główną do odegrania otrzymało zapewne SLD, tak jak w grudniu 2016 główną rolę w puczu grały PO i Nowoczesna z PSL-em.

Listę 700 uczestników planowanego spotkania zgłoszono w ostatnich godzinach dla zmylenia czujności, przy czym trzeba podkreślić, że Sala Kolumnowa nie pomieściłaby w żaden spoósb tak dużej ilości obradujących osób.

Eurodeputowani SLD mają ogromne fundusze, i mogli zaprosic swych peerelowskich kolegów do Brukseli.

Czy rzeczywiście Straż Marszałkowska wpuściłaby taką liczbę ludzi do Sali Kolumnowej?

W tej sytuacji mogłoby dojść do przemocy. Warto też pamiętać, że bardzo wielu funkcjonariuszy nie zdało broni po przejściu do nowego ustroju, o czym informowali sami na portalach społecznościowych, wzywając się wzajemnie do wykorzystania tej broni przy obalaniu ustawy i władzy.

Chcę też na koniec mocno podkreślić, że Kancelaria Sejmu nie jest tu winna, gdyż najzwyczajniej w świecie została w bezczelny sposób oszukana przez organizatorów, a przede wszystkim europosłów SLD, którzy mieli całą tę awanturę już na początku uwiarygodnić.

Dziękuję za romowę."

http://www.fronda.pl/a/prof-krystyna-pawlowicz-dla-frondy-o-szczegolach-udaremnionego-puczu-ktory-mial-zaczac-sie-w-sejmie,91853.html

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Kantar Public dla TVP:

PiS – 31%
PO – 29%
Kukiz ’15 – 9%
SLD – 5%
Nowoczesna – 4%
Wolność – 2%
PSL – 2%
Razem – 2%

podciąganie eseldela,
podciąganie pełoków
na kropke położyli lage... chyba...

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Tu był fejk nius, który został obrócony w pieprz i kowadło przez autora.

Content invalid

Content invalid

dubel

To uśrednienie sondaży kwietniowych w wykonaniu TVP to musi nie jest proste uśrednienie, tylko jakiś wyższy poziom matematyki... (biorąc pod uwagę że w publikowanych kwietniowych sondażach wyniki PiS wahały się od 29% do 38% a po uśrednieniu wyszło ... prawie 45%!)

Napisał/a: japisz (biorąc pod uwagę że w publikowanych kwietniowych sondażach wyniki PiS wahały się od 29% do 38% a po uśrednieniu wyszło ... prawie 45%!)

Dobra zmiana w matematyce :D

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Bo uśredniać też trzeba umieć;] Zastosowano tutaj współczynniki Murphy'ego.
Współczynnik Murphy'ego jest to liczba przez którą należy pomnożyć lub podzielić, albo dodać ją lub odjąć, aby uzyskać prawidłowy wynik. Te wyniki są prawidłowe po prostu i tego się trzymajmy.

Napisał/a: post-gienekBo uśredniać też trzeba umieć;

:)
Ten chibasz tysz siem nowy matołmatyki nauczeł: https://goo.gl/komK4z
(tłiter, chibasz rzecznika ot Bufetowy)

dwie stopki

Marcin Palade‏ @MarcinPalade 5.05
W @WiadomosciTVP uśredniono wyłącznie sondaże metodą wywiadów ankieterskich. Dlaczego? Bo średnia ze wszystkich to 36% dla PiS i 30% dla PO.

Marcin Palade‏ @MarcinPalade 6 godz.6 godzin temu
Więcej
Pytacie jaka była średnia sondaży telefonicznych w kwietniu? Proszę.

IPSOS dla TVP:

PiS 35
PO 27
Kukiz 12
Nowoczesna 5
PSL 4
Wolność 4
SLD 3
Razem 2

Już bylo

Content invalid

Już bylo

?
To sondaż dzisiaj ogłoszony.

Sondaż dla Wiadomości. W końcu coś wiarygodnego.

Mówię jak ma być.

Wkleiłem ten sam. Ale w zasadzie, trza było zostawić skoro Eutanazy dostaje bulu dupy.

Content invalid

Sondaż dla unijnego Europe Elects

PiS-ECR: 38% ↑
PO-EPP: 29%
↑ K'15-*: 13%
↑ N-ALDE: 5%
↓ PSL-EPP 4% ↓
WOL-NI 4%
↑ SLD-S&D: 3%
↓ RAZ-LEFT 3% ↓

Content invalid

Kantar Public dla Gazety Wyborczej:

PiS 28
PO 27
Kukiz 10
Nowoczesna 5
SLD 4
PSL 2
Razem 2
Wolność 2
TR 1

W tym układzie - Kukiz to będzie taki nowy ZSL;]

Jeśli takie byłyby wyniki wyborów, to stawiam, że Kukiz odmówi udziału w koalicji. Wybory będą powtarzane, aż PO będzie mogła powołać rząd.

Napisał/a: Coriolanus

Jeśli takie byłyby wyniki wyborów, to stawiam, że Kukiz odmówi udziału w koalicji. Wybory będą powtarzane, aż PO będzie mogła powołać rząd.

Co zrobi P. Kukiz to jedno, a co zrobią posłowie, którzy dostaną się do Sejmu z jego listy - to drugie.

PiS miał w 2015 37,5 Kukiz prawie 9 pp. Co się stało z 10% głosujących na PiS? Gdyby poszli do Kukiza, Korwina, nawet PSL/ZSL to by nie budziło w ogóle mojego zdziwienia, ale tak? 500+ dostali, więcej krwi nie chcą raczej, to domena twardego elektoratu.

Ja miałem na myśli raczej pewne zjawisko społeczne, które można zamknąć w haśle "Kukiz".

Jak pamiętam różne kampanie wyborcze, to ZSL sprzedawało się zawsze jako rozsądek, wyważenie i niechęć do wszelkich skrajności, czyli nuda.
Dotychczas pozycjonowałem "Kukiza" gdzieś na prawicy, a być może jego miejsce jest właśnie w centrum sporu. Oni się tak zresztą umiejscawiają.

Edycja: wynika to pewnie z tego, że PO nie chce przesunąć się w lewo;] Bo lewo nie jest modne;]

IBRiS dla Onetu:

PiS 34,7 (+4,2)
PO 31,2 (+2)
Kukiz 10,1 (+1,3)
SLD 5,1 (b.z.)
Nowoczesna 4,4
PSL 4,1
Razem 2,1

PO, No, LSD i PSL mają już łącznie 44,8. Jeżeli rzeczywiście wystawią wspólną listę to może być krucho.

CBOS:

PiS 39 (+2)
PO 26 (b.z.)
Kukiz 7 (-2)
Nowoczesna 5 (b.z.)

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiJeżeli rzeczywiście wystawią wspólną listę to może być krucho.

To tak nie działa.

Ojtam, działa, nie działa. Inwestujcie w srebro.

Content invalid

Inwestujcie.

Kantar Public:

PiS 35 (-3)
PO 21 (+2)
Kukiz 10 (-1)
Nowoczesna 6 (+1)
SLD 3 (-1)
PSL 3 (b.z.)
Razem 2 (b.z.)
Wolność 1 (b.z.)
TR 1 (b.z.)

TNS Polska:

PiS 39% (+5)
PO 17% (-1)
Nowoczesna 11% (+2)
Kukiz '15 7% (-1)
Partia Razem 2%
Twój Ruch 0%

(13-18 maja)

http://wpolityce.pl/polityka/293902-3917-nowy-sondaz-tns-rosnie-poparcie-dla-pis-ktore-gromi-platforme-i-nowoczesna-sprawdz-wyniki

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.