PiS wyprzedza Platformę o 6 punktów

Pierwszy raz od lat Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską i to aż o 6 punktów procentowych – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info.

PiS 39 (+8)
PO 33 (-6)
SLD 9
Ruch Palikota 5
PSL 5

"Z sondażu TNS Polska wynika, że ostatnia aktywność medialna Jarosława Kaczyńskiego i jego partii – marsz w stolicy, debata ekonomistów, a nawet wystawienie kandydata na premiera rządu technicznego – daje wyraźne efekty. "

http://tvp.info/informacje/polska/pis-wyprzedza-platforme-o-6-punktow/8719328

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

HH dla Wirtualnej Polski:

PiS 32 % (bez zmian)
PO 27 % (+1)
SLD 16 % (+1)
PSL 7 % (+3)
SP 5 % (bez zmian)
RP 3 % (-1)

„Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z Gazety Wyborczej..." Maciej Stuhr

Rozkład mandatów:

Możliwe koalicje:

PiS-PSL-SP
lub
PO-SLD-PSL

Tylko, że wynik SP raczej przeszacowany.

Gdzie znajdę taką prostą maszynkę do przeliczania poparcia na mandaty?

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Wirtualna Polska swoje sondaże przelicza na mandaty:

http://sondaz.wp.pl/

Nie wiem czy jest gdzieś taki przelicznik dla innych sondaży.

Napisał/a: Coriolanus Możliwe koalicje:
Nie jest możliwa koalicja PiS-*

Dlaczego nie jest możliwa?

Tu znalazłem:
http://fklar.pl/2011/10/kalkulator-metody-dhondta/#wyniki

Nawet gdyby do Sejmu nie dostały się zarówno PSL jak i RP, a dostała Socjalna Polska to uzyskać większość nie będzie PiS-owi łatwo. PiS i SP muszą razem dostać więcej niż PO i LSD.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Coriolanus

Dlaczego nie jest możliwa?

Ludzie wciąż pamiętają Leppera.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiTu znalazłem:
http://fklar.pl/2011/10/kalkulator-metody-dhondta/#wyniki
>

Ten kalkulator przelicza głosy na mandaty tylko w 1 okręgu.
Okręgów w 2011 było 41 od 7 do 20 mandatów.
Żeby przełożyć głosy w skali całego kraju na mandaty trzeba by przeliczyć wszystkie okręgi, do tego jeszcze uwzględnić zróżnicowanie preferencji.

Właśnie coś mi tu nie pasowało - dlaczego tak ładnie po równo wychodzi? :) Czyli z tym kalkulatorem Coriolanusa też coś nie tak i taki prosty kalkulator nie istnieje?

Może traktują cała Polskę umownie jako jeden okręg z 460 mandatami. No bo na podstawie sondażu na 1000 osób nie da się ustalić preferencji w poszczególnych okręgach.

Może traktują cała Polskę umownie jako jeden okręg z 460 mandatami. No bo na podstawie sondażu na 1000 osób nie da się ustalić preferencji w poszczególnych okręgach.

A jesteś pewien że to konieczne? Oni przecież nie podają wyników w okręgach.

>->-> Po komuchach faryzeuszach przyjdą komuchy bezbożne <-<-<-

Czy wyraźne drgnięcie notowań i stosunku mediów do PiSu nie zbiega się w czasie z odcięciem się przez JK (ustami Girzynskiego i Piechy) od teorii zamachu?

Na Pani miejscu, Pani Jolu, wziąłbym udział w pieszym rajdzie PTTK na odznakę nizinną. Dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. I dobrze jest mieć odznakę.

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Właśnie coś mi tu nie pasowało - dlaczego tak ładnie po równo wychodzi? :) Czyli z tym kalkulatorem Coriolanusa też coś nie tak i taki prosty kalkulator nie istnieje?

Jeśli wstawimy tam dużą liczbę posłów np. 460, to liczba mandatów wyjdzie mniej więcej proporcjonalnie do liczby głosów. Widać to jeszcze lepiej przy 100, 500 albo 1000 posłów.

Jeśli kalkulator ma przeliczać realistycznie w skali kraju, to nie może być prosty (w sensie konstrukcji i użytych algorytmów).

Zasada d'Hondta polega w dużym przybliżeniu na tym, że silniejsze ugrupowania dostają więcej % mandatów niż % głosów kosztem słabszych.

Weźmy taki przykład
% głosów na partie: 41, 29, 15, 10, 5

Podział mandatów w okręgu 7-mandatowym: 4, 2, 1, 0, 0 => 57% dla lidera
Podział mandatów w okręgu 10-mandatowym: 5, 3, 1, 1, 0 => 50% dla lidera
Podział mandatów w okręgu 15-mandatowym: 7, 5, 2, 1, 0 => 47% dla lidera
Podział mandatów w okręgu 20-mandatowym: 8, 6, 3, 2, 1 => 40% dla lidera
Widać też próg naturalny wyższy niż ustawowe 5%. Partia niewiele przekraczająca 5% głosów traci wyraźnie w okręgach małomandatowych.

To tylko ogólne zasady, bo liczą się jeszcze takie szczegóły jak granice okręgów i nasz stary dobry znajomy z innych dyskusji - gerrymandering.

To co z tym sufitem szklanym?. Jest on, czy to taki sam pic jak to że PiS się kończy

Millward Brown SA dla "Faktów TVN"

Prawo i Sprawiedliwość ze sporą przewagą wyprzedza Platformę Obywatelska. PiS zdobywa 35 proc. poparcia, PO 26 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie - SLD, RP i PSL - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów TVN".

W porównaniu do sondażu z ubiegłego miesiąca PiS zyskuje 4 punkty procentowe. PO traci 6 punktów.

Pozostałe partie - SLD, Ruch Palikota i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobywają po 1 punkcie proc. więcej - kolejno: 10 proc, 6 proc. i 5 proc.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono 3 lipca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków.
i taka piękna grafika

"Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci!"

Napisał/a: BoreykoMillwar

O, uprzedził mnie kolega. Trend jest oczywisty, czekamy na przekroczenie 40%.

słupki piekne :)

Isten, áldd meg a magyart

Miło ale to ciągle mało. 26% dla tak skompromitowanej partii jak PO to kpina jakaś.
A ja ciągle pytam - gdzie Ruch Narodowy? Nikt o niego nie pyta czy ma aż tak mało zwolenników?

Napisał/a: BoreykoTelefoniczny sondaż przeprowadzono 3 lipca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków.
i taka piękna grafika

Grafika niekoniecznie, ale rzeczywiste wyniki.

http://www.wprost.pl/ar/406902/PiS-jest-juz-silniejszy-niz-PO-i-PSL/

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Napisał/a: Latarnikgdzie Ruch Narodowy? Nikt o niego nie pyta czy ma aż tak mało zwolenników?

W kilku poprzednich sondażach pytano o Ruch Narodowy. 1 - 2% poparcia.

35 do 47

Jakoś nie wierzę w tylko te 16% dla LSD i Palikota.

Napisał/a: Coriolanus W kilku poprzednich sondażach pytano o Ruch Narodowy. 1 - 2% poparcia.

Ruch Narodowy nie istnieje na razie jako rozpoznawalny brand. To już pewnie Młodzież Wszechpolska zyskałaby większe poparcie sondażowe.

Napisał/a: ΩPUR ΠIΣMΔ SĘSU

Napisał/a: Coriolanus W kilku poprzednich sondażach pytano o Ruch Narodowy. 1 - 2% poparcia.

Ruch Narodowy nie istnieje na razie jako rozpoznawalny brand. To już pewnie Młodzież Wszechpolska zyskałaby większe poparcie sondażowe.

Musialby wymyslic sobie jakas nowoczesniejsza formule. Na razie to jest taki ruch sentymentalny retro. Akcje ruchu powinny pokazac jaka ma oferte w obec terazniejszosci.

Czy w związku z tym, ze aktualnie PO uchodzi za formację "obciachową", nalezy zakładać, ze jest niedoszacowana w sondazach?

Na Pani miejscu, Pani Jolu, wziąłbym udział w pieszym rajdzie PTTK na odznakę nizinną. Dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. I dobrze jest mieć odznakę.

Homo Homini dla "Rz":

PiS 32 (+1)
PO 25 (-1)
SLD 16 (+1)
PSL 5 (-1)
RP 4 (-2)

HH dla WP:

PiS 33 (+1)
PO 25 (-2)
SLD 17 (+1)
PSL 5 (-2)
RP 3 (b.z.)
SP 3 (-2)

Rozkład mandatów:

PiS 191
PO 144
SLD 97
PSL 28

Aby PiS rządził wejść do sejmu musi też Solidarna Polska, a poza nim znaleźć się PSL lub Palikot. Wtedy jest szansa.

Kurczy się negatywny elektorat PiS, PO ma miękkie poparcie i może dalej tracić

"PiS traci negatywny elektorat, Platforma i Ruch Palikota zyskują. Jak pisze CBOS: „W porównaniu z lipcem 2011 roku odsetek osób odrzucających jakąkolwiek możliwość głosowania na Ruch Palikota wzrósł aż o 25 punktów procentowych. Wzrosła także niechęć do rządzącej partii – odsetek osób deklarujących, że z pewnością nie oddadzą głosu na PO zwiększył się o 8 punktów procentowych. Natomiast mniejsze kontrowersje niż przed dwoma laty budzi obecnie PiS. Sporo, bo aż o 10 punktów procentowych zmniejszył się elektorat negatywny tego ugrupowania”. O 12 pp wzrósł także elektorat negatywny Kongresu Nowej Prawicy. Nadal jednak RP i PiS są liderami tego zestawienia."
(...)
"W badaniu CBOS widać dużą różnicę w podejściu wyborców PiS i PO dla własnych partii. Jak pisze CBOS o PiS: „Najbardziej zdecydowany, pewny swych politycznych wyborów jest elektorat PiS. Średnie deklarowane przez zwolenników tej partii prawdopodobieństwo poparcia jej w wyborach wynosi 85%. Ugrupowanie to dysponuje obecnie stosunkowo największą – większą niż w przypadku pozostałych partii – rzeszą zagorzałych zwolenników, którzy ze stuprocentową pewnością zapowiadają gotowość oddania na nie głosu (52%). Jednocześnie PiS ma najmniejszy (10%) spośród wszystkich ugrupowań tzw. miękki elektorat, czyli wyborców zakładających duże – co najmniej 50‑procentowe – prawdopodobieństwo wycofania swego poparcia i zmiany preferencji”.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku PO: „Średnia deklarowana pewność głosowania na Platformę w elektoracie tej partii wynosi niespełna 79%. Do zdecydowanych zwolenników PO zalicza się obecnie 43% jej elektoratu. Sporą grupę – dwukrotnie większą niż w przypadku PiS – stanowią przy tym osoby nisko (co najwyżej na 50 procent) oceniające pewność swej decyzji i gotowość poparcia PO w ewentualnych wyborach (20% elektoratu). Możliwość dalszej utraty zwolenników przez główną z rządzących partii wydaje się zatem bardziej prawdopodobna niż w przypadku jej głównego rywala”.(...)"

http://300polityka.pl/news/2013/07/11/spada-negatywny-elektorat-pis-po-ma-miekkie-poparcie-i-moze-dalej-tracic/

Wszystko ładnie, ale to ciągle mało. PO z SLD dogada się w razie potrzeby, to pewne - i przy takich wynikach ma większość w sejmie. Ewentualna koalicja PiS z PSL może być bardziej kosztowna niż miniona z LPR i Samoobroną - abstrahując już od tego kim jest w istocie PSL i czy pójdzie w ogóle na to (moim zdaniem nie).
Innymi słowy - trendy w miarę ok (w miarę bo odrodzenie SLD jest sprzeczne z logiką - ta partia to nic przez dwa, ale lemingi zaszczepione na PiS przesiadają się z PO na SLD skoro Palikot rozczarował).
Ale zdecydowanie za wcześnie by triumfować.

TNS OBOP:

30 PiS (b.z.)
26 PO (+3)
SLD 9
RP 5
PSL 4
Nowa Prawica 2
PJN 2
Solidarna Polska 2

Jupi! Prawica Rzeczypospolitej ma najmniejszy elektorat negatywny. MAAAREK JU-REK.

CBOS:

PiS 26 (-1)
PO 24 (+1)
SLD 7 (-2)
PSL 5 (-1)
RP 3
Nowa Prawica 2
Solidarna Polska 1
PJN 1

TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1:

PiS 40
PO 34
SLD 13
RP 6
PSL 2
SP 2
PJN 1
NP 1

CBOS:
PiS 26
PO 24

TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1:
PiS 40
PO 34

Nie można wierzyć sondażom...

Średnia wychodzi PIS -33, PO-29

„Dios, Patria, Fueros, Rey”

No i Palade jest chyba najbardziej miarodoajny. Kiedy traci PO zyskuje LSD. Wyraźnie widać to na wykresie:

Poza tem bez zmian PSL i RP cały czas lekko nad progiem:

Jak narazie nie ma się więc czym cieszyć, bo ci zniechęceni do PO mogą jeszcze zostać jakoś zagospodarowani.

Napisał/a: Coriolanus PiS 33 (+1)
PO 25 (-2)
SLD 17 (+1)
PSL 5 (-2)
RP 3 (b.z.)
SP 3 (-2)

Rozkład mandatów:

PiS 191
PO 144
SLD 97
PSL 28

Przy takim rozkładzie głosów PiS miałby trochę więcej mandatów (ok. 210), PO być może więcej, SLD i PSL mniej.

WYNIKI SONDAŻU HH:

PIS 30,4 (-2)
PO 24,7
SLD 14,3 (-2)
PSL 5,1
RP 4,9 (+1)
SP 3,3 (+1)
PJN 0,9
REPUBLIKANIE WIPLERA 0,5
RUCH NARODOWY 0,4

http://300polityka.pl/stan-gry/2013/07/22/stan-gry-internetowe-glosowanie-zniechecilo-schetyne-do-startu-kaczynski-nie-interesuje-mnie-prezydentura-pis-slabnie-w-sondazu/

Brakuje jeszcze KNP.

PiS 32%
PO 26%
LSD 15%
PSL 5%
SP 4%
RP 3%

32 do 46, gdyby weszła Socjalna Polska to 37 do 46

HH dla WP:

PiS 35 (+3)
PO 24 (-2)
SLD 15 (bz)
PSL 5 (bz)
SP 3 (-1)
RP 3 (bz)

Wyniki sondażu dla WP bez niezdecydowanych:

PiS 41%
PO 28%
SLD 18%
PSL 6%
SP 3,5%
RP 3,5%

35 do 44, a bez niezdecydowanych 41 do 52

Socjalna Polska jest więc największą nadzieją PiS-u. Bez niej szans na większość partia Kaczyńskiego praktycznie nie ma.

Sondaż EWYBORY.EU (11.08.2013):

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 38.5 (zmiana: +2,3)
Platforma Obywatelska (PO) 25.9 (zmiana: -2)
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) 16.2 (zmiana: +0,8)
Ruch Palikota (RP) 9.3 (zmiana: -1,5)
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 4.0
Kongres Nowej Prawicy (KNP) 3.2
Solidarna Polska (SP) 1.8
Unia Polityki Realnej (UPR) / Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) 0.5
Polska Jest Najważniejsza (PJN) 0.1
Republikanie (Republikanie) 0.1
Zieloni (Zieloni) 0.1
Stronnictwo Demokratyczne (SD) 0.1
Samoobrona (Samoobrona) 0.1
Demokracja Bezpośrednia (DB) 0.1

ONR ma pięciokrotnie wyższe poparcie niż Wipler.:)

Najciekawszy w tym ostatnim sondażu jest wynik palikociarzy. We wszystkich badaniach z ostatniego okresu mają poniżej 5%, a tu nagle 9,3% w dodatku z informacją że spadek o 1,5%.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

Były głosy, że to palikociarska sondażownia, bo dawali RP zawsze wysokie notowania. W zeszłym roku nawet 20%.

HH dla Rzeczpospolitej:

PiS 33,8 (+3)
PO 25,6 (+1)
SLD 14,1 (bz.)
PSL 6,2 (+1)
RP 6 (+1)
Nowa Prawica JKM 3
SP 2,2

34 do 52...

Ale optymistów coraz więcej...

Ciekawy tekst o zmianach preferencji wyborczych na bazie badań CBOS:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Mlodzi-dobrze-zarabiajacy-mieszkancy-najwiekszych-miast-nie-chca-juz-glosowac-na-PO,wid,15893342,wiadomosc.htm

"(...) Największe przesunięcie dotyczyło preferencji wyborczych w miastach liczących co najmniej 501 tys. mieszkańców. W lipcu ubiegłego roku poparcie dla PiS wynosiło tam zaledwie 15 proc. Rok później, na partię Kaczyńskiego chciało głosować już 30 proc. mieszkańców dużych miast (...)"

"(...)" Podobny, równie drastyczny spadek poparcia Platforma zanotowała także w innych grupach, do tej pory uznawanych za żelazny elektorat tej partii. Pogorszenie wyników sondażowych z 32 proc. w lipcu ubiegłego roku do 26 proc. w lipcu 2013 roku, w dużym stopniu łączy się z odpływem elektoratu tradycyjnie głosującego na Platformę. Co znaczące, coraz większe poparcie w tych grupach wyborców zdobywa PiS. (...)"

"(...) Najgorsze notowania partia Tuska ma wśród najmłodszych, chce na nią głosować tylko 17 proc. wyborców w wieku od 18 do 24 lat. (...)"

Ale PiS też traci młody elektorat:

"(...) Partii Kaczyńskiego nie udało się przyciągnąć niezadowolonych z Platformy młodych wyborców. Co więcej, PiS stracił w tej grupie jeszcze więcej niż PO. W lipcu 2012 roku Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 35 proc. wyraźnie wygrywało w tej kategorii wiekowej z Platformą. Rok później chęć głosowania na PiS deklarowało tylko 14 proc. wyborców poniżej 25 roku życia. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje przewagę tylko wśród wyborców, którzy mają co najmniej 35 lat.
Trzecią siłą polityczną wśród najmłodszych jest Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, na to ugrupowanie chce głosować co dziesiąty uprawniony do głosowania (...)".

Istotne też, że nie tylko PO traci, ale PiS zyskuje nowych wyborców:

"(...) Z porównania badań CBOS z lipca 2012 i 2013 roku wynika, że wzrost poparcia dla PiS i spadek notowań Platformy nie wiąże się z niższą frekwencją. Co więcej, przez rok odsetek osób deklarujących, że na pewno wezmą udział w wyborach, wzrósł o jeden punkt procentowy, do 59 proc. W poszczególnych miesiącach w ciągu ostatniego roku, deklarowana frekwencja była na stabilnym poziomie, kilkuprocentowe zmiany mieściły się zwykle w granicach błędu doboru próby. Może to oznaczać, że słaby wynik Platformy nie jest efektem zniechęcenia do polityki części elektoratu tej partii, na co mogłaby wskazywać niska frekwencja, ale względnie stałą zmianą preferencji wyborczych. (...)"

Ale i tak najmądrzejsi z nas dalej popierają PO!

"(...) Stosunkowo skutecznie Platforma utrzymuje poparcie wśród osób z wyższym wykształceniem. W ciągu roku PO straciła w tej grupie siedem punktów procentowych, jednak z wynikiem na poziomie 35 proc., nadal jest bezkonkurencyjna. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się przekonać do siebie tej grupy wyborców. W lipcu 2013 roku PiS popierało 15 proc. osób z wyższym wykształceniem, o dwa punkty procentowe mniej niż rok wcześniej.(...)"

Trochę się za późno palanty ocknęły .I to tylko część..

CBOS:

PO 25% (+1)
PiS 24% (-2)
SLD 9% (+2)
PSL 5% (b.z.)
RP 2%
Nowa Prawica 2%
SP 2%
PJN 1%

Czary mary skacze plus minus 10 punktow procentowych.

nic

Napisał/a: Rdr Czary mary skacze plus minus 10 punktow procentowych.

Odchylenie standardowe :)

Ex Spectante Exspectans

i Stefan od razu dostał wiatr w żagiel i rozsiewa swoją miłość

"Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci!"

PO zapewne podzieli los AWS i gdy trend się potwierdzi, szczury zaczną gwałtownie uciekać z okrętu. Pytanie tylko czy rządzący nami establishment polityczno-biznesowo-medialny będzie potrafił się na nowo zorganizować pod nowym szyldem?

sprawdzianem beda ojrowybory, jak ojropa plus da doopy, to sralom bedzie konstruowal nowy projekt
z czesci PO SLD i Palikmiotów ; w zapadie maja pjonki i ziobystów i uklad giertychowo-marcinkeiwczowski

"Najlepszym ustrojem : komunizm warstwowy "

PO zapewne podzieli los AWS i gdy trend się potwierdzi, szczury zaczną gwałtownie uciekać z okrętu. Pytanie tylko czy rządzący nami establishment polityczno-biznesowo-medialny będzie potrafił się na nowo zorganizować pod nowym szyldem?

sprawdzianem beda ojrowybory, jak ojropa plus da doopy, to sralom bedzie konstruowal nowy projekt
z czesci PO SLD i Palikmiotów ; w zapasie maja pjonki i ziobystów i uklad giertychowo-marcinkeiwczowski

"Najlepszym ustrojem : komunizm warstwowy "

Napisał/a: Exspectans Odchylenie standardowe :)

Prezydent z Gdanska premier z Krakowa

nic

TNS Polska:

PiS 29 (-1)
PO 25 (-1)
SLD 10 (+1)
PSL 5 (+1)
RP 5 (b.z.)
SP 4
Nowa Prawica 3
PJN 2

Z ciekawości zrobiłem dla siebie kalkulator D'Hondta, ale upubliczniam tutaj bo może komuś się przyda. Można pobawić się w symulacje, np. kiedy ugrupowanie otrzymuje większość mandatów.

http://kalkulator.co.nf

Napisał/a: vim Z ciekawości zrobiłem dla siebie kalkulator D'Hondta, ale upubliczniam tutaj bo może komuś się przyda. Można pobawić się w symulacje, np. kiedy ugrupowanie otrzymuje większość mandatów.
.
http://kalkulator.co.nf
>
Thx, przydatne.
.
Nawet jeżeli PO dostanie tylko 20%, LSD 17%, a PSL lub Palikot tylko 5% to PiS musi zdobyć ponad 42%. Absolutnie nierealne. Dlatego JK powinien kibicować Ziobrze. Przy 5% SP wystarczy 38%.

Dla odmiany TNS Polska dla TVP:
PiS -43%
PO- 32%
SLD -12%
PSL - 5%
Uwzględniono jedynie tych, którzy na pewno pójdą na wybory i są zdecydowani, na kogo zagłosują.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

Różnica między ostatnim sondażem CBOS a tym TNS jest tak duża, że któryś musi być drukowany jak niegdysiejsze mecze w polskiej lidze...

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski PiS musi zdobyć ponad 42%
Nie musiałeś długo czekać:

Napisał/a: Szymon_MagDla odmiany TNS Polska dla TVP:PiS -43%

Czego to nie wymyślą by pognębić biednego Ziobrę.

Sondaż prezydencki (uliczny) ewybory.eu:

Bronisław Komorowski 32.2
Jarosław Kaczyński 29.1
Ryszard Kalisz 20.8
Janusz Korwin-Mikke 5.3
Zbigniew Ziobro 4.6
Leszek Miller 4.1
Janusz Piechociński 1.7
Przemysław Wipler 1.1
Artur Zawisza 0.7
Paweł Kowal 0.4

Jarro zbliżył się do Komorry, który wcześniej miał ponad 17 pkt. przewagi. Natomiast poparcie dla grubego Ryśka to dla mnie kuriozum, naprawdę co piąty chciałby go mieć za prezia!?

W sondażu TNS z maja Komorra miał nawet 45%, a Kaczor jedynie 18%. Albo jest jakiś przełom, albo jednak nie warto jeszcze wierzyć sondażom...

Napisał/a: Coriolanus Natomiast poparcie dla grubego Ryśka to dla mnie kuriozum
Eee, naprawdę zaskakująca jest liczba krewnych Zawiszy.

HH dla wp.pl:

PiS 35 (b.z.)
PO 22 (-2)
SLD 16 (+1)
PSL 5 (b.z.)
RP 5 (+2)
SP 4 (+1)

Z aprobatą o pracy Donalda Tuska wypowiada się obecnie jedynie 25proc. wyborców (pogorszenie o 1 punkt proc.). Z kolei źle premiera ocenia 70 proc. z nas (to pogorszenie aż o 6 punktów proc.!).

Gabinet Donalda Tuska dobrze ocenia blisko co czwarty Polak (24 proc.; poprawa o 1 punkt proc.). Złą opinię ma o rządzie blisko trzy czwarte badanych (72 proc.; pogorszenie o 3 punkty proc.).

http://www.sondaz.wp.pl/index.html

Na jesieni SLD może dogonić PO.

Wyniki sondażu HH uwzględniające tylko zdecydowanych:

PiS 40%
PO 25%
SLD 18%
PSL 6%
RP 6%
SP 5%

No i mamy PO poniżej 20%, SLD prawie się zrównał. PiS ucieka w górę. Dobre notowania partii Korwina
Sondaż uliczny ewybory.eu:

PiS 40.2 (+1,7)
PO 19.8 (-6,1)
SLD 18.5 (+2,3)
RP 9.1 (-0,2)
KNP 5.9 (+2,7)
PSL 3.5 (-0,5)
SP 2.2 (+0,4)
PJN 0.3
PPP 0.1
Republikanie 0.1
UPR/ONR 0.1
Samoobrona 0.1
Polska Partia Piratów 0.1

Wychodzi koalicja Kaczyńskiego z Korwinem :)

Raczej Korwin+Po+SLD [edit] Korwin na razie niepotrzebny, wystarcza Palikot

Prozamachowcy to niemal wyłącznie ludzie o mocno prawicowej orientacji, natomiast centrowcy, lewicowcy i nade wszystko ludzie, którzy politykę mają w d. kreślą kółka na czole słysząc ich "argumenty"

Mi wychodzi jakieś 227 mandatów dla PiS+Krur Win.
Poza tem, jakoś wątpię, że wyniki KaNaPy i Strażaków są wiarygodne.

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Wychodzi koalicja Kaczyńskiego z Korwinem :)

Nie wychodzi. Podział mandatów:

PiS 198
PO 97
SLD 91
RP 45
KNP 29

Za to w wersji PiS+SP+PJN+KNP wychodzi 233.

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Potrzebna partia Gowina/Wiplera jako koalicjant.

Republikanie 0.1
Ile Guwę dołoży?

HH dla Rzepy:

PiS 33 (-1)
PO 22 (-4)
SLD 15 (+1)
PSL (5 (-1)
RP 3 (-3)
SP 3 (b.z.)
Nowa Prawica JKM 2
Ruch Narodowy 1
PJN 1
Republikanie Przemysława Wiplera 0

Podział mandatów wg kalkulatora zapodanego przez kolege vima:

PiS 203
PO 135
SLD 92
PSL 30

Dwie prawdopodobne kolalicje : PiS+PSL albo PO+SLD+PSL

HH dla wp.pl:

PiS 34 (-1)
PO 21 (-1)
SLD 15 (-1)
PSL 6 (+1)
SP 4 (b.z.)
RP 3 (-2)

Podział mandatów:

PiS 205
PO 127
SLD 92
PSL 36

KGB ma 15% - MWzWM zapałają miłością do Millera?

Sondaż HH uwzględniający tylko zdecydowanych wyborców:

PiS 41%
PO 25%
SLD 18%
PSL 7%
SP 5%

Sondaż HH przed wyborami uzupełniającymi do Senatu na Podkarpaciu:

Pupa 39%
Kawa 17%
Ziobro 13%
niezdecydowani 23%,

Sondaż HH bez niezdecydowanych:

Pupa 50%
Kawa 22%
Ziobro 17%

To jest naprawdę mocny test poparcia -- czy lud jest dość ciemny by kupić Pupę?

Czysta formalność. Nawet gdyby przewidywano możliwość drugiej tury i tak do niej nie dochodzi. Jedyna ciekawa rzecz dotyczy ziobrystów, a mianowicie czy ich kandydat jest w stanie ograć wspólnego kandydata rządzocej koalicji.

stopka rozmiar 45

E tam... Nazwisko ma się jak ojcowie. Pupa nie takie złe. Kiedyś spotkałem się z nazwiskiem pewnej pani: Muskała-Chujka. Tu już bym się zastanawiał nad zmianą...

No to co, że Pupa? Całkiem sympatycznie. :)
Jestem pewien, że przez to otrzymuje więcej głosów w wyborach, niż gdyby się nazywał np. Kowalski.

Nazwisko jak nazwisko, teraz już tak nie gra ale przygotowania do wyborów musiały być fajne -- Panie Premierze, zechce Pan wystawić Pupę?

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-Majikthise

https://www.youtube.com/watch?v=hWEx9EkexdA

Rumuńska Panda. :D

りす いす れべるや!!!

E tam... Nazwisko ma się jak ojcowie. Pupa nie takie złe. Kiedyś spotkałem się z nazwiskiem pewnej pani: Muskała-Chujka. Tu już bym się zastanawiał nad zmianą...

Moja koleżanka-belferka była wychowawczynią dziewczyny, która miała na nazwisko - pardon le mot - Pinda. Wychowawczyni miała straszne opory, starała się nie używać tego nazwiska w ogóle, gdy tylko było to możliwe, tym bardziej że to była wzorowa uczennica, bardzo spokojna i sympatyczna dziewczyna. I jak ta wychowawczyni o tym mówiła, to też się dziwiliśmy, dlaczego dziewuszka sobie tego nazwiska nie zmienia...

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Sondaż uliczny ewybory.eu:

PiS 42.4 (+2,2)
PO 18.8 (-1)
SLD 18.0 (-0,5)
RP 9.6 (+0,5)
KNP 5.0 (-0,9)
SP 3.4 (+1,2)
PSL 1,9 (-1,6)
PJN 0.4
PPP 0.2
Republikanie 0.2
Samoobrona 0.1

Podział mandatów na podstawie sondażu ewybory.eu:

PiS 209
PO 92
SLD 88
RP 47
KNP 24

„Dios, Patria, Fueros, Rey”

Napisał/a: Pantelej

http://wpolityce.pl/wydarzenia/62197-platforma-obywatelska-chce-zmienic-ordynacje-wyborcza-tak-by-uniemozliwic-prawu-i-sprawiedliwosci-objecie-wladzy

ZdRadek dzisiaj przebąkiwał, że celem JarKacza jest wsadzenie do więzienia Tuska i Sikorskiego. Boją się i będa się bronić jak tylko można. Zmiana ordynacji to jest jakiś pomysł.

Ja liczę na to, że Placforma chcąc zachować drugą pozycję, przed LSD, zacznie rozważać opowiedzenie się ponownie za JOW-ami. Rywalizację z PiSem i tak przegra, ale wtedy przynajmniej utrzyma się jako główna siła opozycyjna. Może wtedy PiS poszedłby po rozum po głowy i zdecydował się na ordynację:
1) która daje mu obecnie władzę
2) której chce społeczeństwa
3) która jest dobra dla Polski

MillwardBrown: Kto w obecnej sytuacji politycznej byłby w Polsce najlepszym premierem?

Jarosław Kaczyński 18 %
Donald Tusk 13 %
Jerzy Buzek 13 %
Leszek Miller 9 %
Jarosław Gowin 8%
Grzegorz Schetyna 7 %

27 % nie wiedziało, kogo poprzeć.

Czy gdyby poseł Gowin założył nową partię, poparłbyś ją?

Nie 72 % (zdecydowanie nie i raczej nie)
Tak 14 % (zdecydowanie tak i raczej tak)
14 proc. nie wiedziało, czy zagłosowałoby na ewentualnę partyjną inicjatywę Gowina.

Napisał/a: Coriolanus MillwardBrown: Kto w obecnej sytuacji politycznej byłby w Polsce najlepszym premierem?
Jarosław Kaczyński 18 %

i już koniowi puściły zwieracze i wieszczy drugą Wenezuele

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.