Wyciskam soki od dwóch lat
przedstawiam smaczne soki owocowo-warzywne na ten zimowy czas aby nie chorować i utrzymać zdrowie na poziomie zadowalającym dla siebie i rodziny, Bardzo wszystkim polecam - wyciskane na najprostszej zelmerowskiej sokowirówce kupionej 18 lat temu

Zestawy zimowe:

zestaw 1- sok podstawowy (dla mnie codzienny)
równe ilości marchwi i jabłek
5 mm świeżego imbiru
pijamy prawie codziennie - ja całą szklankę - dzieci po pół szklanki ( wolą bez imbiru)

zestaw 2- zestaw pomarańczowy
równe ilości marchwi, selera, pomidorów i jabłek
1/2 szklanki posiekanej zielonej pietruszki
4-6 liści mięty ( niekoniecznie)
Mam zamrożone listki mięty którą wyciągam i po lekkim odtajaniu (tak mniej więcej pół godziny do godziny) wrzucam do sokowirówki. Jabłka, marchew i pomidory tonizują ostry smak selera. Bardzo pożywne i smaczne - seler daje kopa! Stawia na nogi jak kawa!

zestaw 3 - zestaw czerwony
równe ilości buraków, jabłek i gruszek .
0.5 cm imbiru
1/2 szklanki posiekanej zielonej pietruszki ( tak mniej więcej 1/2 pęczka)
No z tymi gruszkami to teraz bryndza- chociaż u mnie na bazarku u jednej sprzedawczyni są.
Imbir pali gardło i rozgrzewa. Czasami do tego zestawu dodaję marchew jak braknie mi gruszek. Bardzo smaczny sok. Kocham buraki !

zestaw 4- zestaw zielony
mój ulubiony! sok zielony kwaśny- niebywale orzeźwiający
1 zielony ogórek szklarniowy ( taki długi) albo 2 mniejsze
1/2 szklanki posiekanej zielonej pietruszki ( tak mniej więcej 1/2 pęczka) lub cały korzeń pietruszki
1 pęczek szpinaku ( jeszcze o tej porze są na bazarkach i ryneczkach) - mniej więcej 5 listków
2-3 liście kapusty
1 pomarańcza
czasami dodaje marchew ( ale niekoniecznie bo zielony sok zamienia się w niekształtną breje zielono pomarańczową)

jak coś się dzieje niedobrego, potrafię przemycić w soku rzepę i czosnek. Oczywiście nieduże ilości. To działa profilaktycznie i dodaje energii

Wiem, że jest zima i o czyste nieskażone pestycydami czy azotem warzywa ciężko. Wieść gminna niesie że najwięcej szkodliwych rzeczy zostaje w wiórach. Soki są najzdrowsze- są najlepszą esencją. Chciałam dołączyć się do akcji radia wnet - paczka od rolnika, ale finalnie zrezygnowałam
Kupuje na lokalnym bazarku co tydzień dla 5 osobowej rodziny- 5 kilo jabłek , 3 kilo buraków, 3 kilo marchwi + inne warzywa w mniejszych ilościach za łączną cenę 50-100 zł. Nauczyłam się rozpoznawać zaazotowaną marchew i ziemniaki

Wiosna zeszłego roku ulubiony trawnik męża o powierzchni około 50 m2 zamieniłam na warzywnik. Umówiłam się z okolicznymi rolnikami na dostawę obornika i tak oto w największej wsi w Polsce ( w Warszawie) wyrosły największe jakie widziałam w swoim życiu pomidory, kabaczki, cukinie, poziomki, truskawki, szczypior, sałata i rzodkiewki. Sąsiedzi są zdegustowani - wyłamałam się z kanonu ślicznego ogródka. Posiadam piwnice, która obstawiona jest słoikami z przetworami i obłożona dyniami.

Przed laty piłam dużo kawy i doprowadziłam się do fatalnego stanu ( żoładek). Teraz pomału wychodzę na prostą. Omijam lekarzy. Polecam wszystkim warzywa pite w postaci soków

Napisał/a: asymetriazestaw 2- zestaw pomarańczowy
równe ilości marchwi, selera, pomidorów i jabłek
1/2 szklanki posiekanej zielonej pietruszki
4-6 liści mięty ( niekoniecznie)
Mam zamrożone listki mięty którą wyciągam i po lekkim odtajaniu (tak mniej więcej pół godziny do godziny) wrzucam do sokowirówki. Jabłka, marchew i pomidory tonizują ostry smak selera. Bardzo pożywne i smaczne - seler daje kopa! Stawia na nogi jak kawa!

... a mięta z kolei obniża ciśnienie ;)

Ale zestaw zacny, dzięki!

Marchewkowy codziennie ? :0 To wy jesteście pomarańczowi i macie rude włosy :)
Podobno tylko wytłaczarki, tylko wytłaczarki. Ma ktoś, prawda to?

.

Prawdę mówiąc to najlepiej byłoby po prostu schrupać w całosci te owoce i warzywa, bo wyciskanie soku to znaczace marnotrastwo składników odżywczych w nich znajdujacych się (robiąc sok odzyskujemy głównie wodę a większość dobrodziejstwa pozostaje w masie odpadowej - chociażby nawet taki błonnik). Ale też robimy w domu często sok na sokowirówce, bo starsze dziecko nie da sie nakłonić ani zmusić do spożycia owoców i warzyw w żadnej zwykłej formie.

Niekoniecznie. Traci się błonnik, ale same składniki odżywcze typu minerały, rozmaite chemikalia roślinne zostają i są łatwiej przyswajalne. Dlatego się poleca takowe soki przy rozmaitych dietach leczniczych.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Napisał/a: japisz Prawdę mówiąc to najlepiej byłoby po prostu schrupać w całosci te owoce i warzywa

O , chwali się że ma zęby!

Napisał/a: Groza Symetrii Niekoniecznie. Traci się błonnik, ale same składniki odżywcze typu minerały, rozmaite chemikalia roślinne zostają i są łatwiej przyswajalne

zgadza się, a najlepsze całe przeciery

fajne przepisy

I find your lack of faith disturbing

A do drinków takie soki się nadają???

.

Napisał/a: a marilynist - monroeistzgadza się, a najlepsze całe przeciery

z miękkich owoców czy pomidorów bez problemu (blenderem czy na sitku), ale jak zrobić przecier z surowej marchewki, dyni czy jabłek?

asymetria :Nie znam się na drinkach i nie sprawdzałam - to są soki warzywne. Najlepsze do drinków - to chyba cytrusy - limonki i te sprawy

Oj nie. To już jest czysty degustibus ;)

καρδίαν καθαρὰν κτίσον ἐν ἐμοί ὁ θεός καὶ πνεῦμα εὐθὲς ἐγκαίνισον ἐν τοῖς ἐγκάτοις μου

Napisał/a: Nielenin Podobno tylko wytłaczarki, tylko wytłaczarki. Ma ktoś, prawda to?
Ja mam cuś takiego

Skopsała mi się sokowirówka przy produkcji cydru - i nabyłem wyciskarkę. Sok jest dużo gęstszy, z jabłek to taki prawie-że-mus wychodzi. Twarde owoce i warzywa wyciska niezwykle dokładnie - odpadowe wióry wychodzą niemalże suche. Czytam w necie, że ludzie to trzymają w kuchni na blacie i robią soki na tzw. codzień - mnie by się nie chciało tyle razy myć ustrojstwa ...

Nic otym nie wiem i nic o tym nie chcę wiedzieć, wystarczy że wiem co mam na ten temat myśleć.

O kurde, dwa dzióbki! Pytam o te wytłaczarki bo siem zastanawia ja czy to zanabyc czy wręcz nie. Tak z nudów bo ciśnienia nie mam a do tego mam swój sposób który lubię tzn gotuję kompoty ze wszystkiego, blenderuję i mam bezstratny /ciut odparowany i może jeszcze coś o czym nie wiem/ wypas czyli wszystko co wrzuciłem. Polecam. Na zimno też rewelka. Mycie jednego gara i to za parę dni.

.

Napisał/a: Nielenin dwa dzióbki!
Prawym leci sok - lewym wytłoczyny. Dwa naczynia odbierające w komplecie (brak na zdjęciu)

Nic otym nie wiem i nic o tym nie chcę wiedzieć, wystarczy że wiem co mam na ten temat myśleć.

Napisał/a: gacek - ksenofobiczny anonim w jego poetycePrawym leci sok - lewym wytłoczyny.

Prawicowy wyściskacz! Z prawej dobre z lewej śmieci :)

Napisał/a: gacek - ksenofobiczny anonim w jego poetyceSkopsała mi się sokowirówka przy produkcji cydru - i nabyłem wyciskarkę. Sok jest dużo gęstszy, z jabłek to taki prawie-że-mus wychodzi. Twarde owoce i warzywa wyciska niezwykle dokładnie - odpadowe wióry wychodzą niemalże suche.

to troche dziwne, ze wychodzi taki mus. nie da sie ustawic, zeby wyplywal normalny sok?

Nie, tutaj jest inna zasada działania - owoce i warzywa nie są ścierane nożykiem tylko zgniatane przez znajdujący się w środku ślimak, a barierę oddzielającą stanowi widoczne na zdjęciu metalowe sito - z rozmiarami otwórów jak najbardziej stałymi. Z tym musem to może trochę przesadziłem - ale na pewno z jabłek powstaje gęsty sok typu jak najbardziej przecierowego, do nastawu cydrowego musiałem robić drugie cedzenie. Co na złe nie wyszło, bo jabłczana, gęsta i znakomicie jednorodna masa pozostała z drugiego cedzenia, zamknięta wprzódy na gorąco, przebywa obecnie w piwnicy w słoikach i wykorzystywana jest do ciast oraz mięs.
Na jutubie są filmiki z użycia tego urządzenia - można obejrzeć jak działa. Nazywa się toto Zelmer Juice Maker JP1500

Napisał/a: Nielenin

Napisał/a: gacek - ksenofobiczny anonim w jego poetycePrawym leci sok - lewym wytłoczyny.

Prawicowy wyściskacz! Z prawej dobre z lewej śmieci :)
Hmm, ale tylko gdy się patrzy ąfas. Zzapleca już z tzw. goła odwrotnie

Asymetria, otrzymałaś mają wiadomość?

Co do soków i koloru pomarańczowego, my na dzień potrafimy przerobić 15 kg marchwi i jabłek - w zasadzie od razu wypić i żadne z nas nie jest pomarańczowe :P

Gacek, sprawdza się ta maszynka, my jedziemy na sokowirówce zelmera, ale to cudeńko mi się spodobało.

Mam sokowirówkę i używam. Szkopuł w tym, że człowiek przyzwyczajony do zmywarki, a tu trzeba rękami :(

Zestawy świetne!

PS.
zaintrygowała mnie stopka asymetrii.

sol to trucizna, cukier to trucizna, mleko to trucizna - kiedy czas na wode?

Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych.

Rebe óczy, bawi, wychowuje!
Po ostatnim watku, w którym była mowa o tym jak mozna samemu sie leczyć/wzmacniać odpowiednią dietą przypomniałam sobie, ze posiadam sokowirówkę, i znowu zaczęłam robić soki. Na razie jako podstawę mam jabłko, marchew i burak, ale dodałam juz pietruszkę, a raz nawet kawałek rzepy, ale wyszedł pieruńsko ostry :)

Asymetrio, natkę pietruszki drobno siekasz i miksujesz z sokiem w blenderze, normalnie wrzucasz do sokowirówki? A szpinak? Chylę czoła przed tymi twoimi soczkami. Rewelka!

Mycie tego mnie nie przeraża - i tak nie mam zmywarki :)

.

Up.

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

.

Leki i lekarze na stos!
Soki na wynos!

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

Bardzo interesujący wątek. Jutro biegnę po warzywa i owoce.

.

Leki i lekarze na stos!
Soki na wynos!

:))))))))))))

ale sam przyznaj, ze pozbylibyście się wielu pacjentów chorych na tzw 'własne życzenie', gdyby dbali o dietę i ruch - podstawy higienicznego trybu życia. Albo może nie trafiłoby ich az tak ciężko.

Na pokrzywy do Phantomasa!!!

wczoraj tez pomyslałam o pokrzywie i sobie zrobiłam herbatkę.
nosz dieta kipi az miło :)
Jak wypije taka szklanke soku to jestem napakowana energią i wcale mnie juz tak cie ciągnie do bagietki z masełkiem, pyszniutkiej, dmuchanej. Acha - jeszcze sobie skopiowałam watek o chlebie i wróce do domowego pieczenia. zakwas cały czas stoi w lodówie - dziś go dokarmię, a w poniedzialek pownien byc juz chlebuś - dzis kupiłam mąkę pełnoziarnistą z orkiszu, żyta i pszenicy.

asymetrio - ty też wypiekasz?

.

Napisał/a: babie lato

Leki i lekarze na stos!
Soki na wynos!

:))))))))))))

ale sam przyznaj, ze pozbylibyście się wielu pacjentów chorych na tzw 'własne życzenie', gdyby dbali o dietę i ruch - podstawy higienicznego trybu życia. Albo może nie trafiłoby ich az tak ciężko.

Racja, W zdrowym ciele, zdrowy duch, najważniejszy ruch. :)

.

Zmotywowana tym wątkiem, wczoraj nastawiłam ulubione nasionka w takim cudeńku:

dzieciaki uwielbiają kiełki, maszynka nie nadążna z produkcją. Ostatnio też suszarka do jabłek chodzi na okrągło, ponieważ młodzi zjadają ich ogromne ilości.
Jako, że cukier to zło :P, a słodkiego niestety chce się wciąż (bynajmniej mi) to wyjściem z takiej sytuacji są takie oto ciasteczka:

Ciasteczka z płatków owsianych :
1/3 szklanki oleju lub masła (ja używam oleju z lnu lub 3/5 kostki masła) - btw. najlepsze oleje jakie kiedykolwiek jadłam są ze strony www.ratujzdrowie.pl - olej z dyni wydawany jest w domu pod ścisłym dozorem, bo chłopcy, uwielbiają wylewać go na talerzyk, moczyć pieczywo i tak zjadać ile się da :))))) - olej lniany też mają rewelacyjny.
5 płaskich łyżek cukru lub ksylitolu
wanilia (aromat lub starta laska)
7 łyżek mleka lub wody
3- 4 łyżki rodzynek, pokrojonych suszonych moreli, żurawiny
8 łyżek pestek dyni
2 łyżki posiekanych orzechów- ja używam płatki migdałowe
1 łyżka zmielonego siemienia lnianego
11/2 łyżki mąki pełnoziarnistej
nieco ryżu preparowanego – opcjonalnie
rozdrobnione płatki śniadaniowe np. kukurydziane- 2-garstki
2 szkl. płatków owsianych
2 jaja
½ łyżeczki proszku do pieczenia

Jajka ucieramy z cukrem (ksylitolem) dodajemy tłuszcz, wodę, następnie mąkę, proszek do pieczenia i siemie lniane, potem kolejno pozostałe składniki- suszone owoce, migdały i płatki śniadaniowe, owsiane, ryż prażony. Masę mieszamy i odstawiamy na 1/2h lub dłużej. Po tym czasie formujemy niewielkie kulki(orzech włoski), kładziemy na pergamin i pieczemy około 15 minut na termoobiegu w 170 - 180 stopniach. Jak kulki nie będą się chciały lepić, można dodać odrobinę mąki, albo jeszcze jedno rozbełtane jajko ( w zależności jaka jest konsystencja). Przy formowaniu kulek pomaga zwilżanie rąk.
REWELACJA
Ciasteczka można modyfikować i np dodać
1.Pokrojone jabłuszka suszone i cynamon lub
2. Skórkę pomarańczową i odrobinę kardamonu albo
3. Odrobinę przyprawy piernikowej i pokrojone w kosteczkę śliwki suszone
w każdym wariancie ciasteczka rządzą :))))
Kiedyś dodałam suszone banany i też było git:)

Fajne przepisy można znaleźć tutaj http://biokurier.pl/ekoprzepisy
i tutaj http://my-reality-dietetycznie.blogspot.com/

Czyli Gerson. Ale on też kawę stosował ino, że w lewatywie..

Napisał/a: asymetriapomyliłam Ciebie z młodą prawniczką - córką młynarza

Ja jestem wnuczką młynarza ;)

"Nauczyłam się rozpoznawać zaazotowaną marchew i ziemniaki"
Jak się rozpoznaje zaazotowaną marchew i ziemniaki?

szycie jest piełkne

.

Polecam wszystkim, którzy chcą być poddani indoktrynacji
http://nowadebata.pl/2012/04/27/zywieniowy-stan-wyjatkowy/
Jak to z mięsem było, albo raczej wegetarianizmem.

Buraki lansujo się na doping:

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=27&id=4694

zdrowie zdrowiem a kiełki i soki są po prostu pyszne :-)

czyli co Szanowni polecają do sokowirowania? sę jakieś sprzęty wypróbowane/godne polecenia?

I find your lack of faith disturbing

Zapraszamy na stronę główną, czyli www.rebelya.pl

A ja dziś spróbowałam soku z brzozy. Zaletę ma jedną - to nowość ;) Wady ma dwie: drogi a niesmaczny. Co ludzie w nim widzą?

Pamietam ze sok z marchwi i tez z buraków ( pite niezależnie), rozwalały mi żołądek i jechałam za przeproszeniem do rygi.Od tamtej pory piję z jabłek i cytrusów tylko.

ja kupuję "Kubusia" ( marchew, jabłko, pomarańcza) albo sok pomidorowy i styknie. Sokowirówki nie mam, a poza tym trzeba ją po użyciu myć :/

Mauvaise Fortune Bon Cœur

Napisał/a: AmyA ja dziś spróbowałam soku z brzozy. Zaletę ma jedną - to nowość ;) Wady ma dwie: drogi a niesmaczny. Co ludzie w nim widzą?

Jeden Rebelyant mnie zaciagnął kiedys do knajpy wegetariańskiej w Lublinie ( lewackiej zdaje się, a słowo "knajpa" to tak trochę na wyrost :D ) i tam piłem sok z brzozy, był całkiem OK

Wracając dziś na post Danielowy polecamy sok z marchwi, jabłka, winogronowoca i nielota.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Sok z brzozy (jak dla mnie smaczny bardzo) jest przede wszystkim zdrowy niezwykle, bo zawiera wyjątkowy cukier - ksylitol, który np. w przeciwieństwie do wszystkich innych słodkości hamuje próchnicę zębów. I ma jeszcze parę ciekawych właściwości.

Soki z jabłek. Ale nie te klarowane, robione z koncentratu, tylko tłoczone z całych owoców. Są wartościowsze i wiele smaczniejsze. W ostatnich latach sadownicy pokupili linie do tłoczenia i przerabiają owoce własne i sąsiadów. Pakują ten sok po pasteryzacji do specjalnych foliowych worków z kranikiem po 3 lub 5 litrów. Jesli ktos ma 50 kilo wlasnych owocow to tez moze zawiezć i mu przetworzą na sok. Takie soki trzymają się po kilka miesięcy. Moim zdaniem to rewolucja w przetworstwie.

Ja najbardziej uwielbiam sok z pomidorów. Ze szczyptą pieprzu.

http://www.powozownia.pl/

.

.

imbir działa mocno pobudzająco seksualnie

.

.

.

Napisał/a: asymetriasos tabasco dodany w niewielkich ilościach uwalnia endorfiny
to już wiem dlaczego tak zawsze lubiłem pić "wściekłe psy" :D

.

.

.

.

.

O, bardzo ciekawe!

Moja znajoma ma termomixa - nie ma żadnych odpadów - po prostu, co wrzuci, to jej na miazgę zetrze, dolewa wody i wszystko.
Pyyyyyszności.

A ja wiem o wyciskarce nieużywanej tanio do oddania :)

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

jak tanio?

Przez szanownych kolegów najbliższe pół roku nie będę miał pieniędzy na alkohole, dziewczyny i inne zdrowe używki gdyż zainspirowany tym wątkiem zakupiłem właśnie zelmera jp1500.

Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi; i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie,

To nie zapomnij jeszcze kupic warzyw! ;)

Napisał/a: babie lato w! ;)

Właśnie przytargałem 3 wory marchewki, buraków i jabłek :)

Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi; i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie,

Na diecie nisko węglowodanowej nie ma zgagi. Niestety wiedza o korzyściach płynących z ograniczania węglowodanów długo i z trudem przebija się do świadomości.
Sprawa stara jak świat. o, np. tutaj.
http://nowadebata.pl/2011/04/19/stara-nowa-debata/

Napisał/a: psychoultras

Przez szanownych kolegów najbliższe pół roku nie będę miał pieniędzy na alkohole, dziewczyny i inne zdrowe używki gdyż zainspirowany tym wątkiem zakupiłem właśnie zelmera jp1500.

O, i to jest dobry owoc internetowej gadaniny :)

Też mam od trzech dni w kuchni sokowirówkę :) A w garażu pudło wypełnione wszystkim co da się zmiksować. Jest świetnie! Ale tu pytanie do znawców. Czy są inne oprócz smakowych przeciwskazani co do łącznia składników? Czy można coś przedawkować?

Napisał/a: Yanka

Też mam od trzech dni w kuchni sokowirówkę :) A w garażu pudło wypełnione wszystkim co da się zmiksować. Jest świetnie! Ale tu pytanie do znawców. Czy są inne oprócz smakowych przeciwskazani co do łącznia składników? Czy można coś przedawkować?

Ponoć nie należy łączyć w jednym soku warzyw i owoców, z wyjątkiem jabłka. Gdyż albowiem podobnoż powoduje to sensacyje żołądkowe.

U mnie wlaśnie trzeci dzień w sekcie wyciskaczy soków. Zauważyłem wraz z całą rodziną poprawę nastroju, spadek łaknienia i delikatne rozwolnienie. Podobno tak ma być, bo organizm się oczyszcza.

Nie przesadzam z ilością wypitego soku, rano 250 ml soku z marchewki, buraka czerwonego, pietruszki, selera i jabłek a wieczorem coś z owoców które wpadną mi pod rękę.

Napisał/a: babie lato

jak tanio?

Napisałem priva fejsem.

Do wiadomości ogólnej: wyciskarka zelmer JP1500. Nieużywana.

O, widzę, że chodliwa. Kol. psychoultras, u mię rabat

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

Up

Sok z marchewki to podstawa !!!

Dokładnie! Szczególnie podczas zimy

Sok z marchewki jasne, ale nie codziennie. Za dużo karotenu powoduje problemy skórne (przebarwienia na skórze).

.

Soki, nie przeciery, są konieczne w intensywnym leczeniu. Idzie o szybkość wchłaniania. Trochę traci się błonnika, ale i tak sporo go zostaje w soku.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Jakiej marki sokowirówkę warto zanabyć?

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Ja sie nie znam ale intuicja podszeptuje mi ze bardziej trzeba szukać konkretnego modelu a nie marki.

りす いす れべるや!!!

Oczywiście.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Dwa parametry są istotne:
moc i szybkość obrotów. Tej drugiej za cholerę nie dopatrzycie się, w niektórych wypadkach nawet producenci jej nie mają w oficjalnych danych.
Teraz jest dużo maszyn o dobrej mocy, ale wolnych obrotach - pulpa jest b. wilgotna.
Niestety, nie ma już sokowirówek idealnych, czyli niektórych modeli Mesko. :)

Również to, co istotne, to czy nie ma za dużo niepotrzebnych zakamarów do mycia.
Oraz czy odstęp między krawędzią komina a tarką nie jest za duży.

Elektroluksa możecie od razu wywalić na śmietnik. Ilości błędów konstrukcyjnych, jakie toto ma, nawet nie chce mi się wyliczać, a nie dało się tego sprawdzić i zauważyć w sklepie. Wyszło w praniu.

Tylko wyciskarka panie. Mam Omegę Sanę. Pozioma więc łatwo gniecie też zieleninę. Rozbieranie i czyszczenie banalne i szybkie (cholernie ważne po którymś razie)

nie ma jak blender i owoce i kostki lodu
wszystko do wypicia i do tego smaczne

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

Napisał/a: Sláinte Tylko wyciskarka panie. Mam Omegę Sanę. Pozioma więc łatwo gniecie też zieleninę. Rozbieranie i czyszczenie banalne i szybkie (cholernie ważne po którymś razie)

polecam blender kielichowy. po prostu mieli co wrzucę i nic się nie marnuje. bez sensu pić tylko sok a błonnik wywalać.

Napisał/a: fan

Napisał/a: Sláinte Tylko wyciskarka panie. Mam Omegę Sanę. Pozioma więc łatwo gniecie też zieleninę. Rozbieranie i czyszczenie banalne i szybkie (cholernie ważne po którymś razie)

polecam blender kielichowy. po prostu mieli co wrzucę i nic się nie marnuje. bez sensu pić tylko sok a błonnik wywalać.

Błonnik, błonnik..ile można go żreć. Ja mam w swoim chlebie orkiszowym i wystarczy.

Błonnik wspomaga przemianę materii stąd jest tak ważny. Osobiście nie zwracam na niego aż takiej uwagi, aczkolwiek piję bardzo dużo robionych soków. Głównie dlatego, że mi po prostu smakują :) Korzystam z takiej wyciskarki: http://www.vitajuice.pl/category/wyciskarki-pionowe która mi zdecydowanie wystarcza ;)

Co do tych przepisów na początku wątku, to powiem jedynie (tak z grubsza luknąłem), że dodawanie zimą mięty to absurd. Mięta wychładza organizm. Nie wierzycie, to se zróbcie mocny napar z sypkiej szuszonej, dodajcie soku z cytryny (pół, cała, ile wola) i wypijcie w upał.

BTW Jest jakaś metoda podkręcania obrotów sokowirówki? W sensie - pogrzebania przy cewce, silniku? Po mojemu powinno się dać kosztem czegoś, nie wiem, mocy albo jak. Jakem wspomniał, obecnie dostępne na rynku badziewie ma stosunkowo niskie obroty i dużo soku zostaje w pulpie.

Napisał/a: Pref de ZooMięta wychładza organizm

Ja się tam nie znam, ale z tego co pamiętam z biologii ze szkoły podstawowej (albo średniej, nie jestem pewien), to mięta nie ochładza, a jedynie daje złudne uczucie chłodu, bo zawarty w niej mentol wpływa na receptory temperatury.

Napisał/a: Pref de Zoo Jest jakaś metoda podkręcania obrotów sokowirówki?

Jeśli nie ma tam jakiejś elektroniki i jest zwykły silnik asynchroniczny, to teoretycznie wystarczy podłączyć pod przemiennik częstotliwości i podkręcić np. na 70Hz. Z tym że od pewnej wartości zacznie spadać wyjściowy moment obrotowy silnika (nieliniowo).

Napisał/a: paberu

Napisał/a: Pref de ZooMięta wychładza organizm

Ja się tam nie znam, ale z tego co pamiętam z biologii ze szkoły podstawowej (albo średniej, nie jestem pewien), to mięta nie ochładza, a jedynie daje złudne uczucie chłodu, bo zawarty w niej mentol wpływa na receptory temperatury.

Uo, całkiem i to możliwe. Tak czy siak, używają tego Beduiny i inne takie. Żują se.
A co Kulega powie na cytrusy i kefiry etc.? Gdyż wedle chińskich opisów też "wychładzają" organizm. Złuda to czy faktyczny spadek temperatury? Bo pamiętam, że w dzieciństwie na gorączkę dawali w domu m. in. pomarańcze.

a poKrzywa DodaWana do soków?
czy stosujecie PapRykę?

poLecAm wyciśnięcie owoców ponalewkowych
i zdrowe i przyJemne

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

Napisał/a: christophczy stosujecie PapRykę?

Dzisiaj mam zamiar robić kotlety mielone plus czarna fasola plus czerwona papryka :)

Niech @christoph poczyta sobie o czarnej fasoli i o połączeniu jej z czerwoną papryką

Ps 127,3-5

noale sok z czarnej fasoli?

noale Szanowny pytał o paprike nie o sok :], sok z fasoli chyba nieteges

Ps 127,3-5

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.