Czy ktoś wie, słyszał, zna badania, linki, strony, wypowiedzi które dałyby mi odpowiedź na to nurtujące mnie pytanie? Ilu w Polsce jest żydów?

Chcę zrozumieć i złapać proporcję pomiędzy zaangażowaniem środowisk wszelakich w sprawę żydowską, w muzea, wystawy, przeprosiny, wypowiedzi naukowców, pisarzów, mediów itd a liczbą żydowskich ludziów.
Czasem wydaje mi się że, patrząc na proporcję zaangażowania, są ich ... miliony.

Wie ktoś?

Tu nie chodzi o liczbę żydów, a o liczbę dolarów. Na te rzeczy jest kasa, więc żal nie korzystać. Sam w jednym projekcie historycznym brałem udział i nie powiem - płacili godnie.

Nie wiem ilu, ale ich liczba rośnie. Prozelityzm żydowski wobec chrześcijan kwitnie a prozelityzm chrześcijański wobec żydów jest zakazany.

Sou hodnej, ale, co já bych dělal v Egyptě? Třeba tam maj Plzeň, ale neuměj jí čepovat.

Tak, eurodolary swoją szosą. Są bo ktoś daje, daje bo ... itd.
Wszystko racja, ale mi chodzi o czysto ilościową ilość żydów. Sztuk ile?

Ale Kuledze chodzi o samych prawdziwnych czy żydopodobnych tysz? Bo jak to drugie to może być duuuży problem...
Pierwszych jest ponoć ok.12tys. http://www.historiazydow.edu.pl/zydzi-w-polsce/ ale kto zliczy tych zakamuflowanych? Był spis powszechny, były pytania, to zapewne tam, w Izraelu takie szacunkowe dane mają...

Byłem za linkiem i liczę. 3mln 90%. daje zostaje 300 000tyś po wojnie. Ciekawe ilu dziś?
No właśnie problem zakamuflowanych i przekabalania na swoją wiarę to inna, ważna kulturowo sprawa.
Chciałbym odczuć i przeliczyć proporcje środków i zaangażowania w sprawy żydowskie do ich liczby i porównać to sobie z innymi grupami społecznymi, bo jeśli jest ich 12tyś to dawałoby to dużą dysproporcje przeznaczanych sił i środków.

spis 2011 - 8 tysiecy , 5 tys jako "drugi wybor"

"Najlepszym ustrojem : komunizm warstwowy "

Powiem tak: jak się spędzi w Izraelu kilka miesięcy i otrzaska z tambylczymi facjatami, to gdy po powrocie do Polski idzie się po ulicy, kłuje w oczy, ilu tu jest żydów. Z 10-20% może nawet.

To ja mam jeszcze inne pytanie: ilu polskich obywateli może korzystać z "prawa powrotu", ilu ma podwójne obywatelstwo (tych mieszkających w Polsce oraz tych mieszkających w Izraelu)?

Ale Kolegom chodzi o żydów czy o Żydów bo już się pogubiłem?

Sou hodnej, ale, co já bych dělal v Egyptě? Třeba tam maj Plzeň, ale neuměj jí čepovat.

Napisał/a: m_q

Ale Kolegom chodzi o żydów czy o Żydów bo już się pogubiłem?

Po kontekście patrząc Żydów.

O tych co najpierw są żydami lub Żydami a potem Polakami, plus tych co odwrotnie.

Wystarczająco.

Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi; i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie,

Może ks. Stanisław troszkę rozjaśni temat:
"Problem Żydów, zdaniem Staszica, narastał wraz z eksplozją demograficzną Żydów.
W 1772 w Polsce żyło 15.000.000 osób w tym 500.000 Żydów czyli 3,33%, w 1790 8.000.000 osób a w tym 300.000 Żydów czyli 4,16%. w 1810 odsetek Żydów wynosił 8,33%, w 1816 12,5%.
Wszystkie miasta były opanowane przez Żydów w ciągu kilkudziesięciu lat (a w miastach Żydzi zmonopolizowali szynkarstwo)."
"Według Staszica Żydzi nic nie tworzyli, pasożytowali na innych i prowadzili działalność przestępczą, niszcząc Polskę i Polaków, przynosili nędzę i zepsucie."
"O przyczynach szkodliwości Żydów" Stanisław Staszic, Ostoja 2003

Mnie tylko ciekawi czy kolegę nielenina nurtuje pytanie - w jaki sposób rozpoznać Żyda i w jaki sposób Tiberios_Apsimaros go rozpoznaje i nie pomiesza z Ormiaszką?

jah know

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck

Like a duck?

A więc jednak ...

jah know

tak z 30-50 tys.
zakamuflowanych z 10 razy tyle
często są to ludzie wypierający w sobie taką świadomość, ale dalecy od katolicyzmu i w sferze wyborów światopoglądowych, politycznych i kulturowych reagujących alergicznie na polski patriotyzm i kulturę.

Isten, áldd meg a magyart

Napisał/a: Tiberios_Apsimaros

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck

Napisał/a: Marek Maciejewski

Like a duck?

A więc jednak ...

:-DDDD

Historie Ciekawe www.elenchus.pl

Napisał/a: Arsen

Może ks. Stanisław troszkę rozjaśni temat:
"Problem Żydów, zdaniem Staszica, narastał wraz z eksplozją demograficzną Żydów.
W 1772 w Polsce żyło 15.000.000 osób w tym 500.000 Żydów czyli 3,33%, w 1790 8.000.000 osób a w tym 300.000 Żydów czyli 4,16%. w 1810 odsetek Żydów wynosił 8,33%, w 1816 12,5%.
Wszystkie miasta były opanowane przez Żydów w ciągu kilkudziesięciu lat (a w miastach Żydzi zmonopolizowali szynkarstwo)."
"Według Staszica Żydzi nic nie tworzyli, pasożytowali na innych i prowadzili działalność przestępczą, niszcząc Polskę i Polaków, przynosili nędzę i zepsucie."
"O przyczynach szkodliwości Żydów" Stanisław Staszic, Ostoja 2003

Z całym szacunkiem dla ks. Staszica (a raczej dla kogoś kto te dane zinterpretował), na te zmiany odsetków Żydów "eksplozja demograficzna" (termin wtórny) miała tylko częściowy wpływ. Znacznie większy miało to, że termin "Polska" obejmuje w każdym z cytowanych lat inny obszar.

Po zwycięstwie Tuska każda rodzina dostanie pół świni, a jak komuś będzie mało to jeszcze po ryju...

mośki to dobrze zorganizowana mniejszość
która manipuluje głupim jak but z lewej nogi miejscowym żywiołem
jak stadem baranów

Fuck Off

Napisał/a: Szymon_MagZnacznie większy miało to, że termin "Polska" obejmuje w każdym z cytowanych lat inny obszar.

Zgoda. Lecz nie przesłania to faktu, że systematycznie rozmnażali sie jak króliki: "Synowie Izraela rozradzali się, pomnażali, potężnieli i umacniali się coraz bardziej, tak, że cały kraj się nimi napełnił." (Wj 1:7)
"Ale im bardziej go uciskano, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał, co jeszcze potęgowało wstręt do Izraelitów."

Napisał/a: Kefa_Babelstein:-DDDD

O ! Niech się Pan Kefa nie chichra tylko powie ilu.

Żydów, czy żydów?
Inna sprawa, kim jest Żyd, a kim żyd?

Zapraszamy na stronę główną, czyli www.rebelya.pl

O tych co najpierw są żydami lub Żydami a potem Polakami, plus tych co odwrotnie. Chyba żydzi i Żydzi wiedzą czy są żydami/Żydami

Powiem tak: jak się spędzi w Izraelu kilka miesięcy i otrzaska z tambylczymi facjatami, to gdy po powrocie do Polski idzie się po ulicy, kłuje w oczy, ilu tu jest żydów. Z 10-20% może nawet.

A może jest na odwrót. To Izraelici mają niekoszerną zawartość untermenschowskiej krwi słowiańskiej. Co biorąc pod uwagę ilość Rosjan co się nagle okazała Żydami rosyjskimi jest całkiem możliwe.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

A kto to Żyd?

Napisał/a: miA kto to Żyd?

Ten kto uważa się za żyda/Żyda. Czy teraz umie Pan powiedzieć ilu ich jest w Polsce?

Napisał/a: Groza Symetrii

A może jest na odwrót. To Izraelici mają niekoszerną zawartość untermenschowskiej krwi słowiańskiej. Co biorąc pod uwagę ilość Rosjan co się nagle okazała Żydami rosyjskimi jest całkiem możliwe.

Tragikomiczne jest to, że mimo całej fiksacji cywilizacji żydowskiej na punkcie pochodzenia, po dwudziestu siedmiu wiekach diaspory są zbiorowiskiem mieszańców.

stopka rozmiar 45

Napisał/a: kundel1Tragikomiczne jest to, że mimo całej fiksacji cywilizacji żydowskiej na punkcie pochodzenia, po dwudziestu siedmiu wiekach diaspory są zbiorowiskiem mieszńców.

...czyli wniosek z tego taki, że w różnordności siła. Hasło - Polska dla Polaków - jest więc de facto wymierzonym przeciw Polsce.

Historie Ciekawe www.elenchus.pl

Ale ludziska drogie. Sprawa jest prosta i zamknięta. Pytanie brzmi ilu jest w Polsce ż/Żydów? I tyle.
Rozumiem że może komuś trudno jest podać liczbę czy wiarygodne źródła gdzie sam mógłbym to przeczytać, ale dziwię się jeśli ktoś na pytanie o to która jest godzina odpowiada np że nie będę mu rozliczał czasu pracy. (?) A po co on sie pyta, a jaki on ma w tym interes, a co będzie jak on się dowie, my się lepiej mu nie mówmy, on cos knuje, może go obrazić albo przyczepić się do niego, itd ... Kyrie !!!!!
Katolików tylu, Polaków tylu, mniejszości niemieckiej tylu ... etc. A ilu ż/Żydów?

A kto to powiedział.że-dobry Żyd to zakonspirowany Żyd?

Napisał/a: Nielenin Pytanie brzmi ilu jest w Polsce ż/Żydów?
przynależność do społeczności żydowskiej deklaruje około 8 tysięcy według tego źródła http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/Przynaleznosc_narodowo-etniczna_w_2011_NSP.pdf

Nie jestem mężczyzną

Napisał/a: Cyryl A kto to powiedział.że-dobry Żyd to zakonspirowany Żyd?

Nie tyle "dobry" co "mądry". Ponoć autorem jest niejaki nadredaktor Szechter. Ale sądzę, że on bardziej gdzieś to kupił niż sam wymyślił...

Napisał/a: znowu_w_zyciu_mi_nie_wyszlo przynależność do społeczności żydowskiej deklaruje około 8 tysięcy według tego źródła http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/Przynaleznosc_narodowo-etniczna_w_2011_NSP.pdf
>
Dodając do tego tych, którzy czują się Żydami, ale w spisie ludności wybrali inną opcję oraz osoby uważające się za żydów tylko pod względem religii. wychodzi mniej niż 20 tys.
Tylko, że należy pamiętać o:
- wpływach i sile przebicia tej grupy
- wsparciu żydostwa z zagranicy
- polskich żydofilach oraz pożytecznych idiotach a tych nie brakuje.

Czy a może ktoś teraz może mi powiedzieć ilu jest w Polsce żydów?

jeszcze jeden!
czyli ja!
noale to bardziej aktem woli
mojej
niż obrzezaniem ojca mego
lub ojca matki mojej

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

nikt nie wie, nikt nie podaje?

W Polsce narodowość żydowską deklaruje (według spisu z 2011r.) 8 tys osób - w tym tylko 2 tys jako jedyna lub pierwsza (przed polską) identyfikacja narodowa ; dla 5 tys to druga (po polskiej) identyfikacja.

Natomiast ludności religii mojżeszowej w Polsce jest formalnie (biorąc pod uwagę ilość zadeklarowanych członków gmin wyznaniowych) ok 1,5 tys - ale same gminy twierdzą że do 6-7 tys. może być ludzi luźno związanych z religią żydowską (tzn ludzi mających jakieś judaistyczne korzenie, ale uczestniczących w żydowskich obrzędach relig. tylko okazjonalnie).

a ilu jest szabesgojów?

I find your lack of faith disturbing

Napisał/a: japisz W Polsce narodowość żydowską deklaruje (według spisu z 2011r.)

Czyli nie wiadomo ilu jest w 2017r żydów w Polsce?. Czemu, nie wolno, ukrywają się ale po co? A może jest ich dużo więcej albo wcale nie ma? Białorusinów, Niemców etc łatwo znaleźć i to z podziałem na województwa..

Bo jeśli rozproszyć podane Panem Japiszem liczby z 2011r. i gdyby wszyscy żyli tylko w miastach to wypada średnio po 1000 osób. I co, dla 1tyś te państwowe cyrki, festiwale, koszty, menory, muzeum itd?

do tego Przy takiej ilości rozpowszechniany rzekomy polski antysemityzm bez żydów też zaczyna być podejrzany.

Napisał/a: Filioquist null

Niestety nikt nie pytał, ale świadomych pewnie byłoby co najmniej 1000 a nieświadomych ponad 30 mln.

„Żyd to człowiek, którego inni uważają za Żyda”.

Jean-Paul Sartre

Ja rozumiem że niektóre forumowicze boją się nawet pomyśleć słowo żyd a gdzież zadać sb o nich pytanie /wielu już jest tak wytresowanych że samodzielnie, bez obecności przedstawicieli fundacji do ścigania przejawów antyjudaizmu ich wewnętrzny strażnik specjalnych żydowskich przywilejów przypomina im że kto pyta o żydów ten idzie drogą holokaaustu, więc jak tylko coś pomyślą o żydach to zaraz głośno przepraszają i sami się leją po gębie. Noale odwagi. Rzecz jest w %, matematyce i statystyce.
Coś jak Białorusini, Niemcy, Ukraińcy czy inne mniejszości. To samo podejście. Chodzi o ilość i rozmieszczenie. Zna ktoś dane na 2017r? Ilu w Polsce jest żydów?

Napisał/a: Nielenin Czyli nie wiadomo ilu jest w 2017r żydów w Polsce?. Czemu, nie wolno, ukrywają się ale po co?

Bo jakoś tak jest, że spisy powszechne z takimi ankietami robi się średnio raz na 10 lat. Chciałby Kolega naprawdę, żeby był obowiązek corocznego składania przez obywateli w urzędzie deklaracji odnośnie narodowości, religii wykształcenia, wykonywanego zawodu itp (czy aby nic się Koledze w ciągu ostatniego roku w tym zakresie nie zmieniło - Państwo wszak musi mieć o tym bieżące informacje)?
Napisał/a: Nielenin I co, dla 1tyś te państwowe cyrki, festiwale, koszty, menory, muzeum itd?

Muzea? Po to samo potrzebne co i inne, np. takie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie - ilu ludzi w Polsce uprawia hutnictwo dymarkowe? Festiwale? Po co organizować w Polsce takie np festiwale muzyki country - wszak kowbojów u nas mniej nawet niż icków.

Napisał/a: konto użytkownika zostało zablokowane

„Żyd to człowiek, którego inni uważają za Żyda”.

Jean-Paul Sartre

http://www.fronda.pl/blogi/na-przekor-trendom/slawne-osoby-o-zydach,5691.html

Polska jako rzekły "autorytety" jest krajem antysemityzmu bez Żydów. A pomimo tego ta "antysemicka" Polska bije absolutny rekord świata w nakładach na promocje ich kultury w przeliczeniu na jednego członka tej społeczności.

Sory, ale zależy od definicji Żyda i domaganie się definicji wcale nie musi trącić jakąś eugeniczną stęchlizną. Pytanie o Polaków, Niemców, Włochów są łatwiejsze, a i też mogą nastręczyć różnorakich trudności, pytanie o Żydów jest z definicji tych trudniejszych pytań porównywalne z "ile jest Amerykanów, Hindusów czy Eskimosów". Padła tutaj jedna definicja tylko "ten kto za Żyda/żyda się uważa". Do tego dużo osób określało się jako "Polak pochodzenia żydowskiego".
Kilka możliwości:
- ktoś uważający się za Żyda
- wyznawca judaizmu
- ktoś uważany przez innych Żydów za Żyda (a definicja innych Żydów? rekurencja...)
- członek gminy wyznaniowej
- Żyd po matce wg prawa żydowskiego
- ktoś uznany przez innych mieszkańców za Żyda
- Dominująca krew żydowska (biologia + rekurencja)
- obywatel Izraela
- członek cywilizacji żydowskiej
- i tak dalej
I każdy sobie może tworzyć własnego Ż(ż)yda dodając nowe elementy i własne koniunkcje oraz alternatywy z całego pokaźnego zbioru. Zestaw mały twórca dostępny tylko przy zamówieniach online.

Jiuser
Ale to jest bez znaczenia jak my uważamy bo nikt nie chce wyszukiwać ukrywających się żydów więc nie potrzebuje wzorca żyda. To jest standardowe pytanie ankietowe. Ktoś ty? Polak, Niemiec, Słowak, katolik, żyd, islamista? i każden jeden wie kim jest i wpisuje. To i żyd wie kim jest/za kogo się uważa i w ankiecie, spisie, synagodze, klubie, fundacji, stowarzyszeniu powinien podawać. I po tym powinniśmy wiedzieć ilu ich jest w Polsce i gdzie mieszkają bo może nie tam gdzie trzeba im festiwale robimy i za duże sale wypożyczamy.

Napisał/a: japisz Muzea? Po to samo potrzebne co i inne, np. takie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie - ilu ludzi w Polsce uprawia hutnictwo dymarkowe? Festiwale? Po co organizować w Polsce takie np festiwale muzyki country - wszak kowbojów u nas mniej nawet niż icków.

Idąc Pana drogą i biorąc pod uwagę sposób i koszt organizacji festiwalu oraz liczbę żydów i "kombojów" na Pikniku Country to żydzi powinni jego wzorem, prywatnie, raz w roku zorganizować sb JEDEN piknik klazmerski i koniec.
a Polaków na Mazowszu jest całkiem sporo i za swoje mogą i historyczny Polski słup przydrożny utrzymywać. a Proporcja ilości żydów w Polsce do kosztów ponoszonych na nich przez Polaków jest nieadekwatnie zawyżona.
Muzeum Historii, festiwale /Kazimierz, Wrocław, Kalisz, Warszawa, Białystok itd/ Teatr żydowski, chóry, dodatki emerytalne etc a widzów, biletów i zysków z tego na jednych palcach. To po co tego tyle i za tyle dla małej garstki? Coś tu się nie sumuje.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.