Sharon Lockhart

http://www.rp.pl/artykul/9149,1015603.html
świetne podrobienie starych mistrzów

jakże inne od innej ulubionej Ann Leibowitz

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

Niii, za rzadko robię zdjęścia takie dla siebie.

Dla ocieplenia atmosfery, pozwolę sobie "sprzedać" Koleżeństwu trochę grudniowej Italii.

Piza (nie pizza;-)
IMG_9111

IMG_9168-Edit

IMG_9175-Edit

IMG_9247-Edit

Rzym:

IMG_9338-Edit

IMG_9356-Edit

IMG_9696-Edit

IMG_9708-Edit

IMG_9775-Edit

IMG_9813-Edit

IMG_9933-Edit

U Świętego Piotra:

IMG_9632-Edit

IMG_9633-Edit

IMG_9639-Edit

Florencja:

IMG_0164-Edit

IMG_0243-Edit

IMG_0283-Edit

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Napisał/a: Notoryczna

Niii, za rzadko robię zdjęścia takie dla siebie.

dobre oko, trochi szkoda

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

Bratu Wilku! szapo!

O to ładne, od razu cieplej :)

1., 2., 8., 10. i dwa ostatnie podobają mi się ekstraordynaryjnie. Ale wszystkie bardzo ładne.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Podziękował pięknie:-)

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

1., 2., 8., 10. i dwa ostatnie podobają mi się ekstraordynaryjnie. Ale wszystkie bardzo ładne.

Paczpan mamy te same gusta z wyjątkiem, że zamiast ostatniego wolę padające światło u Św. Piotra.

Polecam Nowennę Pompejańską i codzienne odmawianie Różańca Świętego.

Nu, ja wyróżniem 1 i 8, zeztych szyskich ślicznych bratowilczanych ujenć, alesz.... hm, jag by tu pedzieć....
Te szyskie Rzymy... but tę ich cały,
łanne so, przyzną (znaj pałnski gest);
Szyskie me zmysły dawno poznały,
że Gdańsk jest PIENKNY. Gdańsk pienkny jezd!

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy

Nu, ja wyróżniem 1 i 8, zeztych szyskich ślicznych bratowilczanych ujenć, alesz.... hm, jag by tu pedzieć....
Te szyskie Rzymy... but tę ich cały,
łanne so, przyzną (znaj pałnski gest);
Szyskie me zmysły dawno poznały,
że Gdańsk jest PIENKNY. Gdańsk pienkny jezd!

noale oni ci z Danska to byli od dawna w międzynarodówce takiej, co to i handlowo (naród handlowy przed żydami) towarzysko i ideowo zapewniała wymianę myśli i wrażeń

Piękny jest i chwała Bogu zadbany po wielu wojnach, bo w niejednej brał udział

Bonifacy dawaj jakieś zdjęcia!

Napisał/a: christoph

Bonifacy dawaj jakieś zdjęcia!

Nu, ale ja nie zdjenciam, totysz...

dwie stopki

A dla Kóleżąki Notto spencjalny wpis:
+10

dwie stopki

nie mogłem znaleźć samego, muszę dać z trzymaczem
dystans do siebie, umiejętność dobrej zabawy i przeżywania radośći
niech żyje nam Kornhauser - Duda! Hip hip ! Hurra!

serio serio

aaaa
tuuuuu tooooo
o co mi chodziło/szło

a to też dobre

Napisał/a: Franciszek Bielinski

Aż se spróbowałem. Tyż fajne.

.
.

Pani Kinga chyba czyta nasze forum (albo zaczęła czytać ze względu na to że jej zdjęcie wrzuciliśmy) bo mi na priva wysłała link do kolorowego zdjęcia (i to już ponad miesiąc temu, ale wiadomo, kto to wie kiedy jest czas na sprawdzenie priva na rebelce?). Mniej kolorów niż u kolegi.

ƃǝɹƃʎʍɐlnʞ ƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃ

Napisał/a: greg kulawy bo mi na priva wysłała link do kolorowego zdjęcia (i to już ponad miesiąc temu, ale wiadomo, kto to wie kiedy jest czas na sprawdzenie priva na rebelce?). Mniej kolorów niż u kolegi.

I jak? I jak?
Straciło na przejmującości?

Przepiękne, również w kolorze.

Napisał/a: greg kulawy bo mi na priva wysłała link do kolorowego zdjęcia (i to już ponad miesiąc temu, ale wiadomo, kto to wie kiedy jest czas na sprawdzenie priva na rebelce?). Mniej kolorów niż u kolegi.

I jak? I jak?
Straciło na przejmującości?

Nie straciło :) Bo kolorów tam tyle co kot napłakał.

Napisał/a: greg kulawyNie straciło :) Bo kolorów tam tyle co kot napłakał.

To jest żart, Panią Kingę przepraszam. (-:

Muzełmo Histeryczne Mojego Gdałnska zdigitalizowało czenś sfojego zbioru ikonografji i ambru:
http://dziedzictwo.pomorze.pl/
Zdjęć jezd ponad 1000, winc Kólegowi Christophovi nie bende ich szyskich wewkleiwał, alesz pare... naście :D

Nowy Port (po lewej za Kanałem- pólwysep Westerplatte):

wirydaż franciszkański (dziś w okupacji Muzeum Narodowego):

Twierdza Wisłoujście (latarnia ze starym hełmem):

najdłuższe (drzewianne) molo nowoczesnej Ojropy:

cheba KOD jakowyś:

Brzeźno- kurort słynny ode czasów nieboszczyka Napoleona:

z Pieprzowegomiasta- Korzenna:

we prezydjumie Ojropy zasiada:

wydało się po co były miejskie fosy:

u św. Mikołaja i Dominikanów:

dom zdrojowy jako dom (za chwilę) niezdrowy:

skutki niemiecko- rosyjskiej współpracy:

Jakę napisał dalszy tysionc pode sznurkię na górze posta. So tysztagże pojedyłcze widoki zes paru inszych stron.

dwie stopki

dzięki!
smakowite
i Brunon i Bonifacy bliscy memu sercy święci

a tera co ze Szwajcarii, znaczy z gazety helveckiej

na sportowo

no znowu inwalida!

Ann Leibowitz
Misty Copeland w 2015 jako pierwsza Afroamerikanka jako Primaballerina American Ballet

Napisał/a: christophi Brunon i Bonifacy

Tag na szelki pszypadek: tutej wedwóch osobiech, to tylko Pisarczyk (pod nowę ksywko) wystempywa, a ja skromnie zez jednę patronę, choć dwojga imnią: http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-12a.php3
Coby jeszcze sprawe pociongść, to i NiosencyKrysta jezd tysztagże moję patronę osobizdym, takosz i dwoję inszych Świentych Pałnskich.

Ta Mgiełka mię siem widzi jako prymabaleryna, ale dzisiej, pszyzną, mam oczy pełne szadzi, a nie mogłę sobie pójść zez bliska na nio popaczać.
Za Kólegowom sprawom, któsz wi, czysz na staroś nie zaczne zdejmnować jeszcze...

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy Muzełmo Histeryczne Mojego Gdałnska zdigitalizowało czenś sfojego zbioru ikonografji i ambru:
http://dziedzictwo.pomorze.pl/
>

Dziękuję. Nieoczekiwanie wpis kolegi przydał mi się do czego innego.

Przy okazji może warto zdup likować wpisa w stosownym wątku?
http://rebelya.pl/forum/watek/66883/

Napisał/a: Notoryczna Nieoczekiwanie

Czeszem siem iszżem beł pomóg, alesz że to pszepatkię i nie zasługiwą na łaskawoś, a jednak... mniło.
Do plikancyji siem wezmne, za niezadugo, może i wnet skoroświt. Za linke solennie dziękiwam, boiszżem zielonka, tom mniał problemant znajś óf wywłont, chociem go i kiedyś zwiedził.

dwie stopki

nosz invalida znowu się czepia!
http://im.ft-static.com/content/images/b44c35e7-0324-4837-aea3-9743606b1e3f.img
w sąsiednim wątku dyskutujemy o world press photo i trąciliśmy Capę
tu jego zdjęcie jakiegoś znanego ojca w późnym wieku, też dobre
indżoj

Żyd fotografuje lewaka - wstydziłby się Kolega;-)

To mój number one:

Oraz nasze, polskie, rdzennie rodzime zdjęcie roku (jak dla mnie):

zgadzam się
nawet ten róż nie przeszkadza
dobre światło, akcenty i kompozycja

+ Niech w naszych czynach odbija się to, co przez wiarę jaśnieje w duszach.

A słuchajcie. Bo ja się nie odzywam tylko tak sobie patrzę co i raz na ten wątek i na to co wstawiacie i myślę że nie wiem to co się będę udzielał. No ale mnie to męczy i nurkuje.
Dlaczego cenicie niektóre zdjęcia i uważacie że są dobre? Co to jest dobre zdjęcie, po czym je poznajecie? Bo jakby mi ktoś na konkretnym przykładzie powiedział, pokazał - może przy następnej foto albo już zamieszczonej to ja bym chętnie się dowiedział co mam podziwiać, na co patrzeć.
No bo jakby co to taki podciągnięty będę w towarzystwie, jak znalazł się a nie taki milczący i zasępiony z boku, poza dyskusją.

Dobre jest to co jest nowatorskie, chyba że akurat jest klasyczne, ale perfekcyjnie wykonane. W sumie nie musi być perfekcyjnie wykonane, byleby niosło jakiś istotny przekaz lub kontekst. W wielu zdjęciach kontekst czy przekaz też nie są konieczne, o ile zdjęcie jest piękne samo w sobie, dzięki wypełnieniu zasad kompozycji na przykład. Z drugiej strony, znaczna część doskonałych zdjęć łamie zasady kompozycji, a ich siłą jest właśnie to, że działają wbrew naszym schematom. Doskonałe zdjęcie jest czarno-białe, chyba że akurat jest kolorowe. To tak w skrócie.

Napisał/a: Brat WilkTo tak w skrócie.

Nieszypkie żarty.
Dorbe jezd to co nie jezd złe, chebaże akurat jest bełoby wew skrócie.
:P

dwie stopki

pisałę w nocy na kilka sposobów i wychodziło podobnie do Brata Wilka
ale nie tak łądnie i w punkt
dzięki Bratu Wilku

Napisał/a: christophhttps://bergundtotschlag.files.wordpress.com/2013/08/schuh10.jpg?w=529
???

Co to za zdjęcie?

Linio prosto narysowana! (z litanii dominikańskiej do NMP)

Napisał/a: Mała Mi

Napisał/a: christophhttps://bergundtotschlag.files.wordpress.com/2013/08/schuh10.jpg?w=529
???

Co to za zdjęcie?

Zwłoki Che Guevary oglądane przez oficerów armii boliwijskiej.

Napisał/a: Brat WilkZwłoki Che Guevary oglądane przez oficerów armii boliwijskiej.

Dzięki...

Napisał/a: BrunonBonifacy Nieszypkie żarty.

Z fotografią jest jak z tanim winem: "Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie".;-)

Napisał/a: Brat Wilk

Dobre jest to co jest nowatorskie, chyba że akurat jest klasyczne, ale perfekcyjnie wykonane. W sumie nie musi być perfekcyjnie wykonane, byleby niosło jakiś istotny przekaz lub kontekst. W wielu zdjęciach kontekst czy przekaz też nie są konieczne, o ile zdjęcie jest piękne samo w sobie, dzięki wypełnieniu zasad kompozycji na przykład. Z drugiej strony, znaczna część doskonałych zdjęć łamie zasady kompozycji, a ich siłą jest właśnie to, że działają wbrew naszym schematom. Doskonałe zdjęcie jest czarno-białe, chyba że akurat jest kolorowe. To tak w skrócie.

Lubię ten wpis.

Napisał/a: BrunonBonifacy Nieszypkie żarty.

Z fotografią jest jak z tanim winem: "Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie".;-)

O, czeli można.
:)
Tylko marudzency poczebny...

dwie stopki

Lubię ten wpis.

mi tu
ten tego

Żeby nie beło, że inom jezd marudny...
miszung:

i śmiechafki:

dwie stopki

z balkonamy
very good

Jednakowoż, aby nie wyglądało, że sobie z Pana Nielenina i jego upodobania do mierzenia linijką i układania przedmiotów na półkach i w szufladach wyłącznie dworuję, spróbuję zdefiniować moje kryteria "dobrych praktyk w fotografii". Podkreślam - MOJE - każden jeden oglądacz szkut wizulanych będzie miał własne.

Otóż szukam na fotografii trzech rzeczy:

1. Światła.

Pokreślenia i umiejętnego wykorzystania światła zastanego (osobiście preferowana przeze mnie technika) lub kreacji obrazu za pomocą oświetlenia sztucznego (za czym osobiście nie przepadam robiąc zdjęcia, ale potrafię docenić mistrzostwo w tej dziedzinie u innych).
2. Kompozycji.

Już starożytni, mądrzejsi ode mnie ludzie wykoncypowali, że istnieją pewne prawidła układu brył geometrycznych w obrazie, które sprawiają, że obraz ogląda się "przyjemniej", wciąga on oglądacza nawet nieświadomego istnienia tych zasad.

3. "Decydującego momentu" (Henri Cartier-Bresson)

Czasem udaje się uchwycić jedną chwilę, gest, spojrzenie, sytuację, wokół której można zbudować całą opowieść, albo która staje się symbolem procesu czy zdarzenia, którego analiza w inny sposób potrafi zajmować grube tomy.

"Bardzo dobra" fotografia, to dla mnie taka, w której przynajmniej jeden z tych trzech elementów występuje w ponadprzeciętnym stężeniu - jeśli występują już jednocześnie dwa lub trzy, albo wciąż jeden, ale naprawdę, naprawdę niezwykły, mamy do czynienia z fotografią rewelacyjną lub wręcz genialną.
Poza konkursem, oczywiście jest również joker w tej talii:

;-)

z balkonamy
very good

U mje tysz na podiumie alesz za widokię pszes okno.
Nie to jezd dobre, co jezd dobre, ale co siem komu podobywa.
:D

dwie stopki

Dobre jest to co jest. To tak w skrócie

😎 noTeras to Wasz rozumiem.
https://www.youtube.com/watch?v=SG_1SFmSItw

z balkonamy
very good

Nie to jezd dobre, co jezd dobre, ale co siem komu podobywa.
:D

widok ów to chyba winnica?mam suabość do winnic, wincerów i , no ba!, wina

jednakowoż
jakby nie patrzeć
gościu ma rację
i to
stereo
typowo

Garść cudów z zaanonsowanej w innym wątku przez Koleżankę Notoryczną kolekcji MMA.

Poddasze, 1896

Chorąży 83. Ochotniczego Pułku Piechoty z Pennsylwanii ze sztandarem, wojna secesyjna.

Portret mężczyny, około 1894.

Orka, koniec XIX wieku.

Dworzec tramwaju konnego, 1893.

Żeby tylko mieć drugie życie na oglądanie tego wszystkiego...

wypadało by coś dodać do kolekcji Kolegi

Pozwolę sobie dodać swoje własne. Całkiem świeże, a jakoś je lubię.

IMG_1233-Edit

Ej, jak się robi klikalne zdjęcia z Flickra?

Ej, jak się robi klikalne zdjęcia z Flickra?

Otwiera Koleżanka fotkę, wybiera opcję "Share" (taka strzałka w bok), potem wybiera opcję "Embed", kopiuje link i wkleja na Rebelce (jeśli tego dotyczyło pytanie).

Tak, tego dotyczyło pytanie. Niestety mi inwalida nie przepuszcza kodu embedu :(

bratu Wilku
doooobre!
ale troche vinitage, bo kto chodzi dziś w takich fajnych oprawkach od okuklularów?

bratu Wilku
doooobre!
ale troche vinitage, bo kto chodzi dziś w takich fajnych oprawkach od okuklularów?

Za stylizację odpowiada modelka, ja się na modzie znam jak świnia na gwiazdach.

Ale nie wię czy press like bo tyłem.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori null

:-))))
Gwarantuję, że może Kolega klikać z czystym sumieniem;-)

portrety

Ten drugi taki z "dziubkiem" - może to selfie?;-)

Napisał/a: BrunonBonifacy Napisał/a: christoph

z balkonamy
very good

+1

Tę post zawiera lokowanie produnkcji Kóleżąki Nottorycznej.

Like.

dwie stopki

Notto sanie robi?
czy ko nie choduje?
Bo że ko ty to
szłyszałem

Notto sanie robi?
czy ko nie choduje?
Bo że ko ty to
szłyszałem

Zdejmywa.
Invalida mię liłkóf nie kciał puścić, ale może tera siem uda
https://goo.gl/vx82hl

dwie stopki

Mhehehe
Kiełbaski pieczone na mrozie to było coś.

Napisał/a: Notoryczna Kiełbaski pieczone na mrozie

Ech!

dwie stopki

mam bana?

no nie to probuję z wpisem odrzucanym od 15 minnut

kiełbasę można nad ogniem, w patelni, w żarze, elekstrycznie
, na gazie (kuchnia na gazie - polecam!)

ale na mrozie?

nosz złośliwosć invalidy nie zna granic, pionty nie pozwoli wpisać, wyrzuca mi toto jak sumienie katolicko ukształtowane

cenzurka? ;-)

Napisał/a: christophwyrzuca mi toto jak sumienie katolicko ukształtowane

Napisał/a: christophcenzurka? ;-)

Sumienie zobiektywizowane - modlić się o 15, a nie posty na Rebelyi pisać! :D

Tego nie wyrzuciło;)

Notto sanie robi?
czy ko nie choduje?
Bo że ko ty to
szłyszałem

Zdejmywa.
Invalida mię liłkóf nie kciał puścić, ale może tera siem uda
https://goo.gl/vx82hl

Wielce przyjemne popołudniowe światło. No i woźnice, żywcem jak z "Czasu honoru";-)

Napisał/a: Brat Wilkżywcem jak z "Czasu honoru"

...abo zezmego szczenienctfa.

dwie stopki

Tak, tego dotyczyło pytanie. Niestety mi inwalida nie przepuszcza kodu embedu :(

A nie można tak po prostu tradycyjnie wkleić linka do jpg?

Napisał/a: greg kulawyA nie można tak po prostu

Można. I tak robiłam. Ale chciałam tak, jak Brat Wilk.

Somewhere there must be a realm between, a realm akin to that ultimate realm where motion becomes rest and rest motion- Yukio Mishima

Może tu invalida nie grasywa...

dwie stopki

O, jakie ładne baktriany.

dwie stopki

dwie stopki

sława Kotam!

dwie stopki

Zmartwię cię, Brunonie. Wiśnia z lawą to malarstffo.

Napisał/a: Notoryczna Wiśnia z lawą to malarstffo.

Nottak, oczywista! siem mje liłki pomjędlili, bosz kawłek Polski kciełę dać:

ale jusz niech se wisi potdróbka.

dwie stopki

Ładna koza.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Ładna koza.

Grafoman tyż fajny. ;)

Ten widok z wieży Mariackiej w Gdańsku był zawsze dla mnie szokujący, bo wynika z niego, że dzisiejszy Gdańsk jest podobną wioską jak XIX wieczny Kraków, gdzie kilkaset metrów od ratusza mamy pola i krzaki.

Napisał/a: greg kulawy gdzie kilkaset metrów od ratusza mamy pola i krzaki

Noji całe szczynście iszże jezd Olszynka na widoku! i Żuławy.
W drugie strone nic nie wideć, bo wysoczyzna zasłania, to chocia wewte trochu ładności
:)
PS. Dawno temusz wew krzach:

dwie stopki

reklama w dobrem gustu

jedno daję do wątka o podartych spodniach jako odtrutkę

Ale, że lekrama czegój?
Musię mieć w mojem domu czajniczek z blachi nierdzewki i foremkie na babkie wielkanocne?
Czy tyż, jak kulega Antoni, takie kieckie antydżenderowe se zafundować?
A może znajść se kobitkie, dozgonne towarzyszkie, strażniczkie rodzinnego ogniska co mnie i babkie upiecze i hierbatki zrobi?

lekrama sprzętu domowego
i do tego anti gender
bo
za a) pani (?) w kiecce i to łądnej
za b) zkrzyżowanie myślowe - kobieta - sprzęt kuchenny

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.