Wczoraj przelotem gościwszy w Siedlcach, dowiedziałam sie, że bp. Kiernikowski jest zawieszony, a powodem miałyby być jego poglądy teologiczne. W Siedlcach wrze, w "Tygodniku Siedleckim" piszą, a na Rebelyi i w ogóle w Matrixie cisza. Ktoś coś wie, może sprawdzić, dociec, itp?
Bo to bardzo ciekawy news jest...

2good2betruth

Ano właśnie to jest ciekawostka. Pojawiły się jakieś przecieki na forum.krzyż w Neo-temacie, ale potem znikły.
Wiadomo na pewno, że zaszły zmiany w seminarium:
http://diecezja.radiopodlasie.pl/?pageId=62&id=436
Jak zacząłem szukać na ten temat to trafiłem w zupełnie dziwne miejsce:
http://forum.dziennikwschodni.pl/diecezja-siedlecka-t81880/

Z pewnością coś się zadziało. Bp Kiernikowski znany jest ze swojego - nazwijmy to - trudnego charakteru (stąd zrozumiała reakcja nawet księży), ale tu ponoć poszło głównie o poglądy teologiczne - i to mnie ciekawi najbardziej: za co? (nie, żebym nie wiedziała za co by mógł, ale co się zakwalifikowało)

neonizm?

śwo ||

qiz, tak hasłem, to każdy może... Mię się o konkrety rozchodzi. Bo to ważny precedens jest, że neońskiego biskupa za poglądy teologiczne komisja nawiedza i w efekcie odsuwa na boczek.

Nie godzi się klęczeć jak inni stojo, postawa stojomca jest postawą jedności, ot co.

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

Napisał/a: Rocky Raccoon

Nie godzi się klęczeć jak inni stojo, postawa stojomca jest postawą jedności, ot co.

I za to poleciał?

Ultima Frontiera

A ja od dwóch miesięcy tu siedzę i nic do mnie nie dotarło, poza informacją o nowym rektorze WSD. Najciemniej pod latarnią, jak mówią :)

Ex Spectante Exspectans

Na fali spekulacji o odejściach biskupów na emerytury coraz częściej pojawiają się pogłoski o tym, że biskup Zbigniew Kiernikowski także opuści siedlecką kurię.
http://www.tygodniksiedlecki.com/t21718-czy.biskup.kiernikowski.odejdzie.htm
kto jest właścicielem tego tygodnika ?

Kto nie czuje się jak prostytutka, może wyjść.

Napisał/a: Krusejder

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7846.msg171781.html#msg171781

jaki tytuł wątku bo się nie otwiera.
nie wiedziałem że "Inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello otrzymał tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się 26 czerwca."
KUL jest strasznie katolicki :)

Watykańskie komando jeździ po Polsce i sprząta gdzie tylko może (Sosnowiec, Siedlce).
Chciałoby uderzyć w innych miastach, ale niestety w wielu diecezjach ma wciąż związane ręce - z wielu różnych powodów. Często jest to sieć rozmaitych zależnośći. W mojej np. jest to przyjaźń Liberała z Celestynem Większym.

Dzisiaj w ogłoszeniach w parafii była prośba o wsparcie modlitewne i finansowe WSD, bo "ta pomoc jest teraz bardzo potrzebna" (cytuję z pamięci). Coś się dzieje.

Ex Spectante Exspectans

^

Pono wszystko ok, ale każdy pisze bardziej jak chciałby żeby było.

(dawniej: Inquisiteur Poitiers) Jak być katolikiem gdy wszyscy, włącznie z Bogiem mi to utrudniają?

Oczywiście. Odsunięcie od kierowania WSD jedynego na świecie biskupa-neona, który z seminarium diecezjalnego chciał zrobić drugie "Redemptoris Mater" - to "nic sie nie dzieje".
"Nic się nie stało, neoni nic się nie stało..!"

Kyrie eleison!!!
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Wczoraj byłem na Mszy w jednej z parafii diecezji siedleckiej gdzie wprowadzano nowego proboszcza. Dekret (świeży, z ostatniego tygodnia) podpisany był przez bpa Kiernikowskiego.

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

A miejscowe tutej piszo na temat: http://tnij.org/z9hd

Ex Spectante Exspectans

Nie wiem w czym tkwi źródło tego całego zamieszania (łącznie z Watykanem). "Śledzę" jego posługę od 11 lat. Na pewno nie jest człowiekiem, który siebie oszczędza czy też kręci jakieś swoje interesy. Moje przeczucia idą w stronę jakiegoś spisku, w którym użyto słabości biskupa (które oczywiście ma) jako motyw aby zniwelować jego owocną działalnośc (czyli formację chrześcijańską). Biskup należy chyba do tej kategorii ludzi których się albo się kocha albo nienawidzi.

I jeszcze jedno. Obejmując diecezję bp Kiernikowski napisał list, w którym pisze m.in. te słowa:

"Piszę o tym posłuszeństwie i jedności z biskupem, ponieważ od ponad 20 lat działa na terenie diecezji nieformalna akcja grupy kapłanów, którzy pomijając odniesienie do biskupa diecezjalnego, zaczęli tworzyć pewne struktury poza, lub obok struktur diecezjalnych. Wiem, że są to gorliwi kapłani, oddani w posłudze wobec innych. Dziwi mnie jednak fakt pomijania przez nich tych dróg, które są uznane w Kościele za właściwe. Działalność tych kapłanów w Seminarium Duchownym w Siedlcach, także w seminariach innych diecezji prowadzi do dwutorowości w formacji przyszłych kapłanów i do tworzenia podziałów. Nie posądzam ich o świadome i celowe działanie na szkodę diecezji, a zwłaszcza formacji w Seminarium. Intencje powołania takiej grupy w określonych warunkach mogły być słuszne, ale środki i metody nie były i nie są w duchu Kościoła i - pomimo nawet partykularnego dobra - nie przyczyniają się do wzrostu Kościoła i jego jedności".

... pięć ran cierpiał Pan - cztery listy Wangelisty - trzech patryarchów - dwie tablice Mojżeszowe - Jeden Syn Maryi, co w Niebie króluje, jest na ziemi Pan...

Ciekawe dlaczego młodzi klerycy wybierali inne seminaria, byle by nie siedleckie. Po wsi gadajo, że to takie drugie Redemptoris Mater;)

Trudno być neonem i nie być jednocześnie przekonanym, że tylko Droga ma pełnię zbawienia.

'Akceptacja wszystkiego to pozyteczne cwiczenie, zrozumienie wszystkiego - zbyteczny wysilek' G.K.Ch

Napisał/a: bp Kiernikowski od ponad 20 lat działa na terenie diecezji nieformalna akcja grupy kapłanów, którzy pomijając odniesienie do biskupa diecezjalnego, zaczęli tworzyć pewne struktury poza, lub obok struktur diecezjalnych.

?

Homolobby?

Roki, tego Was uczyli, że poza Drogą nie ma zbawienia? To teraz ładnie musisz mieć zrytą banię. Współczuję.

(dawniej: Inquisiteur Poitiers) Jak być katolikiem gdy wszyscy, włącznie z Bogiem mi to utrudniają?

Jest zbawienie, tylko takie...hmmm...gorsze.

Nie wiem o jakie lobby chodzi. List jest z 2002 roku, więc może sprawa jest już wyjaśniona. Z różnych źródeł wiem, że Bp. Kiernikowski ma duże opory w diecezji wśród kleru. I teraz, jaki jest tego powód... Czy to, co się mówi, że jest porywczy, radykalny, czasem niegrzeczny? Czy coś innego, co związane jest z jego wizją diecezji, parafii, itd..
Swoją drogą, to chyba najbardziej medialny (w dobrym rozumieniu tego słowa) biskup w Polsce. Kto tylko chce może sobie wyrobić opinię słuchając setek różnych nagrań (wtorkowe audycje w Radiu Podlasie, katechezy podczas wizytacji, podczas których rozmawia z ludźmi, blog zawsze aktualny, na którym również odnosi się do poszczególnych wpisów, itd.). Wszystko jest dostęne na serwisach

np. ostatnia katecheza: http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/wizytacja-biskupa-siedleckiego-w-goclawiu-fa68.html

i w ogole archiwum nauczania audio: http://radiopodlasie.pl/wiadomosci/nauczanie-biskupa-siedleckiego-zbigniewa-kiernikowskiego-3704.html

... pięć ran cierpiał Pan - cztery listy Wangelisty - trzech patryarchów - dwie tablice Mojżeszowe - Jeden Syn Maryi, co w Niebie króluje, jest na ziemi Pan...

Napisał/a: x.decompostela Czy to, co się mówi, że jest porywczy, radykalny, czasem niegrzeczny?

Formacja DN nie pomogła?

Ultima Frontiera

Roki, jeśli słuchasz neofitow, ignorantów czy po prostu złośliwych dupków to później tak wychodzi.

Napisał/a: porys

Napisał/a: x.decompostela Czy to, co się mówi, że jest porywczy, radykalny, czasem niegrzeczny?

Formacja DN nie pomogła?

Neoformacja wręcz ceni sobie takie cechy.
A propos bloga to rzeczywiście jest uaktualniany na bieżąco zwłaszcza jeśli chodzi o kasowanie niewygodnych pytań na które nie można udzielić merytorycznych odpowiedzi.

Ciekawe dlaczego młodzi klerycy wybierali inne seminaria, byle by nie siedleckie. Po wsi gadajo, że to takie drugie Redemptoris Mater;)

Trudno być neonem i nie być jednocześnie przekonanym, że tylko Droga ma pełnię zbawienia.

prawdę mówią i pewnie dlatego został odsunięty od seminarium

Napisał/a: porys

Formacja DN nie pomogła?

Neoformacja wręcz ceni sobie takie cechy.
A propos bloga to rzeczywiście jest uaktualniany na bieżąco zwłaszcza jeśli chodzi o kasowanie niewygodnych pytań na które nie można udzielić merytorycznych odpowiedzi.

Dokładnie. Miłość między braćmipraktykowana na konwiwencjach we wspólnocie w trakcie czyszczenia kubka polega na tym , że braciom często się ulewa jadzik :). Bywa, że niektórzy dostają stanu zblizonego do apopleksji alboi wstają i trzaskają drzwiami. Jedna z moich ekip katechistów twierdziła, że jak na konwiwencji nie leje się krew, znaczy konwiwencja nieudana.

Nie wiem na ile to aktualne, ale bp Kiernikowski należy do ekskluzywnego zbioru biskupów na świecie, którzy przeszli drogę. Tych biskupów jest na całym świecie dwóch - bp K. i biskup z Kolumbii.
Wyeliminowanie jednego to wyeliminowanie połowy biskupów na świecie, którzy skończyli drogę.
Dla formacji tragiczna wiadomość.

Napisał/a: Basia Wyeliminowanie jednego

No jeszcze nie wyeliminowano całkowicie. Na razie odsunięto od zarządzania samarą i dano mu bp-a pomocniczego.

Ultima Frontiera

Prześladowania masońskie.

Potwierdzam. Sam slyszalem, i to od drogowego ksiedza, a nie katechisty, ze reszta to pacierzowcy... reszta to uprawia religijnosc naturalna czyli gorsza, taki rodzaj poganstwa...handel wymienny z Bogiem itp

Napisał/a: Kapitan Chmurka

Potwierdzam. Sam slyszalem, i to od drogowego ksiedza, a nie katechisty, ze reszta to pacierzowcy... reszta to uprawia religijnosc naturalna czyli gorsza, taki rodzaj poganstwa...handel wymienny z Bogiem itp

Widzi Kolega zaraz nas oskarżą o halucynacje głodowe.

Prześladowania masońskie.

Dwa lata temu Kiko mówił, że trza się przygotowywać na nadchodzące wielkie prześladowania.

Zdaje się, że Tygodnik Siedlecki, swoją drogą gadzinówka, coś napisał w temacie, tylko dostępu nie ma: http://www.tygodniksiedlecki.com/t21772-biskup.zbigniew.kiernikowski.pod.szczeglnym.nadzorem.htm
Czytał to ktoś?

Napisał/a: K MCzytał to ktoś?

Nic tam nie ma ciekawego, ponad to, co podały ogólnopolskie mendja, Piszą, że kolejno: rzecznik Kurii, Episkopat, Nuncjatura odmówiły wypowiedzi. Jako nieoficjalne powody podają wynik kontroli w seminarium i "teologiczne wypowiedzi biskupa, które nie były zgodne z watykańską linią". O tym, że dość dziwnie się dzieje w mej diecezji w tej kwestii, głośno było już od kilku lat.

Blog Biskupa Kiernikowskiego- i jak widać plotki

Księże Biskupie!
Ostatnio krążą plotki na temat JE, zwłaszcza te wczorajsze i dzisiejsze, wręcz o strasznej treści.
Myślę, że JE wie, o co chodzi, bo nie chcę tego w tym miejscu przytaczać.
To jest karygodne. Kto te wieści rozpuszcza?
Dziś całe Siedlce huczą na ten temat.
Czy można to jakoś zdementować?
Pozdrawiam.
#37 grani

Ad #37 grani
Cóż ja za to mogę !!! ????
A każdy mądry i roztropny wie, jak do tego podchodzić.
Bp ZbK
#38 bp Zbigniew Kiernikowski

Podobno chodzi o Panią Dorotę zwaną 'Dodą'? Dziwna sprawa.

O Dodę elektrodę? poszła na katechezy?
:)

Jutro spotkanie otwarte. Moze coś się wyjaśni. Info z zalinkowanych wyżej komentarzy na blogu ks. biskupa:
http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=3410

Napisał/a: x.decompostela

Jutro spotkanie otwarte. Moze coś się wyjaśni. Info z zalinkowanych wyżej komentarzy na blogu ks. biskupa:
http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=3410

Szkoda, że na blogu nie ma podanych jakichkolwiek tłumaczeń. Po spotkaniu nie spodziewam się niczego odkrywczego w temacie, obym się mylił. Ktoś będzie?

...i ćwierkają, że Bp intensywnie latał do Rzymu celem powstrzymania zmian, ale Papa nie przyjął go na prywatnej audiencji.

Na spotkaniu z Kiko biskupi mieli na głowie piuski a rzeczony nie miał. Czy to cos oznacza?

Nooo ten tego...nie przeszedł levela [wróć] skrutinium u Papy. Bp pomocniczy parafuje wszyskie ważne dokumenty, więc zobaczymy na wiosnę [wróć] Paschę czy uda mu się udobruchać szefa.

capisco

...i ćwierkają, że Bp intensywnie latał do Rzymu celem powstrzymania zmian, ale Papa nie przyjął go na prywatnej audiencji.

Taaa.....

"[...] Ja osobiście zostałem przyjęty przez Ojca Świętego na audiencji prywatnej, podczas której zostały poruszone aktualne sprawy naszej Diecezji a w szczególności te związane z moją posługą. Było to też bardzo dobre spotkanie. Poleciłem sprawy Diecezji i Diecezjan prosząc o błogosławieństwo, którego Papież chętnie udziela.
Wszystkim Diecezjanom i Blogowiczom przesyłam pozdrowienia ze świętego Miasta Apostołów oraz zapewniam o mojej pamięci i modlitwie".
Bp ZbK
Za: http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=3594

Taaa.....

"[...] Ja osobiście zostałem przyjęty przez Ojca Świętego na audiencji prywatnej, podczas której zostały poruszone aktualne sprawy naszej Diecezji a w szczególności te związane z moją posługą. Było to też bardzo dobre spotkanie. Poleciłem sprawy Diecezji i Diecezjan prosząc o błogosławieństwo, którego Papież chętnie udziela.
Wszystkim Diecezjanom i Blogowiczom przesyłam pozdrowienia ze świętego Miasta Apostołów oraz zapewniam o mojej pamięci i modlitwie".
Bp ZbK
Za: http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=3594

No OK, ale 'ad limina' było kilka dni temu raptem i zupełnie inna okazja. Wcześniej się nie udało.

"Biskup Zbigniew Kiernikowski został odwołany z funkcji Ordynariusza Diecezji Siedleckiej. Nowym biskupem siedleckim został Kazimierz Gurda. Biskup Kiernikowski został mianowany ordynariuszem diecezji Legnickiej"

Źródło: Fanpage "Prestiżu - magazynu lokalnego"

Biskup Kazimierz Gurda – nowym Biskupem Siedleckim, Biskup Zbigniew Kiernikowski – Biskupem Diecezji Legnickiej – tak głosi opublikowany dziś w południe Komunikat Stolicy Apostolskiej.

Po prawie 12 latach posługi, decyzją papieża Franciszka, Biskup Zbigniew Kiernikowski opuszcza diecezję siedlecką i zostaje mianowany Biskupem Diecezji Legnickiej. Jednocześnie Ojciec Święty mianował Biskupem Siedleckim - dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, Kazimierza Gurdę.

Biskup Zbigniew Kiernikowski urodził się w 1946 r. w Szamarzewie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1971 r. w Sokolnikach. Jest doktorem habilitowanym nauk biblijnych. Posługę biskupa diecezjalnego siedleckiego pełnił od 2002 r.

Dewiza biskupia: Posłuszeństwo Ewangelii – Eucharystia WIĘCEJ
Biskup Kazimierz Gurda urodził się w 1953 r. w Książnicach Wielkich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r. w Kielcach. Jest doktorem teologii i nauk patrystycznych. Od 2005 roku pełnił posługę biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Diecezją tytularną jest Cusira W Episkopacie pełni funkcję przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Czyli jednak się coś zadziało.
Na swoim blogu ksiądz biskup opublikował już list pożegnalny.
Ciekawie, w kontekście odsunięcia go od WSD brzmi fragment:

Napisał/a: x bp Zbigniew KiernikowskiZa bardzo ważny obszar mojego posługiwania uważałem formację seminaryjną. Widziałem potrzebę przygotowania do kapłaństwa przede wszystkim w oparciu o słowo Boże i liturgię oraz w większej otwartości na świeckich i z większym ich udziałem. Szczególnie ważnym było to, co czyniliśmy w Wyższym Seminarium Duchownym, zmierzając do odnowy formacji według wskazań i ducha Soboru Watykańskiego II oraz późniejszego nauczania Stolicy Apostolskiej. Dążyłem do podkreślenia roli świeckich i pełniejszego ich zaangażowania w naszych wspólnotach oraz uświadomienia potrzeby przemiany mentalności tak, aby klerykalizm nie był przeszkodą w przeżywaniu Kościoła jako Ciała Chrystusa, w którym każdy ma swoje miejsce i właściwą sobie rolę. Nowe czasy i nowa sytuacja społeczna domagają się większego udziału świeckich, w tym również kobiet, także w tych obszarach życia Kościoła, gdzie podejmuje się decyzje i działania formacyjne. Wypowiedzi papieża Franciszka odbieram jako potwierdzenie przyjętego przeze mnie kierunku działania (zob. np. EG 102, 103, 107).

Bp Zbigniew Kiernikowski nowym ordynariuszem w Legnicy

http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/9389/

Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów zapłaci czerwona hołota.

Napisał/a: TowarzyszWieslaw

TRAGEDIA!!!
Jedyna diecezja w archidiecezji wrocławskiej, która jest jeszcze wolna od neoństwa.

de novissimis...

Napisał/a: szkielet

TRAGEDIA!!!
Jedyna diecezja w archidiecezji wrocławskiej, która jest jeszcze wolna od neoństwa.

Właśnie dlatego tam ;)

Tak baaaardzo mi przykro. Płakusiajcie, gimbotradsy.

Czyżby Bp chciał uczynić z WSD drugie polskie Redemptoris?

Czyżby Bp chciał uczynić z WSD drugie polskie Redemptoris?

Przecież pół polski o tym mówiło. I o komisji z Rzymu, kóra ręcznie wymieniała całe kierownictwo seminarium.

A może ktoś coś więcej powiedzieć o nowym biskupie siedleckim?

Ex Spectante Exspectans

Ja sobie popijam kawkę, siedząc wygodnie w fotelu i z uśmiechem czytam niektóre wpisy :) I jeszcze kanonizacja ukochanego Papieża Polaka, która niektórych doprowadza do szewskiej pasji. Gdyby nie Wielki Post, to zapaliłbym także smaczne cygaro.

Napisał/a: Alex Row

TRAGEDIA!!!

Właśnie dlatego tam ;)

Gimbotradsy... Oj dziecinko, dziecinko, wpadnij na FK (bo tam sie przecież koleżanka zarejestrowała) i strzel takim tekstem. Bądź twardzielką dziewczynko :D
W diecezji legnickiej nie ma miejsca na neoństwo i bp ZbK nic tu nie zdziała. Został zesłany na banicję i ta banicja jest właśnie diecezja legnicka. Wyglada na to, ze bp ZbK bedzie tu tylko figurantem. Na czas jakiś.
Dobrze miec znajomości tu i ówdzie.
Generalnie po zasięgnieciu jezyka jestem uspokojony.
Cygaro zapalę w niedzielę.

de novissimis...

Napisał/a: Inquiitor de nocniqTak baaaardzo mi przykro. Płakusiajcie, gimbotradsy.

Ja się cieszę. W diecezji siedleckiej liczba wiernych praktykujących których drogowy biskup mógł zgorszyć - była za duża. A jak w legnickiej zacznie to samo co w Siedlcach -to w Teheranie chyba wakat mają dla nuncjusza...

Kyrie eleison!!!

Napisał/a: Alex RowWłaśnie dlatego tam ;)

Myślę, że mając przy boku bp-a emeryta Cichego (głownego specjalisty KEPu ds. liturgii) będzie odpowiednio haltowany w przypadku jakichś przegieć liturgicznych (i seminaryjnych też - bp. Cichy to były rektor seminarium),

Ultima Frontiera

Ponawiam pytanie, bo chyba przeszło niezauważone - czy ktoś coś wie o nowym biskupie siedleckim? Bo kwerenda googlowa, poza informacjami oficjalnymi, niewiele daje.

Ex Spectante Exspectans

Napisał/a: porys Myślę, że mając przy boku bp-a emeryta Cichego (głownego specjalisty KEPu ds. liturgii) będzie odpowiednio haltowany w przypadku jakichś przegieć liturgicznych (i seminaryjnych też - bp. Cichy to były rektor seminarium),

To nie takie proste. Liturgiczny "terroryzm" bp. Kiernikowskiego jest powszechnie znany i to chyba w tym dał się najpierw poznać w swojej diecezji. Nie mam pojęcia jak łączył to z DN, ale na pewno nie jest to postać jednowymiarowa.

Napisał/a: porys bp-a emeryta Cichego (głownego specjalisty KEPu ds. liturgii)

Trzeba dodać jednak, że baaardzo słaby to specjalista od liturgiki.

Gimbotradsy mają rozum 5-cio latków - nadużycia liturgiczne bp Kiernikowskiego (o ile takie były) = cały neokatechumenat. Pozdrawiam dojrzałych zwolenników tradycyjnej liturgii. A hejterom gimbotradycji mówimy stanowcze NIE.

Gimbotradsy mają rozum 5-cio latków - nadużycia liturgiczne bp Kiernikowskiego (o ile takie były) = cały neokatechumenat. Pozdrawiam dojrzałych zwolenników tradycyjnej liturgii. A hejterom gimbotradycji mówimy stanowcze NIE.

Oj Wiesiek, Wiesiek. A mogłes zamilczeć i nie cudzołożyć. I to w Wielki Czwartek. Wstyd i hańba.
Cały nełokatehumenat to jedno wielkie nadużycie jest.

de novissimis...

Oj Wiesiek, Wiesiek. A mogłes zamilczeć i nie cudzołożyć. I to w Wielki Czwartek. Wstyd i hańba.
Cały nełokatehumenat to jedno wielkie nadużycie jest.

Dla gimbotradsów jest nadużyciem.

Ale dla żydostwa już nie jest. Dla judeokatolików również nie .
Zatem rozumując jak kolega cały KEP to gimbotradsy, skoro pogoniły bp'a ZbK za to że chciał w Siedlcach urządzić polskie RM.

de novissimis...

Ale dla żydostwa już nie jest. Dla judeokatolików również nie .
Zatem rozumując jak kolega cały KEP to gimbotradsy, skoro pogoniły bp'a ZbK za to że chciał w Siedlcach urządzić polskie RM.

Z kolegą niestety nie znajdziemy wspólnego zdania. Trudno się mówi. Nie znam szczegółów bp Kiernikowskiego więc się nie wypowiem. Wiadomo jakie panują relacje w KEP-ie odnośnie drogi. Kto jest przyjazny, a kto nie. Żadna tajemnica.

Napisał/a: Max

Napisał/a: porys Myślę, że mając przy boku bp-a emeryta Cichego (głownego specjalisty KEPu ds. liturgii) będzie odpowiednio haltowany w przypadku jakichś przegieć liturgicznych (i seminaryjnych też - bp. Cichy to były rektor seminarium),

To nie takie proste. Liturgiczny "terroryzm" bp. Kiernikowskiego jest powszechnie znany i to chyba w tym dał się najpierw poznać w swojej diecezji. Nie mam pojęcia jak łączył to z DN, ale na pewno nie jest to postać jednowymiarowa.

Ten swoisty terroryzm liturgiczny jest owocem wiadomej 'formacji'.

Tymczasem:

Napisał/a: podlasie24.plAdministrator diecezji siedleckiej przypomniał o szczególnym momencie w jakim znalazł się Kościół Siedlecki. Nawiązując do ogłoszonych 16 kwietnia przez Nuncjaturę Apostolską zmian poinformował, że ks. bp Zbigniew Kiernikowski będzie przeżywał Triduum Paschalne w Watykanie u boku Ojca Świętego Franciszka. - Chcemy Go otoczyć naszą wdzięczną modlitwą za 12 lat posługi w diecezji siedleckiej, za prowadzenie naszego Kościoła drogą Chrystusa. – powiedział bp Sawczuk

Napisał/a: TowarzyszWieslawGimbotradsy mają rozum 5-cio latków
Dla kolegi to i tak za wysoki poziom jak widze...

Kyrie eleison!!!

Napisał/a: Alex Row

TRAGEDIA!!!

Właśnie dlatego tam ;)

Gimbotradsy... Oj dziecinko, dziecinko, wpadnij na FK (bo tam sie przecież koleżanka zarejestrowała) i strzel takim tekstem. Bądź twardzielką dziewczynko :D
W diecezji legnickiej nie ma miejsca na neoństwo i bp ZbK nic tu nie zdziała. Został zesłany na banicję i ta banicja jest właśnie diecezja legnicka. Wyglada na to, ze bp ZbK bedzie tu tylko figurantem. Na czas jakiś.
Dobrze miec znajomości tu i ówdzie.
Generalnie po zasięgnieciu jezyka jestem uspokojony.
Cygaro zapalę w niedzielę.

Zarejestrowalam się, fakt. Ale chyba nie pamiętam hasła. Z tym, że nie wiem, czy jest sens żeby pisać z ludźmi, którzy nom uważają za największe zuuuo. Może Ty twardzielem jesteś tylko tutaj i wśród kogucikow? Mocny trads w klawie.

---

Sranitas, a Ciebie co znowu boli? Podziel się, pomożemy.

Takie gadki szmatki na FK i Rebe są do d. Trzeba Was, twardzieli, wysłać najlepiej na wschód. Tam mielibyście szansę podskoczyć. Zakładam, że nawet chrześcijanie tam daliby Wam bonanzę.

"Jak oni się miłują :-)"

Napisał/a: Brzost"Jak oni się miłują :-)"

z naciskiem na "się".

:-)

Zastanawiające, bardzo zastanawiające te ataki na bpa. Na forach rozmaitych nie tylko w Siedlcach ale i w Legnicy wielu "życzliwych" wyrabia opinię na 2 mce przed objęciem diecezji. Co ciekawe, sam zainteresowany na swoim blogu dopuszcza wpisy sobie nieprzychylne.

Zastanawiające, bardzo zastanawiające te ataki na bpa. Na forach rozmaitych nie tylko w Siedlcach ale i w Legnicy wielu "życzliwych" wyrabia opinię na 2 mce przed objęciem diecezji. Co ciekawe, sam zainteresowany na swoim blogu dopuszcza wpisy sobie nieprzychylne.

Racja. Wcześniej wpisy z pytaniami, wątpliwościami dotyczącymi nadużyć były z wejścia kasowane. Czas pokaże.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.