jakiś czas temu, podczas rekolekcji prosiłem Pana o łaskę przylgnięcia do Jego krzyża. Na taki sposób i w takim czasie, kiedy On tego będzie chciał.

Za parę dni będę miał badanie endoskopowe, boję się go jak również wyników tego badania.

Proszę o modlitwę za mnie, o łaskę odwagi oraz o przyjęcie Bożej woli.

Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

Proszę cały czas, pokornie - odwzajemniam przy ołtarzu.

Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

+++

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

+

† † †

Polecam Nowennę Pompejańską i codzienne odmawianie Różańca Świętego.

+

+++

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

+

+

+++

+

+++

Bardzo proszę nadal. Oprócz mnie, prosze też - o modlitwę za moją mamę oraz za obu braci. Mamy teraz trudny czas.

+

+

+++

+

+

+

Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz, ot i bajka cała.

+++

+

+

+

+++

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+++

+

+++

+

Ja mogę tylko Księdzu zdrowia życzyć. Co też z serca czynię.

+

+

Napisał/a: denverJa mogę tylko Księdzu zdrowia życzyć. Co też z serca czynię.

Dziękuję.

A o modlitwę niezmiennie dalej proszę pokornie, odwzajemniając tym samym.

A ja powiem inaczej - jeżeli osoba duchowna prosi świeckich bezustannie o modlitwę - to jak wygląda księdza wiara ?

Na logikę.

I dodam jeszcze - wszyscy potrzebujemy modlitwy - ale żeby ksiądz katolicki...

Czyli - raczej bliżej niż dalej - czy jak to ojciec widzi ?

Bo mnie na przykład trudno ojcu właśnie zaoferować modlitwę - widzę setki innych potrzeb. Przy założeniu, że znajdę na to czas - vide ks. Stryczek czy Gniadek.

Więc o co kommon ? Ojcze - to ty masz władzę. Pasterz prosi owcę o co ?

Kolega naprawdę przesadza. Ksiądz to też człowiek. Sam Pan Jezus, Bóg-Człowiek, prosił Uczniów, by z Nim czuwali w Ogrodzie Oliwnym. I papieże prosili o modlitwę... To, że ks. Marek nas o nią prosi, wcale nie oznacza, że sam się nie modli i nie wierzy, przecież to nonsens. Czy naprawdę trzeba tak surowo osądzać..?

(że już nie wspomnę o tym, że tradycją tego forum jest nierobienie tego rodzaju uwag w wątku modlitewnym - jak się ma wątpliwości, to można założyć osobny wątek)

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Aniko - są potrzebujący - wszędzie i każdego stanu ( hmm - to pojechałem archaizmem ). Ale Aniko - tak nie można - moim zdaniem - są chętni, proszą w intencji księdza - ok. Ale...

I chodzi o to "ale" - czy możemy bezustannie prosić Pana o dezercję - bo akurat ja ( z góry przepraszam chorego duchownego ) - traktuję duchowieństwo jako "miecz Pana". Skoro jego nie staje - to co mają czynić owce - o wiele bardziej uwikłane w pokusie.

Duchowny jest "mieczem Pana", jak to ładnie Kolega ujął, ale to nie znaczy, że nie potrzebuje modlitwy. Tym bardziej jej potrzebuje, bo musi mieć siłę. Poza tym skąd Kolega wie, kto jest bardziej uwikłany w pokusy? To tylko Pan Bóg wie. I czy modlenie się za ks. Marka wyklucza modlitwę za jakiegokolwiek innego księdza czy świeckiego? Nie. A jak się nie chce modlić w tej konkretnej intencji, to przecież nie ma takiego obowiązku, a można nie robić niepotrzebnego zamieszania w wątku modlitewnym.

Aniko

zdanie 1 - prawda.
zdanie 3 - fałsz ( Objawienie i jej pełnia w sakramentach - poza tym prozaiczne realia życia )
zdanie 4 - nie- aczkolwiek zajmuje czas - którego mamy ograniczony zasób ( do pewnego wieku ).
reszta - pani Aniko - ok, zaczynam powoli poznawać reguły tego forum - ale wątkotwórcy nie rozumiem - i nie zrozumiem nigdy.

Szczęść Boże i Anice i księdzu Markowi Radomskiemu,

Szczęść Boże.

.

@ jan litwin - w naszej parafii raz w miesiącu mamy specjalną Mszę z modlitwą za kapłanów. Jakoś nikt się temu nie dziwi.

W intencji ks. Marka
+++

+

Brzost

Intencje mszalne są różne - za Kościół, za kapłanów, za misje itd. itp.

Mnie chodziło o co innego ( brakuje mi dzisiaj księży na miarę ks. Jerzego ) - ale mogłem się mylić i mogę pozostawać w błędzie co do wymagań stanu duchownego. Nie jestem - więc widzę Chrystusa i Jego krzyż. Wołający.

Przepraszam - jeśli kogoś zraniłem. W szczególności księdza Marka.

+

+++

Napisał/a: jan litwin to jak wygląda księdza wiara ?
Jest ciągle wymagająca umocnienia.
Nie wiem co by było bez tej modlitwy. W ciągu jednego miesiąca sporo się wydarzyło i sam nie pojmuję, że jest tak jak jest. Pan Bóg jest wielki, za co niech będzie uwielbiony teraz i zawsze i na wieki!

+

Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych.

+

Ojcze Marku - dziękuję Panu za modlitwę za ojca umocnienie.

Mówi to "jan litwin" - którego bez pouczenia wyautowano - pomimo tego, że próbował pisać wbrew "spierdalay" czy "wypierdalaj" tzw, uznanych użyszkodników tego portalu.

Z Bogiem bracie - czas ucisku - i na Rebelyi - rozpoczęty.

Ale nie byłbym sobą ojcze Marku - gdybym nie zapytał..

Czy gdyby Rebelyia promowała zło - to ojciec proszący za pomocą tego forum o modlitwę - dalej korzystałby z tego forum ?

Tak się tylko pytam,

+

+

+++

+

+++

+

+++

Dziękuję i proszę nadal. Zwłaszcza, że mam teraz jakieś zawirowania ze zdrowiem.

+

† † †

+++

+

+

+++

+

+

+++

+

Cały czas prośba aktualna. Zatem proszę pokornie o pamięć w modlitwach Waszych. Oddaje tym samym.

+

+++

* "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność." Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

† † †

+

+++

+

+

+

Jak zawsze - dziękuje i proszę o kontynuację.
Dziś Was wszystkich, omadlających mnie, polecałem w wieczornej Eucharystii.

† † †

+++

+

+++

+

+++

Czuję się czasem gorzej niż idiota. Dziś mam właśnie taki czas. Tym bardziej proszę o modlitwę, żebym idiotyzmem Pana Boga nie obrażał.

+

+++

Jest różnie, ale wysławiam Pana Boga za Jego miłosierdzie i wierność!
Nadal nieustannie proszę o modlitwę!

+++

+

+

+++

+

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.