Słynny trendforecaster Gerlad Celente przewiduje, że początek prawdziwego kryzysu może przyjść już w tym roku...

"It’s the global economy, stupid. Not China’s economic woes or its currency devaluation bringing down markets."

"On the heels of continued selling of stocks in China and a monster 600+ point rally in the Dow, the top trends forecaster in the world warned King World News that, despite today’s rally, this is not a market correction, it’s the beginning of a total market meltdown and global collapse.

The first shot across the Dow — when it was trading some 2,000 points above Tuesday’s close — was blamed on the People’s Bank of China for cheapening its currency: “China risks clash with US as 1.9 percent devaluation surprises markets,” Financial Times, 12 August 2015.

U.S. Markets Trending Down Since Late July

Omitted from the headline blame game in FT and other business-news coverage was that US equity markets had been trending down since late July. Yet, as the global stock plunge accelerated over the next few weeks, and with the yuan devaluation story fading from the news, the business media blamed the selloff on China’s economic woes and how its slowing economy was impacting the global economy.

In fact, even Republican presidential front runner Donald Trump weighed in by warning that “China’s taking our jobs; they’re taking our money… they’ll bring us down… we have nobody that has a clue.”

Trump is wrong. China is merely the canary in the collapsing global-equity mine. Everything Is Collapsing Because The World Economy Is Imploding

Markets are tanking, currencies are collapsing and commodity prices, now at 16-year lows, are plummeting because the world is sinking deep into recession.

I Predicted A Global Stock Market Crash By Year End On King World News

And, not only do we have a “clue” regarding why markets are tanking, on 6 August, in our Trends in the News broadcast, before the market meltdown began, I forecast that global equity markets would crash by year’s end on King World News. And some two weeks before China devalued its currency, we predicted that action.

As we have noted, the formula is simple: When the US and Europe buy fewer consumer goods, China manufactures less of them. And the less China manufactures, the fewer raw materials and agriculture goods it imports from resource-rich nations. As resource-rich nations export fewer raw materials, their economies dramatically weaken, their currencies sink lower, inflation rises, unemployment rapidly grows… and out-of-work, cash-poor consumers consume less.

Indeed, it is not China’s economic woes or its currency devaluation that’s bringing down the markets.

As the famous slogan that was a centerpiece strategy in Bill Clinton’s 1992 race for the White House clearly summed up, “It’s the economy, stupid.” And this time “it’s the global economy, stupid.”

This Is Much More Than A Correction, It’s A Global Market Meltdown

As we had forecast since Washington’s “too big to fail” bailout schemes, global central banks’ low interest-rate policies and massive quantitative-easing liquidity injections, these measures would merely relieve the symptoms of the Panic of ’08. They were not, however, the cure.

Now, that multi-trillion-dollar money-pumping bubble, which overinflated equity markets, is quickly deflating, so, too, are the economies and commodities pumped up with it.

This is more than a market correction; it’s a global market meltdown."

http://kingworldnews.com/gerald-celente-just-warned-this-is-not-a-market-correction-its-the-beginning-of-a-total-global-collapse/

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Wieszczą o tym kolapsie od 2008 roku. Już nie mam siły się bać.

Tu jest rozmowa z Celente:
http://kingworldnews.com/gerald-celente-just-predicted-a-global-stock-market-crash-and-gave-the-exact-time-frame/

Gerald Celente Just Predicted A Global Stock Market Crash And Gave The Exact Time Frame

Today the top trends forecaster in the world predicted a global stock market crash and gave the exact time frame in this exclusive King World News interview. He also spoke about how this crash will trigger a worldwide panic.

Eric King: "Gerald, let's start off with the stock market because you want to make a prediction."

Gerald Celente: “Yes. Rarely do I ever put a date on market crashes. I did it in 1987 when I forecast the 1987 stock market crash — that was in the Wall Street Journal. I also forecast the ‘Panic of 2008,’ and the 'dot-com bust' in October of 1999, when I said it (the dot-com mania) would fail in the second quarter of 2000….

...

Eric, I’m now predicting that we are going to see a global stock market crash before the end of the year. It’s not only going to be the Dow, it’s going to be the DAX, the FTSE, the CAC, Shanghai, and the Nikkei. There’s going to be panic on the streets from Wall Street to Shanghai and from the UK down to Brazil. You are going to see one market after another begin to collapse.” ***KWN has now released the incredible audio interview with the top trends forecaster in the world, Gerald Celente, where he discusses his prediction for a global stock market crash and panic in 2015, as well as giving the KWN listeners a peak at the just released Summer Trends Journal, and you can listen to it by CLICKING HERE OR ON THE IMAGE BELOW.

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Oho, kolapsy nisko latają. Będzie deszcz.

Content invalid

Napisał/a: Yaab

Nie, to nowy kolaps.

Ten poprzedni wg Celentego miał być jak Wielka Depresja, rozruchy, walki uliczne i cały ąturaż..

Nb jeśli ktoś ciągle przewiduje kolapsy to w końcu trafi.

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

Celente to nie jest jakiś ekspert od bycia ekspertem. Już nie raz pokazał, że zna się na rzeczy...
https://www.youtube.com/watch?v=d0QdLkgvJwM

Mój dziadek to miał dopiero kolaps. Jak książkę dokładał i mu biblioteczkę urwało. Półkę znaczy. I dziadek tak został, z tą książką w ręce jak gupi.

Content invalid

A kto to jest ten trendforkaster? Taka odmiana rolerkostera? Albo kastrata?

Content invalid

Miałem napisać przewidywacz trendów? :) Nie ma chyba polskiego odpowiednika...

W biografii oficjalnej, na stronie tego Cięlęte, stoi że facet od 1980 przewiduje trendy.I publikuje, jak już przewidzi. Dotychczas przewidział cztery trendy, w tym rzekomo zamachy z 11/9/2001 (???). Acha.

Content invalid

To jeden z najinteligentniejszych ludzi jakich znam.

Napisał/a: Plankton zniknięty tymczasowo lub bezterminowo(Wolfwind)

W biografii oficjalnej, na stronie tego Cięlęte, stoi że facet od 1980 przewiduje trendy.I publikuje, jak już przewidzi. Dotychczas przewidział cztery trendy, w tym rzekomo zamachy z 11/9/2001 (???). Acha.

Z tym ostatnim podobno Beavis and Butthead też dali radę.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiMiałem napisać przewidywacz trendów? :) Nie ma chyba polskiego odpowiednika...

Zwyczajnie mógł Kulega napisać - prorok. Specjalizacja: Obłęd Wielki ekonomiczno-liczbowy.

I wszystko byłoby jasne.

Akurantnie szemrywajoncy mniło jak strumyszek

Bardzo bym chciał, aby się mylił.

Napisał/a: Richard Sorge

Z tym ostatnim podobno Beavis and Butthead też dali radę.

A oni kiedy ? Bo ja znam tylko wersję, że to Neo z Matrixa miał w paszporcie te date.

Napisał/a: Yaab

Nie, to nowy kolaps.

Ten poprzedni wg Celentego miał być jak Wielka Depresja, rozruchy, walki uliczne i cały ąturaż..

Nb jeśli ktoś ciągle przewiduje kolapsy to w końcu trafi.

Mówiąc o walkach ulicznych to kolega Shork tez takie przewidywał. ;-)

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Baloun Neo z Matrixa miał w paszporcie te date

Ale to je prawdziwa prawda czy fotoszop?

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Napisał/a: Gnębon Puczymorda

Prawdziwa prawda.

Napisał/a: Baloun

Prawdziwa prawda.

Ale co by to miało, przepraszam, oznaczać?

Content invalid

Napisał/a: Plankton zniknięty tymczasowo lub bezterminowo(Wolfwind) Ale co by to miało, przepraszam, oznaczać?

Jak to co? Że istnieje pełna kontrol nawet w detalach. Ktoś raz wpisał tą datę 11 września 2001 w Matrixie, a potem zahipnotyzowane człowieki ją wszędzie powtarzają.

O proszę, nawet ja ją teraz powtórzyłem. Jakbym był, kurde, zaprogramowany.

Napisał/a: Piankowy Mówiąc o walkach ulicznych to kolega Shork tez takie przewidywał. ;-)
Ale że w ogóle że będą kiedyś w przyszłości?

Co jakiś czas bywają, ostatnio Senegalczycy w Katalonii (skądinąd hołubieni przez tamtejszych RAŚowców).

Czy w kontekście giełd i rynków kapitałowych?

Napisał/a: Plankton zniknięty tymczasowo lub bezterminowo(Wolfwind) Ale co by to miało, przepraszam, oznaczać?

Jak to co? Że istnieje pełna kontrol nawet w detalach. Ktoś raz wpisał tą datę 11 września 2001 w Matrixie, a potem zahipnotyzowane człowieki ją wszędzie powtarzają.

O proszę, nawet ja ją teraz powtórzyłem. Jakbym był, kurde, zaprogramowany.

czyli jednak oW k-L

Content invalid

Ale co by to miało, przepraszam, oznaczać?

Pewne idee krążą w zbiorowej nieświadomości i czasami się niektórym twórcom nieświadomie ulewa.

Napisał/a: Piankowy Mówiąc o walkach ulicznych to kolega Shork tez takie przewidywał. ;-)
Ale że w ogóle że będą kiedyś w przyszłości?

Co jakiś czas bywają, ostatnio Senegalczycy w Katalonii (skądinąd hołubieni przez tamtejszych RAŚowców).

Czy w kontekście giełd i rynków kapitałowych?

Cus tam Shirk twierdził ze w Europie beda masowe rozróby.

http://rebelya.pl/forum/watek/51332/

Senegalczycy OK. Szczególnie Wolof.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiMiałem napisać przewidywacz trendów? :) Nie ma chyba polskiego odpowiednika...

Trendynka, per analogiam.

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Celente nie da się podrobić. Ma swój styl :) Jest prawdziwym pasjonatem. I to cholernie mądry facet.
https://www.youtube.com/watch?v=FqU8FQBRFT4

I faktycznie przewiduje ludzi na ulicach i nowe rewolucje.

Polecam wszystkim którzy chcą się zorientować co się obecnie dzieje na świecie w wymiarze politycznym i ekonomicznym. To od niego chyba pierwszy raz usłyszałem o wypaleniu się demokracji przedstawicielskiej. Gość ma cholernie złe zdanie o obecnych politycznych elitach. Uważa je za kompletnie zdemoralizowane. Optuje za demokracją bezpośrednią.
https://www.youtube.com/watch?v=34u7q4GtrlQ

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiPolecam wszystkim którzy chcą się zorientować co się obecnie dzieje na świecie w wymiarze politycznym i ekonomicznym.

"To cholernie inteligentny facet. Zgadzam się ze wszystkim, co mówi!"

Biskup Burke
(waląc w bęben): Psiakrew. Bracia. Zbliża się koniec świata.
Ryba Gobi wyjdzie z głębi wód i pożre Instytut Rockefellera i Konferencję Pokojową.
Tudzież pożre całkowicie ta ryba wynalazców bomby atomowej i wynalazców maszynki do kręcenia mięsa.
Jarosze wtedy staną po prawej, mięsożercy po lewej, a pośrodku ja. Kupujcie moją broszurę "Jak zostałem jaroszem".

Napisał/a: Baloun Pewne idee krążą w zbiorowej nieświadomości i czasami się niektórym twórcom nieświadomie ulewa.

A ten obrazek to tyż proroctwo?

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiTo od niego chyba pierwszy raz usłyszałem o wypaleniu się demokracji przedstawicielskiej.

Demokracja to się w zasadzie wypaliła już w starożytnej Grecji. Platon tak pedział. A on miał łep jak globus.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiOptuje za demokracją bezpośrednią.

i Kolega mówi, że to jest mądry facet?

Nie wiem jak to jest zabić człowieka. Zabijałem tylko komunistów

Napisał/a: Camino

Trendynka, per analogiam.

W Gdańsku, to się nawet taka dziewczynka urodziła.

Content invalid

A ten obrazek to tyż proroctwo?

To "Fight Club" (1999), ostatnia scena, wycięta tendencyjnie, bo chwilę przedtem wali się więcej budynków. Tak wygląda w pełni:
https://www.youtube.com/watch?v=E1d5VvCa8Fo

Napisał/a: Piankowy http://rebelya.pl/forum/watek/51332/

Ale raczej tak ogólnie.

Nie da się powiedzieć, że nie ma.... choć na szczęście nie powszechnie.

Napisał/a: Piankowy Senegalczycy OK
Mnie tam średnio się podoba rzucanie kamieniami w samochody i kontenerami pod pociągi...

Trendowidz lub widzotrend.

Napisał/a: Piankowy http://rebelya.pl/forum/watek/51332/

Ale raczej tak ogólnie.

Nie da się powiedzieć, że nie ma.... choć na szczęście nie powszechnie.

Napisał/a: Piankowy Senegalczycy OK
Mnie tam średnio się podoba rzucanie kamieniami w samochody i kontenerami pod pociągi...

Ja ich ogolnie lubie. Sentyment dzieciństwa.

りす いす れべるや!!!

Gospodarczy armageddon zapowiadają akurat chyba wszyscy ci ekonomiści, którzy potrafili przewidzieć wydarzenia z 2008 roku. Ot chociażby słynny Peter Schiff, świetne wystąpienie, warto posłuchać choćby początku:
https://www.youtube.com/watch?v=w61GLFDuTyo

Jest więc się czego bać. Celente akurat tym się wyróżnił, że prognozuje, iż wszystko może zacząć się już w tym roku...

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiGospodarczy armageddon zapowiadają akurat chyba wszyscy

Obłęd Wielki ekonomiczno-liczbowy!

A mógłby Kolega sformułować na tyle precyzyjnie te przepowiednie, w które sam wierzy, żeby dało się to potem zweryfikować empirycznie? Bo że coś gdzieś kiedyś jakoś dupsnie, to w zasadzie pewne.

A mógłby Kolega sformułować na tyle precyzyjnie te przepowiednie, w które sam wierzy, żeby dało się to potem zweryfikować empirycznie?

To jest akurat bardzo proste i w pełni mierzalne. Będzie można uznać, że przepowiednie dot. kolapsu się sprawdziły, kiedy kol. Zakrzewski wyjdzie w końcu na zero na swoich inwestycjach w srebro.

Skoro w matematyce jest pojęcie "kolapsu Mostowskiego", to w ekonomii można wprowadzić pojęcie "kolapsu Zakrzewskiego".

Never hate your enemies. It affects your judgement.

Napisał/a: dr MerkwürdigliebeBędzie można uznać, że przepowiednie dot. kolapsu się sprawdziły, kiedy kol. Zakrzewski wyjdzie w końcu na zero na swoich inwestycjach w srebro.

No to w takim razie potrzebna mi jest tylko data tych inwestycji.

Srebro jest inwestycją na czas kryzysu. Wielokrotnie to podkreślałem. Zresztą na samym jego początku jego cena najprawdopodobniej spadnie.

Napisał/a: Gnębon PuczymordaA mógłby Kolega sformułować na tyle precyzyjnie te przepowiednie, w które sam wierzy, żeby dało się to potem zweryfikować empirycznie? Bo że coś gdzieś kiedyś jakoś dupsnie, to w zasadzie pewne.

Co to znaczy precyzyjnie sformułować przepowiednie? Można opisać w skrócie dlaczego polityka gospodarcza jest zła i dlaczego wkrótce doprowadzi to do katastrofy. Jaki będzie dokładny jej przebieg zależy od polityków.

Od dłuższego czasu państwa zachodnie prowadzą fatalną politykę monetarną. Sztucznie zaniżają stopy procentowe, aby wywołać boom kredytowy. To ma dać politykom wzrost gospodarczy, a bankierom większe zyski ze sprzedaży usług finansowych. W krótkim okresie to działa. Jednak powoduje sztuczny wzrost gospodarczy, bo jego podstawą jest tylko zwiększenie ilości pieniądza w obiegu. Ludzie po prostu więcej wydają, a nie produkują. To wywołuje niewłaściwą, nienaturalną alokację zasobów. I po jakimś czasie, kiedy rynek weryfikuje tą dodatkową ilość pieniędzy w biegu i ceny zaczynają gwałtownie rosnąć, trzeba znowu podnieść stopy procentowe. Wtedy rzeczywistość mówi sprawdzam i okazuje się, że cały ten wzrost był sztuczny. No i wszystko zaczyna się walić...

"Z austriackiej teorii cyklu koniunkturalnego wynika, że jeśli stopy procentowe znajdują się na właściwym poziomie (odzwierciedlają naturalną stopę procentową), to w gospodarce nie będzie regularnie występował cykl koniunkturalny. Jeśli jednak władze monetarne celowo zaniżą stopy procentowe poniżej ich naturalnego poziomu, aby pobudzić gospodarkę, to nastąpi sztuczny boom, czynniki produkcji zostaną źle alokowane, co pogorszy sytuację na rynku. Zwiększanie podaży pieniądza, które nie wynika z mechanizmów rynkowych, może skutkować niewłaściwą alokacją zasobów i zahamowaniem procesów korygujących powstałe zaburzenia."
http://www.wneiz.pl/frfu/numery/rok2011/frfu-nr-38-2011/2276-wnioski-z-kryzysu-dla-teorii-ekonomii

Po pęknięciu bańki internetowej rozpoczęto obniżanie stóp procentowych, aby napędzić sztucznie wzrost. W 2003 doszły do 1%. Później w wyniku inflacji zaczęto je podwyższać. Po kryzysie w 2008 zeszły do 0%. I stoją w tym miejscu od 6 lat! Jeżeli były na poziomie 1% przez rok i to wywołało kryzys to co stanie się teraz? :)

W Europie sytuacja wygląda analogicznie.

Do tego dochodzi ciągłe zadłużanie, zwiększanie wydatków, wzrost regulacji, mamy ogromną część społeczeństwa uzależnioną od państwa, no i oczywiście najgorsze czyli dodruk pieniądza.

Jest to polityka iście samobójcza, wielu ekonomistów nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kolaps jest tylko kwestią czasu.

Edit. Nadal bogaci się oczywiście finansjera, która kupiła zachodnią klasę polityczną. To istota problemu. Demokracja przedstawicielska się wyczerpała.

Polecam wykład Schiffa jeżeli temat Kolegę interesuje, jest tłumaczenie na polski:
https://www.youtube.com/watch?v=YGjtZtSV6T0
Odnośnie Schiffa to warto chyba zacząć od słynnego "Peter Schiff miał raję" :), tu sobie może Kolega o nim wyrobić opinię:
https://www.youtube.com/watch?v=kYU_pHua6zQ

Tu interesująca rozmowa z Jimem Rickardsem, doradcą do spraw międzynarodowych zagrożeń ekonomicznych i finansowych w Departamencie Obrony USA, autorem książki "The Death of Money":
https://www.youtube.com/watch?v=MHRJNSFE7ag
Jego zdaniem jak kryzys się zacznie to zamknął banki tak samo jak w Grecji.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiCo to znaczy precyzyjnie sformułować przepowiednie?

Termin, skala, skutki.

Na przykład. Do końca roku indeks nowojorskiej giełdy spadnie o 50%, a w rezultacie bezrobocie w USA przekroczy 30%, dojdzie do zamieszek, prezia powieszą za jaja przed Białym Domem itp. itd.

Przepowiadanie, że "łojezu, byndzie kryzys" to pierdolety. Wiadomo, że będzie kryzys, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby gdzieś cóś nie dupsło. Ludzie nie są całkiem racjonalni ani jako producenci ani jako konsumenci Nie ma też czegoś takiego jak "naturalna alokacja zasobów". Preferencje konsumentów podlegają takim samym paradoksom jak preferencje wyborców w demokracji.

Dziękuję za rozmowę.

Prorocy bardzo drażliwi latoś...

Bardzo...

Schiff narobił w Usiech i Polszy mnóstwo schiffheadów. Ten pan to naganiacz do swojego funduszu. Dziękuję, postoję.

Nie wiem czy nagania, ale trudno zaprzeczyć, że zna się na rzeczy jak mało kto.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiCo to znaczy precyzyjnie sformułować przepowiednie?

Termin, skala, skutki.

Na przykład. Do końca roku indeks nowojorskiej giełdy spadnie o 50%, a w rezultacie bezrobocie w USA przekroczy 30%, dojdzie do zamieszek, prezia powieszą za jaja przed Białym Domem itp. itd.

Przepowiadanie, że "łojezu, byndzie kryzys" to pierdolety. Wiadomo, że będzie kryzys, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby gdzieś cóś nie dupsło. Ludzie nie są całkiem racjonalni ani jako producenci ani jako konsumenci Nie ma też czegoś takiego jak "naturalna alokacja zasobów". Preferencje konsumentów podlegają takim samym paradoksom jak preferencje wyborców w demokracji.

MJ to przynajmniej stwarzał pozory. A ci świeccy prorocy, to masz babo placet. Masz nie tylko wierzyć, ale jeszcze sam se wymyślić w co.

Content invalid

"Problemu nie ma, bo w monarchiach rządzi pomazaniec Boży" :)

Dział Proroctw i Przepowiedni zajmował całe drugie piętro. Szedłem obok drzwi z tabliczkami: "Grupa Fusów Kawowych", "Grupa Augurów", "Grupa Pytii", "Grupa synoptyczna", "Grupa Pasjansów", "Wyrocznia Sołowiecka". Nie musiałem tu nic wyłą­czać, ponieważ dział pracował przy świecach. Na drzwiach grupy synoptycznej pojawił się już świeży napis kredą: "Ciemna woda w obłoczech". Co rano Merlin, przeklinając intrygi zawistników, zama­zywał ów napis mokrą ścierką i co noc zjawiał się on ponownie. Nie miałem zielonego pojęcia, na czym się opierał autorytet tego działu. Pracownicy jego od czasu do czasu wygłaszali prelekcje na jakieś dziwne tematy, na przykład: "O wyrazie oczu augura", albo: "Wróżebne właściwości fusów kawy mocca ze zbioru 1926 roku". Nie­kiedy grupie pytii udawało się coś prawidłowo przepowiedzieć, lecz za każdym razem były tak zdumione i przestraszone swoim sukce­sem, że cały efekt diabli brali. U-Janus, odznaczający się niezwy­kłym taktem, nie mógł, jak to niejednokrotnie zauważono, powstrzy­mać się od lekkiego uśmiechu, gdy uczestniczył w seminariach pytii i augurów.

A. i B. Strugaccy, Poniedziałek zaczyna się w sobotę

Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.

Napisał/a: Gilbertus "To cholernie inteligentny facet. Zgadzam się ze wszystkim, co mówi!"

:DDDDD

Napisał/a: Quincunx A. i B. Strugaccy, Poniedziałek zaczyna się w sobotę

Fajna kniga była, chociaż niewiele już z niej pamiętam...

Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Zaprzeczam.
Phi! Tak trudno?

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Napisał/a: alcor

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

Zaprzeczam.
Phi! Tak trudno?

Na jakiej rzeczy? Chodzi o jego ekspres do kawy? Czy może chodzi o to, że mało kto wie tak mało o tryndach, jak inkryminowany? Czy może jest historykiem ideji i Koledze się zrobiła literówka, a wpis winien brzmieć "zna się na Rzeszy jak mało kto..."?

Content invalid

Ale byndzie jakie proroctwo, czy się skączy jak z tom krowom?

CHŁOP I Łońskiego roku, przed samą wiliją, krowa coś mówiła do Marcina.

CHŁOP II Opowiedzcie no, kumie.

CHŁOP I Ano, poszedł Marcin do obory, a krowa powiedziała do niego wedle żłoba: ,,Nie jest dobrze, Marcinie".

CHŁOP III Co nie jest dobrze?

CHŁOP I Także samo i Marcin ją zapytał: ,,Co nie jest dobrze, krowo?" A krowa na to: ,,A tak, w ogóle to nie jest dobrze" — i tylko siano jadła. Marcin jeszcze trochę poczekał, bo myślał, że może co więcej powie. Stoi, a ona nic, tylko siano je. Postał godzinę, postał i dwie, aż go nogi zabolały, i wyszedł.

CHŁOP II Krowy, to jeszcze nic. Barany, te jak coś powiedzą!

CHŁOP III Musi była wiedząca.

(pauza)

CHŁOP II Może by zasiać co...

CHŁOP I Jjiii tam...

CHŁOP III E, mówicie...

(Chłopi podnoszą, potem stawiają dzbany i milkną)

Napisał/a: Plankton zniknięty tymczasowo lub bezterminowo(Wolfwind) Na jakiej rzeczy?

Ale to @TZ napisał, a nie ja.

robertgorgon: "Panowie często mają taki problem, czy ci wstrętni zamachiści znów jak zwykle mają rację, czy też tym razem coś się uda znaleźć."

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.