Robię wątek bez specjalnej misji - ot, tyle ostatnio rzeczy śmieszy, tumani, przestrasza, że je postanowiłem archiwizować w jednym miejscu. Cieszę się, że jest nas tu wincy.

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Napisał/a: Camino

Napisał/a: RydygierTo jest istna perełka, ikona samoośmieszenia. Aż trudno uwierzyć w takie wyobcowanie. Ale skoro tak, to i śmiech jakoś zamiera. Bo jeśli istnieje wart trudu target biorący takie rzeczy na poważnie, o tak absurdalnie komicznym oglądzie Polski, i nie widzący, jak śmiesznym się w tym staje, to raczej przestrasza. Tak, czy siak, pasuje tu jak ulał.

W szeroki target śmiem wątpić. Stawiam, że to klasyczny dla gazowni list odredakcyjny, więc samoośmieszenie owszem, wyobcowanie takoż, ale to raczej zapis stanu umysłu niewielkiego środowiska niż przykład jego komunikacji z czymkolwiek szerszym na zewnątrz. Trochę jakby oglądać waryjata gadającego ze ścianą.

No, to Kulega budzi nadzieję w mojej osobie. Ale nie jest ona pewna - osoba, nie nadzieja - czy to nie złuda. Znaczy, nadzieja, nie osoba.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Napisał/a: Pref de ZooNo, to Kulega budzi nadzieję w mojej osobie. Ale nie jest ona pewna - osoba, nie nadzieja - czy to nie złuda. Znaczy, nadzieja, nie osoba.

Nie chcę zaśmiecać cudzych wątków, więc krótko tutaj.

No po prostu nie łapię tej całej histerii po naszej stronie.

Po pierwsze, PiS w tegorocznych wyborach zgarnął niemal wszystko, w przyszłym roku prawdopodobnie zorganizuje większość konstytucyjną (vide wczorajszy wywiad JK) i uspokoi wariatów z mediów publicznych, tymczasem porządkuje inne rzeczy. Ergo jest lepiej niż kiedykolwiek.

Po drugie, na Platformę głosowało - mniejsza interesownie czy z głupoty - 4,7 mln ludzi. Na lewicę - ponad milion. Razem to więcej niż na PiS. Ci ludzie nie wyparowali dzień po wyborach, to jasne. Równie jasne, że części z nich bardzo się obrót spraw nie podoba i będą próbowali per fas et nefas go powstrzymać. To jest fakt, który trzeba przyjąć do wiadomości, a nie histeryzować z każdą wypowiedzą jakiegoś debila w mediach, każdym kretyńskim wydarzeniem na fejsbuku cz każdą absurdalną manifestacją.

Po trzecie, gdzieś już pisałem, że z ośmiu lat pod butem PO, szczególnie tych tużposmoleńskich, nie wyszliśmy bez szwanku. Możemy się do tego nie przyznawać, ale tak jest. Mówiąc wprost, mam wrażenie, że jesteśmy mocno zesrani. I to przeczulenie wpływa na nasz osąd wielu rzeczy.

Na tym tle jednorazowe zebranie kilkunastu tysięcy luda to nie jest jakieś wielkie osiągnięcie. Nie ma co zatem od razu histeryzować, że PiS wszystko zepsuł i zaraz się wszystko posypie. A i w drugą stronę - nie ma co też histeryzować, że perspektywa grupy szajbusów (gaz, KOD, podobne) jest tożsama z perspektywą tych blisko 5 milionów głosujących na PO i lewicę, o niegłosujących nie wspomniawszy (o tym pisałem poprzednio), i że zaraz dojdzie do jakiegoś ludowego przewrotu antypisowskiego.

Tyle ja. Państwo parę miesięcy temu zostawiłem w najlepszych możliwych rękach, wracam więc spokojnie do spraw codziennych, przyziemnych i okolicznych. Co też polecam :)

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Napisał/a: CaminoMówiąc wprost, mam wrażenie, że jesteśmy mocno zesrani.

10/10

I wrzuceł owosz dekture wew czeluś ognisto a wszelkiesz forumno radoweło sie i dzienkoweło Panu

Camino OK.

Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku

Wietrzę zmierzch krulowania w internetach: https://www.youtube.com/watch?v=zTuYXZSW6rE

Hrabia Czyński? Za co? Że uwodził Marysię? Przecież się z nią ożenił w końcu.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Hrabia Czyński? Za co? Że uwodził Marysię? Przecież się z nią ożenił w końcu.

Za niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drogach ;)

Ciekawi mnie jedno - nawet z tego zdjęcia widać, że napis jest ok, a wszystko to kwestia ujęcia. Że nasi jeżdżą jak po łysej kobyle, to zrozumiałe. Ale że i tamci to podchwycili. PO chyba już ostatecznie skreślona.

#DobraZmiana

Napisał/a: Caminonawet z tego zdjęcia widać, że napis jest ok

Nie wydawa mię się.

Chiba isz wew tem sęsie isz zaposiadywali kąplet liter.

Na ten tomiast zgrane beli fatalistycznie.

I wrzuceł owosz dekture wew czeluś ognisto a wszelkiesz forumno radoweło sie i dzienkoweło Panu

????????? ŁoMammmaaa
Co się Hofmanu stało???
Czyżby na papu nie miał? Nie odłożył z diet??

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Artur Co się Hofmanu stało???

Isz schut?

Nuale tera chudniencie kosztywa droży nisz grubniencie. Guwnie bidne so roztyte (Henie Anie i Ryśka zaliczywam za wyjątka)

Napisał/a: Gnębon Puczymorda (troszkie czynny)Chiba isz wew tem sęsie isz zaposiadywali kąplet liter.

Wew tem i w tem, że odpowiednie są w odpowiednich rzędach i kolejnościach - kwestia rozstępów jeno. A reszta to ujęcie.

Napisał/a: Artur Czyżby na papu nie miał? Nie odłożył z diet??

Kradzione nie tuczy :)

Napisał/a: CaminoKradzione nie tuczy :)

:DDDDD

Z tęsknoty za Kaczaffim stracił apetyt.

Neodonkiszotysta

:D

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Napisał/a: Gnębon Puczymorda (troszkie czynny)

Napisał/a: Caminonawet z tego zdjęcia widać, że napis jest ok

Nie wydawa mię się.

Chiba isz wew tem sęsie isz zaposiadywali kąplet liter.

Na ten tomiast zgrane beli fatalistycznie.

Muszą pojechać na fachowe szkolenia do Korei Północnej.

stopka rozmiar 45

Nie będę zakładał nowego wątku a tu toczy się podobna rozmowa. Sam bardzo rzadko bywam a telewizji staram się nie oglądać, tak że nie wiem, na wiele ta histeria antypisowska jest poważna a na wiele to tylko problem telewizyjny. Spytałem wczoraj Pociotka. Ten mi dzisiaj relacjonuje rozmowę w jadalni w korpo:
- Ten Kaczyński to jak Hitler.
- Albo nie, jak Putin.
Podobno organizowany jest też jakiś marsz w mieście prządek.

(Uwaga! Podsuwam pomysł) Wydaje się, że jedyna opcja, żeby teraz zahamować trend, to jakieś ciekawe nagrania nt. Nowoczesnej.ro pokazujące, jakie są ich prawdziwe intencje. Czy jakieś służby są może w rękach PiS?

Napisał/a: Anika :D

:DDD

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Lekko nie będzie, ale to nie jest aż taki problem. Blisko cztery lata należy robić swoje i tyle.

To jest zbyt dobre.
-----------------------------

Na Komorowskiego z kalkulacji?

- Z serca. Był najlepszym prezydentem w wolnej Polsce.

Lepszym od Kwaśniewskiego, który w rankingach wypada najlepiej?

- Tak. Był mniej upartyjniony. Znacznie bardziej dbał o sferę społeczną. Te kotyliony, marsze obywateli, "Orzeł może", próbował stworzyć jakąś wspólnotę.

A teraz mu wypominają orła z czekolady.

- Mali ludzie nie rozumieją takich rzeczy. Trzeba dotrzeć do społeczeństwa ze wspólnotowym przekazem, pokazać, jak można obchodzić święta narodowe, póki jeszcze są wolne media.

(...)
Ma pan jakieś zastrzeżenia do Platformy po ośmiu latach władzy?

- Ogromne. Zapomnieli o ludziach, zapomnieli o wartościach. Skupili się na wymiernych danych. Jasne, one są imponujące, mamy najniższy od lat, jednocyfrowy wskaźnik bezrobocia, najwyższy wzrost gospodarczy w Europie. Ale Platforma poległa na piarze. Nie potrafili wytłumaczyć, co robią, i zrozumieć, czego ludzie oczekują.

(...)
Konserwatysta?

- Znowu: to trudne. Jestem z katolickiej rodziny, rodzice byli i są aktywni, tak w duchu "Tygodnika Powszechnego" i Jana Turnaua. Długo angażowałem się w tego Wędrowca, w działalność przy parafii, jeszcze kilkanaście lat temu prowadziłem w kościele śpiew dla dzieci w czasie mszy, grałem na gitarze.

A potem życie potoczyło się tak, że Kościół odszedł ode mnie. Rozwiodłem się, potem tak się porobiło, że było trudno się angażować, a potem przestałem chodzić do kościoła.

(...)
Teraz ma pan pracę?

- Nie. Miałem, ale zrezygnowałem. Przez półtora roku byłem głównym informatykiem w pewnej firmie.
[ http://rebelya.pl/forum/watek/49738/?page=4#comment-2372544 ]

(...)
Gadaliście o zawiłościach prawnych wokół Trybunału?

- Trochę, ale mało, bo wszyscy się zgadzaliśmy, że to oczywiste draństwo.

(...)
I 12 grudnia jest pan bohaterem. Było 50 tysięcy?

- Urząd miasta w połowie marszu mówił, że jest 50 tysięcy. Policja, bliżej końca, że 65 tysięcy i cały czas przybywa.
[ http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/policja-na-marszu-kod-od-17-20-tysiecy-protestujacych/fq5yd1 ]

(...)
Będzie pan z tego żył?

- Nie wiem. Generalnie duże organizacje społeczne mają pracowników, więc być może będę musiał się zatrudnić... Stowarzyszenie jest w trakcie rejestracji.

:D :D :D :D :D :D

Neodonkiszotysta

Sierakowski apeluje, aby Kościół wtrącił się do polityki:-D

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=141202&wid=18061452

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1019383&wid=18073504

W skrócie: Rada Miejska Zamościa większością głosów 13:10, w imieniu wszystkich mieszkańców miasta przyjęła uchwałę, adresowaną do posłów PiS, o treści następującej: posiadanie większości w sejmie nie daje mandatu do wypowiadania się w imieniu całego narodu.

Tu powinien znaleźć się mem: "Św. Tomasz z Akwinu widzi jak robisz k... z logiki", ale nie chce mi się wklejać.

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Czekam na mobilizację trójek klasowych z całej Polski;]

Napisał/a: Brat Wilk

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1019383&wid=18073504

W skrócie: Rada Miejska Zamościa większością głosów 13:10, w imieniu wszystkich mieszkańców miasta przyjęła uchwałę, adresowaną do posłów PiS, o treści następującej: posiadanie większości w sejmie nie daje mandatu do wypowiadania się w imieniu całego narodu.

Tu powinien znaleźć się mem: "Św. Tomasz z Akwinu widzi jak robisz k... z logiki", ale nie chce mi się wklejać.

Względnie:

Skradłem z innego wątku. Starzy ludzie w internetach najgorzej.

jestem słaby we facebukka
- co tam młodzi pograndzili kodokierowiczom???

Napisał/a: Artur jestem słaby we facebukka
- co tam młodzi pograndzili kodokierowiczom???

Ja z kolei jestem leniwy, więc skopiuję wpis z ŻL (także dlatego, że słabo się pisze z komórki):

1) Standardy społeczności FB to chyba najbardziej znienawidzony przez administratorów stron i stałych bywalców slogan FB. Za wrzucenie zdjęcia z kawałkiem sutka można dostać kilkudniowego bana, a za drugim razem bana permanentnego. Z drugiej strony administracji nie przeszkadzają profile jawnie szerzące treści w rodzaju nagrań z egzekucji, czy materiałów z działań wojennych. Hitem w ostatnich dniach był ban dla użytkownika, który wkleił na swoim prywatnym profilu zdjęcie karpia po wigilijnej dekapitacji. Strony o tytułach w rodzaju "j...ć Polskę i Polaków" czy "Jan Paweł II z...ł mi szlugi" choć wielokrotnie zgłaszane, nie łamią standardów społeczności i żyją sobie bez większych przeszkód.

2) Algorytmy Facebooka są głupie, ale też głupio sprawiedliwe, przynajmniej w początkowej fazie - wystarczy zorganizować zmasowany atak zgłaszania i wysoce prawdopodobne jest czasowe zablokowanie dowolnego profilu, przynajmniej do momentu kontaktu właściciela profilu z administracją i wyjaśnienia sprawy. Z założenia system raportowania powinien służyć oczyszczaniu z ewidentnie złych treści, chamskich, kłamliwych itp. Tymczasem w polskim FB wytworzyła się moda na blokowanie serwisów reprezentujących inne poglądy pod byle pretekstem.

Akcja wywołuje reakcję i co jakiś czas to z jednej, to z drugiej strony barykady jakiś profil pada, zazwyczaj udaje się go po kilku dniach odblokować. Ani to mądre długafolowo ani to skuteczne i z pewnością stosowane w ten sposób jest dalekie od demokracji. Zgłaszający konkurencyjną stronę mogą krótko cieszyć się z sukcesu bo sami po chwili mogą być ofiarą masowego zgłoszenia. Niestety coraz częściej zamiast wchodzenia w dyskusję oponenci skupiają się na szukaniu haka i czegoś co można zaraportować do FB. Do tego momentu w zasadzie jest ok bo w tym cięciu się na maczety uzbrojeni w przycisk raportowania są wszyscy użytkownicy FB.

-------------------------
W skrócie - parę osób się skrzyknęło, pozgłaszało strony KOD-u na facebooku jako obraźliwe lub jakoś podobnie złe, i te zostały z automatu zamknięte/ograniczone. Na co KOD rozdarł dupę na górnym C.

Aha - dzięki!

Widzę, że Xeroliza regularnie gościa zaprasza, np. https://www.youtube.com/watch?v=KU-C51n6TiQ

Chyba dla beki, choć może pierdolnięcia się przyciągają.

Godna medialna następczyni Evity Peron, Margo Kidleho, Joasi Muchy et consortes.
https://www.youtube.com/watch?v=ByadgalFITo

:DDD

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Polecam Nowennę Pompejańską i codzienne odmawianie Różańca Świętego.

Wszyscy chcą być prawicowi teraz. Moda taka...
Czekamy na pielgrzymkę KODu na Jasną Górę, to wtedy się zastanowimy;]

Nie mogę się doczekać, kiedy w tym wątku pojawią się zapisy wypowiedzi Bolka na najbardziej oczekiwanej debacie roku. Już nastawiam popcorn... Chyba, że Bolkowi ostatecznie zmięknie jednak rura, albo mu ktoś mądrzejszy wytłumaczy, że lepiej będzie jak weźmie L4 na ten dzień:-)

Podobnież w bieżącym "Plusie Minusie"

Rozmowy Mazurka w podręcznikach logiki powinny być przedstawiane jako jakiś szczególny podtyp błędnego koła. Wiadomo, że jak debil się zgodzi, to wyjdzie, że jest debilem, więc nie powinien się zgadzać, ale właśnie dlatego, że jest debilem, to się zgodzi i wyjdzie...

Napisał/a: Caminoakiś szczególny podtyp błędnego koła

Chiba raczy jakiejsić paradox zez teoryi gier.

Stary człowiek w Internecie, czyli JarKacz znajduje na fejsie stronę KOD-u.

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1342&wid=18106401

Teraz cała opozycja drży przed ujawnieniem informacji jaki mem tak rozbawił prezesa... ;]

Aż się dziwię, że jeszcze gify z tego filmiku nie śmigają po sieci.
---------------------------
Sztuka podawania informacji.

http://wpolityce.pl/polityka/278398-najnowszy-sondaz-wzrasta-poparcie-dla-premier-beaty-szydlo-wyraznie-zmniejsza-sie-tez-liczba-przeciwnikow-prezydenta

PBS (38,8% ok, 53,5% nieok), PAD (39,7% ok, 53,7% nieok).

Dziennikarka Polsat News opisuje demonstrację KOD w Brukseli:
"Z tego co rozpoznaję - bo wielu z nich osobiście znam - to w dużej mierze są unijni urzędnicy, z którymi bardzo często rozmawiamy, od których zbieramy różne informacje na temat tego, co dzieje się w Europie. Dzisiaj w związku z wizytą prezydenta Dudy przyszli na rondo Schumanna, tutaj przed budynek Rady Europejskiej, by zaprezentować swój sprzeciw wobec zmian zaprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce"

Nie wiem, czego się czepia, homofob jeden - przecież grupy czirliderek są jednopłciowe.

Artysta Sasnal raczył się intelektualnie wypróżnić (w sensie - "udowodnić swą wewnętrzną pustkę", a nie fizjologicznym) przed czytelnikami GW:

"Nie znoszę słowa "narodowy", bo od tego tylko krok do nacjonalizmu, a "kultura narodowa" brzmi trochę jak "kultura rasowa".

"Sasnal dodaje, że woli słowo "kraj" niż "naród" czy "Polska". - Kraj to kraina, pojęcie przyrodniczo-geograficzne, z którym się identyfikuję."

"Prowadzący rozmowę Jacek Tomczuk przypomniał, że u Krystiana Lupy polska flaga budzi faszystowskie skojarzenia (w grudniowej rozmowie z tym samym dziennikarzem "Newsweeka" reżyser powiedział: "Po marszach 11 listopada flaga biało-czerwona stała się dla mnie straszna. Niczym nie różni się od flagi ze swastyką").

- Też tak mam - mówi Wilhelm Sasnal."
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19496242,wilhelm-sasnal-nie-znosze-swojej-polskosci-wezcie-sobie-ten.html#ixzz3xd9RU4Cj

To może byśmy pozwolili panu Sasnalowi oddać ten Krzyż Kawalerski "Polonia Restituta" i te wszystkie nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa (o zgrozo!) Narodowego, bo muszą mu sprawiać straszny ból na półce i na koncie?

Bardzo płodny, i nawet dowcipy rysunkowe tworzył. Mało śmieszne, co prawda. W Wybranej je publikował?

Film jest na fejsie, nie wiem czy dostępny gdzie indziej, ale warto zajrzeć żeby się użalić nad durnotą tych, którzy myślą, że to kogoś jeszcze ruszy:

www.facebook.com/wyborcza/videos/10153572407253557/

Wyborcza kolejny raz spisała swoje redakcyjne projekcje na temat młodzieży. Nawet nie chce mi się całości przeklejać, więc tylko pro forma fragment. Całość (wg stałego schematu Pogodnego Świata Do Którego Nagle Wkracza Prawica) z powodzeniem mogliby przedrukować MWzWM i nikt by się nawet nie domyślił, że to nie parodia.
-----------------
Panie Prezesie Kaczyński! Żebyśmy od razu mieli jasność - jestem Polką Najgorszego Sortu, nigdy Pana ani Pańskiej partii nie popierałam (wręcz przeciwnie!), a moja Mama z powodu obecnej sytuacji politycznej zaangażowała się w prace Komitetu Obrony Demokracji (a, co warte zauważenia, przez wiele lat nie przejawiała najmniejszego zainteresowania polityką. No to polityka w końcu zainteresowała się nią!).

Jem również mało mięsa, a gdy robi się cieplej, regularnie jeżdżę na rowerze. Od 2008 roku, od kiedy skończyłam liceum, mieszkałam w czterech europejskich krajach, a także w Nowej Zelandii. W międzyczasie odbyłam bezpłatny, półroczny staż w TVN 24 (było to jedno z moich najlepszych, najciekawszych życiowych doświadczeń), a także miałam trzymiesięczną praktykę w RMF FM.

Jestem katoliczką i wierzę w Boga, ale uważam, że paradygmaty nauki Kościoła nie mogą definiować zasad funkcjonowania państwa, które nie tylko powinno być świeckie, ale też tolerancyjne wobec wyznawców wszystkich religii świata.

Patriotyzm to dla mnie synonim szacunku dla pamięci o Historii i Jej Bohaterach przy jednoczesnym pokornym przyznawaniu się do naszych polskich błędów. Ale to też sprzątanie psiej kupy po spacerze z moim pupilem, a także bycie pracowitym, miłym, kulturalnym, uśmiechniętym i odpowiedzialnym - tak po prostu i na co dzień.

Wiem, Panie Prezesie, nie polubilibyśmy się. Ale nie piszę do Pana, by o tym wszystkim Panu opowiedzieć. Rzecz w tym, że od jakiegoś czasu bezczelnie wchodzi Pan z buciorami w moje fajne życie.

Od dwóch lat pracuję w jednym z krajów Europy Zachodniej - najpierw na stażu, a od lipca 2014 aż do dziś m.in. jako sekretarka trzech dyrektorów. Zespół, którego częścią jestem teraz, jest piątym z kolei, jaki zdążyłam poznać od momentu mojego przyjazdu. Jak się może Pan domyśla, w międzyczasie dorobiłam się tu całkiem sporego grona znajomych.

Od Nowego Roku moje przerwy obiadowe planuję z nawet trzytygodniowym wyprzedzeniem, żeby nie stracić kontaktu z najbliższymi mi osobami. No właśnie. I od jakiegoś czasu te przerwy są mniej przyjemne, bo czuję się w obowiązku tłumaczyć moim zagranicznym znajomym, że nie wszyscy Polacy to wyborcy PiS, a fakt, że wygraliście te wybory...

I tak dalej.
-----------------
Pewnie za jakiś czas ktoś nudzący się potwierdzi nieistnienie autorki, podobnie jak to było z kibicką z Opola i kolejnymi.

Cymbał brzmiący

Napisał/a: Caminonull

Jacek Kaczmarski, "List do redakcji >Prawdy

Napisał/a: Brat WilkJacek Kaczmarski, "List do redakcji >Prawdy

Tak jest - wieczny archetyp.

Napisał/a: Rydygier

http://vetoobywatelskie.pl

Wisi od rana bodaj, po 20-30 podpisów. Będzie kolejna wielka klapa.

Yak to, w godzinę z 50 przybyło. Może się rozbuja. Mnie ciekawi, co się pojawi w drugiej zakładce - jakie będą ich zdaniem efekty działań wedle procedury "podpisujesz veto-z waszym poparciem walczymy w parlamencie-wywieramy presję na rządzących". Byłoby szkoda, gdyby zwinęli stronę, zanim cokolwiek wesołego tam wpiszą.

Cymbał brzmiący

Redaktor Żakowski w TVP (cytat za w polityce.pl):

"Jeśli pojawia się nazwa „polski obóz koncentracyjny”, to 99 proc. nie zwraca na to uwagi. Natomiast kiedy pojawia się nasze sprostowanie, to wtedy sobie myślą: „O, z pewnością jest coś na rzeczy”. (…) Jeśli będziemy się awanturować, to opinia publiczna będzie myślała; Polacy są trudni. Byli trudni dla Żydów, byli trudni dla Rosjan…"

Powiedzcie mi ludzie, powiedzcie wszyscy - jak można posiąść taki potencjał do samozaorania jak Jacek Żakowski?

"Bycie łatwym" jako ideał, do którego należy dążyć w stosunkach międzynarodowych - autokompromitacja level master.

Napisał/a: Brat Wilk"Bycie łatwym" jako ideał, do którego należy dążyć w stosunkach międzynarodowych

Hahaha - mistrz.

Całość warto http://vod.tvp.pl/23763342/26022016 swoją drogą. Zwłaszcza, jak już Żakower i Sierak orientują się, z jakim ciemnogrodem muszą się użerać, i zaczynają stękać przed każdą wypowiedzią. W ogóle duet Wildstein-tank i Dudek-snajper się ładnie sprawdza.

Napisał/a: Brat Wilk"Bycie łatwym" jako ideał, do którego należy dążyć w stosunkach międzynarodowych

Hahaha - mistrz.

Całość warto http://vod.tvp.pl/23763342/26022016 swoją drogą. Zwłaszcza, jak już Żakower i Sierak orientują się, z jakim ciemnogrodem muszą się użerać, i zaczynają stękać przed każdą wypowiedzią. W ogóle duet Wildstein-tank i Dudek-snajper się ładnie sprawdza.

To jest chyba zresztą przejaw szerszego zjawiska - zamknięcia, a co za tym idzie, wyjałowienia intelektualnego"tamtej" strony. Tak długo już dyskutowali wyłącznie Wielowiejska z Żakowskim, Żakowski z Sierakiem, a Sierak z Jasiem Kapelą, że stracili już zdolność poruszania się poza swoją własną"siatką pojęciową" i obrony swojego stanowiska i przedstawiania argumentów wobec kogoś, kto nie podziela uznanych w tamtym towarzystwie paradygmatów. Stąd te regularne wpadki logiczne, dwójmyślenie i samozaorania - znane mi zresztą osobiście z rozmów ze znajomymi z "tamtej strony". Co zresztą jest przestrogą również dla nas - kto stoi niech baczy, aby nie upadł.

A ja uważam rze nasza strona jednak za bardzo się ogranicza. Jeśli jakiś gość robiący za autorytet mówi dobrze o niemczech a źle o Polakach, to powinni zaraz poinformować publiczność, kto instytut Batorego opłaca.

Jedno drugiemu nie przeczy i z oboma się zgadzam.

Nie wiem, czy to prawda. Trafiłem przypadkiem i nie potrafię wyjść.
https://www.youtube.com/watch?v=gQ4EQFcFQQo

Nie mogie uwierzeć isz to nie jezd fejk gdysz niemożebnem jezd iszby luckości asz tak odpierdzieleło.

Kolego Camino - wysłałem priva w pewnej sprawie.

Widać wyraźne wpływy DBZ (druga metoda).

.

Niezła muzyczka.

Napisał/a: Gnębon Puczymorda (troszkie czynny)Nie mogie uwierzeć isz to nie jezd fejk gdysz niemożebnem jezd iszby luckości asz tak odpierdzieleło.

Obawiam się, że pono są to top three methods against the street harassment according to ichniej police: https://www.facebook.com/yleoulu/videos/10153825767184757

Zresztą, akurat u Skandynawów znikąd to się to nie wzięło (uprzedzając - to też nie fejk, a dokument) :) https://www.youtube.com/watch?v=1NlhIuJ-y8k

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Widać wyraźne wpływy DBZ (druga metoda).

Ewidentnie. Natomiast wydaje mi się, że na akcje w stylu kolońskiego dworca skuteczniejsze jest kiai.
https://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

Napisał/a: Brat WilkKolego Camino - wysłałem priva w pewnej sprawie.

Już paczę.

Napisał/a: gienekNiezła muzyczka

Fakt, coś między Mortal Kombat a Gladiatorem vel Piratami z Karaibów.

.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Napisał/a: Camino

Widać wyraźne wpływy DBZ (druga metoda).

Pierwsza metoda to ewidentnie "Big Bang Attack" Vegety.

Dziś będzie łatwe - kto to powiedział:
"IPN naraził mnie osobiście i SOLIDARNOŚĆ na osłabienie wspaniałego zwycięstwa nad komunizmem pod moim bezdyskusyjnym kierowaniem od początku do końca"?

Nieśmiała próba odpowiedzi:
Nie winno być "mnie osobiście i moją rodzinę"?

Winno być "mię osobiście".

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rzecznik-gdanskiego-ipn-decyzja-lecha-walesy-jest-zaskoczeniem/x2325y

Ja wiem, że to śmieszne i tu pasuje, ale mnie cała ta sprawa Wałęsy, a dokładnie jego postawa, jakoś smuci i przywodzi do niewesołych refleksji. Czy nie jawi się to wszystko tyczącą się ogółu ludzkości, zawstydzającą ikoną pewnych naszych ułomności? Jeśli tak, czy godzi się pogardzać i śmiać? Zapewne o wielu można to napisać, ale mnie to najwyraziściej uderza właśnie w Wałęsie. "Z czego się śmieję?" chciałoby się zapytać parafrazując nieco.

Cymbał brzmiący

Wałęsa jest przykładem tak monstrualnej pychy, że w tym wypadku trudno mi o współczucie dla niego. Jestem człowiekiem, który też w życiu (jak każdy) zrobił ileś tam błędów, potknięć, rzeczy, których się teraz wstydzę. Jednakże staram się w żadnej z tych dziedzin, w których"mam coś na sumieniu", nie pozować na autorytet. Lechu zaś usilnie to robi i chyba nawet w to wierzy.

Coś nie mogę Skandynawii opuścić w tym wątku: https://www.youtube.com/watch?v=YWeBunPiIzo

Inna sprawa, że jakoś tam to koresponduje z potomkiem cesarza Walensa.

Cusz, jakby zamkść te babe zez bańko mleka i kuweto toby sie raz dwa ockła zez nowo identyfikancjo gatunkowo.

Wiem, że robię dokładnie to, czego chciał tani marketyngowiec, ale co począć, jak to takie durne.
https://www.facebook.com/GLDevelopment/videos/439367082854684/
https://www.facebook.com/GLDevelopment/videos/439362599521799/

------------------
Ten Fenix to, sądząc po internetach, takie lokalne głupki, ale popieram ich całym sercem.

------------------
I coś dla kol. Rdr-a. Mnie tam to osobiście nie oburza jakoś specjalnie, ale faktycznie śmiesznie wyszło.

http://www.wpia.uw.edu.pl/konkurs-na-stanowisko-dla-doktoranta-w-zakresie-archeologii-lub-historii-preferowane-epigrafika-grecka/

Wyborcza:

Około trzystu uchodźców obejrzało w środę "Hamleta" w wykonaniu aktorów The Globe. W ramach akcji "Globe dla świata" aktorzy z londyńskiego teatru docierają m.in. do miejsc zagrożonych przez klęski żywiołowe i konflikty zbrojne. Okrzyki i harmider obozu na północnym wybrzeżu Francji niemal zagłuszyły pierwsze kwestie wypowiadane ze sceny, ale już po chwili widownia siedziała w ciszy, zasłuchana.

Rzepa:

Zespół szekspirowskiego teatru "The Globe" postanowił wystawić "Hamleta" w ogromnym obozowisku uchodźców pod francuskim Calais, nazywanym "Dżunglą". Przedstawienie pokazano w ubiegłą środę. Przedstawienie zostało jednak przerwane przed końcem. Początkowo policja twierdziła, że powodem było dotkliwe zimno, jednak Tom Bird, producent wykonawczy "The Globe", powiedział mediom, że prawdziwą przyczyną była "zbyt duża liczba noży wśród widowni". Noże znalazły się także za kulisami.

Kazek, to Ty?? Coś ty się na takiego mędrca zrobił. Kazek, nie wygłupiaj się.

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Cymbał brzmiący

A, wkleję sobie (choć nie wiem, czy wątek odpowiedni):
"Potencjał Higgsa ma tę niepokojącą cechę, że może stać się metastabilny przy poziomie energii przekraczającym 100 mld gigaelektronowoltów (GeV). "To oznacza, że wszechświat może paść ofiarą katastrofalnego rozpadu próżni, w którym bańka próżniowa będzie się rozszerzać z prędkością światła. To może stać się w każdej chwili, a my nawet tego nie zauważymy".

Eee... Byle nie pierdyknęło pod Radomiem, to zanim taka bańka próżniowa się do nas doturla, minie wieeeeleee lat świetlnych.

Bo nie napisałem: najbardziej urzekło mnie, że to może się stać w każdej chwili (-;

Bo nie napisałem: najbardziej urzekło mnie, że to może się stać w każdej chwili (-;

Jeszcze bardziej wniosek "a my tego nie zauważamy" :)

----------------------------
Dziś trafiłem na fajne zestawienie dotychczasowych smaczków Petru i pertoidów:
https://www.facebook.com/justyna.stanek.31/videos/969952013093068/

Napisał/a: CaminoJeszcze bardziej wniosek "a my tego nie zauważamy" :)

Jednak ymy, więc zupełnie inny sens zdania (-:

Cza mieć kąto?

Cza mieć kąto?

Ha, faktycznie - czego nie usłyszał, to sobie dopowiedział.

W Teleexpressie poinformowano o konkursie na najbrzydsze słowa, ale nie w znaczeniu "wulgarne", lecz te, które się nam, Polaką, nie podobają. Jak to przy takich okazjach wyemitowano króciutki materiał filmowy zawierający wypowiedzi uczestników konkursu - dwojga czy trojga. A ostatnia z nich poinformowała, że zgłasza słowo:
"Efektywność, bo po pierwsze jest wg mnie bardzo nadużywane a po drugie ludzie mylą go z podobnym słowem - efektowność".

I od razu przed oczami stanął mi premier Miller Leszek, który spytany, co zrobił z piórem, którym podpisywał jakiś traktat europejski (Maastricht?) oparł "A nic. Schowałem go do szuflady".

Tytuł newsa z Interii:

"Tusk jedzie na Bałkany rozwiązać kryzys migracyjny".

No to mamy chyba pierwszego rudego Avengersa...

Napisał/a: Brat Wilk

Tytuł newsa z Interii:

"Tusk jedzie na Bałkany rozwiązać kryzys migracyjny".

No to mamy chyba pierwszego rudego Avengersa...

To element szerszej tendencji - zaczęło się medialne wyczekiwanie powrotu Tuska na białym Romanie w 2020 roku. Co wbrew pozorom jest dobrą informacją, bo oznacza, że mejnstrimowy etap wyparcia rzeczywistości mamy coraz bardziej za sobą.

Podoba mi się styl w jakim Kiszczak przeciągnął na swoją stronę Wałęsę, a ten znów - ciągnie na tę stronę swoich obrońców/zwolenników/wyznawcuf/kolegów,/wspólników. Atmosfera sama się oczyszcza;]

A tu inne zdjęście. Poznaj kto jest wygryw, zią.

Nasuwywa sie tradycyjne zapytanie: a ktusz to jezd ten starszawy menszczyzna obok Dody?

Napisał/a: gienek

Podoba mi się styl w jakim Kiszczak przeciągnął na swoją stronę Wałęsę, a ten znów - ciągnie na tę stronę swoich obrońców/zwolenników/wyznawcuf/kolegów,/wspólników. Atmosfera sama się oczyszcza;]

Jeśli PARSK jest większy od TURL (bo wg mnie powinno być odwrotnie) daję MEGAPARSKA. Za połączenie Bolka i Mnietka z krzyżem, św. JPII i Piłsudskim (-:

Żarty się skończyły - żelazny elektorat PO się wkurzył:

"Trzech więźniów z Zakładu Karnego w Sosnowcu złożyło pozew przeciwko szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - dowiedziało się Radio ZET.

W piśmie przesłanym do Radia ZET rzeczniczka warszawskiego sądu Katarzyna Kisiel tłumaczy, że pozew dotyczy wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika w dniu 11 grudnia 2015 r. oraz podczas marszu poparcia dla rządu w dniu 13 grudnia 2015 r.

Chodzi m.in. o słowa "najgorszy sort Polaków" oraz "komuniści i złodzieje". Zdaniem więźniów, te zwroty obrażają ich samych, ich rodziny i znajomych.

Więźniowie chcą przeprosin od lidera PiS w telewizji publicznej i 60 tysięcy złotych na cele charytatywne."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Wiezniowie-z-Sosnowca-zlozyli-pozew-przeciwko-prezesowi-PiS,wid,18195276,wiadomosc.html

Napisał/a: Brat WilkChodzi m.in. o słowa "najgorszy sort Polaków" oraz "komuniści i złodzieje". Zdaniem więźniów, te zwroty obrażają ich samych, ich rodziny i znajomych.

No i słusznie. Szanującego się złodzieja zestawienie z komunistami obraża.

Stopka nieobecna

Napisał/a: gienek

Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, od 25 lutego br. każdy rolnik utrzymujący świnie, nawet jedną sztukę na własne potrzeby, ma obowiązek zarejestrować siedzibę stada oraz prowadzić księgę rejestracji świń - poinformował w piątek resort rolnictwa.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.