Robię wątek bez specjalnej misji - ot, tyle ostatnio rzeczy śmieszy, tumani, przestrasza, że je postanowiłem archiwizować w jednym miejscu. Cieszę się, że jest nas tu wincy.

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Napisał/a: Caminoalbo zapomnisz wyłączyć komentarze, i swoje widać, albo nie zapomnisz - i też w sumie.

Cóś mi się widzi, że to nie zapomnienie jest, a efekt "oderwania rzeczywistości od elit" w tym wypadku.
U mię we firmie szukajo np pracownika (nie tam zaraz jednego z dwóch fachowców w Polsce) jusz pół roku.
Nik nie chce przyńść- proponywajo psie piniondze- ale refren wew rozmowach ze zwiąskamy ntp sie nie zmienił: za bramo czekajo ludzie żeby przyjść, winc se idźta po podwyszke dzie indziej. Gdyby to była tylko technika zbywania, to pół biedy, ale ony wefto swoje zaklęcie o kolejce chentnych wierzo, jak się przekonaem we prywatnych rozmowach. A vacaty jak były tak so i nik nie pszychodzi.

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy winc se idźta po podwyszke dzie indziej

Skoro tak, to może faktycznie - idźta?

Zaiste swoją drogą rozczula, jak to owa wyrodna, niewdzięczna rzeczywistość oderwała się od zatroskanych elit. Na własną zgubę się oderwała i wróci niby syn marnotrawny, ale póki co tylko echo wraca od pustych ścian.

Reżyseria: Peyo

Napisał/a: RydygierSkoro tak, to może faktycznie - idźta?

Totyż stond wakancje, ale refren dali brzmi...

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy Gdyby to była tylko technika zbywania, to pół biedy, ale ony wefto swoje zaklęcie o kolejce chentnych wierzo, jak się przekonaem we prywatnych rozmowach. A vacaty jak były tak so i nik nie pszychodzi.

Beło.
"Dla przedsiębiorstw jest presja z dwóch stron. Rynek, na którym zdobywamy klienta wymusza na nas konkurencję cenową w dół, a rynek, na którym pozyskujemy zasoby (pracę) wymusza na nas podnoszenie kosztów."
http://rebelya.pl/forum/watek/76750/

Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku

Napisał/a: gienek

Napisał/a: BrunonBonifacy Gdyby to była tylko technika zbywania, to pół biedy, ale ony wefto swoje zaklęcie o kolejce chentnych wierzo, jak się przekonaem we prywatnych rozmowach. A vacaty jak były tak so i nik nie pszychodzi.

Beło.
"Dla przedsiębiorstw jest presja z dwóch stron. Rynek, na którym zdobywamy klienta wymusza na nas konkurencję cenową w dół, a rynek, na którym pozyskujemy zasoby (pracę) wymusza na nas podnoszenie kosztów."
http://rebelya.pl/forum/watek/76750/

:)
mię nie beło...
Noji w pszypadku firmy o której pisałem, to jednak nie "konkurencja cenowa w dół" jest najistotniejszo presjo na przedsiębiorstwo. Polityczka, Panie...

dwie stopki

W gazowni srogi artykuł, aby to nie Kiko odmalował Świątynię Opatrzności Bożej :)

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Napisał/a: BrunonBonifacy Polityczka, Panie...

Łeee... w polityce, to są problemy polityczne, a nie kadrowe, czy finansowe. Nuda na resorach.

MSPANC

Ojacie...
Co to jest?

Przynajmniej patrzy na salę, a nie na Dupę - pardon, Dodę;-)

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Oboje zaprezentowali się od najlepszej strony.

Lisek Tokuje.
Nieudane proroctwa go nie zrażajo.
https://goo.gl/1ejRgs

dwie stopki

:)

dwie stopki

Tak patrzę na to i tak czytam, i tak patrzę. I myślę, że ten PiS to bez serca jest.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Miażdżące zdjęcie (choć oczywiście to może być akurat tych dwu dobrych, czemu nie).
------------
Z projektu nowej podstawy programowej dla edukacji wczesnoszkolnej ktoś dziś wydłubał perełkę:

(Uczeń) słucha uważnie i z powagą wypowiedzi osób podczas uroczystości, koncertów, przedstawień, obchodów, świąt narodowych i innych zdarzeń, przyjmując postawę skupienia, samokontroli i szacunku; uczestnicząc w opisanych sytuacjach, wyczuwa ich nastrój i przyjmuje adekwatne do niego zachowania, np. śmieje się z usłyszanych dowcipów, zachęcony, włącza się do wspólnego skandowania, śpiewania.

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że dwa punkty dalej zezwala się nie śmiać, jeśli dowcip był nieśmieszny:

rezygnuje ze słuchania osoby sobie nieznanej, gdy może być zagrożone jego własne bezpieczeństwo.

dwie stopki

Napisał/a: Camino

Miażdżące zdjęcie (choć oczywiście to może być akurat tych dwu dobrych, czemu nie).
------------
Z projektu nowej podstawy programowej dla edukacji wczesnoszkolnej ktoś dziś wydłubał perełkę:

(Uczeń) słucha uważnie i z powagą wypowiedzi osób podczas uroczystości, koncertów, przedstawień, obchodów, świąt narodowych i innych zdarzeń, przyjmując postawę skupienia, samokontroli i szacunku; uczestnicząc w opisanych sytuacjach, wyczuwa ich nastrój i przyjmuje adekwatne do niego zachowania, np. śmieje się z usłyszanych dowcipów, zachęcony, włącza się do wspólnego skandowania, śpiewania.

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że dwa punkty dalej zezwala się nie śmiać, jeśli dowcip był nieśmieszny:

rezygnuje ze słuchania osoby sobie nieznanej, gdy może być zagrożone jego własne bezpieczeństwo.

:-D Jako nauczyciel po godzinach śmiechłem podwójnie:-D

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Niezły ewenement z tego ucznia. Ciekawe, o kim mowa.

Kogoś nieźle poniosła wyobraźnia. Jeśli już u podstaw program jest tak oderwany od realiów... Chyba, że w tej pretensjonalnej formie podaje się stan pożądany, nie faktyczny. Wtedy podstawa jest oderwana w sensie nierealnych ambicji. Lub groźna w sensie ambicji niebezpiecznych.

Napisał/a: Rydygier

Niezły ewenement z tego ucznia. Ciekawe, o kim mowa.

Kogoś nieźle poniosła wyobraźnia. Jeśli już u podstaw program jest tak oderwany od realiów... Chyba, że w tej pretensjonalnej formie podaje się stan pożądany, nie faktyczny. Wtedy podstawa jest oderwana w sensie nierealnych ambicji. Lub groźna w sensie ambicji niebezpiecznych.

Podstawa programowa podaje stan pożądany - umiejętności jakie uczeń powinien zdobyć. W następnej zapewne zawrą również umiejętność wiązania sznurowadeł i niedłubanie w nosie.

za @PiotrGursztyn

Wiadomo, że próba wskazania najcięższego debila z Nowoczesnej to pasmo kolejnych zaskoczeń. No ale czasem trzeba zaufać mądrości ludu - jak kogoś gdzieś kiedyś nazwano "szuring", to jakieś powody były i pewnie się reprodukują.

https://www.youtube.com/watch?v=6AHHWmeWKVs

Stawiałem na nią po jej pierwszym wystąpieniu. Dobrze, że ta Jachira się nie dostała, bo ona zupełnie jest oderwana od rzeczywistości. A ta "szuring" przynajmniej kontaktuje, że podłapała fuchę życia i będzie się dopasowywała...

Stawiałem na nią po jej pierwszym wystąpieniu.

Aby nie tym w sejmie, co szukała marszałka Terleckiego? Bo pamiętam, że wtedy ostro wyprzedziła peleton. Ale potem wiadomo: co dzień, to Rysio, Myszka, Myszka, Rysio, któraś tam inna upośledzona, znów Rysio, znów Myszka etc.

Przy pierwszym wystąpieniu domagała się obecności premier Beaty Szydło (to chyba było przy dyskusji nad expose). Ta reszta nowośmiesznych była trochę nieśmiała, a szuring jechała bez litości i domagała się osobistego wysłuchania przez panią premier.

michnik

Polecam Nowennę Pompejańską i codzienne odmawianie Różańca Świętego.

Ma beskonkurencyjnego dilera:
https://youtu.be/g7YJeasE-wE?t=15m18s

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy

Regularny odjeb już. Trzeba być Xerolizą, by gościa wystawiać na wizję.

Napisał/a: CaminoNapisał/a: BrunonBonifacy

Regularny * już.

Trochę się bardziej przyjrzawszy, to jednak chyba wytrwała modlitwa o tego chłopa potrzebna.
Postaram się pamiętać.

dwie stopki

#tygodnikpowszechny

dwie stopki

Właśnie widziałem w TVP Info wywiad z przywódcą tych oszołomów, co próbowali blokować miesięcznicę smoleńską. Facet przez bite 10 minut płakał o strasznym pisowskim reżimie, który niszczy, gwałci, cenzuruje, pożera małe dzieci, wysyła swoje bojówki, żeby biły opozycję i w ogóle panie gorzej jak w stanie wojennym, podczas gdy w tle spokojnie przechodzili ludzie śpiewający pieśni patriotyczne i religijne, którzy kompletnie olewali jego i jego stadko.
I to wszystko w państwowej "reżimowej" TV.

"Parlament Europejski patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy".

dwie stopki

"Kradną Polskę Europie."
Gdyby postpeerelackie kompleksy dało się leczyć, to założyłbym taką klinikę i zbiłbym fortunę na tych upasionych postkomuchach;]

Napisał/a: Brat Wilk"Parlament Europejski patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy".

Jednostka kliniczna :)

Można się śmiać, tylko w tym momencie mamy do czynienia z paromilionową rzeszą ludzi, którzy przeszli pranie mózgu. W sensie ścisłym. Nikt przecież nie mówi "Jarosław Kaczyński jest Obcym, który chce zawładnąć planetą", bo nie ma odbiorców na to przygotowanych.
A już ludzie kupujący porównania Polski do Syrii - są.

Czy w budynku sejmu jest jakaś tania stołówka, że Warzecha taki wkurwiony?

Nie chcę innych wątków zasypywać, to tu dodam - zmiany władzy w III RP a Gwiezdne wojny.

1991 - Nowa nadzieja
1993 - Imperium kontratakuje
1997 - Powrót Jedi
2001 - Mroczne widmo
2005 - Atak klonów
2007 - Zemsta Sithów
2015 - Przebudzenie mocy

PS Wczorajsza premiera zda się sugerować, że Donald może powrócić na białym koniu.
PPS Fani konceptu Bandy Czworga zawsze mogą wskazać, że to jedna franczyza.

Napisał/a: CaminoFani konceptu Bandy Czworga

Właśnie weszła w życie ustawa, która pozwala nakładać gminą podatki od reklam wywieszanych przez mieszkańców miasta. Spytałem prawnika, czy to pisoska reklama. Pierwotnie powiedział, że pewnie tak, bo jest jakaś zasada (zapomniałem nazwy), że ustaw poprzedników się nie proceduje. Ale jednak okazało się, że pełowska. Z 2013 projekt. Widać, jak biega o łupienie ludności, zasada B4 obowiązuje w najlepsze.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

To takie straszne, że jest szansa na oczyszczenie krajobrazu z tego reklamowego badziewia?
https://biuletyn.piszcz.pl/prawo-administracyjne/593-ustawa-krajobrazowa-czyli-zmiany-w-zasadach-umieszczania-reklamy-w-krajobrazie

Tu nie biega o oczyszczenie krajobrazu z badziewia (wtedy wystarczyłyby zasady i zakazy), chyba że uznamy, że nadmiar złotówek w kieszeniach obywateli to badziewie a kieszenie to krajobraz.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Tu nie biega o oczyszczenie krajobrazu z badziewia (wtedy wystarczyłyby zasady i zakazy), chyba że uznamy, że nadmiar złotówek w kieszeniach obywateli to badziewie a kieszenie to krajobraz.

I przez kilka lat procedowania i konsultowania tej ustawy nikt tego nie zauważył? Ciekawe.

Jak to nikt. Ci, co projekt napisali, przedłożyli, procedowali i przegłosowali - wszyscy to zauważyli. Dlatego to robili.

Przeczytałem tę ustawę o ochronie widoków i mi się podoba. Może przeoczyłem coś?

Ale stronnicy Warzechy odpierdolili oborę :DDDDD

Historia się dzieje na naszych oczach.
Polacy wyjdą walczyć o stołówkę dla Warzechy:DDDDD

Roman Giertych
‏@GiertychRoman
Jedziemy z Radkiem pod Sejm. To co zrobił dziś Kuchcinski to niebywałe złamanie prawa.

:DDDDD
Ale jazda.

kącika nie starczy na te atrakcje :D

A co się stało, bo nie wiem?

Napisał/a: Pref de Zoo

A co się stało, bo nie wiem?

Postkomuna rewolucję robiła, ale już po wszystkim;]

O, już wiem.
To niezłe jaja są normalnie. Nadchadza poniedziałek dziewiętnastego. Atanaski mają pełne majty.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Czy data na Gejzecie należy jeszcze do kategorii informacji prawdziwych?

Data jest losowana- oczywizda oczywizdoś.

Liskowe wzmożenie mnie mocno rozbawiło.

dwie stopki

Emeryci i menelstwo - zbrojne ramię Warzechy;]

Oglądałem dziś kawałek TVP Info i wmurwili mnie Zaremba z Semką gadaniną o tym, że PiS samo sobie winne, bo daje preteksty. No kurma... Dla menelstwa pretekstem może być zwykłe spojrzenie w żadnym szczególnym kierunku. Oni nigdy menelstwa nie spotkali?

Ciągnie wilka do lasu, bo przyzwyczajenie to druga natura.

Wielki Brat Patrzy :D

Bo najważniejsze jest, żeby uniknąć losu Węgier...

Posłanka na Sejm RP wydała oświadczenie na temat pizzy. Temat jest poważny.
Palikociarnia i Samoobrona skręcają się z zazdrości.

Napisał/a: gienekPalikociarnia i Samoobrona

Takiego rozwinięcia jeszcze nie widziałem O-:

Jak ktoś ma Twarzoksiążkę, to niech wejdzie na profil KOD-zachodniopomorskie, wpis z 15 grudnia, 11:27 - warto. Wrzuciłbym screen, ale inwalida jest zadowolony i nie puszcza.

Poszło jako Edytka:

Kiedy przyszli z tabletkami, nie połknąłem...

Leże i ćwicze:
https://goo.gl/tRWrby

dwie stopki

Napisał/a: Notoryczna

"Nic tak nie niszczy rozwoju, jak jego czysto pragmatyczne ukierunkowanie". Ezra P. silesaurus

400 kg koksu w Lidlu... Szok!
Czyżby .nowośmieszni zaczęli zarządzać polską mafią?;]
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Lodzkie-Policjanci-znalezli-narkotyki-w-pudelkach-po-bananach-00034305

400 kg koksu w Lidlu... Szok!
Czyżby .nowośmieszni zaczęli zarządzać polską mafią?;]
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Lodzkie-Policjanci-znalezli-narkotyki-w-pudelkach-po-bananach-00034305

Tydzień kolumbijski w Lidlu :)

Z innych haseł promocyjnych polecam: Portugalia - przelećmy się

Podróżniczo:

Ełk - zaledwie 40 mil od Jedwabnego.

Napisał/a: Brat Wilk

Podróżniczo:

Ełk - zaledwie 40 mil od Jedwabnego.

On tak ma nie od dziś: http://rebelya.pl/forum/watek/50133/, https://rebelya.pl/forum/watek/56129/

Napisał/a: CaminoZ innych haseł promocyjnych polecam: Portugalia - przelećmy się

ale że tak turystyczno klaso leco???
i jakaś ołota robi im foty???
nonooo...

(a wogle - co to za pustak koło 6króla???)

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

. poszło 2x .

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Artur (a wogle - co to za pustak koło 6króla???)

Ja cię proszę. To posłanka Joanna Schmidt.

Artykuł archiwalny :)

Na marginesie jak zwykle nie zawodzi Kamil Sikora z parówek: w samolocie do Portugalii (niektórzy piszą też o locie na Maderę).

A tłyter ma używanie jak nigdy:

Napisał/a: Caminonull

Obawiam się, że Myszka Agresorka przy pierwszej okazji wydrze z zazdrości posłance Szmit wszystkie kudły:-D

A potem wkroczy Pani Petru i je obie przepędzi.

PS: Tak poza tym, to przecież jasne - jak do Portugalii, to śladami Salazara - jak na Maderę, to śladami Piłsudskiego.

Napisał/a: Brat Wilkyszka Agresorka przy pierwszej okazji wydrze z zazdrości

No nie wiem. Podobnież sprawa była znana od dawna.

Jakieś dziwne te ryśki. Kochanka to raczej młodsza powinna być. Przecież ta mu zaraz zbrzydnie jak stara.

A tak mnie naszło wspomnienie, że pan Rysiu podzielił się i rozdzielił majątki z małżą. Ciekawe czy rzetelnie;]

A tak mnie naszło wspomnienie, że pan Rysiu podzielił się i rozdzielił majątki z małżą. Ciekawe czy rzetelnie;]

Trzy bańki sobie zostawił, to przeżyje. Ale dopiero widać, jak zawistny jest PiS z tym uszczelnianiem (przyszłych) alimentów.

Przeżyć, to przeżyje, ale jak zapisał na starą swoją ulubioną kolekcję czegoś-tam, albo chatę gdzieś-tam, to może mieć facet uraz psychiczny i przypłacić całą tę zabawę na przykład impotencją;]

I tak być może. Natomiast faktem jest, że dzięki niemu po #ciamajdanie mamy kolejne piękne hasze: #nierządnauchodzstwie i #ryszardrwieserce.

Napisał/a: Camino#ryszardrwieserce

O, to jednak nie jestę tak całkiem do niczego, skoro od 30 lat go używam. Szkoda, że człek o interesie nie pomyślał...

dwie stopki

Akurantnie na chorobowem

Doskonałe ujęcie.

Ta kobieta jako jedna z niewielu w zbierninie Rysia przejawia jakiekolwiek oznaki myślenia. I podejrzewam, że właśnie obiecuje sobie, by nigdy więcej niczego za Rysia nie nadstawiać.

Chyba: "dla Rysia nie nadstawiać". Dla Rysia - w sensie, oczywiście, dla Jego interesu.
A nie tak, jak żeście sobie pomyśleli.

Mała rzecz, a cieszy:

Wanda Nowicka
22 godz. ·
W odpowiedzi na nową politykę Facebooka informuję, że z dniem dzisiejszym (2.01.2017) wszystkie moje dane personalne, fotografie, filmy itp. są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską). W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich wyżej wymienionych obiektów praw autorskich w każdym konkretnym przypadku wymagana jest moja pisemna zgoda.
FB jest teraz firmą publiczną, dlatego też wszystkim użytkownikom/-czkom tego portalu społecznościowego zaleca się umieszczenie na swoich stronach podobnych «powiadomień o prywatności», inaczej (jeżeli powiadomienie nie było opublikowane na stronie chociaż raz), automatycznie pozwala się na dowolne wykorzystanie danych z Waszej strony.
Każdy, kto czyta ten tekst może skopiować go na swój profil FB, dzięki temu będzie chroniony ustawą o prawach autorskich.
art. 190a § 2 kodeksu karnego.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1212525975449339&id=271664979535448

Napisał/a: W.N.W odpowiedzi na nową politykę Facebooka

:D
Ale rze jeszcze to kronży? Koniecswiata.

dwie stopki

Napisz w komentarzu "Dziękuję pani Wanda", a pomyślność w reprodukcji i jedna papierowa torba na głowę zostaną dane Tobie.

Napisz w komentarzu "Dziękuję pani Wanda", a pomyślność w reprodukcji i jedna papierowa torba na głowę zostaną dane Tobie.

:DDDDD

Kacper, Melchior i Belzebub - trzech z sześciu królów opozycji totalnej :-D

"Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha, gość poranka TVP Info, zapytany przez dziennikarza o imiona Trzech Króli, których święto dziś obchodzimy, wymienił obok Kacpra i Melchiora... Belzebuba"

Za Interia.pl

Napisał/a: Brat Wilk

Kacper, Melchior i Belzebub - trzech z sześciu królów opozycji totalnej :-D

"Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha, gość poranka TVP Info, zapytany przez dziennikarza o imiona Trzech Króli, których święto dziś obchodzimy, wymienił obok Kacpra i Melchiora... Belzebuba"

Za Interia.pl

:DDD

dwie stopki

Wciurności z temi wieloma kontami.

Content invalid

Sprawa niewarta osobnego wątku, jednak ładnie symboliczna. Ogłoszono wyniki konkursu na słowo roku 2016: profesura wskazała "trybunał", naród - "500+”.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.