Czy perceptorzy mediów publicznych zechcieliby się podzielić wrażeniami odnośnie klimatu/przekazu narracji na przykładzie choćby Wiadomości? Jak to teraz wygląda, pod nowym reżimem? Co się już teraz zmieniło?

Reżyseria: Peyo

Tło. Jest zegar z Zamku Królewskiego.

Nie wiem jak Wiadomości, bo nie oglądałam, nie miałam możliwości, ale ponoć było tak:

Bez Kraśki i innych dziennikarzy, za to z nową szefową Marzeną Paczuską. "Wiadomości" TVP wreszcie da się oglądać. Nie było natrętnej indoktrynacji, złośliwych komentarzy i cenzurowania ważnych informacji. Oby tak dalej!

Zastąpienie Piotra Kraśki Marzeną Paczuską na stanowisku szefa telewizyjnych "Wiadomości" okazało się dobrym posunięciem. Wreszcie w całym programie nie znalazł się ani jeden partyjny, agitacyjny materiał, choć poruszano sporo politycznych tematów.

"Wiadomości" rozpoczęły się od omówienia spotkania Beaty Szydło z opozycją; przedstawiono w nim wypowiedzi polityków różnych opcji. Potem mówiono o dyskusji na temat objęcia Polski nadzorem unijnym - i tu także było merytorycznie, bez rytualnych ataków na "antydemokratyczny" PiS.

Następnie poruszono temat sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, dzielącego polityczną Polskę od wielu tygodni. Materiał w "Wiadomościach" był jednak czysto informacyjny. Powiadomiono też widzów dość szeroko o inwigilacji dziennikarzy po wybuchu afery podsłuchowej, czego zapewne zabrakłoby, gdyby program przygotowywała poprzednia ekipa.

Słowem: oby tak dalej!

http://niezalezna.pl/74894-wreszcie-doczekalismy-sie-rzetelnych-wiadomosci-zero-partyjnej-agitacji#.VpVWLES3J14.facebook

Po zachętach na fb włączyłam TVP Info i oniemiałam widząc w studio panów Targalskiego i Gmyza. :) Obejrzałam spokojną, merytoryczną dyskusję, a potem krótkie wiadomości, gdzie było o jutrzejszej debacie komisarzy UE o Polsce i o debacie w PE o Polsce, która to debata ma być za tydzień. Pokazali wypowiedź pani premier, normalnie to skomentowali, pokazali też wypowiedzi opozycji, która akurat dzisiaj zadeklarowała wsparcie dla rządu na arenie europejskiej. Zobaczymy, jak to będzie z tym wsparciem opozycji, ale zmiany w mediach już widać - Kurski i reszta idą jak burza, jestem nieźle zaskoczona, nie spodziewałam się, że to aż tak szybko nastąpi. Chyba zacznę oglądać TV choć od czasu do czasu. Już jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej. :)

Tu mogą obejrzeć beztelewizorowcy: http://vod.tvp.pl/23301118/12012016-2012

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Wszystko wygląda o niebo lepiej. Zupełnie normalna telewizja informacyjna, pełna demokracja i plurazlizm, nawet oficer z Gejzety był.

Papież o mordercach aborcyjnych: Kim ja jestem, żeby ich oceniać, Papież o Trumpie: Ktoś, kto by to nie był, kto chce wznosić mury, a nie budować mosty, nie jest chrześcijaninem.

Napisał/a: Janek1

Wszystko wygląda o niebo lepiej. Zupełnie normalna telewizja informacyjna, pełna demokracja i plurazlizm, nawet oficer z Gejzety był.

czyli jest gorzej niż za PO , media powinny być katolickie a nie demokratyczne ale po PISie nie można się niczego dobrego spodziewać...

Z ciekawości obejrzałem dzisiejsze wiadomości i jestem pod wrażeniem. Ciekawe niusy, uczciwe pokazanie spraw, różnorodne wypowiedzi, brak agresji i stanowczych komentarzy dziennikarskich (to ostatnie denerwuje mnie niezaleznie czy to tvn czy republika). Czy ktoś by powiedział parę dni wcześniej wiadomościach o podsłuchiwaniu dziennikarzy? Poza tym brak tematów o niczym, chorych dzieci i innych bzdur... był tylko na koniec jakiś materiał o skoczku niedowidzącym, ale krótki.

Reasumując profesjonalniej niż republikatv i bez przegięcia w jakąkolwiek stronę stronę.

Napisał/a: zenekben

czyli jest gorzej niż za PO , media powinny być katolickie a nie demokratyczne ale po PISie nie można się niczego dobrego spodziewać...

Nic się nie martw. Pełna demokracja jest wtedy, gdy w dyskusji między Petru a Petru, prowadzonej przez Petru nikt inny nie wcina się wizję.

Papież o mordercach aborcyjnych: Kim ja jestem, żeby ich oceniać, Papież o Trumpie: Ktoś, kto by to nie był, kto chce wznosić mury, a nie budować mosty, nie jest chrześcijaninem.

Nic się nie martw. Pełna demokracja jest wtedy, gdy w dyskusji między Petru a Petru, prowadzonej przez Petru nikt inny nie wcina się wizję.

Ważne jednak, żeby się Petru przeżegnał znakiem krzyża na wizji.

Ja od lat nie oglądałem Wiadomości, a TV od miesięcy. Ściekawości wczoraj włączyłem TVP 1 o 19:30. Nie odniosłem wrażenia propagandy, więc wziąwszy poprawkę na moje poglądy uznałem, iż jest lekki przychył w moją stronę. Zresztą chyba ze dwa momenty wychwyciłem - gdy tezie PO o znacznie niższych emeryturach, gdy wcześniejsze, przeciwstawiono tabelkę procentów, z której wynikało, że będą niższe tylko nieznacznie, a niskie i tak (co swoją drogą może być prawdą lub nie, bo potem expert mówił, że to i tak zależy od woli politycznej kolejnych władców, a najlepiej zadbać o emeryturę indywidualnie) i druga rzecz - gdy wypowiedź PO odnośnie umorzenia skarg przez TK stanowiącą, że w uzasadnieniu umorzenia stoi, iż skarżone uchwały "nie mają mocy prawodawczej" czy jak tam, więc niby i tak zdaniem TK się nie liczą, króciutko spuentowano w sensie "ale w takim razie czemu je zaskarżono". Aha, no i tu była potem mowa w ten deseń, że ponieważ w sprawie TK doprowadzono prawo do zwiechy i bluskrina czyli zapętlono je w węzeł gordyjski tak, że prawne możliwości się wyczerpały i nikt już nie wie, jak to jest, pozostaje ów węzeł przeciąć aktem politycznej woli. Z tym akurat co prawda się całkowicie zgadzam.

Potem dla porównania obejrzałem sobie fragmenty dwu co starszych archiwalnych Wiadomości, przy czym najstarsze dostępne to raptem 30.12, no i tam już agit-prop był wyraźny w stara mańkę. Zwłaszcza ludyczne było spięcie materiału o podatku bankowym dowciapnym symbolem rollerocoastera.

W wiadomościach wszystko słusznie propisowe. Udało się.

Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da ci za nią więcej.

Napisał/a: Atanazy

W wiadomościach wszystko słusznie propisowe. Udało się.

Jak się jest wychowanym na transparentnych mediach z ostatnich ośmiu lat, to rzeczywiście trudno odreagować tę nachalną propisową propagandę. Brak obecności Ryszarda Petru też musi boleć. Może trzeba się przełączyć na Dojczewele?

Dojcze nie dojcze, pis i tak musi jeszcze przejąć portale, jeśli chce autentycznie wplywac na lud...

Dojcze nie dojcze, pis i tak musi jeszcze przejąć portale, jeśli chce autentycznie wplywac na lud...

Doprawdy należy biadać, że PO tego wcześniej nie czyniło.

Prezesa trzeba uświadomić.

Prezesa trzeba uświadomić.

Neumann został już pewnie pouczony w języku niemieckim.

Dzisiejsze Wiadomości poprowadzi Danuta Holecka.

Napisał/a: Dawid T

Dzisiejsze Wiadomości poprowadzi Danuta Holecka.

Dunin-Holecka.

Napisał/a: Dawid TDzisiejsze Wiadomości poprowadzi Danuta Holecka.

Jej miejsce ma zająć Danuta Dunin-Holecka, która prowadziła „Wiadomości” w 1997 r. oraz w latach 2003-2004.
A wcześniej telewizyjne wydania pism: Mówią Wieki i Żyjmy Dłużej? (-;

No, po Kraśce PeoPeSeLPiSeSeLDe to na pewno #dobrazmiana.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Poczekajcie jeszcze troche.

Mam nadzieję, że będzie mniej tych beznadziejnych kabaretów. Za to Szpaku i Szaran mogą zostać.

Marta Jeżewska Beata Tadla

Czy będzie "Godzina wdzięczności", podczas której zwykły obywatel mogl zadzwonić i na antenie podziękować władzy za podejmowane wysiłki i trafne decyzje? Jest ewidentnie taka potrzeba.

Media powinny być narodowe i demokratyczne. Powinno być w nich miejsce dla rządu i dla uzasadnionej społecznej krytyki. Natomiast miejsce mafii - również w wymiarze ich tub medialnych - gangsterów, donosicieli do Rajchu, RepOkrStołu, itd. jest z tzw. goła gdzie indziej i dziwię się, że się ich w ogóle toleruje.

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

Czy będzie "Godzina wdzięczności", podczas której zwykły obywatel mogl zadzwonić i na antenie podziękować władzy za podejmowane wysiłki i trafne decyzje? Jest ewidentnie taka potrzeba.

Już jest. Posłowie Nowoczesnej i PO tą drogą wyrażają wdzięczność nieustannie. Tylko niestety kierunkowy jest do Brukseli.

Napisał/a: consumer

Już jest. Posłowie Nowoczesnej i PO tą drogą wyrażają wdzięczność nieustannie. Tylko niestety kierunkowy jest do Brukseli.

Ja piszę w imieniu szarego obywatela orbanistanu nad Wisłą.

Polecam program Minęła 20 prowadzony przez Adriana Klarenbacha :-)

Kiedyś był taki dobry program "Podaj Łapę" się nazywał.

Taa z Latkowskim i kolegami. Fajne altorytety.

Rok zaraz mija od założenia wątku, nadal praktycznie nie oglądam TV, ale wieści różne dochodzą z internetów, więc - jaka jest TVP po roku rządów PiS?

Propaganda... Nie da się tego oglądać...

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

no okropieństwo ...jakie to szczęście, że są jeszcze tefałeny...

I find your lack of faith disturbing

No przekaz informacji jest stronniczy.

Linio prosto narysowana! (z litanii dominikańskiej do NMP)

a kiedy i gdzie nie był?

Przekaz jest bardzo miło stronniczy :) Wreszcie w dobrą stronę ;)

A na serio - więcej relacji z wydarzeń religijnych, to bardzo da się zauważyć.

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

Uważam, że wczoraj przesadzili poświecając tyle uwagi wyjazdowi Petru do Portugalii. Zajechało trochę "Pudelkiem". Szkoda czasu antenowego.
Ta władza musi się wystrzegać wszelkich przejawów buty i "tkm".

"Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" (Iz 9,1).

TVP jest bardzo dobra.

Polska już nie jest w ruinie. Rząd się stara i wysila. Tylko opozycja jest zła i gupia.

cała prawda całą dobę

A w porównaniu z czasami POprzednimi, bardziej stronnicza propaganda, mniej czy trudno powiedzieć? CKM płacić abonament?

A też - są jakieś wartościowe programy?

Napisał/a: RydygierA w porównaniu z czasami POprzednimi, bardziej stronnicza propaganda, mniej czy trudno powiedzieć?

Mniej manipulacji, więcej prawdy.

Linio prosto narysowana! (z litanii dominikańskiej do NMP)

Jeśli chodzi o Wiadomości to przypomina mi się dziecińswo i DTV.

jeśli ktoś przywykł do "całej prawdy całą dobę" i wziął ją za rzeczywistość, nie ma zaskoczenia

Oglądam tyle, ile jest dostępne w internecie. Od "Wiadomości" zęby bolą, człowiek codziennie myśli, że to już dno, a tu następnego dnia ryją głębiej... Pospieszalski w trzyma poziom (w miarę).

szczęśliwy małżonek, informatyk, zdystansowany neon, kaczysta, już nie frustrat | czy Leon chce być uwolniony?

wina tefałenu, przyzwyczaili człowieka do wysokiego poziomu dziennikarstwa i teraz cierpi

Nigdy nie oglądałem TVN-u. Co mają prymitywne przysrywki typu puszczanie "Oczu zielonych" dla Petru wspólnego z rzeczywistością? Nawet na tym strasznym TVN-ie da się odróżnić czy patrzę na "Fakty", czy na "Szkło kontaktowe". Może od razu oddać prowadzenie "Wiadomości" Wolskiemu i niech robi tam "Polskie zoo"? Mam wykupiony abonament TV Republika. Teraz wiatr tam na wizji hula i liście przerzuca, ale przed exodusem pracowników miała poziom lepszy niż obecne "Wiadomości', pomimo całej swojej czerstwości i mizerii technicznej.

szczęśliwy małżonek, informatyk, zdystansowany neon, kaczysta, już nie frustrat | czy Leon chce być uwolniony?

Daje się zauważyć troszeczkę większy poziom siermiężności propagandowej.
Za czasów PO, podawano informacje tendencyjnie, bardzo umiejętnie udając, że to jest prawda obiektywna. Teraz, jakby nie ma tego jednego filtra, albo przynajmniej jednej jego warstwy.

Tym niemniej, działa to fajnie jak papierek lakmusowy na paskudne typy pokroju Atanazego - pokazuje wyraźnie, że niektórzy są pełni nienawiści do władzy obecnej, a nie szukający jakiś lepszych standardów. Bo powiedzenie, że TV za PO była super, a teraz jest jak w PRL - to dość jasny sygnał, z kim ma się do czynienia.

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

Napisał/a: Wojciech Zarazek WiśniewskiNigdy nie oglądałem TVN-u. ... Nawet na tym strasznym TVN-ie da się odróżnić czy patrzę na "Fakty", czy na "Szkło kontaktowe".

;-)

Napisał/a: Unknown_Userpodawano informacje tendencyjnie, bardzo umiejętnie udając, że to jest prawda obiektywna

no otóż, wysoki poziom dziennikarstwa

Napisał/a: Unknown_User

Daje się zauważyć troszeczkę większy poziom siermiężności propagandowej.
Za czasów PO, podawano informacje tendencyjnie, bardzo umiejętnie udając, że to jest prawda obiektywna. Teraz, jakby nie ma tego jednego filtra, albo przynajmniej jednej jego warstwy.

Tym niemniej, działa to fajnie jak papierek lakmusowy na paskudne typy pokroju Atanazego - pokazuje wyraźnie, że niektórzy są pełni nienawiści do władzy obecnej, a nie szukający jakiś lepszych standardów. Bo powiedzenie, że TV za PO była super, a teraz jest jak w PRL - to dość jasny sygnał, z kim ma się do czynienia.

A kiedy napisałem, że za PO było super?

Napisał/a: Wojciech Zarazek Wiśniewski

Oglądam tyle, ile jest dostępne w internecie. Od "Wiadomości" zęby bolą, człowiek codziennie myśli, że to już dno, a tu następnego dnia ryją głębiej...

+1

“You need Power, only when you want to do something harmful otherwise Love is enough to get everything done.” Charlie Chaplin

Napisał/a: Filioquist Napisał/a: Wojciech Zarazek Wiśniewski
Nigdy nie oglądałem TVN-u. ... Nawet na tym strasznym TVN-ie da się odróżnić czy patrzę na "Fakty", czy na "Szkło kontaktowe".

;-)

I co, niby mam się tłumaczyć? A kolega to skąd niby skąd wie, jak się tam programy nazywają?

Napisał/a: Filioquist no otóż, wysoki poziom dziennikarstwa

Różnica jak między Arsène Lupin a "kup pan cegłę".

Napisał/a: Wojciech Zarazek Wiśniewski A kolega to skąd niby skąd wie, jak się tam programy nazywają?

a skąd Kulega wie, że ja wiem??

Napisał/a: Wojciech Zarazek WiśniewskiRóżnica jak między Arsène Lupin a "kup pan cegłę".

aaa, już rozumiem o co chodzi

nędza estetyzmu

Kulega wolałby zastać mieszkanie obrobione przez złodzieja-dandysa niż oddać portfel łobuzowi ;-)

Znaczy ogólnie standardy moralne tutaj podobne, tylko kadry nie te. No, śmietankowa elita raczej po tamtej stronie.

Nie pojmuję jak człowiek myślący może bronić obecnych Wiadomości... Przecież to jest obraza inteligencji człowieka.

Napisał/a: Filioquist

aaa, już rozumiem o co chodzi

nędza estetyzmu

Kulega wolałby zastać mieszkanie obrobione przez złodzieja-dandysa niż oddać portfel łobuzowi ;-)

Coś w tym jest. Obiektywne szkody są większe pierwszym przypadku, a jednak człowiek czuje się bardziej zgwałcony w tym drugim.

Napisał/a: Wojciech Zarazek Wiśniewskijednak człowiek czuje się

apeluję więcej kierować się rozumem niż uczuciami, tak roztropniej jest

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski obraza inteligencji

pracującej

a przede wszystkim uczuć ;-)

To czy samochód ma dwa czy trzy koła nie ma większego znaczenia. I tak nie da się z niego korzystać.

Mniejsze zło pozostaje nadal złem.

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewskiczy samochód ma dwa

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewskiczy trzy koła

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiI tak nie da się z niego korzystać.

Hmm...

dwie stopki

Pisano o tym, więc poświęciłem czas i obejrzałem szopkę. Dosadne, prostolinijne i klarowne. Ostentacyjne wręcz. Jeśli nową stronniczość od starej odróżnia brak perfidii, to ta druga faktycznie lepsza. Celowo czy nie - uczciwsza jakoś. Jako, że nie zrobiły tego jełopy, widzę dwie możliwości: albo target manipulacji to absolutny dół intelektualny, albo manipulacja nie jest tutaj celem.

I niezły pomysł z obrazami.

Ale szopka szopką, wiadomości itp., to co innego. Chyba sobie jakieś znajdę w necie i obejrzę ze zdrożnej ciekawości.

Napisał/a: Tadeusz Zakrzewski

To czy samochód ma dwa czy trzy koła nie ma większego znaczenia. I tak nie da się z niego korzystać.

Mniejsze zło pozostaje nadal złem.

zło? to w końcu kwestia etyki czy estetyki?

Za PO jak byłem zmuszony obejrzeć wiadomości, to bolały mię wszystkie zembiska, teraz bolą tylko wew żuchwie. Jest postemp. I tak programowo nie paczam wewszkiełko.

dwie stopki

Napisał/a: RydygierChyba sobie jakieś znajdę w necie i obejrzę ze zdrożnej ciekawości.

Padło na wczorajsze. Cóż. Dowiedziałem się, że z gospodarką dobrze i coraz lepiej (podkreślone dobitnym tonem, okraszone autorytetami i garścią danych), że Ełk, że Ukrainiec po pijaku przejechał, potem był długi pasaż na niskim pułapie jeżdżący po tych, co zaczynają od kropki w kontekście wiadomego zdjęcia (tu wyraźnie zajechało wspomnianą szopką), potem rozprawiano się z okupantami sejmu po znanej linii nikłości, bezprawności i awanturniczej pretekstowości psującej państwo. Była garść wieści ze świata (Turcja, Ukraina), wieści inne, a na koniec rozmowa z rzeczniczką PiS znów o okupacji sejmu i Petru i tu przerwałem percepcję.

Prorządowa inklinacja oczywista, nie ma nad czym tu deliberować, trwa bezpardonowa, medialna walka na narracje, ta sama, co w sieci, TVP na jej froncie i w sumie nie wiem, co jeszcze napisać. Może to, że zależnie od strony barykady docierają do mnie wieści, że z gospodarką gorzej oraz że gospodarka ma się lepiej. Ciekaw byłbym tymczasem, jak jest naprawdę.

Jak za Urbana teraz wyglada.

Jak za Urbana teraz wyglada.

http://www.tvp.info/28674312/chcemy-odbudowywac-tvp-jacek-kurski-podsumowuje-rok-w-telewizji-publicznej

"Albo będziemy mieć TVP z prawdziwego zdarzenia, albo jej nie będziemy mieli"

Szkoda, że nie zgodzili się na Skowrońskiego w roli szefa TVP. Kurski jest dobry w roli propagandowego lodołamacza (vide mistrzowska, aczkolwiek obiektywnie chamska wrzutka o dziadku Tuska), ale na szefa instytucji, która powinna przynajmniej inteligentnie udawać, że jest neutralna, się nie nadaje.

"Pamiętaj: inni mogą cię nienawidzieć, ale ci, którzy cię nienawidzą nie wygrają, chyba, że ty znienawidzisz ich."

Napisał/a: Szymon z Karwowa

Szkoda, że nie zgodzili się na Skowrońskiego w roli szefa TVP. Kurski jest dobry w roli propagandowego lodołamacza (vide mistrzowska, aczkolwiek obiektywnie chamska wrzutka o dziadku Tuska), ale na szefa instytucji, która powinna przynajmniej inteligentnie udawać, że jest neutralna, się nie nadaje.

10/10

Pisałem już, że lubię te heheszki w DTV? Pisaałem. Ale nie wię, czy podoba mnie sie, że pszy takiej okazji powtarzajo wszystkie popszednie. Dość dyktatury kobiet. Sześciu króli. Ginekolog itd. Czuje sie, jakby śpiewali o pszepióreczce danej, jako zapłatę za przepracowane lato.

Nie warto oglądać "Wiadomości", bo może to zaowocować pojawianiem się objawów sympatii do PO, .N i tak dalej. Zarumienić się z zażenowania można dość szybko.

To mamy ,,Pucz".
Szybko zrobili kloake.

Brakuje mi wykorzystania ludzi i nie wiem czemu?
Alina Czerniakowska
Rosiewicz
Pietrzak
Cejrowski
Kolonko

Napisał/a: Nielenin Alina Czerniakowska
Rosiewicz
Pietrzak
Cejrowski
Kolonko

Każdy z nich z różnych powodów nie pasuje.

Zresztą, kto w ogóle ogląda to TV? Nie rozumiem, wszystko co się chce obejrzeć można znaleźć w internecie, a filmik można sobie zakupić na DVD/BlueRay i też jest ok, może być nawet jak w kinie jak się ma dużą plazmę, tyle, że be reklam trwających połowę seansu.

Bardzo mi się Wiadomości podobają.W końcu zaczęli dociskać folksdojczów i innych atanazych.

Napisał/a: Michał BaczekZresztą, kto w ogóle ogląda to TV

np Moja ciocia plus parę milionów

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

To mamy ,,Pucz".
Szybko zrobili kloake.

Pożal się na forum wyborczej czy TVNu, tam z pewnością znajdziesz zrozumienie

"Tylko prawda jest ciekawa"

Napisał/a: Rex Vandalorum et Alanorum

Bardzo mi się Wiadomości podobają.W końcu zaczęli dociskać folksdojczów i innych atanazych.

500+

TVP przy TVN to pryszcz. Tu Kolonko pokazuje prawdziwa dezinformacje w wykonaniu TVN i obiecuję donieść o tym fakcie właścicielom stacji https://youtu.be/ZRvs1MUeQDI

Ciekaw jestem komentarza Szymona z Karwowa o inteligentnym udawaniu TVNu

Warto by sobie odpowiedzieć na parę pytań:

Czy przekaz danej stacji/redakcji wprowadza w błąd np. poprzez taką czy inną manipulację?

Jeśli tak, czy jest to działanie zamierzone?

Jeśli tak, CKM?

Prorządowa propaganda w "Wiadomościach" razi już nawet zwolenników PiS. Ale zdaniem szefa Rady Mediów Narodowych TVP pod rządami Jacka Kurskiego przywraca niezbędną równowagę na rynku medialnym. A że nie krytykuje rządu? – Widoczne rząd nie zasłużył na krytykę – ocenił Krzysztof Czabański.

Genialne. Nie zasluzyli jakby zasluzli to krytyka by byla. Przypominaja sie konferencje Urbana.

"ASZdziennik

Tragiczna pomyłka TVP Info. Wydawało im się, że durniej już nie będzie. Mylili się.

Żart o Ryszardzie Petru to pewniak, mówili. Taki dla kumatych, mówili.

Jak zacząć program o postprawdzie? Najlepiej chyba odczytanym na wizji fikcyjnym listem Tomasza z Podkarpacia o zanikaniu sygnału, ale pewnie się nie znamy.

Zamiast tego Maciej Pawlicki (producent "Smoleńska" i publicysta "wSieci") postanowił zrobić coś innego. Bo nikt nie będzie mówił TVP Info jak być TVP Info.

Oto 31 sekund jakie zobaczyli widzowie zanim dopiero po 2 minutach dowiedzieli, się, że to żart.

https://www.youtube.com/watch?v=z5Ci9-0XROA

Jak dowiaduje się ASZdziennik, emisja żartu Pawlickiego wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi na Woronicza. Z naszych informacji wynika, że już poleciały głowy współpracowników Samuela Pereiry, Michała Rachonia i Marzeny Paczuskiej.

Za to, że nie wpadli na ten sam pomysł przed Pawlickim."

http://aszdziennik.pl/119283,pilne-tragiczna-pomylka-tvp-info-wydawalo-im-sie-ze-durniej-juz-nie-bedzie-mylili-sie-wideo

Męty spoleczne i kryminalne. Do tvp tylko prokurator.

Bloger JasonHunt:

JAKIE NAPRAWDĘ SĄ WIADOMOŚCI TVP? ABY SIĘ PRZEKONAĆ, OGLĄDAŁEM JE PRZEZ PÓŁTORA MIESIĄCA

Ktoś musiał stanąć w ich obronie, a że nikt nie chciał, to podjąłem się tego obywatelskiego obowiązku, bo już miałem dość patrzenia na to, jak wszyscy hejtują i wyśmiewają dziennikarzy TVP, jak powstają setki memów, jak wyciąga się z kontekstu ich wypowiedzi, jak obraża stwierdzeniami, że są pracownikami reżimowej telewizji, sprzyjającej władzy i kultywują tradycję komunistycznych programów informacyjnych.
JAKĄ TEZĘ PRZYJĄŁEM?

TVP nie jest telewizją reżimową. Wiadomości TVP notują wpadki, na pewno w jakiś tam sposób sprzyjają władzy, ale nie robią tego tak notorycznie i tak bezczelnie jak przedstawia się to tzw. obiektywnych mediach. Regularne drwiny z tego programu na portalach informacyjnych są podłą złośliwością durnych mediaworkerów, a ataki dziennikarzy na kolegów pracujących w redakcji TVP to efekt wewnętrznych wojenek i prywatnych animozji.

W skrócie: interesowała mnie wyłącznie obrona Wiadomości TVP.

JAKI BYŁ MÓJ STOSUNEK DO WIADOMOŚCI TVP?

Pozytywny, ale to nic dziwnego, skoro materiał robiłem pod tezę i nie znałem tego programu.
Od bardzo dawna 100% informacji przekazywanych przez telewizję czerpałem z wiadomości prezentowanych przez Polsat i TVN.

JAK ZBIERAŁEM MATERIAŁY?

W najprostszy możliwy sposób – siadałem przed telewizorem i notowałem to, co widzę, a moje notatki wyglądały mniej więcej tak:

JAKI BYŁ CZAS ZBIERANIA MATERIAŁÓW?

Zacząłem 13 lutego 2017 r, dzień po wypadku premier Beaty Szydło. Skończyłem 28 marca 2017 r. Uczciwie dodam, że nie oglądałem Wiadomości codziennie. Miałem parodniowe przerwy, dlatego wszystko trwało półtora miesiąca. Początkowo zakładałem, że wystarczy mi tydzień.
Teraz wiem, że faktycznie wystarczyłby mi tydzień.

CZY PORÓWNYWAŁEM WIADOMOŚCI TVP Z INNYMI PROGRAMAMI INFORMACYJNYMI?

Tak, w miarę regularnie i zawsze kiedy działo się coś ważnego (np. wybór Tuska na szefa RE) oglądałem także Fakty TVN, aby porównać dobór newsów i sposób ich przedstawienia.

WNIOSKI. CZY PRAWDĄ JEST TO, CO MÓWI SIĘ O WIADOMOŚCIACH TVP?

Jest dużo gorzej. Są całkowicie oddani władzy rządowej. Służą politykom PiS w stopniu karykaturalnym. Jeśli chodzi o obiektywizm i rzetelność – Wiadomości TVP trzymają poziom dna. To nie jest tak, że sprzyjają PiS i czasami dla beki walną materiał, któremu brakuje obiektywizmu. Normą jest, że co najmniej 20 minut codziennych wydań jest poświęconych wyłącznie materiałom atakującym opozycję lub gloryfikującym partię rządzącą.

Przystępując do analizy spodziewałem się przesadnej sympatii do PiS. Spodziewałem się, że będę musiał kombinować, jak to sprawnie wytłumaczyć, wybronić. Po półtora miesiąca obserwacji jestem zniesmaczony i zdziwiony, że najpopularniejszy program informacyjny w Polsce kultywuje tradycje komunistycznego Dziennika Telewizyjnego. Jak do cholery można dzień w dzień poświęcać 80% programu wychwalaniu władzy? Jak do cholery można dzień w dzień zapraszać po programie głównie polityków rządzącej partii?
Do tego dochodzą żenujące i uporczywe ataki na Donalda Tuska (jego syna także), na polskie (czyli zagraniczne, heh) media i sędziów. O ile ataki na sądownictwo mają uzasadnienie, bo w tym środowisku ewidentnie dzieje się źle, o tyle próby dyskredytowania Tuska przypominają strzelanie ślepakami i wzmagają poczucie, że mamy do czynienia ze stronniczym dziennikarstwem.

CZY NIE JEST TAK, ŻE INNE TELEWIZJE SĄ Z KOLEI PRZECIWKO PIS?

A gówno mnie to obchodzi. Tak, TVN byłby chory, gdyby zrobił pozytywny materiał o PiS, ale co to ma do rzeczy? Jak sąsiad jest złodziejem, to ja też mam zacząć kraść? Fakty TVN nie sprzyjają władzy, ale dziennikarze tej stacji mają wyjątkową umiejętność robienia materiałów tak, aby przeciętny Kowalski czuł, że ogląda rzetelne dziennikarstwo. Kłamią i naginają, ale z klasą. TVP nie ma za grosz klasy. Oni po prostu drwią z inteligencji widza i są parodią telewizji informacyjnej. Do tego chyba pozwalniali wszystkich zagranicznych korespondentów, bo zagranica u nich istnieje tylko wtedy, gdy trzeba pojechać po Tusku albo zrobić enty materiał o uchodźcach.

CZY JEST COŚ, CO ROBIĄ DOBRZE?

Tak. Świetnie wyłapują i wyjaśniają fake-news. O dziwo. Doskonale też punktują hipokryzję polityków opozycji. TVN na tym polu leży i kwiczy, a zazwyczaj po prostu powiela fałszywe informacje. Umiejętność wyłapywania fałszywek i bardzo sprawne prezentowanie prawdy jest jedyną i największą zaletą Wiadomości TVP. Niestety jest ich mało i zwykle robią to tylko po to, aby dać mordę polityka PiS, który uśmiechnie się do kamery i rzuci kilka populistycznych haseł. Mają też Ziemca, który wprawdzie jest negatywnym symbolem obecnej TVP, ale nie potrafię go nie lubić.

Nie da się obronić Wiadomości TVP. Próbowałem. Jeśli ktoś mi nie wierzy, niech po prostu sobie przez parę dni ogląda i notuje, jak wiele informacji jest prorządowych i antyopozycyjnych. Z telewizji informacyjnej zrobili sobie telewizję polityczną, bo polityka wypełnia większość czasu antenowego. Mieli rację wszyscy, którzy drwili z dziennikarzy tej stacji. To naprawdę jest dno informacyjne. Tam naprawdę dzieje się źle. To jest poziom bezczelnej propagandy, o której za kilkanaście lat będzie się mówiło dokładnie to samo, co dziś się mówi o Trybunie Ludu czy peerelowskich Kronikach Filmowych.

http://jasonhunt.pl/jakie-naprawde-sa-wiadomosci-tvp-aby-sie-przekonac-ogladalem-je-przez-poltora-miesiaca/

A ja mimo wszystko wolę te, niż poprzednie. Wiadomo, że telewizja kłamie, info trzeba czerpać z neta, ale przynajmniej biją w czerwonych.

https://wiadomosci.tvp.pl obejrzalem przed chwila dzisiejsze Wiadomosci, polecam :)

Dziś w Faktach TVN informacja o liście Krystyny Pawłowicz do alkoholika Junckera. Perełka! Tylko dwa zdania, że był taki list i czego dotyczył. Kilka migawek z chwiejącym się Junckerem, policzkującym europosłów i potrząsającym papieżem. A potem kilka minut o autorce listu: kim jest, jaki ma temperament, oczywiście filmiki z jedzeniem sałatki i kanapki w Sejmie, jakieś zdania wyrwane z jej wywiadów. Kto przeoczyłby początek, nie wiedziałby, czego dotyczy informacja. Ot, kolejny złośliwy felietonik na temat posłanki. Himalaje manipulacji! I to w głównym programie informacyjnym TVN.

Moim zdaniem najbardziej obiektywny w programach informacyjnych jest teraz Polsat. Chociaż widać w tej stacji niechęć do PiSu.

Ja polecam Teleexpress, chociaż materiały ma raczej krótkie.

Po co myslec. Kurski ci powie.

To chyba do tego wątku:

"Telewizja Polska zanotowała w 2016 roku 180 mln zł straty - wynika ze sprawozdania finansowego TVP, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Spadła też oglądalność stacji nadawcy, natomiast wzrosło zatrudnienie, mimo programu dobrowolnych odejść."

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/180-mln-zl-straty-tvp-w-2016-roku-zwiekszylo-sie-zatrudnienie

To chyba do tego wątku:

"Telewizja Polska zanotowała w 2016 roku 180 mln zł straty - wynika ze sprawozdania finansowego TVP, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Spadła też oglądalność stacji nadawcy, natomiast wzrosło zatrudnienie, mimo programu dobrowolnych odejść."

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/180-mln-zl-straty-tvp-w-2016-roku-zwiekszylo-sie-zatrudnienie

DOPRAWDY
nie są to złe wyniki jeśli weźmie się pod uwagę luźny związek z rzeczywistością.

Co było dzisiaj tematem nr jeden w Wiadomościach? Sprawa Misiewicza? Nie! Pomnik Smoleński. Co było tematem numer dwa? Sprawa Misiewicza? Nie! Dobre wyniki gospodarcze. :)

Taka jest teraz TVP.

Co było dzisiaj tematem nr jeden w Wiadomościach? Sprawa Misiewicza? Nie! Pomnik Smoleński. Co było tematem numer dwa? Sprawa Misiewicza? Nie! Dobre wyniki gospodarcze. :)

Taka jest teraz TVP.

Napewno lepsze niz tvny, a zwlaszcza tvn24. Tvn24 bije wszelkie rekordy toksycznosci, to jest prawdziwy syf. Znam kilka osob ktore to ogladaja, pranie mozgu jak w sekcie. Budza sie i zasypiaja z tym toksycznym syfem, a muzyka jaka kojarzy mi sie z ta stacja to muzyka z dreszczowca. Pewnikiem kilku rebelyantow jest pod przemoznym wplywem tej najbardziej toksycznej stacji w naszym kraju. Zgadlem?

Taka jest teraz TVP.

Ale serio dokładnie te trzy przykłady to Kolega widzi jako dowód na nie?

Serial Misiewicz to głupota niepomierna z wielu powodów. Oczywiście skoro opozycja szeroko pojmowana sobie tak ładnie Antuana rozrysowała, to jej święte prawo, by to podkręcać. Ale obiektywnie to wciąż głupota. A tu Kolega oczytany w blogach inwestycyjnych nagle wynosi ją nad kwestie gospodarcze?

"według mnie" - fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

Dzisiaj siedziałem w domu. Przez większość dnia miałem włączony telewizor. To był absolutnie numer jeden dzisiaj. Od rana do wieczora było właściwie tylko o sprawie Misiewicza.

Ja bym tego głupotą nie nazwał. Mamy bardzo ostry konflikt między dwoma najważniejszymi politykami partii rządzącej.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiOd rana do wieczora było właściwie tylko o sprawie Misiewicza.

Zapewne w wyżej wspomnianym tvn24, ja bym na kolegi miejscu wyrzucił telewizor przez okno żeby nie truć się tą trucizną, od razu świat stanie się piękniejszy. Zdaje sobie jednak sprawę, że ten narkotyk jest silniejsze od heroiny i moje apele na nic się zdadzą.

Zapewne nie. Oglądałem głównie tvp info.

Napisał/a: Tadeusz ZakrzewskiZapewne nie. Oglądałem głównie tvp info.

Jakoś nie mogę uwierzyć

Dlaczego? Bo jak nie jestem fanem tvp to od razu muszę być fanem wsi24?

0, 1, 0, 1, 0, 1, 0, 1, czarne, białe, czarne, białe...

Dlaczego? Bo jak nie jestem fanem tvp to od razu muszę być fanem wsi24?

0, 1, 0, 1, 0, 1, 0, 1, czarne, białe, czarne, białe...

Niewierze, bo tvp info to to samo co "reżimowe" wiadomości, a w tvn24 na 100% nawijali o tym bez ustanku.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.