Droga przyjaciółko! Księgowa działa mi negatywnie na nerwy, więc potrzebuję samodzielnie ogarniać papierzyska. Polećcież jakiś prosty w obsłudze i niedrogi program do prowadzenia księgowości.

Lepiej chadzać do kauzyperdy, niż konowała. Obaj złupią potrfel, pierwszy chociaż zdrowie zostawi.

samo przygotowanie dokumentacji do ksiegowego zajmuje tochę czasu.
jeszcze trzeba te przepisy śledzić.

może warto ksiegowego zmienić

Napisał/a: Horn

może warto ksiegowego zmienić

Przepisy śledzę, tak czy tak. Księgowe są marudne z natury, więc zmiana niewiele da ;)

Lepiej chadzać do kauzyperdy, niż konowała. Obaj złupią potrfel, pierwszy chociaż zdrowie zostawi.

To trza znaleźć księgowego.

zapisz się na kurs dla księgowych i będziesz wiedzieć i prowadzić sobie sama wszystko.

.

Napisał/a: Horn samo przygotowanie dokumentacji do ksiegowego zajmuje tochę czasu.

???

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Ja miałem styczność z Comarchem Optimą i sobie go chwalę, ale do samodzielnego prowadzenia sobie księgowości to przerost formy nad treścią. Jeśli to nie jest pełna księgowość a PKPiR i rejestry VATowskie to może by sam excel wystarczył? Jeśli chodzi o same rejestry VATowskie to mam akurat już gotowe arkusze w excelu. Mógłbym udostępnić.

Coś Ci doradzę. Nie bierz się za to jeśli nawet nie wiesz jakiego programu użyć. Optima jest droga.

Ja korzystam z infakt.pl

Stopka nieobecna

Napisał/a: Abbie

Coś Ci doradzę. Nie bierz się za to jeśli nawet nie wiesz jakiego programu użyć. Optima jest droga.

Zakładam, że księgowość dla kogoś, kto ma teoretyczne podstawy, nie będzie wyzwaniem na miarę lotu w kosmos. To raz. Dwa - pytam o program, bo na rynku jest ich fefdziesiąt, a może ktoś zna prosty i sprawdzony i chce się wiedzą podzielić.

Z teoretycznymi podstawami nie poprowadzisz sobie księgowości. Dwa - program to nie wszystko.

Napisał/a: Abbie

Z teoretycznymi podstawami nie poprowadzisz sobie księgowości. Dwa - program to nie wszystko.

Pełnej księgowości to nie.

Ale uproszczoną (KPiR, ryczałt) - tak. Tym bardziej jeśli to jest tylko kilka powtarzających się faktur co miesiąc - jak zazwyczaj w przypadku prawników.

Mam poglądy ustalone, wierzę w Boga, a poza tym jestem dumnym oszołomem.

Dokładnie, bez przesady z tą tajemną wiedzą księgową, przy PKPiR czy ewidencjach VATowskich sobie poradzi.

Powiem tak, jeśli chodzi o sytuację gdzie mamy 5 faktur na miesiąc to taniej wyjdzie znaleźć biuro rachunkowe. I mniej stresu też będzie.

Skoro twierdzi, że zna przepisy to domyślam się, że jest jakimś doradcą podatkowym albo pracuje w jakiejś kancelarii doradztwa podatkowego, więc myślę, że dla takiej osoby nie będzie to wielki problem. Prawnicy raczej nie mają do czynienia z importem usług, WDT czy reversem chargem. Będzie księgować pewnie same zakupy i sprzedaż krajową.

Napisał/a: alfa alfazapisz się na kurs dla księgowych i będziesz wiedzieć i prowadzić sobie sama wszystko.

.

Napisał/a: Horn

???

na pewnym etapie pracy zawodowej trudno jest ogarnąć wszystko samemu.
samo trzymanie na tym ręki wymaga czasu i rzeczywiście denerwuje księgowego
Napisał/a: _banned Będzie księgować pewnie same zakupy i sprzedaż krajową.

pewnie tak i niby nic trudnego, ale jak parę lat temu zmienili zasady zaliczania cześci samochodowych w aucie to odpuściłem.
szkoda czasu.
trzeba to przeliczyć czy czas poświęcony na własną księgowość wart jest zaoszczędzonych pieniędzy.

http://ftpa.pl/program-ksiegowy/darmowy-program-ksiegowy.html ten jest za darmo, ma wszystko co potrzeba

"Tylko prawda jest ciekawa"

mnie księgowa zajmuje 10 min w miesiącu z dojazdem. Załatwia mi wszystko włącznie z różnymi należnymi opłatami. I w życiu bym nie zmieniła tego.. Szkoda wolnego czasu.

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Napisał/a: Bogdan Czaja

http://ftpa.pl/program-ksiegowy/darmowy-program-ksiegowy.html ten jest za darmo, ma wszystko co potrzeba

Za darmo?

Wypełniając programem TaxMachine PITy roczne za siebie i innych podatników przekazujesz 1% podatku Fundacji "Tęczowy Parasol". Twoje wsparcie będzie przeznaczone na finansowanie działalności statutowej pożytku publicznego Fundacji.

ƃǝɹƃʎʍɐlnʞ ƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃʎʍɐlnʞƃǝɹƃ

Napisał/a: greg kulawyWypełniając programem TaxMachine PITy roczne za siebie i innych podatników przekazujesz 1% podatku Fundacji "Tęczowy Parasol". Twoje wsparcie będzie przeznaczone na finansowanie działalności statutowej pożytku publicznego Fundacji.

ale chodzi tylko o PIT, nie o program

"Tylko prawda jest ciekawa"

Należy zauważyć że na poniższym (de)motywatorze jest mowa o księgowej, nie o księgowym :P

Napisał/a: alfa alfazapisz się na kurs dla księgowych

Nie, nie na kurs dla księgowych - bo tam na 99,(9)% będziesz miała tylko o pełnej księgowości (czyli zazwyczaj dla dużych firm), a nie o uproszczonej księgowości. A różnica jest ogromna.

Jeśli już to zapisz sie na kurs nt podatkowej księgi przychodów i rozchodów (jak się domyślam to jest Twój przypadek).
Np. http://www.gowork.pl/kursy-i-szkolenia/kursy-ksiegowosci/kurs-podatkowej-ksiazki-przychodow-i-rozchodow-18h-38

Radziłabym koleżance jednak pozostać przy księgowej. Jeśli wkurza - poszukać innej (może znajomi zarekomendują?).
Przejmowałam już nieraz księgi prowadzone samodzielnie albo przez panią Zosię sąsiadkę i w każdym przypadku były w nich błędy (niektóre dość poważne), wynikające z nieznajomości zmian w przepisach.

Marcus OK. Jeśli to coś złożonego, to nie imać się osobiście a aż/jedynie zmienić specjalistę.

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.