Tagi:
kupny
michni
wrocław

ryzykfizyk
15.02.2016 13:48
Taka informacja została dzisiaj podana na facebooku przez profil „Cała Polska w obronie księdza Jacka Międlara”.

Podobno odbyło się to za przyczyną działań kanclerza i sekretarza kurii i przy pełnym poparciu abpa Kupnego.

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do działalności ks. Międlara (łamanie przepisów – organizowanie koncertów pieśni patriotycznych w kościele, niezbyt „duchowny” sposób bycia), ale trudno było mu zarzucić cokolwiek, czego nie można zarzucić innym księżom, których nikt się nie czepia. Z tym, że oczywiście oni są po drugiej stronie barykady i Gazeta Wyborcza nie pisze o nich, że budzą najgorsze demony polskiego katolicyzmu.

Niestety tą decyzją abp Kupny udowadnia, że de facto chodzi na pasku GW, a może po prostu podobają mu się idee głoszone przez gazetę Michnika.

Tutaj pełna informacja:

Kochani!

Dotarła do nas przykra wiadomość.
Kuria wrocławska ugięła się pod naciskami GW i postanowiła usunąć księdza Jacka Międlara z Archidiecezji Wrocławskiej!

Z informacji, do których dotarliśmy, zarówno Kanclerz ks. Hołubowicz, jak i rzecznik prasowy ks. Kowalski przy pełnej aprobacie Arcybiskupa Kupnego stoją za tą decyzją.

To niebezpieczne i zatrważające, ale nie od dziś wiadomo, że wspomniany trzon Kurii wrocławskiej blisko współpracuje z GW.

Jest to o tyle niebezpieczne, że decyzja o usunięciu księdza Jacka Międlara z diecezji jest decyzją polityczną na żądanie pewnych grup interesów walczących z przejawami patriotyzmu i głoszenia niewygodnej prawdy, jednocześnie od lat zwalczających… Kościół Katolicki!

Docierają do nas setki próśb o zdecydowane działanie w tej sprawie. Odpowiadamy, oczywiście, nie pozwolimy na karygodną niesprawiedliwość wobec wielkiego człowieka jakim jest ksiądz Jacek Międlar.

Wśród wielu listów otrzymaliśmy również list od parafian księdza Jacka Międlara, którzy serdecznie zapraszają do udziału we Mszy Świętej, którą po raz ostatni odprawi ksiądz Jacek.

Msza odbędzie się w najbliższą środę 17 lutego o godzinie 18.00 w parafii na wrocławskim Oporowie.

Po Mszy parafianie planują zbiórkę podpisów pod listem sprzeciwiającym się tej politycznej i urągającej decydentom decyzji.

Serdecznie prosimy o udostępnianie tego listu, bardzo zależy nam na dotarciu do prawdy i odkryciu tych niejasnych powiązań szkodliwych dla całej wspólnoty chrześcijańskiej Dolnego Śląska.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

CIEKAWE0
«
1
2
»

ryzykfizyk
15.02.2016 13:58
W komentarzach piszo z kolei, że ks. Międlar jest zakonnikiem, co z jednej strony stawia rewelacje ogłoszone (i przy okazji mój tytuł wątka, bo przecież zakonnicy nie przynależą do diecezji ;)) przez profil pod znakiem zapytania, z drugiej nieformalnych nacisków na władze zakonne nie można wykluczyć.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

Harold Godwinson
15.02.2016 14:37
Co w ogóle oznacza „usunięcie z archidiecezji”? Że wsadzą go do biskupiej więźniarki i wysadzą poza granicami metropolii? Czy że inkardynują go gdzie indziej? Czy po prostu będzie księdzem-tułaczem?

Sancta Maria Magdalena Poenitens, ora pro nobis!

vanitas
15.02.2016 14:51
Nie można „usunąć księdza Jacka Międlara z Archidiecezji Wrocławskiej!” – gdyż usuwając z diecezji trzeba by mu zapewnić inkardynację do innej diecezji – a to za zgodą obu Ordynariuszy i samego zainteresowanego. Nie może zostać księdzem tułaczem (chyba, że ordynariusz ufunduje mu rentę…)

Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

Brzost
15.02.2016 14:53
http://www.pch24.pl/oswiadczenie-kurii-metropolitalnej-wroclawskiej-w-sprawie-odwolania-ks–jacka-miedlara,41229,i.html

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

Horn
15.02.2016 15:17
a co ten ksiadz takiego robił?

Mieczysław Krajewski
15.02.2016 15:32
Napisał/a: Horn
a co ten ksiadz takiego robił?

Zasmucał Różę Thun. Przez co nie spełniał unijnych norm.

Bartłomiej Kurowski
15.02.2016 15:46
Napisał/a: vanitas
Nie można „usunąć księdza Jacka Międlara z Archidiecezji Wrocławskiej!” – gdyż usuwając z diecezji trzeba by mu zapewnić inkardynację do innej diecezji – a to za zgodą obu Ordynariuszy i samego zainteresowanego. Nie może zostać księdzem tułaczem (chyba, że ordynariusz ufunduje mu rentę…)

Jest tylko jedno „ale” – on nie jest księdzem diecezjalnym. Należy do zgromadzenia księży misjonarzy (tak podano w komunikacie kurii). Władze zgromadzenia mają poza archidiecezją inne domy więc tam go wyślą. Proste.

vanitas
15.02.2016 16:03
Napisał/a: Bartłomiej Kurowski
Jest tylko jedno „ale” – on nie jest księdzem diecezjalnym. Należy do zgromadzenia księży misjonarzy (tak podano w komunikacie kurii). Władze zgromadzenia mają poza archidiecezją inne domy więc tam go wyślą. Proste.

Jeśli to OJCIEC J.Międlar – to tak. KSIĘDZA nie mogli by.
Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

leon.leon
15.02.2016 16:08
Kuria 'zwala” na Prowincje, ta na proboszcza,,,,
W każdym razie wstyd dla części hierarchii

„Najlepszym ustrojem : komunizm warstwowy „

Harold Godwinson
15.02.2016 16:12
Napisał/a: vanitas
Jeśli to OJCIEC J.Międlar – to tak. KSIĘDZA nie mogli by.
Kulega się czepia tytulatury. W niektórych zgromadzeniach zwyczajowo mówi się po prostu „ksiądz”, nie „ojciec”. Ot, choćby FSSPX 😉

Sancta Maria Magdalena Poenitens, ora pro nobis!

Ernest Zacny
15.02.2016 16:46
Napisał/a: vanitas
Jeśli to OJCIEC J.Międlar – to tak. KSIĘDZA nie mogli by.
Na stronie Archidiecezji Wrocławskiej piszą, że ksiądz.
http://www.archidiecezja.wroc.pl/parafia.php?id_dek=47&id_par=3

Zresztą na stronie jego zgromadzenia też pisze, że księża.
http://misjonarze.pl

Camino
15.02.2016 17:50
Napisał/a: Bartłomiej Kurowski
Władze zgromadzenia mają poza archidiecezją inne domy więc tam go wyślą. Proste.
Może jakiś typer?

„według mnie” – fajna fraza, która wyeliminowałaby jakieś 70% forumowych napinek w zarodku

midnightwalker
15.02.2016 18:48
System ścina wszystkie głowy wystające zza połowy…

Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

kezlok
15.02.2016 20:52

Podhale

ONR 😉

Przyjaciele, których nie miałem Których w biedzie sobie zmyśliłem Opowiedzą wam, że kochałem A to przecież znaczy, że żyłem

Executor
15.02.2016 21:10
Tzn. Został odsunięty od posługi przy parafii a nie 'usunięty z diecezji’. Przeczytałem na gosc.pl, że przez zakon, powody nieupublicznione. Wie ktoś coś więcey?

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

tbb
15.02.2016 22:21
szkoda, ciekawe ilu młodych ludzi pójdzie dzięki tej decyzji do zadrugi i innego tego typu badziewia.

zenekben
15.02.2016 22:25
Skoro tak to i Rydzyka powinni usunąć :O

Executor
15.02.2016 22:54
Napisał/a: zenekben
Skoro tak to i Rydzyka powinni usunąć :O

Powiem tak: Rydzyka może i rzeczywiście powinni :).
Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Soteriologiczny Kunktator
16.02.2016 11:49
szkoda, ciekawe ilu młodych ludzi pójdzie dzięki tej decyzji do zadrugi i innego tego typu badziewia.,
Skoro mieliby być katolikami tylko z uwagi na swój nacjonalizm to niech lecą do Zadrugi w podskokach.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Unknown_User
16.02.2016 13:15
Napisał/a: Soteriologiczny Kunktator
szkoda, ciekawe ilu młodych ludzi pójdzie dzięki tej decyzji do zadrugi i innego tego typu badziewia.,
Skoro mieliby być katolikami tylko z uwagi na swój nacjonalizm to niech lecą do Zadrugi w podskokach.

Aczkolwiek praca ewangelizacyjna tych środowisk jest bardzo chwalebna. I może skutkować tym, że jakiś zabłąkany poganin trafi do Kościoła….

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

vanitas
16.02.2016 13:23
Napisał/a: Soteriologiczny Kunktator
Skoro mieliby być katolikami tylko z uwagi na swój nacjonalizm to niech lecą do Zadrugi w podskokach.

A co ma Kościół w wersji „młodzieżowej” do zaoferowania normalnemu facetowi?
Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

Soteriologiczny Kunktator
16.02.2016 16:50
Cóż lektura programu formacyjnego Ruchu Światło Życie wskazuje, że dużo.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

Filioquist
16.02.2016 17:53
zależy, kto czyta

vanitas
16.02.2016 18:24
Napisał/a: Soteriologiczny Kunktator
Cóż lektura programu formacyjnego Ruchu Światło Życie wskazuje, że dużo.

A konkretniej?
Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

Soteriologiczny Kunktator
16.02.2016 18:44
Pogłębienie wiedzy, rozwój życia modlitewnego i sakramentalnego, tradycyjne podejście do rodziny, takie tam.

Strzelając do katechonów przyspieszasz Paruzję!

tbb
16.02.2016 23:36
Napisał/a: Soteriologiczny Kunktator
Skoro mieliby być katolikami tylko z uwagi na swój nacjonalizm to niech lecą do Zadrugi w podskokach.

Młodzi ludzie często mają nie wyważone i radykalne poglądy z wiekiem dochodzą do wniosku, że to wszystko jednak nie jest takie proste wtedy radykałowie wykazują więcej empatii, wyrozumiałości dla ludzkich słabości, itd, i jeżeli do tej chwili nie zerwą całkowicie więzi z Kościołem to w tym momencie mają szansę również na sprawy wiary spojrzeć inaczej. Ksiądz Jacek robił i robi niesamowicie dobrą robotę, mówi ludziom, którzy są sfrustrowani, wkurzeni, czują się oszukani o miłości i ewangelii, przestrzega przed nienawiścią. Mam wrażenie, że hierarchowie, którzy chcą go odsunąć od ludzi, zamknąć usta, myślą właśnie tak jak Ty – „niech spieprzają do zadrugi albo na bambus”. Nie jest to chrześcijańskie podejście do bliźniego.

col. Miles Quaritch
17.02.2016 22:52
wygląda, że najwierniejsi czytelnicy gw-na to biskupi

Krygomski
18.02.2016 10:29
Napisali, że posłali do Zakopca.

„Jakich słów użyć, żeby Polacy zrozumieli grozę sytuacji?”

nielubiegazety2
18.02.2016 12:21
Nie znam księdza Międlara. W ogóle nie jestem z Wrocławia. Wysłuchałem tylko jego wrzasków na zgromadzeniu po Marszu Niepodległości, szeroko reklamowanych. Dość dziwne to było. Nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Te ryki, to skandowanie być może jest dobre na koncert. Może. Bywałem na koncertach, na których nikt nie wrzeszczał. Wcale nie chodzi o filharmonię.

nielubiegazety2
18.02.2016 14:13
13 XII „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.”
To jest rzecz jasna fragment wiersza podłej Wisławy Szymborskiej.
Narodowcy będą wiedzieć o co chodzi, ewentualnie udawać głupa.
Kaznodzieja Międlar jako ksionc super ultra narodowy powinien załapać o co chodzi.

midnightwalker
18.02.2016 20:21
Samo ewangelizowanie młodych gniewnych narodowców bardzo OK i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Akurat ta grupa społeczna to świetny materiał na dobrego katolika ,,za jajami” a nie jakąś deonową podróbkę. Tyle tylko, że ks. Międlar chyba troszeczkę się zapędził z formą. Żeby być drugim ks. Piotrem Skargą trzeba sporo wiedzy, doświadczenia, obycia, umiejętności retorycznych i zwykłych układów (tzw. ,,pleców” – powinienem je wymieć na początku jako najważniejsze), których w tym wieku ks. Międlar po prostu mieć nie może, a mógłby się powoli uczyć chociażby od ks. J. Wąsowicza organizującego pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. Problem w tym, że teraz jest ,,spalony” – wyrwał się przed szereg i każdy jego kolejny ruch będzie podejrzany w oczach ludzi, którym GównoPrawda formatuje mózgi. Szczerze powiedziawszy najgorsze co teraz może zrobić, to wdać się w kontakty z ONR Podhale (z całym szacunkiem dla nich) i występować ze swoimi płomiennymi przemówieniami. Występ się skończy, chłopaki pójdą do domu a Ks. będzie się coraz bardziej zapętlał w konflikcie z przełożonymi. W moim przekonaniu powinien teraz siedzieć cicho, modlić się, robić co mu każą i czekać – ,,our time will come”.

Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

nielubiegazety2
18.02.2016 21:00
To bardzo ciekawe stanowisko.Zwłaszcz w odniesieniu do kibiców. Ze streszczeń kazań duszpasterza kibiców nie czytałem napomnień o miłości bliźniego, także z tego klubu, z którym mamy kosę. Festifwal pirotechniczny. Tyle można powiedzieć o dziele ks. patrioty Wąsowicza.

Na zakończenie mogę tylko xx. Międlarowi i Wąsowiczowi przypomnieć, słowa św. Jana Pawła II:
„Tożsamość kulturalna i historyczna społeczeństw jest zabezpieczana i ożywiana przez to, co mieści się w pojęciu narodu. Oczywiście, trzeba bezwzględnie unikać pewnego ryzyka: tego, ażeby ta niezbywalna funkcja narodu nie wyrodziła się w nacjonalizm. XX stulecie dostarczyło nam pod tym względem doświadczeń skrajnie wymownych, również w świetle ich dramatycznych konsekwencji. W jaki sposób można wyzwolić się od tego zagrożenia? Myślę, że sposobem właściwym jest patriotyzm. Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, żeuznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych. Patriotyzm natomiast, jako miłość ojczyzny, przyznaje wszystkim innym narodom takie samo prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowanej miłości społecznej.”

Uporządkowana miłość społeczna. O tym właśnie naucza podczas pielgrzymek x. Wąsowicz. Tylko cenzura nie dała mi tego przeczytać.

nielubiegazety2
19.02.2016 10:06
Jakoś nie zdarzyło mi się czytać by xx Wąsowicz i Międlar potępili klubowy szowinizm.
Podkreślam, że mogę się mylić. Oby.

Dzieki Ci Boże za maczety i noże.

nielubiegazety2
19.02.2016 10:15
IMHO Zakopane nie otrzeźwi księdza Międlara. Będzie wręcz przeciwnie.

_banned
19.02.2016 10:18
Ja nawet się zgadzam co do krytyki ks. Międlara, tyle że został wywalony nie z powodu nadużyć liturgicznych czy odchyłów różnego rodzaju, a tylko dlatego, że nie spodobał się gejzecie aborczej.

Harold Godwinson
19.02.2016 11:58
Napisał/a: nielubiegazety2
To bardzo ciekawe stanowisko.Zwłaszcz w odniesieniu do kibiców. Ze streszczeń kazań duszpasterza kibiców nie czytałem napomnień o miłości bliźniego, także z tego klubu, z którym mamy kosę. Festifwal pirotechniczny. Tyle można powiedzieć o dziele ks. patrioty Wąsowicza.
Hy, hy, hy. Kiedyś widziałem ogłoszenie o Mszy trydenckiej (acz nie pamiętam już, czy chodziło o FSSPX, czy kogoś „na legalu”) połączonej z prelekcją księdza dla ONRowców, czy też kogoś w tym rodzaju, pt. „Herezja pacyfizmu”. No jasne, prawdą jest, że pacyfizm to herezja – ale to i tak jakiś nowy trend w kaznodziejstwie, żeby owieczki pouczać akurat o tym, co dana trzoda chce usłyszeć.

Sancta Maria Magdalena Poenitens, ora pro nobis!

midnightwalker
19.02.2016 17:18
Napisał/a: Harold Godwinson
Napisał/a: nielubiegazety2
To bardzo ciekawe stanowisko.Zwłaszcz w odniesieniu do kibiców. Ze streszczeń kazań duszpasterza kibiców nie czytałem napomnień o miłości bliźniego, także z tego klubu, z którym mamy kosę. Festifwal pirotechniczny. Tyle można powiedzieć o dziele ks. patrioty Wąsowicza.
Hy, hy, hy. Kiedyś widziałem ogłoszenie o Mszy trydenckiej (acz nie pamiętam już, czy chodziło o FSSPX, czy kogoś „na legalu”) połączonej z prelekcją księdza dla ONRowców, czy też kogoś w tym rodzaju, pt. „Herezja pacyfizmu”. No jasne, prawdą jest, że pacyfizm to herezja – ale to i tak jakiś nowy trend w kaznodziejstwie, żeby owieczki pouczać akurat o tym, co dana trzoda chce usłyszeć.

To kolega ostatnie 50 lat w hibernacji był i nie zauważył, że teraz mówi się tylko, to, co owieczki chcą usłyszeć? O wpisach Kolegów, którzy boleją, że kapłani działający wśród kibiców nie nawołują do miłości z kibicami, z którymi mają ,,kosy” to przemilczę ten pomysł bo mój miernik głupoty jakoś niebezpiecznie trzeszczy.
Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

nielubiegazety2
19.02.2016 19:22
Napisał/a: midnightwalker
O wpisach Kolegów, którzy boleją, że kapłani działający wśród kibiców nie nawołują do miłości z kibicami, z którymi mają ,,kosy” to przemilczę ten pomysł bo mój miernik głupoty jakoś niebezpiecznie trzeszczy.
Kolegi miernik głupoty mnie najmniej interesuje. Można pedzieć drzyj zelówy kolego. Kapłani działający wśród kibiców starają się…

_banned
19.02.2016 19:42
Herezja pacyfizmu to zdaje się kazanie ks. Śniadocha.

midnightwalker
19.02.2016 20:03
Napisał/a: nielubiegazety2
Napisał/a: midnightwalker
O wpisach Kolegów, którzy boleją, że kapłani działający wśród kibiców nie nawołują do miłości z kibicami, z którymi mają ,,kosy” to przemilczę ten pomysł bo mój miernik głupoty jakoś niebezpiecznie trzeszczy.
Kolegi miernik głupoty mnie najmniej interesuje. Można pedzieć drzyj zelówy kolego. Kapłani działający wśród kibiców starają się…

A powinien bo dobrze działa i Kolega się załapał na wysoki poziom skali. Jeśli ksiądz działający wśród kibiców zacznie im od razu z grubej rury opowiadać wzruszające kawałki o miłości do ,,psów” i ,,h**w z kraksy” to szybko straci słuchaczy, rzecz w tym, żeby stopniowo (czego świadomość miał już ś. Paweł) dojść do trudniejszych rzeczy czasami przymykając oko na nawet spore grzechy. Tak to już niestety jest w naszym świecie, że na uduchowione pienia mało kto od razu reaguje.
Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

nielubiegazety2
19.02.2016 20:44
Turlaj wrotki i jebnij se racę. Szkoda mi Twojego świata.

Harold Godwinson
19.02.2016 23:05
Napisał/a: midnightwalker
To kolega ostatnie 50 lat w hibernacji był i nie zauważył, że teraz mówi się tylko, to, co owieczki chcą usłyszeć? O wpisach Kolegów, którzy boleją, że kapłani działający wśród kibiców nie nawołują do miłości z kibicami, z którymi mają ,,kosy” to przemilczę ten pomysł bo mój miernik głupoty jakoś niebezpiecznie trzeszczy.
W skali 2000 lat ostatnie 50 lat to nowość. Św. Ambroży miał odwagę powiedzieć cesarzowi, że nie wpuści go do kościoła, póki nie odpokutuje za swoje grzechy. Jeśli jakiś ksiądz nie ma odwagi powiedzieć w twarz kibolom, że ciężkie pobicie albo zamordowanie człowieka za to, jaki szalik nosi, to jest grzech, to pewnie przy cesarzu rzymskim potrafiłby tylko zanieczyścić spodnie.

Sancta Maria Magdalena Poenitens, ora pro nobis!

Gnębon wew trymbie ino do otczytywenia
19.02.2016 23:29
Napisał/a: Harold Godwinson
Jeśli jakiś ksiądz nie ma odwagi powiedzieć w twarz kibolom, że ciężkie pobicie albo zamordowanie człowieka za to, jaki szalik nosi, to jest grzech, to pewnie przy cesarzu rzymskim potrafiłby tylko zanieczyścić spodnie.
11/10

Dobiliśta mie to tandeto

termodynamik90
19.02.2016 23:44
hmm, w takim Krakowie (sądzę, że w innych miastach też) piorą się grupy ze względu na wpływy ze sprzedaży narkotyków, a nie ze względu na miłość do klubu. To cięższa sprawa. Ze względu na szaliki to biją się chyba szeregowe dresy, ale to też złożony problem ze względu na środowisko w jakim tacy dorastają. Więc praca z takimi typami jest trudna i czasochłonna.

zenek wagon
20.02.2016 06:06
Klasyczny przykład toksycznych wpływów patologicznej syfilizacji. Aborcza dała sygnał i perfidniacy
oraz lemingi zaczęły pisać donosy. Nie pójdzie im tak łatwo jak ze ŚP dr Ratajczakiem.
Głównym sprawcom tej nagonki przyświecał także zapewne cel pokazania Polakom jak bardzo
Kościół podatny jest na inspiracje ze strony gazetki przejętej przez potomka działacza stalinowskiej agentury wiadomego pochodzenia a jednocześnie brata przyrodniego stalinowskiego bandyty sądowego, którego osądzić nie można bo to „antuzzemmiittiiizmmm”.. Wiązało by się jeśli nie z odejściem od Kościoła wielu wartościowych ludzi to z wątpliwościami nt kondycji KK. Rzeczony Ksiądz podkreślił postawę proboszcza
oraz księdza oddelegowanego w celu oceny. To świadczy o charakterze czy wręcz o powołaniu celu nagonki perfidniactwa. Nie zaistniał tu mechanizm typu – skrzywdziliście mnie to jaj wam pokaże !
Wręcz przeciwnie w takim momencie widzimy troskę o Kościół. Jakże to odmienna postawa od tego
jak zachowywał sie inny kapłan odsunięty od parafii ulubieniec wręcz gwiazda w/w gazetki (aostatnio gwiazda demonstracji KODowskich).
Nie od końca zrozumiałem o co chodzi z „zarzutami” nt kibiców.
Czy ksiądz na każdego kibica powinien grzmieć – na kolana chamie i przepraszaj za czyny, które dotyczą mniej niż 1 promila kibiców!!
A może jakby zetknął się z jakimkolwiek Rebelyantem to powinien zakrzyknąć – na kolana chamie
przepraszaj za chamstwo i nienawiść!! A chamstwa i nienawiści w internecie znacznie więcej niż zadym czy kryminalnej działalności wśród kibiców …
Przypomina mi to trochę ten mechanizm :
http://www.fronda.pl/forum/jak-nie-donosisz-to-jestes-faszysta,67902.html
Ale tamtejsi przeciwnicy „faszyzmu” przynajmniej nie udają „prawicowców” …
Zniesmaczają jak zwykle „oceny” czy wręcz „wyjątkowe” wizje nt zanieczyszczania spodni
autorstwa tych co nie wiadomo jak sami zachowali by się w kryzysowej sytuacji jakimi obdarzają
tych co wpadli w kłopoty właśnie z powodu swej odwagi.
Ale beznadziejni „oceniacze” tak już mają. Jak zaapelowałem do owych „oceniaczy” żeby napisali co sami robią to dosyć ożywione do tej pory dyskusja po prostu zdechła …
https://rebelya.pl/forum/watek/83114/

midnightwalker
20.02.2016 07:50
Napisał/a: termodynamik90
hmm, w takim Krakowie (sądzę, że w innych miastach też) piorą się grupy ze względu na wpływy ze sprzedaży narkotyków, a nie ze względu na miłość do klubu. To cięższa sprawa. Ze względu na szaliki to biją się chyba szeregowe dresy, ale to też złożony problem ze względu na środowisko w jakim tacy dorastają. Więc praca z takimi typami jest trudna i czasochłonna.

Kolega im nie tlumaczy. Wszak kazdy dresik ganiajacy po osiedlu i jadacy z kumplami do czestochowy jest niczym cesarz pukajacy do kosciola. Trzeba mu pokazac jego miejsce wyglaszajac plomienna mowe niczym sw. Ambrozy i potem z satysfakcja meczennika patrzec jak nam faka pokazuje. Juz po prostu szkoda slow.
Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

tbb
20.02.2016 08:14
Pośpieszalski powiedział, że w parafii księdza MIędlara podczas jego posługi kapłańskiej ochrzciło się 18 pełnoletnich osób, dużo większa ilość powróciła na łono kościoła przystąpiła do spowiedzi i komunii, 100 tyś. osób na błoniach stadionu odmówiło z ks. Międlarem „Pod Twoją obronę”.
Cała diecezja wrocławska na czele ze swoim arcypasterzem, nie ma takich dokonań.
Poza tym u Pośpieszalskiego tłumaczenia rzecznika kurii dlaczego ksiądz odchodzi żenujące. Najpierw mówi, że to decyzja proboszcza i ewentualnie przełożonych zakonnych księdza, potem przyciśnięty przyznaje, że były jednak jakieś telefony z kurii do przełożonych zgromadzenia księży misjonarzy żeby „coś zrobić z tym księdzem”. Po prostu żal.
https://www.youtube.com/watch?v=YC_xnVG2QNY

Kotoōshū Katsunori
20.02.2016 08:23
Napisał/a: tbb
ochrzciło się 18 pełnoletnich osób, dużo większa ilość powróciła na łono kościoła przystąpiła do spowiedzi i komunii, 100 tyś. osób na błoniach stadionu odmówiło z ks. Międlarem „Pod Twoją obronę”.
Szaconek.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

nielubiegazety2
20.02.2016 11:44
Napisał/a: zenek wagon
Nie pójdzie im tak łatwo jak ze ŚP dr Ratajczakiem.

To cały Zenek. Sądzę, że nacjonalistyczny ksiądz Międlar, jakkolwiek to głupie, ale tak się sam określił, jest z Ciebie dumny.

nielubiegazety2
20.02.2016 11:54
To może urazić uczucia Zenka, ks. Międlara i kluby kibica, ale tak się nieszczęsliwie składa, że wyznanie katolickie jest internacjonalistyczne.

zenek wagon
20.02.2016 12:24
Napisał/a: nielubiegazety2
Napisał/a: zenek wagon
Nie pójdzie im tak łatwo jak ze ŚP dr Ratajczakiem.

To cały Zenek. Sądzę, że nacjonalistyczny ksiądz Międlar, jakkolwiek to głupie, ale tak się sam określił, jest z Ciebie dumny.

Być może. Nie wiem natomiast kto jest z Ciebie dumny …
Napisał/a: nielubiegazety2
To może urazić uczucia Zenka, ks. Międlara i kluby kibica, ale tak się nieszczęsliwie składa, że wyznanie katolickie jest internacjonalistyczne.

To może urazić kol. Nielubiegazety2, dużą część przedstawicieli wiadomej mniejszości, 'antyfaszystów”
itp internacjonalistów ale przekaz wybitnego Duchownego jest jak najbardziej nacjonalistyczny.

„… Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny. Przypomina mi się tak wspaniale przedstawiony w powieści Gołubiewa „Bolesław Chrobry” i Parnickiego „Srebrne orły” fragment. Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj. Naprzód umocnić musi swoją ojczyznę, a gdy to zrobi, pomyśli o innych, o sąsiadach. Niestety, u nas dzieje się trochę inaczej – „zbawia” się cały świat, kosztem Polski. To jest zakłócenie ładu społecznego, które musi być co tchu naprawione, jeżeli nasza Ojczyzna ma przetrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągać upragniony ład gospodarczy.

Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny…”

Fragment pochodzi z przemówienia do kapłanów, 24 grudnia 1976 r.

I jeszcze trochę przekazu nacjonalistycznego ze strony Prymasa Tysiąclecia:
http://e-civitas.pl/narod-jest-rodzina-rodzin/
PS
„…Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu…”
Roman Dmowski (z książki Kościół, naród i państwo)
PS PS
Przekaz dla szczególnie mocno zindoktrynowanych przekazem antynacjonalistycznym (ten przekaz nie dotyczy oczywiście jedynie słusznego nacjonalizmu „wybrańców”):
https://www.youtube.com/watch?v=jwj58JxBcGs

nielubiegazety2
20.02.2016 12:24
Czy obrzezany Chrystus kibicowałby Śląskowi Wrocław czy Maccabi Tel Awiw?

tabula rasa
20.02.2016 12:36
Polityka personalna hierarchii czyniona na życzenie Czerskiej to jest skandal.

Wobec kapłana, który naprawdę znalazł sposób na apostolstwo specyficznych środowisk, by pełnić misję Chrystusa, zdobywać dusze być może w innym przypadku stracone – to skandal do kwadratu.

Ilość siarki w wypedzi „niech sobie idą do zadrugi” stawia pytanie, jakim sposobem jej autor jeszcze się nie udusił.

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

zenek wagon
20.02.2016 12:36
„…Czy obrzezany Chrystus kibicowałby Śląskowi Wrocław czy Maccabi Tel Awiw?…”
Zapewne obrzezani z leninizmu na trockizm postawieni przed takim wyborem nie mają cienia
wątpliwości …
PS
https://rebelya.pl/forum/watek/59439/

x Jan
20.02.2016 16:08
Napisał/a: nielubiegazety2
ale tak się nieszczęsliwie składa, że wyznanie katolickie jest internacjonalistyczne.
Niech Kolega się nie obraża, nie biorę udziału w tej dyskusji, bo nie znam szczegółów tych spraw. Jednak właśnie pracuję nad tekstami Jana Pawła II, konkretniej – czytam jego homilię z Gniezna z 79… wobec tego tekstu zdanie, że Kościół jest „internacjonalistyczny” brzmi tak samo sensownie, jak to, że jest „nacjonalistyczny”. Powiedzieć Wojtyle, że polskość i katolicyzm to dwie proste równoległe… cóż. Swoją drogą, uważam, że ta homilia to jeden z najpiękniejszych, najbardziej porywających tekstów wypowiedzianych w naszym języku. taki na ten przykład fragment:

„Papież Jan Paweł II — Słowianin, syn narodu polskiego, czuje, jak głęboko wrastają w glebę historii korzenie, z których on sam razem z wami wyrasta. Ile wieków liczy ta mowa Ducha Świętego, którą on dzisiaj sam przemawia i z watykańskiego wzgórza świętego Piotra, i tutaj w Gnieźnie ze Wzgórza Lecha, i w Krakowie z wyżyn Wawelu.
Ten papież — świadek Chrystusa, miłośnik Jego Krzyża i Zmartwychwstania, przychodzi dziś na to miejsce, aby dać świadectwo Chrystusowi żyjącemu w duszy jego własnego narodu, Chrystusowi żyjącemu w duszach narodów, które kiedyś przyjęły Go jako Drogę, Prawdę i Życie (por. J 14, 6). Przychodzi więc wasz rodak, papież, aby wobec całego Kościoła, Europy i świata mówić o tych często zapomnianych narodach i ludach. Przychodzi wołać wołaniem wielkim”.

Zresztą, teologia narodu to nie wymysł Wojtyły. To nasza tradycja, nasz polski skarb. Nie przeciwko komukolwiek, ale właśnie dla bardzo wielu. Wobec tych wszystkich, którzy twierdzą, że tożsamość nie ma znaczenia.

Harold Godwinson
20.02.2016 16:38
Napisał/a: midnightwalker
Kolega im nie tlumaczy. Wszak kazdy dresik ganiajacy po osiedlu i jadacy z kumplami do czestochowy jest niczym cesarz pukajacy do kosciola. Trzeba mu pokazac jego miejsce wyglaszajac plomienna mowe niczym sw. Ambrozy i potem z satysfakcja meczennika patrzec jak nam faka pokazuje. Juz po prostu szkoda slow.
Aaaa, znaczy się kólegom chodzi o to, że kibicom nie wolno wypominać grzechów, bo się obrażą i sobie pójdą. Nieeeeeno, oczywiście. gdzie by tam jakiś ksiądz śmiał w ogóle wypominać komukolwiek grzechy. Gdzież by tam mówić pedarastom, lewakom i kociołapcom o nauce Kościoła, bo jeszcze sobie pójdą.

Sancta Maria Magdalena Poenitens, ora pro nobis!

x Jan
20.02.2016 16:45
Napisał/a: Harold Godwinson
Aaaa, znaczy się kólegom chodzi o to, że kibicom nie wolno wypominać grzechów, bo się obrażą i sobie pójdą.
Głoszenie Ewangelii nie sprowadza się jednak do wypominania grzechów; mam przed sobą przykładowo na katechezie dwudziestu chłopaków z zawodówki, którzy często bardzo dobrze wiedzą, że źle robią. Wręcz najlepiej znają z całego chrześcijaństwa naukę o grzechu. Co więcej, nie ma zagrożenia, że oni sobie gdzieś pójdą z Kościoła. Oni już poszli, albo nigdy nie byli. Co, mam im może powiedzieć – „przestań stosować narkotyki i nadużywać alkoholu, bić się z rówieśnikami, spać z dziewczyną i lekceważyć normy społeczne, a potem przyjdź, opowiem ci o Panu Jezusie?” Otóż robiłem inaczej, choćby ucząc, że można kochać klub, ale że są ważniejsze miłości, a chłopak z innym szalikiem to też człowiek, że dziewczynę trzeba szanować, bo to dziecko Boże, jak i ty, etc.

Al Bundy
20.02.2016 18:57
x. Międlar bardzo ok. Przykra sprawa, że został ukarany przeniesieniem z powodu tchórzostwa paru tłustych katabasów z zamilowaniem do czytania Gówna Wyborczego.

Kotoōshū Katsunori
20.02.2016 19:00
Napisał/a: Al Bundy
x. Międlar bardzo ok. Przykra sprawa, że został ukarany przeniesieniem z powodu tchórzostwa paru tłustych katabasów z zamilowaniem do czytania Gówna Wyborczego.
Nie wiem nic o x. Miedlarze, więc się nie wypowiadam. Natomiast pod drugim zdaniem podpisuję się obiema recamy i obiema nogamy. Im prędzej ten szmatławiec przestanie się ukazywać, tym lepiej.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

ryzykfizyk
20.02.2016 20:52
Napisał/a: Harold Godwinson
W skali 2000 lat ostatnie 50 lat to nowość. Św. Ambroży miał odwagę powiedzieć cesarzowi, że nie wpuści go do kościoła, póki nie odpokutuje za swoje grzechy. Jeśli jakiś ksiądz nie ma odwagi powiedzieć w twarz kibolom, że ciężkie pobicie albo zamordowanie człowieka za to, jaki szalik nosi, to jest grzech, to pewnie przy cesarzu rzymskim potrafiłby tylko zanieczyścić spodnie.
Kolega ma zdecydiwanie wykrzywiony obraz środowisk kibicowskich. W zasadzie taki wprost z Gazety Wyborczej. Owszem, na samej górze kibiców danego klubu często siedzi mafia, handlarze narkotykami, a ostatnio nawet przemytnicy imigrantów 😀 (tak jest na pewno we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie, pewnie też w Warszawie), słowem bandyterka (dla której zresztą barwy klubowe to tylko przykrywka, a niechęć do innych klubów wiaże się z konkurencją „w biznesie”), ale zwykli kibice, których jest najwięcej, mają z nimi mało wspólnego. A to dla nich ks. Wąsowicz organizuje pielgrzymki, nie dla przestępców. No i warto zauważyć, że w tych pielgrzymkach uczestniczą nieraz kibice zwaśnionych drużyn, między którymi do incydentów nie dochodzi.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

ryzykfizyk
20.02.2016 21:01
Napisał/a: nielubiegazety2
„Tożsamość kulturalna i historyczna społeczeństw jest zabezpieczana i ożywiana przez to, co mieści się w pojęciu narodu. Oczywiście, trzeba bezwzględnie unikać pewnego ryzyka: tego, ażeby ta niezbywalna funkcja narodu nie wyrodziła się w nacjonalizm. XX stulecie dostarczyło nam pod tym względem doświadczeń skrajnie wymownych, również w świetle ich dramatycznych konsekwencji. W jaki sposób można wyzwolić się od tego zagrożenia? Myślę, że sposobem właściwym jest patriotyzm. Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, żeuznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych. Patriotyzm natomiast, jako miłość ojczyzny, przyznaje wszystkim innym narodom takie samo prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowanej miłości społecznej.”
Niespecjalnie utożsamiam się z polskim środowiskiem narodowym, zarówno ze względów ideowych, jak i pragmatycznych – obecny „Ruch Narodowy” to po prostu śmiech na sali i piaskownica, o poziomie umysłowym tego środowiska nawet nie wspominając – ale warto zauważyć, że to dlatego narodowcy w Polsce często odcinali się od terminu nacjonalizm, aby nie być kojarzonym z pogańskimi ideologiami w innych krajach Europy. Dominująca odnoga polskiego nacjonalizmu od prawie 100 lat ma jednoznacznie katolicki charakter i naprawdę ciężko zarzucić jej nieliczenie się z zasadami Ewangelii. Innym słowyma, dla polskiego nacjonalizmu charakterystyczne jest to, że uznaje i dąży nie tylko do dobra własnego narodu.

Totalna rebelia wzbiera w nas przeciwko ostatecznemu buntowi. Całkowite odrzucenie demokratycznej doktryny jest ostatnim i skromnym refugium dla ludzkiej wolności. W naszych czasach rebelia jest albo reakcyjna, albo jest obłudną i tanią farsą.

kezlok
20.02.2016 22:51
Dzisiaj gazwyb cyknął artykuliwo na temat. Konkludując: kilka donosików obywateli, kuriewni się obsrali i żegnaj księże Jacku.

Przyjaciele, których nie miałem Których w biedzie sobie zmyśliłem Opowiedzą wam, że kochałem A to przecież znaczy, że żyłem

Ks. Marek Radomski
21.02.2016 00:05
Posłuszeństwo przełożonym to cnota ale i przede wszystkim zobowiązanie ślubowane przełożonym i ich następcom. Ich wola, wolą Bożą.

Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

tbb
21.02.2016 10:37
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Posłuszeństwo przełożonym to cnota ale i przede wszystkim zobowiązanie ślubowane przełożonym i ich następcom. Ich wola, wolą Bożą.

to oczywista oczywistość, nikt nie uważa, że ks. Jacek powinien zachować się jak Lemański ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych tym bardziej w takim przypadku jak tu gdzie ksiądz ma jakieś wyniki swojej pracy, gdzie przyciąga nowych ludzi do kościoła, gdzie ma sporo nawróceń.

tabula rasa
21.02.2016 11:08
Napisał/a: tbb
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Posłuszeństwo przełożonym to cnota ale i przede wszystkim zobowiązanie ślubowane przełożonym i ich następcom. Ich wola, wolą Bożą.

to oczywista oczywistość, nikt nie uważa, że ks. Jacek powinien zachować się jak Lemański ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych tym bardziej w takim przypadku jak tu gdzie ksiądz ma jakieś wyniki swojej pracy, gdzie przyciąga nowych ludzi do kościoła, gdzie ma sporo nawróceń.
Dodam, może Ksiądz Marek tego nie zauważa, ale księża o postawie patriotycznej nie raz i nie dwa bywają na dywanikach w kuriach z powodu czerskich donosików.

¡Madre mía del Pilar, antes morir que pecar!

_banned
21.02.2016 11:31
Każdy ksiądz który odstaje od średniej ląduje na dywaniku. Tam jest niestety w dalszym ciagu wielu kretów z razwiedek cywilnych i wojskowych.

Ks. Marek Radomski
21.02.2016 12:46
Napisał/a: tbb
ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych
To Kolegi zdanie, zawierające jakąś wg mnie niefajną supozycję. Nie zapominajmy, że wiedza nasza n/t ten i wielu innych podobnych kwestii jest b. fragmentaryczna.
Napisał/a: tabula rasa
Dodam, może Ksiądz Marek tego nie zauważa, ale księża o postawie patriotycznej nie raz i nie dwa bywają na dywanikach w kuriach z powodu czerskich donosików.
Nie mam ani wiedzy ani doświadczeń w temacie patriotyzmu. Na dywaniku byłem i byłem z tego faktu bardzo kontent. Nie taki dywanik straszny jak go malują.
Napisał/a: _banned
Każdy ksiądz który odstaje od średniej ląduje na dywaniku. Tam jest niestety w dalszym ciagu wielu kretów z razwiedek cywilnych i wojskowych.
Cóż, nihil novi sub sole. Ktoś dał nam kiedyś przestrogę, że tak będzie. Co zas do zasady: Prawda obroni się sama. z Dywanikiem, czy bez.
Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

zenek wagon
21.02.2016 13:12
Napisał/a: tbb
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Posłuszeństwo przełożonym to cnota ale i przede wszystkim zobowiązanie ślubowane przełożonym i ich następcom. Ich wola, wolą Bożą.

to oczywista oczywistość, nikt nie uważa, że ks. Jacek powinien zachować się jak Lemański ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych tym bardziej w takim przypadku jak tu gdzie ksiądz ma jakieś wyniki swojej pracy, gdzie przyciąga nowych ludzi do kościoła, gdzie ma sporo nawróceń.

Co gorsza na takową próbę wystawiają wiernych oraz ewentualnych wiernych. Rzeczony ksiądz najwyraźniej taką podyktowaną przez gazwyb próbę przeszedł pomyślnie. Ale obawiam się,
że nie wszyscy zwykli Polacy (a już szczególnie młodzi) będą tak twardzi.
Napisał/a: tabula rasa
Napisał/a: tbb
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Posłuszeństwo przełożonym to cnota ale i przede wszystkim zobowiązanie ślubowane przełożonym i ich następcom. Ich wola, wolą Bożą.

to oczywista oczywistość, nikt nie uważa, że ks. Jacek powinien zachować się jak Lemański ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych tym bardziej w takim przypadku jak tu gdzie ksiądz ma jakieś wyniki swojej pracy, gdzie przyciąga nowych ludzi do kościoła, gdzie ma sporo nawróceń.
Dodam, może Ksiądz Marek tego nie zauważa, ale księża o postawie patriotycznej nie raz i nie dwa bywają na dywanikach w kuriach z powodu czerskich donosików.

Swego czasu w radiu Józef była sobie pewna audycja. Co tydzień Marek Mądrzejewski zapraszał czasem polityków, czasem słuchaczy. A niezależnie od tego w drugiej godzinie audycji dzwonili słuchacze. W pewnym momencie jakby na sygnał pojawiły się protesty. Zwykle zakulisowe donosy
do przełożonych. Choć np obecnie uczestnicząca w KODowej obronie „demokracji” -MAJA Komorowska sama skontaktowała się z przełożonymi tegoż radia i w bardzo egzaltowanej formie „demokratycznie” domagała się założenia kagańca. Oczywiście skutek był taki, ze ową audycje wykosili.
Nieżyjąca juz znajoma dodzwoniła się do wyższej instancji i zapytała centralne o co się rozchodzi.
Uzyskana odpowiedź nieco zaskoczyła : „naciski były” …
Moim zdaniem jak ktoś jest nieodporny na naciski i to takie słabiutkie i co ważniejsze bezpodstawne
powinien znaleźć sobie takie zajęcie gdzie owym naciskom nie będzie poddawany …
Taki np ojciec Rydzyk poddawany był o wiele gorszym naciskom i nie uległ …

tbb
21.02.2016 17:13
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Napisał/a: tbb
ale z drugiej strony przełożeni nie powinni wystawiać na próbę lojalności swoich podwładnych
To Kolegi zdanie, zawierające jakąś wg mnie niefajną supozycję. Nie zapominajmy, że wiedza nasza n/t ten i wielu innych podobnych kwestii jest b. fragmentaryczna.

ok, to odrzućmy domysły, supozycje, spiskowe teorie, itd. i stańmy na gruncie twardych faktów:
1) sprawę ks. Jacka rozdmuchała znana i nielubiana gazeta, której nikt nie może oskarżyć o poglądy sprzyjające nauce kościoła, wierze chrześcijańskiej, katolickiej ortodoksji, zwracając uwagę na nowego księdza z wrocławskiej parafii, który pracuje w trudnych środowiskach, wśród kibiców i nacjonalistów.
2) Po pewnym czasie i odpowiedniej „obróbce” księdza, podczas której w serii artykułów był nazywany „kapłanem nienawiści”, itd, itp, okazało się, że ksiądz jest z wrocławskiej parafii odwołany.
3) pojawiają się sprzeczne komunikaty związane z odwołaniem księdza, rzecznik kurii ks. Kowalski w rozmowie z gazetą, która zainicjowała atak na ks. Międlara twierdzi, że to była suwerenna decyzja zgromadzenia księży misjonarzy oraz bezpośredniego przełożonego odwołanego księdza. Sam zainteresowany proboszcz ks. Bradło odmawia wypowiedzi dla antykatolickiej gazety.
4) ks. Międlar w licznych wypowiedziach w mediach społecznościowych i osobistych twierdzi, że z jego odwołaniem nie ma nic wspólnego jego przełożony ks. Bradło oraz wyżsi przełożeni ze zgromadzenia. Dziękuje im za ojcowskie przyjęcie umożliwienie pełnienia posługi we Wrocławie.
5) W programie red. Pośpieszalskiego ks. Kowalski z kurii najpierw podtrzymuje swoją pierwotną wersję że to była suwerenna decyzja zgromadzenia ale skonfrontowany z wypowiedziami ks Międlara, który nie potwierdził tego, zmienia zdanie i przyznaje, że jednak były jakieś telefony z kurii do zgromadzenia domagające się, żeby „coś zrobić z tym księdzem”.
Takie są fakty wnioski z tej historii można wyciągać różne, jeden powie, że lepiej siedzieć cicho, nie wychylać się, nie narażać na atak „gwiazdy śmierci”, która przecież i tak będzie atakowała kościół, promowała aborcję, eutanazję, „małżeństwa gejów” ale przynajmniej powstrzyma się od personalnych ataków na konkretne osoby i w ten sposób da się jakoś przebiedować do emerytury, a drugi powie jak ks. Międlar non possumus – jesteśmy kościołem walczącym.
Nie wiem jak
Ks. Marek Radomski
ale ja sympatyzuję raczej z ks. Międlarem.

Ks. Marek Radomski
21.02.2016 20:12
Proszę Kolegi

Stało się jak się stało. Słowo stało się Ciałem. Jezus Zmartwychwstał i żyje. Ks. Jacek zrobił swoje na jakimś konkretnym odcinku. Czas pokażę, Bóg osądzi. I to tyle z mojej strony w tym temacie.

A co do Kościoła walczącego: hmmm, myślę, że jesteśmy Kościołem popaschalnym i eschatologicznym. I tej wersji się trzymajmy. No, może jeszcze dodajmy, że nam nie wolno w miejscu stać i mamy misje czynienia uczniami.

Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

Kotoōshū Katsunori
21.02.2016 20:48

nznmkt

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

zenek wagon
21.02.2016 21:28
https://www.facebook.com/Ca%C5%82a-Polska-w-obronie-ksi%C4%99dza-Jacka-Mi%C4%99dlara-146722329010402/

Kotoōshū Katsunori
21.02.2016 21:38
Niestety, wisi nad tym duch bolesława.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

zenek wagon
21.02.2016 22:19
Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

nznmkt

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori
Niestety, wisi nad tym duch bolesława.

Kolega pisze tak enigmatycznie, że taki prosty człowiek jak ja ma problemy ze zrozumieniem tego
przekazu. Ale jeśli chodzi o Bolesława Piaseckiego to pragnę zwrócić uwagę, że narodowcy en masse
mało iż nie poszli na współpracę to byli kośćcem oporu przeciw nowym okupantom.
Natomiast to, że jak ktoś podejmie „grę” z cwaniaczkami z NKWD i jednocześnie z przedstawicielką wiadomej mniejszości to skończy się to źle nie tylko dla idei ale także dla niego
http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/496-peter-raina-sprawa-zabojstwa-bohdana-piaseckiego
to oczywista oczywistość.

Kotoōshū Katsunori
21.02.2016 22:29

nzmkt = nieznamyakt

bolesław to nie piasecki a TW Bolek.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

zenek wagon
21.02.2016 22:36
I jeszcze coby wzbogacić wątek o sugestie spiskowe spytam czy nie układa się to w jedną całość -)):

„…Prezydent Wrocławia przepraszał później prof. Baumana. I dodał stanowczo: – Nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty w moim mieście.

W wydanym po wykładzie oświadczeniu Dutkiewicz dziękował policji za sprawną akcję i zaapelował do ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza: „Panie Ministrze! Zadeklarowałem już i czynię to raz jeszcze, tym razem bardziej stanowczo: pomożemy policji finansowo i organizacyjnie. Zajmijmy się nacjonalistyczną grupą chuliganów. Jeżeli tego nie uczynimy – przyniesie to ujmę polskiej demokracji i Państwu Polskiemu”…”
Pan minister posłuchał apelu i kazał spalić budkę pod ambasadą (a siedział za to młody narodowiec)
a za udział w demonstracji przeciw ministrowi skazano na pół roku bezwzględnego więzienia …

zenek wagon
21.02.2016 22:36
Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

nzmkt = nieznamyakt

bolesław to nie piasecki a TW Bolek.

Dzięki. Teraz zrozumiałem.

nielubiegazety2
22.02.2016 08:09
Napisał/a: x Jan
wobec tego tekstu zdanie, że Kościół jest „internacjonalistyczny” brzmi tak samo sensownie, jak to, że jest „nacjonalistyczny”
Mogłem napisać „uniwersalityczny” ale nie chciałem.

Tak się składa, że w 966 nastąpił chrzest Polski, nie zaś przyjęcie papieża do wspólnoty Polan. To oznacza, że kraj księcia Mieszka stał się częścią wspólnoty chrześcijańskiej. Jak ta wspólnota dochowywała wiary chrystusowej to inna sprawa.

EDIT

Napisał/a: x Jan
Niech Kolega się nie obraża
Nie mam zwyczaju obrażać się na dyskutantów. Bardzo wiele nauczyłem się dyskutując w necie już od kilkunastu lat. Jestem zo to wdzięczny moim rozmówcom.

Franciszek
22.02.2016 14:26
Ks. Jacek Międlar – pożegnalna Msza Św. homilia – Wrocław
https://www.youtube.com/watch?v=vMiba9VPqaQ

Kto nie czuje się jak prostytutka, może wyjść.

tbb
23.02.2016 08:45
ks. Jacek został usunięty również z Zakopanego:
http://www.goral.info.pl/aktualnosci/polityka/item/2385-ksiadz-narodowiec-opusci-zakopane
Nie wiem na co liczą przełożeni księdza Jacka, na nawrócenie jego prześladowców z GW?

Banned Micky
23.02.2016 10:09

Kotoōshū Katsunori
23.02.2016 10:25
Na tym zdjęciu jest xiądz? Który to?

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Mak
23.02.2016 10:50
Szanowni racza dostrzec w tym wszystkim reke Opatrznosci. Moze wyniknie z tego dobro, ktorego teraz nie widac?

uwaga drastyczne! http://www.abortioninstruments.com/

vanitas
23.02.2016 11:13
Napisał/a: Kotoōshū Katsunori
Na tym zdjęciu jest xiądz? Który to?

W środku. Incognito (nakaz przełożonych).
Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

Tata JIN
23.02.2016 11:17
No nie. Kolejny ksiądz co się sutanny wstydzi. A zamiast koloratki opaska ONRu.

Czy to sprzed święceń może?

vanitas
23.02.2016 11:21
Przełożeni zakazali mu występować jako ksiądz. Wola przełożonych.

Kyrie eleison!!!
„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
Wpis ten usunąłem

Tata JIN
23.02.2016 11:24
Napisał/a: vanitas
Przełożeni zakazali mu występować jako ksiądz. Wola przełożonych.
Serio? No to faktycznie grubo.

A. P.
23.02.2016 11:35
,

Kardynał Lafranc wyświęcił czterech arcybiskupów, czym wypisał się z Kościoła.

Ks. Marek Radomski
23.02.2016 14:54
Napisał/a: Tata Juliana
Napisał/a: vanitas
Przełożeni zakazali mu występować jako ksiądz. Wola przełożonych.
Serio? No to faktycznie grubo.

Ciekawe…
https://sv.wikipedia.org/wiki/Jacek_Międlar

Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

tbb
23.02.2016 19:18
Mnie ciekawi, które srodowisko pierwsze zostanie docenione wlasnym duszpasterzem: nacjonaliści czy homoseksualiści?
Fascynujący wyścig, idę po czipsy i kolę.

midnightwalker
23.02.2016 19:28
Szkoda księdza, mógł naprawdę dużo dobrego zrobić, gdyby był bardziej cierpliwy i ,,politycznie” podszedł do sprawy. W sumie młody człowiek i go rozumiem, mam jednak żal do ludzi o poglądach narodowych – kapłanów i świeckich, którzy mają z nim kontakt. Nikt mu nie wytłumaczył jak się sprawy mają i że nasz episkopat najbardziej ceni święty spokój i dobre układy z władzą. Co więcej, jeszcze go podpuszczają do takich akcji jak ta w Zakopanem. Jak się już wszystko zakręci na amen, to większość z nich zniknie a ksiądz zostanie sam.

Extra Polonia Minor non est vita, si est vita, non est ita.

Ks. Marek Radomski
23.02.2016 22:49
Napisał/a: midnightwalker
to większość z nich zniknie a ksiądz zostanie sam.
My tylko widzimy to, co nam pokażą. A jest jeszcze to, co pod powierzchnia morza…
Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

Ronnie
23.02.2016 23:14
Napisał/a: midnightwalker
Co więcej, jeszcze go podpuszczają do takich akcji jak ta w Zakopanem.
Modlitwa się nie należy Ogniowi? Przed pomnikiem, który odsłaniał Lech Kaczyński, w parku im. Lecha Kaczyńskiego?

kezlok
23.02.2016 23:45
Andrzej Nowak
‏@AndrzejNowak

Ksiądz #Międlar musi opuścić kolejną parafię, tym razem w #Zakopane’m i tym razem do zamkniętego zakonu.

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/ksiadz-miedlar-musi-opuscic-kolejna-parafie-tym-razem-w-zakopanem/nc6v21#.VszY_uqwlQM.twitter

Może PiS-manów uwierała charyzma x. Międlara. Kuriewni w sojuszu z każdą władzą, —- z jednymi i drugimi!

Przyjaciele, których nie miałem Których w biedzie sobie zmyśliłem Opowiedzą wam, że kochałem A to przecież znaczy, że żyłem

kezlok
23.02.2016 23:47
Napisał/a: vanitas
Wola przełożonych.

Poniekąd dlatego w swoim czasie wybyłem z WSD…
Przyjaciele, których nie miałem Których w biedzie sobie zmyśliłem Opowiedzą wam, że kochałem A to przecież znaczy, że żyłem

dwdx
24.02.2016 13:17
Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Napisał/a: Tata Juliana
Napisał/a: vanitas
Przełożeni zakazali mu występować jako ksiądz. Wola przełożonych.
Serio? No to faktycznie grubo.

Ciekawe…
https://sv.wikipedia.org/wiki/Jacek_Międlar

Napisał/a: Ks. Marek Radomski
Napisał/a: Tata Juliana
Napisał/a: vanitas
Przełożeni zakazali mu występować jako ksiądz. Wola przełożonych.
Serio? No to faktycznie grubo.

Ciekawe…
https://sv.wikipedia.org/wiki/Jacek_Międlar

https://sv.wikipedia.org/wiki/Kategori:Polska_antikommunister zacne grono

col. Miles Quaritch
25.02.2016 19:59
będę miał dla tego księdza pełne zrozumienie, jeśli pieprznie sutannę w kąt

sól bez smaku, źródło bez wody

dwdx
25.02.2016 20:50
Tak sobie posłuchałem pożegnalnej homilii x. Międlara i taki wniosek mnie się nasunął, że jako jeden z nielicznych mówi do ludu prostym językiem i prosto. I za to mu chwała! Bo teraz to w modzie jest albo notoryczne stawianie znaków zapytania, albo naukowa nowomowa jak w listach biskupich.

„Swoją osobę zawierza Bogu Wszechmogącemu, pozostając posłusznym wobec swoich przełożonych.” – i za to też chwała!

Ks. Marek Radomski
25.02.2016 23:45
Napisał/a: col. Miles Quaritch
będę miał dla tego księdza pełne zrozumienie, jeśli pieprznie sutannę w kąt
sól bez smaku, źródło bez wody

E tam! Takie tam gadanie!.
Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca.

https://rebelya.pl/forum/watek/80135/
https://rebelya.pl/forum/watek/80198/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80312/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80319/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80335/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80531/?page=5
https://rebelya.pl/forum/watek/80557/
https://rebelya.pl/forum/watek/8063/
https://rebelya.pl/forum/watek/80685/
https://rebelya.pl/forum/watek/80739/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80783/
https://rebelya.pl/forum/watek/80792/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80802/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80849/
https://rebelya.pl/forum/watek/80885/
https://rebelya.pl/forum/watek/80886/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80894/
https://rebelya.pl/forum/watek/80901/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/80932/?page=2
https://rebelya.pl/forum/watek/80951/
https://rebelya.pl/forum/watek/81043/
https://rebelya.pl/forum/watek/81047/?page=4
https://rebelya.pl/forum/watek/8105/
https://rebelya.pl/forum/watek/81345/
https://rebelya.pl/forum/watek/81357/
https://rebelya.pl/forum/watek/81458/
https://rebelya.pl/forum/watek/82293/
https://rebelya.pl/forum/watek/82429/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/82444/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/82581/
https://rebelya.pl/forum/watek/82596/
https://rebelya.pl/forum/watek/82643/
https://rebelya.pl/forum/watek/8268/
https://rebelya.pl/forum/watek/82852/
https://rebelya.pl/forum/watek/82852/?page=3
https://rebelya.pl/forum/watek/82852/?page=4
https://rebelya.pl/forum/watek/82971/
https://rebelya.pl/forum/watek/83055/
https://rebelya.pl/forum/watek/83188/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/83209/
https://rebelya.pl/forum/watek/83314/
https://rebelya.pl/forum/watek/83315/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/83318/
https://rebelya.pl/forum/watek/8337/
https://rebelya.pl/forum/watek/83396/
https://rebelya.pl/forum/watek/83598/
https://rebelya.pl/forum/watek/83601/?page=2
https://rebelya.pl/forum/watek/83603/
https://rebelya.pl/forum/watek/83959/
https://rebelya.pl/forum/watek/84150/
https://rebelya.pl/forum/watek/84287/
https://rebelya.pl/forum/watek/84466
https://rebelya.pl/forum/watek/84637/
https://rebelya.pl/forum/watek/84724/
https://rebelya.pl/forum/watek/84826/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/84861/
https://rebelya.pl/forum/watek/84921/
https://rebelya.pl/forum/watek/85183/
https://rebelya.pl/forum/watek/85341/
https://rebelya.pl/forum/watek/85442/
https://rebelya.pl/forum/watek/85487/
https://rebelya.pl/forum/watek/85520/
https://rebelya.pl/forum/watek/85536/
https://rebelya.pl/forum/watek/85846/
https://rebelya.pl/forum/watek/85965/
https://rebelya.pl/forum/watek/86044/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/86051/
https://rebelya.pl/forum/watek/86083/
https://rebelya.pl/forum/watek/86168/
https://rebelya.pl/forum/watek/86242/
https://rebelya.pl/forum/watek/86245/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/86279/
https://rebelya.pl/forum/watek/86370/
https://rebelya.pl/forum/watek/86373/
https://rebelya.pl/forum/watek/86578/
https://rebelya.pl/forum/watek/86626/
https://rebelya.pl/forum/watek/86714/
https://rebelya.pl/forum/watek/86804/?page=1
https://rebelya.pl/forum/watek/86861/
https://rebelya.pl/forum/watek/86944/
https://rebelya.pl/forum/watek/87101/
https://rebelya.pl/forum/watek/87135/
https://rebelya.pl/forum/watek/87184/
https://rebelya.pl/forum/watek/87355/
https://rebelya.pl/forum/watek/87485/
https://rebelya.pl/forum/watek/87493/
https://rebelya.pl/forum/watek/918/
https://rebelya.pl/forum/watek/925/
https://rebelya.pl/forum/watek/9786/
https://rebelya.pl/forum/watek/45766/
https://rebelya.pl/forum/watek/18770/
https://rebelya.pl/forum/watek/53211/