Dwaj najwyżsi stanowiskami dowódcy Wojska Polskiego: dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych WP gen. broni Mirosław Różański i szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Gocuł podali się do dymisji i odchodzą z wojska. Minister Macierewicz dymisje przyjął. Obaj generałowie mają jeszcze po kilka lat do emerytury. Gen. Różański, który swoje stanowisko objął w 2015 roku, jako przyczynę odejścia podaje brak wpływu na personalia w armii, kierunki jej rozwoju oraz sceptycyzm dotyczący Obrony Terytorialnej. Gen. Gocuł został mianowany przez prezydenta Dudę w tym roku na drugą kadencję; na razie brak informacji na temat przyczyn jego odejścia, ogólnie mówi się o "chaosie w armii". Trzecim ważnym generałem, który w tych dniach złożył dymisję, jest szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Adam Duda (49 l.). Tygodnik "Wprost" zarzucił MON sfałszowanie przetargu na śmigłowce Carcal, który to zarzut ministerstwo energicznie odparło.
Ciekawe, czy to tylko zmiany kadrowe w armii (niechby i spowodowane "chaosem"), czy też są to jakieś ruchy wyprzedzające... przyszłe ruchy. Rebelko, radź!

Dwaj pierwsi wsadzeni na swoje stanowiska przez Komorowskiego, Duda z kolei zamieszany w Carcale...

"Rodzajów Sił Zbrojnych WP"?

Po co "rodzaje", skoro są "siły" ???

Napisał/a: Konserwazaur

Dwaj pierwsi wsadzeni na swoje stanowiska przez Komorowskiego, Duda z kolei zamieszany w Carcale...

...i zatwierdzeni na stanowiskach przez następcę Komorowskiego.
Gen. Dudzie zarzucono m.in. lobbowanie na rzecz Amerykanów. Przy obecnej władzy to chyba właściwa postawa?

Napisał/a: Yaab

Pewnie żeby było piękniej.

wojska lądowe
marynarka
lotnictwo
specjalsi

Siły zbrojne podzielono na wojska lądowe i marynarkę przed Wojną, lotnictwo wydzielono w trakcie. Specjalsów wydzielono niedawno.

Niby racja, ale przecież "Siły Zbrojne" to właśnie wszystkie te formacje razem do kupy.
"Wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych W[ojska] P[olskiego]" to jakiś potworek językowy.
Powinno się zwyczajnie pisać: "Siły Zbrojne RP".

stopka rozmiar 45

Napisał/a: YaabPo co "rodzaje", skoro są "siły" ???

Nie-marynaż nie ma pojęcia o marynarce wojennej. Nie lotnik - tylko blade o lotnictwie. Itp.

Kyrie eleison!!!
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"
Wpis ten usunąłem

Ciekawe, że ten wątek nie budzi specjalnego zainteresowania. A przecież nie jest normalne, że dwaj najwyżsi dowódcy wojskowi w państwie składają dymisje akurat w momencie, gdy władze tego państwa poddawane są próbie, od wewnątrz i z zewnątrz. Wtedy szczególnie oczekuje się od nich lojalności i mobilizacji. Czyżby rację miał Stanisław Michalkiewicz prorokujący, że szykuje się konfrontacja, w której wojsko odegra rolę podobną do tej sprzed 35 lat, tyle że przeciwko władzy, a nie z nią? Gdyby tak miało być, to te dymisje oznaczają, iż generałowie szykują się do nowego politycznego rozdania.
Na szczęście lektura wątku na Rebelce o "zamachu stanu" jest tak uspokajająca i tak koi nerwy, że można dać sobie spokój z kaprysami generałów.

Napisał/a: lewarek.pl Czyżby rację miał Stanisław Michalkiewicz prorokujący, że szykuje się konfrontacja, w której wojsko odegra rolę podobną do tej sprzed 35 lat, tyle że przeciwko władzy, a nie z nią?

Ale dlaczego przeciwko władzy? Jeżeli już, to bym się spodziewał że Antuan kazał gienierałom sporządzić plany takiej jesieni średniowiecza że oni na to "a nie nie, to ja dziękuję, lojalność my ass, idę na emeryturę".

Never hate your enemies. It affects your judgement.

Raczej wprost odwrotnie: spiskujecie? to wypad!

Kyrie eleison!!!
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"
Wpis ten usunąłem

A tak to widzi Stanisław Michalkiewicz:

Tymczasem właśnie z naszej niezwyciężonej armii właśnie „odeszła” grupa najważniejszych generałów. Dlaczego akurat teraz? Czyż nie na rozkaz starych kiejkutów – bo warto pomyśleć, czy oszałamiające kariery w wojsku mogli zrobić oficerowie nie będący konfidentami Wojskowych Służb Informacyjnych? – żeby nie związani obowiązkiem posłuszeństwa wobec rządu mogli zdalnie pokierować naszą niezwyciężoną armią w obronie demokracji i konstytucji – co zapowiadał gadatliwy pan pułkownik Mazguła? W takiej sytuacji zamiast „wojny domowej” mielibyśmy powtórkę ze stanu wojennego, kiedy to nasza niezwyciężona armia nieugięcie stanęła na nieubłaganym gruncie obrony ustroju socjalistycznego i sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Wyobrażam sobie to tak, że starzy UB-ecy i SB-ecy, wzmocnieni nowymi pokoleniami ubeckich dynastii, wykonają najbrudniejszą, również „mokrą robotę”, a nasza niezwyciężona armia zapewni im logistykę i osłonę siłową, zaś Nasza Złota Pani zapewni całej operacji osłonę polityczną. To w łagodnym wariancie „A”.

Czyli raczej potwierdzenie dla moich przypuszczeń - dla generałów nowe rozdanie.
Dla ciekawych dalszego ciągu proroctw pana Stanisława: w groźniejszym wariancie B włączeni są do akcji imigranci z Ukrainy.

Jacy imigranci z Ukrainy? Że niby ci murarze i opiekunki do dzieci okażą się przebranym ukraińskim specnazem? Michalkiewiczowi już do końca odj...ło.

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Brawa dla pana Stanisława, przynajmniej w tym cytowanym fragmencie nie wspominał o Żydach. Nie spodziewałem się, że potrafi.

Niestety doczytałem resztę na stronie pana Stanisława. Jest i o starym żydowskim grandziarzu i o Judeopolonii, pan Stanisław się nie zmienił.

Napisał/a: vanitas

Nie-marynaż

Dobra zmiana! Marszalek Misiewicz poprowadzi do ataku na bagnety! URRRRRAAAAAA!

Do dymisji podał się dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut. To już piąty najwyższy rangą dowódca WP od grudnia 2016, który odszedł ze służby. Jak napisał Onet "generał był pomijany w obiegu informacji, nie był zapraszany na odprawy kadry dowódczej, nie uzgadniano z nim zmian kadrowych w wojskach specjalnych, które mu podlegają.

- To były takie drobne despekty, które w końcu doprowadziły do tego, że generał Gut uznał, że nie jest akceptowany przez przełożonych. Wszystko to przełożyło się na brak możliwości działania. Dowódca podjął więc decyzję, że odchodzi z armii - mówi Onetowi wysoki rangą wojskowy."

Gen. Gut pełnił służbę na misjach w Bośni i Hercegowinie oraz w Iraku, był też dowódcą Gromu. Od 2011 roku w Wojskach Specjalnych.

Od grudnia 2016 z wojska odeszli, podając się do dymisji, generałowie: Mirosław Różański - dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Mieczysław Gocuł - szef Sztabu Generalnego, Adam Duda - szef Inspektoratu Uzbrojenia, Marek Tomaszycki - dowódca Wojsk Operacyjnych, i teraz Jerzy Gut - dowódca Wojsk Specjalnych. Wszyscy oni zostali albo wyznaczeni na swoje stanowiska, albo zaakceptowani na nich, przez ministra Macierewicza.

Niech utworzą Siły Rodzajów Zbrojnych.

Czy to po europejsku przejmowac wladze sila?

Rzeckiemu sni sie Bonaparte, Wokulski kocha Izabele

z forum GW

roz.dor 11 minut temu
kwilicie jak stare baby. Nikt nie może sobie poradzić z jednym starym ciamkajacym dziadem i jego podnóżkami? Generalicja, słuzby specjalne, wojsko itd itp patrzą jak karzeł rozwala państwo. Brawo panowie!

EDIT: i jakby to bylo: wojsko przywraca demokracje? I co, organizuje wolnosciowe wybory? Czy konstytuuje sie Rada Ocalenia Narodowego? a jesli nawet beda wybory i wygrywa je znowu PiS?

I wtedy jest demokracja czy jej nie ma?

Rzeckiemu sni sie Bonaparte, Wokulski kocha Izabele

Dowódcy armii odchodzą na Czerską.

Edit,aha- wątek założył lewarek. No paczcie, jakie to przypadki chodzą po forach.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Dowódcy armii odchodzą na Czerską.

Część tak, ale powołanie Pawluka na dowódcę GROMu to nawet nie jest smutny żart. To de facto rozwalenie tej jednostki.

TE
zmiany są dobre.
Dla Kremla.

Napisał/a: TeKaeN

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Dowódcy armii odchodzą na Czerską.

Część tak, ale powołanie Pawluka na dowódcę GROMu to nawet nie jest smutny żart. To de facto rozwalenie tej jednostki.

To rzeczywiście słaba nominacja wg. mnie. Choć spotkałem się z opiniami, że wcale nie taka zła. Nie zmienia to faktu, że jeżeli prawdziwy jest najgorszy scenariusz, że chodzi o prywatne sympatie i facet się naprawdę nie nadaje- to dalej- jest to jedno złe posunięcia na sporo dobrych. Ogólny rachunek jest dalej na plus.

Content invalid

Swirlandia musi dawac czadó.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Swirlandia musi dawac czadó.

A parapet dał głoś.

Jurek Owsiak namawia prezydentową, żeby porozmawiała z prezydentem:

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał list otwarty do Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, prosząc w nim, aby porozmawiała ze swoim mężem o tym, co dzieje się w polskiej armii. Owsiak wyraża zaniepokojenie faktem, że z wojska odchodzą poszczególni generałowie. (...)

Owsiak przypomina, że w ostatnim czasie z Wojska Polskiego odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. „Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią, mieli ogromne doświadczenie i wiedzę, byli super fachowcami. Sam osobiście miałem okazję z kilkoma z nich rozmawiać na Przystanku Woodstock, podczas spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych" - napisał. (...)

„Pani Prezydentowo! Bardzo proszę o Pani głos w tej sprawie. Bardzo proszę, aby w najbardziej skuteczny, swój osobisty sposób, będąc bardzo ważną częścią prezydentury Pani męża, porozmawiała z nim na ten ważny temat” – apeluje Owsiak. Dodaje również, że na sercu leży mu bezpieczeństwo Polski, dlatego zdecydował się napisać ten emocjonalny list.

Źródło: Facebook, wprost.pl

Read more: http://www.pch24.pl/jurek-owsiak-obawia-sie-o-losy-polskiej-armii--wystosowal-list-do-pierwszej-damy,50275,i.html#ixzz4blhuj2Cv

Czekamy teraz, aż zaniepokoi się resztą środowisk patriotycznych. Jak Sierakowski napisze list otwarty do spółki z Zandbergiem to koniec rządu. O i PCh24 nagle w jednym szeregu. Jakie ładne coming outy. Prawie tak,jak (niestety) Marek Jakubiak, który aktywnie lobbuje przeciw budowie hubu lotniczego w Warszawie, bo pod Berlinem już jest.

Content invalid

Chyba Pani Dudzina przeczytała list Owsiaka i coś tam napomknęła małżonkowi:

Prezydent wysłał do ministra obrony narodowej dwa pisma, w których prosi o informację na temat realizacji decyzji podjętych podczas lipcowego szczytu NATO oraz obsadzenie stanowisk attaché wojskowych w kluczowych państwach. O listach poinformował IAR dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Marek Magierowski dodał, że kwestia attaché wojskowych niepokoi Andrzej Dudę.
Jeden z listów Andrzeja Dudy do Antoniego Macierewicza dotyczy realizacji decyzji podjętych podczas lipcowego szczytu NATO w Warszawie. Chodzi między innymi o utworzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu.

- Pan prezydent zwraca uwagę w tym liście, że jest to bardzo pilne dla Polski i całego Sojuszu - powiedział IAR Marek Magierowski. Dodał, że Andrzej Duda zwrócił uwagę, że zgodnie z przyjętym harmonogramem, dowództwo ma osiągnąć wstępne zdolności do końca czerwca tego roku, a pełną gotowość do końca następnego roku.

Drugie pismo dotyczy natomiast obsady stanowisk attaché obrony w polskich placówkach dyplomatycznych. - Niestety, wiele z tych stanowisk nie jest obsadzonych. Pan prezydent pisze między innymi o attaché w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, czyli kluczowych krajach w Sojuszu Północnoatlantyckim, ale także w krajach spoza Sojuszu, na przykład na Ukrainie - powiedział Marek Magierowski. Dodał, że prezydent oczekuje od ministra obrony, iż te wakaty zostaną jak najszybciej obsadzone.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-pisze-do-ministra-obrony-w-sprawie-dowodztwa-wielonarodowej-dywizji-w/14b7w2l

A śmiali się, że Owsiak listy śle, że absurd. A tymczasem najwidoczniej tak właśnie można skutecznie wywierać wpływ na obronność kraju. Via Owsiak-Pierwsza Dama-Prezydent-MON. Oczywiste najtrudniej dojrzeć.

Reżyseria: Peyo

Napisał/a: Rydygierwpływ na obronność kraju. Via Owsiak-Pierwsza Dama-Prezydent-MON.

:)))))))))
Gratuluję poczucia humoru.

Gdzie diabeł nie może....

Napisał/a: Juras Owsiak Sam osobiście miałem okazję z kilkoma z nich rozmawiać na Przystanku Woodstock, podczas spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych

No to Juras czuje się niejako zobligowany moralnie do zajęcia się sprawą.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Co byśmy poczęli bez tego Owsiaka?! Nie wiedzielibyśmy nawet tego, jak się przepięknie taplać w błocie.

Śpieszmy się kochać dowódców...

:D
Wymuszana konieczność kochania nabiera takiej intensywności, że można paść na zawał.

Napisał/a: Mieczysław Krajewski

Wymuszana konieczność kochania nabiera takiej intensywności, że można paść na zawał.

Cześć Szajber! Jak tam kurkuma?

Napisał/a: Michał BaczekCześć Szajber! Jak tam kurkuma?

Coś Ci się pozajączkowało.
A co do meritum, to polecam

Nie wiem, wielce spostrzegawczy Szanowny Kolego!

Aha. I jeszcze debatę polecam. Na żywo za pól godziny. Z szarlatanem Ziębą oraz prawdziwymi profesorami i doktorami. Zmiażdżą Ziębę, aż miło.

Medycyna akademicka czy medycyna naturalna?
Leki czy naturalne terapie?
Suplementy diety czy zdrowe odżywianie?

Debata o zdrowiu z udziałem publiczności i zaproszonych gości.

Wśród nich: prof. Krzysztof Składowski, onkolog, dyrektor Instytutu Onkologii w Gliwicach, prof. Jan Duława, internista, dr n.med. Alicja Heyda, psychoonkolog, dr hab.n.med Urszula Grzybowska - Chlebowczyk, pediatra i gastrolog, dr.n.med.Małgorzata Kozowicz, pediatra oraz Jerzy Zięba, biochemik, propagator medycyny naturalnej.

Wtorek 21 marca 2017, g. 17.00 Studio Koncertowe Radia Katowice

Transmisja z debaty on-line na stronach oraz w kanale YouTube!
http://www.radio.katowice.pl/polecamy,210,Recepty-na-zdrowie-Debata-w-studiu-video-.html#.WNE4V6LdjDd

Ooo jest was dwóch! No to Admin będzie miał robotę dzisiaj...

Napisał/a: Michał Baczek

Ooo jest was dwóch! No to Admin będzie miał robotę dzisiaj...

I po co ta ślepa agresja niszcząca to forum? Skądinąd bardzo zacne. Swoją drogą, myśli Admina niekoniecznie muszą być myślami Kolegi. Myślę, przynajmniej taką mam nadzieję, że Admin nie pije i nie ma niejawnego etatu. Moje myśli-marzenia są takie, żeby Kolega przestał pieprzyć jak potłuczony.

Napisał/a: Mieczysław KrajewskiI po co ta ślepa agresja niszcząca to forum? Skądinąd bardzo zacne. Swoją drogą, myśli Admina niekoniecznie muszą być myślami Kolegi. Myślę, przynajmniej taką mam nadzieję, że Admin nie pije i nie ma niejawnego etatu. Moje myśli-marzenia są takie, żeby Kolega przestał pieprzyć jak potłuczony.

Spierdalaj głupku.

Napisał/a: Michał BaczekSpierdalaj głupku.

http://rebelya.pl/forum/watek/52035/

Usuwane lub słusznie moderowane będą wątki i wpisy:
1. bluźniercze, obraźliwe, wulgarne
2. zawierające bluzgi i inne ataki personalne na Rebelyantów
(...)
Banowani czasowo lub trwale będą między innymi użytkownicy:
a) notorycznie naruszający powyższe zasady (...)

Napisał/a: Michał BaczekSpierdalaj głupku.

http://rebelya.pl/forum/watek/52035/

Usuwane lub słusznie moderowane będą wątki i wpisy:
1. bluźniercze, obraźliwe, wulgarne
2. zawierające bluzgi i inne ataki personalne na Rebelyantów
(...)
Banowani czasowo lub trwale będą między innymi użytkownicy:
a) notorycznie naruszający powyższe zasady (...)

przeczytałem "Dowódcy armii dochodzą"

I find your lack of faith disturbing

Napisał/a: Filioquist

przeczytałem "Dowódcy armii dochodzą"

To też. Sam na sam i od czasu do czasu.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.