Pytanko do klientów innogy (wcześniej RWE), którzy dostali w styczniu fakturę za energię elektryczną: też macie zawyżone prognozy na nowe półrocze?
Ja w poprzednim roku miałem prognozy w I półroczu 274kWh/2 miesiące, zakończone nadpłatą
a w drugim 219 kWh/2 miesiące, zakończone niedopłatą ok 70 zł.
A teraz mi zaprognozowali 350 kWh/2 miesiące. Owszem w grudniu wyszło mi zużycie wyjątkowo duże 200kW/h, ale przeciętnie z poprzedniego roku miałem ok 140kWh na miesiąc, czyli ok 290 kWh na 2 miesiące. Na infolinię dzwoniłem 3 razy, za pierwszym razem zaprezentowano mi jakieś dziwne wyliczenia z których wynikało, że prognoza powinna być jeszcze większa i nie ma podstaw do jej zmniejszenia, za drugim razem po przeliczeniu średniego zużycia stwierdzono, że rzeczywiście jest za duża i dostanę nowe faktury, a za trzecim razem dowiedziałem się, że właściwie drugiej rozmowy nie było, w systemie jest tylko informacja o pierwszej rozmowie i braku podstaw do obniżenia i na podstawie podanego stanu licznika w dalszym ciągu nie ma podstaw do obniżenia prognozy, ale mogę próbować na koniec marca.
A wczoraj przypadkiem zgadałem się z dentystką, że ona na gabinet dostała też znacznie podniesioną prognozę mimo braku niedopłaty, natomiast w domu mimo bardzo dużej nadpłaty prognoza została utrzymana.
I stąd pytanie czy ktoś jeszcze ma takie obserwacje? Czyżby postanowili rebranding kredytować z kieszeni klientów?

Z rachunkami tak jest w kolo.

Bym powiedział, że ten szczególny rebranding jest po to, żeby wyciągnąć więcej z naszych kieszeni.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Jakie jest oprocentowanie lokat w banku RWE?

u mnie nadpłata 200 zł za 6 miesięcy - 30pare złoty miesięcznie zawyżają...
ale na kwiecień - sierpień coś obniżyli prognozy - tak z 20 zł

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Niestety...

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.