Ciekawe, ale moim zdaniem nie do zrealizowania.
Jest też sporo ludzi, którzy nie mają kablówek, więc co z nimi?
Zmiany w sprawie abonamentu rtv coraz bliżej. Wiceminister kultury Jarosław Sellin po raz kolejny zapowiedział w środę, że projekt w tej sprawie będzie gotowy jeszcze w lutym. Szczegółów nadal nie ujawnia, ale z wykazu prac legislacyjnych rządu wynika, że rząd chce, aby to kablówki rejestrowały odbiorniki rtv przy poborze opłat.

- Premier Piotr Gliński w czasie przeglądu resortów powiedział, że projekt ustawy ws. abonamentu RTV przedstawimy jeszcze w lutym i tak zrobimy - zadeklarował w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin. - Zrealizujemy plan, który ma oznaczać, że na media publiczne będzie ok. trzech, czterech razy więcej pieniędzy publicznych niż dziś - powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Sellin zapowiedział także ulgi dla osób regularnie płacących abonament.

Szczegółów projektu na razie nie znamy. Jednak z wykazu prac legislacyjnych rządu zamieszczonego na stronach Kancelarii Premiera wynika, że to dostawcy usług płatnej telewizji, a więc np. kablówki, a nie tak jak do tej pory Poczta Polska, będą rejestrowały odbiorniki rtv, czyli przede wszystkim telewizory.

"W zakresie nowelizacji ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych proponuje się poprawienie poboru opłat abonamentowych przez włączenie do procesów ułatwiania rejestracji odbiorników oraz identyfikacji podmiotów obowiązanych do wnoszenia opłat abonamentowych dostawców usług telewizji płatnej" - napisano.

Rząd wyjaśnia, że dostawcom tych usług powierzony będzie – jako zlecone zadanie publiczne – obowiązek odebrania od klienta zgłoszenia rejestracyjnego odbiornika albo oświadczenia o jego zarejestrowaniu, oraz przekazania tego zgłoszenia albo oświadczenia operatorowi wyznaczonemu, pobierającemu opłaty abonamentowe, czyli Poczcie Polskiej.

Weź pożyczkę w Providencie i ruszaj na wyprzedaże!

"Poczta Polska miałaby przy tym prawo do żądania informacji od dostawców usług telewizji płatnej co do klientów korzystających z tych usług" - napisano.

Jak wyjaśniono, wszystkie obowiązki nakładane na dostawców telewizji płatnej, przewidziane w projektowanej nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, jako generujące po stronie tych podmiotów koszty, będą odpłatne. Wysokość wynagrodzenia określi KRRiT w drodze rozporządzenia.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/media/abonament-rtv-operatorzy-kablowi-zarejestruja-telewizor/q2j867

Chociaż teraz zaglądam do innych mediów i tam podają coś innego

Według propozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nowelizacja ustawy abonamentowej ma nałożyć na operatorów płatnej telewizji obowiązek zbierania od swoich klientów oświadczeń, że mają telewizory i radia, oraz przekazywania tych danych Poczcie Polskiej.

Hm. Ciekawe, bo kiedy poszerzałem o TV pakiet w UPC, żeby mieć taniej szybszy net, a bez TV się nie dało, to się dwa razy pytałem, czy w tej opłacie mam już abonament na publiczną. Tak jest, z całą pewnością, oczywiście.
Mimo że nie mam TV i nie oglądam - tak na marginesie.
No to się zastanawiam, PO CO kablówki mają rejestrować odbiorniki, skoro opłata jest już w pakietach. Z okazji tych paru procent ludzi, co mają takie pakiety, że w kablówce net lub tel. bez TV? I żeby tych tylko sprawdzić? Bo - jeśli UPC powiedziało mi prawdę - wszyscy, co płacą w kablówkach za TV, mają opłacony abonament na publiczną, to jaki sens ścigać odbiorniki przez operatorów kablówek?

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

Napisał/a: Pref de ZooNo to się zastanawiam, PO CO kablówki mają rejestrować odbiorniki, skoro opłata jest już w pakietach

A rzeczywiście jest?

Napisał/a: Pref de Zoo Bo - jeśli UPC powiedziało mi prawdę - wszyscy, co płacą w kablówkach za TV, mają opłacony abonament na publiczną, to jaki sens ścigać odbiorniki przez operatorów kablówek?

wg wszelkich znaków na niebie i ziemi -= oszukali Cię

Najlepsza Przemoc - Przemoc Finansowa...

Napisał/a: Pref de Zooto się dwa razy pytałem, czy w tej opłacie mam już abonament na publiczną.

Zapewne abonament kablowy mięli na myźli, nie zaś opłatę abonamentową za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego

dwie stopki

O Szajberek wrócił :)

Nachalne są. I zuchwałe.

Content invalid

Nie łączcie mnie z jakimś Szrajberem. Bardzo was proszę. Tamten typ walił tępo w PiS i Macierewicza. U mnie nic takiego nie ma.
Za chwilę każdy nowy członek społeczności będzie utożsamiany ze Szrajberem.

Napisał/a: Karol MucharskiNie łączcie mnie z jakimś Szrajberem.

Pewnie, że nie. Lorkanin to Lorkanin. Późniejsze ksywki są bez znaczenia, bo zanim się kto przyzwyczai to po kolejnym wcieleniu zostaje jedynie dyskretny zapach kurkumy.

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Pewnie, że nie. Lorkanin to Lorkanin. Późniejsze ksywki są bez znaczenia, bo zanim się kto przyzwyczai to po kolejnym wcieleniu zostaje jedynie dyskretny zapach kurkumy.

Macierewicz i walenie w Pis, to nie są moje klimaty. Bawcie się sami w świecie spisków i paranoi, ale mnie w to nie mieszajcie.

Coraz lepsza zmiana.

Napisał/a: BRMTvUngernSternbergCoraz lepsza zmiana.
Fakt. Jak PO doszło do władzy - od razu zapowiedziało likwidację abonamentu - lada chwila. I tak przez cały czas jak te władze miłościwie nam sprawowali...

Kyrie eleison!!!
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"
Wpis ten usunąłem

Napisał/a: BRMTvUngernSternbergCoraz lepsza zmiana.

Dzisiaj ogłoszono jeszcze lepszą zmianę.

"Krzysztof Czabański zapowiedział, że w tym roku wejdzie w życie ustawa, uszczelniająca pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Utrzymany zostanie dotychczasowy system abonamentowy jak i wysokość opłat. Uszczelnienie ma polegać na tym, że operator abonamentu, czyli Poczta Polska, będzie miał dostęp do baz danych operatorów telewizji kablowych.

Jak powiedział Krzysztof Czabański, klienci tych telewizji mają odbiorniki telewizyjne, a więc powinni płacić abonament. Osoby te otrzymają przypomnienia o konieczności płacenia abonamentu, a także informacje, że płacenie za telewizję kablową nie zwalnia z opłacania abonamentu RTV. Dane osób, które nie zapłacą abonamentu, zostaną przekazane urzędom skarbowym. Krzysztof Czabański dodał, że w ustawie znajdzie się możliwość abolicji za niepłacenie abonamentu pod warunkiem uiszczenia zaległych opłat za pół roku. Przewodniczący RMN poinformował, że projekt w tym tygodniu trafi do konsultacji międzyresortowych, a następnie do konsultacji społecznych. Ustawa mogłaby, jego zdaniem, zostać uchwalona w połowie roku."
http://www.polskieradio.pl/78/1227/Artykul/1733439,Krzysztof-Czabanski-o-prezesie-Polskiego-Radia-i-abonamencie-RTV

Moim zdaniem, jest to sprzeczne z ustawą ochronie danych osobowych.
Po drugie, teza Czabańskiego, iż "klienci telewizji kablowych mają odbiorniki telewizyjne, a więc powinni płacić abonament" jest na wyrost. Nie każdy, kto ma kablówkę, posiada "odbiornik telewizyjny".
Już pomijam, że ta ustawa miała wejść już w styczniu 2017.

jeszcze mądrzejszy pomysł :)))))
---

Nowy pomysł na abonament. Jacek Kurski chce zmusić kierowców do płacenia za radio

Poczta Polska poza danymi o klientach operatorów płatnej telewizji mogłaby zyskać też dostęp do informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów. To pomysł Jacka Kurskiego na zwiększenie wpływów z abonamentu. Prezes TVP krytykuje też bezwarunkową abolicję dla tych, który abonamentu nie płacą.

Pomysły TVP na poprawę ściągalności abonamentu znalazły się w dokumencie wysłanym do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konsultacji publicznych nowelizacji ustawy o abonamencie.

Projekt stworzony przez resort zakłada włączenie dostawców telewizji płatnej do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników. Zgłoszenia te będą przekazywać Poczcie Polskiej, która będzie też mogła żądać informacji o klientach sieci kablowych czy platform cyfrowych. Ma to sprawić, że klienci płatnej telewizji będą płacić abonament, zwiększając znacznie pule pieniędzy przeznaczoną na funkcjonowanie mediów publicznych.

Szef TVP Jacek Kurski idzie jednak dalej. Proponuje przyznanie Poczcie Polskiej uprawnienia do dostępu do informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów, w której są zawarte dane wszystkich posiadaczy samochodów w Polsce.

W piśmie od TVP do resortu kultury, które pojawiło się na stronach Rządowego Centrum Legislacji i o którym napisał "Dziennik Gazeta Prawna", czytamy:

Jak wiadomo, bardzo mało efektywny jest pobór opłat abonamentowych od firm i instytucji. W tym zakresie, a także w odniesieniu do gospodarstw domowych innych niż korzystające z usług telewizji płatnej, znacząca poprawa skuteczności poboru opłat abonamentowych mogłaby nastąpić przynajmniej przez ułatwienie identyfikacji odbiorników radiowych w samochodach.

Dzięki temu Poczta Polska miałaby wiedzę, kto może mieć radio w samochodzie i tym samym powinien opłacać abonament RTV, przynajmniej w jego niższej wersji - za sam odbiornik w radiowy trzeba zapłacić 7 zł miesięcznie (abonament za telewizję i radio kosztuje 22,7 zł miesięcznie).
http://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/nowy-pomysl-tvp-na-abonament-dostep-do-bazy-kierowcow/w4z04lr?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_campaign=tw_bi

Klamstwo to podstawa kaczyzmu. I kasa na nie byc musi. A kaczyzm nie ma swojej.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Powtarzasz się bocie.

Jakby od razu uchwalili finansowanie z budżetu to by ludożerka protestowała. A tak jeszcze nagłośnią parę co bardziej kosmicznych pomysłów i gdy wprowadzą finansowanie z budżetu to wszyscy odetchną z ulgą. Jak w tym starym szmoncesie o rabinie i kozie.

A tel. komórkowe?

A traktory?

"zdaniem Sellina abonament RTV mogliby płacić wszyscy posiadacze smartfonów, czyli w praktyce – każdy dorosły Polak. „Dzisiaj ze względu na rozwój technologiczny to się bardzo pokomplikowało. Zawsze można zapytać, czy smartfon nie jest odbiornikiem radiowym i telewizyjnym?” – mówił wiceminister."
http://wolnosc24.pl/2017/04/17/sellin-odlecial-abonament-rtv-moglby-placic-kazdy-posiadacz-smartfona/

Napisał/a: Baloun Jakby od razu uchwalili finansowanie z budżetu to by ludożerka protestowała. A tak jeszcze nagłośnią parę co bardziej kosmicznych pomysłów i gdy wprowadzą finansowanie z budżetu to wszyscy odetchną z ulgą. Jak w tym starym szmoncesie o rabinie i kozie.

Oby

Zachowaj Porządek, a Porządek zachowa Ciebie

Jak powiedział Krzysztof Czabański, klienci tych telewizji mają odbiorniki telewizyjne, a więc powinni płacić abonament.
====
Czabański, uprzejmie Cię informatyzuję, że jestem abonentem telewizji kablowej, ale nie posiadam odbiornika. Po prostu oferta na pakiet tv+tel+int z dużo szybszym internetem była tańsza niż sam telefon z szybszym internetem, który to ostatni mię interesował najbardziej. Więc dałem se wepchnąć telewizję. Jestem więc klientem, ale bez odbiornika. I co, Czabański?

Napisał/a: Pref de ZooPo prostu oferta na pakiet tv+tel+int z dużo szybszym internetem była tańsza

Napisał/a: Pref de Zoo Jestem więc klientem, ale bez odbiornika.

Jag bez odbiornika jag z odbiornikiem. W telefonie.

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

A to co innego. A to nie wiedziałem. A to przepraszam.

PS Chodzi o oczywistą sytuację, gdy ktoś ma starszy telefon, nie ma odbiorników - i w kompie nie ma karty tv.
A poza tym, ciekawostka, kilka lat temu, gdy mi wstręczyli tę tv, to dwa razy dopytywałem, czy mam w tym już ten abonament państwowy opłacony. I z całą pewnością usłyszałem, że z całą pewnością, że tak.

prawnicy z KRRiTV twierdzą, że telefon nie jest odbiornikiem:

"ustawa o opłatach abonamentowych uzależnia obowiązek wnoszenia opłaty od posiadania odbiornika radiofonicznego albo telewizyjnego.
Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest: telewizor, radio, radio samochodowe, radiomagnetofon, wieża stereo z radiem.
Komputery, smartfony czy tablety są natomiast urządzeniami wielofunkcyjnymi, których głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych. "

czyli telefon ma odbiornik (najczęściej), ale nie jest odbiornikiem. a abonament płaci się za odbiornik:)

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/770446,abonament-rtv-2014-kogo-obowiazuje-jakie-oplaty-jakie-kary.html

Domofon tez ma odbiornik.

Jak zaznaczył, ludzie często nie płacą abonamentu, ponieważ nie zarejestrowali odbiorników. "Wszyscy, którzy podpisali umowy z operatorami kablowymi, albo z operatorami płatnych platform cyfrowych, którzy dostarczają programy telewizyjne, a jest to kilka milionów umów, raczej takie umowy podpisali dlatego, że mają odbiornik telewizyjny, bo inaczej by nie prosili o dostarczanie im programów telewizyjnych" - zauważył Sellin.

„Chcemy po prostu otrzymać bazę danych od tych operatorów, żeby wiedzieć, ile tych umów jest i kto nie płaci abonamentu, a powinien płacić, bo odbiornik telewizyjny z pewnością ma" - wyjaśnił Sellin.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sellin-w-2018-r-nowy-model-finansowania-mediow-publicznych

genialna myśl Selina: "a powinien płacić, bo odbiornik telewizyjny z pewnością ma".

OnetWiadomości

Wiadomości»Kraj
DZIŚ O 08:38 | MEDIA
"Gazeta Wyborcza": kryzys finansowy w TVP

Jacek Kurski Jacek Kurski - Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Kierowana przez Jacka Kurskiego Telewizja Publiczna ma poważne kłopoty finansowe. Mimo to prezes TVP rozdaje hojne nagrody, a dziennikarze sztucznie zwiększają swoje pensje - donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

Sytuacja finansowa TVP jest fatalna. Zeszły rok zamknięto stratą w wysokości 180 milionów złotych. Spadły wpływy zarówno z reklam, jak i z abonamentu. Spadła też oglądalność głównych programów. W kwietniu "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że Jacek Kurski chce wziąć 800 milionów złotych kredytu. Wcześniej wyemitowano już obligacje na kwotę 300 milionów złotych.
"Gazeta Wyborcza" opisuje dziś trzy sposoby, jakimi dziennikarze telewizji publicznej mogli zwiększyć swoje zarobki. Pierwszy polega na bezprawnym wykorzystywaniu zasiłków chorobowych i pracy na dodatkowych dyżurach podczas zwolnienia. Sprawa ta znana była już w 2011 roku. Po interwencji władz TVP większość dziennikarzy zwróciła nienależnie pobrane zasiłki.

Drugi sposób polega na dopisaniu do kosztorysu programu osób, które nie miały nic wspólnego z jego produkcją. W TVP właśnie trwa w tej sprawie kontrola. Trzeci sposób to przyznawanie nagród. Telewizja twierdzi, że najwyższa wyniosła 35 tys. złotych, a w sumie nagrodzono 208 osób i to mimo złej sytuacji finansowej TVP. Jednak według ustaleń "Wyborczej" nagrody były większe.

Nagrodzeni zostali m.in. Joanna Klimek (narzeczona Jacka Kurskiego), Jacek Łęski, Michał Adamczyk, Marcin Tulicki, Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin i inni.

Mówię jak ma być.

Niech sobie wezmą po dysze. I niech spierdalają.

dziś rząd zdecydował, co z tym abonamentem.
https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-oplatach-abonamentowych-oraz-ustawy-o.html

mam jedną podstawową wątpliwość dotycząca "domniemania posiadania odbiornika w przypadku mania kablówki".

rozumiem, że tu będzie tak samo jak z niedoszłą dwukadencyjnością w samorządach, iż owo "domniemanie" będzie dotyczyć PRZYSZŁYCH umów. dobrze myślę? (prawo nie działa wstecz)

Dopieprzenie ludziom z pakietami telewizji kablowej jest ze wszech miar korzystne, popieram. Z tym że ja bym te opłaty zrobił sporo większe.

Abonament telewizyjny należy traktować jako podatek od głupoty i egzekwować bezwzględnie.

Never hate your enemies. It affects your judgement.

jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia w tym komunikacie.
napisali: "dostawcy płatnej telewizji podadzą swoim klientom komunikat, że umowa o dostarczenie płatnej telewizji łączy się z posiadaniem odbiornika telewizyjnego"

a po co ci dostawcy mają wysyłać taki komunikat? a nie może być tak, jak z każdą ustawą? że po opublikowaniu po prostu obowiązuje? co najwyzej, niech tvp zrobi akcję informacyjną.

coś mi się zdaje, że taki przepis nie przejdzie, bo jest po prostu głupi. i do tego niekonstytucyjny.

Napisał/a: Gatsby napisali: "dostawcy płatnej telewizji podadzą swoim klientom komunikat, że umowa o dostarczenie płatnej telewizji łączy się z posiadaniem odbiornika telewizyjnego"

Jak się łączy, jak się nie łączy. Jak wyżej już powiedziano mam Tv+tel+int bo to jest najtańszy pakiet a odbiornika telewizyjnego nie posiadam. Dlaczego w takim razie mam płacić za nie manie TV? Z domniemaniem posiadania odbiornika jest jak z gwałcicielem - każdy facet może być posądzony o popełnienie gwałtu, gdyż albowiem, posiada organ temu służący :DD

Do tych, co mają tak za tak - nie za nie - Bez światło-cienia... Tęskno mi, Panie... http://oczamiduszy.pl/

Napisał/a: razarZ domniemaniem posiadania odbiornika jest jak z gwałcicielem - każdy facet może być posądzony o popełnienie gwałtu, gdyż albowiem, posiada organ temu służący :DD

Dokładnie.

Bzdurą jest łączenie abo z posiadaniem urządzenia RTV.
To powinien być podatek na szerzenie informacji, kultury i edukacji, płacony jako dodatek do PIT.

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

Niechby.

Napisał/a: Unknown_UserBzdurą jest łączenie abo z posiadaniem urządzenia RTV.

Teraz też mamy do czynienia z domniemaniem: masz odbiornik, niezależnie od tego czy oglądasz, abonament trzeba płacić.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.