„Państwo posłowie wypominają mi – słusznie – poślizg 60 czy 70 dni w dostarczeniu dwóch śmigłowców. Rzeczywiście, taki poślizg nastąpił i wytykanie mi go jest słuszne. Trzeba przypomnieć jednak, jak poślizgnęła się PO i broniony przez pana kontrakt z Caracalem. Otóż, on był prowadzony przez PO ponad 1300 dni. Nie 50, 60, 70 dni, ale ponad 1300 dni. W ciągu tych 1300 dni czterokrotnie zmieniano przedmiot i kształt zamówienia. Łamano w ten sposób prawo. Dlaczego zmieniano prawo? Dlaczego czterokrotnie zmieniano zamówienie? Wiadomo dlaczego. Chodziło o to, żeby wyeliminować polskich pracowników. Chodziło o to, żeby wyeliminować te zakłady produkujące helikoptery, które to produkują w Polsce, które zatrudniają polskich pracowników, które zatrudniają polskich inżynierów, które rozwijają polską myśl techniczną, które płacą w Polsce podatki. Taka była istota tego 1300-dniowego opóźnienia, które państwo [PO] realizowaliście”

"Tylko prawda jest ciekawa"

To dobrze, że się przyznaje do ciężkiej winy. Premier Szydło powinna go zdymisjonować. No powiedzmy sobie szczerze, nie do takich standardów jesteśmy przyzwyczajeni.

Św. Józefie, dziękuję za opiekę i proszę o dalszą!

W sumie jak widzę Pana Antoniego to mam zawsze złe odczucie.
Lepiej się go słucha.

Macierewicz (15.11.2016): "Na skutek audytu byłem zmuszony do skierowania do prokuratury ponad 350 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa na szkodę bezpieczeństwa państwa. W tym przestępstw korupcyjnych, nielegalnego współdziałania z obcymi służbami specjalnymi".

TVN24 dziś to sprawdził i wyszło im, że Macierewicz złożył.... 6 zawiadomień.

Mam nadzieję, że to TVN24 źle sprawdził, więc czekam na ostre dementi ze strony MON i trzysta pięćdziesiąte pierwsze zawiadomienie do prokuratury, tym razem pozew za oszczerstwa ze strony TVN24.

Napisał/a: Karol MucharskiMam nadzieję

Porzućcie wszelko nadzieje wy, którzy tu wchodzicie, bo bendzie płacz, zgrzytanie zembiskamy i zapach kurkumy...

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy

Porzućcie wszelko nadzieje wy, którzy tu wchodzicie, bo bendzie płacz, zgrzytanie zembiskamy i zapach kurkumy...

I wirówka w szklance wody.

Napisał/a: BrunonBonifacy Porzućcie wszelko nadzieje wy

Ja wierzę, że to jednak TVN skłamał. To jest niemożliwe, żeby mówił o złożeniu 350 zawiadomień, gdy poszło tylko 6.

Napisał/a: Karol MucharskiJa wierzę

Brakiwa najważniejszego wyznania:
kocham Antuana

dwie stopki

Napisał/a: BrunonBonifacy null

"Kocham Antuana. Dziś myślę, że kochałem go od zawsze, przedziwną mieszanką miłości i nienawiści, fascynacji i obrzydzenia. Mieląc wodę na poranną kawę, na wpół przebudzony, wyobrażałem sobie dotyk jego szorstkiej brody na moim karku i przebiegał mnie dreszcz, czułem go niemal fizycznie. Był częścią mego świata, mego porannego rytuału, kiedy stawałem przy komputerze z gorącym kubkiem w dłoni i w okienko wyszukiwarki zaczynałem wpisywać frazę: "Antoni Macierewicz powiedział...". Jednocześnie bałem się tego, co odnajdę i pragnąłem tego."
. Paulo Curcumho

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Jeszcze nie ma dementi MON-u, ale dopiero przed 12. Dajmy im czas.

Napisał/a: Brat Wilk

"Kocham Antuana. Dziś myślę, że kochałem go od zawsze, przedziwną mieszanką miłości i nienawiści, fascynacji i obrzydzenia. Mieląc wodę na poranną kawę, na wpół przebudzony, wyobrażałem sobie dotyk jego szorstkiej brody na moim karku i przebiegał mnie dreszcz, czułem go niemal fizycznie. Był częścią mego świata, mego porannego rytuału, kiedy stawałem przy komputerze z gorącym kubkiem w dłoni i w okienko wyszukiwarki zaczynałem wpisywać frazę: "Antoni Macierewicz powiedział...". Jednocześnie bałem się tego, co odnajdę i pragnąłem tego."
. Paulo Curcumho

:DDDD
Monitór- zmuszony- bende pucywać.

dwie stopki

Niestetyż, obserwuję, iż polski "dyskurs" polityczny, przynajmniej ten, w którym brylują media, obraca się wokół bzdurnych marginaliów. Z bzdetów robi się sensacje, bzdety rozbudzają emocje i to bzdety zachwiewają słupkami sondaży, stanowią powody dymisji (bo czerń woła krwi) itd. Nie zawsze i nie wyłącznie, ale zbyt często to bzdety się liczą i decydują o losach. Powodują tym tarcie, które odciąga uwagę od tego, co ważne. Para idzie wówczas w gwizdek, uwaga jest rozmieniana na drobne. Więcej osób wydaje się pochylać nad tym, co danego dnia powiedział, powiedzmy, JKM (choć to samo głosił od lat), niż nad tym, co decyduje o sytuacji kraju.

Cymbał brzmiący

Napisał/a: Brat Wilk

. Paulo Curcumho

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napisał/a: Brat Wilkkiedy stawałem przy komputerze z gorącym kubkiem w dłoni i w okienko wyszukiwarki zaczynałem wpisywać frazę: "Antoni Macierewicz powiedział..."

Widzisz, takie życie naukowca. Jak się pisze tekst o polityce bezpieczeństwa Polski, to nie ma wyjścia, trzeba śledzić wszystko na bieżąco. Wypowiedzi ministra przede wszystkim.
No ale skąd ty możesz o tym wiedzieć.

Napisał/a: Karol Mucharski

Napisał/a: Brat Wilkkiedy stawałem przy komputerze z gorącym kubkiem w dłoni i w okienko wyszukiwarki zaczynałem wpisywać frazę: "Antoni Macierewicz powiedział..."

Widzisz, takie życie naukowca. Jak się pisze tekst o polityce bezpieczeństwa Polski, to nie ma wyjścia, trzeba śledzić wszystko na bieżąco. Wypowiedzi ministra przede wszystkim.

Bo on nie jje kurkumy.

Napisał/a: Pref de ZooBo on nie jje kurkumy.

Pewnie przeczytał wątek Szrajbera, gdzie były badania, że kurkuma nie działa :)

Bolesna riposta... byłaby gdzieś w okolicach III klasy szkoły podstawowej.

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Napisał/a: Brat WilkBolesna riposta

To nie była riposta, tylko informacja, że codzienne śledzenie słów Macierewicza nie musi być czymś dziwnym, a może być elementem uczciwej pracy naukowej.

Artykuły o bezpieczeństwie kraju pisze człowiek, który nie odróżnia oddawania honorów od meldowania? Acha. Grubo.

Napisał/a: Brat WilkArtykuły o bezpieczeństwie kraju pisze człowiek, który nie odróżnia oddawania honorów od meldowania? Acha. Grubo.

Bo widzisz, ja się uczę całe życie. No i jakby co, to po to są recenzenci, żeby ewentualne błędy wyłapywać.
No ale skąd ty możesz o tym wiedzieć...

Napisał/a: Brat WilkArtykuły o bezpieczeństwie kraju pisze człowiek, który nie odróżnia oddawania honorów od meldowania? Acha. Grubo.

Bo widzisz, ja się uczę całe życie.

Tylko dlaczego bez efektu?

Napisał/a: Karol Mucharskicodzienne śledzenie słów Macierewicza

To jezd dopiru mniłoś...

dwie stopki

Napisał/a: Brat WilkTylko dlaczego bez efektu?

A skąd wiecie, że bez efektu? A, no tak. Wy wszystko wiecie. Alfy i omegi.

Jak cię widzą, tak cię piszą.

Napisał/a: Karol MucharskiBo widzisz, ja się uczę całe życie.

Tak trzymać. Jeszcze ze 20 latek i matura szrajbera zacznie mieć uzasadnienie w rzeczywistości. Swoją drogą, to dalej ten artykuł, który zastępował Ci zimny łokieć na wjeździe na rebe 3 miechy temu? Kurdens, książkę by napisał w tym czasie. Siedzisz za dużo, czy co?

Content invalid

Napisał/a: Karol MucharskiBo widzisz, ja się uczę całe życie.

Tak trzymać. Jeszcze ze 20 latek i matura szrajbera zacznie mieć uzasadnienie w rzeczywistości. Swoją drogą, to dalej ten artykuł, który zastępował Ci zimny łokieć na wjeździe na rebe 3 miechy temu? Kurdens, książkę by napisał w tym czasie. Siedzisz za dużo, czy co?

Content invalid

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Swoją drogą, to dalej ten artykuł,

Nie. Tamten był o polityce zagranicznej PiSu. Ten, o polit. bezp.

Napisał/a: Brat Wilkkiedy stawałem przy komputerze

Żeby nie beuo, rze nikt nie docenił.

(
- Panie doktorze, dziękujemy za uratowanie naszego dziecka.
- Docencie!
- Docenimy, docenimy.
)

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Macierewicz o letargu na śmigłowce: Taki poślizg nastąpił i wytykanie mi go jest słuszne

Napisał/a: YaabTaki poślizg nastąpił i wytykanie mi go jest słuszne

Może w świecie idealnym. Bo jak taki jeden mu to wytykał tu na rebe, to go za to zbanowali.

Noji siem obudzieła invalida...

dwie stopki

Napisał/a: Karol Mucharskito go za to zbanowali

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Jeszcze ze 20 latek i matura szrajbera zacznie mieć uzasadnienie w rzeczywistości.

dwie stopki

Napisał/a: YaabTaki poślizg nastąpił i wytykanie mi go jest słuszne

Może w świecie idealnym. Bo jak taki jeden mu to wytykał tu na rebe, to go za to zbanowali.

Nie za to, nie za to. Tamten mielił wodę, cytował TVN24 i Czerską, a jak wieść gminna niesie, palił z Hanią Ghonkiewicz- Walh kuhkumhę na Noakowskiego.

Content invalid

Wyleciałeś za kłamstwa i trollerkę konfabulancie, a nie za wytykanie czegokolwiek Macierewiczowi. Nie pochlebiaj sobie.

Napisał/a: Plankton vel Wolfwind Tamten mielił wodę

Tamten dyskutował o mieleniu wody, jeśli już.

Napisał/a: Brat WilkWyleciałeś za kłamstwa i trollerkę konfabulancie

Całe szczęście, że masz fory u admina, bo już byś dawno wyleciał za te oszczerstwa. Nigdy nie skłamałem. Brzydzę się kłamstwem. Dlatego tak często wrzucałem te obietnice Antka, które rozmijały się z prawdą.
I zobaczysz, że tym razem będzie to samo.

Antek powiedział - co jest w poście otwierającym - „Państwo posłowie wypominają mi – słusznie – poślizg 60 czy 70 dni w dostarczeniu dwóch śmigłowców."

I ten poślizg nie będzie wynosił 60 czy 70 dni. Zobaczysz. W zasadzie, to od 1 stycznia 2017 (kiedy miały być śmigłowce) 60 dni już minęło. Dam sobie rękę uciąć, że za 10 dni nie będzie żadnego śmigłowca. Zakład?
Przecież oferenci mają złożyć ofertę do 13 marca, co zapowiedział z trybuny sejmowej Kownacki, albo AM, już nie chce mi się sprawdzać, ale któryś z nich. (edit: sprawdziłem, oczywiście AM złożył taką deklarację http://www.naszdziennik.pl/polska/176905,oferty-na-smiglowce-mozna-skladac-do-13-marca.html)

I nawet jeśli złożą do tego 13 marca 2017 - w co wątpię, bo nie da się tak szybko przygotować grubej księgi ofertowej - to przecież tam nawet nie będzie ceny podanej. Potem dopiero negocjacje. A gdzie dostarczenie?
I to jest jednak żałosne, że taki amator ja jak wie, że nie da się tak szybko wyłonić zwycięzcy, a AM tego nie wie i da;ej mydli ludziom oczy.

Napisał/a: Karol MucharskiNigdy nie skłamałem. Brzydzę się kłamstwem. Dlatego tak często wrzucałem te obietnice Antka, które rozmijały się z prawdą

Napisał/a: Karol MucharskiNie łączcie mnie z jakimś Szrajberem. Bardzo was proszę. Tamten typ walił tępo w PiS i Macierewicza. U mnie nic takiego nie ma

Napisał/a: Karol MucharskiMacierewicz i walenie w Pis, to nie są moje klimaty

Kolega orze się bardziej niż Jethon u Mazurka.

Napisał/a: ChristophorusKolega orze się bardziej niż Jethon u Mazurka.

No i wszystko to prawda. Macierewicz wali sam w siebie. Ja to tylko pokazuję. Czy wy nie kumacie, że jedyne, co robię w przypadku Macierewicza, to cytuję jego słowa?

Napisał/a: Karol MucharskiCzy wy nie kumacie, że jedyne, co robię w przypadku Macierewicza, to cytuję jego słowa?

To zupełnie jak ja w przypadku Kolegi. Przy okazji: to jak mamy się w końcu zwracać do lekarza bez doktoratu? "Panie doktorze" czy "panie lekarzu"?

Nie wiem. Ja mówię "panie lekarzu". Choć robię to dość rzadko. W ciągu ostatnich 20 lat byłem może ze 3 razy (nie licząc obowiązkowych badan okresowych)

Napisał/a: ChristophorusTo zupełnie jak ja w przypadku Kolegi.

Pełna zgoda. Problem polega na tym, że ja tu jestem nikim, a taki AM, to jest jednak ktoś.

Napisał/a: Brat WilkWyleciałeś za kłamstwa i trollerkę konfabulancie

Całe szczęście, że masz fory u admina, bo już byś dawno wyleciał za te oszczerstwa. Nigdy nie skłamałem. Brzydzę się kłamstwem. Dlatego tak często wrzucałem te obietnice Antka, które rozmijały się z prawdą.
I zobaczysz, że tym razem będzie to samo.

Antek powiedział - co jest w poście otwierającym - „Państwo posłowie wypominają mi – słusznie – poślizg 60 czy 70 dni w dostarczeniu dwóch śmigłowców."

I ten poślizg nie będzie wynosił 60 czy 70 dni. Zobaczysz. W zasadzie, to od 1 stycznia 2017 (kiedy miały być śmigłowce) 60 dni już minęło. Dam sobie rękę uciąć, że za 10 dni nie będzie żadnego śmigłowca. Zakład?
Przecież oferenci mają złożyć ofertę do 13 marca, co zapowiedział z trybuny sejmowej Kownacki, albo AM, już nie chce mi się sprawdzać, ale któryś z nich. (edit: sprawdziłem, oczywiście AM złożył taką deklarację http://www.naszdziennik.pl/polska/176905,oferty-na-smiglowce-mozna-skladac-do-13-marca.html)

I nawet jeśli złożą do tego 13 marca 2017 - w co wątpię, bo nie da się tak szybko przygotować grubej księgi ofertowej - to przecież tam nawet nie będzie ceny podanej. Potem dopiero negocjacje. A gdzie dostarczenie?
I to jest jednak żałosne, że taki amator ja jak wie, że nie da się tak szybko wyłonić zwycięzcy, a AM tego nie wie i da;ej mydli ludziom oczy.

Czy należy wierzyć kłamcy, kiedy mówi, że jest szczery? A kiedy mówi, że kłamie?

Cokolwiek napiszesz, nie ma już znaczenia, bo i tak nikt cię nie potraktuje poważnie.

Napisał/a: LorkaninNigdy nie skłamałem

No a wtedy, gdy utrzymywał Kolega, że nie jest wcale Schreiberem?

Napisał/a: Karol MucharskiI nawet jeśli złożą do tego 13 marca 2017 - w co wątpię, bo nie da się tak szybko przygotować grubej księgi ofertowej - to przecież tam nawet nie będzie ceny podanej. Potem dopiero negocjacje. A gdzie dostarczenie?
I to jest jednak żałosne, że taki amator ja jak wie, że nie da się tak szybko wyłonić zwycięzcy, a AM tego nie wie i dalej mydli ludziom oczy.

Niemożliwe! Przecież Wilku pisał, że Szrajberu to kłamca! A tu okazuje się, że jednak miał rację, a Macierewicz znowu minął się był z prawdą.

"Armia jeszcze poczeka na śmigłowce. Opóźni się składanie ofert
5 minut temu

​Kolejne opóźnienie w sprawie śmigłowców dla polskiej armii. O dwa tygodnie opóźni się składanie ofert na osiem maszyn dla wojsk specjalnych i kolejnych osiem dla sił morskich - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.

Tym razem o więcej czasu mieli poprosić - według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM - producenci śmigłowców. Ciągłe zmiany terminów i wymogów dotyczących maszyn, które chce kupić armia sprawiły, że nie byli w stanie przygotować wstępnej oferty, która spełniałaby wymogi MON.

Oferta na tym etapie nie zawiera jeszcze ceny, tylko propozycję jakiego typu maszynę i z jakim oprzyrządowaniem jest w stanie zaoferować zakład.

W październiku, po odwołaniu negocjacji dotyczących Caracali, minister obrony zapowiadał, że nowe śmigłowce trafią do armii do końca roku. Potem pojawiały się kolejne obietnice dotyczące nowych maszyn. MON zapowiadał m.in., że do końca roku 2016 wojska specjalne dostaną dwa śmigłowce testowe i że w tym roku podpisze umowę na nowe maszyny.

(az)
Grzegorz Kwolek
http://www.rmf24.pl/raporty/raport-smiglowce-dla-armii/fakty/news-armia-jeszcze-poczeka-na-smiglowce-opozni-sie-skladanie-ofer,nId,2367792

Pisał, pisał i jeszcze miał rację:-)

A MOŻE
zrezygnować z tych helikopterów.

Głośne, drogie i coraz który spadywuje.

Minister ma rację, że zwleka.

"Dz Rzeczy" szkaluje ministra! Twierdzą, że nie dotrzymał słowa!!!

"(...)Autor tekstu Wojciech Wybranowski dodaje, że szef MON wcześniej zapowiadał złożenie zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego premiera, jednak do tej pory nie zdecydował się na taki ruch. "Antoni Macierewicz zapowiadał też złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska, który - jak argumentował - wziął na siebie odpowiedzialność za badanie tragicznej katastrofy. Szef MON do tej pory takiego zawiadomienia nie złożył" - zaznacza.

Gazeta przypomina także, że pomimo deklaracji Macierewicz nie złożył innego zawiadomienia - przeciw Bogdanowi Klichowi, który, według szefa MON, miał za późno powołać komisję do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. (...)"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/do-rzeczy-mizerne-efekty-prac-podkomisji-smolenskiej/7e8y4kn

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.