jako, ze nie jestem miłośniczką grzebania się w glebie TZN niezbyt się wyznaję na roślinności, stąd mam pytanie do znawców. Ale od początku. Przed domem pomiędzy nowo wykonanymi ścieżkami został pas ziemi około 2mx1m. Strona jest północna, a dodatkowo miejsce stale zacienione gdyż blisko budynku. Co NISKIEGO mogłoby wyrosnąć w miejscu praktycznie pozbawionym dostępu słońca..?

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Dzikie wino, wierzby dekoracyjne (tnie się na dowolną wysokość) sobie poradzą ale nie będą się wybarwiać jeśl odmiana jest barwna.

U mnie Peonie radzą sobie nieźle w takim miejscu ale te sadzi/ rozsadza się w 1 tygodniu września. Wtedy i tylko wtedy jeśli chcemy by kwitły na rok następny. Proponuję więc do września trawniczek/ ugorek a potem wsadzić sobie peonie.

W stylu greckim postument z popiersiem na przykład Bronisława Geremka :)

Mój system RPG Science Fiction www.glebiaprzestrzeni.pl

dzięki :) peonie to piękne kwiaty i nawet by to fajnie wyglądało.:)

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Napisał/a: Unknown_UserW stylu greckim postument z popiersiem na przykład Bronisława Geremka :)

ooo!! nie wiedziałam, że jesteś jego fanem i masz taką rzeźbę w przydomowym ołtarzyku..:)) wyobrażam sobie, ze pięknie to wygląda na twoim balkonie, ale ja osobiście wolę rośliny. Wiec sam rozumiesz, ze dzięki za szczere chęci, ale pomysł odpada :)

@a2

Ja tylko staram się wbić w potrzebę klienta ;)
Gdyby było więcej miejsca - aleja prezydencka też by była ciekawa.
Jaruzelski - Wałęsa - Kwaśniewski - [Kaczyński - tutaj dylemat z oczywistych względów] - Komorowski - pięknie i patriotycznie to by wyglądało :)

Napisał/a: Unknown_UserJa tylko staram się wbić w potrzebę klienta ;)

wodzu, co się dzieje..?.... chcesz o tym porozmawiać..?

No tak :)
Przychodzi z problemem, formułujesz go roślinnie, ale znając Cię staram się doradzić najlepiej jak umiem :) Nie zawsze jak klient przychodzi do sklepu, to dokładnie wie co mu w duszy gra, albo ma jakieś opory. Pomagam zwalczyć :)

A Paprocie? My tu mamy tzw. hostas. nie wiem jak to po polsku generalne chodzi o to:

dzięki,.. podoba mi się ! :)

wprawdzie traktuję Cię z przymrożeniem oka, ale... czytasz pomiędzy wierszami*....

* tekst wprost, oznacza to co jest napisane i nie ma w nim ukrytych znaczeń, zakamuflowanych zdań, podtekstów i innych wytworów myślowych.. **

** to nie mój problem

Funkie też nie potrzebują dużo światła.

Można by taką aleję zasłużonych zrobić z kwiatów najlepiej z tulipanów. Aleja silnych i niezależnych kobiet: Agata Passent, Paulina Młynarska, Kazia Szczuka, Magdalena Środa, Hanna Bakuła, Hilary Clinton. Podobno odmiana tulipana poświęcona Hillary Clinton już istnieje, takiej dedykowanej Passent pewnie nie ma, ale wystarczy znaleźć odmianę o nazwie Agata i już. Tylko nie walnij towarzyskiego faux pas i zasadź se Marii Kaczyńskiej, bo co psiapsióły powiedzą.

Napisał/a: Teresa.

Funkie też nie potrzebują dużo światła.

A poza tym z młodych liści funkii można zrobić gołąbki.

Napisał/a: roman leja

A Paprocie? My tu mamy tzw. hostas. nie wiem jak to po polsku generalne chodzi o to:

Hosty albo Funkie.

りす いす れべるや!!!

Napisał/a: DominoA poza tym z młodych liści funkii można zrobić gołąbki.

Domino.. poważnie z tymi gołąbkami, czy jaja sobie robisz.. no bo wiesz pomysł jest przedni, tylko jak to żart to nie chciałabym wytruć sobie rodziny :)

Roman Leja, Teresa, Piankowy :) Funkie widziałam w ogrodniczych składach, wiec zakupie, bo to naprawdę wyjdzie fajnie. Jak posadzę , to wrzucę fotkę. Dzięki :)

Chromypies..rób sobie aleje jakich chcesz lasek zasłużonych czy niedocenionych czy jakie tam cie rajcują, ale sam rozumiesz... w moim ogrodzie to bezsensu, bo raczej nie przewiduje umowy dzierżawy gleby pod fantazje facetów innych niż mój mąż..:)

Napisał/a: alfusia

Napisał/a: DominoA poza tym z młodych liści funkii można zrobić gołąbki.

Domino.. poważnie z tymi gołąbkami, czy jaja sobie robisz.. no bo wiesz pomysł jest przedni, tylko jak to żart to nie chciałabym wytruć sobie rodziny :)

Byłam przekonana, że funkia jest trochę trująca, ale poguglałam nieco i wychodzi na to, że można jeść.

Szczaw.

"To nie elity oderwały się od rzeczywistości - to rzeczywistość oderwała się od elit."

Napisał/a: Brat WilkSzczaw.

w pakiecie z kurami grzebiącymi, coby jajka były do szczawiowej :)

Napisał/a: alfusia Napisał/a: Domino
A poza tym z młodych liści funkii można zrobić gołąbki.

Domino.. poważnie z tymi gołąbkami, czy jaja sobie robisz..

Mam wrażenie, że w wątkach Koleżanki ja już nie muszę :->

Przepis:
https://pl.wikibooks.org/wiki/Ksi%C4%85%C5%BCka_kucharska/Go%C5%82%C4%85bki_zawijane_w_li%C5%9Bcie_funkii

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.