Czy ktoś z obecnych (?) tutaj prawników orientuje się, czy pracodawca ma prawo poprosić o "zaświadczenie o przewidywanym terminie porodu"?
Przeszukawszy Internet widzę, że jest to nierzadka praktyka. Skądinąd niektórzy prawnicy mówią, że nie ma podstawy prawnej takiego żądania, wszak umowa na czas określony automatycznie przedłuża się do FAKTYCZNEGO terminu porodu, a nie przewidywanego. Zatem olać taką prośbę? Ten "przewidywany termin" jest może potrzebny pracodawcy do zorientowania się, na czym stoi? (bo innego powodu nie widzę).
Tak czy siak, nie podobuje mi się to "przewidywanie", bo znając SzP. HRa, może robić potem problemy z wyliczeniem ekwiwalentu urlopowego czy innymi dokumentami. A że firma stara się być zawsze posłuszna procedurom prawnym, szukam podstaw do odmowy (jeśli takową mogę uczynić).

Będę wdzięczna, jeśli ktoś coś zna się i doradzi on-line tutej!

Nie zną siem- wew sęsie nie jestę kauzyperdo- alesz z rodzinnech mojech doświadczeń wynikiwa mje, iszże zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży wystaczywa, boiszżegdysz kadrowa se palcyma policzy jag zechce (jag nie to siem nie nadawa na kadrowe), a niewiasta nabywa prawa ochrony wew takiech okolicznych ościach.
Gratulywam! daj, Panie Boże, zdrowia.

dwie stopki

zaloguj się na forumprawne.org

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Większe skupiska forumowych prawników żerują raczej na fejsie i to tam na nich bym się zasadzał.

Na moje - prosić mogą, proszony (gratulujemy proszonemu... znaczy się proszonej, tak poza wszystkim!) ma prawo odmówić, bo, tak jak pisałaś, nie ma przepisu, który by to nakazywał. A gdyby (skoro już se teoretyzujemy) były z powodu odmowy jakieś nieprzyjemności, no to już jest sprawa do sądu.

画蛇添足

Większe skupiska forumowych prawników żerują raczej na fejsie i to tam na nich bym się zasadzał.

Na moje - prosić mogą, proszony (gratulujemy proszonemu... znaczy się proszonej, tak poza wszystkim!) ma prawo odmówić, bo, tak jak pisałaś, nie ma przepisu, który by to nakazywał. A gdyby (skoro już se teoretyzujemy) były z powodu odmowy jakieś nieprzyjemności, no to już jest sprawa do sądu.

画蛇添足

Napisał/a: BrunonBonifacy

Nie zną siem- wew sęsie nie jestę kauzyperdo- alesz z rodzinnech mojech doświadczeń wynikiwa mje, iszże zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży wystaczywa, boiszżegdysz kadrowa se palcyma policzy jag zechce (jag nie to siem nie nadawa na kadrowe), a niewiasta nabywa prawa ochrony wew takiech okolicznych ościach.
Gratulywam! daj, Panie Boże, zdrowia.

Dziękuję. Chiba zezłożę samo zaświadczenie że kobieta w stanie owym JEST; a jeśli już z "przewidywanym terminem" zaświadczenie... (co wygląda na wygodnictwo raczej kadrowego niż na trzymanie się procedur), to dame go z dochtórką daleko w przódy, by nam potem nie powiadano, że prześsiembiorstwo nie beło gotowe finansowo na tamto a owamto. Takem wymyśliła.

Napisał/a: Otis Tarda

Dzięki podwójne!

Napisał/a: alfusia

zaloguj się na forumprawne.org

W sumie słuszna uwaga na takie przypadki. Sobie cenię prawników-rebelyantów - ZNAJOMYCH bardziej niż obcych i stąd nękanie Was. Wnikliwa lektora forumprawnego (tego wskazanego przez Koleżankę) daje częściową odpowiedź na me pytanie.

Napisał/a: AmyW sumie słuszna uwaga na takie przypadki. Sobie cenię prawników-rebelyantów - ZNAJOMYCH bardziej niż obcych i stąd nękanie Was. Wnikliwa lektora forumprawnego (tego wskazanego przez Koleżankę) daje częściową odpowiedź na me pytanie.

Po prostu wydawało mnie się tak najprościej, najszybciej i bez tekstów o kasie.... Zarejestruj się i zadaj pytanie w dziale prawo pracy, odpowiedź będzie prawie natychmiast.

Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice. — Friedrich Hebbel

Gratulacje!!!

Przykro mi, jeżeli Koleżankę rozczarowałam, zrobiwszy tym wpisem nadzieję na merytoryczną odpowiedź, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać:)))

Bardzo proszę o modlitwę za mnie i z całego serca za nią dziękuję!

Gratulacje!
Nb. interesujący sposób na oznajmienie tej wspaniałej wiadomości (-:

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Napisał/a: Mała Mi

Gratulacje!!!

Przykro mi, jeżeli Koleżankę rozczarowałam, zrobiwszy tym wpisem nadzieję na merytoryczną odpowiedź, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać:)))

I ja też, i ja też. :)

Nic merytorycznie nie napiszę, bo się nie znam na prawie, ale gratuluję. :)

"Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła." Lew Tołstoj

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Gratulacje!
Nb. interesujący sposób na oznajmienie tej wspaniałej wiadomości (-:

+1

Polecam Nowennę Pompejańską i codzienne odmawianie Różańca Świętego.

Również gratuluję i życzę wszystkiego dobrego.

Napisał/a: post-gienek

Również gratuluję i życzę wszystkiego dobrego.

+1 :-)

I cisza jest na wysokościach. I dymi mgłą smoleński las.

Dziękujemy (razem z Song Jiangiem) za gratulacje :)))))

Widzę, że nikt nie pomyślał, że zasięgam informacji np. w imieniu koleżanki... :DDD

Piersza osoba liczby pojedynczej

"szukam podstaw do odmowy (jeśli takową mogę uczynić)."

Dzięki Unii wszystko rośnie w górę. Rozwijamy gospodarkę i kulturę.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Piersza osoba liczby pojedynczej

"szukam podstaw do odmowy (jeśli takową mogę uczynić)."

no tak, słaby kamuflaż ;)

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.