Taka niesamowita wiadomość i nikt nie założył wątka??
Nie cieszycie się z takich podwyżek???
A "przyszły tydzień" z zapowiedzi, to właśnie ten tydzień!

Dodano: 15.04.2017 [10:52]
Zarobki Polaków w górę nawet o 30 proc. - niezalezna.pl

„W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc.” - taką deklarację złożył przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz z PiS.

Polityk podkreślił, że to właśnie rząd Beaty Szydło zadeklarował, iż chce, aby poziom zarobków Polaków szybko zbliżył się do poziomu zarobków w Europie Zachodniej przy jednoczesnym uproszczeniu systemu podatkowego. Poseł Abramowicz wyjaśnił, że w przyszłym tygodniu kierowany przez niego z wraz z Koalicją „Polacy na rzecz sprawiedliwych podatków” zaprezentuje projekt zmian, które wychodzą naprzeciw tym celom.

Abramowicz powiedział, że dziś pozapłacowe koszty pracy są bardzo wysokie, wynoszą ponad 60 proc.

- My proponujemy obniżenie tych kosztów do 25-30 proc. Różnica zostanie w kieszeni pracownika [...], koszty dla pracodawcy pozostaną na takim samym poziomie jak obecnie [...]. To będą podwyżki dość znaczące. Ktoś, kto zarabia dziś na rękę np. 3 tys. zł po zmianach otrzymałby 3 tys. 750 zł. Taki system byłby dużo prostszy niż obecny, bowiem dziś pracodawcy płacą składki z ośmiu różnych tytułów, składają trzy przelewy do ZUS i przelew do urzędu skarbowego. Tu zasada byłaby prosta - firma płaciłaby jeden podatek w wysokości 25 proc. od całego funduszu płac, co wiązałoby się z wykonaniem obowiązków podatkowych za pracowników wobec państwa - poinformował poseł Abramowicz.

Zapowiadane propozycje przewidują, że umowy zlecenia i umowy o dzieło byłyby podobnie opodatkowane. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przyznał, że zmiana wiązałaby się z ubytkiem dochodów państwa, dlatego też planowane są regulacje, które zbilansują system.

- Po drugiej stronie równania proponujemy zreformowanie podatku dochodowego. Dziś z CIT budżet otrzymuje ok. 30 mld zł, co jest bardzo niską kwotą patrząc na obroty firm. Są korporacje, które w Polsce nie płacą latami podatku, głównie zagraniczne, ale także krajowe [...]. My proponujemy prosty, powszechny, uczciwy podatek - jeden dla wszystkich [...] Mamy wyliczenia z resortu finansów i z ZUS za 2015 r. Ten system nam się bilansuje przy tych założeniach – powiedział Abramowicz.
http://niezalezna.pl/97183-zarobki-polakow-w-gore-nawet-o-30-proc

Ceny też w górę! Hura, hura!

idź stąd gnido

Napisał/a: lewarek.pl

Ceny też w górę! Hura, hura!

Ależ wiadomo. Jest źle. Powiedzmy sobie szczerze, jest coraz gorzej. Tylko powrót Tuska może nas uratować. Bo wiadomo, Tusk jest zły i ma wiele wad, no ale jednak za jego czasów nie było tylu powodów do narzekania. Poza tym, jak zły to dobrze. Bo jeżeli coś wychodzi to wiadomo- to tylko złudzenia, złudzenia bo przecież Polska jest skazana.

Content invalid

Lepsza zmiana.

Napisał/a: Yaab

Lepsza zmiana.

Gorsza. I podstawówki już nie są komunistyczne.

Content invalid

Okazuje się, że to chyba był fake. Dezinformacja jakaś:

"- Ani rząd, ani klub, ani partia nad zmianami w podatkach nie pracują - ucina krótko rzecznik PiS Beata Mazurek.
(...)
- Oni sobie rozmawiają, chcą przygotować jakieś propozycje, czy pomysły dla rządu, ale one są jak już powiedziałem ekumeniczne, międzypartyjne i nie wypływają z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości - dodał Terlecki.

Pytany, czy podoba mu się pomysł Abramowicza, odpowiedział, że nie zna tego projektu. - To jest na takim etapie ogólności i nie ma zaczepienia w rzeczywistości politycznej, że nie widzę powodu, żeby się tym interesować - mówił Terlecki."
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/adam-abramowicz-rewolucja-w-podatkach-wzrost,225,0,2302689.html

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.