Były wiceszef Biura Ochrony Rządu skazany w związku z katastrofą smoleńską

21.06.2016

Sąd skazał byłego wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR.

Oskarżony był ws. nieprawidłowości przy ochronie wizyt w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku: prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z delegacją najwyższych cywilnych i wojskowych przedstawicieli państwa (10 kwietnia) oraz wizyty premiera Donalda Tuska (7 kwietnia). Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

Więcej na ten temat tutaj.

10 kwietnia 2010 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach rozbił się samolot z parą prezydencką i towarzyszącymi osobami na pokładzie. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga, 96 osób.

Oprac. Mad, tvp.info

Przeczytaj także
Katastrofa smoleńska. Kolejne wstrząsające ustalenia śledczych (AKTUALIZACJA)

W trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego spoczywały szczątki jeszcze siedmiu innych ofiar - ujawnił wczoraj dziennik "Fakt". Z kolei dzisiaj gazeta ta ujawniła, że w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego śledczy odnaleźli szczątki jego i czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokuratura ujawnia ustalenia zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej (AKTUALIZACJA)

3 kwietnia zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek przedstawił dotychczasowe osiągnięcia prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Dominik Szczęsny-Kostanecki: "Smoleńsk". Film-zwycięstwo

Szedłem na ten film z dużymi obawami. Myślałem o dwóch ewentualnościach, w pewnym sensie wykluczających się: z jednej strony podejrzewałem, że temat należący do kategorii absolutnie koturnowych - takich jak powstanie warszawskie czy rozbiory - przygniecie twórców swym ciężarem. Powali bezmiarem. Po wtóre - co tu dużo ukrywać - bałem ...

[Tragedia smoleńska] Samolot, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku, nie był sprawny?

Podkomisja do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej (powołana na początku roku przez ministra obrony) przedstawiła dziś wyniki dotychczasowych prac.

Napisał/a: undefined5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR.

Śmieszne. On się po prostu do tej roboty w ogóle nie nadaje.

No, przynajmniej coś.

Napisał/a: szkryba sondowyw zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR

I tem akcętem zamykamy Szmolęsk, czy jeszcze dowieszem w zawieszeniu Arabowszczaka?

Musimy zdecydować, czy to jest słuszny sąd, czy niesłuszny, bo stwierdził jednocześnie, że nie ma podstaw by uznać, iż przyczyną katastrofy był zamach przy użyciu materiałów wybuchowych.

Napisał/a: Pilawski

Musimy zdecydować, czy to jest słuszny sąd, czy niesłuszny, bo stwierdził jednocześnie, że nie ma podstaw by uznać, iż przyczyną katastrofy był zamach przy użyciu materiałów wybuchowych.

To ciekawe. Proces był o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego? Skazali go za niepodłożenie bąby?

Skazany słusznie, jeszcze kilka osób powinno trafić pod sąd. Ale że też była tu poruszana kwestia bomby? Ciekawe. Przecież jakby była to co on mógł zrobić? "Hold the door!"?

Napisał/a: consumerSkazali go za niepodłożenie bąby?

Bąba bełaby okolicznościo obniewinniajonco. BHP nie pszewidywa isz obywatel obowionzany jezd odbywać stosunek zez praco bendoncy obrzucanem bąbamy pszez Pucina.

Napisał/a: consumerTo ciekawe. Proces był o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego? Skazali go za niepodłożenie bąby?

BOR odpowiada za rozpoznanie pirotechniczne. Gdyby okazało się, że nie znalazł ukrytej bomby, to by za to odpowiedział. Dlatego sąd zajmował się tą kwestią.

Może choć Tuska powieszo...

A gdzie generał szofer Janicki?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.