[Euro 2016] O wyższości Szpakowskiego nad Borkiem

28.06.2016

Czasami przydałby się Dariusz Szpakowski. Tak, ten Szpakowski, z którego wszyscy się śmieją, który komentował już 10 Mundiali i któremu mylą się Messi z Maradoną, a może i Lewandowski z Wilimowskim. Ale przynajmniej przeszedł starą dobrą radiową szkołę snucia opowieści - pisze Stefan Sękowski.

Transmisja meczu Francja-Irlandia w Polsacie ukazała katastrofalny poziom polskiego komentatorstwa sportowego. Kto oglądał - a raczej nie oglądał - ten wie, o co chodzi. Przez dużą część meczu nie było wizji, w związku z czym nie mogłem zobaczyć m.in. dwóch bramek Francuzów.

A powinienem. Od Tomasza Hajty tego nie wymagam, ale jednak Mateusz Borek powinien mi tę bramkę opowiedzieć. Powinienem oczyma duszy swojej zobaczyć, jak Antoine Griezmann wyrasta na jedenastym metrze ponad wyższych pilnujących go obrońców i główkuje piłkę między poprzeczkę i ręce bezradnego bramkarza Irlandii. I jak później skorzystawszy z główkowego podania Giroud strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższa na 2:1. Tymczasem o bramkach dowiedziałem się gdzieś pomiędzy piątą czy dziesiątą nieistotną statystyką. Komentatorzy doskonale się bawią i chyba do siebie nawzajem mówią: "zobaczmy", "spójrzmy", "popatrzmy", bo chyba nie do nas. My musieliśmy zadowolić się nikomu niepotrzebną wiedzą o tym, że pomocnik Francji rozgrywa właśnie trzysta pińcetny mecz w reprezentacji, a jego kolegę pięć lat temu kupić chciał trzecioligowy azerski klub, ale mu się nie udało.

I tak sobie pomyślałem: tu właśnie przydałby się Dariusz Szpakowski. Tak, ten Szpakowski, z którego wszyscy się śmieją, który komentował już 10 Mundiali i któremu mylą się Messi z Maradoną, a może i Lewandowski z Wilimowskim. Ale przynajmniej przeszedł starą dobrą radiową szkołę snucia opowieści, a nie recytowania Wikipedii, czy w najlepszym wypadku 90minut czy transfermarkt.de.

Stefan Sękowski

Artykuł pochodzi z profilu Autora

fot. Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

 

Przeczytaj także
Wojciech Smarzowski chce stworzyć serial o początkach państwa polskiego

Znany i utytułowany polski reżyser ujawnił, że razem ze scenarzystą Wojciechem Rzehakiem piszą scenariusz serialu poświęconego Piastom.

Diabeł w polityce

Największy dramat polityczności tkwi w używaniu danych nam przez Stwórcę darów w sposób odwrotny: przez złamanie związków wewnętrznie wiążących stworzony przez Boga świat. Tą drogą dokonuje się zniweczenie samych podstaw prawdy, na której opiera się bycie razem, bycie we wspólnocie. Ten fałsz politycznego sprytu oddaje Ziemię we władanie ojca kłamstwa ...

[Sport] [Piłka nożna] Czarnogóra - Polska 1-2 (0-1)

W kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Polska pokonała na wyjeździe Czarnogórę po golach Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Gola dla Czarnogóry zdobył Mugosza.

Mateusz Matyszkowicz: Jesteśmy krajem opowiadanym, a nie opowiadającym o sobie

Warunkiem udanej dyplomacji kulturalnej jest to, że dana wspólnota polityczna jest głęboko świadoma własnej tożsamości. Wówczas dopiero może o niej zacząć opowiadać - mówi Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura, w rozmowie z "Teologią Polityczną Co Tydzień" pt. "Polska soft power"

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.