[Euro 2016] O wyższości Szpakowskiego nad Borkiem

28.06.2016

Czasami przydałby się Dariusz Szpakowski. Tak, ten Szpakowski, z którego wszyscy się śmieją, który komentował już 10 Mundiali i któremu mylą się Messi z Maradoną, a może i Lewandowski z Wilimowskim. Ale przynajmniej przeszedł starą dobrą radiową szkołę snucia opowieści - pisze Stefan Sękowski.

Transmisja meczu Francja-Irlandia w Polsacie ukazała katastrofalny poziom polskiego komentatorstwa sportowego. Kto oglądał - a raczej nie oglądał - ten wie, o co chodzi. Przez dużą część meczu nie było wizji, w związku z czym nie mogłem zobaczyć m.in. dwóch bramek Francuzów.

A powinienem. Od Tomasza Hajty tego nie wymagam, ale jednak Mateusz Borek powinien mi tę bramkę opowiedzieć. Powinienem oczyma duszy swojej zobaczyć, jak Antoine Griezmann wyrasta na jedenastym metrze ponad wyższych pilnujących go obrońców i główkuje piłkę między poprzeczkę i ręce bezradnego bramkarza Irlandii. I jak później skorzystawszy z główkowego podania Giroud strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższa na 2:1. Tymczasem o bramkach dowiedziałem się gdzieś pomiędzy piątą czy dziesiątą nieistotną statystyką. Komentatorzy doskonale się bawią i chyba do siebie nawzajem mówią: "zobaczmy", "spójrzmy", "popatrzmy", bo chyba nie do nas. My musieliśmy zadowolić się nikomu niepotrzebną wiedzą o tym, że pomocnik Francji rozgrywa właśnie trzysta pińcetny mecz w reprezentacji, a jego kolegę pięć lat temu kupić chciał trzecioligowy azerski klub, ale mu się nie udało.

I tak sobie pomyślałem: tu właśnie przydałby się Dariusz Szpakowski. Tak, ten Szpakowski, z którego wszyscy się śmieją, który komentował już 10 Mundiali i któremu mylą się Messi z Maradoną, a może i Lewandowski z Wilimowskim. Ale przynajmniej przeszedł starą dobrą radiową szkołę snucia opowieści, a nie recytowania Wikipedii, czy w najlepszym wypadku 90minut czy transfermarkt.de.

Stefan Sękowski

Artykuł pochodzi z profilu Autora

fot. Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

 

Przeczytaj także
[Sport] [Piłka nożna] Legia Warszawa odpada z Ligi Europejskiej

Po porażce na wyjdździe z Ajaxem Amsterdam 0-1 (0-0) Legia na 1/16 finału LE kończy swoją "przygodę" w europejskich pucharach w tym sezonie.

Wielkie piękno "Młodego papieża"

Sorrentino posługując się zrozumiałym językiem dla szerokiego grona odbiorców porusza najistotniejsze problemy współczesnego świata — stosunek do wiary, Boga, wartości moralnych, wszechobecnego hedonizmu, prymatu estetyki nad etyką. Przerostu formy nad treścią, która jest problemem nie serialu "Młody Papież", lecz świata, który go ogląda - pisze Natalia Alicja Szerszeń w "Teologii ...

Wojciech Stanisławski: Przystanek w Agloe (prehistoria postprawdy)

"Postprawdy", wymyślane ze złej woli, lenistwa intelektualnego lub na kacu, reprodukują się skutecznie jak wirusy i okazują się równie niezniszczalne

"Młody papież" - skuteczna koscielna propaganda

W czasach, gdy telewizję i internet zalewają seriale o nikczemności władzy świeckiej, pojawia się nagle serial o niezwykłym papieżu.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.