[Tragedia smoleńska] Samolot, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku, nie był sprawny?

15.09.2016

Podkomisja do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej (powołana na początku roku przez ministra obrony) przedstawiła dziś wyniki dotychczasowych prac.

- Z rejestratorów usunięto informacje m.in. o niesprawności pierwszego silnika, niesprawności pierwszego generatora oraz niesprawności wysokościomierzy radiowych. Wszystko to działo się przed TAWS 38, który w raportach polskim i rosyjskim starano się ukryć poprzez wycinanie elementów czarnej skrzynki - powiedział prof. Kazimierz Nowaczyk z podkomisji.

Według oficjalnej polskiej i rosyjskiej wersji samolot był sprawny w chwili katastrofy, rozbił się z powodu błędów pilotów (wersja komisji MAK) lub z powodów błędów pilotów i wieży kontrolnej lotniska w Smoleńsku (wersja polskiej komisji).

Przedstawiono też nagranie z prac tzw. komisji Jerzego Millera, powołanej po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Wynia z niej, że Miller podczas jednego z pierwszych posiedzień mówił, że ustalenia polskich ekspertów i polskiego śledztwa powinny być spójne z rosyjskimi.

Oprac. Mad, niezalezna.pl, wprost.pl

Przeczytaj także
Katastrofa smoleńska. Kolejne wstrząsające ustalenia śledczych (AKTUALIZACJA)

W trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego spoczywały szczątki jeszcze siedmiu innych ofiar - ujawnił wczoraj dziennik "Fakt". Z kolei dzisiaj gazeta ta ujawniła, że w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego śledczy odnaleźli szczątki jego i czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokuratura ujawnia ustalenia zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej (AKTUALIZACJA)

3 kwietnia zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek przedstawił dotychczasowe osiągnięcia prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Dominik Szczęsny-Kostanecki: "Smoleńsk". Film-zwycięstwo

Szedłem na ten film z dużymi obawami. Myślałem o dwóch ewentualnościach, w pewnym sensie wykluczających się: z jednej strony podejrzewałem, że temat należący do kategorii absolutnie koturnowych - takich jak powstanie warszawskie czy rozbiory - przygniecie twórców swym ciężarem. Powali bezmiarem. Po wtóre - co tu dużo ukrywać - bałem ...

Były wiceszef Biura Ochrony Rządu skazany w związku z katastrofą smoleńską

Sąd skazał byłego wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR.

Niestety to raczej Prezydent nie był sprawny...

Napisał/a: Atanazy

...

Wypowiedziała się całościowa nędza. Jakim sskurwlem trzeba być...

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.