Duże transakcje na polskim rynku. PZU kupi akcje Pekao SA, Naspers sprzedał Allegro i Ceneo

15.10.2016

Włoski właściciel UniCredit uzgodnił z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Pekao SA. Z kolei Naspers sprzedał portale handlowe Allegro i Ceneo za rekordową kwotę 3,25 mld dolarów. Nabywcami są fundusze private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa.

PZU zapłacić ma około 11 mld zł (2,8 mld USD) za około 30 proc. akcji Banku Pekao SA.

Oprac. Mad, forsal.pl

Przeczytaj także
Portale społecznościowe - zmora naszych czasów

Wstawałem rano: papieros, kawa. Ten nie najzdrowszy rytuał zawsze przedłużał się w nieskończoność za sprawą mediów społecznościowych. Druga kawa, piąty papieros, 60. minuta. Sprawy mniejszej wagi: śniadanie czy spacer z psem stawały się ważne dopiero wówczas, gdy żołądek z czworonogiem zaczynali się domagać atencji. Trzeba było przecież sprawdzić, kto i ...

Śledztwo ABW w sprawie kredytów frankowych

Jak podał portal Wgospodarce.pl, od listopada 2016 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, śledztwo dot. "oszustw na szkodę klientów banków przy udzielaniu i realizacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty obcej". Sprawa ma dotyczyć 20 banków.

Rosja: Aresztowania w Kaspersky Lab

Rosyjska gazeta "Kommiersant" ujawniła, że już od grudnia przetrzymywani są w areszcie menedżer "flagowej" rosyjskiej firmy komputerowej Kaspersky Lab oraz specjalista od spraw bezpieczeństwa cybernetycznego, wysoki oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

PZU kupuje Pekao SA. I co dalej?

Po przejęciu Pekao SA przez PZU rząd będzie kontrolował dwa największe banki w Polsce, w tym główny bank korporacyjny. Daje mu to ogromne możliwości wpływania na gospodarczą rzeczywistość naszego kraju - od rynku kredytów hipotecznych po dostęp przedsiębiorstw do kapitału.

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

co to oznacza praktycznie ?

Napisał/a: Tomek Czerstwy

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

Allegro nie jest spółka giełdowa.

Napisał/a: Tomek Czerstwy

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

NSDAP oskarżyłoby o plagiat. Ach, sorki, zapomniałem, że nie istnieją...

Napisał/a: alfa alfa

co to oznacza praktycznie ?


A co znaczy: "praktycznie"?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.