Duże transakcje na polskim rynku. PZU kupi akcje Pekao SA, Naspers sprzedał Allegro i Ceneo

15.10.2016

Włoski właściciel UniCredit uzgodnił z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Pekao SA. Z kolei Naspers sprzedał portale handlowe Allegro i Ceneo za rekordową kwotę 3,25 mld dolarów. Nabywcami są fundusze private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa.

PZU zapłacić ma około 11 mld zł (2,8 mld USD) za około 30 proc. akcji Banku Pekao SA.

Oprac. Mad, forsal.pl

Przeczytaj także
Wojciech Mucha: Głos Europy czy chór Kremla?

Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród "zwykłych Europejczyków". Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

Polska–Francja. Kto kogo wyzyskuje

Francuzi w sprawach gospodarczych to wyjątkowi hipokryci. Krytykują polskie koszty pracy, zarabiając na nich. Unikają prywatyzacji własnych przedsiębiorstw, za to ochoczo prywatyzują zagraniczne. Nie dopuszczają do ekspansji hipermarketów nad Sekwaną, ale gremialnie otwierają je gdzie indziej.

KNF zgadza się na kupno Pekao SA przez PZU

"Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oraz Skarb Państwa, za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., działającego w porozumieniu z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., akcji Banku Polska Kasa Opieki S.A. w liczbie powodującej przekroczenie 20 proc. (jednak nie więcej niż jednej ...

Przemysław Piętak: Biedny chrześcijanin patrzy na korpo

Czy możliwa jest autentyczna wspólnota przedsiębiorców budowana z przesłanek innych niż religijne? Jedynym innym od religijnego celem o równie wspólnototwórczym ładunku emocjonalnym jest interes kraju. Jeśli istnieje kategoria zdolna do wzniesienia się przedsiębiorców ponad ich indywidualne cele, to powinien być nią patriotyzm ekonomiczny - pisze Przemysław Piętak w najnowszej "Teologii ...

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

co to oznacza praktycznie ?

Napisał/a: Tomek Czerstwy

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

Allegro nie jest spółka giełdowa.

Napisał/a: Tomek Czerstwy

Giełda to wynalazek szatana. Partie katolickie powinny zgłaszać postulat jej likwidacji

NSDAP oskarżyłoby o plagiat. Ach, sorki, zapomniałem, że nie istnieją...

Napisał/a: alfa alfa

co to oznacza praktycznie ?


A co znaczy: "praktycznie"?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.