[Sport] Zbigniew Boniek prezesem PZPN na kolejną kadencję

28.10.2016

Stosunkiem głosów delegatów 99-16 urzędujący prezes Zbigniew Boniek pokonał w głosowaniu na stanowisko prezesa w latach 2016-2020 biznesmena, właściciela firmy JW Construction Józefa Wojciechowskiego.

Były wybitny polski piłkarz już wcześniej zapowiadał, że będzie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej najwyżej dwie kadencje. Wiadomo więc już, że za czterdy lata nie będzie kandydował.

Wojciechowski walczył o to, by głosowanie odbyło się metodą tradycyjną, poprzez kartki wrzucane do urny, a nie za pośrednictwem elektroczniego systemu. W obu przypadkach miało być to głosowanie tajne. Gdy upadł wniosek o tradycyjną metodę głosowania, Wojciechowski nie czekał już na wyniki i opuścił salę.

Oprac. Mad, sport.pl

Przeczytaj także
[Sport] [Piłka nożna] Czarnogóra - Polska 1-2 (0-1)

W kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Polska pokonała na wyjeździe Czarnogórę po golach Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Gola dla Czarnogóry zdobył Mugosza.

[Sport] [Piłka nożna] Artur Boruc kończy karierę reprezentacyjną

37 - letni polski bramkarz ogłosił, że "ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie" rezygnuje z występów i trenowania w reprezentacji Polski i w ostatnich latach kariery sportowej skupi się na grze w klubie.

[Sport] [Piłka nożna] Legia Warszawa odpada z Ligi Europejskiej

Po porażce na wyjdździe z Ajaxem Amsterdam 0-1 (0-0) Legia na 1/16 finału LE kończy swoją "przygodę" w europejskich pucharach w tym sezonie.

[Sport] [Piłka nożna] Mundial z udziałem 48 reprezentacji

Podczas posiedzenia światowej federacji piłkarskiej (FIFA) w Zurychu rada tej organizacji przegłosowała wprowadzenie od 2026 roku Mistrzostw Świata z udziałem 48 drużyn (obecnie biorą udział 32).

I bardzo dobrze, Boniek się sprawdził, wyprowadził polską piłkę z dołka i poprawił wizerunek PZPN. Wojciechowski był bardzo niepewny, to bajkopisarz.

Boniek - gorszyciel polskiej młodzieży, promujący m.in. chodzenie w krótkich spodenkach.

- Niedawno obchodził pan sześćdziesiąte urodziny. Jak się pan czuje z szóstką z przodu?
- Kiedy miałem dwadzieścia czy trzydzieści lat, bywało lepiej. Podstawowa różnica: dziś trudniej wiąże mi się sznurowadła. Czuję się na piętnaście lat mniej, niż mam, ale pewnych rzeczy nie wypada już robić.
- Jakich?
- (...) Wiek do czegoś zobowiązuje – do odpowiedniego zachowania czy ubioru.
- W krótkich spodenkach już nie przejdzie się pan po mieście?
- Ani teraz, ani nigdy! To styl zarezerwowany dla turystów. To nienormalne, że mężczyzna chodzi po mieście w krótkich gaciach. Dorosły gość z owłosionymi nogami, do tego skarpety i sandały? Wymiotować się chce!
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016/zbigniew-boniek-to-nienormalne-ze-mezczyzna-chodzi-po-miescie-w-krotkich-gaciach/dwdbqh

Ostatnio minister Bańka postraszył lokalnych baronów piłkarskich w związku z kontaktami z dawnymi służbami.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.