[Sport] Zbigniew Boniek prezesem PZPN na kolejną kadencję

28.10.2016

Stosunkiem głosów delegatów 99-16 urzędujący prezes Zbigniew Boniek pokonał w głosowaniu na stanowisko prezesa w latach 2016-2020 biznesmena, właściciela firmy JW Construction Józefa Wojciechowskiego.

Były wybitny polski piłkarz już wcześniej zapowiadał, że będzie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej najwyżej dwie kadencje. Wiadomo więc już, że za czterdy lata nie będzie kandydował.

Wojciechowski walczył o to, by głosowanie odbyło się metodą tradycyjną, poprzez kartki wrzucane do urny, a nie za pośrednictwem elektroczniego systemu. W obu przypadkach miało być to głosowanie tajne. Gdy upadł wniosek o tradycyjną metodę głosowania, Wojciechowski nie czekał już na wyniki i opuścił salę.

Oprac. Mad, sport.pl

Przeczytaj także
[Sport] [Piłka nożna] Legia Warszawa odpada z Ligi Europejskiej

Po porażce na wyjdździe z Ajaxem Amsterdam 0-1 (0-0) Legia na 1/16 finału LE kończy swoją "przygodę" w europejskich pucharach w tym sezonie.

[Sport] [Piłka nożna] Mundial z udziałem 48 reprezentacji

Podczas posiedzenia światowej federacji piłkarskiej (FIFA) w Zurychu rada tej organizacji przegłosowała wprowadzenie od 2026 roku Mistrzostw Świata z udziałem 48 drużyn (obecnie biorą udział 32).

[Sport] Legia Warszawa - Sporting Lizbona 1-0 (1-0). Awans Legii do 1/16 finału Ligi Europejskiej

Legia Warszawa dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w ostatniej kolejce fazy grupowej futbolowej Ligi Mistrzów zajęła trzecie miejsce w grupie premiowane awansem do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansowały z tej grupy Real Madryt i Borussia Dortmund. Sporting Lizbona niespodziewanie odpadł.

Dobra zabawa w Lidze Mistrzów

Bez względu na to, czy Legia wejdzie do Ligi Europejskiej, czy nie, cieszę się, że awansowała do LM. Dzięki temu jest to, po co istnieją trybuny i po co mecze transmitowane są w TV - frajda z oglądania - pisze Stefan Sękowski.

I bardzo dobrze, Boniek się sprawdził, wyprowadził polską piłkę z dołka i poprawił wizerunek PZPN. Wojciechowski był bardzo niepewny, to bajkopisarz.

Boniek - gorszyciel polskiej młodzieży, promujący m.in. chodzenie w krótkich spodenkach.

- Niedawno obchodził pan sześćdziesiąte urodziny. Jak się pan czuje z szóstką z przodu?
- Kiedy miałem dwadzieścia czy trzydzieści lat, bywało lepiej. Podstawowa różnica: dziś trudniej wiąże mi się sznurowadła. Czuję się na piętnaście lat mniej, niż mam, ale pewnych rzeczy nie wypada już robić.
- Jakich?
- (...) Wiek do czegoś zobowiązuje – do odpowiedniego zachowania czy ubioru.
- W krótkich spodenkach już nie przejdzie się pan po mieście?
- Ani teraz, ani nigdy! To styl zarezerwowany dla turystów. To nienormalne, że mężczyzna chodzi po mieście w krótkich gaciach. Dorosły gość z owłosionymi nogami, do tego skarpety i sandały? Wymiotować się chce!
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016/zbigniew-boniek-to-nienormalne-ze-mezczyzna-chodzi-po-miescie-w-krotkich-gaciach/dwdbqh

Ostatnio minister Bańka postraszył lokalnych baronów piłkarskich w związku z kontaktami z dawnymi służbami.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.