LOT kupuje akcje estońskiej linii Regional Jet

05.11.2016

Do końca listopada LOT przejmie 49 proc. udziałów w spółce-córce linii Nordica - Regional Jet.

Na samolotach estońskiego przewoźnika pojawi się logo polskich linii lotniczych, LOT. Więcej na temat transakcji czytaj tutaj.

Oprac. Mad, rp.pl

Przeczytaj także
Polska–Francja. Kto kogo wyzyskuje

Francuzi w sprawach gospodarczych to wyjątkowi hipokryci. Krytykują polskie koszty pracy, zarabiając na nich. Unikają prywatyzacji własnych przedsiębiorstw, za to ochoczo prywatyzują zagraniczne. Nie dopuszczają do ekspansji hipermarketów nad Sekwaną, ale gremialnie otwierają je gdzie indziej.

Weimarski trójkąt ognia

Po wyborach we Francji Polska staje przed nowymi wyzwaniami. Zarówno Paryż, jak i Warszawa będą bowiem starały się wpłynąć na decyzje, jakie podejmuje najpotężniejszy kraj UE - Niemcy - i ciągnęły Berlin w przeciwnych kierunkach - pisze politolog, dr Michał Kuź.

Wojciech Stanisławski: Fochy i fonty

Kazachstan Nursułtana Nazarbajewa odchodzi od cyrylicy, w Serbii i Czarnogórze wybór alfabetu to kwestia tożsamościowa. A jak sprawy mają się w podzielonej plemiennie Polsce?

Irlandia Północna a sprawa polska

Donald Tusk twórczo przenosi na grunt europejski swoje piarowe sztuczki z Polski. I co mu kto zrobi?

Zastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

Napisał/a: Emil SkupskiZastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

trzeba sprawdzić wyniki finansowe.

Bankrut inwestuje w bankruta.

Może ja spróbuję:
Tam jest napisane: "Przejęcie udziałów w estońskiej linii, zdaniem szefa LOT-u, to pierwszy krok do konsolidacji w Europie Środkowo Wschodniej, szczególnie w jej północnej części."
http://www.rp.pl/Lotnictwo/311049927-LOT-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-estonska-linia-Nordica.html#ap-2

Sierpień 2016
"Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Air China jest zainteresowany zakupem 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika."
http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1650695,Chinczycy-kupia-49-proc-udzialow-w-PLL-LOT-Ekonomisci-dobra-wiadomosc

"Według Beaty Szydło udział w szczycie 16 państw z partnerem chińskim wpisuje się w strategię rozmów Polski z Chinami. Premier przypomniała o wizycie w tym roku prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. - Planowana jest również w przyszłym roku moja wizyta w Chinach - dodała."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1688888,Beata-Szydlo-w-Rydze-na-szczycie-ChinyEuropa-SrodkowoWschodnia

Wygląda to na transakcję, która ma zintegrować rynkiem przed wejściem dużego inwestora. Z punktu widzenia Air China - bo to prawdopodobnie na ich życzenie doszło do tej transakcji - jest to bardzo sensowne rozwiązanie. A jeśli Lot ma być takim integratorem - to jest też bardzo dobra wiadomość dla Lotu.

Errata:
Jest: zintegrować rynkiem
Powinno być: zintegrować rynek

jak w Europie konsolidacja, to wbrew interesom narodowym, jak dla Chinczyków - forPoczta i dobrze dla LOTu

W ogole najlepiej jak nas wykupią Chiny. Będzie jak w Afryce. Kitaj to wielki wolny kraj i kultura bliska naszej. Jest super. Ja im mogę nawet sprzedać nasz rząd i Prezesa.

Miej litość.
Wiesz co to jest 49%?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.