LOT kupuje akcje estońskiej linii Regional Jet

05.11.2016

Do końca listopada LOT przejmie 49 proc. udziałów w spółce-córce linii Nordica - Regional Jet.

Na samolotach estońskiego przewoźnika pojawi się logo polskich linii lotniczych, LOT. Więcej na temat transakcji czytaj tutaj.

Oprac. Mad, rp.pl

Przeczytaj także
Wojska USA w Polsce. Czy dyslokacja z dala od wschodnich rubieży ma sens? [Analiza]

Większość amerykańskiego potencjału trafi do zachodniej Polski. Powyższe budzi zdziwienie wielu komentatorów. Nie brak też mało fachowych, ale za to politycznie jednoznacznych komentarzy. Jeśli na sprawę dyslokacji sił spojrzeć z wojskowego, a nie emocjonalnego punktu widzenia, podjęte decyzje stają się logiczne - pisze Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych.

Jakóbik: Macierewicz wypisuje Polskę z Nowego Jedwabnego Szlaku. W tle gra służb

Minister obrony narodowej znany z krytycznych wypowiedzi na temat Chin doprowadził do zablokowania inwestycji chińskiej w Łodzi. Sprawa ma zagmatwane tło.

Jakóbik: W 2017 roku Korytarz Norweski może zbliżyć Polskę i Ukrainę [ANALIZA]

W przyszłym roku LNG może nie spełnić nadziei pokładanych w nim przez zwolenników uniezależnienia Europy od gazu z Rosji. Może tak jednak być w przypadku Korytarza Norweskiego, którego los rozstrzygnie się w 2017 roku. Projekt zbliży Polskę i Ukrainę.

Papieże i powstania. Dlaczego Stolica Apostolska potępiała walkę o wolność?

W XIX wieku stanowisko papiestwa wobec powstań było jednoznacznie negatywne. Nie dotyczyło to tylko powstań, które nacechowane były antyklerykalnymi hasłami, albo powstań przesiąkniętych antykatolicką ideologią (np. socjalistyczną), ale dotyczyło również tych, które były wznoszone na katolickich hasłach i które w Kościele nie widziały wroga, lecz poszukiwały w nim sojusznika - ...

Zastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

Napisał/a: Emil SkupskiZastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

trzeba sprawdzić wyniki finansowe.

Bankrut inwestuje w bankruta.

Może ja spróbuję:
Tam jest napisane: "Przejęcie udziałów w estońskiej linii, zdaniem szefa LOT-u, to pierwszy krok do konsolidacji w Europie Środkowo Wschodniej, szczególnie w jej północnej części."
http://www.rp.pl/Lotnictwo/311049927-LOT-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-estonska-linia-Nordica.html#ap-2

Sierpień 2016
"Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Air China jest zainteresowany zakupem 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika."
http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1650695,Chinczycy-kupia-49-proc-udzialow-w-PLL-LOT-Ekonomisci-dobra-wiadomosc

"Według Beaty Szydło udział w szczycie 16 państw z partnerem chińskim wpisuje się w strategię rozmów Polski z Chinami. Premier przypomniała o wizycie w tym roku prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. - Planowana jest również w przyszłym roku moja wizyta w Chinach - dodała."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1688888,Beata-Szydlo-w-Rydze-na-szczycie-ChinyEuropa-SrodkowoWschodnia

Wygląda to na transakcję, która ma zintegrować rynkiem przed wejściem dużego inwestora. Z punktu widzenia Air China - bo to prawdopodobnie na ich życzenie doszło do tej transakcji - jest to bardzo sensowne rozwiązanie. A jeśli Lot ma być takim integratorem - to jest też bardzo dobra wiadomość dla Lotu.

Errata:
Jest: zintegrować rynkiem
Powinno być: zintegrować rynek

jak w Europie konsolidacja, to wbrew interesom narodowym, jak dla Chinczyków - forPoczta i dobrze dla LOTu

W ogole najlepiej jak nas wykupią Chiny. Będzie jak w Afryce. Kitaj to wielki wolny kraj i kultura bliska naszej. Jest super. Ja im mogę nawet sprzedać nasz rząd i Prezesa.

Miej litość.
Wiesz co to jest 49%?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.