LOT kupuje akcje estońskiej linii Regional Jet

05.11.2016

Do końca listopada LOT przejmie 49 proc. udziałów w spółce-córce linii Nordica - Regional Jet.

Na samolotach estońskiego przewoźnika pojawi się logo polskich linii lotniczych, LOT. Więcej na temat transakcji czytaj tutaj.

Oprac. Mad, rp.pl

Przeczytaj także
"Wybory we Francji będą miały negatywne konsekwencje dla Polski". Rozmowa z prof. Markiem A. Cichockim

- Uważam że Unia Europejska bez Francji nie jest możliwa. Ale opuszczenie jej przez Francję, w przypadku, gdy prezydentem Republiki zostanie Le Pen, wcale nie jest przesądzone - mówi politolog i historyk idei prof. Marek A. Cichocki w wywiadzie specjalnie dla najnowszej "Teologii Politycznej Co Tydzień"pt. "Francuski wybór".

Barbara Szewczyk: Czy emancypacja kobiet jest już zakończona?

Nagroda Nobla i osiągnięcie orgazmu mają wiele wspólnego. Filmy "Maria Skłodowska-Curie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" prowokują pytanie o to, czy emancypacja kobiet jest już zakończona

Kresy Lecha Kaczyńskiego

Minęła siódma rocznica tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego - męża stanu, w czasie prezydentury którego Polska, nie rezygnując ze swoich partykularnych interesów, wypracowała najlepsze w najnowszej historii stosunki z Litwą i Ukrainą, jednocześnie zaś dokonała wiele dla zadośćuczynienia Polakom mieszkającym na Kresach, w tym - tych najdalszych - pisze Dominik Szczęsny ...

Jakóbik: Łukaszenka sprzedaje resztki suwerenności za tańszy gaz z Rosji

Prezydent Białorusi oddaje resztki suwerenności w sektorze gazowym za niższe ceny gazu. To negatywny przykład polityki energetycznej wobec Rosji.

Zastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

Napisał/a: Emil SkupskiZastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

trzeba sprawdzić wyniki finansowe.

Bankrut inwestuje w bankruta.

Może ja spróbuję:
Tam jest napisane: "Przejęcie udziałów w estońskiej linii, zdaniem szefa LOT-u, to pierwszy krok do konsolidacji w Europie Środkowo Wschodniej, szczególnie w jej północnej części."
http://www.rp.pl/Lotnictwo/311049927-LOT-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-estonska-linia-Nordica.html#ap-2

Sierpień 2016
"Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Air China jest zainteresowany zakupem 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika."
http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1650695,Chinczycy-kupia-49-proc-udzialow-w-PLL-LOT-Ekonomisci-dobra-wiadomosc

"Według Beaty Szydło udział w szczycie 16 państw z partnerem chińskim wpisuje się w strategię rozmów Polski z Chinami. Premier przypomniała o wizycie w tym roku prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. - Planowana jest również w przyszłym roku moja wizyta w Chinach - dodała."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1688888,Beata-Szydlo-w-Rydze-na-szczycie-ChinyEuropa-SrodkowoWschodnia

Wygląda to na transakcję, która ma zintegrować rynkiem przed wejściem dużego inwestora. Z punktu widzenia Air China - bo to prawdopodobnie na ich życzenie doszło do tej transakcji - jest to bardzo sensowne rozwiązanie. A jeśli Lot ma być takim integratorem - to jest też bardzo dobra wiadomość dla Lotu.

Errata:
Jest: zintegrować rynkiem
Powinno być: zintegrować rynek

jak w Europie konsolidacja, to wbrew interesom narodowym, jak dla Chinczyków - forPoczta i dobrze dla LOTu

W ogole najlepiej jak nas wykupią Chiny. Będzie jak w Afryce. Kitaj to wielki wolny kraj i kultura bliska naszej. Jest super. Ja im mogę nawet sprzedać nasz rząd i Prezesa.

Miej litość.
Wiesz co to jest 49%?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.