LOT kupuje akcje estońskiej linii Regional Jet

05.11.2016

Do końca listopada LOT przejmie 49 proc. udziałów w spółce-córce linii Nordica - Regional Jet.

Na samolotach estońskiego przewoźnika pojawi się logo polskich linii lotniczych, LOT. Więcej na temat transakcji czytaj tutaj.

Oprac. Mad, rp.pl

Przeczytaj także
Co tak naprawdę łączy kraje Grupy Wyszehradzkiej

Nasze społeczeństwa, wychodząc z przeszłości na poły kolonialnej, są spragnione sprawnych i silnych państw. Dlatego też sceptycznie przyjmują rady elit krajów, które zdążyły już skorzystać z dobroci silnego państwa, a dziś pouczają słabszych sąsiadów w kwestii otwartości, europejskości, multikulturalizmu - pisze politolog dr Michał Kuź.

Problem z "polskimi obozami"

Wiele mówi się w Polsce o błędnym i krzywdzącym terminie "polskie obozy koncentracyjne". Tymczasem nie do końca zastanawiamy się, dlaczego taki skrót myślowy w ogóle jest możliwy.

Jakóbik: Służby ostrzegają. Nord Stream 2 to narzędzie wojny informacyjnej [Analiza]

Skoro los kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2 zależy od polityków, być może powinni oni skorzystać z ostrzeżeń służb specjalnych i zablokować ten projekt. Ostrzegają przed nim służby szwedzkie i estońskie. Przed wojną informacyjną prowadzoną przez Rosję przestrzega także kontrwywiad Czech. Nord Stream 2 jest jej kolejnym narzędziem - pisze Wojciech ...

Jak wyglądałaby wojna z Rosją. Rozmowa z Phillipem A. Petersenem

- Rosjanie wiedzą, że bez Polski NATO nie obroni ani państw bałtyckich, ani nawet siebie. Dlatego skupiają się na niej - mówi w rozmowie z "Nową Konfederacją" Phillip A. Petersen, amerykański strateg, wiceszef Fundacji Potomac.

Zastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

Napisał/a: Emil SkupskiZastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

trzeba sprawdzić wyniki finansowe.

Bankrut inwestuje w bankruta.

Może ja spróbuję:
Tam jest napisane: "Przejęcie udziałów w estońskiej linii, zdaniem szefa LOT-u, to pierwszy krok do konsolidacji w Europie Środkowo Wschodniej, szczególnie w jej północnej części."
http://www.rp.pl/Lotnictwo/311049927-LOT-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-estonska-linia-Nordica.html#ap-2

Sierpień 2016
"Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Air China jest zainteresowany zakupem 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika."
http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1650695,Chinczycy-kupia-49-proc-udzialow-w-PLL-LOT-Ekonomisci-dobra-wiadomosc

"Według Beaty Szydło udział w szczycie 16 państw z partnerem chińskim wpisuje się w strategię rozmów Polski z Chinami. Premier przypomniała o wizycie w tym roku prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. - Planowana jest również w przyszłym roku moja wizyta w Chinach - dodała."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1688888,Beata-Szydlo-w-Rydze-na-szczycie-ChinyEuropa-SrodkowoWschodnia

Wygląda to na transakcję, która ma zintegrować rynkiem przed wejściem dużego inwestora. Z punktu widzenia Air China - bo to prawdopodobnie na ich życzenie doszło do tej transakcji - jest to bardzo sensowne rozwiązanie. A jeśli Lot ma być takim integratorem - to jest też bardzo dobra wiadomość dla Lotu.

Errata:
Jest: zintegrować rynkiem
Powinno być: zintegrować rynek

jak w Europie konsolidacja, to wbrew interesom narodowym, jak dla Chinczyków - forPoczta i dobrze dla LOTu

W ogole najlepiej jak nas wykupią Chiny. Będzie jak w Afryce. Kitaj to wielki wolny kraj i kultura bliska naszej. Jest super. Ja im mogę nawet sprzedać nasz rząd i Prezesa.

Miej litość.
Wiesz co to jest 49%?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.