LOT kupuje akcje estońskiej linii Regional Jet

05.11.2016

Do końca listopada LOT przejmie 49 proc. udziałów w spółce-córce linii Nordica - Regional Jet.

Na samolotach estońskiego przewoźnika pojawi się logo polskich linii lotniczych, LOT. Więcej na temat transakcji czytaj tutaj.

Oprac. Mad, rp.pl

Przeczytaj także
Jakóbik: Orlen zostaje w Możejkach. Wraca geopolityka Lecha Kaczyńskiego

Nie lubię słowa "geopolityka". Ale w kontekście tego, co osiągnął PKN Orlen na Litwie można chyba go użyć. Polska i Litwa dokonują geopolitycznego, nowego otwarcia. Polacy zostają w Możejkach. W tle jest dziedzictwo polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego - pisze Wojciech Jakóbik.

Jakóbik: Awaria Gazociągu Jamalskiego? Zachowajmy spokój (AKTUALIZACJA)

Rosja reaguje siłą spokoju na niezręczny dla niej incydent na Gazociągu Jamalskim. Równie spokojnie odpowiada na niego strona polska. Ma prawo domagać się wyjaśnień, a może i rekompensat, ale nie może sobie pozwolić na pochopne stwierdzenia podważające jej wiarygodność. Polska, podobnie jak Rosja, musi zachować spokój. Nie ułatwiają tego tezy ...

Wojciech Mucha: Głos Europy czy chór Kremla?

Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród "zwykłych Europejczyków". Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

USA wypowiadają paryskie porozumienie klimatyczne. Co to oznacza dla Polski?

Podczas szczytu Unia Europejska-Chiny zaplanowanego na 2 czerwca strony mają zaprezentować wspólne stanowisko w sprawie decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o woli opuszczenia przez jego kraj porozumienia klimatycznego. Czy Polska ugra tam coś dla energetyki? - zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Zastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

Napisał/a: Emil SkupskiZastanawiam się tylko, czy to polskie przedsiębiorstwa stały się tak silne (LOT jeszcze niedawno chylił się ku upadkowi, chyba), czy to "dobra zmiana" takie ma plany i wszystko w końcu runie.

trzeba sprawdzić wyniki finansowe.

Bankrut inwestuje w bankruta.

Może ja spróbuję:
Tam jest napisane: "Przejęcie udziałów w estońskiej linii, zdaniem szefa LOT-u, to pierwszy krok do konsolidacji w Europie Środkowo Wschodniej, szczególnie w jej północnej części."
http://www.rp.pl/Lotnictwo/311049927-LOT-podpisal-umowe-o-wspolpracy-z-estonska-linia-Nordica.html#ap-2

Sierpień 2016
"Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Air China jest zainteresowany zakupem 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika."
http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1650695,Chinczycy-kupia-49-proc-udzialow-w-PLL-LOT-Ekonomisci-dobra-wiadomosc

"Według Beaty Szydło udział w szczycie 16 państw z partnerem chińskim wpisuje się w strategię rozmów Polski z Chinami. Premier przypomniała o wizycie w tym roku prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. - Planowana jest również w przyszłym roku moja wizyta w Chinach - dodała."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1688888,Beata-Szydlo-w-Rydze-na-szczycie-ChinyEuropa-SrodkowoWschodnia

Wygląda to na transakcję, która ma zintegrować rynkiem przed wejściem dużego inwestora. Z punktu widzenia Air China - bo to prawdopodobnie na ich życzenie doszło do tej transakcji - jest to bardzo sensowne rozwiązanie. A jeśli Lot ma być takim integratorem - to jest też bardzo dobra wiadomość dla Lotu.

Errata:
Jest: zintegrować rynkiem
Powinno być: zintegrować rynek

jak w Europie konsolidacja, to wbrew interesom narodowym, jak dla Chinczyków - forPoczta i dobrze dla LOTu

W ogole najlepiej jak nas wykupią Chiny. Będzie jak w Afryce. Kitaj to wielki wolny kraj i kultura bliska naszej. Jest super. Ja im mogę nawet sprzedać nasz rząd i Prezesa.

Miej litość.
Wiesz co to jest 49%?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.