Saakaszwili rezygnuje ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego

07.11.2016

Informując o rezygnacji były prezydent Gruzji, a obecnie obywatel Ukrainy, powiedział że to protest przeciwko korupcji w Odessie, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wspiera go w walce z korupcją.

Micheil Saakaszwili dodał, że o decyzji przesądziły składane przez urzędników państwowych elektroniczne deklaracje majątkowe, w których wykazywali wielkie dochody, a jednocześnie prosili o pomoc materialną.

- Zdecydowałem się zrezygnować i rozpocząć nowy etap walki. Nie poddam się, ani nie zmęczę. Lepiej niech nie liczą, że się mnie pozbędą - powiedział Saakaszwili na spotkaniu z dziennikarzami. Stwierdził również, że idea ukraińskiej rewolucji została zdradzona.

Oprac. Mad, radioem.pl, money.pl, kresy24.pl

Przeczytaj także
Zmasowany atak hakerski na Ukrainę (AKTUALIZACJA)

Banki, poczta i spółka energetyczna Kyivenergo są wśród poszkodowanych we wtorkowym ataku hakerów na ukraińskie instytucje - podaje portal informacyjny Unian. Wicepremier Pawło Rozenko przekazał, że nie działają także strony rządowe. Także rosyjska spółka Rosnieft podała, że jej serwery stały się celem ataku.

Problem dla rosyjskiej V kolumny w Polsce

Ukraiński Naftogaz poinformował 31 maja o zwycięstwie z Gazpromem przed trybunałem arbitrażowym. To koniec trzyletniej batalii sądowej z wzajemnymi roszczeniami sięgającymi 80 mld dolarów - pisze Wojciech Jakóbik.

Film fabularny o wojnie na Ukrainie pokazany na festiwalu w Cannes. Polska koproducentem

"Szron" w reżyserii litewskiego reżysera Sharunasa Bartasa - koprodukcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej została pokazana na 70. festiwalu w Cannes w prestiżowej sekcji Quinzaine des Realisateurs. Film podbił serca uczestników festiwalu. 23 maja widzowie oklaskiwali premierową emisję na stojąco.

Jarosław Kaczyński: mój Brat był przyjacielem Ukrainy

Poniżej publikujemy pełną wersję listu, który prezes PiS wystosował z okazji odsłonięcia 20 maja tablicy pamiątkowej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu (za: Kresy24.pl).

Chciałby bez korupcji? Na Ukrainie? Gdzie każdy patrol drogowy bierze? Głupi czy co?

Dobrze, teraz może zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

Napisał/a: Filioquist

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

:DDDDDD

Mówi się, że miał sukces, bo ktoś cło w porcie zapłacił, co porównuje się ze sprzedaniem licencji WinRAR;]

A może dostał nowe zadanie od przełożonych w CIA ?

Wiadomo bylo ze bedzie trudno.

Niestety, Ukraina jest tak zdegenerowanym krajem, że jakakolwiek walka z patologiami jest niemalże walką z wiatrakami. A jednak Ukraińcy powinni ją prowadzić, bo nie mają po prostu innego wyjścia. Czego z całego serca im życzę.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.