Saakaszwili rezygnuje ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego

07.11.2016

Informując o rezygnacji były prezydent Gruzji, a obecnie obywatel Ukrainy, powiedział że to protest przeciwko korupcji w Odessie, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wspiera go w walce z korupcją.

Micheil Saakaszwili dodał, że o decyzji przesądziły składane przez urzędników państwowych elektroniczne deklaracje majątkowe, w których wykazywali wielkie dochody, a jednocześnie prosili o pomoc materialną.

- Zdecydowałem się zrezygnować i rozpocząć nowy etap walki. Nie poddam się, ani nie zmęczę. Lepiej niech nie liczą, że się mnie pozbędą - powiedział Saakaszwili na spotkaniu z dziennikarzami. Stwierdził również, że idea ukraińskiej rewolucji została zdradzona.

Oprac. Mad, radioem.pl, money.pl, kresy24.pl

Przeczytaj także
Dominik Szczęsny-Kostanecki: Wszyscy krok wstecz!

Sprawa rozbiórki pomnika w Hruszowicach zatacza coraz szersze kręgi. Jest też nieadekwatna, moim zdaniem, reakcja strony ukraińskiej. My zadajmy jednak pytanie z gatunku racjonalnych: czy stać nas na pogrzebanie polsko-ukraińskiego braterstwa? - pisze redaktor naczelny portalu Kresy24.pl

PGNiG kupi LNG z USA. Sprzeda go na Ukrainę?

PGNiG sprowadzi gaz skroplony z USA. Podpisała też kolejną umowę na dostawy gazu na Ukrainę. Powstaje łańcuch dostaw, który ma potencjał zmienić układ sił na rynku gazu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kiedy pojawia się ich coraz więcej, można mieć pewność zmiany - pisze Wojciech Jakóbik.

Jakóbik: Trump zaskakuje geopolityków (i nie tylko)

Prezydent USA Donald Trump pochwalił Chiny za powstrzymanie się od głosu w głosowaniu na temat rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej atak chemiczny Syrii na własnych obywateli. Rezolucję zawetowała Rosja - pisze Wojciech Jakóbik.

Kresy Lecha Kaczyńskiego

Minęła siódma rocznica tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego - męża stanu, w czasie prezydentury którego Polska, nie rezygnując ze swoich partykularnych interesów, wypracowała najlepsze w najnowszej historii stosunki z Litwą i Ukrainą, jednocześnie zaś dokonała wiele dla zadośćuczynienia Polakom mieszkającym na Kresach, w tym - tych najdalszych - pisze Dominik Szczęsny ...

Chciałby bez korupcji? Na Ukrainie? Gdzie każdy patrol drogowy bierze? Głupi czy co?

Dobrze, teraz może zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

Napisał/a: Filioquist

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

:DDDDDD

Mówi się, że miał sukces, bo ktoś cło w porcie zapłacił, co porównuje się ze sprzedaniem licencji WinRAR;]

A może dostał nowe zadanie od przełożonych w CIA ?

Wiadomo bylo ze bedzie trudno.

Niestety, Ukraina jest tak zdegenerowanym krajem, że jakakolwiek walka z patologiami jest niemalże walką z wiatrakami. A jednak Ukraińcy powinni ją prowadzić, bo nie mają po prostu innego wyjścia. Czego z całego serca im życzę.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.