Saakaszwili rezygnuje ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego

07.11.2016

Informując o rezygnacji były prezydent Gruzji, a obecnie obywatel Ukrainy, powiedział że to protest przeciwko korupcji w Odessie, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wspiera go w walce z korupcją.

Micheil Saakaszwili dodał, że o decyzji przesądziły składane przez urzędników państwowych elektroniczne deklaracje majątkowe, w których wykazywali wielkie dochody, a jednocześnie prosili o pomoc materialną.

- Zdecydowałem się zrezygnować i rozpocząć nowy etap walki. Nie poddam się, ani nie zmęczę. Lepiej niech nie liczą, że się mnie pozbędą - powiedział Saakaszwili na spotkaniu z dziennikarzami. Stwierdził również, że idea ukraińskiej rewolucji została zdradzona.

Oprac. Mad, radioem.pl, money.pl, kresy24.pl

Przeczytaj także
Gazprom rzuca kłody pod nogi Polsce i Ukrainie

Temat współpracy gazowej Polski i Ukrainy po raz kolejny budzi obawy w Rosji. Rosyjski Gazprom chce utrudnić wolny handel gazem przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Tymczasem do końca dekady powstanie nowa, całkowicie niezależna od rosyjskiego monopolisty. Jego działania każą zastanowić się nad ich legalnością - pisze Wojciech Jakóbik.

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

Odtajnione notatki o działaniach KGB w Polsce i na Ukrainie

W Kolegium Europejskim w Natolinie, dyrektor Archiwum SBU Andrij Kohut zaprezentował nieznane dokumenty dotyczące działań KGB w Polsce i w Ukrainie, które mogą mieć znaczenie w badaniach nad końcem komunizmu i transformacją w Europie Środkowo-Wschodniej.

Donbas: "Giwi" zabity

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu "Somali" Michaił Tołstych" (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, "ciało zostało zidentyfikowane".

Chciałby bez korupcji? Na Ukrainie? Gdzie każdy patrol drogowy bierze? Głupi czy co?

Dobrze, teraz może zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

Napisał/a: Filioquist

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

:DDDDDD

Mówi się, że miał sukces, bo ktoś cło w porcie zapłacił, co porównuje się ze sprzedaniem licencji WinRAR;]

A może dostał nowe zadanie od przełożonych w CIA ?

Wiadomo bylo ze bedzie trudno.

Niestety, Ukraina jest tak zdegenerowanym krajem, że jakakolwiek walka z patologiami jest niemalże walką z wiatrakami. A jednak Ukraińcy powinni ją prowadzić, bo nie mają po prostu innego wyjścia. Czego z całego serca im życzę.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.