Saakaszwili rezygnuje ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego

07.11.2016

Informując o rezygnacji były prezydent Gruzji, a obecnie obywatel Ukrainy, powiedział że to protest przeciwko korupcji w Odessie, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wspiera go w walce z korupcją.

Micheil Saakaszwili dodał, że o decyzji przesądziły składane przez urzędników państwowych elektroniczne deklaracje majątkowe, w których wykazywali wielkie dochody, a jednocześnie prosili o pomoc materialną.

- Zdecydowałem się zrezygnować i rozpocząć nowy etap walki. Nie poddam się, ani nie zmęczę. Lepiej niech nie liczą, że się mnie pozbędą - powiedział Saakaszwili na spotkaniu z dziennikarzami. Stwierdził również, że idea ukraińskiej rewolucji została zdradzona.

Oprac. Mad, radioem.pl, money.pl, kresy24.pl

Przeczytaj także
Polska i Ukraina chcą cofnięcia ugody Brukseli z Gazpromem

Polska i Ukraina zostały dotknięte decyzją KE ws. gazociągu OPAL, która umożliwia Gazpromowi zwiększenie przesyłu gazu z Europy, z pominięciem Ukrainy - głosi wspólne oświadczenie prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki przyjęte w piątek w Warszawie.

"Sienkiewicz miał większy wpływ na uświadomienie narodowe chłopów niż Mickiewicz i Słowacki." Rozmowa z Michałem Łuczewskim

- Sienkiewicz był atakowany przez ludzi progresywnych, jak choćby przez Stanisława Brzozowskiego. Za to, że przedstawiał model polskości, który wydawał się niektórym zbyt prosty i nieprzekonujący. Można by jednak zapytać - "a kogo to obchodzi?". Sienkiewiczowski wzorzec okazał się dużo istotniejszy dla polskiej wspólnoty niż ten, który proponował wspomniany już ...

Grzegorz Motyka: Rzeź wołyńska - skąd to okrucieństwo?

Tysiące ofiar zarąbanych siekierami, żywcem przepiłowanych czy przybitych do chat. Bestialstwo zbrodni dokonanych przez Ukraińców na Polakach w latach 1943-1944 jest obezwładniające. Dlaczego ludobójstwo wołyńskie było tak okrutne?

„Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Boże na Niebie, zapomnij o mnie!”

W każdej chwili, a szczególnie dziś, można pomodlić się do wszystkich świętych pochodzących z Kresów. O to, by dobro zwyciężyło, bo przecież na Kresach zawsze mieszkali i mieszkają w większości dobrzy ludzie.

Chciałby bez korupcji? Na Ukrainie? Gdzie każdy patrol drogowy bierze? Głupi czy co?

Dobrze, teraz może zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

Napisał/a: Filioquist

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

:DDDDDD

Mówi się, że miał sukces, bo ktoś cło w porcie zapłacił, co porównuje się ze sprzedaniem licencji WinRAR;]

A może dostał nowe zadanie od przełożonych w CIA ?

Wiadomo bylo ze bedzie trudno.

Niestety, Ukraina jest tak zdegenerowanym krajem, że jakakolwiek walka z patologiami jest niemalże walką z wiatrakami. A jednak Ukraińcy powinni ją prowadzić, bo nie mają po prostu innego wyjścia. Czego z całego serca im życzę.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.