Saakaszwili rezygnuje ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego

07.11.2016

Informując o rezygnacji były prezydent Gruzji, a obecnie obywatel Ukrainy, powiedział że to protest przeciwko korupcji w Odessie, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wspiera go w walce z korupcją.

Micheil Saakaszwili dodał, że o decyzji przesądziły składane przez urzędników państwowych elektroniczne deklaracje majątkowe, w których wykazywali wielkie dochody, a jednocześnie prosili o pomoc materialną.

- Zdecydowałem się zrezygnować i rozpocząć nowy etap walki. Nie poddam się, ani nie zmęczę. Lepiej niech nie liczą, że się mnie pozbędą - powiedział Saakaszwili na spotkaniu z dziennikarzami. Stwierdził również, że idea ukraińskiej rewolucji została zdradzona.

Oprac. Mad, radioem.pl, money.pl, kresy24.pl

Przeczytaj także
Donbas: "Giwi" zabity

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu "Somali" Michaił Tołstych" (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, "ciało zostało zidentyfikowane".

Waszyngton przerywa ciszę w Donbasie

Stało się. USA odpowiedziały na nagły wzrost rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Władimir Putin otrzymał tym samym sygnał od nowej administracji w Waszyngtonie, że ta nie zamierza tolerować bandyckiej polityki Kremla wobec okupowanego Donbasu - pisze Wojciech Mucha.

Czy Rosja zajmie Białoruś? "To proste i eleganckie"

"Gdy wszyscy spokojnie oczekiwali jakiejś podłości ze strony Kremla w którymś z krajów bałtyckich, czy Odessie, Putin znalazł proste i eleganckie wyjście - zajęcie Białorusi" - pisze ekspert wojskowy Aleksiej Arestowicz na swoim profilu na Facebooku.

Ministerstwo publicystyki

Fakt, iż tak kuriozalnie nieprofesjonalne dokumenty stanowiły podstawę polskiej polityki zagranicznej jest miarą i naszej ówczesnej dyplomacji, i jej szefa - pisze Witold Jurasz.

Chciałby bez korupcji? Na Ukrainie? Gdzie każdy patrol drogowy bierze? Głupi czy co?

Dobrze, teraz może zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

Napisał/a: Filioquist

Nowaku przelał czarę goryczy? ;-)

:DDDDDD

Mówi się, że miał sukces, bo ktoś cło w porcie zapłacił, co porównuje się ze sprzedaniem licencji WinRAR;]

A może dostał nowe zadanie od przełożonych w CIA ?

Wiadomo bylo ze bedzie trudno.

Niestety, Ukraina jest tak zdegenerowanym krajem, że jakakolwiek walka z patologiami jest niemalże walką z wiatrakami. A jednak Ukraińcy powinni ją prowadzić, bo nie mają po prostu innego wyjścia. Czego z całego serca im życzę.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.