Rosja: Zatrzymali ministra gospodarki

16.11.2016

Rosyjskiego ministra ds. rozwoju gospodarczego Aleksieja Uljukajewa, który nadzorował prywatyzację spółki naftowej Basznieft, zatrzymano w nocy, tuż po przesłuchaniu – poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. W rozmowie z agencją TASS rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że chodzi o „poważne oskarżenia”.

Uljukajew został zatrzymany w efekcie „eksperymentu śledczego w trakcie przyjmowania 2 mln dolarów kontrolowanej łapówki” – twierdzi źródło w służbach, cytowane przez agencję RIA Novosti.  Nie jest jasne, kto przekazał ministrowi łapówkę, która miała być wręczana pod nadzorem służb.

Operacja służb trwała ponad rok, a od lata tego roku FSB podsłuchiwała telefon Ulukajewa – poinformował Komitet Śledczy.

Uznano, że minister, który nadzorował prywatyzację Baszniefti, przyjął 14 listopada 2 mln dolarów łapówki w zamian za „wystawienie pozytywnej oceny” koncernowi naftowemu „Rosnieft”, co pozwoliło na nabycie przez Rosnieft 50 proc. udziałów w prywatyzowanej spółce naftowej Basznieft.

Więcej na ten temat tutaj.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Witold Jurasz: No i znów nas Aleksander Łukaszenka „oszukał”. Tylko, czy aby na pewno?

Z Władimirem Niekłajewem na dwa dni przed Jego aresztowaniem przeprowadziłem wywiad na antenie Polsat News2, a w przeddzień wywiadu piłem wino, przy którym Władimir powiedział mi "i znów będziesz musiał grać rolę cynika bez serca". Rzeczywiście trudno w obecnej sytuacji występować w roli adwokata dialogu. Każdy kto widzi sceny bicia ...

Komisja Europejska ukrywa "kwity" na Nord Stream 2. Kto ją paraliżuje? (ANALIZA)

Rosyjska propaganda, niestety powielana także w zachodnich mediach, powtarza tezę, że los Nord Stream 2 został przypieczętowany dzięki poparciu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana Claude’a Junckera oraz opinii jej prawników, którzy twierdzą, że kontrowersyjny projekt nie musi być podporządkowany prawu unijnemu. To nieprawda. Komisja ukrywa dokumenty na ten temat. BiznesAlert.pl do ...

Gazprom rzuca kłody pod nogi Polsce i Ukrainie

Temat współpracy gazowej Polski i Ukrainy po raz kolejny budzi obawy w Rosji. Rosyjski Gazprom chce utrudnić wolny handel gazem przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Tymczasem do końca dekady powstanie nowa, całkowicie niezależna od rosyjskiego monopolisty. Jego działania każą zastanowić się nad ich legalnością - pisze Wojciech Jakóbik.

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

A ktoś w Rosji trafia za kratki faktycznie za to, o co jest oskarżany?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.