Rosja: Zatrzymali ministra gospodarki

16.11.2016

Rosyjskiego ministra ds. rozwoju gospodarczego Aleksieja Uljukajewa, który nadzorował prywatyzację spółki naftowej Basznieft, zatrzymano w nocy, tuż po przesłuchaniu – poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. W rozmowie z agencją TASS rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że chodzi o „poważne oskarżenia”.

Uljukajew został zatrzymany w efekcie „eksperymentu śledczego w trakcie przyjmowania 2 mln dolarów kontrolowanej łapówki” – twierdzi źródło w służbach, cytowane przez agencję RIA Novosti.  Nie jest jasne, kto przekazał ministrowi łapówkę, która miała być wręczana pod nadzorem służb.

Operacja służb trwała ponad rok, a od lata tego roku FSB podsłuchiwała telefon Ulukajewa – poinformował Komitet Śledczy.

Uznano, że minister, który nadzorował prywatyzację Baszniefti, przyjął 14 listopada 2 mln dolarów łapówki w zamian za „wystawienie pozytywnej oceny” koncernowi naftowemu „Rosnieft”, co pozwoliło na nabycie przez Rosnieft 50 proc. udziałów w prywatyzowanej spółce naftowej Basznieft.

Więcej na ten temat tutaj.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Dymisja doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego (AKTUALIZACJA)

Michael Flynn musiał odejść po ledwie 3 tygodniach pracy w gabinecie nowego prezydenta Donalda Trumpa. Powodem dymisji było zatajenie przed przełożonymi i opinią publiczną kontaktów z przedstawicielami państwa rosyjskiego przed zaprzysiężeniem Trumpa na prezydenta USA, co ujawniły media.

Jakóbik: Służby ostrzegają. Nord Stream 2 to narzędzie wojny informacyjnej [Analiza]

Skoro los kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2 zależy od polityków, być może powinni oni skorzystać z ostrzeżeń służb specjalnych i zablokować ten projekt. Ostrzegają przed nim służby szwedzkie i estońskie. Przed wojną informacyjną prowadzoną przez Rosję przestrzega także kontrwywiad Czech. Nord Stream 2 jest jej kolejnym narzędziem - pisze Wojciech ...

Jak wyglądałaby wojna z Rosją. Rozmowa z Phillipem A. Petersenem

- Rosjanie wiedzą, że bez Polski NATO nie obroni ani państw bałtyckich, ani nawet siebie. Dlatego skupiają się na niej - mówi w rozmowie z "Nową Konfederacją" Phillip A. Petersen, amerykański strateg, wiceszef Fundacji Potomac.

Donbas: "Giwi" zabity

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu "Somali" Michaił Tołstych" (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, "ciało zostało zidentyfikowane".

A ktoś w Rosji trafia za kratki faktycznie za to, o co jest oskarżany?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.