Rosja: Zatrzymali ministra gospodarki

16.11.2016

Rosyjskiego ministra ds. rozwoju gospodarczego Aleksieja Uljukajewa, który nadzorował prywatyzację spółki naftowej Basznieft, zatrzymano w nocy, tuż po przesłuchaniu – poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. W rozmowie z agencją TASS rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że chodzi o „poważne oskarżenia”.

Uljukajew został zatrzymany w efekcie „eksperymentu śledczego w trakcie przyjmowania 2 mln dolarów kontrolowanej łapówki” – twierdzi źródło w służbach, cytowane przez agencję RIA Novosti.  Nie jest jasne, kto przekazał ministrowi łapówkę, która miała być wręczana pod nadzorem służb.

Operacja służb trwała ponad rok, a od lata tego roku FSB podsłuchiwała telefon Ulukajewa – poinformował Komitet Śledczy.

Uznano, że minister, który nadzorował prywatyzację Baszniefti, przyjął 14 listopada 2 mln dolarów łapówki w zamian za „wystawienie pozytywnej oceny” koncernowi naftowemu „Rosnieft”, co pozwoliło na nabycie przez Rosnieft 50 proc. udziałów w prywatyzowanej spółce naftowej Basznieft.

Więcej na ten temat tutaj.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Jakóbik: Trump chce sprzedać LNG z USA. Polska ma wybór

Wystąpienie prezydenta USA podczas wspólnej konferencji z polskim przywódcą przejdzie do historii. Było okazją do spekulacji na temat ceny dostaw amerykańskiego LNG do Polski. Pojawiły się przekłamania i nadużycia.

Jakóbik: Orlen zostaje w Możejkach. Wraca geopolityka Lecha Kaczyńskiego

Nie lubię słowa "geopolityka". Ale w kontekście tego, co osiągnął PKN Orlen na Litwie można chyba go użyć. Polska i Litwa dokonują geopolitycznego, nowego otwarcia. Polacy zostają w Możejkach. W tle jest dziedzictwo polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego - pisze Wojciech Jakóbik.

Jakóbik: Awaria Gazociągu Jamalskiego? Zachowajmy spokój (AKTUALIZACJA)

Rosja reaguje siłą spokoju na niezręczny dla niej incydent na Gazociągu Jamalskim. Równie spokojnie odpowiada na niego strona polska. Ma prawo domagać się wyjaśnień, a może i rekompensat, ale nie może sobie pozwolić na pochopne stwierdzenia podważające jej wiarygodność. Polska, podobnie jak Rosja, musi zachować spokój. Nie ułatwiają tego tezy ...

Wojciech Mucha: Głos Europy czy chór Kremla?

Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród "zwykłych Europejczyków". Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

A ktoś w Rosji trafia za kratki faktycznie za to, o co jest oskarżany?

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.