[Sport] Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8-4 (5-2)

22.11.2016

Aż 12 bramek padło w tym meczu piątej kolejki futbolowej Ligi Mistrzów. Nigdy wcześniej w meczu Ligi Mistrzów nie padło aż tyle bramek.

W drugim meczu grupy F, w której występuje mistrz Polski, Sporting Lizbona przegrał z Realem Madryt 1-2.

Mimo kolejnej porażki, przed ostatnią kolejką fazy grupowej LM, Legia ma wciąż szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie, premiowanego awansem do 1/16 finału Ligi Europejskiej (dwie pierwsze drużyny z grupy awansują do 1/8 finału Ligi Mistrzów).

Aktualna tabela grupy F:


1.  Borussia 12 19-7

2.  Real 11 14-8

3. Sporting 3 5-7

4. Legia 1 8-23

Oprac. Mad

Przeczytaj także
[Sport] [Piłka nożna] Mundial z udziałem 48 reprezentacji

Podczas posiedzenia światowej federacji piłkarskiej (FIFA) w Zurychu rada tej organizacji przegłosowała wprowadzenie od 2026 roku Mistrzostw Świata z udziałem 48 drużyn (obecnie biorą udział 32).

[Sport] Legia Warszawa - Sporting Lizbona 1-0 (1-0). Awans Legii do 1/16 finału Ligi Europejskiej

Legia Warszawa dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w ostatniej kolejce fazy grupowej futbolowej Ligi Mistrzów zajęła trzecie miejsce w grupie premiowane awansem do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansowały z tej grupy Real Madryt i Borussia Dortmund. Sporting Lizbona niespodziewanie odpadł.

Dobra zabawa w Lidze Mistrzów

Bez względu na to, czy Legia wejdzie do Ligi Europejskiej, czy nie, cieszę się, że awansowała do LM. Dzięki temu jest to, po co istnieją trybuny i po co mecze transmitowane są w TV - frajda z oglądania - pisze Stefan Sękowski.

[Sport] Rumunia - Polska 0-3 (0-1)

W kolejnym meczu eliminacji do futbolowego Mundialu 2018 Polacy wygrali w Bukareszcie z Rumunią.

Napisał/a: gienek

To może hokej?

w zasadzie, jest blisko piłki ręcznej :)

Gdyby Prijovic trafił to mogło być 3:3.

Do 1:1 wyglądało to przyzwoicie.
Ale najbardziej mnie ubawiło, że przy wyniku 3:2 statystyki pokazywały 4:3 w strzałach;] Te na bramkę - to chyba wszystkie wpadły.

Wynik podwórkowy. "Chłopaki gramy do ośmiu!"

Co najmniej 2-3 bramek być nie powinno. A i Legia mogła by strzelić jeszcze ze 2-3 (poprzeczka, 2 spalone). Źle nie było - biorąc pod uwagę, że w polskiej drużynie wszyscy jeszcze biegali z literką "L" (że się uczą dopiero) ;)

Napisał/a: gienekDo 1:1 wyglądało to przyzwoicie.

do 3:2 też (ta poprzeczka...)
Napisał/a: gienekAle najbardziej mnie ubawiło, że przy wyniku 3:2 statystyki pokazywały 4:3 w strzałach;] Te na bramkę - to chyba wszystkie wpadły.

BoRusja trafiła 10 razy w bramkę (80% skuteczności)

"Przyzwoicie" - w tym sensie, że coś tam obrona grała. Po tym jak ich rozklepali i wyrównali, to Legia padziała "A ch... tam. Naprzód!";]

@Redakcja napisała:
"w zasadzie, jest blisko piłki ręcznej :)"

W Niemczech jeszcze się gra w 11 osobową piłkę ręczną, rozgrywaną na boiskach do piłki nożnej. U nas ta odmiana szczypiorniaka już została całkowicie zapomniana.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.