Dobra zabawa w Lidze Mistrzów

23.11.2016

Bez względu na to, czy Legia wejdzie do Ligi Europejskiej, czy nie, cieszę się, że awansowała do LM. Dzięki temu jest to, po co istnieją trybuny i po co mecze transmitowane są w TV - frajda z oglądania - pisze Stefan Sękowski.

Pierwszy mecz z Borussią to była co prawda jeszcze totalna kicha, ale w meczu ze Sportingiem już się bronili, już można było zacząć marzyć o tym, że jakiś punkcik Legia zdobędzie. Potem przyszła "zwycięska porażka" z Realem - wynik katastrofalny, ale jak myśmy się cieszyli z tego, jak gra Legia, że jej się chce, że stara się przynajmniej nie odstawać.

Rewanż z Realem to już była prawdziwa dramaturgia, po prostu rewelacja, ostatnie 10 minut oglądałem na stojąco. Ta waleczność się opłaciła historycznym remisem z obrońcą tytułu. No i wczorajszy mecz z Borussią - pal licho beznadziejną grę w obronie i w sumie miażdżący wynik, była przez kilka minut nadzieja na sensację, były liczne zwroty akcji, był worek goli, którego się na co dzień nie ogląda - i to nie do jednej bramki! Dzięki temu w ostatnim meczu jest o co walczyć i bez względu na ostatni wynik - będzie po co go oglądać (nie tylko o po to, by usłyszeć po raz ostatni hymn CL na polskim stadionie na najbliższe 20 lat). Takich emocji się nie spodziewałem, myślałem, że będę oglądał same bęcki, tak jak oglądałem prawie same bęcki polskiej reprezentacji w latach 90-tych, tylko dlatego, że była to polska reprezentacja. I tak są prawie same bęcki, ale za to w jakim stylu.

Stefan Sękowski

Autor jest zastępcą redaktora naczelnego portalu "Nowa Konfederacja". Tekst pochodzi z jego profilu

fot. Ilija Chochłow, football.ua, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Przeczytaj także
[Sport] [Piłka nożna] Mundial z udziałem 48 reprezentacji

Podczas posiedzenia światowej federacji piłkarskiej (FIFA) w Zurychu rada tej organizacji przegłosowała wprowadzenie od 2026 roku Mistrzostw Świata z udziałem 48 drużyn (obecnie biorą udział 32).

[Sport] Legia Warszawa - Sporting Lizbona 1-0 (1-0). Awans Legii do 1/16 finału Ligi Europejskiej

Legia Warszawa dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w ostatniej kolejce fazy grupowej futbolowej Ligi Mistrzów zajęła trzecie miejsce w grupie premiowane awansem do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansowały z tej grupy Real Madryt i Borussia Dortmund. Sporting Lizbona niespodziewanie odpadł.

[Sport] Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8-4 (5-2)

Aż 12 bramek padło w tym meczu piątej kolejki futbolowej Ligi Mistrzów. Nigdy wcześniej w meczu Ligi Mistrzów nie padło aż tyle bramek.

[Sport] Rumunia - Polska 0-3 (0-1)

W kolejnym meczu eliminacji do futbolowego Mundialu 2018 Polacy wygrali w Bukareszcie z Rumunią.

Prawda, ostatnie 3 mecze styl Legły jest godzien pochwały i warto, by wygrała ze Sportingiem i grała na wiosnę.

"...bo liczy się sport i dobra zabawa."

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.