Nowy metropolita krakowski

08.12.2016

Dotychczasowy metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski został mianowany przez papieża na nowego metropolitę krakowskiego. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę abp Stanisława Dziwisza - podała KEP.

Za: Episkopat.pl

Przeczytaj także
"Chrześcijański kształt patriotyzmu". Dokument Konferencji Episkopatu Polski przygotowany przez Radę ds. Społecznych

"Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu. Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm" - piszą polscy biskupi.

Abp Hoser o fenomenie Medjugorje: "Kult Matki Bożej jest tam zdrowy"

Specjalny wysłannik papieża do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie metropolita warszawsko-praski abp Henryk Hoser mówił na konferencji prasowej w Warszawie, że wkrótce "może sie zmienić" stosunek Kościoła do tego, co się dzieje w Medjugorje.

W 100. rocznicę Objawień Fatimskich - kanonizacja Franciszka i Hiacynty

13 maja w Fatimie odbędzie się uroczystość kanonizacyjna Hiacynty i Franciszka Marto - postanowiono podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył papież Franciszek.

"Kapłan, na równi z Jezusem, czyni nowinę radosną całą swoją osobą" (AKTUALIZACJA)

- Drodzy kapłani, jeśli będziemy kontemplowali i pili z tych trzech nowych bukłaków, to radosna nowina będzie w nas miała zaraźliwą pełnię, którą Matka Boża przekazuje całą swoją istotą, integrującą konkretność przepowiadania Samarytanki oraz łagodną integralność, z jaką Duch Święty nieustannie wypływa i wylewa się z przebitego Serca Jezusa, naszego ...

Luterski kacerz Gmyz szkaluje czcigodnego arcybiskupa sugerując, że wybrał go osobiście antypapież Bondziorno
https://twitter.com/cezarygmyz/status/806819812039159808

No tak, wybrał osobiście. Znał go z dawnych lat, ale co w tym złego? Dziwne jest to, że wybrał jednego z najlepszych polskich biskupów. Co mnie, przyznaję, zaskoczyło.

w wyborczej skowyt

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.

Co do tradycjonalizmu - jakimś wielkim wrogiem chyba nie byu. W ub. roku (albo jeszcze poprzednim) po mszach odczytywane byuy katechezy o znaczeniu poszczgólnych części mszy. W jednym z takich textów zachęcał gorąco do przyjmowania komunii świętej na kolanach. Lecz w samej katedrze balasków nie przywrócono a szafarze rozdają na stojąco.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Do Krakowa będzie bardziej pasowau...

Nonono, ja tu jakowyś spiseg wize:
przódy Kólega robi kontrwywiad o grudzie Kroka, a tera lekko renko siem Ojca Archidiecezyji pozbywa...
:P

Nieno, jag siem pomyśli o popszedniku, kturen obracał siem guwnie w krengach pełowskich, i kturen świencił wszystkie oddziauy pewnego gościa, o kturym ten:

muwiu, rze byu jego guwnym zleceniodawco, to nie ma mowy o letkiej rence.

Tag apropo Kastro i Kanady morzna wygóglać obie fizjologie fcelach poruwnawczyh.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.


Mam wrażenie, że mieszkam w innej archidiecezji. Nieprawdą jest to, że takie kwartały bywały, chyba że mój proboszcz nie wykonywał zaleceń kurii, w co wątpię.

Na pewno należy spodziewać się sporych zmian, tak jak tu przed czterema laty. Skończą się proboszczowie po 75 roku życia, wikariusze przebywający w parafii dłużej niż 5 lat. Proboszczem nie zostanie nikt, kto nie ukończy specjalnego kursu. Ofiara z drugiej intencji w mszy św. będzie odprowadzana do kurii. Osobiście bardzo żałuję, że ks. arcybiskup opuszcza Łódź.

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

Napisał/a: Dariusz RasterNieprawdą jest

Nieprawdą jest, że jest nieprawdą.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

:)
Ale i tak nie wieże, że Kólega tak tylko przypadkiem ten Krakówek obczajał...

Niektórzy koledzy takim "slangiem" zasuwają, że trudno zrozumieć. Trochę to śmieszne, ale cóż ... Taki miejscowy koloryt.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.