Nowy metropolita krakowski

08.12.2016

Dotychczasowy metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski został mianowany przez papieża na nowego metropolitę krakowskiego. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę abp Stanisława Dziwisza - podała KEP.

Za: Episkopat.pl

Przeczytaj także
Lacrimosa. Gothic metal i Kościół Nowoapostolski

"Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy, obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz we wszystko, w co zechcesz. Weź czerwoną pigułkę, a zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora" (Morfeusz, "Matrix", Wikicytaty)

Nieoficjalnie: Watykańska komisja stwierdziła prawdziwość pierwszych objawień w Medjugorje

Znany włoski dziennikarz zajmujący się Kościołem Andrea Tornielli opublikował w gazecie "La Stampa" tekst, w którym twierdzi, że pracująca od 2010 roku watykańska komisja powołana do zbadania fenomenu Medjugorje stwierdziła autentyczność pierwszych objawień w Bośni i Hercegowinie (wówczas Jugosławia), w 1981 roku. Natomiast późniejsze, trwające rzekomo do dziś, objawienia uznała ...

"Objawienia maryjne są znakiem czasu". Rozmowa z o. prof. Grzegorzem Bartosikiem

- Nasz świat odszedł od Boga tak daleko, począwszy od rewolucji francuskiej poprzez rozprzestrzenianie się ateizmu i materializmu, że Chrystus posyła nam swoją Matkę po to, abyśmy do Niego powrócili. To jest moim zdaniem powód, dla którego te objawienia są częstsze i obejmujące swoim przesłaniem cały świat - mówi teolog ...

Przemysław Piętak: Biedny chrześcijanin patrzy na korpo

Czy możliwa jest autentyczna wspólnota przedsiębiorców budowana z przesłanek innych niż religijne? Jedynym innym od religijnego celem o równie wspólnototwórczym ładunku emocjonalnym jest interes kraju. Jeśli istnieje kategoria zdolna do wzniesienia się przedsiębiorców ponad ich indywidualne cele, to powinien być nią patriotyzm ekonomiczny - pisze Przemysław Piętak w najnowszej "Teologii ...

Luterski kacerz Gmyz szkaluje czcigodnego arcybiskupa sugerując, że wybrał go osobiście antypapież Bondziorno
https://twitter.com/cezarygmyz/status/806819812039159808

No tak, wybrał osobiście. Znał go z dawnych lat, ale co w tym złego? Dziwne jest to, że wybrał jednego z najlepszych polskich biskupów. Co mnie, przyznaję, zaskoczyło.

w wyborczej skowyt

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.

Co do tradycjonalizmu - jakimś wielkim wrogiem chyba nie byu. W ub. roku (albo jeszcze poprzednim) po mszach odczytywane byuy katechezy o znaczeniu poszczgólnych części mszy. W jednym z takich textów zachęcał gorąco do przyjmowania komunii świętej na kolanach. Lecz w samej katedrze balasków nie przywrócono a szafarze rozdają na stojąco.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Do Krakowa będzie bardziej pasowau...

Nonono, ja tu jakowyś spiseg wize:
przódy Kólega robi kontrwywiad o grudzie Kroka, a tera lekko renko siem Ojca Archidiecezyji pozbywa...
:P

Nieno, jag siem pomyśli o popszedniku, kturen obracał siem guwnie w krengach pełowskich, i kturen świencił wszystkie oddziauy pewnego gościa, o kturym ten:

muwiu, rze byu jego guwnym zleceniodawco, to nie ma mowy o letkiej rence.

Tag apropo Kastro i Kanady morzna wygóglać obie fizjologie fcelach poruwnawczyh.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.


Mam wrażenie, że mieszkam w innej archidiecezji. Nieprawdą jest to, że takie kwartały bywały, chyba że mój proboszcz nie wykonywał zaleceń kurii, w co wątpię.

Na pewno należy spodziewać się sporych zmian, tak jak tu przed czterema laty. Skończą się proboszczowie po 75 roku życia, wikariusze przebywający w parafii dłużej niż 5 lat. Proboszczem nie zostanie nikt, kto nie ukończy specjalnego kursu. Ofiara z drugiej intencji w mszy św. będzie odprowadzana do kurii. Osobiście bardzo żałuję, że ks. arcybiskup opuszcza Łódź.

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

Napisał/a: Dariusz RasterNieprawdą jest

Nieprawdą jest, że jest nieprawdą.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

:)
Ale i tak nie wieże, że Kólega tak tylko przypadkiem ten Krakówek obczajał...

Niektórzy koledzy takim "slangiem" zasuwają, że trudno zrozumieć. Trochę to śmieszne, ale cóż ... Taki miejscowy koloryt.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.