Nowy metropolita krakowski

08.12.2016

Dotychczasowy metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski został mianowany przez papieża na nowego metropolitę krakowskiego. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę abp Stanisława Dziwisza - podała KEP.

Za: Episkopat.pl

Przeczytaj także
Środa Popielcowa. Nadzieja, nie potępienie

Gest posypania głowy popiołem rozumiemy dzięki słowom wypowiadanym przez kapłana. Są one powtórzeniem słów, jakie usłyszeli Ewa i Adam po wygnaniu z raju. Jednakże w perspektywie paschalnej - bo tylko w takiej mają sens pokuta i post - są one słowami nadziei, a nie potępienia.

Artur Żak: Kłopoty z Bożą Opatrznością

Choć udało się skończyć Świątynię Opatrzności Bożej , to, pomimo wszystko, Boża Opatrzność nie jest w modzie. Kto by zresztą w nią wierzył - na dobrą sprawę tylko frajerzy, dewotki i nieudacznicy. Nawet księża w czasie niedzielnych kazań nie kwapią się, żeby ten temat podejmować. Może im głupio i wstyd, ...

Juliusz Gałkowski: Co to znaczy „Q12” ?

Q12 nie jest oznaczeniem tajnego agenta lecz kolejnej odkrytej groty w Qumran. To, że pojawił się taki nowy kod oznacza, ze odkryto kolejną, już dwunastą grotę w zespole qumrańskim. W tym roku mija równe siedemdziesiąt lat od odkrycia pierwszej jaskini, oraz - co ciekawe - pięćdziesiąt od odnalezienia poprzedniej, oznaczonej ...

Wielkie piękno "Młodego papieża"

Sorrentino posługując się zrozumiałym językiem dla szerokiego grona odbiorców porusza najistotniejsze problemy współczesnego świata — stosunek do wiary, Boga, wartości moralnych, wszechobecnego hedonizmu, prymatu estetyki nad etyką. Przerostu formy nad treścią, która jest problemem nie serialu "Młody Papież", lecz świata, który go ogląda - pisze Natalia Alicja Szerszeń w "Teologii ...

Luterski kacerz Gmyz szkaluje czcigodnego arcybiskupa sugerując, że wybrał go osobiście antypapież Bondziorno
https://twitter.com/cezarygmyz/status/806819812039159808

No tak, wybrał osobiście. Znał go z dawnych lat, ale co w tym złego? Dziwne jest to, że wybrał jednego z najlepszych polskich biskupów. Co mnie, przyznaję, zaskoczyło.

w wyborczej skowyt

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.

Co do tradycjonalizmu - jakimś wielkim wrogiem chyba nie byu. W ub. roku (albo jeszcze poprzednim) po mszach odczytywane byuy katechezy o znaczeniu poszczgólnych części mszy. W jednym z takich textów zachęcał gorąco do przyjmowania komunii świętej na kolanach. Lecz w samej katedrze balasków nie przywrócono a szafarze rozdają na stojąco.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori Do Krakowa będzie bardziej pasowau...

Nonono, ja tu jakowyś spiseg wize:
przódy Kólega robi kontrwywiad o grudzie Kroka, a tera lekko renko siem Ojca Archidiecezyji pozbywa...
:P

Nieno, jag siem pomyśli o popszedniku, kturen obracał siem guwnie w krengach pełowskich, i kturen świencił wszystkie oddziauy pewnego gościa, o kturym ten:

muwiu, rze byu jego guwnym zleceniodawco, to nie ma mowy o letkiej rence.

Tag apropo Kastro i Kanady morzna wygóglać obie fizjologie fcelach poruwnawczyh.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Do Krakowa będzie bardziej pasowau, bo to bogatsze miasto. Nie czuu biednej Łodzi. Bywały całe kwartały, gdzie co niedziela albo taca albo zbiórka byuy zabierane przez kurię.


Mam wrażenie, że mieszkam w innej archidiecezji. Nieprawdą jest to, że takie kwartały bywały, chyba że mój proboszcz nie wykonywał zaleceń kurii, w co wątpię.

Na pewno należy spodziewać się sporych zmian, tak jak tu przed czterema laty. Skończą się proboszczowie po 75 roku życia, wikariusze przebywający w parafii dłużej niż 5 lat. Proboszczem nie zostanie nikt, kto nie ukończy specjalnego kursu. Ofiara z drugiej intencji w mszy św. będzie odprowadzana do kurii. Osobiście bardzo żałuję, że ks. arcybiskup opuszcza Łódź.

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

Napisał/a: Dariusz RasterNieprawdą jest

Nieprawdą jest, że jest nieprawdą.

Napisał/a: Kotoōshū Katsunori

Chciałem powiedzieć, że jeśli w skali od 1 do 10, poprzednikowi dać 2, to abp Marek zasługuje na ca 28345434329.

:)
Ale i tak nie wieże, że Kólega tak tylko przypadkiem ten Krakówek obczajał...

Niektórzy koledzy takim "slangiem" zasuwają, że trudno zrozumieć. Trochę to śmieszne, ale cóż ... Taki miejscowy koloryt.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.