Prezydent podpisał tzw. ustawę dezubekizacyjną

30.12.2016

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ABW, AW, SUW, SWW, CBA, Straży Granicznej, BOR, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Ustawa obniża świadczenia emerytalne ok. 18 tys. osób, byłych funkcjonariuszy służb specjalnych i aparatu represji PRL oraz ich krewnych. Od 2017 r. świadczenia dla nich nie będą mogły być wyższe niż średnie emerytury i renty wypłacane przez ZUS. Od każdej decyzji o obniżce świadczeń przysługiwać będzie prawo odwołania do sądu. Minister spraw wewnętrznych i administracji będzie miał także możliwość, by wyłączyć z przepisów ustawy "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" osoby pełniące służbę na rzecz totalitarnego państwa, ze względu na "krótkotrwałą służbę przed 31 lipca 1990 r. oraz rzetelnie wykonywanie zadań i obowiązków po 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem życia".

Oprac. Mad, prezydent.pl, wp.pl

Przeczytaj także
Krzysztof Wołodźko: Załamywanie rąk nad „nieoczytanym społeczeństwem”

Czy Polacy i Polki czytają zbyt mało? Niewykluczone. Ale warto pamiętać, że niskie standardy czytelnicze to problem systemowy, to suma wielu głębokich przemian, które dokonały się w ciągu ostatnich kilku dekad. A dość częste protekcjonalne marudzenie i załamywanie rąk nad "nieoczytanym społeczeństwem" to jeszcze jeden element pedagogiki wstydu.

Dawid Wildstein: Akcja "Wisła" to zbrodnia komunistyczna. Polska za nią nie odpowiada

Uznawanie Akcji "Wisła" za akcję polską i budowanie paraleli Wołyń- akcja "Wisła" jest kłamstwem historycznym i głupotą polityczną.

IPN: Kolejne ofiary totalitaryzmów odzyskują nazwiska

21 kwietnia 2017 w Pałacu Prezydenckim wręczono noty identyfikacyjne rodzinom 12 ofiar totalitaryzmu komunistycznego

Poszukiwania ofiar komunizmu na Cmentarzu Bródnowskim – Warszawa, 3–8 kwietnia 2017

Rozpoczął się drugi etap prac ekshumacyjnych w kwaterze 45N Cmentarza Bródnowskiego w Warszawie, prowadzonych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, którym kieruje prof. Krzysztof Szwagrzyk. Podczas trzech dni prac ujawniono w sumie osiem szkieletów ludzkich. Oględziny sądowo-medyczne jednego z ekshumowanych szkieletów wykazały ślad po postrzale w tylnej części czaszki. Przy ...

W KGP kipi. Cieszę się, że już tam nie pracuję.

хорошо i отлично

Ustawa bezubikacyjna okiej. Tera przydałoby się lustrację przeprowadzić.

Tak miała chyba wyglądać "gruba kreska"? Odcinamy się od krzywd PRL ale również i "zasługi" nie są liczone. A może już nadszedł czas by pogrzebać "grubą kreskę" i odejść od porozumienia z Magdalenki?

PiS obecnie właśnie to robi.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.