Donbas: "Giwi" zabity

08.02.2017

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.

„To i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (ps. Motorola) jest kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu” – oświadczyli separatyści, według których „za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w DNR”.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że „Giwi” brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny, a informacje o jego śmierci pojawiały się już wcześniej. Było tak np. w grudniu ub.roku, krótko po tym, jak lider DNR Aleksander Zacharczenko ogłosił, że w przypadku kontynuowania „grabieży państwowej własności” Michaił Tołstych dołączy do zabitego w zamachu Arsena Pawłowa („Motoroli”). Pisano wowczas, że donbaski przestępca wojenny, dowódca separatystycznego batalionu „Somalia”, miał zginąć w wyniku wybuchu samochodu. „Z Giwim koniec. Szczegółów nie znamy. Potwierdzamy fakt zamachu. Wiemy tylko, że samochód, którym jechał pod osłoną został wysadzony” – donosili anonimowi informatorzy.

Tym razem o śmierci „Giwiego” poinformowały czynniki „oficjalne”. „Ministerstwo obrony DNR” ogłosiło wzmocnienie środki bezpieczeństwa, wezwało mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
"Wybory we Francji będą miały negatywne konsekwencje dla Polski". Rozmowa z prof. Markiem A. Cichockim

- Uważam że Unia Europejska bez Francji nie jest możliwa. Ale opuszczenie jej przez Francję, w przypadku, gdy prezydentem Republiki zostanie Le Pen, wcale nie jest przesądzone - mówi politolog i historyk idei prof. Marek A. Cichocki w wywiadzie specjalnie dla najnowszej "Teologii Politycznej Co Tydzień"pt. "Francuski wybór".

Jakóbik: Waszczykowski w Waszyngtonie. LNG, ropa i sankcje wobec Iranu [ANALIZA]

Niepewność odnośnie relacji USA-Iran utrudnia planowanie dywersyfikacji dostaw ropy do Polski z wykorzystaniem współpracy z irańskim NIOC. Z kolei polityka niezależności energetycznej podjęta przez administrację Trumpa to szansa na import tanich węglowodorów z USA. Minister spraw zagranicznych RP odwiedził Waszyngton, by rozmawiać ze swoim amerykańskim odpowiednikiem - pisze Wojciech Jakóbik, ...

Kto gorszy dla Rosji - Putin czy Jelcyn?

Jednym z naczelnych motywów putinowskiej narracji jest wbijane do głów obywateli twierdzenie, że dźwignął Rosję z jelcynowskiej zapaści. Tyle propaganda. Tymczasem dane Rosyjskiego Urzędu Statystycznego mówią co innego.

Jakóbik: Trump zaskakuje geopolityków (i nie tylko)

Prezydent USA Donald Trump pochwalił Chiny za powstrzymanie się od głosu w głosowaniu na temat rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej atak chemiczny Syrii na własnych obywateli. Rezolucję zawetowała Rosja - pisze Wojciech Jakóbik.

Zawsze to jednego mniej.

To tylko krople w morzu potrzeb.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Ciekawe kto?

Rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiéj już się odciął.

Brawo Ukraińcy. A jeśli to Rosjanie, to zawsze o jednego sk...a mniej.

Napisał/a: W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.
Przeczytaj wpis "Donbas: "Giwi" zabity"
undefined

To chyba oczywiste, cel identyfikuje się przed odpaleniem ładunku, a po tylko potwierdza.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.