Donbas: "Giwi" zabity

08.02.2017

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.

„To i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (ps. Motorola) jest kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu” – oświadczyli separatyści, według których „za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w DNR”.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że „Giwi” brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny, a informacje o jego śmierci pojawiały się już wcześniej. Było tak np. w grudniu ub.roku, krótko po tym, jak lider DNR Aleksander Zacharczenko ogłosił, że w przypadku kontynuowania „grabieży państwowej własności” Michaił Tołstych dołączy do zabitego w zamachu Arsena Pawłowa („Motoroli”). Pisano wowczas, że donbaski przestępca wojenny, dowódca separatystycznego batalionu „Somalia”, miał zginąć w wyniku wybuchu samochodu. „Z Giwim koniec. Szczegółów nie znamy. Potwierdzamy fakt zamachu. Wiemy tylko, że samochód, którym jechał pod osłoną został wysadzony” – donosili anonimowi informatorzy.

Tym razem o śmierci „Giwiego” poinformowały czynniki „oficjalne”. „Ministerstwo obrony DNR” ogłosiło wzmocnienie środki bezpieczeństwa, wezwało mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Jarosław Kaczyński: mój Brat był przyjacielem Ukrainy

Poniżej publikujemy pełną wersję listu, który prezes PiS wystosował z okazji odsłonięcia 20 maja tablicy pamiątkowej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu (za: Kresy24.pl).

Jakóbik: Trójmorze i gaz

Jak zwykle pasjonująca konferencja GAZTERM w Międzyzdrojach w tym roku była okazją do refleksji nad potencjałem wykorzystania koncepcji Trójmorza, czyli współpracy między trzema morzami Europy Środkowo-Wschodniej, w sektorze gazowym. Wnioski nie są optymistyczne, ale jednocześnie skłaniają do przemyślenia polskiej strategii.

Wojciech Stanisławski: Fochy i fonty

Kazachstan Nursułtana Nazarbajewa odchodzi od cyrylicy, w Serbii i Czarnogórze wybór alfabetu to kwestia tożsamościowa. A jak sprawy mają się w podzielonej plemiennie Polsce?

Dominik Szczęsny-Kostanecki: Wszyscy krok wstecz!

Sprawa rozbiórki pomnika w Hruszowicach zatacza coraz szersze kręgi. Jest też nieadekwatna, moim zdaniem, reakcja strony ukraińskiej. My zadajmy jednak pytanie z gatunku racjonalnych: czy stać nas na pogrzebanie polsko-ukraińskiego braterstwa? - pisze redaktor naczelny portalu Kresy24.pl

Zawsze to jednego mniej.

To tylko krople w morzu potrzeb.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Ciekawe kto?

Rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiéj już się odciął.

Brawo Ukraińcy. A jeśli to Rosjanie, to zawsze o jednego sk...a mniej.

Napisał/a: W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.
Przeczytaj wpis "Donbas: "Giwi" zabity"
undefined

To chyba oczywiste, cel identyfikuje się przed odpaleniem ładunku, a po tylko potwierdza.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.