Donbas: "Giwi" zabity

08.02.2017

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.

„To i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (ps. Motorola) jest kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu” – oświadczyli separatyści, według których „za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w DNR”.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że „Giwi” brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny, a informacje o jego śmierci pojawiały się już wcześniej. Było tak np. w grudniu ub.roku, krótko po tym, jak lider DNR Aleksander Zacharczenko ogłosił, że w przypadku kontynuowania „grabieży państwowej własności” Michaił Tołstych dołączy do zabitego w zamachu Arsena Pawłowa („Motoroli”). Pisano wowczas, że donbaski przestępca wojenny, dowódca separatystycznego batalionu „Somalia”, miał zginąć w wyniku wybuchu samochodu. „Z Giwim koniec. Szczegółów nie znamy. Potwierdzamy fakt zamachu. Wiemy tylko, że samochód, którym jechał pod osłoną został wysadzony” – donosili anonimowi informatorzy.

Tym razem o śmierci „Giwiego” poinformowały czynniki „oficjalne”. „Ministerstwo obrony DNR” ogłosiło wzmocnienie środki bezpieczeństwa, wezwało mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Komisja Europejska ukrywa "kwity" na Nord Stream 2. Kto ją paraliżuje? (ANALIZA)

Rosyjska propaganda, niestety powielana także w zachodnich mediach, powtarza tezę, że los Nord Stream 2 został przypieczętowany dzięki poparciu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana Claude’a Junckera oraz opinii jej prawników, którzy twierdzą, że kontrowersyjny projekt nie musi być podporządkowany prawu unijnemu. To nieprawda. Komisja ukrywa dokumenty na ten temat. BiznesAlert.pl do ...

Gazprom rzuca kłody pod nogi Polsce i Ukrainie

Temat współpracy gazowej Polski i Ukrainy po raz kolejny budzi obawy w Rosji. Rosyjski Gazprom chce utrudnić wolny handel gazem przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Tymczasem do końca dekady powstanie nowa, całkowicie niezależna od rosyjskiego monopolisty. Jego działania każą zastanowić się nad ich legalnością - pisze Wojciech Jakóbik.

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

Dla Rosjan wolność oznacza chaos. Rozmowa z prof. Françoise Thom

- Doświadczenie rewolucji lutowej w umysłach Rosjan jest synonimem nie tylko demokracji i wolności politycznej, ale także upadku państwa. Dla Rosjan demokracja to chaos, destabilizacja, upadek. Jeśli damy ludziom wolność, wybuchnie chaos. To zresztą także podstawowa idea putinizmu. Wolność jest równoznaczna z brakiem porządku, z rozpadem - mówi francuska historyk ...

Zawsze to jednego mniej.

To tylko krople w morzu potrzeb.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Ciekawe kto?

Rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiéj już się odciął.

Brawo Ukraińcy. A jeśli to Rosjanie, to zawsze o jednego sk...a mniej.

Napisał/a: W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.
Przeczytaj wpis "Donbas: "Giwi" zabity"
undefined

To chyba oczywiste, cel identyfikuje się przed odpaleniem ładunku, a po tylko potwierdza.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.