Donbas: "Giwi" zabity

08.02.2017

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.

„To i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (ps. Motorola) jest kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu” – oświadczyli separatyści, według których „za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w DNR”.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że „Giwi” brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny, a informacje o jego śmierci pojawiały się już wcześniej. Było tak np. w grudniu ub.roku, krótko po tym, jak lider DNR Aleksander Zacharczenko ogłosił, że w przypadku kontynuowania „grabieży państwowej własności” Michaił Tołstych dołączy do zabitego w zamachu Arsena Pawłowa („Motoroli”). Pisano wowczas, że donbaski przestępca wojenny, dowódca separatystycznego batalionu „Somalia”, miał zginąć w wyniku wybuchu samochodu. „Z Giwim koniec. Szczegółów nie znamy. Potwierdzamy fakt zamachu. Wiemy tylko, że samochód, którym jechał pod osłoną został wysadzony” – donosili anonimowi informatorzy.

Tym razem o śmierci „Giwiego” poinformowały czynniki „oficjalne”. „Ministerstwo obrony DNR” ogłosiło wzmocnienie środki bezpieczeństwa, wezwało mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Jakóbik: Awaria Gazociągu Jamalskiego? Zachowajmy spokój (AKTUALIZACJA)

Rosja reaguje siłą spokoju na niezręczny dla niej incydent na Gazociągu Jamalskim. Równie spokojnie odpowiada na niego strona polska. Ma prawo domagać się wyjaśnień, a może i rekompensat, ale nie może sobie pozwolić na pochopne stwierdzenia podważające jej wiarygodność. Polska, podobnie jak Rosja, musi zachować spokój. Nie ułatwiają tego tezy ...

Wojciech Mucha: Głos Europy czy chór Kremla?

Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród "zwykłych Europejczyków". Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

Problem dla rosyjskiej V kolumny w Polsce

Ukraiński Naftogaz poinformował 31 maja o zwycięstwie z Gazpromem przed trybunałem arbitrażowym. To koniec trzyletniej batalii sądowej z wzajemnymi roszczeniami sięgającymi 80 mld dolarów - pisze Wojciech Jakóbik.

Film fabularny o wojnie na Ukrainie pokazany na festiwalu w Cannes. Polska koproducentem

"Szron" w reżyserii litewskiego reżysera Sharunasa Bartasa - koprodukcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej została pokazana na 70. festiwalu w Cannes w prestiżowej sekcji Quinzaine des Realisateurs. Film podbił serca uczestników festiwalu. 23 maja widzowie oklaskiwali premierową emisję na stojąco.

Zawsze to jednego mniej.

To tylko krople w morzu potrzeb.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Ciekawe kto?

Rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiéj już się odciął.

Brawo Ukraińcy. A jeśli to Rosjanie, to zawsze o jednego sk...a mniej.

Napisał/a: W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.
Przeczytaj wpis "Donbas: "Giwi" zabity"
undefined

To chyba oczywiste, cel identyfikuje się przed odpaleniem ładunku, a po tylko potwierdza.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.