Donbas: "Giwi" zabity

08.02.2017

W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.

„To i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (ps. Motorola) jest kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu” – oświadczyli separatyści, według których „za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w DNR”.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że „Giwi” brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny, a informacje o jego śmierci pojawiały się już wcześniej. Było tak np. w grudniu ub.roku, krótko po tym, jak lider DNR Aleksander Zacharczenko ogłosił, że w przypadku kontynuowania „grabieży państwowej własności” Michaił Tołstych dołączy do zabitego w zamachu Arsena Pawłowa („Motoroli”). Pisano wowczas, że donbaski przestępca wojenny, dowódca separatystycznego batalionu „Somalia”, miał zginąć w wyniku wybuchu samochodu. „Z Giwim koniec. Szczegółów nie znamy. Potwierdzamy fakt zamachu. Wiemy tylko, że samochód, którym jechał pod osłoną został wysadzony” – donosili anonimowi informatorzy.

Tym razem o śmierci „Giwiego” poinformowały czynniki „oficjalne”. „Ministerstwo obrony DNR” ogłosiło wzmocnienie środki bezpieczeństwa, wezwało mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Dymisja doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego (AKTUALIZACJA)

Michael Flynn musiał odejść po ledwie 3 tygodniach pracy w gabinecie nowego prezydenta Donalda Trumpa. Powodem dymisji było zatajenie przed przełożonymi i opinią publiczną kontaktów z przedstawicielami państwa rosyjskiego przed zaprzysiężeniem Trumpa na prezydenta USA, co ujawniły media.

Jakóbik: Służby ostrzegają. Nord Stream 2 to narzędzie wojny informacyjnej [Analiza]

Skoro los kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2 zależy od polityków, być może powinni oni skorzystać z ostrzeżeń służb specjalnych i zablokować ten projekt. Ostrzegają przed nim służby szwedzkie i estońskie. Przed wojną informacyjną prowadzoną przez Rosję przestrzega także kontrwywiad Czech. Nord Stream 2 jest jej kolejnym narzędziem - pisze Wojciech ...

Jak wyglądałaby wojna z Rosją. Rozmowa z Phillipem A. Petersenem

- Rosjanie wiedzą, że bez Polski NATO nie obroni ani państw bałtyckich, ani nawet siebie. Dlatego skupiają się na niej - mówi w rozmowie z "Nową Konfederacją" Phillip A. Petersen, amerykański strateg, wiceszef Fundacji Potomac.

Waszyngton przerywa ciszę w Donbasie

Stało się. USA odpowiedziały na nagły wzrost rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Władimir Putin otrzymał tym samym sygnał od nowej administracji w Waszyngtonie, że ta nie zamierza tolerować bandyckiej polityki Kremla wobec okupowanego Donbasu - pisze Wojciech Mucha.

Zawsze to jednego mniej.

To tylko krople w morzu potrzeb.

Napisał/a: BRMTvUngernSternberg

Ciekawe kto?

Rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiéj już się odciął.

Brawo Ukraińcy. A jeśli to Rosjanie, to zawsze o jednego sk...a mniej.

Napisał/a: W wyniku wybuchu zginął dzisiaj o 6 rano we własnym biurze dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych” (ps. Giwi). W momecie eksplozji był w swoim gabinecie. Jak informują rosyjskie i "separatystyczne" media, „ciało zostało zidentyfikowane”.
Przeczytaj wpis "Donbas: "Giwi" zabity"
undefined

To chyba oczywiste, cel identyfikuje się przed odpaleniem ładunku, a po tylko potwierdza.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.