Jest nowy prezydent Niemiec

13.02.2017

Frank Walter Steinmeier, były minister spraw zagranicznych z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec został wybrany na następcę Joachima Gaucka.

Zgromadzenie Federalne dokonało wyboru w siedzibie Bundestagu w Berlinie. Gremium powoływane w celu wyboru prezydenta składa się z 1260 osób - w połowie z posłów do Bundestagu i takiej samej liczby elektorów nominowanych przez przedstawicielstwa ustawodawcze (landtagi) 16 krajów związkowych tworzących Republikę Federalną Niemiec.

Oprac. Mad, onet.pl

Przeczytaj także
Problem z "polskimi obozami"

Wiele mówi się w Polsce o błędnym i krzywdzącym terminie "polskie obozy koncentracyjne". Tymczasem nie do końca zastanawiamy się, dlaczego taki skrót myślowy w ogóle jest możliwy.

Jakóbik: Służby ostrzegają. Nord Stream 2 to narzędzie wojny informacyjnej [Analiza]

Skoro los kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2 zależy od polityków, być może powinni oni skorzystać z ostrzeżeń służb specjalnych i zablokować ten projekt. Ostrzegają przed nim służby szwedzkie i estońskie. Przed wojną informacyjną prowadzoną przez Rosję przestrzega także kontrwywiad Czech. Nord Stream 2 jest jej kolejnym narzędziem - pisze Wojciech ...

Aleksandra Rybińska: Niemcy nie są w stanie walczyć z terroryzmem

Propozycje zmian w niemieckiej polityce bezpieczeństwa nie rozwiążą problemu terroru. Problem tkwi w przyjaznej imigracji polityce Angeli Merkel.

Dzień terroru (AKTUALIZACJA)

W Berlinie wieczorem ciężarówka wjechała w tłum podczas przedświątecznego jarmarku. Są zabici i ranni. Kierowca zbiegł, po jakimś czasie policji udało się zatrzymać podejrzanego. W ciężarówce znaleziono ciało jeszcze jednego człowieka.Ciężarówka ma polskie, pomorskie numery rejestracyjne, ale właściciel firmy, do której należy i żona kierowcy powiedzieli, że od popołudnia nie ...

Szkoda. Gauck to był jednak klasa polityk.

"Wybierała" go sama niemiecka elita:

Napisał/a: alexius

"Wybierała" go sama niemiecka elita:

O, nowy pan prezydent zdecydował się na bardzo nieszablonowy kolor włosów.
Prezydent Trump to przy nim to normalnie abderyta :->

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.