Pierwsi turyści przyjechali na Białoruś bez wiz

14.02.2017

Niedzielny poranek 12 luty 2017. Na  międzynarodowym lotnisku Mińsk – 2, przedstawiciele władz oczekują na pierwszego turystę, który skorzysta z możliwości pięciodniowego pobytu na Białorusi bez konieczności posiadania wizy. Obecny wśród oczekujących wiceminister sportu spodziewa się przyjezdnych z UE lub Stanów Zjednoczonych, bo tam żyje duża diaspora białoruska. A tu niespodzianka.

Wreszcie jest. Pierwszą bezwizową turystką okazuje się Chinka, witana jest kwiatami. Chociaż jak poinformował portal tut.by, tak naprawdę jako pierwszy wylądował mężczyzna z Finlandii.

(...)

Ciąg dalszy tutaj.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Miecz Damoklesa nad Białorusią [Analiza] (AKTUALIZACJA)

Reżim Łukaszenki sprokurował sobie "wroga", żeby stłumić protesty społeczne i nie dopuścić do przeprowadzenia 25 marca akcji z okazji Dnia Wolności. Według informacji białoruskich obrońców praw człowieka w więzieniach przebywa obecnie 110 opozycjonistów. Aresztowani są przywódcy opozycji i wszyscy ci, którzy mogliby odegrać rolę liderów protestów.

Nie słabną protesty na Białorusi. Będzie stan wyjątkowy?

Reżimowi Aleksandra Łukaszenki puszczają nerwy. Gdy 17 lutego po raz pierwszy na ulicę wyszli Białorusini, by zaprotestować przeciwko "podatkowi od darmozjadów", władze praktycznie nie reagowały. Chcąc uspokoić nastroje w społeczeństwie, 9 marca prezydent zapowiedział moratorium na egzekwowanie podatku na rok, ale jego obietnice nie uspokoiły Białorusinów. Przeciwne nastąpiła ich eskalacja. ...

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

Białoruś: Zwycięstwo opozycji! Inwestor wycofał się z Kuropat (AKTUALIZACJA)

Po 11-dniowej bitwie stoczonej przez działaczy opozycji o uroczysko Kuropaty, deweloper skapitulował. Zapowiedział, że nie wybuduje centrum biznesowo - handlowego tuż obok miejsca, w którym znajdują się doły śmierci skrywające szczątki setek tysięcy ofiar komunizmu. Taką informację przekazał organizator protestów, lider "Młodego Frontu" Zmicier Daszkiewicz po spotkaniu z kierownictwem "Biełrekonstrukcji".

Ostatnie podrygi łukaszenkowskiej ostrygi.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.