Fala protestów na Białorusi

20.02.2017

Mieszkańcy kilku obwodowych miast Białorusi wyszli w miniony weekend na demonstracje. Mimo zakazu władz protestowali przeciwko podatkowi od bezrobocia, tzw. „podatkowi od pasożytnictwa”. Jak donoszą media, największa – kilkutysięczna akcja protestu odbyła się w w Homlu. Demonstrujący żądali dymisji Łukaszenki.

Więcej na ten temat tutaj.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Nie słabną protesty na Białorusi. Będzie stan wyjątkowy?

Reżimowi Aleksandra Łukaszenki puszczają nerwy. Gdy 17 lutego po raz pierwszy na ulicę wyszli Białorusini, by zaprotestować przeciwko "podatkowi od darmozjadów", władze praktycznie nie reagowały. Chcąc uspokoić nastroje w społeczeństwie, 9 marca prezydent zapowiedział moratorium na egzekwowanie podatku na rok, ale jego obietnice nie uspokoiły Białorusinów. Przeciwne nastąpiła ich eskalacja. ...

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

Białoruś: Zwycięstwo opozycji! Inwestor wycofał się z Kuropat (AKTUALIZACJA)

Po 11-dniowej bitwie stoczonej przez działaczy opozycji o uroczysko Kuropaty, deweloper skapitulował. Zapowiedział, że nie wybuduje centrum biznesowo - handlowego tuż obok miejsca, w którym znajdują się doły śmierci skrywające szczątki setek tysięcy ofiar komunizmu. Taką informację przekazał organizator protestów, lider "Młodego Frontu" Zmicier Daszkiewicz po spotkaniu z kierownictwem "Biełrekonstrukcji".

Pierwsi turyści przyjechali na Białoruś bez wiz

Niedzielny poranek 12 luty 2017. Na międzynarodowym lotnisku Mińsk - 2, przedstawiciele władz oczekują na pierwszego turystę, który skorzysta z możliwości pięciodniowego pobytu na Białorusi bez konieczności posiadania wizy. Obecny wśród oczekujących wiceminister sportu spodziewa się przyjezdnych z UE lub Stanów Zjednoczonych, bo tam żyje duża diaspora białoruska. A tu ...

Ale to jest słuszny podatek - jeżeli praca jest, a komuś jest tak dobrze, że nie chce pracować legalnie - to niech płaci ;)

Coś w podobie do: "każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma". ;)

Chodzi o szara strefe. Trzeba patrzec realnie. Lukaszenko chce z niej kase wyciagnac.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.