To już pewne. Przedstawiciel Polski na szczycie G-20

27.02.2017

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został zaproszony na marcowy szczyt G20 ("dwudziestu największych gospodarek świata") do Baden Baden (Niemcy).

Grupę G-20 zawiązano po rozpoczęciu kryzysu w 2008 roku. Jej celem jest wspólna dyskusja i koordynowanie działań w obliczu problemów i wyzwań w światowej gospodarce. Polska zabiega o przystąpienie do tego grona od samego początku jego istnienia.

Oprac. Mad, forsal.pl

Przeczytaj także
Dylematy Morawieckiego. O teorii gier i grupach interesu

Nie chciałbym być w skórze wicepremiera Morawieckiego. Z jednej strony próbuje wprowadzić Konstytucję Dla Biznesu, która daje nadzieję na upodmiotowienie firm wobec działań urzędników i większą przewidywalność prowadzenia działalności. Z drugiej musi mierzyć się ze świętymi krowami w postaci międzynarodowych korporacji, których interesuje wszystko z wyjątkiem płacenia w Polsce podatków. ...

Przeprosiny z Łukaszenką

Kryzys gospodarczy i uzależnienie od Rosji każe szukać Białorusi strategicznych partnerów na Zachodzie. Korzyści z takiej współpracy dla Polski są na wyciągnięcie ręki - pisze Adam Michalak z "Nowej Konfederacji".

Michał Kuź podsumowuje rok rządów PiS: Parę "dobrych zmian" to za mało. Polska potrzebuje wielkich zmian

Obecny rząd znalazł się w historycznym punkcie, w którym Polskę i jej rolę w świecie trzeba niejako wymyślić na nowo, czy się tego chce, czy nie. Pytanie jednak, czy PiS na to stać? - pisze politolog, dr Michał Kuź.

Cała władza w ręce (wice)premiera Morawieckiego. Co z tego wyniknie?

Utworzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów zmienia strukturalnie pozycję wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który jako minister rozwoju, a od teraz także minister finansów, będzie mieć o wiele silniejszy wpływ na działalność rządu - pisze ekonomista Marcin Kędzierski.

Teraz czekam na porcję żartów czyli na zarzuty do Morawieckiego ze strony "opozycji" parlamentarnej i ulicznej.

Widzę jedynie słuszne komentarze:
"Wicepremier Morawiecki na dywaniku grupy G20",
"Państwa grupy G20 zaniepokojone sytuacją w Polsce wezwały jej przedstawiciela do złożenia wyjaśnień",
"Wicepremier Morawiecki wezwany do złożenia wyjaśnień przed grupą G20 w kwestii przestrzegania demokratycznych standardów w Polsce",
"Wicepremier Morawiecki musi się tłumaczyć z postępowania rządu PiS przed państwami grupy G20",
"Sytuacja w Polsce tak niepokoi państwa grupy G20, że po raz pierwszy wezwały na swoje spotkanie polskiego przedstawiciela".
"Kolejne ostrzeżenie dla rządu PiS - wicepremier Morawiecki będzie się tłumaczył na spotkaniu grupy G20".

Polska ukarana zaproszeniem G20.
Rozłam w PiS. Kaczyński zsyła Morawieckiego na G20.
Znowu za szybko i na koszt podatnika.
Zaproszony przez pomyłkę i nic to nie znaczy.
Morawiecki jest brzydki

"To nie szczyt tylko spotkanie ministrów finansów. Na lipcowy szczyt zaproszono Senegal."

Taki szczyt można kupić w każdym sklepie ze szczytami.

Napisał/a: dr Merkwürdigliebe

"To nie szczyt tylko spotkanie ministrów finansów. Na lipcowy szczyt zaproszono Senegal."

Szef MSZ poinformował, że formuła G20 spotyka się w różnych konfiguracjach. Może się spotkać na szczeblu najwyższym, czyli w gronie prezydentów, premierów, ale spotyka się też na szczeblach niższych, resortowych, czyli w gronie ministrów finansów. - Ministrowie finansów są tam najważniejsi, bo G20 wiele lat temu tę formułę współpracy zaczęło od ministrów finansów, więc zostaliśmy zaproszeni do tego istotnego jądra pracy G20 - zaznaczył.

Ale co w tym takiego dziwnego, skoro Polska tak od najmniej pięciu lat w jednej na parę czy paręnaście kalkulacyj pojawia się na 20 czy nawet 19 miejscu w uszeregowaniu gospodarek krajowych względem PKB? Dziwne, że dopiero teraz.

Zwlekali, ile się dało z tym zaproszeniem.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.